Číslo: 30
02.08.1999
Článků: 55

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Minařík sbíral medaile v Budapešti
Pavel Kusák pokračoval v novoveské tradici
Ondračka narazil na šampionátu do betonové navigace a skončil devátý
Sedláček - Musil zvou na BARUM RALLYE 1999
Bude Marcel Hábl pískat i na evropské scéně?
Přípravná kopaná
FC Synot - SC Xaverov 1:0 (0:0)
Spokojen jsem jen se třemi body, řekl po utkání trenér Komňacký
První kolo Poháru ČMFS
Slovácká musí zaplatit Kyjovu
Pohár StFŽ plný překvapení
Fotbalový klub zakopal válečnou sekeru se staroměstskou radnicí

Minařík sbíral medaile v Budapešti
Budapešť (vp) - Zatímco nejlepší junioři v rychlostní kanoistice měli svůj svátek na záhřebském jezeře Jarun, dorostenci a dorostenky se zúčastnili mezinárodní regaty kadetů v Maďarsku. Tamní pořadatelé chtěli motivovat vodáky, kteří se na šampionát neprobojovali, a přitom patřili ve své kategorii k nejlepším. Ze Slovácka cestovali do Budapešti kanoista Martin Minařík a kajakářka Barbora Basovníková. Šestnáctiletý Minařík startoval v závodech singlkanoistů na 500, 1 000 a 2 000 metrů. Z nejdelší trati si přivezl nejcennější medaili. Ve zbývajících dvou finálových jízdách našel jen jednoho přemožitele z Maďarska. Ke zlatu tak přidal dva stříbrné úspěchy.
"Organizace závodu byla špatná. Bójky byly od sebe vzdáleny tak 100 metrů. No prostě hrůza," postěžoval si i přes úspěšné vystoupení Minařík.
Minaříkova kolegyně Barbora Basovníková vybojovala spolu se svojí partnerkou z deblu Lucií Radoňovou (Lokomotiva Nymburk) a s dvojicí Klára Ballová, Veronika Jelínková (Dynamo Pardubice) druhé místo na čtyřkajaku. Deblkajak Basovníková - Radoňová obsadil na pětisetmetrové trati pátou příčku, na kilometru byl šestý.
Nejbližší akcí novoveského oddílu kanoistiky bude Mistrovství České republiky na krátkých tratích. Pořadatelem nejvýznamnější domácí akce roku bude v době od 5. do 7. srpna právě oddíl z Ostrožské Nové Vsi.Pavel Kusák pokračoval v novoveské tradici
Záhřeb (vp) - O skvělém úspěchu novoveského kajakáře Pavla Kusáka na juniorském mistrovství světa v rychlostní kanoistice v Záhřebu jsme vás již informovali minulý týden. Nyní se ke čtvrtému místu čtyřkajaku ve složení Filip Šváb (Olomouc), Jan Štěrba (KVS Praha), Stanislav Marek (Lokomotiva Nymburk) a Pavel Kusák (Ostrožská Nová Ves) vracíme. "Vítězní Němci jsou fenomenální. Jejich porážka by vzbudila stejnou senzaci jako eventuální prohra amerických basketbalistů," tvrdí trenér Vít Pjajčík. Vzhledem k tomu, že stříbro získali Poláci a bronz závodníci z Maďarska, další kanoistické velmoci, vládla obrovská spokojenost i se čtvrtým místem.
"Nejdříve to vypadalo, že kluci budou pátí, ale jakmile se na světelné tabuli objevila Česká republika na čtvrté pozici, měli radost, jako by získali medaili. Po právu. Vždyť zajeli nejlepší výsledek celé výpravy na šampionátu," pochvaluje si Pjajčík.
Úspěchu Kusáka na čtyřkajaku předcházel jeho boj na kilometru v deblkajacích. S Janem Štěrbou bojoval sedmnáctiletý Novovešťan o finálovou devítku. "To, co se naší dvojici spolu se Švédy povedlo, nikdo nepamatuje. Obě posádky zajely na tisícinu stejný čas," vzpomíná na tuto raritu Pjajčík. Mezi nejlepší však mohla postoupit pouze jedna dvojice. Vrchní rozhodčí proto rozhodl o doplňkovém závodě. Kusák se Štěrbou v něm neponechali nic náhodě. Náskok získaný hned po startu proměnili v suverénní vítězství a následnou finálovou účast. Ve finále pak obsadili osmé místo, s nímž se příliš nepočítalo. "Pro tento pár byl deblkajak spíše doplňkovou disciplínou," vysvětluje překvapivý úspěch Pjajčík.
Novovešťané tak pokračují v úctyhodné tradici. Od roku 1997 má jejich oddíl vždy na juniorském mistrovství světa alespoň jednoho zástupce ve finále.Ondračka narazil na šampionátu do betonové navigace a skončil devátý
Gy”r (mat) - Vynikající čtvrté místo z loňského kanoistického šampionátu v Jihoafrické republice obhajoval v sobotu v maďarském Gy”ru Novovešťan Zbyněk Ondračka. Bylo veřejným tajemstvím, že Ondračka myslel před závodem ještě výše než na čtvrtou příčku. "Nepodařilo se. Zbyněk skončil devátý a po závodě nechtěl s nikým mluvit," sdělil nám trenér Vít Pjajčík. Ten se dokonce domnívá, že deváté místo může mít za následek i ukončení Ondračkovy aktivní kariéry. "Vyloučit to nelze. První pocity po nepovedeném závodě už takové bývají. Zbyněk je navíc ženatý a kanoistika mu určitě ideální podmínky k zabezpečení rodiny nepřináší. Když jsme viděli v Maďarsku, jaká fantastická atmosféra na šampionátu panovala a jak měli celou akci zabezpečenu sponzorsky, byli jsme smutní. Někde to prostě funguje. Takové zázemí Zbyněk nikdy mít nebude," posteskl si Pjajčík.
O Ondračkově osudu se na 36,6 km dlouhé trati rozhodlo přibližně v její polovině. Po startu, který mívá novoveský závodník tradičně slabší, najel ve druhém kole na betonovou navigaci u řeky. Spadl do vody a dlouho se nemohl dostat zpátky do lodě. "Psychicky ho to hodně sebralo a do cíle dojel už jen z podstaty," vysvětlil Pjajčík. Dokonale tak vzala za své taktika, s níž Ondračka nastupoval. Ta spočívala ve vytvoření silného tandemu spolu s dalším českým závodníkem Pavlem Bednářem. Zatímco Bednář vybojoval stříbrnou medaili, Ondračka měl problémy s novým typem lodě, na níž startoval. "Ta loď je hodně vratká a na startu mu příliš nepomohla. Na stejné lodi jel ale i Bednář," nespatřuje Pjajčík příčiny neúspěchu v lodi.
Titul mistra světa zůstal nakonec doma. Zlatou medaili vybojoval již čtyřiačtyřicetiletý P.˙Pétervári.Sedláček - Musil zvou na BARUM RALLYE 1999

Na snímku se představuje automobilová posádka Sedláček - Musil při své jízdě na Rally Vyškov, kde ve své třídě skončila na třetím místě. - Foto: R. Balcar
Uh. Hradiště (JOH) - Ve dnech 5. - 7. 8. 1999 se uskuteční již XXIX. ročník populární automobilové soutěže Barum rallye, která se tentokrát jede jako mistrovství Evropy s koeficientem 5 a jejíž některé rychlostní zkoušky povedou také naším okresem. Ve třídě N3 zde bude startovat také posádka Josef Sedláček (O. Lhota) s Pavlem Musilem (Mařatice) na voze Nissan Sunny GTI. "Barumka by měla být letos velmi divácky přitažlivá," řekl nám pilot posádky Josef Sedláček, "neboť se zde postaví na start nejlepší z celé evropské špičky včetně Enrica Bertoneho s vozem Renolt Megane z Itálie. K favoritům bude určitě patřit i naše dvojice Dolák s Křečkem či jezdci Chovanec a Trajbolt."
Do soutěže je přihlášeno více než 130 posádek a start je naplánován na 12.00 hodin v pátek od zlínského Prioru. První "erzeta" se jede z Ludkovic od 12:33 (RZ číslo 5 je opět z Ludkovic - 16:22), RZ číslo 2 Ořechov 13:02 (RZ 6 - 16:51), RZ č.3 Komárov - 13:56 (RZ 7 - 17:45), RZ č. 4 Halenkovice - 14:29 (RZ 8 - 18:18). Po osmé erzetě se startovní pole přesune na Vsetínsko, RZ č. 11 až 14 se pak pojedou na okruhu v Kopřivnici. Od 15. RZ se Rallye opět vrací do okolí Zlína. RZ č.15 má start v Bohuslavicích - sobota 16:06 (zde se jede i RZ 17 - 17:19), RZ č. 16 Raková (Vizovice - 16:06, RZ 18 - 17:47). Cíl Barum rallye bude opět ve Zlíně u Prioru v 18:44 hodin. Kompletní program Barum Rallye si všichni zájemci mohou koupit již dnes u čerpací stanice OMV ve Starém Městě u vlakového nádraží.
Celková délka Barumky je 597,97˙km, rychlostních zkoušek je celkem 18 v celkové délce 230,71˙km. "V naší třídě pojede celkem 18 nejlepších posádek a pro nás bude velmi důležité hlavně dojet a nasbírat nějaké body," svěřil se Sedláček. "Prozatím v celkovém hodnocení jsme na krásném třetím místě a já doufám, že tomu bude minimálně tak i po Barumce."
Jelikož automobilový sport je sportem náročným nejen po stránce sportovní, ale i po stránce finanční, děkuje tímto posádka Sedláček Musil všem firmám, které jí umožnily start na Barum Rallye 1999. Jsou to: Monteco UH, Ekolak Bílovice, Dast V. Meziříčí, Gama Style Prostějov, stavební firma Hádlík Třebíč, týdeník Dobrý den, Slovácko, Autoravira Bílovice, Pneuservis Verbík St. Město, Vencar Fiat St. Město a Fotopas atelier Hluk.Bude Marcel Hábl pískat i na evropské scéně?
Uherské Hradiště (mat) - Druhá sezona mezi domácí elitou s píšťalkou začala v neděli pro Marcela Hábla. Nejmladší prvoligový sudí, teprve sedmadvacetiletý Hábl, působil včera na Bohemians při derby se Slavií v roli čtvrtého rozhodčího. Na letošní premiéru v roli hlavního si tak bude muset ještě chvíli počkat.
Nominacím na první ligová kola předcházely prověrky fyzické i teoretické výkonnosti sudích. Například při Cooperově testu velela povinnost uběhnout nejméně 2˙700˙metrů. "Zvládl jsem 3˙150. S fyzičkou jsem nikdy problémy neměl. Mám ale na víc," podotkl Hábl skromně. Jediný prvoligový rozhodčí našeho regionu dosáhl v loňské anketě Křišťálová píšťalka skvělého šestého místa. "Považuji to za výborné umístění a budu rád, když se mi tenhle úspěch podaří zopakovat. Čím výš, tím lépe," tvrdí Hábl.
Oč méně zápasů v první lize Marcel odpískal, o to větší šlágry to byly. Vzpomeňme jen na utkání Slavia - Teplice v závěru podzimu a Teplice - Slavia, kdy jediný falešný hvizd mohl zhatit úsilí obou klubů v bitvě o evropské poháry. "Tohle utkání se mně pískalo asi nejlépe ze všech. Bylo to ale především díky atmosféře. Z mého pohledu jsem nejlepší výkon podal při podzimním utkání obou soupeřů," vzpomíná Hábl. Derby Sparty a Slavie, na jehož řízení řada sudích čeká celou kariéru, má už loňský nováček také za sebou. "Tak tam se mi zase pískalo vůbec nejhůře. Příčin bylo strašně moc. Jak vystupování hráčů, tak obrovská řevnivost i další věci."
Háblova kariéra je zatím hodně strmá a rozhodně se před ním otevírá šance pískat i na mezinárodním poli. "Před čtrnácti dny jsem plnil funkci čtvrtého sudího při Intertoto Cupu v Brně. Utkání řídili Španělé. Dvanáctého srpna letím dělat opět čtvrtého rozhodčího na Pohár UEFA do Izraele. Hlavním bude Jaroslav Jára. Do této funkce jsem se ale dostal z pozice sudího, kterého vysílá Českomoravský fotbalový svaz. Na listině mezinárodních nejsem. K tomu je nutné rozhodovat nejvyšší domácí soutěž jako hlavní nejméně dva roky," vysvětluje Hábl.
Získat mezinárodní rozhodcovský odznak by Marcel určitě chtěl, sám ale dobře ví, jak vrtkavá může být rozhodcovská kariéra. "Určitě se chci na mezinárodní scénu dostat co nejdříve. Ale konkurence je tady silná a tvrdá. Byl bych hodně namyšlený, kdybych tvrdil, že se to musí podařit už tento rok," zůstává Hábl při zemi.Přípravná kopaná
TJ Slavičín - FC Kunovice 1:3 (1:1)
K dalšímu přípravnému utkání nastoupili fotbalisté Kunovic bez zraněných Řezníka, Kachlíka a omluvených Kaštánka a Koníčka. V I. poločase se hosté doslova trápili. Po přestávce však zpřesnili přihrávku, zrychlili pohyb a výsledkem bylo zasloužené vítězství. Branky Kunovic: Bičánek 2 a Kopčil.
Sestava FC Kunovice: Skovajsík (70. Kopčil) - Strakáč, Palčík (46. Žák) - Suchý, Malůš, Šimeček, Bičánek, Kopčil (46. Otto) - Charvát (46. Omelka), Zlínský. Trenér Lubomír Blaha.

Vlčnov - Popovice 1:1 (0:0)

V přípravném zápase po vyrovnaném prvním poločase se ujaly Popovice ve druhé půli vedení v 72. brankou Turečka, za domácí vyrovnával o sedm minut později Junaštík.

Popovice - H. Němčí 2:2 (1:1)

Dalšího velmi pěkného úspěchu dosáhli fotbalisté Popovic v přípravě proti celku OP Hornímu Němčí, se kterým uhráli zaslouženou remizu. Branky: 8. Musil, 58. Polýnek - 41. Ondra, 73. Pospíšek. FT

SK Boršice - TJ Buchlovice 15:3 (4:1)

Hokejovým výsledkem skončilo úterní přípravné utkání, ve kterém domácí hráči bojovali o místo v základní sestavě a hosté většinou jen přihlíželi. Branky: Josef Mojžíš 4, L. Nikl 3, B. Marek 3, Šipka 2, J. Mojžíš 2 a Štěrba - Obdržálek 2 (jedna z PK) a vlastní.

SK Boršice - FC Synot st. dorost 5:0 (2:0)

Starší dorostenci Synotu zahájili utkání proti účastníku I. A třídy dravě a bojovně, ale postupem času jim došly síly. Vítězství domácích bylo zcela zasloužené. Branky: Jula Mojžíš 2, Krejčiřík, Šťastný, Beďa Marek.
DG

Sušice - Břestek 0:10 (0:6)

Účastník III. třídy neměl proti zkušenému celku hostí žádnou šanci a odnesl si "dvojrukavicový" výsledek. Branky: L. Ondrůšek 4, Baláž 3, Sonntag, Skopal a Hromada.

Internacionálové Slovácké Slavie - TJ Kořenec 9:0 (6:0)

Internacionálové Slovácké Slavie si na hřišti v Břestku s chutí zastříleli proti nováčkovi I. B třídy okresu Blansko. Před 100 diváky s přehledem rozhodoval starosta Břestku Jindřich Krušina. Branky: L. Soviš 3, Flašar 2, Jevický, Stýskal, Vařecha a vlastní. Sestava internacionálů Slovácké: kapitán mužstva Kroebl - Flašar, Valčík, Jevický, L. Melichárek, Horníček, L. Soviš, Stýskal, F. Kadlčík, Vařecha, Bohun, Vranka, M. Kučera, J. Šojdr, J. Litoš a Kuba. Trenér Karel Nesázal. Právě v den utkání oslavil své 35. narozeniny Jaroslav Litoš, kterému srdečně gratulujeme.
JB

Spartak Myjava - Slovácká Slavia 4:3 (1:1)

V utkání staršího dorostu nastoupil účastník I. slovenské ligy proti mužstvu MSFL. O vítězství domácích rozhodli hosté dvěma vlastními brankami. Stínem utkání bylo zranění Martina Bednaříka z Uh. Hradiště, který si zlomil klíční kost. Branky Slovácké: Janoušek 2 a Zlatý.

Pozvánka na MSFL dorostu

V sobotu 7. srpna 1999 budou dorostenecké celky Slovácké Slavie na hřišti v Ostrožské Lhotě v 1. kole MSFL sk. C hostit LeRK Prostějov. Starší zahajují v 10.15 hodin a mladší ve 12.30 hodin. Novým šéftrenérem dorosteneckých družstev Slovácké Slavie se stal Petr Vařecha, bývalý trenér Slovácké a Kyjova.
JBFC Synot - SC Xaverov 1:0 (0:0)
St. Město (JOH) - K úvodnímu druholigovému utkání nastoupili fotbalisté FC Synot po delší době opět na domácím Širůchu proti mužstvu z Xaverova. Domácím tentokráte scházeli zranění hráči Hlahůlek, Blaha a Lysáček, ovšem na hrot útoku se postavil navrátilec ze Slavie Malár. Úvod zápasu patřil Synotu a již v 11. minutě se do velké šance dostal Malár, který však po Bužkově přihrávce pouze nastřelil nohy padajícího gólmana hostí Hrubého. Ve 20. po rohovém kopu narazil Vojtěšek míč Bužkovi, jehož teč Hrubý nadvakrát znaškodnil. O pět minut později nově zvolený domácí kapitán Libor Soldán nedokázal z malého vápna zasunout do sítě Zapletalovu přihrávku. Stejně tak se vedlo o minutu později Kowalíkovi. Domácí měli jasnou převahu a hosté, i když byli technicky velmi dobře vybaveni, tak branku Ondrůška téměř neohrozili. Divácky pohlednou akci přinesla 40. minuta, kdy Zapletal napálil z voleje centr Bosáka, jenže Hrubého v brance hostí nepřekvapil.
Rozhodnutí utkání přinesla po přestávce 66. minuta, kdy Zapletal tentokrát vynechal nacvičený signál při rohovém kopu, míč nacentroval z jedné přímo na Veselého, který svojí béčkovou nohou - pravačkou - prostřelil gólmana hostí a dostal domácí do vedení 1:0. V 77. to byl opět nejlepší hráč domácích Zapletal, který se proháčkoval obranou hostí, naservíroval míč na hlavu Malára, jenže ten ani ze dvou kroků nedokázal překonat Hrubého. V závěru utkání mohl výsledek pojistit ještě Malár, který se řítil sám na branku hostí, jenže v poslední chvíli zaváhal a obránce hostí Šmíd mu míč vypíchl na roh. Vítězství mužstva Synotu bylo jistě zasloužené, ale ukázalo, že v domácím prostředí se mužstvo proti zhuštěné obraně hostí bude jen velmi těžko prosazovat. Nepřítomnost kanonýra Holomka byla znát dosti citelně.
Branka: 66. Veselý - 1:0. ŽK: Kopačka, Zapletal - Houštecký, Lukeš, Hejkal. Rozhodčí: Polák (známka 7) - Hojsík, Kašný. Diváci 1 400.
Sestava FC Synot: Ondrůšek - Soldán - Vojtěšek, Bužek, Veselý - Bosák, Kopačka (77. Němčický), Zapletal (89. Trousil), Vajda - Malár, Kowalík (74. Míl). Trenér Františk Komňacký.
Přiští kolo: Mladá Boleslav - FC Synot, neděle 8.8.1999 od 16.30 hodin.Spokojen jsem jen se třemi body, řekl po utkání trenér Komňacký
Staré Město (mat) - První tři body nového ročníku druholigové soutěže zůstaly podle očekávání na Širůchu. Favorit se však nadřel. Xaverov už dávno není tím protivníkem, který inkasoval deset branek v Uherském Hradišti. "Bude to těžké. Na úvod bych si dokázal představit i lehčího soupeře," varoval v týdnu několikrát trenér Synotu František Komňacký. Jeho slova se potvrdila. Xaverov se sice do šancí nedostal, ale předváděl důrazný fotbal s nepříjemným a agresivním napadáním soupeře. "Mohu být spokojen pouze se třemi body. Dobře jsme ale nehráli. Hráči nezvládali rozehrávku, byli nervózní a nemohli se dostat do pořádného tlaku. Přesto jsme měli utkání rozhodnout už na začátku. Takhle jsme se trápili až do konce," přiznal po utkání Komňacký.
"Odehráli jsme dobrý zápas a při troše štěstí jsme si odsud mohli odvézt bod," tvrdil po utkání hostující trenér Luboš Urban. O tom, že se tak nestalo, rozhodl nakonec jediný gól v síti brankáře Hrubého. Jeho překvapivým autorem byl obránce Roman Veselý, na kterého hostující obrana úplně zapomněla."Tak už to ve fotbale bývá. Těží se z chyb. Někdy ji udělám já, jindy druzí," řekl lakonicky šťastný střelec. Nezapomněl zároveň připomenout, že rozhodující branku, ač je levák, vstřelil pravou nohou. "Můj první gól pravačkou to sice nebyl, ale premiérový z voleje určitě ano."
Poprvé při mistrovském utkání se divákům ve Starém Městě představily i nové akvizice. Pavol Kopačka nastoupil od začátku. "Čekal jsem, že podám lepší výkon," přiznával Kopačka sebekriticky. "V prvním poločase jsme nedali vyložené šance a pak to bylo trápení. Tomuto mužstvu se bude hrát lépe na hřištích soupeřů. Má na to typy hráčů," myslí si Kopačka. "Ještě to není ono," zhodnotil jeho výkon trenér Komňacký. "Chtěl bych, aby v jeho hře bylo více invence. Když jsme ho sledovali v Kyjově, tak to dokázal. U nás zatím ne. Šance ale ještě dostávat bude," neláme trenér nad záložníkem hůl. Jan Míl, další posila FC Synot, se na trávníku objevil jen krátce. "Jsem rád, že mi Staré Město umožnilo tady hrát. Já se svými výkony pokusím přesvědčit vedení i trenéra Komňackého, že do tohoto mužstva patřím. Věřím, že dostanu víc prostoru. Jak Kowalík, tak Malár ale v přípravě odehráli výborná utkání," hodnotí Míl uznale výkony svých spoluhráčů.
Již první utkání na domácí půdě naznačilo, jak moc bude Staroměstským chybět kanonýr Holomek. "Ačkoliv je Holomek hráč, který bude mít v první lize velké problémy dostat se do sestavy, v tomhle zápase by dal dvě branky. Minimálně. To, co dnes nedal Malár, když z kroku trefil hlavou brankáře, Holomek neomylně proměňuje. Při předpokládaném scénáři domácích utkání nám prostě důrazný hrotový hráč typu Holomka chybí a chybět bude," přiznává Komňacký. Ten citelně postrádal i zraněného Hlahůlka. "Jeho výron se léčí pomaleji, než jsme předpokládali. V pohárovém utkání se Zlínem asi ještě nenastoupí."První kolo Poháru ČMFS
FC Synot - FC Sl. Slavia 3:1 (1:1)
Staré Město (mat) - Favorit vyhrál, ale s velkými problémy. Přitom se mělo jednat o hru kočky s myší. Fanoušci Synotu se těšili na pořádný příděl v síti soupeře a trenér Slovácké Pavel Franěk se obával debaklu. Stoprocentně dodržená taktika, obrovská bojovnost a zázračný výkon ještě ne šestnáctiletého Křivánka v brance Slovácké udělaly ze zápasu drama. Ještě v půli svítilo na ukazateli skóre neuvěřitelných 1:1.
A mohlo být pro domácí i hůř. Slovácká vystavěla před vlastní šestnáctkou obrannou ulitu. Z té sice sporadicky, ale o to nepříjemněji vyrážela k brejkům. Hned v první minutě netrefil Lukůvka ze dvou metrů naprosto prázdnou branku Synotu. Ten si s obranným pojetím hradišťských mladíků nevěděl rady a do vedení mu po čtvrthodině pomohl vlastním gólem Lysoněk. Očekávalo se, že Synot spustí očekávaný brankostroj. Opak byl pravdou. Za dalších osmnáct minut Machala vyrovnal a minutu před půlí trefil autor branky dokonce tyč. "Když naši hráči viděli, v jaké sestavě proti nim Hradiště nastoupilo, asi soupeře podcenili," hledal vysvětlení poločasového výpadku Komňacký.
Případnou senzaci vyloučil favorit hned po přestávce. Ve 49. minutě rozptýlil obavy o výsledek Bužek a v 56. přidal pojistku Bosák. Dalšímu průběhu dominoval gólman Slovácké Křivánek. Ten chytil i penaltu Vojtěška. Po zápase tak byl určitě spokojenější outsider. "Fanoušci nám sice předpovídali obrovský příděl, ale nestalo se. Mám velkou radost. To, co tady moji devatenáctiletí svěřenci předvedli, zaslouží obdiv," pochvaloval si po utkání Pavel Franěk.
FC Synot: Ondrůšek - Soldán - Vojtěšek (81. Trousil), Veselý - Bosák (61. Míl), Bužek, Kopačka (68. Němčický), Zapletal, Vajda - Malár, Kowalík. Trenér František Komňacký.
Slovácká: Křivánek - Orlovský, Beníček, Lysoněk, Herodes - Mikulášek (88. Janoušek) Buchta, Machala (80. Hrbek), Vařecha - Polášek (70. Válek), Lukůvka. Trenér Pavel Franěk.
Rozhodčí Vaculín z Prostějova, 500 diváků.

Mysločovice - Kunovice 1:2 (0:0)

Mysločovice (FŠ) - Třetiligoví hosté měli po celých prvních 45 minut více ze hry. Domácí často bránili v deseti hráčích a do útoku se dostávali zcela ojediněle. Ve 47. byl před pokutovým územím Kunovic sražen unikající Majer, jenže Ondova střela z přímého kopu skončila pouze na břevně. Hráči hostů odpověděli ihned z protiútoku. Míč z trestného kopu, který zahrával Šimeček, přilétl na hlavu Palčíka a ten dostal tým Kunovic do vedení 1:0. Další šanci zahodil v 62. po přihrávce Uhlíře D. Kopčil, když jeho střela jen zatřásla břevnem domácí branky. Když běžela 73. minuta, podnikli domácí ojedinělý útok, hostující obrana zaváhala a Karlík se z dálky přesně trefil - 1:1. Tato branka však hosty nijak nevyvedla z tempa a o tři minuty později to byli opět Kunovjané, kteří se ujali vedení. Po rohovém kopu se nejlépe ve vápně orientoval Strakáč a hlavou stanovil konečné skóre 1:2. Pak až do závěru utkání měly Kunovice výraznou převahu, ale diváci se již branky nedočkali, i když některé šance hostí po gólu doslova volaly.
Branky: 51. Palčík - 0:1, 73. Karlík - 1:1, 76. Strakáč - 1:2. ŽK: Dostálek, Karlík - Šimeček, Strakáč, Kaštánek, Kopčil. Rozhodčí Antonín Kordula.
Sestava Kunovic: Polášek - Uhlíř, Strakáč, Palčík - Kopčil (88. Žák), Malůš, Kaštánek, Šimeček (72. Bičánek), Řezník - Charvát, Suchý (78. Zlínský). Trenér Lubomír Blaha.
Ve středu 4. 8. 1999 zajíždí Kunovice k pohárovému utkání ČMFS do Polešovic.
V sobotu 7. 8. 1999 sehrají Kunovice první mistrovské utkání MSFL. V Ostravě jim bude soupeřem místní B tým. Odjezd je v 6.45 hodin od sportovní haly v Kunovicích.

D. Němčí - Ratíškovice 0:1 (0:0)

D. Němčí (DA) - Do I. kola Českého poháru nastoupili domácí bez zraněných A. Kadlčka, Antla, Tinky, Stojaspala a Urbance. Po delší odmlce se však v dresu Dolního Němčí představil divákům Jenda Bobčík, záložní řadu posílil Roman Bobčík, který se vrátil z Kunovic, a hostující Švardala ze Slavkova. Druholigové Ratíškovice vstoupily do utkání velmi útočně, vytvořily si územní převahu, avšak narážely na pozornou domácí obranu. Do první velké šance se dostali domácí, když ve 14. minutě prošel obranou hostí Polášek, narazil R. Bobčíkovi, jehož střelu však gólman hostí Barcuch zneškodnil. Hosté však byli stále na koni a jen skvělý výkon domácího gólmana Rossll”ra, který zlikvidoval střely Chmelíčka, Kaloče a Zavadila, je udržoval nad vodou. Ve 37. Kaloč nastřelil tyč a ve 43. střela hostujícího Zapletala rozezvučela jen břevno branky Dolního Němčí. I po přestávce byli hosté pány na hřišti. V 54. zasáhlo opět břevno domácí branky po střele Zemánka. Pak se dostali do šancí i domácí borci. V 57. prošel obranou Ratíškovic Hanák, avšak následná hlavička Jana Bobčíka těsně minula branku Barcucha. V 67. přišlo rozhodnutí. Karel Kulyk našel přesně ve vápně svého bratra Milana a bylo vymalováno - 0:1. Hosté pak taktickou hrou již své vítězství udrželi až do závěrečného hvizdu ne zcela přesného rozhodčího Možíže z Veselí n.M.
Branka: 67. Kulyk, diváci 300.
Sestava D. Němčí: Rossl”r - R. Zimčík (78. D. Kubeš), P. Kadlček, Zajíc, Fibichr - Hanák, Polášek, Švardala, R. Bobčík, L. Zimčík (Bahulík), J. Bobčík.
Ratíškovice: Barcuch - Macík, Svoboda, Babíček, Hrotek (64. Hýbner) - Urbánek, Kaloč, Zavadil, Chmelíček (46. M. Kulyk), Zemánek (79. Bašta), K. Kulyk.

Kroměříž - Polešovice 0:4 (0:2)

Kroměříž (TK) - V pohárovém utkání se střetly dva celky hrající divizní soutěž. "Domácí do utkání nastoupili velmi soustředěně, ale postupně se nestačili divit," řekl po utkání trenér Polešovic Jiří Kraml. I když domácí hráli bez několika zraněných hráčů, přesto se s porážkou nechtěli smířit. "V utkání jsme využili hrubých chyb domácí obrany a zápas dovedli do vítězného konce," dodal Kraml.
Branky: 16. Hladiš, 24. a 55. Michálek, 34. Měšťánek.
V dalším kole přivítají Polešovice ve středu na svém hřišti mužstvo Kunovic.Slovácká musí zaplatit Kyjovu
Těsně před zahájením soutěží se dostalo vedení Slovácké Slavie do značných problémů. Hlavní důvod těchto problémů jsou nesplacené pohledávky vůči celku Kyjova, který Slováckou dal k arbitrážní komisi, a tím pádem do vyřešení tohoto sporu byly Slovácké pozastaveny všechny připravené přestupy, stejně jako hostování hráčů. Jak vznikly tyto pohledávky? Ještě za vedení klubu manažerem Botkem a Křivou došlo k přestupu hráče Siegla do jednoho německého klubu. Aby částka za hráče byla vyšší, dohodly se oba kluby nejdříve na změně hostování v přestup do Slovácké Slavie, neboť z ligové Slovácké při přestupu do Německa byla částka podstatně vyšší než z Kyjova.
Vedení Slovácké však Kyjovu za přestup do Hradiště peníze nedalo, ale jen slíbilo, že tak učiní, až peníze přijdou z Německa. Ovšem ani pak se tak nestalo. Proto Kyjov po marných urgencích až nyní dal celou záležitost k arbitrážní komisi. Bývalé vedení sice tvrdilo, že vše je v pořádku a nic se nemůže stát, ovšem opak byl pravdou a Slovácká u arbitrážní komise vše projela. Jak se nám podařilo zjistit, tak se nejednalo o žádnou malou částku. V hotovosti Slovácká nyní dluží Kyjovu 150 000 českých korun a zboží v hodnotě 10 000 německých marek. Co nyní? Na to jsme se zeptali současného manažera Slovácké Ivo Šimona.
"Zítra bychom se měli se zástupci Kyjova sejít a rozhodnout o dalším postupu. Máme pro ně nějaké návrhy na splácení dluhu a já věřím, že se dohodneme," řekl nám Šimon. "Zaregistrovat jsme zatím mohli jen hráče, kteří se k nám vracejí z hostování, což je Polášek a Herodes. Ostatní hráče, i když je máme podepsané i zaplacené, jako je Matras, Kuzma, Racek, Strakoš, Sedláček a Nekarda, bohužel zatím nemůžeme zaregistrovat, a proto také nemohou hrát. Doufám, že Kyjov přistoupí na jednu z variant našich splátek a ve středu budeme moci hráče zaregistrovat, aby mohli v sobotu nastoupit již proti Polešovicím."
Vojtěch JohaníkPohár StFŽ plný překvapení
Dolní Němčí B - Prakšice 2:2 (0:1)
V I. kole poháru StFŽ měli domácí překvapivě více šancí, ale utkání nakonec skončilo v normální hrací době nerozhodně, když branky za domácí dávali: P. Stojaspal a Tinka - za hosty: Jurák a Pančocha. Rozhodnutí přinesly až pokutové kopy, ve kterých byli šťastnější domácí, kteří zvítězili 5:3.

Tupesy - Uh. Ostroh 3:1 (1:0)

Zasloužené vítězství domácích, kteří zvláště v I. půli byli výrazně lepším celkem. Střelecky se však prosadili pouze zásluhou L. Matouška. Po změně stran se trefili Vávra a P. Duda, za hosty skóroval Tománek.

Velká n. V. - Nedakonice 1:2 (0:2)

Hostům vyšel vstup do utkání, kdy už ve 22. minutě vedli 2:0 zásluhou Bábíka. I v další části utkání byly Nedakonice lepším celkem, střelecky však již obranu domácích nepřekonali. Po změně stran se karta obrátila a více iniciativy bylo na kopačkách domácích hráčů, kteří toho však využili pouze na korigování výsledku v 85. minutě Machálkem.

O. N. Ves - Hluk 0:3 (0:2)

Hosté byli po celý zápas technicky lepším celkem a dokázali se také prosadit střelecky. Branky: Straka, Hubáček a Gabriel.

Boršice - Břestek 1:2 (0:1)

V utkání průměrné úrovně, hosté překvapili domácí, když na hrotu jejich útoku nastoupil manažer FC Synot Jaroslav Hastík, který podal velmi dobrý výkon. V nástupu do druhé půle vedl Břestek již 2:0, zásluhou dvou branek Ondrůška, který do Břestku přišel na půlroční hostování právě z Boršic. Jedinou branku domácích vstřelil v závěru utkání Mojžíš z pokutového kopu.

Jalubí - Mutěnice 1:5 (0:1)

Jednoznačné vítězství hostujícího celku, za který stříleli: Martínek 2, Málek, Joch a Kombinacký - branka domácích nehlášena.

Luhačovice - Újezdec 1:0 (0:0)

V očekávaném derby utkání měli více ze hry domácí. Hosté v I. půli se soustředili pouze na bránění nerozhodného výsledku. V nástupu do druhé půle se domácí prosadili střelecky a bylo vymalováno. Újezdec se cítil poškozený neodpískanou penaltou v závěru utkání v jeho prospěch. Branka: Repatý.

Zlechov - Otrokovice 4:3 (1:3)

V utkání dvou rozdílných poločasů, ve kterém se nakonec domácí zásluhou kanonýra Rosůlka postarali o překvapivé vítězství. Branky za domácí: Rosůlek 3 a Zajíc.

Slavkov - Uh. Brod 3:2 (2:1)

Domácí byli po celé utkání bojovnějším celkem, ujali se vedení již ve 3. minutě brankou Šmehlíka. Za hosty po dvaceti minutách vyrovnával Vystrčil. Ve 33. minutě šli domácí znovu do vedení, když vtipný signál zakončil Kaděra. Slavkov i ve II. půli kontroloval vývoj utkání a v 85. minutě po brejkové akci zvýšil J. Habarta na 3:1. V samém závěru utkání hosté Tomečkem stačili pouze zkorigovat. Mikulčice - Žarošice 1:2, Poličná - Vsetín 1:5, Holešov - Kostelec 1:0, H. Lhota - Veselí 0:2, S. Vsetín - Malenovice 7:5, Lůžkovice - Vlachovice 4:0, Vracov - Lipov hosté nepřijeli pro poruchu autobusu.Fotbalový klub zakopal válečnou sekeru se staroměstskou radnicí
Staré Město (mat) - Druholigové premiéře na trávníku předcházela ve čtvrtek tisková konference klubu. Ta se nesla ve znamení ambiciózních plánů FC Synot. Klub potvrdil, že po loňském třetím místě nemůže být letos cílem nic jiného než postup do první ligy. "Nechceme být alibisty. Mám pocit, že i mužstvo podobný cíl motivuje," řekl trenér František Komňacký.
Ke splnění náročného úkolu mají hráči podle viceprezidenta klubu Miroslava Valenty vytvořeny všechny podmínky. Klub patří spolu s Plzní k nejlépe ekonomicky zabezpečeným ve druhé lize. Chystaná fúze se sousedním Uherským Hradištěm by jeho sílu ještě znásobila. "Ano, jednáme o možnosti vzniku silného regionálního klubu. Zatím ale existuje pouze přípravná skupina. V ní jsou zástupci obou klubů a uherskohradišťské i staroměstské radnice. Zdůrazňuji, že momentálně se jedná jen o záměr," uvedl Valenta. Viceprezident klubu zároveň potvrdil zakopání válečné sekery s radnicí ve Starém Městě. "Vztahy se vylepšily a momentálně jsou perfektní."
Trenér Komňacký si s výjimkou přípravného utkání se Slavií a pohárového výpadku s mladíky z Uherského Hradiště pochvaloval přípravnou fázi. Spolu s manažerem Jaroslavem Hastíkem pak vysvětlil i přestupovou politiku klubu. "V systému doplnění mužstva jsme byli vedeni i perspektivou hráčů. Proto k nám přicházejí fotbalisté ve věku, kdy je jejich fotbalový vzrůst na vzestupu," konstatoval trenér, který se nevyhnul ani charakteristice posil. "Kopačka je tvůrčí typ hráče, Míl brejkový útočník, který by nám měl být nejvíce platný na soupeřových hřištích. Němčický, který už je naším hráčem, by za rok či za dva mohl převzít roli Hlahůlka. Je to typický dělník hřiště. Kvalitní dvojici s Ondrůškem by měl vytvořit Macko. Je to dobrý brankář. Jeho přestup bude dořešen v průběhu srpna."
Nejvíce diskusí vyvolaly v letní přestávce tahanice okolo Vladimíra Malára. "Malár zůstává minimálně do konce podzimu u nás," popřel rezolutně jakýkoliv další rozruch okolo útočného hrotu Miroslav Valenta. "Jsem rád. I když není typem vyloženě koncového hráče, měl by zacelit díru po Holomkovi," pochvaloval si Komňacký. Nejlepší kanonýr druhé ligy mu ale bude zejména v utkáních na domácí půdě citelně chybět. "Po odchodu Holomka a zranění Blahy máme až po jihočínské hranice nejmenší útok na světě," dodal se smíchem Komňacký.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund