Číslo: 32
10.08.1998
Článků: 61

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Podnikání
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


FÓR TÝDNE

FÓR TÝDNE

„Heršvec, co to v téj Moravě všecko plave.“
Babka Kocúrková z Míkovic vykládala večér malému Jozéfkovi před spaním pohádku, vzala ho za jeho buclaté prstíky a pravila: Vařila myšička kašičku, na zeleném rendlíčku, potom vzala ty jeho prstíky a začala po nich přebíhat a říkat: tomu dala, tomu dala, tomu dala#
Naráz sa ozvál malý Jozéfek: Babi, ona byla tulva?!

Bez odmlúvání
Mami, to vajíčko nebude asi čerstvé! Neodmlúvaj a jez! A zobáček mosím také?

Upravené přísloví
Štěstí, co je to štěstí? ... Tihua enom zuatá!

U súdu v Hradišti
Ptál sa súdca v Hradišti strýca Otépkového: Tož nám teda obžalovaný popište, jak ste připravil svoju ženu o zrak? To máte tak, pravíl strýc Otépkú, byla to opravdu nešťastná náhoda. Došél sem večér dóm z hospody a pravíl sem té svojí robě: Mařenko, a včíl si uděláme berany, berany duc! No a úplně sem zapomněl, že mám parohy!

Voda je voda
V Jalubí na kúpališti sa rozčilovál plavčík na strýca Kučerového: Sakra, strýcu, to sa nestydíte, to nám tady mosíte zvracat rovnú do bazéna! Nezlobte sa, hájíl sa strýc, ale já sem měl na oběd kačenu a ona jak ucítila, že je u vody, tož sa chtěla jít hneď ven trochu vykúpat.

Z hradištských kasární
Doufám, že ste v tom balíku nedostál žádnú gořalku, pravíl výkonný praporčík vojínu Čúřilovi. Nedostál! odpovídál Čúřil. To je škoda! konstatovál výkonný praporčík.

Statistika
V hradišťském okresu dělala agentura ZJISTITO pro Dobrý den, Slovácko statistický průzkum a zjistila, že tady žije pět tisíc chlapú, keří by sa chtěli ožénit. Na dotaz naší redaktórky, proč tak neučiníja, sme dostali odpověď: Protože už sú ženatí!

Oslavy narozenin
Tetina Lavičková z Hradčovic vešla velice nejistě dóm a hneď sa ptala strýca, kerý měl mět příští deň narozeniny: Poslyš, Jozéfku, co bys temu řekl, kdybych ti k tem narozeninám kúpila neco opravdu netradičního? A co by to bylo? No, krásný nový pravý blatník!

Plastická operace
Tetina Blatúchová z Ořechova sa chtěla nechat trochu vylepšit, a tak poslala do Hradišťa do špitála dopis aj se svojú fotočkú a aj s dotazem, estli by jí mohly udělat tú plastickú operaci a kolik by to stálo. Brzo dostala aj odpověď, ale když si přečetla ty ceny, tož sa jí enom panenky protočily, a proto teda sedla a napsala jim tam znova, estli by to nešlo udělat nejak laciněj. Brzo dostala odpověď, kde bylo napsané: Vážená paní, estli sa Vám cena za plastickú operaci zdá moc veliká, tož Vám možeme doporučit už enom hustý závoj!

U doktora
Dojde tetina k doktorovi a ten sa jí ptá: Tak co tetino, kde vás pichá? Na chatě!

Špatné myšlenky
Došél děda Erteplú k doktorovi v Brodě a pravíl: Doktore, pomožte mně. Večér co večér pořád mosím myslet na tisíc věcí, a proto nemožu usnút. To je jednoduchá rada, dycky před spaním mosíte vypit sklenku kyselého mléka. A potom budu klidně spat? To sice né, ale budete myslet už enom na jednu věc!

Diagnóza
Došél strýc Pléšek k doktorovi sa nechat vyšetřit. Doktór ho teda prohlédl a potom mu pravíl: Strýcu, tož nejsu si moc istý vašú diagnózú, ale asi to bude tým nadměrným chlastáním. Tak dobrá, doktore, říkál strýc, já teda přijdu, až sa z té opice vys-píte.

Už to pochopíl
Strýc Jánošú, otec nekolika děcek, studovál v posteli knížku o antikoncepci a naráz začál křičat na tú svoju do kuchyně: Ančo, Ančo, už sem na to došél. Ty pilulky si mosíš brat ty, a né já!

Pozvánka na vyšetřéní
Pozvál si jednú psychiatr v Hradišti paničku Otépkovú a pravíl jí: Váš muž mě požádál, abych vás vyšetříl. Prý každý druhý deň chodíte večér po pokoji se zdviženýma rukama a roztaženýma prstama. Co ně k tomu možete řéct? No, enom to, že ten můj starý je pěkná trúba. Protože tak chodím kvůli tomu, že čekám, až ně zaschne lak na nehtách!www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund