Číslo: 44
08.11.1999
Článků: 62

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Staroměstský kanonýr Vladimír Malár: Prodat, nebo neprodat?
Jaroslav Tomaňa nepociťuje v˙Kunovicích zájem o plachtění
Kanoisté: Už myslíme na olympiádu v Sydney
Úřední zpráva OFS UH
TJ LEX Kunovice - Zora Olomouc 23:24 (9:11)
Č. Budějovice - St. Město 0:3
Ze dvou zápasů jeden bod
Okresní stolní tenis
Tatran Poštorná - FC Synot 0:3 (0:2)
FC BOBY Brno B - FC Kunovice 0:1 (0:1)
FC Slovácká Slavia - FC Slavičín 1:0 (0:0)
Kdo se stane trenérem Slovácké?
BOPO Třebíč - Dolní Němčí 0:0
Fotbalové tabulky
Konečné tabulky žákovských soutěží

Staroměstský kanonýr Vladimír Malár: Prodat, nebo neprodat?
Region (mat) - Visí na něm dva obránci soupeře. Nedarují mu nic. Kopou, drži za dres. On se přesto uvolní a dá gól. Ve patnácti podzimních kolech to staroměstský kanonýr Vladimír Malár dokázal šestnáctkrát. První podzimní zápasy nebyly pro Malára lehké. Xaverovu a Mladé Boleslavi nedal ani branku. Že by se na něm podepsalo letní vyjednávání o přestupu do Slavie? Jenže potom to přišlo. Zlomem byl zápas s Prostějovem. Tři góly, jeden hezčí než druhý. "Už jsem se potřeboval chytit," řekl tehdy Malár. "Trénuje na sto procent. Chyběla mu jen herní pohoda. Jsem rád, že mu to už vyšlo," pochvaloval si trenér František Komňacký.
Podobný kousek, tři branky za zápas, zopakoval kanonýr ještě dvakrát. Odnesly to Bohdaneč a Třinec. Dvakrát se trefil do sítě Vítkovic a NH Ostrava. Jednu branku od něj dostaly i Karviná, Ratíškovice a Zlín. Po zápase v Ratíškovicích se znovu začalo mluvit o Malárově přestupu. "Ať už to dopadne jakkoliv, podzim dohraje každopádně u nás," tvrdil prezident klubu Ivo Valenta.
K jednání o dalším angažmá vedoucího střelce druholigové tabulky se klub bude muset znovu vrátit. Mluví se o zájmu Sparty, Slavie i Teplic. "Vím o tom jen z doslechu. Nikdo se mnou ještě nejednal," nepotvrdil Malár přestupové námluvy. Podle sdělení viceprezidenta FC Synot Miroslava Valenty nejednal nikdo ani s vedením klubu. Trenér Komňacký se přesto, ač nerad, na Malárův odchod připravuje. "Máme i další útočníky. Museli bychom to zvládnout. I když dodávám, že bych o něj nerad přišel," přiznal kouč.

Prodat, či neprodat Malára v zimní přestávce? Co byste dělali na místě staroměstských vlastníků klubu?

Dušan Gabriel, manažer fotbalistů Boršic:
Myslím, že se na to dá dívat ve dvou rovinách. Synot je totiž za prvé schopná obchodní firma. A pokud prodá svůj největší klenot, je možné, že se později vzdá i práva na postup do první ligy. Tu možná prodá a divákům i dál nabídne vynikající druholigový fotbal. A za druhé musí Synot zajímat i sportovní hledisko. A z toho bych já osobně Malára určitě neprodal. Vytvořil bych mu podmínky stejné, jaké by mohl mít třeba ve Slavii, a snažil se ho udržet. Ve Spartě navíc podle mého osobního názoru potřebují bijce. Malár je malý a technicky vybavený fotbalista. Lépe by mu asi vyhovovala Slavia.

Josef Hamšík, manažer fotbalistů Uherského Brodu:
Malár je pro Synot obrovským přínosem. Pokud by ho Sparta chtěla, chápal bych to. Navíc by si možná zahrál v pohárech. Pro Synot by to ale byla ztráta. Zůstává otázkou, kdo by střílel branky. A cena za Malára? Ivo Valenta je dobrý obchodník a určitě si poradí. Osobně považuju deset milionů za odpovídající cenu.

Lubomír Blaha, trenér kunovických fotbalistů:
Železo se má kout, dokud je žhavé. Asi bych Malára prodal. Stejně ho nakonec neudrží. Pokud je nabídka lukrativní, neváhal bych. Co je to lukrativní? Jestliže Doškové šli do Slavie za třicet milionů, tak za Malára bych požadoval patnáct milionů.

Jiří Kraml, trenér fotbalistů I. FC Polešovice:
Když zvážím obchodní hledisko, dalo by se to pochopit. Ve fotbale už to tak funguje. Dneska ho neprodají, v zimní přípravě se jim zraní a co potom? Pokud ale převáží sportovní pohled, měl by to Synot bez Malára těžké. Budou ostatní hráči dávat stejné množství branek? A že by mohl jít do Sparty? Na jednu stranu bych ho strašně rád viděl hrát třeba proti Barceloně, na druhou stranu to Spartě kope i bez něj. Jiní borci tam sedí jen na lavičce.

Radek Lukáš, sekretář Středomoravské fotbalové župy:
V žádném případě bych Malára neprodal. Cena útočníků je ze všech fotbalistů nejvyšší. Když ho Synot prodá, je možné, že boj o postup do první ligy bude vyrovnanější. Navíc bude muset za Malára shánět buď hned v zimě, nebo nejpozději v létě odpovídající náhradu.

Ivan Šimon, manažer Slovácké:
Ta otázka má dva úhly pohledu. Z toho obchodního se dá na prodeji vydělat. Ale sportovně? Kdo by střílel branky? Když už bych uvažoval o prodeji, tak jedině za hodně vysokou cenu. Nejspíš dvacet milionů. Je to na hraně. Ale nasadil bych, abych mohl sehnat odpovídající náhradu.

Ladislav Vacenovský, předseda OFS Uherské Hradiště:
Záleží samozřejmě na vedení klubu. Já osobně bych ale Malára neprodal. Pokud chce Synot postoupit, musí zvážit, zda má za takového hráče adekvátní náhradu.
Jaroslav Tomaňa nepociťuje v˙Kunovicích zájem o plachtění
Kunovice - S˙letošní sezonou v˙bezmotorovém létání se rozloučil i Jaroslav Tomaňa. Juniorský reprezentant České republiky ji ovšem za příliš úspěšnou nepovažuje. Na republikovém šampionátu mužů v˙Jihlavě skončil proti předpokladům až osmnáctý a jeho ambice nenaplnilo ani mistrovství světa juniorů v˙Holandsku. V˙zemi tulipánů narazil na profesionální zajištění plachtařských velmocí z˙Německa a Francie a skončil čtrnáctý. Ještě před poslední disciplínou byl přitom na dvanácté příčce, která by Českému Aeroklubu zajistila přísun dotací. "Jenže poslední disciplínou byl volný let. Závodníci letí podle svého rozhodnutí tam, kde se jim zdají meteorologické podmínky nejlepší. Naši trenéři bohužel nemají k˙dispozici satelitní techniku, a tak zůstáváme proti závodníkům z˙tradičních plachtařských zemí takřka bezmocní," povzdechl si Tomaňa.

Znamená to, že největší problémy během sezony máš se sháněním sponzorů?
Přirozeně. Je to největší překážka, kterou musím každý rok překonávat. Musím moc poděkovat firmám, jako jsou PEQ, a.s. Staré Město, Contis Kaňovice nebo Baťa Dolní Němčí.

A co kunovický Aeroklub?
Jisté výhody tu jsou. Pojištění větroňů, klubové ceny za letové hodiny, zapůjčení auta. Moje činnost je ale nadstandardní a k˙tomu v˙našich aeroklubech fondy nejsou. Po této stránce jsou plachtaři v˙České republice snad nejvíce biti. V˙Kunovicích bych ale čekal jiný druh podpory.

Jak to myslíš?
Mám pocit, že se odsud pomalu vytrácí smysl pro výkonné plachtění a zájem o soutěže, které probíhají na území republiky. Když chci jít na přelet, stojím před řadou banálních, ale zároveň nepřekonatelných překážek. A když už se mi přece jen podaří včas odstartovat, ještě stále mohou vzniknout problémy, protože provoz u nás je velmi složitý a frekventovaný.

Proto přestupuješ do Křižanova?
Tato věc je spojena s˙mou existenční otázkou. Zatím jsem ale ještě pořád z˙Kunovic. Tady jsem začínal a jsem se zdejším krajem spjatý. Odchodem pana Petiry ovšem definitivně vyhasla éra plachtařského Aeroklubu Kunovice, kdy jsme měli vítěze v˙CPS, obsazovali přední místa v˙republikových soutěžích a byli stálicí plachtařského nebe.

Znamená to, že úroveň plachtění v˙Kunovicích klesá?
Jestli za víkend, kdy padne tisícikilometrová hranice a desítky menších přeletů, my vypotíme kromě několika stříber jednu pětistovku a dvě třístovky, pak není něco v˙pořádku. Kunovice dříve produkovaly deset kvalitních přeletů za den. Starší plachtaři snad pochopí, že volám po prostředí, jaké pamatují oni.

Co Ti říká hranice 750 kilometrů?
Letošní příležitost jsem proležel doma s˙horečkou. Na to počasí jsme čekali tři roky a možná další tři roky zase čekat budeme. Plachtění má ale ve srovnání s˙jinými sporty obrovskou výhodu. Pokud máš v˙sobě mladého ducha, svěží mysl a cílevědomé odhodlání, může se Tvá výkonnost zvyšovat třeba do sta let.

Takže myslíš znovu na titul mistra republiky?
To je těžké. Průběh soutěže je ovlivněn mnoha faktory a vítěz je znám vždy až po poslední disciplíně, ne rok dopředu. Otázkou je, zda se vůbec zúčastním. Bude to záležet především na kalendáři zahraničních soutěží. Počítám s˙účastí na mistrovství Evropy mužů v˙Německu a samozřejmě budu chtít napravit svoji reputaci na republikovém mužském šampionátu. Pak snad teprve přijde řada na juniorské soutěže. I ty ale budou určitě obsazeny mnoha mladými piloty odhodlanými zaútočit na vavřínové posty.

Josef Sedláček
Kanoisté: Už myslíme na olympiádu v Sydney
Ostrožská Nová Ves (vp) - Po říjnové pauze zahájili kanoisté z˙Ostrožské Nové Vsi přípravu na novou sezonu. Kromě tradičních domácích šampionátů, maratonského mistrovství světa, mistrovství Evropy seniorů a juniorů budou jejím vrcholem olympijské hry v˙australském Sydney. K˙účasti na maratonském mistrovství světa a juniorském šampionátu by neměli mít Novovešťané daleko. Horší už to asi bude s˙olympiádou v˙Sydney.
"Největší šance by měl teoreticky mít kajakář Bohumil Kusák, který od září trénuje spolu s˙našimi nejlepšími kajakáři v˙USK Praha. Musel by se ale propracovat do lodě, která vyhraje domácí nominaci. A to určitě nebude jednoduché," odhaduje Kusákovy možnosti jeho bývalý trenér Vít Pjajčík.
S˙vidinou olympiády v˙Sydney by se nerad loučil i Zbyněk Ondračka. Ten ale dává přednost maratonu a v˙případnou cestu k˙protinožcům příliš nevěří. Nepsaným kanoistickým pravidlem je fakt, že o pozdějších výsledcích na vodě rozhoduje zimní příprava. "V našich klimatických podmínkách pochopitelně nemůžeme celoročně trénovat na vodě. Nezanedbatelnou roli proto v˙tomto období hraje i suchá příprava. Zaměřujeme se na rozvoj síly a vytrvalosti," objasňuje Pjajčík.
Trénink kanoistů ze Slovácka je ovšem komplikován také stíženými podmínkami, jež ovlivnil únorový požár části loděnice. V˙areálu chybí dostatečně prostorná posilovna s˙pádlovacím trenažérem. Svou roli sehrává i posun času, který neumožňuje kvalitnější pádlování na vodě po pracovních a školních povinnostech. Změna k˙lepšímu se přesto rýsuje. "Ve spolupráci s˙obecním úřadem se nám podařilo vyřešit otázku pozemků. Momentálně čekáme na vyjádření kompetentních institucí. Jejich stanovisko ovlivní možnost obdržet státní prostředky na výstavbu nové loděnice," věří v˙lepší budoucnost prezident oddílu Jindřich Ťok.
S˙přípravou, která bude probíhat v˙novoveské tělocvičně a v˙uherskohradišťském krytém bazénu, nezačínají borci od nuly. Ani v˙říjnu totiž příliš neodpočívali. U Zbyňka Ondračky bude ale tréninková fáze přerušena, neboť se chystá na operaci bolavého kolena.Úřední zpráva OFS UH
č. 16 - ročník 1999/2000 ze dne 4. listopadu 1999
Zpráva sekretariátu OFS
Na základě halového turnaje předsedy StFŽ, který se uskuteční dne 21. 11. 1999 ve sportovní hale v Hluku, bude nominován výběr reprezentace okresu Uh. Hradiště talentů nar. po 1. 1. 1986. Širší nominace se uskuteční ve čtvrtek, dne 11. 11. 1999, od 13.45 hodin ve sportovní hale Slovácké Slavie v UH. Žádáme oddíly o zajištění 100% účasti.
Do širší nominace byli pozváni: FC Synot St. Město - Vrba Tomáš, Vybíral Tomáš, Vrága Michal, Horsák Aleš, Kolácia Tomáš, Rozehnal Vítězslav, Přívara Mojmír, Blecha Adam, Franta Lukáš, Zábranský Rostislav, Šlechta Jakub. TJ Šumice - Tlach Jakub, Houba Ondřej. So. Újezdec-Těšov - Mikulec Tomáš. ČSK Uherský Brod - Knoflíček Roman, Jurásek Jiří, Marek Daniel. Sl. Vikt. Bojkovice - Salvet Ladislav. FC Sl. Sl. Uh. Hradiště - hráče zajistí Marek Hábl. Zodpovědní trenéři: Marek Hábl, Petr Klauda, Mikulec, Smějsa. Výstroj: sportovní obuv do haly, věci osobní hygieny, brankáři úplnou výstroj. Org. zajištění: sekretář VV OFS UH Zdeněk Petráš, tel.: 0632/54 04 61. Všem oddílům výše jmenovaným bylo zasláno písemně dne 3.11.1999.

Zpráva z jednání STK OFS

a) STK schválila výsledky mistrovských utkání z neděle 31.10.1999 dle došlých zápisů o utkání
b) STK schválila výsledek mistr. utkání TJ Huštěnovice - Ořechov B ze dne 24.10.1999, dále schválila výsledek mistr. utkání OS mužů ze dne 24.10.1999 mezi TJ Zlámanec - So. Kostelany nad Mor.
c) STK schválila výsledky utkání 2. kola ČP "Janáček Cup" 99/2000 sehraných dne 28.10.1999 s těmito výsledky: Mistřice - Kněžpole 1:5, Záhorovice - Pitín p.k. 4:3, Bílovice - Ořechov 2:3, Havřice - Drslavice 2:3, Jalubí B - Traplice 1:2, Podolí - Vlčnov 0:3, Medlovice - Buchlovice 6:2, Suchá Loz - Šumice 0:2. Ve 3. kole, které bude sehráno na jaře se utkají tyto dvojice: Kněžpole - Ořechov, Záhorovice - Drslavice, Medlovice - Traplice, Vlčnov - Šumice. Prvně jmenovaný oddíl je pořadatelem utkání.
d) STK projednala poškození mater. osobního vozidla HR Davida Vackeho při mistr. utkání ZT sk."A" - Sokol Jankovice - Sokol Košíky a doporučuje dle fotbal. zpravodaje č. 8/97, vymáhat náhradu škody občanskoprávní cestou po So. Jankovice, respektivě podat trestní oznámení na neznámou osobu. Panu Vackemu Davidovi a So. Jankovice je zaslán následný dopis podle čl. 20 odst. 11 SŘ fotbalu, a výpis fotbal. zpravodaje č. 8/97 - znění paragrafu ČMFS.

Zpráva z jednání KM OFS

a) dorost OP 13. kolo - So. Újezdec - So. Březolupy 3:0 (K), neoprávněný start hráče Březolup
b) Sokol Březová uhradí výlohy HR Václavu Šumšalovi z utkání OP dorostu So. Březová - FC Štěrk. O. N. Ves do 20.11.1999 částku Kč 206,-, splnění So. Březová sekret. OFS.
c) OS dorost 10. kolo Horní Němčí - Kudlovice 2:2, FC Strání B - Popovice 3:7 ze dne 10.10.1999. Oddílům bude odečteno z vkladu do soutěží Kč 100,-, H. Němčí, Strání. OP žáci sk. B 10. kolo Polešovice - Boršice 1:0 ze dne 10.10.99. OP žáci sk. C 9. kolo Slavkov - Bánov 1:2 ze dne 3.10.99. Oddílům Polešovice, Slavkov bude odečteno z vkladu do soutěží Kč 100,-.
KM upozorňuje všechny další oddíly, jakmile sehrají dohrávky, ihned zaslat zápisy o utkáních na sekret. OFS, aby mohly být zpracovány závěrečné tabulky soutěží mládeže "PODZIM" 99/2000.

Zpráva z jednání DK

OFS projednala a rozhodla: Blažek Zbyněk, So. Březolupy (dorost), čr. 810620/4601, vyloučen za vzájemné napadení soupeře s následnou rvačkou na zemi v přeruš. hře. Trestá se zastavením činnosti nepodmíněně od 27.10.99 do 7.11.99 a první tři soutěžní utkání jaro 99/2000 dle čl. 3b. Oddíl fotbalu So. Březolupy se trestá pořádkovou fin. pokutou Kč 50,- za nepředložení náležitostí. Bude odečteno z vkladu do soutěží.
Kuchař Zdeněk, TJ Ořechov B, čr. 760925/4312, vyloučen za zakopnutí míče po odpískání a po předchozí ŽK. Trestá se podmíněně dva týdny do 27.4.2000, čl. 6a.
Urbánek Pavel, TJ Pitín, čr. 560809/422, vyloučen za podražení soupeře ve vyložené šanci v nepřer. hře. Trestá se podmíněně dva týdny do 27.4.2000, dle čl. 5a.
Kubov Antonín, Sokol Jankovice, čr. 670808/1204, vyloučen za podražení soupeře ve vyložené šanci v nepřerušené hře. Trestá se podmíněně dva týdny do 27.4.2000 dle čl. 5a.
Halda Dalibor, So. Kostelany, čr. 690006/4608, vyloučen za nesportovní chování vůči HR (hanlivý výrok). Trestá se nepodmíněně na tři první soutěžní utkání na jaře 99/2000 dle čl. 3a.
Kaňa Roman, SK Babice, čr. 640930/1668, vyloučen za strkání se soupeřem v přerušené hře po předchozí ŽK. Trestá se nepodmíněně dvě první mistr. utkání na jaře 99/2000 dle čl. 7a.
Peprníček Tomáš, Lok. Uh. Ostroh (dorost), čr. 820406/3594, vyloučen za udeření protihráče v nepřerušené hře po předchozí ŽK. Trestá se nepodmíně dvě první soutěžní utkání na jaře 99/2000 dle čl. 7a.
Novotný Tomáš, SK Zlechov (dorost), čr. 820813/4639, vyloučen za podražení soupeře zezadu v nepřerušené hře, bez snahy hrát s míčem po předchozí ŽK. Trestá se podmíněně tři týdny do 27.4.2000 dle čl. 6a.
Kubáň Ctibor, Tatran Havřice, čr. 791111/4618, vyloučen za vzájemné napadení, strčení do soupeře v nepřerušené hře. Trestá se nepodmíněně dvě první mistr. utkání na jaře 99/2000 dle čl. 7a.
Geitler Pavel, TJ Sušice, čr. 740316/4593, vyloučen za vzájemné napadení strčení do soupeře v přerušené hře. Trestá se nepodmíněně dvě první mistr. utkání na jaře 99/2000 dle čl. 7a.
Janků Dominik, Sokol Březová (dorost), čr. 830403/4596, vyloučen za kritiku HR po předchozí ŽK. Trestá se podmíněně dva týdny do 27.4.2000 dle čl. 6a. Oddíl fotbalu So. Břeová se trestá fin. pořád. pokutou kč 50,- za nepředložení náležitostí Kč 50,- za projednání případu.
Křížka Jaroslav, čr. 721027-4599 - Sokol Částkov - vyloučen za kritiku HR bez hanlivého výroku, po předchozí ŽK. Trestá se podmíněně dva týdny do 27.4.2000 - čl. 6a
Tinka Michal, čr. 710801-4606- TJ Dol. Němčí "B" - vyloučen za zakopnutí míče po předchozí ŽK. Ttrestá se nepodmíněně tři první mistr. utkání na jaře 99-2000 - jmenovaný se nacházel v zastavené činnosti. (trestu).
Oddíly fotbalu So. Částkov a TJ Dol. Němčí "B" - se trestají pořádkovou fin. pokutou 50 Kč za nepřeložení náležitosti k jednání DK v termínu.
HK odečte všem výše jmenovaným odd. fotbalu za projednání případů 50 Kč, pokud není uvedeno jinak, z vkladu do soutěží.

Petráš Zdeněk, sekretář VV OFS UH
TJ LEX Kunovice - Zora Olomouc 23:24 (9:11)
Hluk (JOH) - Kunovjanky, které ve druhém kole extraligové soutěže utrpěly v Olomouci debakl v poměru 34:15, měly svým soupeřkám co vracet. Úvod utkání tomu však příliš nenasvědčoval. Olomouc v 10. minutě vedla o tři branky 2:5 a domácí házenkářky se trápily. Střelecky prosadit se nemohla Lenka Romanová, na kterou trenér hostí Krejčíř nasadil osobku, a i zkušenou Majíčkovou nebylo mnoho vidět.
Domácí děvčata úvodní dvacetiminutovku hrála značně nervózně a zkušený celek Olomouce si udržoval tříbrankové vedení. Pak se však začala rozehrávat domácí Romanová, domácí zpřesnily střelbu a v 24. bylo najednou vyrovnáno 8:8. Za tohoto stavu se probudili i v téměř zaplněné hlucké hale fanoušci Kunovjanek a začala se odehrávat pravá házenkářská bitva.
Domácí hráčky však neustále jen dotahovaly vedení Olomouce. Od stavu 15:16 si připisovala branky obě družstva stejnoměrně a vývoj skóre byl vyrovnaný - 16:17, 17:18, 18:19. Ve 49. se podařilo domácím děvčatům Gálovou vyrovnat na 20:20 a o minutu později šly Kunovjanky poprvé do vedení po parádě Majíčkové. Vše nasvědčovalo tomu, že favorit z Olomouce bude mít značné problémy, zvláště když Štefková v oslabení zvýšila na rozdíl dvou branek 23:21. I když v brance domácích skvěle čarovala Ivana Kudrová, dokázaly hostující hráčky dvě minuty před koncem vyrovnat na 23:23.
Závěr utkání však do svých rukou vzali rozhodčí K. a P. Šulcové, kteří zcela necitlivě sedmnáct vteřin před koncem zařízli domácí hráčky velmi přísnou sedmičkou, kterou proměnila Nikol Gogolová a poslala tak dva body do Olomouce.
Sestava TJ Lex Kunovice: Kudrová, Ťoková - Štěrbová 2, Skřivanová 1, Štefková 4, Kotačková 3, Jakubičková 1, Májíčková 3, Gálová 1, Poláchová 2, Romanová 6. Trenérka Věra Tománková, asistent František Klimek.
Rozhodčí: P. a K. Šulcovi, vyloučení 2:4, sedmičky 2/2:4/3. Diváků 650.
V přípravném utkání, které se hrálo v týdnu, podlehly hráčky Kunovic lídru extraligy, Veselí nad Moravou 24:28.
Další výsledky 9. kola: Cheb - Zlín 19:16, Veselí nad Moravou - Střešovice 22:18, Slavia Praha - Ostrava 39:17

Tabulka po 9. kole:
	1. Veselí nad M.	6	2	1	201:160	14
	2. HC Cheb		6	0	3	176:141	12
	3. Zora Olomouc		5	2	2	221:192	12
	4. Slavia Praha		6	0	3	194:164	12
	5. Novesta Zlín		4	2	3	197:172	10
	6. TJ Lex Kunovice	2	2	5	157:180	6
	7. Tatran Střešovice	2	2	5	185:209	6
	8. HC Ostrava		0	0	9	141:262	0Č. Budějovice - St. Město 0:3
Tábor - St. Město 0:3
Minimální kádr osmi hráčů VSK se na jihu Čech neztratil. Domácí EGE odehráli v týdnu výborné pohárové utkání proti Unisu Brno a věřili si i na zápas se St. Městem. Hosté nastoupili se šestkou Kamler, Dosoudil, Zábranský, Černý, Číž, uzdravený Chmela a libero Jurek. Na lavičce byli pouze Kment a rekonvalescent Erman. Stále chybí Dziacký a k dispozici nebyl ani pracovně zaneprázdněný Kouba. Vyrovnaný začátek prvního setu, kdy se bodový stav měnil po každém útoku, narušili jako první hosté, když po dobrých blocích při účinném servisu ujeli na 11:7 a bodový odstup si udržovali až do koncovky. Domácí nic světoborného nevymysleli, takže set po zásluze patřil vyhranějšímu celku VSK.
V celku domácích se příliš nedařilo ani staršímu z bratrů Malčíků, Jardovi, kterého volejbalisté VSK potkávají každým rokem, ale vždy v jiném dresu prvoligového pelotonu (postupně Předklášteří, Perštejn, Tábor, Č. Budějovice). Druhý set pátečního zápasu byl již vyrovnanější, domácí se snažili držet krok se svým soupeřem, což se jim chvílemi i dařilo. Postupně se však projevila větší zkušenost hostujících hráčů, což nakonec vedlo k jejich vítězství i ve druhém setu. Třetí set byl hrán jednoznačně v režii hráčů VSK, kteří tak získali na jihu Čech důležité vítězství. V zápase průměrné úrovně se nejvíce dařilo Dosoudilovi a Zábranskému v útoku a na bloku Černému. Sety: - 21, -20, -18.
Sobotní soupeř volejbalistů VSK, celek Tábora, hraje letošní ligový ročník prakticky se stejným kádrem jako v loňské sezóně, kdy se mužstvo zachránilo až v baráži s vítězi druholigové soutěže. Na soupisce je i J. Paroulek, odchovanec VSK, který slouží v Táboře ZVS. Mužstvo VSK nastoupilo s jedinou změnou v sestavě, když místo Chmely hrál na postu univerzála Kment. Domácí se ukázali jako příjemný soupeř, zápas se hrál za stálé převahy hráčů St. Města. Ti dominovali jak na bloku, tak i v útoku dirigovaném nahrávačem Kamlerem. Především jeho souhra na středu sítě se Zábranským vždy zajistila připsání bodu na konto VSK. Vyrovnanější byl pouze druhý set, ale i ten vyzněl pro celek hostů.
Po dobrém výkonu si tak mužstvo VSK odvezlo dvě důležitá vítězství, která je ve vyrovnané ligové tabulce vynesla po první čtvrtině až na druhé místo. Sety: -18, -21, -19.
PS

MFF Praha - Dobřichovice 3:2, Tábor - Poštorná 1:3, Č. Třebová - Technika Praha 3:1, Havířov - Benátky 3:0. EGE Č. Budějovice - Poštorná 2:3, Tábor - St. Město 0:3, Č. Třebová - Benátky 3:1, Havířov - Technika Praha 3:2, Č. Budějovice - St. Město 0:3.


Volejbalová tabulka
	1.	Havířov		9	0	27:10	18
	2.	St. Město	5	4	21:15	14
	3.	Dobřichovice	5	4	22:18	14
	4.	Benátky		5	4	18:17	14
	5.	MFF Praha	5	4	17:19	14
	6.	Technika Praha	4	5	17:16	13
	7.	Č. Třebová	4	5	19:19	13
	8.	Poštorná	3	6	15:22	12
	9.	EGE Č. Bud.	3	6	15:22	12
	10.	Tábor		2	7	12:25	11Ze dvou zápasů jeden bod
N. Jičín - HC UH 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
N. Jičín (KÝ) - Na led lídra tabulky zajížděli v neděli hokejisté Uh. Hradiště se snahou uhrát co nejlepší výsledek. V první třetině byli domácí lepším celkem, předváděli tvrdý a agresivní hokej, který jim také přinesl vedoucí branku v 17. minutě z hokejky Slabého. Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, kteří ovládli střed kluziště a zatlačili domácí do jejich obranného pásma. Výsledkem byla vyrovnávací branka na 1:1, kterou vsítil v 31. Pasmínka po asistenci Honysze. Také v poslední třetině mělo Hradiště více ze hry, jenže nedokázalo využít šance, do kterých se dostali postupně Pavel, Boháč, Jenáček a Stavjaňa. Snad proto přišel zákonitý trest, kdy během 30 vteřin v rozmezí padesáté minuty domácí dvakrát skórovali, v obou případech po střelách Kaluse.
Branky: Kalus 2, Slabý - Pasmínka. Vyloučení 5:4, využití 0:1, střely 36:20.
Sestava HC Uh. Hradiště: Adamec - Svoboda, Vrla, Pasmínka, Honysz, Sladký, Šik, Stavjaňa, Šnoblt, Šebestů, Tesařík, Boháč, Jenáček, Hoza, Matlach, Pavel, připraveni byli: Nečas, Trojek, Raděvič a Janík. Trenér Jiří Vodák.
Po utkání vedoucí mužstva Uh. Hradiště Ludvík Sladký řekl: "Pochvalu z našeho mužstva určitě zaslouží brankář Adamec, který podal výborný výkon. Naopak se nedařilo prvním dvěma pětkám, které se nedokázaly prosadit."

16. kolo: Frýdek-Místek - Ytong Brno 5:3, Kroměříž - Nový Jičín 3:1, Kopřivnice - Uničov 1:2, Poruba - Orlová 6:1, Rondo Brno - Šternberk 2:5, Uh. Hradiště - Přerov 2:2.

17. kolo: Rondo Brno - Frýdek - Místek 5:3, Šternberk - Poruba 2:1, Orlová - Kopřivnice 4:4, Uničov - Kroměříž 3:2, Přerov - YTONG Brno 5:5, Nový Jičín - Uh. Hradiště 3:1.


	1.	Šternberk	13	0	4	54:35	26
	2.	Nový Jičín	11	2	4	63:36	24
	3.	Uničov		11	2	4	68:52	24
	4.	YTONG Brno	9	4	4	71:40	22
	5.	Uh. Hradiště	7	4	6	69:52	18
	6.	Orlová		6	6	5	62:42	18
	7.	Přerov		5	7	5	53:50	17
	8.	Poruba		5	5	7	47:48	15
	9.	Frýdek - Místek	5	2	10	46:63	12
	10.	Kopřivnice	3	4	10	29:67	10
	11.	Rondo Brno	4	2	11	40:73	10
	12.	Kroměříž	3	2	12	26:70	8Okresní stolní tenis
Okresní přebor I. třídy mužů, 5. kolo:
Jarošov - Kunovice B 3:15, Ostrožská Nová Ves - Vlčnov 6:12, Bojkovice - Újezdec/Těšov 8:10, Dolní Němčí C - Drslavice/Veletiny 8:10, Hluk C - Traplice 12:6, Nivnice - Uherský Brod odloženo.

	1.	Drslavice/Vel.	4	0	1	51:39	13
	2.	Hluk C		4	0	1	49:41	13
	3.	Kunovice B	3	1	1	54:36	12
	4.	Nivnice		3	1	0	44:28	11
	5.	Vlčnov		3	0	2	50:40	11
	6.	Újezdec/Těšov	3	0	2	49:41	11
	7.	Dolní Němčí C	2	1	2	45:45	10
	8.	Bojkovice	2	0	3	47:43	9
	9.	Jarošov		1	1	3	37:53	8
	10.	Traplice	1	0	4	34:56	7
	11.	O. N. Ves	0	2	3	37:53	7
	12.	Uherský Brod	0	0	4	25:47	4

Okresní přebor II. třídy mužů, 5. kolo:
Bystřice pod Lopeníkem - Kostelany 12:6, Drslavice/Veletiny B - Velehrad 11:7, Zlechov - Ořechov 6:12, Bílovice - Bojkovice B 11:7, Vlčnov B - Dolní Němčí D 5:13, Jarošov B - Kunovice C 7:11.


	1.	Ořechov		4	1	0	54:36	14
	2.	Bílovice	4	1	0	52:38	14
	3.	Bystřice p. L.	4	0	1	59:31	13
	4.	Drslavice/Vel.B	3	1	1	51:30	12
	5.	Bojkovice B	3	1	1	49:41	12
	6.	Kunovice C	3	0	2	51:39	11
	7.	Dolní Němčí D	2	0	3	38:52	9
	8.	Vlčnov B	1	2	2	38:52	9
	9.	Kostelany	1	1	3	42:48	8
	10.	Zlechov		1	0	4	41:49	7
	11.	Velehrad	0	1	4	35:55	6
	12.	Jarošov B	0	0	5	30:60	5Tatran Poštorná - FC Synot 0:3 (0:2)
Poštorná (Mil) - O víkendu napsala svoji závěrečnou tečku podzimní část druhé fotbalové ligy. V jihomoravském derby na Podluží hostila pomalu tonoucí Poštorná jasného premianta FC Synot. Rozdílné postavení obou týmů v tabulce určilo roli favorita, který také svou úlohu přesvědčivě potvrdil. Jen ve dvou případech byla Poštorná blízko ke vstřelení branky, jinak tvrdili muziku fotbalovější hosté. Hned v úvodu zahrával Tatran rohový kop, k odraženému míči se dostal domácí kapitán Václav Dvořák a jeho pumelice orazítkovala pravou tyč Mackovy branky. V 84. minutě se jinak spolehlivě chytající Macko vydal s míčem daleko do pole, špatně rozehrál, naštěstí však Abrahámova střela do opuštěné branky nedoletěla.
Zbývající aktiva se dají napsat pouze na účet favorita. První Veselého gólovou hlavičku ve 26. minutě domácí Gala vychytal. O čtyři minuty později se před Bužkem otevřela dálnice, ten ovšem ve vyložené pozici zaváhal. Vše si vynahradil v 35., kdy po Malárově přihrávce "angličanem" otevřel skóre - 0:1. V závěru půle tlak hostů vyvrcholil dalším úspěchem. Němčický podnikl rychlý výpad do otevřené obrany, míč adresoval na pravou stranu volnému Malárovi a ten, ač byl sám v dobré gólové pozici, ještě přihrál nezištně zpět Němčickému, na kterého už zívala prázdná branka - 0:2. Ve 45. minutě pak po hezké kombinační akci mohlo být definitivně vymalováno, jenže Vojtěškova prudká hlavička minula o fous pravou šibenici.
Po hodině hry zahájili Komňackého svěřenci festival neproměněných šancí. Kowalík sám před brankářem trefil pouze jeho obličej, Hlahůlek ve vyložené šanci přestřelil, Trousilovu gólovou střelu Gala vyrazil a pokus vystřídavšího Faldyny odvrátila domácí obrana z brankové čáry. Výjimkou byla 65. minuta, kdy obránce Veselý střelou z dobrých 35 metrů nachytal na hruškách špatně postaveného gólmana Galu a jeho projektil skončil v domácí síti - 0:3.
Nejlepší druholigový střelec Malár se v tomto utkání změnil v úspěšného nahrávače. V 82. obešel vyběhnuvšího Galu, adresoval míč na nabíhajícího Faldynu, ale ten ve skluzu nedokázal další gólovku zakončit. O radost z výhry se po utkání přišli podělit do kabiny hostů i staroměstští nejvyšší představitelé, starosta Slavík a jeho zástupce Sch”nbaum. K vytouženému postupu tak fotbalový Synot učinil první krok, druhý pak zbývá udělat v jarních odvetách.
Branky: 31. Bužek, 44. Němčický, 63. Veselý. ŽK: Bužek (Synot). Rozhodčí: Liba (známka 7) - Hojsík, Šedivý. Delegát ČMFS Svoboda. Diváků 4 151.
Sestava FC Synot: Macko - Soldán - Trousil, Veselý - Vojtěšek (89. Zapletal), Němčický, Bužek (78. Kopačka), Hlahůlek, Vajda - Kowalík (69. Faldyna), Malár. Trenér František Komňacký.
Po utkání Radek Rabušic, trenér Poštorné: "Chtěl bych poděkovat divákům, kteří nás i za takovou prohru nezatratili. Na kvalitní mužstvo Synotu jsme však nestačili, proto jsme body ztratili. Soupeř odehrál zápas ve vysokém tempu, jeho hráči bojovali s nasazením a důrazem, na což jsme nedokázali odpovědět. Abychom se na jaře vyhli sestupovým problémům, musíme náš kádr posílit. K zasloužené výhře soupeři gratuluji."
František Komňacký, FC Synot: "Viděli jsme kvalitní utkání, které nepostrádalo patřičný náboj. Oba týmy se dobře znají, takže těžko mohl jeden druhého něčím překvapit. Hráči přistoupili k zápasu odpovědně. Od samého začátku dávali jasně najevo touhu po výhře. Ta mohla být ještě vyšší, protože několik dalších příležitostí jsme zahodili. Soupeř hrál pouze to, na co v současné době má, a já bych si přál, aby II. liga na Podluží zůstala i pro další ročník."FC BOBY Brno B - FC Kunovice 0:1 (0:1)
Slavkov (FŠ) - Celek Kunovic odjel ke svému poslednímu utkání podzimní části MSFL do Slavkova, kde změřil své síly s rezervou BOBY Brno, bez zraněných Řezníka a Uhlíře. Ačkoli týmu trenéra L. Blahy málokdo věřil, hráči a celý realizační tým chtěli všem ukázat, že fotbal hrát nezapomněli a alespoň částečně se rehabilitovat za špatnou hru, hlavně na domácím trávníku.
Od úvodního hvizdu rozhodčího Táče se hrála vyrovnaná partie. S postupem času měli přece jenom častěji míč na svých kopačkách hráči Kunovic. První nadějný střelecký pokus Šimečka skončil vedle branky Vlasáka. Ve 20. zápasu byl v šestnáctce nešetrně sražen Bičánek, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Následně z rohového kopu Šimečka hlavičkoval J. Svoboda těsně vedle. Ve 28. podnikly Kunovice další nebezpečný protiútok, ale Kachlíkovu přihrávku nedokázal Šimeček usměrnit do branky domácích.
Narůstající převahu vyjádřili hráči Kunovic i brankově. Běžela 38. minuta, R. Šimeček zahrával rohový kop, který našel hlavu P. Strakáče, a jeho hlavička skončila v síti domácího brankáře Vlasáka - 0:1. V závěru 1. poločasu domácí zvýšili obrátky a ve 40. mohlo být vyrovnáno. Rozhodčí Táč nařídil proti Kunovicím hodně přísnou penaltu za ruku Kaštánka. Spravedlnost, štěstí a taky skvělý zákrok Poláška v brance Kunovic nedovolily domácímu hráči Macíkovi, aby se radoval z vyrovnávající branky a jeho střelu ze značky pokutového kopu vyrazil na tyčku. Přestože domácí celý první poločas tahali za kratší konec, což dokumentuje i jejich první střela na branku Kunovic, kterou vyslali až ve 43. minutě.
Již v nastaveném čase 1. poločasu jim Kunovice nabídly další možnost k vyrovnání, když Palšík fauloval v pok. území domácího Kroupu a rozhodčí Táč ukázal podruhé na značku pok. kopu. Tentokrát se k jeho realizaci postavil domácí kapitán Kopunec, ale ani on v souboji s brankářem Kunovic Poláškem nebyl úspěšný, protože jeho střelu tentokrát po levé ruce J. Polášek vyrazil na roh. Vzápětí rozhodčí ukončil první poločas.
Druhý poločas začal mírnou převahou domácích, ale jejich akce s přehledem řešila obrana Kunovic v čele s kapitánem P. Strakáčem. Proto také domácí hráči většinou odstřelovali branku Kunovic z velké vzdálenosti a nutno dodat, že velmi nepřesně. Nejblíže k vyrovnání měli mladí bobíci v 65. minutě, ale domácí hráč Kopunec svou střelou minul prázdnou branku Kunovjanů. Za tři minuty nastřelil domácí Macík břevno branky Poláška. Hosté se ve druhé půli více zaměřili na defenzivu a branku domácího brankáře Vlasáka ohrožovali jen sporadicky.
Zoufalý nápor domácích mohl vést k vyrovnání ještě v 90., ale svou šanci domácí Schuster nevyužil, naopak hosté mohli již v nastaveném čase svůj náskok pojistit. Po centru nejlepšího hráče Kunovic Šimečka postupoval Charvát na brankáře, který jeho střelu vytlačil na tyčku, a když trestný kop v 94. z kopačky Nechvátala skončil mimo branku Kunovic, rozhodčí Táč zápas ukončil k velké radosti všech, kteří mají fotbal v Kunovicích rádi.
Sestava: Polášek - Strakáč - Palčík, Svoboda, Kaštánek, Malůš, Bičánek, Šimeček, Kachlík (75. Žák) - Kopčil (88. Zlínský), Charvát.
ŽK Nechvátal - Charvát, Palčík. Diváci 100, rozhodčí Táč Petr.FC Slovácká Slavia - FC Slavičín 1:0 (0:0)
Uh. Hradiště (JOH) - Kdo v sobotu zaváhal a přišel na poslední podzimní utkání Slovácké jen o chvíli později, tak ten se již branky nedočkal. Běžela totiž teprve 3.minuta, k míči se dostala zahraniční posila ze Starého Města Jerome Dote, od něj míč putoval k dalšímu černému hráči Akone Dovimu a ten z malého vápna poslal Slováckou do vedení 1:0. Fanoušci si pak mohli vychutnat oslavný gólový taneček v podání této černošské dvojice. Ti kdo, si však mysleli, že domácí potřetí na svém hřišti uštědří svému soupeři třígólový příděl, byli zklamáni. Byli to naopak hosté, kteří měli častěji v první půli míč na svých kopačkách, jenže i oni byli před brankou zcela neškodní. U Slovácké stojí do přestávky za zaznamenání snad jen hlavička Lukůvky a tvrdá střela Doviho, jenže s těmi si v pohodě poradil zkušený gólman Slavičína Sába.
Do druhé půle vkročili domácí se zvýšeným nasazením a hned ve 48. musel Lysoňkovu dělovku Sába vyrážet na roh. Snad největší šanci domácích spálil v 54. fotbalově se trápící Racek, který nedokázal zasunout Doviho centr do opuštěné branky hostí. V závěru se do šancí dostali i hosté, když v 83. Bajza po centru Gabriše hlavičkoval těsně nad a v 87. jen se štěstím Lysoněk srazil gólovou střelu Spáčila na roh. Když v 88. nezakončil brankou své sólo ani nejlepší hráč domácích Dovi, byl závěrečný hvizd rozhodčího Petrů vysvobozením pro střelecky neplodný domácí celek.
Branka: 3. Dovi - 1:0. ŽK: Bajza (Slavičín), rozhodčí Petrů - Boček, Antoníček. Diváků 235.
Sestava Slovácké Slavie: Kaňa - Strakoš - Orlovský, Lysoněk - Chlachula, Dote, Nekarda, Machala, Lukůvka (89. Buchta) - Dovi (90. Vařecha), Racek (76. Polášek). Trenér Petr Vařecha.Kdo se stane trenérem Slovácké?
Uh. Hradiště (JOH) - Trenér Slovácké Slavie Petr Vařecha, který čtyři kola před koncem podzimní části vystřídal trenéra Pavla Fraňka, získal z mužstvem úctyhodných deset bodů při skóre 8:1. "Kdybychom měli ve Zlíně jen trochu štěstí, mohl to být plný počet bodů, ale nakonec zaplať pánbůh za to, že jsme dneska vyhráli. Byl to těžký zápas," svěřil se po utkání se Slavičínem Vařecha. Slavičín, který měl v tabulce po čtrnácti zápasech stejný počet 22 bodů jako Slovácká, těžil především ze hry zkušeného záložníka Gabriše a velmi jistého gólmana Sáby.
"Utkání začalo přesně tak, jak jsme si nepředstavovali," přiznal trenér hostí Marek Kalivoda. "Domácí dali velmi rychlý gól a ten značně ovlivnil další průběh hry. My jsme museli začít tvořit hru, čímž se oba černoušci dostávali do brejků, které naštěstí likvidoval skvělý gólman Sába. V závěru při trošce štěstí jsme mohli vyrovnat."
Slovácká svým vítězstvím získala další tři body a před zimní přestávkou se usadila v popředí divizní tabulky. Dá se říct, že vše probíhá dle představ. Snad nejaktuálnějším problémem zůstává nyní definitivní obsazení trenérského místa. Jelikož před svým nástupem do funkce trenéra Petr Vařecha prohlásil, že se u něj jedná pouze o výpomoc a i nadále je především trenérem dorostu, staví se před vedení mužstva vyřešení této otázky.
"Petru Vařechovi jsme dali nabídku, nyní si musí zvážit sám, zda chce u mužstva pokračovat dál. Na své rozhodnutí má čtrnáct dnů čas na rozmyšlenou, pokud bude souhlasit, má u nás prioritu, neboť nejlépe ze všech zná prostředí, hráče, a jak se ukázalo, pod jeho vedením jsou i výsledky," vysvětloval trenérské problémy manažer Slovácké Slavie Ivan Šimon.
Oba celky, jak dorostenecký, tak i celek mužů mají stanovený cíl pro letošní sezonu postup. Trenérem obou celků je Petr Vařecha. Rozhodnutí leží jen na něm. "Nechci se o této otázce nyní bavit," prohlásil rezolutně po utkání se Slavičínem samotný Petr Vařecha.BOPO Třebíč - Dolní Němčí 0:0
Třebíč (JD) - Dolněmčané deklasovali minulý týden Napajedla a narůstající formu chtěli potvrdit i v Třebíči. Domácího favorita se nezalekli a drželi ho na distanc od své branky. Míč se v první půli nejvíce pohyboval ve středu hřiště a ani jedno mužstvo si nevypracovalo vyloženou příležitost. V dresu Třebíče se zastřelovali Urban a Macháček, jenže jejich rány minuly cíl. Brankáře Dolního Němčí trochu více vystrašila jen střela Pokorného. Když se na druhé straně odměny v podobě gólového zakončení nedočkalo ani sólo Romana Bobčíka, byla poločasová remíza zasloužená.
I ve druhé pětačtyřicetiminutovce hrály oba celky podle podobného scénáře. Když už se střelci dostali k zakončení, bylo to většinou ze vzdálenosti, odkud góly nepadají. Zlom přišel čtvrthodinu před koncem. Zajíc uviděl druhou žlutou kartu a poroučel se ze hřiště. Třebíč si vynutila převahu, ale obranný val Dolněmčanů zdolat nedokázala. Hosté tak s přehledem uhájili cenný bod.
Sestava: R”ssler - Urbanec, P. Kadlček, Stojaspal, Tinka, Hanák, Polášek, R. Bobčík, Zajíc, Antl, L. Zimčík (57. Švardala).
Rozhodčí Juránek. Diváků: 480.Fotbalové tabulky
II. liga
Frýdek-Místek - Třinec 1:2, Zlín - NH Ostrava 1:1, Poštorná - Synot 0:3, Xaverov - Plzeň 1:3, Prostějov - Neratovice 3:0, Bohdaneč - Most 0:0, Karviná - Ratíškovice 2:1, M. Boleslav - Vítkovice 1:1.

	1.	Synot		12	1	2	42:18	37
	2.	Plzeň		9	4	2	29:12	31
	3.	Ratíškovice	8	4	3	30:18	28
	4.	Most		7	6	2	24:14	27
	5.	Neratovice	7	3	5	26:19	24
	6.	Prostějov	6	4	5	24:23	22
	7.	Třinec		5	5	5	22:31	20
	8.	Bohdaneč	4	7	4	17:17	19
	9.	NH Ostrava	4	7	4	22:24	19
	10.	Zlín		4	6	5	22:21	18
	11.	M. Boleslav	4	5	6	16:22	17
	12.	Xaverov		3	5	7	15:21	14
	13.	Vítkovice	3	5	7	11:19	14
	14.	Poštorná	3	4	8	13:27	13
	15.	Karviná		3	3	9	20:32	12
	16.	Frýdek-Místek	2	3	10	11:26	9

MSFL

SK Hranice - Zeman Brno 3:2, Brumov - Kyjov 2:2, Jihlava - Holice 1:0, Uničov - D. Benešov 0:0, Vratimov - Přerov 2:0, Brno B - Kunovice 0:1, D. Kounice - Olomouc B 0:2, Ostrava B - D. Hranice 0:0.

	1.	Jihlava		10	3	2	29:10	33
	2.	D. Benešov	8	5	2	21:9	29
	3.	Kyjov		7	6	2	13:8	27
	4.	SK Hranice	8	2	5	29:26	26
	5.	Brno B		7	4	4	25:15	25
	6.	Holice		7	4	3	24:18	25
	7.	Uničov		7	4	4	21:17	25
	8.	D. Hranice	6	3	7	20:25	21
	9.	Ostrava B	4	8	3	24:17	20
	10.	D. Kounice	6	2	7	19:22	20
	11.	Kunovice	6	2	7	15:20	20
	12.	Vratimov	5	3	7	23:21	18
	13.	Olomouc B	2	5	8	17:25	11
	14.	Zeman Brno	3	2	10	11:22	11
	15.	Brumov		2	4	9	13:30	10
	16.	Přerov		2	3	10	12:31	9

DIVIZE D

Znojmo - Chropyně 0:1, Svitavy - Židenice 3:1, Napajedla - Slavkov 3:1, Třebíč - D. Němčí 0:0, Bystrc - Polešovice 2:0, Mysločovice - Břeclav 2:1, Uh. Hradiště - Slavičín 1:0, Slušovice - Zlín B 0:0.

	1.	Svitavy		9	4	2	18:7	31
	2.	Třebíč		8	5	2	25:13	29
	3.	Uh. Hradiště	7	4	4	21:16	25
	4.	Židenice	7	3	5	22:15	24
	5.	Bystrc		7	3	5	21:17	24
	6.	Napajedla	7	3	5	21:18	24
	7.	Zlín B		6	5	4	19:9	23
	8.	Slavičín	6	4	5	23:13	22
	9.	Chropyně	6	3	6	23:17	21
	10.	D. Němčí	5	4	6	22:24	19
	11.	Slušovice	5	4	6	22:25	19
	12.	Slavkov		5	3	7	18:20	18
	13.	Břeclav		5	2	8	13:20	17
	14.	Mysločovice	5	1	9	13:30	16
	15.	Znojmo		4	3	8	23:28	15
	16.	Polešovice	1	3	11	4:36	6

Župní přebor

Uh. Brod - Vracov 2:1 (0:0)
Uh. Brod (RL) - Domácí, kteří již tři kola nevstřelili žádnou branku a získali pouhý bod za remizu v Hodoníně, chtěli před svým obecenstvem přerušit tuto nepříznivou sérii. Ambiciozní mužstvo z Vracova přijelo do Uh. Brodu bez několika hráčů základní sestavy, ale i přesto jejich hráči byli v úvodu zápasu více než vyrovnaným soupeřem. Byli to oni, kteří od úvodních minut udávali tempo hry, jenže své dvě slibné šance nedotáhli do úspěšného zakončení. Těsně před odchodem do šaten si tutovky vypracovali i domácí, jenže Tomeček rozezvučel pouze tyč branky Vracova.
Domácí trenér Kalina o přestávce zamíchal sestavou a na hřiště poslal dva mladíky - Lukeše a Ondřejku, kteří se mu za to odvděčili velmi dobrým výkonem. Hned v úvodní minutě druhé půle Lukeš nastřelil sice jen tyč hostující branky, ale o dvě minuty později se přece domácí radovali. Na Lukešův lob si naběhl Ondřejka a zasunul míč za záda hostujícího gólmana Bílka - 1:0. Vracovští po inkasované brance přidali na obrátkách a zatlačili domácí na jejich polovinu. Výsledek se dostavil v 60. minutě, kdy Schon vstřelil vyrovnávací branku - 1:1. Nakonec se však z vítězství přece jen radovali domácí, když v 70. minutě Lukeš zužitkoval ideální centr Tomečka - 2:1. Před 200 diváky řídil rozhodčí Zálešák z Hodonína.

Hluk - Břestek 2:1 (1:1)
Hluk (RL) - Ve slováckém derby se očekával tvrdý boj o mistrovské body. Hosté, kteří mají problémy se sestavou, museli do základu povolat i nestárnoucího Krušinu a na lavičku jako hráč usedl gólman Konečný. Přesto úvodní minuty patřily Břestku, jehož hráči však byli nebezpeční jen po hranici trestného území domácího celku. Po deseti minutách převzali otěže zápasu domácí, kteří zatlačili soupeře na jejich polovinu, ale do šancí se dostávali jen po rohových kopech. Právě po jednom z nich měl slibnou šanci Gabriel, avšak jeho střela letěla do oblak. Ve 30. minutě svůj cíl našla konečně střela R. Konečného, který využil zmatku v soupeřově obraně - 1:0. Hosté pak hru vyrovnali, ale šance si nevypracovali. Do těch se naopak dostali několikrát domácí útočníci, jenže hostující gólman Černota střely Suchého a Konečného zlikvidoval. Když se již všichni těšili na poločasovou přestávku, zapomněli domácí obránci na Březinu, a ten s přehledem vyrovnal 1:1.
Ve druhé půli domácí začali aktivněji a snažili se strhnout vítězství na svou stranu. Do velké šance se dostal v 64. Konečný, jehož hlavičku však hostující obránci z brankové čáry odvrátili do bezpečí. O výsledku nakonec rozhodla 69. minuta, ve které rozhodčí Mikel z Březůvek nařídil na hosty přísnou penaltu, kterou Uhlíř bezpečně proměnil - 2:1. V závěru utkání hosté vsadili vše na útok, avšak blíže ke vstřelení branky byli domácí, kteří podnikali do odkryté obrany Břestku nebezpečné brejky, avšak ani Konečný, a ani Suchý své šance nevyužili. Utkání sledovalo 300 diváků.

Morkovice - Hradčovice 4:1 (1:0)
Morkovice (RL) - Hosté, kteří nastoupili bez několika svých opor, předváděli pohlednou kopanou a domácím byli více než hodinu vyrovnaným soupeřem. Morkovice se dokázaly v prvním poločase prosadit pouze Novotným. Na svou druhou branku si musely počkat až do 64. minuty, kdy se prosadil Parobek. V závěru utkání hosté zmobilizovali síly a snažili se korigování výsledku. To se jim také podařilo v 81. Dýmalem. Závěr utkání však probíhal již plně v režii domácích, kteří dvěma brankami Novotného a Hamala pečetili své vítězství. Před 400 diváky řídil rozhodčí Blahůšek.
Velké Karlovice - Kateřinice 1:1 (1:1), Jurajda - Zbranek. Hulín - Hodonín 3:0 (0:0), Grigar, Lipták, Zavadil. Vsetín - Veselí n.M. 2:3 (1:0), Valíček, Vyškovský - Vorálek, Obal, Omelka. V. Otrokovice - Mikulčice 3:0 (1:0), Kvapil, Hodulík, Koplík. Šardice - Kostelec 2:1 (2:1), Janouškovec, Zemánek - Holík.
Tabulka střelců: 17 - Novotný (Morkovice), 12 - Zbranek (Kateřinice), 9 - Lipták (Hulín), Dynka (Hradčovice), Zemánek (Šardice), 8 - Zavadil (Hulín), 7 - Planka (V. Karlovice), Janouškovec (Šardice).

	1.	Hulín		11	2	2	33:14	35
	2.	Veselí		10	1	4	39:23	31
	3.	Morkovice	9	2	4	43:25	29
	4.	Uh. Brod	9	2	4	20:16	29
	5.	Šardice		9	1	5	31:20	28
	6.	Hluk		7	3	5	23:22	24
	7.	Kateřinice	7	2	6	28:20	23
	8.	Kostelec	7	1	7	23:19	22
	9.	Vracov		5	6	4	17:12	21
	10.	V. Otrokovice	5	4	5	16:19	19
	11.	FC Vsetín	5	4	6	17:23	19
	12.	V. Karlovice	5	3	8	26:23	18
	13.	Hradčovice	5	2	8	19:28	17
	14.	Břestek		5	2	8	16:29	17
	15.	Hodonín		1	2	12	13:40	5
	16.	Mikulčice	1	1	13	8:39	4Konečné tabulky žákovských soutěží
StFŽ 1999/2000 - podzim
župní přebor starších žáků

	1.	Zlín B		10	1	2	31:8	31
	2.	Kroměříž	9	1	3	20:8	28
	3.	Kyjov		8	3	2	36:10	27
	4.	FC Vsetín	7	2	4	18:16	23
	5.	Šardice		6	2	5	31:17	20
	6.	Štítná		4	5	4	20:10	17
	7.	Uh. Hradiště B	5	2	6	16:25	17
	8.	Veselí n/M.	4	4	5	28:26	16
	9.	Brumov		4	2	7	14:18	14
	10.	Hluk		4	2	7	14:25	14
	11.	Hodonín		4	2	7	16:32	14
	12.	Slavičín	2	6	5	9:15	12
	13.	Morkovice	3	2	8	16:40	11
	14.	Bystřice p/H.	2	4	7	13:32	10
župní přebor mladších žáků

	1.	Zlín B		11	1	1	51:5	34
	2.	Brumov		11	0	2	51:17	33
	3.	Kroměříž	10	2	1	58:4	32
	4.	Šardice		8	1	4	29:12	25
	5.	Slavičín	6	4	3	27:24	22
	6.	Kyjov		6	2	5	31:23	20
	7.	FC Vsetín	6	1	6	25:18	19
	8.	Hodonín		6	0	7	39:23	18
	9.	Bystřice p/H.	5	3	5	23:22	18
	10.	Štítná n/Vl.	4	3	6	18:33	15
	11.	Veselí n/M.	4	1	8	20:27	13
	12.	Uh. Hradiště B	4	0	9	22:42	12
	13.	Morkovice	1	0	12	8:77	3
	14.	Hluk		0	0	13	6:81	0
župní soutěž starších žáků - skupina B

	1.	Dol. Němčí	9	1	1	35:9	28
	2.	Luhačovice	8	1	2	47:16	25
	3.	Kvasice		6	3	2	20:8	21
	4.	Újezdec		6	1	4	22:20	19
	5.	Bojkovice	6	1	4	17:21	19
	6.	Šumice		5	2	4	26:13	17
	7.	Uh. Ostroh	4	5	2	22:17	17
	8.	Zborovice	5	1	5	18:16	16
	9.	Strání		4	0	7	14:23	12
	10.	Kunovice	2	1	8	9:32	7
	11.	Ostr. Nová Ves	2	0	9	15:42	6
	12.	Lipov		1	0	10	15:43	3
župní soutěž mladších žáků - skupina B

	1.	Luhačovice	10	1	0	64:2	31
	2.	Bojkovice	9	1	1	47:10	28
	3.	Ostr. Nová Ves	7	1	3	29:17	22
	4.	Uh. Ostroh	5	4	2	21:17	19
	5.	Šumice		6	0	5	16:22	18
	6.	Kunovice	5	2	4	28:19	17
	7.	Zborovice	4	1	6	9:25	13
	8.	Dol. Němčí	3	1	7	9:17	10
	9.	Újezdec		3	1	7	9:30	10
	10.	Lipov		3	0	8	6:38	9
	11.	Strání		2	1	8	10:30	7
	12.	Kvasice		2	1	8	10:31	7
župní soutěž starších žáků - skupina C

	1.	Ždánice		10	0	1	38:13	30
	2.	Mutěnice	7	1	3	41:12	22
	3.	Strážnice	6	4	1	25:9	22
	4.	Hr. Lhota	6	2	3	46:13	20
	5.	Vacenovice	5	3	3	20:10	18
	6.	Ratíškovice	5	2	4	22:21	17
	7.	Mikulčice	4	3	4	27:22	15
	8.	Kněždub		3	4	3	14:15	13
	9.	Velká n/V.	4	1	6	15:28	13
	10.	Hodonín B	3	1	6	9:28	10
	11.	Dubňany		1	1	9	8:38	4
	12.	Milotice	0	0	11	3:59	0
RLwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund