Číslo: 45
15.11.1999
Článků: 70

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Regionální kluby v˙divizi hlásí střídavě oblačno
Polešovice: Hůř už být snad ani nemůže
Uherské Hradiště: Výkonnostní propad se zastavil
Dolní Němčí: Být o dvě příčky výš, vládla by spokojenost
Úřední zpráva OFS UH
Hlučanky překvapivě zabrzdily rozjetý Frýdlant
HC UH - Uničov 11:2 (6:1, 2:1, 3:0)
HC UB - Blansko 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Hokejové soutěže mládeže
Krasobruslařky v Budějovicích
Statistika lídra II. fotbalové ligy
Půjde Malár do Sparty?
Vladimír Malár se setkal s fanoušky
Baník Ostrava - FC Synot 1:0 (1:0)
Pořadí v soutěži o nejlepšího střelce OP - muži
Tabulky okresního přeboru
Tabulky III. Třídy
Župní fotbalové tabulky

Regionální kluby v˙divizi hlásí střídavě oblačno
Region (mat) - Kdo se ještě v˙závěru minulé sezony těšil na divizní derby Uherské Hradiště - Uherský Brod, byl nakonec zklamán. Brod ani přes veškeré úsilí soutěž nezachránil. Sestupem Uherského Hradiště z˙třetí ligy tak zůstal počet regionálních klubů v˙divizi stejný.
O ambicích mužstev se před začátkem podzimní části příliš nevědělo. Lidé většinou tušili, že stejně úspěšnou sezonu mohou jen stěží zopakovat Polešovice. Bylo by zvláštní, kdyby se provinční klub podruhé za sebou vyhoupl na samou špičku soutěže. Mnoho se nevědělo ani o Hradišti. Slovácká měla finanční problémy a trenér Pavel Franěk v˙pátek před prvním mistrovským utkáním s˙Polešovicemi vůbec netušil, koho vlastně bude mít na zápas k˙dispozici. Jedinou jistotu představovalo Dolní Němčí. Účast v˙soutěži sice zachránilo až na poslední chvíli zápasem v˙Polešovicích, ale stabilizovaný kádr, zkušený trenér a znalost divizního prostředí hrály v˙jeho prospěch.
Prognózy se v˙podstatě naplnily. Snad s˙výjimkou Polešovic. Počítalo se s˙problémy. Tak katastrofální vývoj nečekal ale nikdo. Zbývající kluby své diváky nezklamaly. Dolní Němčí si již tradičně uhrálo své. Nebýt zbytečných ztrát v˙domácím prostředí, mohl být trenér spokojenější. "Není to špatné, ale mohlo to být i lepší," řekl k˙tomu lakonicky trenér Antonín Kadlček.
Hradiště stabilizovalo kádr a zlepšilo herní projev. Nemalý podíl na tom má i odvolaný trenér Pavel Franěk. Pokud se podaří klubovému vedení patřičně doplnit kádr, je v˙jeho silách vybojovat postup už letos. "Určitě to zkusíme. Ale divize je soutěž sama pro sebe. Mám trochu mrazení v˙zádech," naznačuje možné problémy manažer Ivan Šimon. Touha po třetí lize je přesto v˙Hradišti veliká. Soutěž by navíc lépe odpovídala záměrům nově vznikajícího subjektu, v˙němž mají své síly spojit Slovácká a FC Synot.
"Bylo by to ideální. První mužstvo by hrálo nejvyšší soutěž, druhý tým by nastupoval ve třetí lize," řekl již dříve viceprezident FC Synot Miroslav Valenta.Polešovice: Hůř už být snad ani nemůže
Polešovice (mat) - Hůř už snad být ani nemůže. Podobné heslo by si mohli do kabiny napsat fotbalisté Polešovic. Z˙oblačných výšin dopadli na samé dno. Vloni ještě černý kůň soutěže, dnes s˙patnácti minusovými body v˙tabulce pravdy odepsaný klub. Polešovice daly v˙patnácti podzimních zápasech všehovšudy čtyři branky. Zato nabídly světu hned několik rarit. Především několikeré změny ve vedení klubu a návrat již odvolaného trenéra Jiřího Kramla zpět k˙týmu. "Asi jsem to neměl dělat," přiznal již dříve Kraml.
Nechybělo mnoho a divizní soutěž mohla zaznamenat další rekord. Čtyřiačtyřicetiletý Kraml napůl vážně, napůl žertem uvažoval o tom, že znovu obuje kopačky. Nakonec to neudělal. "Ještě stále jsem hráčem Zlechova. Asi bych byl moc drahý," tvrdí bývalý kanonýr s˙nadhledem.
Kdyby ovšem nastoupil, nikdo by se nemohl divit. Mužstvo se mu rozpadá pod rukama. Michal Kment je nenávratně v˙Tupesích, kam by měl směřovat také Martin Hladiš. V˙průběhu podzimní části sezony chyběli i další hráči. Kvůli trestu od disciplinární komise nehrál čtyři zápasy Samsonek, problémy měli Měšťánek a brankář Martínek. Kramlovi tak do šatny před zápasem občas nakoukli neznámí dorostenci, aniž by trenér aspoň tušil, na jakém postu mladíci nastupují. Co mohl v˙takové situaci dělat? "Nic. Jen dohrát soutěž se ctí," přiznává polešovický kouč.
Osud klubu je nejistý. Zasvěcení většinou sázejí na to, že Polešovice divizi nedohrají. K˙jarní části prostě nenastoupí. Vedení klubu se snaží o změnu. O všem by tak měla v˙nejbližší době rozhodnout valná hromada občanského sdružení. Otázkou zůstává, zda na plány, jak zachránit polešovický fotbal, není už pozdě.Uherské Hradiště: Výkonnostní propad se zastavil
Uherské Hradiště (mat) - Až v divizní soutěži se zastavil výkonnostní propad hradišťského fotbalu. Nedávno ještě prvoligový klub skončil na třetím místě podzimní tabulky. Na vedoucí Svitavy ztrácí šest bodů a přemýšlí o postupu. Nahrává mu i vylosování. První Svitavy i druhá Třebíč musí na jaře do Uherského Hradiště. "Když vhodně doplníme kádr, může se to podařit. Na jaře se budeme prát," vzkazuje soupeřům hradišťský manažer Ivan Šimon.
Byl by to pohádkový obrat. V klubu nebyly před sezonou peníze ani na běžnou činnost a měl vážné existenční potíže. Fotbalový svaz mu pozastavil všechny přestupy a pohárové utkání ve Starém Městě museli dokonce odehrát dorostenci.
Jenže pak padlo letité tabu. Sousední kluby z Uherského Hradiště a Starého Města ohlásily vznik společného subjektu. "Byla to nutnost. Nebýt podobného kroku, asi by divizi odehráli dorostenci. To bychom se ale plácali spíš u dna tabulky," konstatuje Šimon.
Posilněný kádr předváděl v prvních kolech pohledný fotbal. S jedinou vadou. Chyběly mu góly. Čtyři kola před koncem podzimní části soutěže opustila klubové vedení trpělivost. Služeb Pavla Fraňka se nezřeklo, pochválilo herní projev, ale trenér musel pryč. Vystřídal ho Petr Vařecha. Pod jeho vedením nastříleli hráči ve čtyřech zápasech deset branek, téměř polovinu z celkového počtu svých podzimních tref. Sami přitom inkasovali pouze v˙poslední minutě utkání se Zlínem. To je hned několik dobrých důvodů k tomu, aby trenér u mužstva zůstal.
"Beru své působení jako pouhou výpomoc," opakoval od začátku zatvrzele Vařecha, který vede i hradišťský ligový dorost. Od klubového vedení přesto obdržel nabídku k prodloužení smlouvy. "S jeho prací jsme spokojeni. Zná dobře prostředí i hráče. Navíc má dobré výsledky. Pokud se rozhodne pokračovat, budeme rádi. Na rozhodnutí má dva týdny čas," naznačil Šimon další vývoj. "Momentálně se o tomto problému nechci vůbec bavit," prohlásil trenér Vařecha rezolutně po posledním utkání se Slavičínem.Dolní Němčí: Být o dvě příčky výš, vládla by spokojenost
Dolní Němčí (mat) - Na desátém místě skončili po podzimní části divizní soutěže fotbalisté Dolního Němčí. Blíž ke středu tabulky je ale posunuly až body z posledních dvou zápasů. Nejprve rozdrtili 5:1 Napajedla a v samotném závěru překvapivě vybojovali bod na hřišti druhé Třebíče. "Špatné umístění to sice není, ale mít o dva body víc, byl bych spokojenější," říká trenér Antonín Kadlček.
Jako by to už byla v Dolním Němčí tradice. Klub jednou zahraje skvěle, podruhé vyhoří. Dobrou sérii pravidelně střídá špatná, a když už hráči někdy nakouknou do horních pater tabulky, brzy se zase vrátí tam, kam patří. Do klidného středu. Neodrazují tak fotbalisté diváky? "Určitě ne. Fandové přijdou téměř vždy ve stejném počtu. A aby jich bylo víc, to už by musel přijet hodně atraktivní soupeř," tvrdí Kadlček.
Na domácím trávníku se ale jeho svěřencům příliš nevedlo. Ze sedmi utkání získali jen dvanáct bodů. Tři remízy by natěšení lidé ještě strávili. Ale prohru 2:4 v derby s Uherským Hradištěm nesli těžce. "Zápas s Hradištěm nám vůbec nevyšel. A ostatní ztráty byly úplně zbytečné," lituje trenér špatných domácích výsledků.
Na hřištích soupeřů uhráli Dolněmčané v osmi zápasech sedm bodů. Vždy, když prohráli, kopala se proti nim penalta. "Je to opravdu zvláštní. Moc mě to ale nepřekvapuje. Divize je tak trochu džungle," zanaříká si Kadlček.
Ať trenér chce, nebo nechce, od sestupové pozice ho dělí pouhé čtyři body. "Když skončíme sedmí, budu spokojený. Sestup? Ten nás určitě nepotká," nepřipouští si Kadlček podobné starosti. Posílení kádru by přesto uvítal. V dohledné době se ho ovšem nejspíš nedočká. A když, tak jedině z˙vlastních zdrojů. Oddíl nemá existenční problémy, jenže na vyhazování není. K utkáním proto nastupuje vyrovnaný kolektiv bez hvězd. "Střelecky se sice chytil Roman Bobčík, ale mladí kluci mně dělají starosti. Měli by se prosazovat víc," adresuje Kadlček výtku svým mladíkům.Úřední zpráva OFS UH
č. 17 - ročník 1999/2000 ze dne 11. listopadu 1999
Zpráva z jednání STK OFS
1) Pozvánka na jednání VV OFS UH, které se koná dne 23.11.99 od 15,30 hodin na sekretariátu OFS, Tyršovo nám. 440, Uh. Hradiště (vesl. klub). Zúčastní se členové VV OFS, předsedové odborných komisí STK, DK, KM, TMK, OKR, HK s programem:
- předložení a schválení návrhu termínové listiny Jaro 99/2000 a návrh opatření vč. ČP "Janáček Cup",
- zhodnocení mistr. soutěže Podzim 99/2000 mužů a mládeže, návrh opatření k odstranění nedostatků, vč. schválení závěrečných tabulek okresních soutěží,
- různé: doklad o přípravě závěr. semináře rozhodčích, informace z jednání VV StFŽ a VV ČSTV, zpráva o výsledcích okr. reprezentace na turnaji StFŽ žáků nar. po 1.1.1986 ze dne 21. listopadu v Hluku ve sport. hale, které se zúčastní OFS ZL,HO,KM,VS,UH, doklady předsedů odborných komisí OFS. Účast všech pozvaných je nutná, velmi důležité jednání.
2) Na základě již několika dotazů na vstupenky Euro 2000 jsme obdrželi oznámení od ČMFS Praha, se kterým vás seznamujeme: Exekutiva UEFA přijala velmi přísná pravidla pro objednávání a distribuci vstupenek na EURO 2000. Tato pravidla jsou závazná i pro ČMFS. Objednávky, které mohou být pouze individuální, je možno zaslat na ČMFS do 30.11.99. Bližší informace jsou uvedeny v objednávkové knížce, která je k dispozici v každé pobočce CK Čedok a na ČMFS. Prosím, obracejte se s požadavky na výše uvedené instituce.
3) Pozvánka na jednání okr. komise rozhodčích, které se koná dne 16.11.99 od 16,00 hodin na sekret. OFS, Tyršovo nám. 440 (vesl. klub) v Uh. Hradišti. Jednání se mimo komisi rozhodčích zúčastní: Jiří Vlašic, Josef Zámečník, Antonín Grebeníček, Josef Šťastný. Účast všech je důležitá.

Zpráva z jednání KM OFS

1) KM schválila výsledky dohrávaných mistr. utkání a dodatečně zaslaných zápisů o utkáních.
2) Přípravka OP sk. B - Sp. Hluk - FK Luhačovice, utkání bude sehráno v náhrad. termínu Jaro 99/2000.
3) KM vypracovala závěrečné podzimní tabulky všech okresních soutěží, bude zasláno písemně všem oddílům.
4) KM zpracovala termínovou listinu mládežnických soutěží pro Jaro 99/2000, připravila ke schválení VV OFS na jednání.

Zdeněk Petráš, sekretář VV OFS UH
Hlučanky překvapivě zabrzdily rozjetý Frýdlant
Spartak Hluk - Frýdlant n. O. 5:5
Hluk (JOH) - V sobotu předvedly stolní tenistky Hluku super výkon, když dokázaly remizovat s vedoucím celkem extraligy žen Frýdlantem nad Ostravicí 5:5. Nejen jako trenérka, ale také jako hráčka se v dresu Frýdlantu představila nestárnoucí legenda českého stolního tenisu Marie Hrachová.
Děvčata z Hluku se však ani této hráčky nezalekla a hned v prvním utkání ve čtyřhře hlucká dvojice Galušková, Smištíková po velmi dramatickém boji přehrála Hrachovou s Kolářovou (která je reprezentankou Slovenska) 2:1, když rozhodující třetí set vyhrála domácí děvčata 23:21. Hrachová sice všechny své ostatní zápasy vyhrála, ale ani to celku Frýdlantu nestačilo na celkové vítězství, a tak tento celek přišel o své první letošní body právě na stolech nováčka soutěže Hluku.
"Proti jasnému favoritu jsme zahrály úplně super. Před utkáním se nám o nerozhodném výsledku ani nezdálo," řekla pro Dobrý den Kristýna Galušková, kterou na zápas přijelo povzbudit celé vedení redakce týdeníku Dobrý den, Slovácko ve kterém Kristýna pracuje.
Body: Galušková 2, Smištíková 1, čtyřhra Galušková, Smištíková - M. Hrachová 3, Kolářová, Ševcová.

Spartak Hluk - NH Ostrava 7:3

Hluk (KG) - Družstvo NH Ostrava bylo před tímto utkáním v extraligové tabulce na pátém místě, se stejným bodovým ziskem jako Hluk.
"Čekaly jsme vyrovnané utkání, což se také potvrdilo, výsledek 7:3 sice vypadá jako jednoznačný, ale na stolech tomu až tak nebylo. Dvě utkání proti naší bývalé hráčce Jarmile Pospíškové jsme vyhrály vždy 22:20 až ve třetím setu. A to rozhodlo," řekla po utkání trenérka Hluku Andrea Botková a dodala, "vítězství a remizu jsme v těchto dvou zápasech skutečně nečekaly. Musím pochválit všechny hráčky za bezchybný výkon."
V utkání s NH Ostrava bodovala každá z hluckých děvčat po dvou bodech, plus čtyřhra.HC UH - Uničov 11:2 (6:1, 2:1, 3:0)
Uh. Hradiště (mat) - Tohle měl hrát třetí tým druhé ligy? Diváci na hradišťském zimáku nevěřili vlastním očím. Zato s radostí pozorovali, jak do sítě favorizovaného Uničova padá jeden gól za druhým. Místo očekávaného vyrovnaného utkání se konaly střelecké hody. "Uničov mě zklamal. Nic tady nepředvedl. My jsme ho ale také k ničemu nepustili," pochvaloval si hradišťský trenér Jiří Vodák.
Jen prvních deset minut se odehrával vyrovnaný souboj. Vzájemné oťukávání ukončil už po 78 vteřinách Honysz. Narazil si puk s Boháčem a otevřel skóre. Jenže za necelou půlminutu bylo srovnáno. To se Lahodný trefil podél Adamcových betonů. Pak už se hrálo jen na jednu branku. Uničovští strážci svatyně inkasovali jeden gól za druhým. Zblízka, od modré, mezi betony i do horních růžků. Nepomohlo jim ani střídání po třetí brance, kdy Šupinu vyměnil Přibyl. Po první třetině už nebylo o co hrát.
Ve druhé části domácí trochu polevili. Vše si ale vynahradili v závěru. Nejenže trefili kýženou a fanoušky vyvolávanou desítku, ale přidali i jeden gól navíc.
"Škoda, že jsme v prostřední třetině zbytečně polevili. Skóre mohlo být ještě vyšší," zlobil se po utkání naoko trenér Vodák.
Branky: Šebestů 3, Stavjaňa 2, Pasminka, Honysz, Matlach, Svoboda, Tesařík a Vrla. Rozhodčí Dostál, vyloučení 4:5. Diváků: 600.

18. kolo: Frýdek-Místek - Přerov 6:1, Ytong Brno - Nový Jičín 4:0, Kroměříž - Orlová 3:3, Kopřivnice - Šternberk 2:2, Poruba - Rondo Brno 2:0, Uh. Hradiště - Uničov 11:2.
19. kolo: Poruba - Frýdek-Místek 7:4, Rondo Brno - Kopřivnice 2:3, Šternberk - Kroměříž 5:0, Uničov - Ytong Brno 3:4, Nový Jičín - Přerov 5:4, Orlová - Uh. Hradiště 7:1.

	1.	Šternberk	14	1	4	61:37	29
	2.	Nový Jičín	12	2	4	68:40	26
	3.	Ytong Brno	10	4	4	75:43	24
	4.	Uničov		11	2	6	73:67	24
	5.	Orlová		7	7	5	72:46	21
	6.	Uh. Hradiště	8	4	7	81:61	20
	7.	Poruba		7	5	7	56:52	19
	8.	Přerov		5	7	7	58:61	17
	9.	Frýdek-Místek	6	2	11	56:71	14
	10.	Kopřivnice	4	5	10	34:71	13
	11.	Rondo Brno	4	2	13	42:78	10
	12.	Kroměříž	3	3	13	29:78	9HC UB - Blansko 4:2 (0:1, 1:0, 3:1)
Uh. Brod (VG) - Až zlepšené proměňování šancí v samotném závěru utkání rozhodlo o zaslouženém vítězství Broďanů. Dvě třetiny se ale domácí hokejisté trápili, když branku nedokázali dát ani z nejvyloženějších pozic.
Svého soupeře dostali pod tlak hned v úvodu. Výsledkem byl i gól v hostující síti. Jenže ten rozhodčí pro údajné posunutí branky neuznal. Broďané znervózněli a místo aby šli do vedení, sami inkasovali.
I druhá třetina nabídla divákům stejný obrázek. Přestože byli domácí hokejisté znovu jasně lepší, podařilo se jim pouze vyrovnat. Střelecké prokletí zlomil dvě minuty před závěrem prostřední části Tkadlčík.
V poslední třetině už Broďané jasně ovládli hru. Přidali na důrazu a branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejdříve poslal domácí do vedení Zavadil po nádherné spolupráci s Tkadlčíkem. Ještě ani neutichla radost v ochozech a za deset vteřin mohla propuknout nanovo. Uhříček jen tak naslepo napálil puk směrem k blanenské brance a ten skončil za zády překvapeného gólmana. Hosté rezignovali a Peterka jim čtvrtou brankou zasadil ránu z milosti. Na zaslouženém vítězství brodských hokejistů už nemohl nic změnit ani gól Ševčíka, který dal výsledku konečnou podobu.
Sestava: Vojtěch - Masař, Hefka, Zavadil, Hasoň, Tkadlčík - Uhříček, Peterka, Janeba, Obadal, Šolc - Novotný, Polášek, Kostelecký, Šrámek, Kunorza.Hokejové soutěže mládeže
Přátelské utkání juniorů
Zlín (extraliga ČR) - Uh. Hradiště (Jihomoravský přebor) 5:3 (1:0, 0:0. 4:3). Branky a přihrávky: Peprvníček 2 a Andrýsek - Slezák 2. Trenér HC UH Petr Sakrajda senior byl spokojen a řekl: "Podali jsme velmi dobrý výkon. S exligisty naši hráči drželi krok po herní, hokejové a hlavně bruslařské stránce."

Liga ČR, sk. B - dorost

Přerov - Uh. Hradiště 6:2 (2:0, 3:2, 1:0). Góly: Kovář a Němec. Hrálo se na ZS v Kroměříži.
Uh. Hradiště - Třebíč 4:4 (2:3, 1:1, 1:0). Barák, Konečný, P. Krystýnek a Novotný - P. Krystýnek, Vaněk, Konečný, Bursík a Vala. V dramatickém duelu výborně chytal brankař Oprchal, který domácí kolektiv podržel.
Prostějov - Uh. Hradiště 0:1 (0:1, 0:0, 0:0) Branka: Němec. Vynikající brankář Oprchal vychytal svěřencům trenéra Radkoviče cenné vítězství.

Jihomoravský přebor - junioři

Bulldogs Brno - Uh. Hradiště 3:2 (1:0, 1:1, 2:1). Macháček a Lysák - Lysák a P. Skrajda junior. První vzájemné a důležité utkání družstev, které dosud neprohráli se na ZS Brno - Úvoz nevydařilo hostům a nezaslouženě se vrátili domů s prázdnou, což je škoda, ale nic není ztraceno.

Jihomoravská liga - žáci 6. tříd

Žďár n. Sáz. - Uh. Hradiště 7:4 (3:1, 1:0, 3:3). Přikryl, M. Laga, Klesnil a Husek - Čech, Klesnil a Kropáček.

Jihomoravská liga - žáci 7. tříd

Žďár n. Sáz. - Uh. Hradiště 2:3 (0:2, 2:0, 0:1). Obadal, Svadbík a Slunečko - M. Hašpica junior, Vlček a Hamrlík.

Jihomoravský přebor - žáci 4. tříd

Uh. Hradiště - Ytong Brno 4:3 (0:2, 2:0, 2:1). Kapitán družstva Filip Krystýnek 2 a Křiva 2.

Jihomoravský přebor - žáci 5. tříd

Uh. Hradiště - Ytong Brno 3:2 (1:1,1:1, 1:0). Gazdík, Oslzla a D. Dorr - kapitán družstva Rezek, A. Bruckner a Drábek.

Jihomoravská soutěž v minihokeji žáků 3. tříd - pořadatel HC Uh. Brod na svém ZS

Uh. Brod - Vyškov 3:6, Uh. Brod - Jihlava 3:10, Uh. Hradiště B - Břeclav 25:0, Uh. Hradiště B - Bulldogs Brno 3:1, Uh. Brod - Břeclav 10:0, Jihlava - Uh. Hradiště B 10:6.
Pořadí: 1. Jihlava, 2. HC Uh. Hradiště B, 3. Vyškov, 4. Bulldogs Brno, 5. HC Uh. Brod, 6. Břeclav.

JB
Krasobruslařky v Budějovicích
České Budějovice (Koll) - Až do Českých Budějovic se vydaly mladé krasobruslařky Slovácké Slavie. Tamní oddíl uspořádal již XIII. ročník Velké ceny Českých Budějovic, započítávané do Českého poháru a Poháru ČKS. Mladší závodnice pak soutěžily v˙III. Ročníku Českobudějovické brusle.
Z˙hradišťských krasobruslařek si nejlépe vedla Tereza Světlíková, která obsadila v˙plně prezentované kategorii desáté místo. Petra Skryjová skončila dvacátá, Kateřina Hančíková dvacátá třetí a Eva Sváčková dvacátá pátá.
Mezi mladšími žačkami měla Slovácká jediné zastoupení. Hana Hančíková se po krátkém programu a volné jízdě našla ve výsledkové listině na dvacáté pozici.Statistika lídra II. fotbalové ligy
St. Město (Mil) - Fotbalisté FC Synot se po skončení podzimní sezony pevně usadili na první příčce druholigového pelotonu s náskokem šesti bodů před druhou Plzní, devíti před Ratíškovicemi a deset bodů je dělí od čtvrtého Mostu. Vše hovoří jasnou řečí: mužstvo Synotu je na nejlepší cestě k postupu do I. ligy. "Náš náskok je velmi slušný," přiznává trenér František Komňacký, "ale rozhodnuto bude až v okamžiku, kdy nás nebudou moci bodově předběhnout dvě mužstva." Mužstvo FC Synot se na prvním místě usadilo již od šestého kola a svým soupeřům až do konce podzimu jen ukazovalo svá záda. V domácích střetnutích se potvrdilo, co pro mužstvo znamená domácí tvrz na Širůchu. Ve všech osmi zápasech staroměstští fotbalisté zvítězili a i brankový poměr 26:6 hovoří za vše.
Na soupeřových hřištích odcházeli fotbalisté Synotu bez bodového zisku jen ve II. kole, kdy překvapivě prohráli v Mladé Boleslavi (3:1) a v 10. kole po prohře s dalším aspirantem na postup do I. ligy, s mužstvem Plzně (4:2), o jeden bod je pak připravil i nerozhodný výsledek s celkově pátými Neratovicemi.
Během podzimní části se v dresu FC Synot vystřídalo celkem 20 hráčů, mezi nimiž byli i 3 cizinci (Macko, Kopačka - Slovensko, Mbany - Togo). Plný počet minut absolvoval pouze kapitán týmu Libor Soldán. Ve všech podzimních zápasech nastoupili Soldán, Vajda a Malár. Kvůli dlouhodobému zranění vůbec do hry nezasáhl útočník Blaha.
Pořadí podle odehraných minut:
1. Soldán 1 350, 2. Malár 1 349, 3. Vajda 1 328, 4. Veselý 1 248, 5. Bosák 1 156, 6. Hlahůlek 1 104, 7. Bužek 1 1015, 8. Vojtěšek 997, 9. Ondrůšek 900, 10. Kopačka 885, 11. Němčický 789, 12. Kowalík 752, 13. Zapletal 531, 14. Macko 450, 15. Faldyna 441, 16. Trousil 236, 17. Lysáček 228, 18. Míl 53, 19. Videman 28, 20. Mbany 10.
Mužstvu FC Synot patří po podzimu i primát v počtu vstřelených branek, který se zastavil na čísle 42, což je průměr 2,8 na zápas. Na této úctyhodné bilanci se podílelo 14 hráčů, jimž jasně dominuje útočník Malár, který v patnácti podzimních zápasech vsítil 16 gólů. Během podzimu zahrával FC Synot proti svým soupeřům 9 pokutových kopů a všechny je proměnil (Vojtěšek a Malár po 4, Soldán 1). Jeden gól, v utkání s Karvinou, si dal soupeř do vlastní sítě sám.
Pořadí střelců:
1. Malár 16 gólů, 2. Vojtěšek 4, 3. - 5. Bužek, Veselý a Bosák po 3, 6. - 8. Vajda, Kowalík a Faldyna po 2, 9. - 14. Trousil, Hlahůlek, Němčický, Zapletal a Lysáček po 1. Vlastní soupeře 1.
Tradičně se FC Synot řadí k nejslušnějším druholigovým celkům. V podzimní části žádný z hráčů nebyl vyloučen, žlutou kartou byli hráči napomínáni ve 25 případech.
Počty žlutých karet:
1. Kopačka 4 ŽK, 2. - 5. Bužek, Zapletal, Veselý a Malár po 3, 6. - 7. Vojtěšek a Vajda po 2, 8. - 12. Ondrůšek, Soldán, Trousil, Lysáček, Němčický po 1 ŽK.

Přehled jihomoravských derby:
	kolo	zápas				výsledek
	3.	FC Synot - Prostějov		7:3
	3.	Zlín - Poštorná			5:2
	6.	Ratíškovice - FC Synot		1:2
	6.	Prostějov - Zlín		1:0
	7.	Poštorná - Prostějov		0:1
	9.	Zlín - Ratíškovice		1:3
	10.	Ratíškovice - Poštorná		1:0
	13.	Prostějov - Ratíškovice		1:1
	14.	FC Synot - Zlín			2:0
	15.	Poštorná - FC Synot		0:3

Jihomoravská tabulka:
	1.	FC Synot	4	0	0	14:4	12
	2.	Ratíškovice	2	1	1	6:4	7
	3.	Prostějov	2	1	1	6:8	7
	4.	Zlín		2	0	2	6:8	6
	5.	Poštorná	0	0	4	2:10	0Půjde Malár do Sparty?
Uh. Hradiště (JOH) - "Zabal si bágl!", vzkázal manažer Nehoda Malárovi. Tuto větu si pozorní čtenáři mohli přečíst v jedněch nedělních novinách. Směr cesty nejlepšího druholigového kanonýra Vladimíra Malára by měl být mistrovský celek Sparty Praha. "Nic není zatím rozhodnuto," prohlásil manažer FC Synot Jaroslav Hastík.
"Soutěž máme dobře rozehranou a nemáme velký zájem Malára uvolnit. Pražané se měli sice v týdnu dostavit k jednáním, ale nakonec nepřijeli. Je možné, že k jednání dojde ještě tento týden, ale znovu říkám, Malár má u nás smlouvu do 30.˙června 2 001 a my nejsme v situaci, kdy bychom si jeho prodejem byli nuceni pomáhat. Musela by to být velmi zajímavá nabídka."
Je jasné, že cena kanonýra Vladimíra Malára po jeho druholigových střeleckých a herních koncertech stále stoupá, v kuloárech se nyní hovoří o patnácti až dvaceti milionech. Vedení Synotu však zůstává stále klidné a spíše než prodej Vladimíra Malára je v těchto dnech zajímá posílení vlastního kádru. "Mým přáním je posílit mužstvo o tři až čtyři muže, tedy do každé řady jednoho," prozradil František Komňacký.
V závěru soutěže stále častěji padalo jméno kanonýra Ratíškovic, třicetiletého Karla Kulyka. "Ano, Karel Kulyk je jedním z 23 vytypovaných hráčů, které bychom chtěli nyní oslovit," přiznal manažer Synotu Hastík. Mezi vybranými hráči jsou dle jeho slov spíše hráči z druhé ligy a několik fotbalistů i z prvoligových soupisek, kteří však mají svou fotbalovou budoucnost ještě před sebou.Vladimír Malár se setkal s fanoušky

Byla autogramiáda Vladimíra Malára ve Starém Městě již jeho poslední akcí? - Foto: V. Johaník
Vedení fotbalového klubu FC Synot připravilo pro své fanoušky v minulém týdnu jednu z dalších novinek, kterou bylo setkání s nejlepším druholigovým kanonýrem Vladimírem Malárem. Na tomto setkání měli fanoušci možnost Vladimíru Malárovi položit jakoukoliv otázku, která je zajímala. Z těch nejzajímavějších jsme vybrali:

Co říkáte připravovanému sloučení Synotu se Slováckou?
"Nevidím v tom žádný rozdíl, jestli budu hrát za Synot, Staré Město či Hradiště. Osobně ale věřím, že je to dobrý nápad a fotbalu zde to jenom pomůže."

Čím vším jste prošel, než jste se dostal do Synotu?
"Po základní škole jsem se vyučil mechanikem, seřizovačem pro obráběcí linky, což bylo čtyřleté studium zakončené maturitou. V tu dobu jsem hrával v Hodoníně a pomalu začal doufat, že bych se mohl začít také živit fotbalem. To jsem také vlastně půl roku před vojnou podpisem smlouvy učinil. Na vojně jsem moc šancí nedostal, a tak jsem se po skončení vrátil do Hrušek a hrál tam I. A třídu téměř rok. Díky předsedovi v Sokolu Hrušky jsem dostal práci ve skladě hodonínských mlékáren. Odsud mne osud zavál přímo do Poštorné, kde jsem podepsal svou první profi smlouvu, která zněla na čtyři roky."

Je známo, že jste byl na hostování i na Slovensku.
"Po roce v Poštorné jsem dostal nabídku do Bardějova, kterému odešel útočník Hrivňák do Rakouska. Tip právě na mne dostal Bardějov od bývalých spoluhráčů z Poštorné Myslíka s Bartošem, kteří za Bardějov hráli. Pan Baránek v Poštorné mi řekl, že to není problém, tak jsem tam odešel na půlroční hostování. Bardějov se pohyboval na chvostu první ligy na Slovensku. Ze začátku jsem nehrál, ale po příchodu trenéra Radolského jsem dostal šanci, dal v lize dvě branky a možná i tím pomohl Bardějovu zachránit ligu. Po skončení hostování jsem se vrátil zpět do Poštorné.

Dají se porovnat tréninky ve Slavii a v Synotu?
"Za mého působení ve Slavii se více hrálo než trénovalo, neboť byl velmi nabitý program. Každý trenér má jistě své metody a já si myslím, že tréninky trenéra Komňackého, který je velmi zkušený trenér, se nijak kvalitou neliší od těch ligových pana Hřebíka a nemyslím si, že by je bylo třeba měnit, kdyby se postoupilo do ligy."

Jaké bylo přijetí ve Slavii?
"Příchodem do kabiny, která byla vlastně plná reprezentantů, jsem byl samozřejmě dost nervózní. Nepřišel jsem tam jako žádná hvězda, na které jsou oni zvyklí, proto jsem musel napřed něco ukázat, že umím, a pak mě už všichni brali."

Říká se, že kdyby trenér Hřebík zůstal ve Slavii, že by tam zůstal i Malár?
"Zřejmě to asi pravda bude, protože mě si vyhlédli v Synotu trenér Hřebík s manažerem Šetrlem, se kterými jsem i nyní ve spojení."

Co Váš přestup do Sparty?
"Ozval se mi manažer Nehoda, který jednal jménem Sparty. Sparta měla zájem o mé hostování s případnou opcí. Ovšem ani já, a ani vedení Synotu na tuto variantu nepřistoupilo. Kdybych měl odejít do Sparty, tak jedině na přestup. Vše je zatím v jednání."

Jakou přestupovou částku byste požadoval, kdybyste vy sám měl prodávat Malára?
"Myslím si, že pan Valenta do toho vidí líp než já, proto to nechám raději na něm."

Někteří hráči Synotu mají ve Starém Městě vazby nejen fotbalové, jak je to u vás?
"I když se mi děvčata tady líbí, já už přítelkyni mám od nás z Břeclavska a zřejmě příští rok už nebudu mezi svobodnými."

Na besedě s Vladimírem Malárem padla ještě spousta zajímavých dotazů, na které kanonýr FC Synot odpovídal, aby na závěr svým fanouškům rozdal fotografie s podpisem a vylosoval tři autory otázek, kterým předal pozornosti od mužstva Synotu. Na dalším setkání s fanoušky bude na dotazy odpovídat motor mužstva Synotu Mirek Hlahůlek. Setkání se uskuteční v měsíci prosinci a dotazy můžete již nyní zasílat na sekretariát FC Synot anebo do redakce Dobrý den, Slovácko.
Vojtěch JohaníkBaník Ostrava - FC Synot 1:0 (1:0)
Ostrava (Mil) - Baník, který má ještě tři ligové zápasy před sebou, využil reprezentační přestávky a na Bazalech změřil síly s lídrem druhé ligy, mužstvem FC Synot. V přípravném utkání, hraném na tréninkové ploše, chybělo oběma týmům několik hráčů ze základních sestav. Baník nastoupil bez Jankulovského a Baroše, plnících si povinnosti v reprezentaci do 21 let, dále chyběli zranění Milan Poštulka a Slončík. Synot nechal doma odpočívat Veselého a Bosáka, ne zcela zdraví Vajda se Zapletalem nastoupili až v závěrečné části utkání.
Hostující celek se ani pořádně nestačil rozkoukat a už v 1. minutě inkasoval gól po rychlé kombinační akci z kopačky Čápa. V dalších gólových šancích pak neuspěli Lukeš a po něm Lička, jejichž samostatné nájezdy Ondrůšek vychytal. Po půlhodině Synot hru vyrovnal a začal se více tlačit před Baránkovu svatyni. Nezaviněnou srážku Šlachty s Trousilem ve 33. odnesl hostující obránce zraněním v obličeji, avšak po menším chirurgickém zákroku ve druhé půli opětovně pokračoval ve hře. Druhých 45 minut probíhalo zcela v režiji hostujícího týmu, který tentokrát selhal v koncovce. Super šance Malára a střídajícího Faldyny gólem neskončily. Hosté však předvedeným výkonem zanechali na Bazalech sympatický dojem.
Sestava Baníku: Vít Baránek - Veselý, Wozniak, Šťástka, Čáp - Lička, Šlachta, Baránek Jan, Caha - Poštulka Marek, Lukeš. Od 60. minuty střídali: Paleček, Kubica, Kiša, Josefík, Dvorní a Páleník.
FC Synot: Ondrůšek (46. Macko) - Soldán (46. Trousil) - Trosil (36. Lysáček), Vojtěšek - Hlahůlek, Němčický (74. Vajda), Bužek, Kopačka, Míl (61. Zapletal) - Kowalík (46. Faldyna), Malár.
Rozhodčí Handlíř, diváků 500.Pořadí v soutěži o nejlepšího střelce OP - muži
11 - Uradníček (Buchlovice), V. Rosík (Traplice),
10 - Vyskočil (Ořechov),
9 - Cigoš (Buchlovice), Šmíd (Šumice), M. Tinka (D. Němčí),
8 - Hienrich (Drslavice),
7 - Otto (Ořechov),
6 - Fitzián (Kněžpole),
5 - Horsák (H. Němčí), Lukeš a Soukeník (Nivnice), Sklenka (Ořechov), Pálka a Hubáček (Březolupy), Janíček (Šumice),
4 - Březina (Buchlovice), Kočica (Drslavice), P. Ježek (D. Němčí), J. Slavík (Traplice), Umlauf, Vaculík a Polách (Hluk),
3 - Koníček, Křápek a Gál (Hluk), T. Kašný, M. Lapčík a Varga (Kněžpole), M. Šilc (Kudlovice), M. Křapa (Vlčnov), Polášek (Šumice),
2 - Večeřa, Hlůšek, J. Marek, Jurásek, Horák a Skřivan (Buchlovice), Pastyřík a Kukulka (Březolupy), M. Skopal a Ratajský (O. Lhota), Zelinka a M. Zapletal (Kudlovice), Stojaspal, Pochylý a A. Macků (D. Němčí), Z. Mikulec, Flasar, Junaštík (Vlčnov), Zámečník, Pospíšek a Ondra (H. Němčí), R. Kašný (Kněžpole), Vlk (Nivnice), L. Oharek (Ořechov), O.Čevela, Blecha a Pekárek (Traplice),
1 - M. Hanáček, Zámečník, Opletal, Štergevich a J. Hyrák (O. Lhota), Gabriel, Čevela, Vaculík, Škárek, Horáček a D. Zapletal (Kudlovice), Kubeš, Bobčík, Uher, Z. Macků a R. Tinka (D. Němčí), Petr, Jurča a J. Mikulec (Vlčnov), Grebeň, Melichárek a Březina (Buchlovice), Jurník, Opravil, Blaha a Pavlík (Březolupy), Žáček, Franc, Žiška, Sýkora a Hrubčík,, Jahoda, Dvořák, Vykydal a Machálek (Šumice), Huťka, M. Skopal, Gelica a Slynták (Traplice), P. Oharek a Janás (Ořechov), Bartoš, Smolčák, S. Soukeník, M. Hladiš a Mudrák (Nivnice), P. Hruboš a Kozelek (Kněžpole), Bureš, Novák, Zimčík, Mušínský, Macalík a Uhříček (H. Němčí), Uhlíř, Huspenina, Kašpara a Gál (Hluk).Tabulky okresního přeboru

OP - doma
	1.	Buchlovice	6	1	0	24:11	19
	2.	Drslavice	5	1	1	17:6  16
	3.	Ořechov		4	2	0	14:4	14
	4.	Hluk B		4	2	0	15:5	14
	5.	Nivnice		4	2	1	12:7	14
	6.	Šumice		4	1	1	15:6	13
	7.	Kudlovice	4	1	1	9:5	13
	8.	Březolupy	3	2	1	7:4	11
	9.	Traplice	3	2	2	11:8	11
	10.	H. Němčí	3	2	2	14:11	11
	11.	D. Němčí	2	3	2	13:11	9
	12.	Kněžpole	2	2	2	8:9	8
	13.	Vlčnov		2	2	2	7:9	8
	14.	Ostr. Lhota	1	3	3	7:8	6

OP - venku
	1.	Březolupy	4	0	3	11:12	12
	2.	Traplice	3	1	2	10:9	10
	3.	Buchlovice	2	3	1	10:8	9
	4.	Kněžpole	3	0	4	11:15	9
	5.	Šumice		1	3	3	9:9	6
	6.	Nivnice		1	3	2  5:9	6
	7.	Ořechov		1	2	4	11:14	5
	8.	Ostr. Lhota	1	2	3	4:13	5
	9.	Hluk B		1	3	3	9:15	4
	10.	Kudlovice	1	1	5	5:14	4
	11.	H. Němčí	0	3	3	4:9	3
	12.	Vlčnov		0	3	4	5:10	3
	13.	Drslavice	0	1	5	4:15	1
	14.	D. Němčí B	0	1	5	6:21	1

OP - venku
	1.	Buchlovice	8	4	1	34:19	28
	2.	Březolupy	7	2	4	18:16	23
	3.	Traplice	6	3	4	21:17	21
	4.	Hluk B		5	5	3	24:20	20
	5.	Nivnice		5	5	3	17:16	20
	6.	Šumice		5	4	4	24:15	19
	7.	Ořechov		5	4	4	25:18	19
	8.	Drslavice	5	2	6	21:21	17
	9.	Kněžpole	5	2	6	19:24	17
	10.	Kudlovice	5	2	6	14:19	17
	11.	H. Němčí	3	5	5	18:20	14
	12.	Vlčnov		2	5	6	12:19	11
	13.	Ostr. Lhota	2	5	6	11:21	11
	14.	D. Němčí B	2	4	7	19:32	10Tabulky III. Třídy

III. tř. - doma
	1.	Bánov		7	0	0	39:2	21
	2.	Korytná		5	1	1	20:11	16
	3.	Havřice		5	1	1	13:4	16
	4.	Sušice		4	1	1	24:8	13
	5.	Babice		3	3	1	18:14	12
	6.	Pitín		4	0	2	1:7	12
	7.	Přečkovice	3	2	1	13:9	11
	8.	Jalubí B	3	1	2	13:6	10
	9.	Kostelany	3	1	2	11:9	10
	10.	Bystřice	3	1	2	9:8	10
	11.	Zlámenec	2	3	2	11:12	9
	12.	Žítková		3	0	4	11:15	9
	13.	Bílovice	2	2	3	8:9	8
	14.	Medlovice	1	1	4	10:17	4

III. tř. - venku
	1.	Kostelany	5	1	1	18:9	16
	2.	Havřice		4	1	1	17:6	13
	3.	Bánov		3	2	1	11:4	11
	4.	Přečkovice	3	0	4	10:20	9
	5.	Korytná		2	1	3	8:9	7
	6.	Žítková		2	1	3	6:15	7
	7.	Sušice		2	1	4	9:16	7
	8.	Jalubí B	2	0	5	6:13	6
	9.	Zlámanec	1	2	3	7:12	5
	10.	Babice		1	1	4	7:16	4
	11.	Bystřice	0	4	3	7:18	4
	12	Bílovice	1	0	5	10:21	3
	13.	Medlovice	0	2	5	8:23	2
	14.	Pitín		0	1	6	7:29	1

III. tř. - celkem
	1.	Bánov		10	2	1	50:6	32
	2.	Havřice		9	2	2	30:10	29
	3.	Kostelany	8	2	3	29:18	26
	4.	Korytná		7	2	4	28:20	23
	5.	Sušice		6	2	5	33:24	20
	6.	Přečkovice	6	2	5	23:29	20
	7.	Jalubí B	5	1	7	19:19	16
	8.	Babice		4	4	5	25:30	16
	9.	Žitková		5	1	7	17:30	16
	10.	Zlámanec	3	5	5	18:24	14
	11.	Bystřice	3	5	5	16:26	14
	12.	Pitín		4	1	8	18:36	13
	13.	Bílovice	3	2	8	18:30	11
	14.	Medlovice	1	3	9	18:40	6Župní fotbalové tabulky

Župní přebor - starší dorost
	1.	Kyjov		11	1	1	46:9	34
	2.	Uh. Brod	11	0	2	38:16	33
	3.	J. Otrokovice	8	2	3	44:14	26
	4.	Brumov		7	2	4	33:24	23
	5.	Šardice		7	1	5	18:17	22
	6.	FC Vsetín	6	2	5	19:13	20
	7.	Hulín		5	2	6	18:26	17
	8.	Bystřice p/H.	5	2	6	20:34	17
	9.	Morkovice	5	1	7	26:38	16
	10.	Kunovice	4	2	7	22:25	14
	11.	Karolinka	4	1	8	18:30	13
	12.	Slušovice	3	1	9	15:39	10
	13.	Holešov		2	3	8	23:36	9
	14.	Napajedla	2	2	9	19:38	8

Župní přebor - mladší dorost
	1.	Šardice		11	2	0	48: 9	35
	2.	Kyjov		11	0	2	31: 8	33
	3.	Bystřice p/H.	8	4	1	37:14	28
	4.	Brumov		8	0	5	38:20	24
	5.	Uh. Brod	6	3	4	28:22	21
	6.	Morkovice	7	0	6	29:31	21
	7.	J. Otrokovice	6	1	6	22:20	19
	8.	Hulín		6	0	7	32:26	18
	9.	FC Vsetín	5	2	6	31:24	17
	10.	Holešov		5	2	6	18:22	17
	11.	Kunovice	4	3	6	20:19	15
	12.	Napajedla	2	1	10	18:40	7
	13.	Slušovice	2	0	11	8:50	6
	14.	Karolinka	1	0	12	5:60	3

župní soutěž dorostu
	1.	Slavičín	13	0	0	66:5	39
	2.	Štítná n/Vl.	10	1	2	44:17	31
	3.	Mysločovice	10	0	3	38:14	30
	4.	Malenovice	7	1	5	38:20	22
	5.	Kelč		7	1	5	28:32	22
	6.	Bylnice		6	1	6	37:36	19
	7.	Všetuly		6	1	6	30:40	19
	8.	Choryně		5	3	5	30:30	18
	9.	Bojkovice	4	3	6	25:34	15
	10.	St. Vsetín	4	3	6	23:36	15
	11.	Podlesí		3	5	5	20:27	14
	12.	Vlachovice	3	3	7	17:32	12
	13.	SKP Zlín	1	1	11	12:36	4
	14.	Poličná		0	1	12	12:61	1

župní soutěž dorostu
	1.	Hluk		11	1	1	44:17	34
	2.	Drslavice	9	2	2	41:18	29
	3.	Kvasice		8	1	4	26:21	25
	4.	Šumice		7	2	4	27:15	23
	5.	Nedachlebice	7	2	4	22:20	23
	6.	Dol. Němčí	6	1	6	30:27	19
	7.	Jalubí		5	3	5	17:22	18
	8.	Strání		5	2	6	26:27	17
	9.	Jarošov		5	1	7	30:29	16
	10.	Zborovice	4	2	7	20:27	14
	11.	Bánov		4	2	7	14:23	14
	12.	Polešovice	4	1	8	22:26	13
	13.	Tupesy		2	2	9	22:38	8
	14.	Havřice		2	2	9	16:47	8

župní soutěž dorostu
	1.	Mikulčice	10	2	1	44:13	32
	2.	Velká n/V.	9	2	2	27:15	29
	3.	Mutěnice	7	4	2	32:21	25
	4.	Hroz. Lhota	7	2	4	30:22	23
	5.	Veselí n/M.	7	1	5	28:19	22
	6.	Vacenovice	6	3	4	34:23	21
	7.	Dubňany		5	3	5	14:13	18
	8.	Lipov		5	2	6	18:36	17
	9.	Strážnice	3	5	5	16:18	14
	10.	Ždánice		4	2	7	22:36	14
	11.	Vnorovy		3	4	6	22:30	13
	12.	Rohatec		3	3	7	27:36	12
	13.	Hovorany	2	3	8	17:26	9
	14.	Prušánky	1	2	10	14:37	5
Radovan Lukášwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund