Číslo: 49
07.12.1998
Článků: 50

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Volejbal Slovácké Slavie
Místo dramatu exhibice
Hokejový servis
František Komňacký pod palbou otázek našich čtenářů
Předsedou StFŽ zůstává J. Valenta
Basketbalové souboje
Zkušený Šenkeřík věří v záchranu Uh. Brodu v divizi
Okresní stolní tenis

Volejbal Slovácké Slavie
Oblastní přebor 1. třídy ženy
Slovácká Slavia Uh. Hradiště - Univerzita Brno B 3:2 a 3:2. Ani tato dvě vítězství nezajistila postup do finálové skupiny. Družstvo žen Slovácké, sužované nemocemi, zraněními i pracovním zaneprázdněním nastoupilo v sobotu k utkání s celkem Univerzity Brno B s vědomím, že musí vyhrát, aby si zachovalo šanci k postupu do oblastního finále. Nejprve vyhrála Slovácká 15:13 a 15:8, ale Univka otočila utkání a vyhrála 15:10 a 15:10. V pátém setu měly pevnější nervy hráčky Slovácké a vyhrály jej 15:7 a cel é utkání 3:2.
Následující střetnutí až do 3. setu bylo znovu velmi vyrovnané a Univerzita vedla 2:1 (13:15, 15:13, 16:14), ale to bylo ze strany soupeřek vše. Čtvrtý set vyhrála Slovácká 15:0 a pátý rozhodující 15:9. Slovácká tedy vyhrála i druhé utkání 3:2.
Sestava Slovácké: K. Malečíková, O. Holubová, M. Taftová, H. Bednářová, A. Lenhartová, J. Hrušková a J. Zapletalová.

Dorostenecká liga
Slovácká Slavia Uh. Hradiště - TJ Biocel Vratimov 3:0 a 3:1. Dorostenky Slovácké hostily v hale na Širůchu poslední celek dorostenecké ligy TJ Biocel Vratimov. Od prvního setu úvodního utkání měly domácí hráčky režii utkání pevně v ruce. Soupeřky se v podstatě pouze bránily. Sety 15:4, 15:6 a 15:2 a domácí děvčata za 42 minut vyhrála 3:0.
I druhé utkání zahájila Slovácká suverenním výkonem a vyhrála s přehledem 3:1, když soupeřky dokázaly zvítězit jen ve druhém setu, kdy trenér domácích Vaďura dal šanci lavičce. Slovácká příští týden jede do Frýdku - Místku.
Sestava Slovácké: S. Kučerová, I. Bičánková, K. Gricová, M. Grondžáková, L. Langrová, B. Vaňková, V. Miklová, H. Břečková a I. Kučerová. Trenér Libor Vaďura.

Oblastní přebor ml. dorostenek
Slovácká Slavia Uh. Hradiště - Loko Břeclav 3:2 a 3:0. V boji o 2. postupové místo soutěže se v tělocvičně ZŠ Mojmír utkala domácí Slovácká s družstvem Lokomotivy Břeclav. Domácí hráčky vedeny snahou vyhrát, zahájily střetnutí velmi nervozně a umožnily Břeclavankám bodovat zvítězit v I. setu 3:15. Trenér M. Zábranský do druhého setu přestavěl družstvo, které postupně vyrovnalo hru a nakonec po boji zvítězilo 3:2.
Odvetné utkání zahájila Slovácká pěkně od podlahy a soupeřky utrpěly 3:0. Děvčata Slovácké si tak upevnila druhou postupovou příčku.
Sestava: L. Ťoková, J. Mitaczová, V. Mitaczová, L. Langrová, L. Němcová ml., L. Němcová st., M. Svobodová, L. Pavlíčková, K. Klopilová, V. Miklová, E. Jakšíková M. Gronžáková. Trenér Martin Zábranský. V neděli 13. prosince jedou ml. dorostenky Slovácké do Kuřimi.

Okresní přebor ve volejbale mužů
I po dokončení podzimní části okresního přeboru mužů není znám jednoznačný vítěz. Utkání mezi seniory VSK St. Město C a DTJ Květná skončilo nerozhodně 3:2 a 2:3. Rozhodnout se musí až v zimní, případně jarní části přeboru. k. l.

	Tabulka po úplné podzimní části:

	1.	DTJ Květná	9	1	29:6	29
	2.	St. M. sen.	9	1	29:6	29
	3.	TJ Vlčnov	6	4	18:17	16
	4.	Uh. Ostroh	2	8	13:27	12
	5.	TJ Ostr. Lhota	2	8	11:24	12
	6.	S Březolupy B	2	8	7:27	12Místo dramatu exhibice
Olomouc (HE) - V předposledním kole základní části prvoligové soutěže házenkářek zajížděly hráčky Kunovic na palubovku Prioru Olomouc. Domácí hráčky usilující o účast v elitní skupině, která bude v nadstavbové části soutěže bojovat o postup do extraligy, si před zápasem vůbec nepřipouštěly možnost porážky. Kunovjanky měly sice tuto účast již před utkáním i přes případnou prohru zajištěnu, ale na druhé straně nechtěly ztratit bodový konrtakt s dosud vedoucím týmem tabulky - družstvem VŠ Plzeň. Proto byl všeobecně předpokládán tuhý boj o prvoligové body. Opak byl však pravdou. Již po minulém kole jsme informovali o velmi dobrém výkonu hráček Kunovic, které dokázaly zvítězit v Chebu. V dnešním utkání Kunovjanky svou formu ještě vystupňovaly a plánovaný dramatický zápas proměnily ve svou házenkářskou exhibici.

SK UP Prior Olomouc - TJ Kunovice 16:24 (12:12)
V první polovině utkání domácí neustále dotahovali náskok kunovických házenkářek. Do šaten odcházeli oba soupeři po nerozhodném výsledku, když domácí hráčky dotáhly náskok tří branek Kunovic až v samotném závěru poločasu. K rozhodnutí celého zápasu stačilo kunovickým děvčatům pouhých deset minut z druhé půle utkání. Za tuto dobu totiž velmi dobrou obrannou hrou nedovolily domácím ani jednou skórovat a po rychlých brejcích s přehledem zaznamenávaly jden gól za druhým V další části utkání odskočily Kunovice svému soupeři až na rozdíl deseti branek. To už na olomoucké palubovce vládlo pouze družstvo Věry Tománkové. Při zhodnocení zápasu je nutno pochválit celý kunovický tým za perfektní výkon, zejména ve druhé polovině. Přesto je však nutno individuálně vyzdvihnout Hanku Gálovou, která odvedla doslova extraligový výkon. Sestava Kunovic: Kudrová, Štěrbová 5, Štefková 4, Kotačková 1, Šáchová, Jakubíčková 7, Sochorcová 2 Gálová 5, Zalubilová.
Poslední kolo základní části prvoligové soutěže odehrají kunovické hráčky na své palubovce v sobotu 12.12. v 17 hod, když přivítají svého sportovního rivala z Otrokovic. V předzápase tohoto utkání předvedou svůj um začínající hráčky miniházené, které připravuje do házenkářského života trenérka Anna Handlová.Hokejový servis
Liga dorostu ČR, sk. B
Frýdek-Místek - HC Uh. Hradiště 4:1 (2:1, 0:1, 2:0). Kpt. družstva Lysák (Frolek) a Peprníček. Ve vyrovnaném utkání rozhodly tři hrubé chyby hostů v obraně. Čtvrtý gól dali domácí za stavu 3:2 při power play do prázdné branky.
Třinec - HC Uh. Hradiště 6:4 (1:0, 1:2, 4:2). Lysák 2, Peprníček a Bursík - Bursík, Andrýsek. Hosté prohrávali 2:0, vedli 2:3, ale v závěrečné třetině od stavu 3:3 se projevila lepší fyzická kondice domácích. HC UH za stavu 5:3 snížil na 5:4.

Jm přebor juniorů
HC Uh. Hradiště - Znojmo 2:4 (1:1, 1:1, 0:2). Zavrtálek a Slezák - O. Radkovič a Plšek. Hosté mají na svém účtu jedinou prohru a vedou tabulku, ale roli favorita nepotvrdili. Vyloučení 12:7. Domácí zahráli velmi dobře.

Liga starších žáků ČR, sk. E - 8. tř.
HC Uh. Hradiště - Třebíč 2:7 (0:3, 1:2, 1:2). M. Pšurný a Ungerman - R. Pšurný 2 a Ungerman. Trenéra Mojmíra Nečase, který chytal v Kopřivnici zastupoval asistent Josef Pálka. Hosté vedou tabulku a byli favoritem.

Liga starších žáků ČR, sk. E - 9. tř.
HC Uh. Hradiště - Třebíč 2:1 (0:1, 2:0, 0:0). Daněk 2 - kpt. Mikulášek a Komnacký. Trenéra M. Nečase zastupoval asistent Igor Kellner. Hosté se zachovali nesportovně, rozbili v šatně stůl a jeho trosky vyhodili oknem ven!

Jm liga žáků - 6. tř.
Třebíč - HC Uh. Hradiště 8:1 (4:0, 2:1, 2:0). Gál - Martinák.

Jm liga žáků - 7. tř.
Třebíč - HC Uh. Hradiště 6:5 (2:3, 2:2, 2:0). Ťok 2, Novotný 2 a Slunečko - O. Pěrka, Chvostál, kpt. družstva Žaluda, Novotný a Ťok.

Jm přebor žáků - 4. tř.
HC Uh. Hradiště - WEV Vídeň (Rakousko) 4:3 (1:1, 2:0, 1:2). A. Bruckner 3 a Křiva - Kouřil.

Jm přebor žáků - 5. tř.
HC Uh. Hradiště - WEV Vídeň 4:8 (0:3, 1:2, 3:3). Húsek, Přikryl, Laga a Kropáček - Laga 2 a kpr. družstva Klesnil.

Jm soutěž v minihokeji žáků - 3. tř.
Kometa Brno - HC Uh. Hradiště 2:6, Prostějov - HC Uh. Hradiště 4:5, Vyškov - HC Uh. Hradiště 8:1.
Pořadí: 1. Vyškov, 2. Uh. Hradiště, 3. Prostějov, 4. Kroměříž, 5. Ytong Brno, 6. Kometa Brno.

Jm přebor žáků - 4. tř.
HC Uh. Hradiště - Znojmo 0:8 (0:2, 0:2, 0:4)., Dohrávka.

Přátelsky
HC Uh. Hradiště (7.tř.) - HKM Zvolen (8.tř.) 3:10 (1:2, 2:4, 0:4).
Novotný 3 - O. Pěrka, Ťok, ktp. družstva Žaluda a O. Pěrka. Řídil hráč a sekretář HC UH M. Stavjaňa.

Kdy na hokej?
ZSM Uh. Hradiště Pátek 11. 12. v 17.00 hod.: HC Uh. Hradiště - Sareza Ostrava, liga ČR dorostu.
Neděle 13. 12. od 10.00 do 14.15 hod.: HC Uh. Hradiště - Žďár n.S., liga ČR st. žáků 8. a 9. tříd. JB

Bruslení veřejnoti v UH
Středa 9. 12. od 16.45 hod do 17.55 hod.
Neděle 13. 12. od 14.15 hod do 15.45 hod.František Komňacký pod palbou otázek našich čtenářů

O tom, že nejlepší fotbal se v současnosti hraje, nebo možná lépe řečeno - hrál, ve Starém Městě, o tom není třeba pochybovat. Velkou zásluhu na tom má jistě kvalitní kádr hráčů, dobrý manažment, přiměřeně štědrý sponzor, ale zcela jistě také kvalitní lodivod, kterým je ve Starém Městě již druhým rokem trenér František Komňacký (roč. 1951). V minulém čísle jsme nabídli našim čtenářům možnost zaslat otázky, na které by František Komňacký prostřednictvím našich novin odpověděl. Otázek se sešla skutečně velká kupa, a proto jsme vybrali jen ty nejzajímavější, které vám nyní i s odpověďmi Fantiška Komňackého předkládáme:

Kdy a kde jste začínal s kopanou? (VS - Břestek):
Já pocházím od Kyjova z vesničky Dražůvky, kde se však fotbal nehrál, proto jsem poprvé v dresu nastoupil v sousední vesničce Následovicích. Tam když jsem později nastoupil za dorost, tak mne po dvou zápasech v šestnácti letech přesunuli hned do jedničky. Po skončení sezóny jsem přestoupil do Kyjova, ale opět do dorostu. V Kyjově jsem hrával také za muže, ale pak přišlo přerušení, neboť jsem odjel na studie do tehdejšího SSSR, kde jsem hrál za N. Volgograd. Ta úroveň tam byla tak jako u nás v divizi.

Kolika mužstvy jste prošel jako hráč? (JM - Uh. Hradiště):
Ty začátky jsem již vyjmenoval, po návratu z Ruska jsem se vrátil do Kyjova, a tam jsem také hrál. Pak přišel za mnou Jan Gottwald a já odešel s ním hrát do Drnovic. Začínali jsme I.B třídou a hráčsky jsem končil divizí.

Kolika mužstvy jste prošel jako trenér? (JM - Uh. Hradiště):
S trénováním jsem začal v Drnovicích v divizi, nejprve jako hlavní trenér a později jako asistent, neboť jsem tehdy neměl příslušnou trenérskou třídu. V první lize jsem v Drnovicích dělal asistenta panu Brcknerovi a když se nám jednou nedařilo, tak jsme museli odejít a já krátce trénoval v Kroměříži. Poté jsem přešel na dva roky k panu Baránkovi do Poštorné, odkud jsem loni přesídlil do Starého Města.

Četla jsem, že jste středoškolský profesor, jaké předměty jste vyučoval? (KK - O.N.Ves):
Moje hlavní aprobace byla ruština, kromě toho jsem také vyučoval třeba tělocvik nebo občanku. Učil jsem na gymnáziu, ale i na vysoké vojenské.

Kolik máte dětí a co dělají? (KK - O.N.Ves):
Děti mám dvě. Starší, Marie, ta má 26 let pracuje u jedné německé firmy v Mladé Boleslavi, a ta mladší, Lucka, to je můj miláček, má 13 let a chodí na gymnázium do sekundy. Jinak jsem rozvedený a mohu říct slovy Bolka Polívky, že obě mé děti mají vlastní matku.

Synot hraje dobrý fotbal, ale ty návštěvy nic moc? (JD - St. Město):
S tímto názorem musím souhlasit. Je to pro mne také trochu zklamáním, a přijde mi to trochu i líto, že lidi si na stadion nenajdou cestu. Čím to je, to sám nevím.

Nebojíte se, že odchodem do Uh. Hradiště ztratíte fanoušky? (RG - St. Město):
Věřím, že naši věrní fandové nám zachovají přízeň a přijdou za námi i do Hradiště. Navíc doufám, že i fandové z Hradiště, kteří mají fotbal rádi, o čemž v minulosti přesvědčili, tak se na nás přijdou podívat a budou nám fandit.

Nemyslíte, že spojení s Hradištěm by bylo pro fotbal prospěšné? (MT - Uh. Hradiště):
Ano, myslím si, že by to bylo ku prospěchu věci. Určitě by na tom vydělaly oba oddíly. Já bych to schvaloval.

Zahrajete si sám ještě aktivně fotbal? (JJ - Uh. Ostroh):
Ještě před rokem jsem aktivně hrál I.B třídu ve Vřesovicích, nyní pouze jen na tréninku nebo za staré pány, začal jsem také za hradišťské hvězdy z Dukly. Fotbal mám stále rád.

Kolik penalt by jste proměnil z deseti proti Ondrůškovi? (FN - St. Město):
Vzhledem k tomu, že Míra chytá penalty velmi dobře, tak asi jenom osm.

Nezdají se Vám ambice Synotu příliš malé, když netouží po postupu? (FN - St. Město):
Takto bych to neformuloval. Hráči i já bychom o I. ligu určitě stáli a jsme pro to schopni udělat maximum. Otázka je zda Staré Město je na tu ligu připraveno po stránce ekonomické či materiální. My však hrajeme určitě vždycky na vítězství a I. místo. Jestli postoupíme nebo ne, to už bude jiná otázka.

Kteří hráči Vás ve II. lize nejvíce zaujali? (AD - Uh. Hradiště):
Z gólmanů určitě Blažek z Bohemky, v obraně Lengyel z Budějovic, v záloze je jich více, např. Nečas z Přerova, Bílek z Bohdanče, Nikl z Bohemky, ale také naši Hlahůlek s Vajdou. V útoku pak Janda z Budějovic, Zdráhal z Bohemky, Langer z Vítkovic, ale i náš Holomek. Dobrý byl také Malár z Poštorné, a proto je dnes již ve Starém Městě.

Nemyslíte si, že Hlahůlek byl na Bohemce vyloučen plánovitě? (MS - St. Mětso):
Bohemka zvládá boj o ligu nejen na hřišti, ale také v zákulisí. Zda to bylo úmyslné vyloučení, nad tím bych nepřemýšlel, určitě to bylo však vyloučení přísné a nás hodně poškodilo.

Byl Janko Haspra skutečně problémovým hráčem? (MS - St. Město):
Ano, Janko Haspra byl problémovým hráčem. Stál nás spoustu nervů. Po svém odchodu zanechal zde několik restů. Mrzí mne to hlavně proto, že jsem jej sem přivedl já. Fotbalista to byl dobrý, ale nezvládl své problémy.

Neláká Vás jako trenéra cizina? (SK - Zlechov):
Ne, neláká. Zatím jsem toho ještě mnoho nedokázal doma. Snad někdy později.

Říká se, že jste měl nyní nabídku jít trénovat prvoligovou Karvinou? JK - St. Město):
Ano, je to pravda. Vzhledem k tomu, že mám však tady platnou smlouvu, proto jsem vše nechal na vedení klubu FC Synot. Jelikož se kluby nedohodly, tak jsem zůstal tady.

Kdy hráčům oznámujete sestavu do utkání? (VJ - Uh. Hradiště):
Řeknu ji na přípravě, což je asi hodinu a půl před utkáním. Z posledních tréninků však hráči jistě vytuší kdo bude hrát. Většinou se však vítězná sestava moc nemění.

Dostanou v zimní přípravě příležitost i hráči, kteří byli na hostování v nižších soutěžích? (RG - St. Město):
Uvidíme, jak bude mužstvo posíleno, zda zůstane Holomek s Doškem. Pokud to bude potřeba, tak o těchto hráčích víme, a je to možné, že někoho do kádru opět zařadíme.

Předpokládáte zařazení do přípravy nějaké vlastní dorostence? (PL - St. Město):
Zde narážíme na problém možnosti absolvování většiny tréninků u těchto mladíků, nebot chodí do školy, do učení. Zřejmě k tomu nedojde.

Máte nějaký předzápasový rituál? (JV - Uh. Hradiště):
Ne žádný rituál nemám. Nevěřím na ně.

Kouříte? Když jo, tak kolik? A když né, tak proč? (SD - Tupesy):
Já kouřit neumím. Mám k tomu zásadní odpor a nesnesl bych, kdybych viděl hráče kouřit. Vím však, že máme v mužstvu dva tajné kuřáky.

Jaká jste měl auta a jaké máte nyní? (SD - Tupesy):
Jako učitel jsem jezdil ve škodovce a v roce 94 jsem si koupil ojetého Pegeota 309 a mám jej doposud.

Umíte hrát mariáš? (SD - Tupesy):
Ano, a velmi rád. Hraju ve trojku i ve čtverku. Rád hraji také šachy.

Jaká byla vaše rybářská sezóna? (JK - Nedakonice):
Na ryby chodím velmi rád, neboť je to balzám na nervy. Letos však času mnoho nebylo, ale přesto jsem několik kapříků vytáhl.

Jste spokojen ve Starém Městě? (KM - Uh. Hradiště):
Jelikož se mužstvu daří a atmosféra je zde dobrá, musím říct: Jsem zde spokojen!

Do kdy máte platnou smlouvu ve Starém Městě? (KM - Uh. Hradiště):
Do 30. 6. 1999.

Za čtenáře se ptali Marek Tvrdoň a Vojta Johaník, kteří také vylosovali ze čtenářských dotazů Rostislava Grebeně ze Starého Města, který získává suvenýry věnované FC Synot, které si může vyzvednout v redakci Dobrého dne.Předsedou StFŽ zůstává J. Valenta
Otrokovice (Radovan Lukáš) - Celkem 98 delegátů s hlasem rozhodujícím se sešlo na 7. Valné hromadě Středomoravské fotbalové župy o uplynulém víkendu ve Společenském domě v Otrokovicích. V hlavním vystoupení zhotnotil uplynulé čtyřleté období dosavadní předseda StFŽ Jaroslav Valenta. Ve svém projevu vzpomněl na nelehké období o povodních v loňském roce, kdy bylo postiženo 192 klubů a vyčíslená škoda dosahovala téměř sto milionů korun. Upozornil také na zánik fotbalových klubů dospělých ve Valašských Kloboukách a v Prušánkách a na několik let také ve Slušovicích. V regionu StFŽ je celkem 135 fotbalových klubů, z nichž je do soutěže zapojeno 1 093 družstev, z toho dospělých 534, dorostu 219, žáků 340 - včetně přípravek.
StFŽ se může pochlubit úspěchy mládežnické kopané. V roce 1997 její výběr skončil v mezižupní oblasti na 2. místě, když ve finále v Kunovicích prohrál až s výběrem Prahy. V letošním roce výběr StFŽ vyhrál dlouhodobý turnaj Kouba Cup, když v závěrečném turnaji v Rychnově nad Kněžnou nenašel přemožitele.
Za uplynulé čtyři ročníky bylo v rámci župy vyloučeno celkem 1295 hráčů, což znamená v průměru za ročník asi 325 hříšníků. Na druhé straně je třeba vzpomenout kluby, které neměly v ročníku ani jednoho vyloučeného a zvítězily v soutěži slušnosti. V ročníku 94-95 to byly Březůvky, 95-96 Sokol Hrachovec, 96-97 Morkovice a 97-98 Kateřinice.
Jaroslav Valenta ve svém projevu nastínil i další úkoly, které StFŽ čekají v dalším období. V průběhu jarní části mistrovské soutěže v příštím roce čeká kluby pomoc při zajištění pořadatelství Mistrovství Evropy fotbalových nadějí - dorostenců v kategorii 16-ti letých. Tato soutěž bude probíhat na hřištích fotbalových oddílů Moravy. Skupina B bude mít sídlo v Luhačovicích a zápasy budou sehrány na hřištích v Kunovicích, Slušovicích, Starém Městě a ve Zlíně. ME proběhne v době od 24. dubna do poloviny května. Skupina D bude mít sídlo v Lednici a z našeho regionu byly pro zápasy vybrány hřiště v Kyjově, Šardicích a Ratíškovicích. V sobotu 24. dubna budou zápasy hrány ve Slušovicích ve Starém Městě a Šardicích, v pondělí 26. dubna ve Zlíně, Kunovicích, Ratíškovicích a Kyjově. Ve středu 28. dubna v Kunovicích, Starém Městě a Kyjově. Na 1. května už budou na programu čtvrtfinalové zápasy ve Zlíně a Ratíškovicích. Jeden semifinalový zápas bude sehrán v Kyjově. Závěrečné finále se pak hraje v Olomouci.
V závěru aktivu delegáti zvolili v tajných volbách představitele StFŽ na další čtyřleté období. Předsedou StFŽ se stal opět jednoznačně Jaroslav Valenta z Otrokovic. Do výkonného výboru byli dále zvoleni: Stanislav Rožňák (Moravský Písek), Zdeněk Zavadil (Kroměříž), Jiří Trčka (Brumov), Stanislav Měrka (Zlín), Antonín Ščepán (Vsetín) a Stanislav Karlík (Nivnice), který bude zastupovat ve výkonném výboru OFS Uh. Hradiště. Revizní komise bude pracovat ve složení: Pavel Čejka (Bzenec), JUDr. Dufek Jiří (Zlín) a Zdeněk Mrázek (Holešov).Basketbalové souboje
Dorostenky vyhrály v Brně
BŠM Brno - BK DDM Uh. Brod 75:91 (40:43)
Mladší dorostenky dosáhly dalšího významného vítězství v basketbalové lize, když porazily výrazným rozdílem své brněnské soupeřky na jejich půdě. Zpočátku se zdálo, že utkání bude vyrovnaným soubojem, od 7. do 12. minuty si ale Brňanky zajistily devítibodový náskok. Teprve poté se začaly prosazovat Broďanky a zvrátily výsledek poločasu ve svůj prospěch. Také druhý poločas měl obdobný průběh. Ještě ve 14. minutě byl stav 70:70, ale závěr vyzněl jednoznačně pro mladé basketbalistky Brodu. Patnáctibodovou šňůrou rozhody utkání pro sebe. Body: Maňáková 30, Kuncová 18, Struhárová 13, Z. Juráková a A. Juráková 12, A. Vrbová 4.
VaJ

Jednoznačné vítězství
BK Sp. Uh. Brod - Jiskra Šroubárny Kyjov 60:32 (40:32)
Domácím stačil průměrný výkon na vcelku odevzdaného soupeře.
Nejlepší střelci: Obadal 14, Zemek 13, Lekeš 10.
BK Sp. Uh. Brod - Slavia Kroměříž B 80:65 (51:27)
V sobotním podvečeru viděli brodští diváci dobrou hru domácích zejména v prvním poločase. Pod dojmem snadného vedení svého soupeře ve druhé půli podcenili a ti dokázali stáhnout náskok domácích.
Nejlepší střelci: Zemek 18, Obadal 13, Plšek 11. Křík

Mladší dorostenci excelují
BCS Husovice BK DDM Uh. Brod 37:120 (17:60) 41:127 (18:59)
Povinná vítězství ze hřiště velmi slabého protivníka přivezli mladší dorostenci Uh. Brodu v sobotu z Brna. Střelci: J. Kratěna 51, Vráblík 51, Míšek 41, Franc 31, Otaševič 19, Uhrina 19, Špaček 17, Pančocha 13, Krajsa 5.
Sokol Babice - BK DDM Uh. Brod 49:63 (32:26) 46:81 (21:28)
V nedělních zápasech dorostenci Uh. Brodu svého soupeře zpočatku podcenili a za mírné podpory domácích rozhodčích byl první zápas dlouho vyrovnaný. Teprve odpovědná hra v poslední desetimnutovce znamenala snadné vítězství. Odvetný zápas byl rozhodnut už od prvních minut. Zahráli si všichni hráči. Pochvalu si zaslouží Luboš Franc, Jirka Kratěna, Karel Míšek a Tomáš Otaševič. Střelci: Franc 46, Kratěna 42, Míšek 27, Otaševič 13, Vráblík 7, Špaček 4, Uhrina 3, Krajsa 2.
RSZkušený Šenkeřík věří v záchranu Uh. Brodu v divizi
Uh. Brod (MaŇ) - Rozhodně nejzkušenějším hráčem Uh. Brodu v podzimní části moravskoslezské divize byl Pavel Šenkeřík (ročník 1965), kterému jsme položili několik otázek.

Jaké byli tvé fotbalové začátky a kolika mužstvy si prošel?
S fotbalem jsem začínal v sedmi letech Brumově. V dorostu jsem pak hrával až do ukončení vysoké školy v Návojné. Vojnu jsme si odkopal ve Ždírci nad Doubravou, a pak jsme hrál rok ve Zlíně, odkud jsem v roce 1989 odešel do Uh. Brodu. V Uh. Brodě jsem odehrál čtyři a půl roku. Pak jsem si nějakou dobu zahrál v Bojkovicích a letos v létě jsem se opět vrátil do Uh. Brodu.

S jakými ambicemi ses vrátil?
V Brodě v době mého návratu již byla u konce fotbalová eufórie a období, kdy se zde hrál fotbal na profesionální úrovni. Brod sestoupil do divize a já doufal, že budeme hrát do desátého místa.

Jak vidíš situaci nyní?
Myslím, že vše záleží hlavně na hráčích a na chuti pořádně zabrat, něco dokázat, sáhnout si až na dno sil. Platí to hlavně u mladých dorostenců, kteří určitě mají nadání, ale měli by se co nejdříve zařadit mezi muže. Důležité však bude také to, zda nová povolební radnice bude více nakloněna fotbalu ve městě. Pokud se nezlepší finanční situace v klubu, pak se klidně může stát, že se zde bude hrát třeba župní přebor.

Stal ses nyní historicky druhým nejlepším střelcem Uh. Brodu s 52 brankami. Jak to bude dál?
Z každého vstřeleného gólu mám radost a chtěl bych jich nastřílet určitě co nejvíc. Měl jsem vždycky nastříleno aspoň deset branek za sezónu, a proto věřím, že tomu bude tak i nyní.

Jaký je kolektiv hráčů v Uh. Brodě?
Z počátku jsem moc nadšený nebyl. Již v prvních přátelácích bylo vidět, že je mužstvo nesehrané a že se stále nemůže najít. Postupem času se však začalo dařit a poslední zápasy jsme herně předváděli již celkem pohledný fotbal. Chtělo to snad jen více štěstí či větší zkušenosti mladých hráčů hlavně v koncovce. Věřím však, že když se toto zlepší, tak bychom neměli mít větší problémy se záchranou.

Jak dlouho chceš ještě fotbal hrát?
S manažerem klubu panem Hamšíkem jsem dohodnut, že v Uh. Brodě odehraji ještě dva roky. O nějakém ukončení fotbalové kariéry však zatím vůbec neuvažuji. Sport mi stále přináší radost a ideálně se při něm odreaguji od svého sedavého zaměstnání a všedních starostí. Proto doufám, že hrát budu ještě dlouho.

Jaký je tvůj život mimofotbalový?
V lednu roku 93 jsem nastoupil na místo ekonomického náměstka ve sklárnách v Květné, což byl také jeden z důvodů, proč jsem v době, kdy se v Brodě postupovalo odešel do Bojkovic. Byl jsem si vědom toho, že vrcholový sport se nedal skloubit s touto prací. Jinak mám manželku Jitku a čtyřapůlletou dceru Dominiku, které mi můj koníček zatím tolerují.Okresní stolní tenis
Okresní přebor III. třídy mužů - skupina A Bílovice B - Kostelany 0:18, Drslavice-Veletiny C - O. N. Ves B 8:10, Polešovice - Jarošov B 10:8.
Okresní přebor III. třídy mužů - skupina B Bojkovice C - Vlčnov D 6:12, Vlčnov C - Komňa 12:6, O. N. Ves C - Drslavice-Veletiny B 10:8.

Okresní přebory ve stolním tenisu jednotlivců
O víkendu se konaly ve sportovní hale v Hluku okresní přebory jednotlivců ve stolním tenise mužů a žen. Přeborů se zúčastnilo pouze 30 hráčů. Nejenže se nezúčastnili hráči z oddílů nižších soutěží, ale velmi malá účast hráčů byla z Hluku, Kunovic, Nivnice a Vlčnova, ani jeden hráč nepřijel z Drslavic a to mají v okresních soutěžích 3 družstva. Kde jsou ty doby, kdy se zúčastnilo okr. přeborů na 80 - 100 závodníků. O překvapení nebyla nouze. Už ve 2. kole prohrál Josef Rubáš s nenasazeným Jurčou v poměru 2:0. O největší překvapení se však postaral Ježek z Dolního Němčí, který ve 4. kole vyřadil Tomáše Sýkoru v poměru 2:0. Sýkora hraje družstva ve 2. lize. Ježek však hrál výborně a jeho postup do finále je jeho největším dosavadním úspěchem. Také další hráči Dolního Němčí hráli výborně, ať už to byl Čeněk Kubeš nebo Bartoš. Z výsledků: 1. Orlovský Karel (Hluk), 2. Ježek Milan (Dol. Němčí), 3. Kubeš Čeněk (Dol. Němčí), 3. Sýkora Tomáš (Hluk).
Ve finálovém utkání byl favoritem Karel Orlovský, který má zkušenosti z extraligy ve Zlíně a také hraje vyšší soutěž družstev. V utkání začal suverénně. Celý set vedl a také vyhrál první set 21:9. V této fázi zápasu hrál Ježek bojácně a neriskoval. 2. set začal jinak. Ježek postupně vedl 10:5, 15:12, 17:13. Pak Orlovský stáhl, ale nakonec prohrál 19:21. 3 set Orlovský vedl 13:7, 17:13, 19:14, aby nakonec zvítězil 21:16. Utkání skončilo tedy 2:1 a Orlovský se stal tak zaslouženě okresním přeborníkem. V utkání žen se utkaly mezi sebou sestry Pospíškovy. Zvítězila Jarmila nad Štěpánkou v poměru 2:1. Čtyřhra mužů Zde nedošlo k většímu překvapení. Dominovali hráči Hluku a Dolního Němčí. Z výsledků: 1. Orlovský a Sýkora (Hluk), 2. Ježek a Kubeš (Dolní Němčí), 3. Rubáš a Hlošek (Hluk), 3. Sadílek a Bartoš (Dolní Němčí).
Antonín Vlkwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund