Číslo: 5
31.01.2000
Článků: 72

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Bratři Sadílkové jdou každý svou cestou
Hradišťský triatlon má svůj oddíl
Nábor do krasobruslení
Kdo řekl A, měl by říct i B,
Bilancování kanoistů z Ostrožské Nové Vsi
Turnaj Grand Prix v Dobřichovicích
Žákovský šachový turnaj o Slovácký pohár
Cvičíme s Danielem Mllerem
Parádní házená se hrála v Hluku
Povinné vítězství VSK
Havířov v Hluku neuspěl
Letem světem
V utkání rozhodly výkony brankářek
Okresní šachy
Ligové šipky ve výsledcích
Volejbal Sl. Slavie Uh. Hradiště
FC Synot je bez posil, ale v pohodě
Boby Brno - FC Synot 2:0 (0:0)
FC Synot - Zeman Brno 10:0 (5:0)
Zimní fotbalový turnaj v Kunovicích
Valná hromada v Polešovicích vystavila fotbalu zelenou
Zimní turnaj v M. Písku
Dvě rukavice pro Kroměříž
HC Frýdek-Místek - HC Uherské Hradiště 3:3 (2:1, 1:2, 0:0)
HC Uherský Brod - HC Nedvědice 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
HC Uh. Brod - HC Tetčice 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)
Uh. Ostroh - SKP Kroměříž 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)
Hokej Brno - Uh. Ostroh 4:4 (2:0, 1:3, 1:1)
Hokejové soutěže mládeže

Bratři Sadílkové jdou každý svou cestou

František Sadílek efektně zdolává terénní překážku. - Foto: Petr Sadílek
Staré Město - Do roku 98 dobývali oba cyklotrialový svět, pak se jejich sportovní dráha rozdělila. František (nar. 22. 4. 1978) zůstal věrný cyklotrialovým překážkám, Petra (nar. 21. 6. 1979) zlákalo kouzlo sjezdařských tratí.

František Sadílek

Poprvé se seznámil s cyklotrialem před čtrnácti lety. "K trialu jsem se dostal ve druhé třídě základní školy, to se tehdy konal nábor jezdců do místního oddílu ve Starém Městě. Vyzkoušel jsem si to a okamžitě mě tento sport získal," vzpomíná na své začátky František. Bohužel dnes už ve Starém Městě oddíl neexistuje. "Do roku 89 byl oddíl financován státem, všechno bylo bez problémů. Když mladý kluk s trialem začíná, potřebuje, aby se mu rodiče věnovali, vedli ho, podporovali ho finančně.
Po revoluci začali otcové podnikat, přestali mít čas, klub začal upadat, až v polovině devadesátých let zanikl. Na jeho obnovu to zatím nevypadá. Jedině, že bychom se do toho pustili s bratrem," napůl žertem hodnotí situaci ve Starém Městě starší z bratrů. Od roku 95 začal František soutěžit za SK Grafobal Strážnici. O dva roky později, to už studoval na Masarykově univerzitě v Brně obor obchodní podnikání, přešel do AMK Brno, kde závodí dodnes.
Jeho jezdecká kariéra je na úspěchy opravdu bohatá. Tři tituly mistra republiky (v roce 96 juniorský, z následujících dvou letech dva seniorské) a tři bronzy z MS (z 96. roku v kategorii expert, z let 98 a 99 v seniorské kategorii) jsou toho nejlepším dokladem. Zima znamená pro cyklotrialisty hlavně posilovnu, halové závody a také spřádání plánů na další sezónu. "V letošním roce bych chtěl v seriálu závodů MS získat opět medaili, kdyby byla jiná než bronzová, nezlobil bych se, mám doma totiž bronzy už tři. Rád bych se i více zaměřil na závody domácího mistrovství republiky. Loni jsem skončil celkově až čtvrtý a to i díky tomu, že jsem některé závody vynechal," netají své vysoké ambice František Sadílek.
Český cyklotrial vždy patřil k nejlepším na světě. Každý rok vozíme cenné kovy, máme mnoho mistrů světa. Mladý závodník však má o osud svého sportovního odvětví určité obavy: "V současnosti dochází u nás trošku k úpadku našeho sportu. Při poklesu výkonnosti naší ekonomiky ubývá sponzorů, a to našemu finančně dost náročnému odvětví rozhodně neprospívá. Neklape to navíc ani ve vedení cyklotrialu. Snad se situace časem zlepší."
Cyklotrial je sice malý, ale velmi atraktivní sport. Jeho popularizaci jistě prospívají divácky hojně navštěvované závody na náměstích či v halách. Jak dlouho chce ještě u tohoto krásného sportu František Sadílek vydržet? "Chtěl bych jezdit určitě alespoň po dobu školy, tedy dva roky. Všechno ale záleží na mém zdraví, které dostává pořádně zabrat. Při dvoumetrových seskocích ani není divu, vždyť nárazy trpí záda, kolena, klouby, prostě celé tělo," zamýšlí se nad budoucností staroměstský cyklotrialista.

Petr Sadílek

Jak už to u sourozeneckých dvojic bývá, k cyklotrialu ho přivedl starší bratr. "Asi před deseti lety jsem se s Frantou zúčastnil jednoho trialového závodu, a protože to hned napoprvé dopadlo docela dobře, začal jsem jezdit taky. Nejprve ve Starém Městě, pozděj pak za SK Grafobal Strážnici, kde jezdím dodnes, i když se zabývám trošku jiným sportem," popisuje svůj trialový začátek mladší z bratrů. Na rozdíl od bratra, jehož doménou je indoor (umělé překážky), Petr vždycky tíhnul spíše k závodům v terénu na horských kolech.
"K mým největším úspěchům v cyklotrialu patří dva tituly mistra ČR v juniorské kategorii z let 96 a 97, druhé místo z MS v 96 taktéž mezi juniory. Mým vrcholem byl samozřejmě titul mistra světa ze srpna 98 v kategorii expert. Tehdy jsem si řekl, že v nejlepším je třeba skončit, a tak jsem začal jezdit sjezdy," vysvětluje své tehdejší trošku překvapivé rozhodnutí Petr Sadílek.
Sjezd na horských kolech je sportem na vzestupu. O jeho atraktivnosti při pohledu na závodníky řítící se až šedesátikilometrovou rychlostí krkolomnými lesními stezkami nemůže být nejmenšího sporu. "Konkurence ve sjezdu je veliká a prosadit se zvláště ve světovém měřítku je velmi obtížné. Mezi mými sjezdovými úspěchy si nejvíc cením vítězství na rakouském poháru. Jinak v republice jsem se loni pohyboval okolo desátého místa. Letos bych se chtěl zaměřit na český a slovenský pohár, rád bych se posunul i v žebříčku, a to alespoň na šesté, sedmé místo," naznačuje své letošní cíle Petr Sadílek a vzápětí dodává: "Líbí se mi dobré klima v našem sportovním odvětví, všichni zde táhnou za jeden provaz. Sjezd by tak mohl jít v příštích letech u nás nahoru."
Petr ChudomelHradišťský triatlon má svůj oddíl
Uh. Hradiště (IZ) - Na podzim loňského roku došlo v Uherském Hradišti ke vzniku triatlonového oddílu ATEX - SONA team UH. Triatlonisté z Hradiště a okolí tak konečně nemusí dojíždět do Zlína či jinam. Prvním počinem našich triatlonistů bude účast Jiřího Daňka a Vlastimila Toboláka 5. února 2000 v závodě seriálu IRONMAN, v jihoafrickém Kapském Městě.
"Naši borci už odjeli na místo konání. Tamní závod je zároveň nominací na nepsané mistrovství světa v dlouhém triatlonu, Havajského Ironmana, který je snem snad každého triatlonisty," říká o účasti našich triatlonistů předseda oddílu Ivo Zámečník. "Kromě vrcholového triatlonu budeme chtít přiblížit tento nový olympijský sport i širokým masám. Vždyť licenci pro závodění může získat každý, kdo umí plavat, běhat a jezdit na kole," dodává Ivo Zámečník.
Bližší informace o činnosti oddílu mohou získat i ti, co nesní o Havaji, na mobilním telefonu 0603501469.Nábor do krasobruslení
Uh. Hradiště (Koll) - Oddíl krasobruslení TJ Slovácké Slavie Uh. Hradiště pořádá v pondělí 7. února 2000 nábor nových dětí. Nábor se uskuteční v šatně oddílu krasobruslení na zimním stadionu v Uh. Hradišti. Zájemci z řad chlapců a děvčat narození po roce 1995 a mladší, jsou zde očekáváni v době od 16.30 do 17.30 hodinKdo řekl A, měl by říct i B,
aneb pokračování kauzy Motokros v Březolupech
Březolupy - Veřejnosti je již určitě známo, že pokus o obnovení motokrosové trati v Březolupech nebyl úspěšný již v prvním stupni schvalovacího procesu, tedy byl zamítnut zastupitelstvem obce. Dnes není rozhodující, kdo a jak hlasoval, ale co dále s lokalitou, ve které se měl motokros provozovat.
V široké škále názorů odpůrců znovuprovozování motokrosu, které podlehli i mnozí členové zastupitelstva, se objevovaly argumenty, které měly pouze jedno společné - ne motokrosu. Žádný z odpůrců, ať měl sebepitomější názor nebo rozumný důvod, se nedotkl podstaty problému dané lokality, mnozí si protiřečili a jejich argumenty byly "proti" motokrosu, ale ne "pro" danou lokalitu. Areál Chrástka, o kterém je řeč, je ceněn především a jedině pro svou floru a faunu, která se na jeho stráních vyskytovala a ještě částečně vyskytuje. Všichni ti bojovníci za náletové dřeviny a postupné zalesnění by si to měli uvědomit. Jejich názory jsou "proti" této lokalitě.
Po zarostení a zalesnění se z areálu Chrástek stane běžný kus lesa, jaký je například o pár metrů dál v okolí myslivecké chaty, jakých jsou v republice tisíce.
Co pro zachování "vzácností" této lokality udělají místní milovníci přírody, co udělá obecní zastupitelstvo?
Kdo nakuje kosu a půjde dvakrát ročně pokosit tyto prostory, případně tam vyžene pár ovcí nebo nějakou kravku, což jsou všechno způsoby běžné pro udržování podobných lokalit?
Kolik peněz uvolní obecní zastupitelstvo, aby se v tomto areálu opravilo odvodnění a kanalizace, a aby "občané, chodící si do této oázy klidu odpočinout" - jak se vyjádřil jeden z odpůrců motokrosu - se do této lokality vůbec dostali, neboť, jak už ne každý ví, je po každém (a ne nějak velkém) dešti, nepřístupná...
Andrýsek Zdeněk, zastupitelBilancování kanoistů z Ostrožské Nové Vsi
Ostrožská Nová Ves (vp) - Po roce se sešli k bilancování členové oddílu kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves na výroční schůzi tohoto úspěšného sportovního klubu.
Palčivým problémem klubu je výstavba nové loděnice. "Otázku pozemků jsme vyřešili ve spolupráci s obecním úřadem. Veškeré materiály nyní posuzují zainteresované orgány," okomentoval situaci prezident oddílu Jindřich Ťok. Závodní činnost za loňský rok zhodnotil trenér Vít Pjajčík:
"V novoveských dresech se minulou sezónu objevilo 41 závodníků, z toho 5 reprezentovalo vlast a dalších 6 odchovanců jezdilo za pražské oddíly Duklu a USK. Oddíl byl zastoupen na 21 kanoistických soutěžích, z toho na 8 pod hlavičkou reprezentace. Na medailové stupně jsme se dostali dvěstěpětkrát, v republikových šampionátech čtyřicetkrát a získali jsme 17 mistrovských titulů. Potvrzením našeho postavení mezi nejlepšími je čtvrtá příčka v Českém poháru. Mezi desítkou nejlepších sportovců Uherskohradišťska se objeví Zbyněk Ondračka, mimo jiné devátý ze světového šampionátu v maratonu, sedmý z ME a junior Pavel Kusák, čtvrtý a osmý z MSJ."
Co se týká letošní sezony, přiblížil ji Pjajčík následovně: "Momentálně trénují 4 dospělí, 22 mládežníků, 8 mladších žáků a desítka začínajících adeptů. Vrcholem roku je olympiáda, největší šance mají naši závodníci na červencovém mistrovství Evropy juniorů ve Francii a na zářijovém Světovém šampionátu maratonců v Kanadě," pokračoval trenér a manažer oddílu v jedné osobě.
Ve finanční zprávě Ludvíka Ondračky se hovořilo o vyrovnaném rozpočtu za rok 1999, který se pohyboval pod částkou půl milionu korun. "Na letošek plánujeme téměř 700 tis. korun kvůli obnově loděnice. Počítáme se schodkem ve výši 300 tis. korun. Na druhou stranu věříme, že nám tuto částku poukáže ČSTV," pronesl zkušený novoveský činovník.
V diskuzi promluvil za hosty starosta obecního úřadu Stanislav Tureček: "Jsme rádi, že zde máme oddíl, který vychovává špičkové sportovce. Svoji pomoc kanoistice máme rozvrženu do tří rovin, a sice finanční, ta však závisí na našem rozpočtu, propagační - prostřednictvím obecního infokanálu a obnovy loděnice, v níž se budu osobně angažovat." Na závěr byli oceněni nejúspěšnější závodníci oddílu v jednotlivých kategoriích: mezi dospělými - kanoista Zbyněk Ondračka, mezi juniory - kajakář Pavel Kusák, mezi dorostenci - kanoista Martin Minařík, mezi staršími žáky - kajakář Lubomír Botek, mezi mladšími žáky - kajakář Josef Klimosz, mezi děvčaty - kajakářka Petra Basovníková.Turnaj Grand Prix v Dobřichovicích
Dobřichovice u Prahy (LK) - Dne 29. ledna se konal v Dobřichovicích u Prahy turnaj kategorie Grand Prix v moderních šipkách. Z hráčů našeho regionu se tentokrát nepřihlásil žádný do mužské kategorie, která obsahovala 325 hráčů z celé republiky, včetně republikové špičky. Do soutěže žen se přihlásilo nebývale hodně žen, a to 83. Z našeho okresu jela obhajovat 5. příčku Lidka Kaňovská z ŠK Malibu - Synot. Po nevyrovnaném výkonu (výsledky zápasů 4:2, 4:3, 4:3, 4:2) se dostala do semifinále, kde o postup do finále nestačila na mistryni republiky E. Šnajderovou z Plzně a skončila na třetím místě. "S výsledkem jsem nadmíru spokojená, neboť jsem dosáhla na bednu v této prestižní soutěži". Příští turnaj GP se hraje příští měsíc v Mostu.Žákovský šachový turnaj o Slovácký pohár
St. Město (hors) - Dne 22. ledna uspořádala Slovácká šachová škola Jiskra St. Město šachový turnaj žáků a dorostenců. Turnaje se zúčastnilo 61 šachistů ze 4 okresů, kteří hráli 7 kol švýcarským způsobem 2 x 20 min. na partii.
Mezi dorostenci ročníku 1983 - 84 vyhrál V. Roubalík z Astry Zlín před uherskobrodským P. Kapustou a M. Fridrichem z ŠK Veselí n. Moravou. Všichni tito hráči uhráli šest bodů a o pořadí rozhodoval progres. Umístění hráčů SŠŠ SM: 5. R. Studený, 6. C. Serdamba, 9. J. Sháněl, 11. M. Noha - všichni pět bodů.
Žákovskou kategorii 1985 - 87 vyhrál T. Juriga (Uh. Brod) se šesti body, který se stal celkovým vítězem tohoto turnaje. Výborné 2. místo obsadil Josef Trubačík před Zbyňkem Trubačíkem (oba SŠŠ SM) s pěti body. Umístění dalších hráčů SŠŠ SM: 6. M. Smělík, 8. Z. Borošová - oba čtyři body. 11. Jan Trubačík a V. Stodůlka, 15. J. Hůlka - všichni se třemi body.
V kategorii žáků 1988 - 89 zvítězil hráč Astry Zlín M. Krčal před T. Přibylem z SŠŠ SM oba pět bodů. Bronzovou příčku obsadil další hráč SŠŠ SM P. Dvouletý se čtyřmi body. Umístění dalších hráčů SŠŠ SM: 7. - 11. J Šmíd, M. Trubačík, R. Stodůlka, I. Trubačíková se třemi body.
Nejmladší kategorii 10 - ti letých kraloval výborně hrající J.Uřičář z ŠK Veselí n. Moravou před domácím J. Horsákem oba čtyři body. Třetí příčku obsadil J. Roubalík z Astry Zlín se třemi body. Na osmém místě skončil Š. Vodárek (SŠŠ SM).
V turnaji byly vyhodnoceny i družstva, složená ze 4 hráčů, kteří získali nejvíce bodů. Vítězem se stalo družstvo SŠŠ St. Město A, které hrálo ve složení: Radovan Studený 5b., Cega Serdamba 5b., Josef Trubačík 5b., Zbyněk Trubačík 5b. Stříbrnou příčku obsadilo družstvo Astry Zlín A, bronzovou příčku obsadila záloha SŠŠ St. Města B ve složení: Michal Noha 5b., Tomáš Přibyl 5b., Jaroslav Sháněl 5b., Pavel Dvouletý 4b. 4. místo obsadilo ŠK Veselí n. Moravou, 5. místo TJ Polešovice. Celkem bylo hodnoceno 17 družstev.Cvičíme s Danielem Mllerem
Uh. Ostroh (DZ) - Velká AEROBIC SHOW věhlasného Aerobic instruktora licence B Daniela Mllera a jeho hosta absolventky Moravské školy aerobiku Gabriely Šilhákové se uskuteční v sobotu 12. února 2000 v sokolovně TJ Uherský Ostroh.
Program:
12.30 - 13.00 Prezentace
13.00 - 14.00 Smile step (Dan)
14.00 - 15.00 Super body land (Gabka)
15.00 - 16.00 Show must go on (Dan)
Vstupné 80 korun. Během akce prodej sportovního oblečení značky SPEED CAT.Parádní házená se hrála v Hluku
TJ LEX Kunovice - HC Veselí n. M. 21:25 (8:13)
Hluk (JOH) - Do posledního místa zaplněná hlucká sportovní hala byla v sobotu svědkem regionálního házenkářského derby. V extraligovém utkání přivítaly stále se lepšící Kunovjanky lídra soutěže z Veselí. "Pokud chceme s Veselím uspět, musí nás podržet brankářky," tvrdila před utkáním domácí trenérka Věra Tománková. Obavy z utkání neskrýval ani soupeř: "Kunovice hrají doma velmi dobře. Nebudeme mít lehkou práci," prohlásil vedoucí mužstva hostí Vlastimil Procházka.
Úvod utkání byl vskutku velmi vyrovnaný. Fanoušci obou táborů, podporováni svými bubeníky hnali svá děvčata do boje. Jako první se prosadila veselská kanonýrka Prekopová. Hned z protiútoku však odpověděla domácí Jakubičková. I když domácí hráčky povětšinou jen brankově dotahovaly, ve 12. minutě byl stav 6:6. Pak však v brance hostí nejistou reprezentantku Zvoničovou vystřídala Červienková, a ta dělala doslova divy. Po dvaceti minutách vedlo Veselí již o tři branky 7:10. Šance se střídaly na obou stranách, ale branky padaly většinou jen do sítě Kunovic. Domácí gólmanky tentokráte neměly svůj den, a snad i proto odcházelo do šaten v poločase Veselí s vedením o pět branek.
Po přestávce pokračovala obě mužstva ve velkém nasazení. V domácím celku se rozstřílela Lenka Romanová, děvčata bojovala, ale zkušenější hostující hráčky pozorně bránily a hlavně z brejkových akcí neustále udržovaly svůj náskok. Naděje svitla ještě ve 43. minutě, kdy Kunovjanky stáhly náskok Veselí na dvě branky 15:17, ale to bylo z jejich strany vše. I když si body nakonec odvezly favoritky z Veselí, dá se říci, že tentokráte v Hluku zvítězila především skvělá házená.
Vyloučení: 4:5, ČK Majíčková (Kunovice), sedmičky 5/3 : 2/2, diváků 1˙000. Rozhodčí Bubeníček - Dušek. Sestava Veselí: Zvoničová, Červienková - Šklíbová 4, Prekopová 6, Roubínková 5, Tomšejová 4, Kameníková, Vičánková 1, Kousková 1, Brablcová 3, Rothová 1, Nováčková. Trenér František Bako.
Sestava Kunovic: Kudrová, Ťoková - Štěrbová 2, Skřivanová 1, Štefková 2/1, Kotačková 1, Šáchová, Jakubičková 5/2, Majíčková 2, Poláchová 2, Romanová 6/1. Trenérka Věra Tománková.
K dalšímu extraligovému derby utkání zajíždí házenkářky Kunovic v sobotu 5. 2. 2000 do Zlína, kde jim soupeřem bude místní HC Novesta Zlín. Utkání začíná v 17.00 hodin a řídí jej dvojice rozhodčích Libánský - Konečný.

Výsledky 13. kola extraligy žen: Olomouc - Ostrava 23:14, Cheb - Slavia Praha 13:23, Kunovice - Veselí 21:25, Střešovice - Zlín 30:20.


	1.	Veselí		9	2	2	282:236	20
	2.	Olomouc		9	2	2	308:262	20
	3.	Slavia Praha	9	0	4	274:224	18
	4.	Cheb		8	0	5	247:200	16
	5.	Zlín		5	2	6	275:259	12
	6.	Střešovice	4	2	7	272:288	10
	7.	Kunovice	3	2	8	241:263	8
	8.	Ostrava		0	0	13	196:353	0Povinné vítězství VSK
St. Město - Poštorná 3:0 (14, 14, 20)
Odložené utkání s Benátkami a prohra na hřišti Techniky Praha velely volejbalistům St. Města v souboji dvojičky s T. Poštorná "povinně" zvítězit. Obavy ze servisu soupeře postavily na post libera reprezentanta ze zlínské farmy Obdržálka za nedoléčeného Jurka a dále hráli Kamler, Dosoudil, Chmela, Zábranský a další farmáři Černý a Kment. Obavy se nakonec nenaplnily, protože hosté nastoupili silně oslabeni o 3 hráče základní šestky a v 1. setu trvale tahali za kratší provaz. V celku domácích úřadoval útokem ze středu sítě Černý, výbornými zákroky v poli a vzápětí útokem na síti se několikrát vyznamenal Kment. Toto spolu se superpřihrávkou Obdržálka a Dosoudila hostující celek doslova deklasovalo. Druhý set byl v úvodu vyrovnaný až do stavu 13:13. Pak svým servisem zaúřadoval domácí Chmela, který neuvěřitelnou šňůrou 12-ti podání, se kterými si hosté neporadili, ujel až k setbolu 24:13 a hned druhý domácí proměnili. To již v sestavě domácích hrál místo Kmenta Erman, který nastoupil i do 3. setu. Závěrečný set dohráli domácí s jistotou k vítězství, i když se nevyhnuli několika krátkým výpadkům v jeho průběhu při nedůslednosti v poli a několika zkažených podání.
Při důležité výhře domácích paradoxně asistoval jako druhý rozhodčí p. Němec z Kojetína, který dokonale "zmrvil" zápas s Benátkami, ve kterém domácí zvítězili 3:2 (tie break 15:8). Díky chybám v postavení hostů, které si nebyl schopen uhlídat již zmíněný rozhodčí nakonec po 2. odvolání Benátek Správní rada ČVS zápas anulovala a nařídila jeho opakování, ačkoliv chybami rozhodčího byli poškozeni domácí hráči. Určitě zde zapůsobil i vliv trenéra Benátek p. Zd. Pommera, takže utkání bude opakováno v NT tj. 24. 3. v hale na Širůchu. Lze jen konstatovat, že poškození domácí byli potrestáni a chybující rozhodčí účinkuje dále. Inu spravedlnost je někdy slepá.
Další zápasy na Širůchu:
v pátek od 18 hodin S. Dobřichovice, v sobotu od 17 hodin MFF Praha.
V sobotu se v hale na Širůchu hrál vynikající volejbal finálové skupiny ObP 1. třídy, v němž domácí béčko hostilo hlavního aspiranta na postup do II. NL celek S. Černovice. Domácí se favorizovaného soupeře nezalekli a po vynikajícím výkonu jej v prvním utkání přehráli 3:1 a ve druhém těsně prohráli 2:3. Nastoupili v sestavě: Vaďura, Kostík, Haša, Cícha, Martin a Mir. Tomášové, střídali Kamba, Vlček a Zábranský M.
PS

St. Město - Poštorná 3:0, MFF Praha - Benátky 3:2, Dobřichovice - Tech. Praha 3:2, EGE Č. Budějovice - Havířov 2:3, Tábor - Č. Třebová 3:2, MFF Praha - Tech. Praha 1:3, Dobřichovice - Benátky 3:2, EGE Č. Budějovice - Č. Třebová 3:0, Tábor - Havířov 0:3.


	1.	Havířov		24	20	4	63:28	44
	2.	Dobřichovice	24	17	7	63:37	41
	3.	MFF Praha	24	16	8	54:41	40
	4.	Benátky		22	13	9	48:45	35
	5.	Č. Třebová	24	10	14	47:52	33
	6.	St. Město	22	11	11	45:43	33
	7.	Poštorná	22	9	13	39:52	31
	8.	Tech. Praha	22	8	14	42:48	30
	9.	EGE Č. Budějov.	23	7	16	38:53	30
	10.	Tábor		23	4	19	25:65	27Havířov v Hluku neuspěl
TJ Sp. Hluk - Baník Havířov B 6:4
Hluk (ZB) - V sobotu přívítaly na své půdě stolní tenistky Spartaku Hluk v dalším extraligovém kole děvčata z Havířova. Hostující hráčky, které jsou v tabulce jen dva body za Hlučankami, se natajily svou touhou po vítězství. Současná forma hráček z Hluku však hovořila o něčem jiném. Martina Smištíková po svém nedávném vítězství na turnaji juniorek svými dvěma výhrami dokázala, že patří mezi naše nejlepší extraligové hráčky. "Jsem ráda, že se po nemoci vrátila za stoly Monika Jančová, které společně s Martinou představují ve čtyřhře jeden z nejlepších českých párů.
Svoji nejlepší sezónu prožívá také Kristýna Galušková, kterou konkurence mladých reprezentantek burcuje k výborným výkonům," řekla po utkání trenérka domácích Andrea Botková.
V neděli se v Hluku v dalším zápase měly představit stolní tenistky Baníku Havířov C, jenže k utkání se nedostavily. Dá se proto předpokládat, že si Hlučanky na své konto připíší tentokrát kontumační vítězství.Letem světem
Kdy nastoupí Stavjaňové
Hokejoví fanoušci HC Uh. Hradiště již delší dobu se marně těší na další start sourozenecké dvojice bří Stavjaňů. Miroslav nehraje pro vleklé potíže zad a Antonín má své starosti s koučováním exligového Zlína. "Doufám, že Mira by měl už od příštího týdne naskočit. Má sice ještě potíže se zády, ale věřím, že se již zapojí," doufá trenér Hradiště Jiří Vodák. Ve všech zápasech, ve kterých v dresu Hradiště nastoupil exreprezentant Antonín Stavjaňa, tak Vodákovi svřenci naplno bodovali."S Tondou jsem domluvený, že v těch těžších utkáních jako je Orlová či Uničov nám pomůže," dodal Vodák.

Luboš Blaha je po operaci
V pátek 28. ledna podstoupil v hradišťské nemocnici operaci druholigový fotbalista FC Synot Lubomír Blaha. "Měl výrustek na noze, který mu překážel v pohybu a způsoboval bolesti. Nyní má již operaci úspěšně za sebou," konstatoval jeho otec Lubomír Blaha, trenér Kunovic. Kdy se zapojí opět do tréninku, toť zatím otázka.

Kuželkáři Hluku prohráli
S. Machová - Sp. Hluk 2444:2371
Kuželkáři Spartaku Hluk v dalším utkání oblastního přeboru prohráli až po dramatickém boji, kdy o vítězi rozhodovaly poslední hody. Nejlepší hráči Hluku: Eduard Pavič 427 a Jaroslav Prachař 424.
V utkání rozhodly výkony brankářek
Hluk (JOH) - Skutečný házenkářský svátek zažili všichni ti, kteří v sobotu zavítali do sportovní haly v Hluku. Veselí, které si ještě v loňském roce v přátelácích pohrávalo s Kunovicemi jako kočka s myší, se dlouho muselo strachovat o výsledek. "Byla škoda, že nás tentokráte nepodržely brankářky, což značně ovlivnilo utkání," konstatovala trenérka domácích Věra Tománková. Na domácích hráčkách se jistě také podepsala značná nervozita, ze které pramenila spousta nevynucených chyb.
"Soupeř využíval našich zbytečně ztracených míčů, ze kterých rychlým protiútokem kontroval a dával branky," hodnotila zápas Tománková. Domácí trenérka také přiznala, že velkou chybou jejího celku bylo, že se děvčata snažila vyrovnat Veselí v rychlosti zakončení akcí. "Koncovka nebyla dotažená do konce. Bylo v tom příliš zbrklosti, kterou soupeř trestal," dodala Tománková. Neúčast trenéra hostí na pozápasové tiskovce se snažil značně nepřesvědčivě vymluvit bývalý fotbalový rozhodčí Lubomír Drozdy, který je nyní předsedou výkonného výboru Veselí.
"Pan Bako musel po zápase odjet do Bratislavy kde bydlí. Má i zdravotní problémy. Je však fakt, že na tiskovku by měl chodit. To my si však už s ním vyřídíme sami." Veselí po "překvapivé" porážce v minulém kole ve Zlíně, tentokráte svou hrou dokázalo, že s Kunovicemi zvítězit chtělo. "Z utkání jsme měli velké obavy. O výsledku nakonec rozhodly výkony gólmanek. Naše Červienková zachytala super, a proto jsme zvítězili," přiznal po utkání Drozdy.
Velká spokojenost obou stran byla z vynikající atmosféry, kterou fanoušci obou stran v Hluku vytvořili. "Pokud by se všechny zápasy u nás hrály všude v takové atmosféře, tak si myslím, že by to ženské házené jen prospělo. Před tolika diváky holky ze sebe vydají opravdu všechno," pochvalovala si trenérka Kunovic Tománková.Okresní šachy
Staré Město (JO) - Po šestém kole okresního přeboru I. třídy družstev se na čele tabulky usadil staroměstský tandem, který využil nečekaného klopýtnutí Polešovic ke zvýšení náskoku.
Výsledky:
Velehrad - St. Město D 1,5:6,5 (Vyhráli Serdamba, Kapusta, Horsák, Partyš, Němec, Turzík, za domácí L. Kegler. Remízou skončila partie Pavlica - Studený.), St. Město E - Dolní Němčí 7:1 (Bodovali Jungman, Habáník, Hrabec, J. Trubačík a otec a syn Mikuláštíkovi, smírem skončily partie Podešva - Světinský a Lukaštík - Petr Kadlček.), Bojkovice - Boršice B 3:5 (vyhráli jen Navrátil a Prachař, za hosty Havránek, Hurdes, Ludvíček a Volčík, remízou skončily partie Vaňhara - Skalka a Košut - Skupina.), Polešovice - Mařatice 3,5:4,5 (Vyhráli Petrželka, Míša a P. Hlaváček, za Mařatice T. Boček, Petrášek, Plachý junior a Jošek. Vítěze neměla partie Zifčák - Hrabec.), Vlčnov B - Ostr. N. Ves 6,5:1,5 (Za Vlčnov celý bod získali Flekač, Ondrůšek, J. Oharek, Hasík a Pavelčík. Jen remizovali Z. Blahůš s Kunčarem, F. Blahůš s Javorem a Dáňa se Žižkou. Osvětimany - Kunovice 4:4 (Za domácí bodovali Churý, Trňák, za hosty Knotek a Vavřík. Smírem skončily partie Zálešák - Martinák, P. Kunc - Šácha, Macků - Bílek a Donátek - Vichorec.
6. kolem pokračoval ve skupině Východ okresního přeboru II. třídy boj o postup do baráže. V důležitém utkání Uh. Ostroh C remizoval s Nivnicí 2,5:2,5, když vyhrál Kusák, za Nivnici Výmola a remízou skončily partie M. Filouš - Soukeník, J. Filouš - Mahdal a Bahula - Machala.
St. Město G porazilo 4:1 Hluk a postoupilo na druhé místo zajišťující postup do baráže. Bodovali Studený, Plevák, Z. Trubačík a P. Trubačík, za Hluk čestný bod získal Vychorec. O postupujícím do baráže tedy rozhodne až poslední kolo, kdy se utká St. Město G s Uh. Ostrohem C. Nivnice má již všechna utkání odehraná. V posledním utkání Uh. Brod B přehrál Bojkovice B 3,5:1,5, když vyhráli Mikulčík, T. a M. Jeglovi, za hosty Plášek. Vítěze neměla partie Šůstek - Vaňhara.Ligové šipky ve výsledcích
Uherské Hradiště (pech) - I. liga - 17. kolo:
Dohrávka: ZH Kostelec - Saila 4:7. 17. kolo: ŠK Synot - ZH Kostelec 7:4 (Berka 2,5, Chlad 1,5, J. Skládal 1,5, Žáček 1, Čevela 0,5). DC Novex Osmek Uh. Ostroh - Suha Zlobice 11:0 kontumačně, Saila K. Š. K. - DC Centrál Hulín 9:2, Lion Zdounky - Ječmínek Chropyně 4:7, Moravia Stars - Aréna Kroměříž 5:6, Slovan Kroměříž - Čamlík Malenovice 7:4, DC Skaštice - DC U Jarmily Kojetín 4:7.

Tabulka po 17. kole
	1.	Saila Kroměříž		17	33
	2.	Moravia Stars		17	30
	3.	ŠK Synot		17	29
	4.	Aréna Kroměříž		17	29
	5.	Centrál Hulín		17	28
	6.	U Jarmily Kojetín	16	27
	7.	Čamlík Malenovice	17	26
	8.	Ječmínek Chropyně	17	24
	9.	Novex Uh. Ostroh	16	24
	10.	Lion Zdounky		17	23
	11.	ZH Kostelec		17	22
	12.	Slovan Kroměříž		17	22
	13.	DC Skaštice		17	19
	14.	Suha Zlobice		17	16

II. liga - 17. kolo:

Sany Motor UH - ŠK Malibu Synot 5:6 (M. Skládal 1,5, Zanáška 1, Skřivánek 1, Marta 1, Kouřil 0,5 - Duffek 2, Hanáček 1,5, Bláha 1,5, Kaňovská 1). Derby jako řemen bylo vyrovnané až do samého závěru. Čamlík Malenovice - VK Valmez 0:11, Cicero Napajedla - Vetřelci Rohatec 7:4, Beseda Hodonín - Zbrojbar Kostelec 6:5, Biliar II. UB - Napálsko 5:6, MASH Polešovice - Biliar I. UB 8:3, Bernard Napajedla - A JE TO Otrokovice 6:5.

	1.	VK Valmez		17	34
	2.	Beseda Hodonín		17	33
	3.	Malibu Synot UH		17	32
	4.	MASH Polešovice		17	26
	5.	Biliar I. UB		17	25
	6.	Vetřelci Rohatec	17	25
	7.	Kostelec		17	25
	8.	Cicero Napajedla	17	25
	9.	Biliar II. UB		17	24
	10.	Sany UH			17	24
	11.	Napálsko Napaj.		17	24
	12.	A JE TO Otrok.		17	21
	13.	Čamlík Malenovice	17	21
	14.	Bernard Napajedla	17	18Volejbal Sl. Slavie Uh. Hradiště
Moravskoslezská liga dorostenek
PSK Znojmo - Sl. Slávia UH 0:3 (16, 22, 22) 0:3 (21, 22, 20)
Znojmo (MV) - S týdenním zpožděním vstoupily dorostenky Slovácké do jarních odvetných kol dorostenecké ligy. Minulého víkendu, který kolidoval se zahájením soutěže, využili hráčky Gymnázia Uh. Hradiště na účast ve finálovém turnaji Mistrovství republiky středních škol, kde vybojovaly výborné 5. místo. V sobotu 29. 1. odjely děvčata na horkou půdu do Znojma. Že utkání nebudou jednoduchá ukázal průběh prvního zápasu. Slovácká vyhrála první dva sety shodným poměrem 25:23 a ve třetím setu prohrávala 1:7. Za tohoto stavu na hřiště střídala L. Vycudilíková, která na bloku nahradila nevýraznou L. Pavlíčkovou a třetí set dostal obrat. Díky její výborné obranné hře na síti podporované servisem V. Mitaczové se Slovácká dostala do vedení 9:7 a po jejím servisu do stavu 18:10. Pak již naše děvčata nedala soupeřkám šanci a zvítězila 25:15. Celkově 3:0.
Druhý zápas začala Slovácká velmi koncentrovaně a první set vyhrála 25:20. V dalších setech po velmi vyrovnaném boji dorostenky zvítězily vždy 25:23 celkově 3:0 a přivezly tak ze Znojma domů důležité 4 body. Sestava Sl. Sl. Uh. Hradiště: náhra - kapitánka P. Vycudilíková, univerzál - Z. Kundratová a E. Šimíčková, blok - J. Stránská, L. Vycudilíková, L. Pavlíčková, smeč - S. Kučerová, V. Mitaczová, M. Grondžáková, libero - L. Němcová. Trenéři - D. Vycudilíková, J. Málek. Další ligové utkání sehrají dorostenky dne 5. 2. ve sportovní hale v Uh. Hradišti v 10 hodin s DDM Brno.

Oblastní přebor žen

Žďár n.S. - Slovácká Slavia 3:2 (-17, 22, 20, -24, 11), 3:1 (23, -17, 24, 19)
Žďár (kl) - Slovácká i ve druhém dvojkole měla smůlu. V prvním dramatickém zápase rozhodoval až závěrečný pátý set, který zvládly lépe domácí 15:11. Také odveta měla dramatický průběh, opět však se šťastnou koncovkou pro domácí. Sestava Slovácké: M. Manová, M. Taftová, M. Ježová, I. Zvolenská, K. Lučková, K. Malečíková a S. Lučková. V sobotu 5.2. hrají ženy Slovácké v Třebíči.

Oblastní přebor mladších dorostenek

So. St. Lískovec - Slovácká Slavia 1:3 (23, -22, 10, 8), 0:3 (21, 21, 15)
Brno (kl) - Vyrovnaný boj bylo vidět v Brně jen v prvních dvou setech. Od třetího setu na palubovce kralovala jen Slovácká. Dařilo se zejména smečařkám Vitáskové a Křížové, nahrávačkám Novákové a Slukové. Také ve druhém utkání byla Slovácká lepším družstvem a po zásluze zvítězila. Sestava Slovácké: P. Nováková, S. Křížová, I. Vitásková, M. Trtková, S. Kročilová, M. Sluková, V. Knížová, I. Hrubošová, M. Benešová, M. Chromečková. Trenér F. Tejnil.
V neděli 6.2. hrají ml. dorostenky poslední dvojutkání skupiny s DDM Brno.

Okresní přebory - ženy

Slovácká Slavia B - Veselí n.M. 3:0 (75:53), 3:0 (75:46)
Domácí hráčky prokázaly podstatně větší herní zdatnost a zkušenost.

Žákyně - 5. turnaj

Ve sportovní hale bylo odehráno 5. kolo okresního přeboru žákyň. Výsledky: Slovácká B - Nivnice 0:2, ZŠ UH Za Alejí - DDM Bojkovice 0:2, AC Uh. Brod B - Slovácká B 1:2, Nivnice - Za Alejí 2:0, AC Uh. Brod A - DDM Bojkovice 0:2, Slovácká B - Za Alejí 0:2, Nivnice - UH. Brod A 2:0, DDM Bojkovice - Slovácká B 2:0, Za Alejí - Uh. Brod A 2:0, Nivnice - DDM Bojkovice 2:0. Pořadí 5. turnaje: 1. TJ Nivnice 8 bodů, 2. DDM Bojkovice 7, 3. ZŠ UH Za Alejí 6, 4. Slovácká B 5, 5. AC Uh. Brod 4.

Okresní přebor žaček

Sokol Bedřichov Jihlava - Slovácká Slavia 1:3 (22, 13, -25, 18), 0:3 (16, 17, 20) Jihlava (kl) - Žačky Slovácké měly obě střetnutí zcela ve vlastní režii. Sestava Slovácké: E. Krystová, V. Opravilová, V. Mitáčková, K. Močičková, Z. Novotná, M. Švrčková, I. Hrubošová, M. Sluková. Trenér Pavel Jančář.
Další mistrovská utkání sehrají žákyně Slovácké v sobotu 5. 2. 2000 v Tvrdonicích.FC Synot je bez posil, ale v pohodě
St. Město - Příprava mužstva FC Synot probíhá prozatím jen částečně dle představ trenéra Františka Komňackého. Mužstvo absolvovalo soustředění ve Velkých Losinách a nyní uzavřelo svou účast na Radegast cupu v Brně. "Bohužel venkovní terény jsou dost špatné, proto musíme v přípravě dost improvizovat. Zaměřujeme se hlavně na kondici," hodnotí průběh přípravy František Komňacký. Jelikož počasí a terény budou zřejmě ještě chvíli bránit vyzkoušet si travnatá hřiště, předpokládá trenér Komňacký, že si mužstvo po domluvě s Kunovicemi vyzkouší jejich umělou trávu. Hráčský kádr mužstva Synotu doznal oproti podzimu jen velmi malých změn. Z mužstva odešel Bužek do rakouského Klingenbachu a zranění a následná operace vyřadila z přípravy Lubomíra Blahu.
"Na zkoušku byli u nás nyní dva hráči ze Slovenska, ale nepředpokládám jejich setrvání u mužstva," prozradil Komňacký. Dojde-li ještě k nějakému posílení kádru trenér již příliš nevěří. "Požadavky hráčů pro případný přestup jsou hodně vysoké a většinou ani neodpovídají jejich kvalitám," podotkl staroměstský lodivod. Nejdále byla dle jeho slov jednání s ratíškovickým Karlem Kulykem, ale nakonec k dohodě nedošlo. Stejná situace byla i s uvažovaným přestupem drnovického Otépky, který nakonec skončil v Příbrami. Ceny, ale také požadavky obou hráčů byly dle vedení Synotu neakceptovatelné. "Věřím, že i přesto, že jsme nebyli posíleni, máme mužstvo kvalitní, které o postup určitě bude bojovat," nevěší hlavu Komňacký.
V přípravných zápasech mužstvo okusilo jen jednou hořkost porážky. V turnaji Radegast cupu obdrželo pouhé tři branky. Hráči navíc obstáli i v přímé konfrontaci s ligovým Boby Brno.
"Potěšilo mne, že i když jsme v posledním utkání s Bobíky prohráli, přesto jsme v první půli, kdy hrála ta naše silnější sestava, byli lepším mužstvem," konstatoval Komňacký. Spokojenost trenéra je hlavně ve zkvalitnění obranné hry. Do herní pohody po zranění se dostává Trousil, posun zaznamenal také Veselý a v pohodě hrající Soldán. "Velmi se také zvedl Míra Hlahůlek, kterému se na podzim tolik nedařilo. Nyní je ho však opět plné hřiště. A to je dobře," pochvaloval si Komňacký.
Hráči, ale i trenér se již nyní těší na kvalitní terény, které je čekají na Kypru. Na kyperském soustředění by měl Synot pobývat od 16. do 23. února. Jako soupeři je tam čekají tři přední kyperské celky.
Vojtěch JohaníkBoby Brno - FC Synot 2:0 (0:0)
Brno (Mil) - Až v posledním utkání turnaje Radegast cupu našel Synot přemožitele. Podle losovacího protokolu měl sice nastoupit proti záložnímu mužstvu Boby Brno, ale ve skutečnosti proti němu nastoupil kompletní prvoligový kádr. Bobíci měli Synotu oplácet dvoubrankovou prohru z minulého týdne. Tentokráte se jim odveta zdařila a stejným dvougólovým rozdílem mužstvo Synotu zdolali. V první půli však bylo více iniciativy na kopačkách lídra II. ligy, který byl blízko ke vstřelení gólu ve 39. minutě. Před brankářem Přibylem se ocitl zcela sám Kopačka, jenže místo zakončení zvolil přihrávku na nabíhajícího Malára, jehož však obránci stačili pokrýt.
Po poločasovém střídání se v obranné fázi Synotu ukázala nezkušenost mladých hráčů Beníčka a testovaného Maťušeka (slovenský Bakov) a hosté dvakráte inkasovali. Nejprve v 60. po zahrání standardní situace skóroval hlavou vysoký Křivánek. O sedm minut později vystihl Siegl špatnou rozehrávku, zaspurtoval s míčem až před branku, a pro nabízejícího se Švancaru už nebyl problém doťuknout příhru do prázdné brány. FC Synot tak odehrál Radegast cup s bilancí čtyř výher, jedné remizy a jedné porážky. Celkové skóre 20:3. V nejhorším případě skončí v tabulce na druhém místě. V brněnském turnaji totiž zbývají odehrát ještě některé zápasy.
Branky: 60. Křivánek, 67. Švancara.
Sestava Boby Brno: Přibyl (41. Vlasák) - Schuster (41. Palinek) - Břežný, Cihlář - Bartes (41. Křivánek), Zubek, Maroši (41. Polák), Kore (41. Siegl), Šustr (41. Zbončák) - Došek (63. Švancara), Holomek (41. Kopunec). Trenér Karel Jarůšek.
FC Synot: Ondrůšek (41. Macko) - Soldán (41. Videman) - Trousil (41. Marťušek), Veselý (41. Beníček) - Vojtěšek (41. Bosák), Kopačka (41. Němčický), Hlahůlek (61. Kopačka), Lysáček, Zapletal - Malár (41. Míl), Faldyna (61. Malár). Trenér František Komňacký.
V tomto týdnu sehraje mužstvo Synotu další přípravné zápasy. V úterý se střetne venku s ligovými Drnovicemi a v sobotu zajíždí do slovenské Trnavy.FC Synot - Zeman Brno 10:0 (5:0)
Brno (Mil) - Proti účastníku MSFL si v dalším utkání Radegast cupu staroměstští s chutí zastříleli a svému odevzdanému soupeři načepovali desítku. Řada dalších gólových příležitostí zůstala ještě nevyužita. Ve druhé půli se objevil mezi tyčemi zkoušený gólman Černý (Piešťany), který však vzhledem k vývoji utkání neměl možnost přesvědčit o svých kvalitách. Kromě dlouhodobě zraněného Blahy a odpočívajícího Ondrůška prostřídal trenér Komňacký celý hráčský kádr.
Branky: 24. a 76. Lysáček, 49. a 85. Malár, 20. Bosák, 32. Vajda, 34. Faldyna, 35. Vojtěšek z penalty, 46. Hlahůlek, 77. Kowalík.
Sestava FC Synot: Macko (41. Černý) - Videman (41. Soldán) - Trousil (41. Beníček), Vojtěšek (61. Vajda) - Bosák (41. Malár), Lysáček (41. Kopačka), Hlahůlek (61. Lysáček), Němčický (41. Zapletal), Vajda (41. Veselý) - Míl (61. Bosák), Faldyna (41. Kowalík). Trenér František Komňacký.Zimní fotbalový turnaj v Kunovicích
Kunovice (MB) - Dalšími dvěma koly pokračoval o uplynulém víkendu v Kunovcicích zimní turnaj na umělé trávě.

Polešovice - O. N. Ves 4:1 (1:0)

Polešovice splnily roli favorita a po zásluze si připsaly vítězství.
Trenér Franěk (O. N. Ves) po utkání: "Polešovičtí si zasloužili vyhrát, zejména za výkon ve druhém poločase. Citelně nám chyběl stoper Makara škoda nevyužitých šancí, především Zajíčka."
Trenér Samsonek (Polešovice): "V dnešním utkání bych kladně hodnotil především přímočarost akcí ve druhém poločase. "
Sestava Polešovic: Kuchař - Lahola - J. Červinka, Kreisl, Macháček - Dominik, Bartošík, Holáň (P. Červinka), Vojtek - Michálek, Omelka.
O. N. Ves: Bělohlávek - Jurásek, Zajíc, Beneš, Hýbal - M. Voráč, Nikl, Franta, Pječek - J. Zajíček, Kusák. Střídali Hábl a Svoboda.
Branky Omelka 2, Bartošík, Michálek - Voráč

Kunovice - Hluk 3:2 (0:1)

Hlučané odpovědně bránili a byli to také oni, kdo se poprvé ujal vedení. Ve 35. Svoboda zahrál v pokutovém území rukou a Gabriel nařízenou penaltu proměnil. Ve druhé půli Kunovjané si vytvořily sice převahu, ale když hlucký Michalčík odkopával míč z vlastní poloviny , překvapil nepozorného Poláška v kunovské bráně a bylo to - 0:2. Teprve potom zapl favorit na plné obrátky a dokázal výsledek otočit střeleckým hattrickem Pavla Charváta.
Trenér Blaha (Kunovice) řekl: "První poločas byl z naší strany příliš komplikovaný a těžkopádný. My jsme se dokázali prosadit až s přibývajícím časem."
Trenér P. Soviš (Hluk): "K utkání jsme nastupovali s respektem. V závěru utkání nás domácí fyzicky přehráli. K zápasu jsem nepřistupoval nějak prestižně, takže jsem vystřídal i několik dorostenců."
Sestava Kunovic: Sebera (Polášek) - Strakáč (Uhlíř) - Žák (Kopčil), Máčala (Řezník), Mačuda (Malůš), Svoboda, Šimeček, Boďa (Jurčík), Kachlík - Kučera (Charvát), Zlínský.
Hluk: Janča - Konečný, Běhunčík, Gabriel, Kučera - Frhauf, Cakl, Michálek, Straka - Konečný, Němčický. Střídali: Chytil, Koníček, Johaník, který je zde na zkoušce z Bílovic.
Branky Charvát 3 - Gabriel z penalty, Michalčík.

Jarošov - Hradčovice 2:5 (1:1)

Přestože Hradčovicím chyběla celá obrana a na postu stopera musel nastoupit trenér Gajdůšek, splnily roli favorita a s přehledem zvítězily.
Trenér Kaštánek (Jarošov): "Byli jsme soupeři vyrovnaným partnerem až do vyloučení Bureše. Potom se projevila větší zkušenost favorita."
Trenér Gajdůšek (Hradčovice): "Na to, že nám chyběla celá obrana, považuji výsledek za úspěch. Své protihráče jsme převyšovali zejména ve druhém poločase větším důrazem a rychlostí."
Sestava Jarošova: Slavík - Komárek L. - Švrček, Maňásek, Kadlčík - Stašek, Bobčík, Komárek J., Smetka - Hotař, Jakšík. Střídali: Bradáč, Bakoš.
Hradčovice: Fornůsek - Gajdůšek - Dýnka, Kašpařík, Fiala - Buráň, Koníček, Kopták, Čuda - Sukup, Hořák. Branky Komárek J., Švrček - Sukup 2, Koníček, Kopták, Hořák.

FC Synot Slovácká Slavia - Vlachovice 2:2 (2:1)

Hradišťští fotbalisté zahájili náporem a výsledkem tlaku byla branka Chlachuly. Do poločasového hvizdu stačili vlachovičtí snížit Lysákem. Autorem druhé branky byl opět Chlachula. Hosté se však nevzdali a po přestávce stanovili konečné skóre na 2:2.
Trenér Vařecha (FC SSS): "Soupeř se soustředil na obranu, a to mu vyšlo dokonale. Konec zápasu ovlivnilo nepříznivé počasí."
Sestava FC SSS: Kaňa (Krkoška - dorostenec z Mladcové) - Palčík - Orlovský, Lysoněk, Obal, Bičánek, Nekarda, Machala, Chlachula - Racek, Polášek. Střídali Mikulášek, Herodes, Buchta, Vařecha.
Branky Chlachula 2 - Lysák, Kalina.

4. kolo:

FC Synot Slovácká Slavia - Jarošov 8:0 (3:0).

Divizní mužstvo Slovácké bylo po celý zápas lepší a pro Jarošov bylo těžké dostat se vůbec k šestnáctce soupeře.
Branky Nekarda 3, Polášek 3, Mikulášek, Racek.

Kunovice - Vlachovice 3:1 (1:0).

Domácí šli do vedení Mačudou již ve třetí minutě, hostům se podařilo srovnat hned po přestávce a držet s favoritem krok. Kunovice rozhodly o svém vítězství nad snaživým soupeřem až v závěru utkání, kdy se dvěma pěknými brankami blýskl Zlínský.
Branky Zlínský 2, Mačuda - Kalina.

Polešovice - Hluk odloženo .

O. N. Ves - Hradčovice 2:1 (1:1).

V utkání zahráli lépe Novovešťané, kteří získali své první vítězství v turnaji.
Branky M. Voráč 2 - Sukup.

LeRK Prostějov - Kunovice 4:0 (1:0).

Trenér Lubomír Blaha utkání komentoval: "Domácí se na těžkém terénu lépe pohybovali. My jsme však nedokázali proměnit ani ty vyložené šance, kdy Boďa a Zlínský postupovali sami na brankáře a Charvát orazítkoval tyč." Sestava Kunovic: Polášek (Sebera) - Uhlíř (Strakáč) - Kopčil (Žák), Mačuda, Malůš (Šimeček) - Řezník, Boďa, Ševela (na zkoušku z Olomouce), Máčala (Kučera) - Zlínský, Charvát.
Utkání se hrálo ve čtvrtek 27.1. v Ratíškovicích.
Další přátelská utkání sehrají Kunovice ve středu 2. února zřejmě na domácím hřišti s Ratíškovicemi a v sobotu 5. února se Zlínem,..Valná hromada v Polešovicích vystavila fotbalu zelenou
Polešovice (JOH) - V pátek 28. ledna se v Polešovicích konala Valná hromada fotbalového oddílu, která měla rozhodnout o dalším osudu fotbalu v této obci. "Valná hromada dopadla dobře. V Polešovicích se fotbal hrát bude," svěřil se trenér mužstva Antonín Samsonek. O tom, že fotbal není v Polešovicích nikomu lhostejný dokazovala devadesátiprocentní účast členů FC na této akci. Do čela fotbalového oddílu byl zvolen šestičlenný výbor, jež bude pracovat v tomto složení: Vít Bugaj, Jaroslav Martikán, Jiří Běhávka, Ladislav Šišák, Oldřich Červinka a Zdeněk Vojtek. "Kdo bude prezidentem klubu, o tom rozhodne na své schůzi právě tento výbor," poznamenal vedoucí prvního mužstva Karel Přibyl.
"Předpokládám, že mužstvo bude ještě posíleno," doufá trenér Samsonek. Příjit do Polešovic by dle trenéra měli někteří hráči, kteří se neprobojují na soupisku třetiligových Kunovic. "Věřím, že mužstvo ještě neřeklo své poslední slovo. Nejsem zde určitě proto, abych zachraňoval poslední místo v divizi," říká odhodlaně Samsonek. Od soboty 29. ledna až do středy 2. února absolvují polešovičtí soustředění na Lopeníku. "Na soustředění bychom měli nejen tvrdě trénovat, ale hlavně by se měl stmelit kolektiv. Máme v kádru hodně nových hráčů, kteří se spolu ještě vlastně ani neznají. Mrzí mne jen to, že chřipka několik hráčů vyřadila z přípravy," konstatoval Samsonek.Zimní turnaj v M. Písku
M. Písek (DG) - Zimní turnaj v Moravském Písku pokračoval v sobotu dalšími zápasy:
Nedakonice - Jalubí 0:0 Ve vyrovnaném utkání se nedokázali střelci ani jednoho mužstva prosadit na značně zledovatělém terénu.
Boršice - Zlechov 2:4 (2:1) Boršicím patřila první půle zápasu, jenže po přestávce převzali iniciativu střelecky důraznější svěřenci trenéra Bednaříka a po zásluze zvítězili. Branky: K. Hikl, Vrzala - Lukáš Machala, Leo Machala, Bureš, Vaněk.
Uh. Ostroh - Velká n.V. 3:0 nedohráno. V prvním poločase hráči Uh. Ostrohu byli jednoznačnými pány na hřišti. Do druhé půle však již hosté nenastoupili, neboť dle jejich mínění terén se stal neregulérní. Branky Jurčeka, Radek Petřík 2.
Nedělní utkání Buchlovice - Uh. Ostroh a Velká nad Veličkou - Jalubí byla odložena. Utkání Buchlovice - Uh. Ostroh na neděli 20.2. v 11.00 hodin a Velká - Jalubí na neděli 6.2. v 11.00 hodin.
Program fotbalového turnaje v Mor. Písku: Sobota 5.2.: 9.00 TJ Nedakonice - SK Zlechov, 11.00 Mor. Písek - TJ Boršice, 13.00 SK Jalubí - TJ Buchlovice. Neděle 6.2.: 13.00 TJ Tupesy - Sokol Nedakonice.
Pozor: Oddíl kopané v Moravském Písku zve všechny zájemce na prodejní trhy, které se uskuteční v areálu stadionu v neděli 6.2.2000 v čase od 7.00 do 12.00 hodin.Dvě rukavice pro Kroměříž
HC Uh. Hradiště - VTJ Kroměříž 10:3 (4:1, 2:1, 4:1)
Uh. Hradiště (JOH) - Ve středečním utkání přivítali hokejisté HC Uh. Hradiště na svém ledě poslední mužstvo druholigové tabulky z Kroměříže. "Jelikož sedm hráčů naší zakladní sestavy je na marodce, zřejmě budeme rádi, když nedostaneme mnoho branek," svěřil se před utkáním trenér hostí Rudolf Potsch.
V samotném utkání to byli sice hosté, kteří se již ve 3. minutě ujali vedení brankou Zábojníka, ale to bylo z jejich strany na dlouhou dobu vše. Domácí zrychlili bruslení a v 7. bylo vyrovnáno. Od modré napálil puk Svoboda a kapitán Šebestů nezaváhal - 1:1. Parádní sólo předvedl v 10. Jenáček. Ve vlastní třetině převzal přihrávku od Sladkého, z hostujících hráčů si udělal slalomovou trať a nekompromisně poslal domácí do vedení - 2:1. Když do konce první třetiny se ještě trefili Šebestů a Tesařík, bylo o výsledku vlastně rozhodnuto.
Druhá třetina se dlouho hrála bez branek, až ve 33. využili domácí přesilovky dvou mužů v poli a Šnobltem zvýšili na 5:1. O dvě minuty později skórovali i hosté. Od modré vypálil Klos a Adamec, který krátce před tím vystřídal v brance domácích Nečase, uviděl puk až ve své síti. Třetinu uzavřel ve 38. mazáckým gólem Pavel.
Třetí část otevřeli brankou hosté, když se mezi střelce zapsal bývalý hráč Hradiště Morys - 6:3. Závěr však patřil opět domácím. Po brankách Vrly, Okála a Hozy to bylo již 9:3. A aby spokojenost domácích fanoušků byla dokonalá, přidal dvacet vteřin před koncem desátou branku Vrla.
"S výsledku mám radost, ale s předvedenou hrou našeho mužstva jsem moc nadšený nebyl," přiznal po utkání trenér domácích Jiří Vodák.
Branky: 3. Zábojník - 0:1, 7. Šebestů (as. Svoboda) - 1:1, 10. Jenáček (Sladký) - 2:1, 14. Šebestů (Boháč) - 3:1, 17. Tesařík (Svoboda) - 4:1, 33. Šnoblt (Svoboda) - 5:1, 35. Klos - 5:2, 38. Pavel (Matlach) - 6:2, 48. Morys - 6:3, 50. Vrla (Vavřík) - 7:3, 52. Okál (Vrla) - 8:3, 55. Hoza (Vavřík) - 9:3, 60. Vrla (Svoboda) - 10:3.
Sestava Uh. Hradiště: Nečas (30. Adamec) - Vrla, Vavřík, Svoboda, Fornůsek, Sladký, Šik - Hoza, Šnoblt, Okál, Tesařík, Boháč, Šebestů, Pavel, Matlach, Jenáček, Andrýsek, Kartůsek. Trenér Jiří Vodák.HC Frýdek-Místek - HC Uherské Hradiště 3:3 (2:1, 1:2, 0:0)
Frýdek-Místek (RH) - Do začátku utkání vstoupili lépe domácí. Ve 3. minutě nastřelili horní tyčku Nečasovi svatyně a v 6. minutě to už bylo 1:0 po střele Muchy. Frýdečtí se dlouho z vedení neradovali, to Svoboda tvrdou střelou od modré využil v 7. minutě přesilovku a srovnal tak stav utkání na 1:1. V 8. minutě domácí využívají vyloučení Pavla k vstřelení branky Wlakem a ujímají se tak opět vedení. Protože šance Šika skončila jen na tyči skončila třetina 2:1 pro domácí.
Ve 26. minutě domácí zvyšují na 3:1. To puk vystřelený frýdeckým obráncem prošel mezi Nečasovými betony, zůstal stát na brankové čáře a pro Klimka už nebylo žádným problémem doklepnout kotouč do prázdné brány. Po obdržené brance se hosté nadechli k mohutnému náporu. Šance Jenáčka a Šnoblta sice zůstali ještě nevyužity, ale v 35. minutě se přece jen Jenáčkovi povedlo upravit na 3:2. V téže minutě ztroskotalo sólo Šnoblta na vyrážečce domácího gólmana, ale o čtyři minuty později ve 39. minutě vyrovnává Tesařík po hezké kombinační akci celého útoku na 3:3.
V poslední třetině se hrál vyrovnaný hokej. Největší šanci třetiny zahodil po sólu v 54. minutě domácí útočník. Do konce utkání branka už nepadla, a tak si zaslouženou remízou oba celky body rozdělily.
Branky a nahrávky: 6. Mucha - 1:0, 7. Svoboda (Boháč) - 1:1, 8. Wlak - 2:1, 26. Klimek 3:1, 35. Jenáček (Pavel) - 3:2, 39. Tesařík (Boháč) - 3:3. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Rozhodčí: Kraus - Cirkl, Hlavatý (všichni Ostrava). Diváků: 680.
Sestava HC Uh. Hradiště: Nečas - Vrla, Vavřík (od 21. min. Fornůsek), Okál, Šnoblt, Hoza - Svoboda, Pasmínka, Šebestů, Boháč, Tesařík - Sladký, Šik, Jenáček, Matlach, Pavel. Chyběli zranění Honysz, Trojek, Mir, Stavjaňa. Trenér: Jiří Vodák.

35. kolo: Orlová - Fr. Místek 7:0, Uničov - Šternberk 1:3, Nový Jičín - Rondo Brno 9:0, Přerov - Poruba 3:2, YTONG Brno - Kopřivnice 6:1, Uh. Hradiště - Kroměříž 10:3. Dohrávka 30. kola: Přerov - Nový Jičín 1:2.

36. kolo: Kroměříž - YTONG Brno 1:3, Kopřivnice - Přerov 2:8, Poruba - Nový Jičín 2:0, Rondo Brno - Uničov 4:3, Šternberk - Orlová 2:3, Frýdek Místek - Uh. Hradiště 3:3.


	1.	YTONG Brno	23	7	6	153:77	53
	2.	Orlová		19	9	8	146:90	47
	3.	Šternberk	22	2	11	106:73	46
	4.	Uh. Hradiště	19	6	11	152:102	44
	5.	Nový Jičín	17	7	12	113:89	41
	6.	Poruba		16	6	13	119:99	38
	7.	Uničov		18	2	14	127:121	38
	8.	Přerov		11	9	13	113:102	31
	9.	Fr. Místek	13	5	17	98:123	31
	10.	Rondo Brno	8	5	23	72:141	21
	11.	Kopřivnice	6	9	21	75:154	21
	12.	Kroměříž	4	5	27	58:162	13HC Uherský Brod - HC Nedvědice 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)
Uh. Brod (VG) - Už od prvních minut bylo patrné, že se na ledě potkaly vedoucí mužstva tabulky, hrál se tak hokej nejvyšší kvality. Úvod vyšel lépe hostům, ti se po prudké střele Šebely ujali v 6. minutě vedení 1:0. Broďané se z gólu brzy vzpamatovali, vytvořili si tlak, ale bohužel nedokázali proměnit vyložené šance , to se Pagáč i Šolc ocitli sami před gólmanem hostů, ale bohužel své šance nevyužili. Také Mimochodek neproměnil nařízené trestné střílení. Hosté v první třetině pozorně bránili, a tak stav zápasu zůstal zůstal nezměněn.
Druhá část hry přinesla velkou snahu domácích o vyrovnání, samostatné nájezdy Kunorzy a Tkadlčíka zůstaly však bez využití. Stav utkání se měnil až v 29. minutě, to prudkou střelu Peterky tečoval Obadal za záda bezmocného hostujícího gólmana. Vyrovnání probudilo také domácí diváky a ti mohutným povzbuzováním hnali broďany do útoku. Ti však neskorovali ani po šancích Mimochodka a Kunorzy, proto se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.
Domácí začali třetí třetinu velmi dobře, to Obadal tečoval ve 42. minutě střelu Uhříčka za záda gólmana. Radost domácích však netrvala dlouho, ve 44. minutě srovnávají hosté skóre Malým, po hrubé chybě domácí obrany. V 54. minutě zapomněl domácí oránce Uhříček na hbitého útočníka hostí Malého a ten zvrátil stav utkání na 3:4. Zbývající minuty byly již jen křečovitou snahou broďanů o vyrovnání. Domácím nepomohla ani závěrečná power - play, ve které hosté dokonce upravili Kubíkem na konečných 2:4. Domácí tak nezvládli taktické pokyny svého trenéra a po bezhlavém útočení a hrubých chybách obrany odešli poraženi chytře hrajícím soupeřem. Utkání přihlíželo 570 platících diváků.
Sestava Uh. Brodu: Vojtěch - Masař, Surý, Zavadil, Hasoň, Tkadlčík - Uhříček, Peterka, Šolc, Obadal, Mimochodek - Kostelecký, Polášek, Pagáč, Kunorza, Kouřil. Trenér: J. Vančura.HC Uh. Brod - HC Tetčice 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)
Uh. Brod (VG) - Vyrovnaný průběr v první třetině nepřinesl žádnou branku, ačkoliv domácí hráči měli více šancí ke skórování. Jejich střelba a proměňování šancí byly vskutku žalostné. Proto také tato třetina skončila bez branek. Ani ve druhé třetině tomu nebylo jinak. Štěstí však přálo o něco více hostům, kteří se ve 39. minutě ujali vedení Cibulovou brankou. Rozuzlení přinesla až poslední minuta závěrečné třetiny, ve které svojí pumelicí překonal brankáře hostí dobře hrající domácí obránce Novotný a vyrovnal tak na 1:1.
Nejlepším hráčem domácího družstva byl vyhlášen brankář Petr Vojtěch. S výsledkem byli nakonec spokojenější domácí hráči. Utkání sledovalo 510 diváků. Ve čtvrtek 3. února zajíždí HC Uh. Brod do Boskovic k dalšímu mistrovskému utkání. V sobotu 5. února na svém ledě přivítají Broďané v Českém poháru druholigovou HSK Porubu. Začátek utkání je v 16.30 hodin. V neděli zajíždí hokejisté Uh. Brodu k mistrovskému utkání do Blanska.

3. kolo: Uh. Brod - Nedvědice 2:4, Tetčice - V. Bíteš 2:3, Boskovice - Blansko 5:3.

4. kolo: Uh. Brod - Tetčice 1:1, Nedvědice - Blansko 5:5, V. Bíteš - Boskovice 0:3. Kontumace utkání 1. kola: Tetčice - Boskovice 0:5.


	1.	Boskovice	8	3	4	55:31	19
	2.	Nedvědice	8	1	5	57:48	17
	3.	Tetčice		5	5	4	44:53	15
	4.	Uh. Brod	5	4	5	45:40	14
	5.	Blansko		4	3	7	43:52	11
	6.	V. Bíteš	3	4	7	37:47	10Uh. Ostroh - SKP Kroměříž 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)
Uh. Ostroh (RP) - Ke druhému utkání nadstavbové části krajského přeboru se dostavil opět jen jeden rozhodčí. V 9. minutě Slaný zužitkoval přihrávku Bílka a vstřelil vedoucí gól utkání. Lokomotiva měla i nadále převahu, což se projevilo brankově v 17. minutě, kdy A. Lekeš se štěstím prostřelil hostujícího brankáře. Hostům se ale podařilo snížit gólem do šatny minutu před koncem třetiny Glaserem tvrdou střelou od modré.
V úvodu druhé části hry domácí zaspali a po hrubé chybě obrany, která zapomněla na zcela volného Baťka, vyrovnali na 2:2. S tímto stavem se ale nechtěl smířit domácí Slaný a ještě v téže minutě poslal domácí opět do vedení. V 26. minutě zvýšil Němčický na 4:2. Hosté od této chvíle znervózněli, což odnesl zraněním Zalubil a o několik minut později museli po dvou šarvátkách předčasně do kabin nejprve Weintritt s Kubačem a poté i Bílek s Večerkou.
V poslední třetině se hra zklidnila a domácí přidali další tři branky Vodným, Bedřichem a Polehňou a upravili tak skóre zápasu na konečných 7:2.
Sestava domácích: Hříbek - Větříšek, Klauda, A. Lekeš, Zalubil, Polehňa, Vodný, Bedřich, Němčický, Bílek, Slaný, Uherek, Weintritt, D. Lekeš, Foret, Procházka, Kroča, Horák. Trenér: R. Kučera.Hokej Brno - Uh. Ostroh 4:4 (2:0, 1:3, 1:1)
Brno (RP) - Úvod zápasu patřil domácím, kteří vedli již 2:0. Ve 23. se do listiny střelců zapsal Polehňa, když snižoval na 2:1. Ve 31. a 35. na 3:3 upravil dvěma brankami Lekeš a v poslední třetině po střele Klaudy zvyšuje Němčický na 4:3. 25 vteřin před koncem zápasu však hosté dostali v power play vyrovnávací branku. Branky Polehňa, Lekeš 2, Němčický. Vyloučení 1:3.Hokejové soutěže mládeže
Liga ČR, skupina B - dorost:
Uh. Hradiště - Třebíč 4:3 (2:1, 2:1, 0:1). Pavel Krystýnek, Mikulášek, František Krystýnek a Bursík - Barák 2, Fr. Krystýnek a Bursík. Ve čtvrtém vzájemném utkání se konečně domácím podařilo po dramatickém boji od 1. do 60. minuty zaslouženě zvítězit. HC UH vedl 1:0, 3:1 a 4:2.
Prostějov - Uh. Hradiště 0:6 (0:2, 0:0, 0:4). Martin Bursík 2, Daněk, Kovář, J. Bruckner a P. Krystýnek - J. Bruckner, Husek, kapitán družstva Fišer a Daněk. Podle slov technického vedoucího a obětavého funkcionáře V. Dvořáka hosté i v nekompletní sestavě po zásluze výrazně zvítězili. Brankář Oprchal nezklamal, byl výkonný a vychytal nulu.

Jihomoravský přebor - junioři:

Buldogs Brno - Uh. Hradiště 4:3 (3:1, 1:2, 0:0). P. Fornůsek, Peprníček, A. Slezák - Fornůsek, Andrýsek, A. Slezák. Při rovnosti bodů má lepší vzájemné utkání i celkové skóre HC UH v porovnání s Buldogs a stále vede tabulku.

Liga ČR, skupina E - starší žáci 8. tříd:

Třebíč - Uh. Hradiště 7:4 (3:1, 1:3. 3:0). M. Hašpica junior, Žaluda, kapitán družstva Ťok a Šupka - Ťok 2, Novotný a Šupka.
Uh. Hradiště - Kometa Brno 0:6 (0:2, 0:2, 0:2).

Liga ČR, skupina E - starší žáci 9. tříd:

Třebíč - Uh. Hradiště 1:3 (0:2, 1:1, 0:0). Helísek 2 a Králík - Husák, Králík a Helísek.
Uh. Hradiště - Kometa Brno 1:7 (0:1, 1:1, 0:5). Ondřej Klesnil bez přihrávky.

Jihomoravská liga - žáci 6. tříd:

Kometa Brno - Uh. Hradiště 2:3 (0:1, 1:1, 1:1). Lukáš Klesnil, Přikryl a Kropáček - Rezek, Laga a Zlámalík.

Jihomoravská liga - žáci 7. tříd:

Uh. Hradiště - Třebíč 4:11 (2:0, 2:4, 0:7). Oprava. Branky a přihrávky: kapitán družstva Obadal 2, Slezák a Svadbík - M. Dušek, Svadbík, Jurča, Martinák a Obadal. Domácí vedli 2:0 a 4:2, ale potom byl soupeř lepší, potvrdil roli favorita a výrazným vítězstvím si upevnil vedoucí postavení v tabulce.
Kometa Brno - Uh. Hradiště 7:1 (2:0, 2:1, 3:0). Petr Hamrlík bez asistence.

Jihomoravský přebor - žáci 4. tříd:

Uh. Hradiště - Wien 20:0 (8:0, 7:0, 5:0). Křiva 3, Karpíšek 3, Karlík 2, M. Čech 2, D. Fridrich 2, V. Krsička, Chrástek, Kleisinger, Husek, Jar. Zapletal, Krpák, Musil a kapitán družstva Filip Krystýnek. Gratulujeme k rekordnímu vítězství soutěže a celého HC UH.

Jihomoravský přebor - žáci 5. tříd:

Uh. Hradiště - Wien 5:5 (0:1, 4:2, 1:2). D. Dorr 2, Foret, Gazdík a Mazurek - Adam Bruckner, D. Dorr a Foret.

JB
www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund