Baník Ratíškovice - FC Synot 2:4 (1:3)
7. Valná hromada ČMFS
Pravá tvář brněnského hokeje
Spartak Uh. Brod - Bulldogs Brno 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Ostrožská Nová Ves (vp) - Nejsou to ani dva roky, kdy areál kanoistů Ostrožské Nové Vsi zatopily masy vod, a úspěšní vodáci utržili další ránu. Ve středu 3. února večer totiž v útrobách ohně zmizel celý komplex šaten, posilovny a kanceláří. Zatímco k požáru dorazil prezident oddílu Jindřich Ťok se správcem loděnice a svým otcem v jedné osobě, byli už na místě hasiči z Uherského Hradiště a blízkého okolí. Postupně přijížděli i další agilní členové a dorazil také kajakář Bohumil Kusák: To snad není možné. Ještě v týdnu jsem si chtěl odvézt pádlo domů a teď toto! povzdechl si jeden z nejúspěšnějších závodníků oddílu. Dorazili jsme sem asi před jedenáctou, řekl prezident Ťok a pokračoval v sepisování protokolu. To už dohořívala poslední část likusáku, ve kterém byly dvě šatny a kancelář.
Ludvík Ondračka, nejstarší aktivní činovník z loděnice, nebyl schopen slov, ale nakonec přece jen spustil: Ještě štěstí, že nechytl sklad s loděmi, jinak nevím, jestli bychom se z toho vzpamatovali. Je to prostě hrůza. Když tu není voda, tak hoří, nebo nás aspoň někdo vykradne a něco tu poničí. Při těch zkušenostech si můžeme myslet, že to někdo zapálil úmyslně. Opodál stojící trenér Vít Pjajčík si vzpomněl, že v kanceláři měl také pádlo, brusle a hokejku: Všechny trofeje našeho oddílu jsou zničené, k tomu výsledkový archiv a další nenahraditelné materiály. To hodinky ukazovaly něco po půlnoci. Následující ráno se začali objevovat i první pomocníci, mezi nimi i Josef Machálek, otec jedné z mladých kajakářek. Sotva byly obhlédnuty škody, objevili se v areálu kameramani televizí Nova a Prima, natočili rozhovory a odjeli. Do areálu se dostavili také starosta obce Stanislav Tureček a jeho zástupce Botek, kteří přislíbili kanoistům pomoc.
Zpráva o pohromě doslova šokovala sekretáře Českého svazu kanoistů Petra Mokrého. Ten na vedení ČSTV urgoval žádost novoveských kanoistů o pomoc.
Začalo se stmívat a v místech, kde ještě před dvaceti hodinami stála část loděnice novoveských kanoistů, ležely jen černé panely. Trosky z budov byly odklizeny. Tou dobou se již začali ozývat první zájemci s nabídkou finanční pomoci.

12.	Hodonín C	1	1	12	38:102	17
Do konce soutěže zbývá 8 kol. Podaří se Hluku A postup do extraligy žen? Byl by to historický úspěch děvčat z našeho okresu. Také umístění B družstva je výborné.

Okresní přebor II. třídy mužů 15. kolo:
Velehrad - Bystřice p. Lop. 11:7, Staré Město - Bojkovice B 6:12, Dolní Němčí D - Ořechov 6:12, Slavkov - Bílovice A 8:10, Jarošov A - Kunovice D 16:2, Drslavice - Veletiny A - Zlechov 11:7.

11.	Staré Město	1	0	14	85:185	17
Oba vedoucí celky vyhrávají, vzájemné utkání těchto družstev se uskuteční až v posledním kole 21.3. Postupuje pouze vítěz třídy. Na opačném konci tabulky pokračují oba oddíly, Staré Město i Kunovice, ve slabých výkonech a zřejmě sestoupí do základní třídy.

Liga dorostu ČR sk. B o udržení
HC Uh. Hradiště - Kroměříž 2:4 (0:0, 2:2, 0:2). Branky a přihrávky: 24. Gabrhel po chybě brankáře Vybírala - 0:1, 36. Andrýsek (Peprníček) z přesilovky 5:4 - 1:1, 36. Bursík (kpt. Lysák) - 2:1, 40. Brimus při přesilovce 4:5 - 2:2, 42. Palla po ztrátě kotouče ujel od půlící čáry - 2:3, 47. Zmrzlík využil přesilovku 4:5 - 2:4. Řídili: Hradil z Val. Meziříčí - Lederer a Kurajský z Frýdku-Místku. Vyloučení 7:8 a využití 1:2. Diváků: 56.
V prvním kole druhé části ligy dorostu ČR o 5. až 8. místo, tedy o udržení ve skupině B, se na ZSM zrodilo nečekané překvapení. Uh. Hradiště, kterému chybělo sportovní štěstí a jeden bod k postupu do první čtyřky, v úvodním mistrovském utkání o setrvání v náročné ligové soutěži s posledním družstvem tabulky Kroměříží překvapivě prohrálo. Po vyrovnané hře v první třetině vstřelili Hanáci laciný první gól po chybě Vybírala, kterému kotouč vypadl z lapačky. Potom domácí z přesilovky vyrovnali na 1:1 a za 17 sekund vedli 2:1. Bohužel Kroměříž využila početní převahu na ledě 4:5 k vyrovnání na 2:2. O dvě minuty později Haná VTJ zachytila puk na červené čáře a po sólovém nájezdu se ujala vedení 2:3. Snaha Hradišťanů, kteří neměli svůj den, byla marná. Naopak bojovnější a lepší hosté v přesilovce 4:5 pojistili své zasloužené vítězství na 2:4.
HC Uh. Hradiště - Prostějov 2:2 (1:1, 1:1, 0:0). Branky a asistence: 4. R. Kučera (M. Kolařík) - 1:0, 19. Šebek - 1:1, 28. Andrýsek (Peprníček) - 2:1, 37. Morev - 2:2. Rozhodovali: Buksa z Kroměříže - Škach ze Zlína a Váňa z Otrokovic. Vyloučení 5:6, využití 0:1. Diváků: 96.
Stejně jako v posledním utkání první části soutěže, kdy Prostějov v Uh. Hradišti vyrovnal na 4:4 10 sekund před koncem, a proto HC nepostoupil do finálové části o postup, tak i ve 2. kole druhé části o udržení se nepodařilo domácím zvítězit. HC UH se sice ujal vedení 1:0, ale v závěru první třetiny hosté využili přesilovku k vyrovnání na 1:1. Přesto se ve druhé třetině domácím podařilo vstřelit druhý gól a vedli 2:1. V čase největšího tlaku, kdy se převážně hrálo před brankou soupeře, Hanáci z rychlého protiútoku podruhé vyrovnali na 2:2 a tento stav vydržel až do konce. V tomto duelu provázel Hradišťany komplex a neměli ani sportovní štěstí v koncovce. Na obou stranách vynikli brankáři Vybíral a Přecechtěl, který měl více práce. Domácím se nedařilo a druhou výhodu domácího prostředí nevyužili k získání dalších bodů do tabulky.

Jm přebor junioři
Uh. Brod - Uh. Hradiště 3:7 (1:4, 2:2, 0:1). Branky za UB: Hrnčíř, Kostka a Polášek. Branky UH: P. Sakrajda 2, Zahradnický 2, Radkovič, Bíla a Lysák. V tradičním derby byli hosté lepší po hokejové stráce, po zásluze vyhráli a posílili si naděje na postup. Přijďte je povzbudit na ZSM, nyní hrají dva zápasy po sobě na domácím ledě.

Liga st. žáků sk E - 8. tř.
HC Uh. Hradiště - Kroměříž 8:1 (7:1) nedohráno. V čase 25,07 předčasně ukončeno pro malý počet hráčů mužstva hostů, který klesl pod 10. Branky: Ungerman 3, R. Pšurný 2, Obadal, Polehňa, M, Pšurný - R. Pšurný 2, Polehňa 2, Ungerman, Kučík, Obadal, Ševčík a Šudřich.

Liga st. žáků sk. E - 9. tř.
HC Uh. Hradiště - Kroměříž 10:3 (3:0, 3:2, 4:1). Komnacký 3, R. Pšurný 2, Vaněk, V. Kartusek, kpt. Daněk, Vávra a Končetík - Štěpánek 2, Vávra 2, Daněk, Kartusek a Pšurný.

Jm žákovská liga - 6. tř.
Kroměříž - HC Uh. Hradiště 1:8 (1:4, 0:1, 0:3). Svadbík 3, Obadal 2, Čech, Korda a Hamrlík - Obadal 2, Daněk, Kočiš, Martinák a Kočica.

Jm žákovská liga - 7. tř.
Kroměříž - HC Uh. Hradiště 4:3 (2:2, 1:1, 1:0). Ťok 3 - O. Pěrka a Žaluda.

Jm přebor - žáci 4. tř.
Břeclav - HC Uh. Hradiště 0:7 (0:1, 0:3, 0:3). J. Bruckner 2, D. Fridrich 2, Křiva 2 a Krystýnek - Gazdík 3, Přibyl a Krystýnek.
Vyškov - HC Uh. Hradiště 2:5 (0:3, 1:1, 1:1). A, Bruckner 2, D. Fridrich, Gazdík a Křiva - Šulc, Staněk, A. Bruckner a Gazdík.

Jm soutěž v minihokeji - žáci 3. tř.
Pořadatel HC Ytong Brno. Blansko - HC Uh. Hradiště 3:9, HC Uh. Hradiště - Žďár n. S. 7:2, HC Uh. Hradiště - Jihlava 3:4. pořadí: 1. Jihlava, 2. HC Uh. Hradiště, 3. Ytong Brno, 4. Blansko, 5. Vyškov, 6. Žďár n. S.
Pořadatel HC Rebel Havl. Brod. Kometa Brno - HC Uh. Hradiště 4:4, Bulldogs Brno - HC Uh. Hradiště 2:7, Havl. Brod - HC Uh. Hradiště 4:2. Pořadí: 1. Jihlava, 2. Kometa Brno, 3. Havl. Brod, 4. HC Uh. Hradiště, 5. Bulldogs Brno, 6. Blansko.

JB

Ratíškovice (Mil) - Fotbalový kádr Synotu je v poslední době neustále postižen zdravotními problémy, ať už chřipkového rázu nebo zraněními. Z těchto důvodů chyběli v přípravném utkání proti vedoucímu celku MSFL: Trousil, Veselý, Lysáček, Malár, Holomek, Došek a Vanda. Na lavičce náhradníků tak byl připraven pouze brankář Krabec, který do druhé půle vystřídal Ondrůška. Škvárový povrch byl velmi zrádný, když pod centimetrovou vrstvou byl v některých místech led, což hráčům značně znesnadňovalo pohyb. Hostující tým začal s enormní chutí a během první půle si vytvořil územní převahu korunovanou hezkými brankami. Nejprve se z dálky trefil přesně k tyči Zapletal, po něm dvakrát prokázal dobrou koncovku Kowalík. Po přestávce už nebyla převaha Synotu tak jednoznačná a domácímu Baníku se podařilo zkorigovat náskok na rozdíl gólu. Hosté však vzápětí kontrovali utěšenou střelou z kopačky Zapletala a do konce už měli vývoj utkání pod kontrolou.
Branky: 43. Příkazský, 60. M. Kulyk - 18. a 64. Zapletal, 31. a 37. Kowalík.
Sestava Synotu: Ondrůšek (46. Krabec) - Soldán - Videman, Bužek - Vojtěšek, Hlahůlek, Kufa, Zapletal, Vajda - Kowalík, Stýskal.
SH Senica - FC Synot nehráno pro špatné počasí.

V sobotu 6. 2. 1999 se v Praze konala Valná hromada ČMFS. Tomuto shromáždění předcházela slavnost udílení plaket dr. V. Jíry. Tato slavnost se konala v pátek večer ve Smetanově divadle. Za okres Uherské Hradiště převzal ocenění p. Fr. Jakšík, člen TJ Jarošov a funkcionář DK OFS a StFŽ. Slavnosti se zúčastnil předseda vlády p. M. Zeman, který v závěru ocenil nejen fotbal v 1. a 2. lize, ale hlavně v okresech a župách. Celý zdařilý večer provázel orchestr Václava Hybše, sourozenci Ulrychovi a Eva Urbanová s Karlem Gottem. Hlavně poslední dva jmenovaní dokázali tento večer velmi zpříjemnit. M. Zeman převzal repliku dresu národního mužstva s číslem 1 a K. Gott s číslem 24 (počet slavíků).
V sobotu v 9.00 hodin začal maraton Valné hromady ČMFS v krásném prostředí Obecního domu. Tohoto jednání se jako hosté zúčastnili p. Malý, náměstek MŠ, a p. Srb, předseda ČSTV. Po schválení jednacího a volebního řádu, krátké diskusi kandidátů na post předsedy ČMFS byl kolem 14. hodiny zvolen p. Chvalovský předsedou ČMFS. Pan Krondl dostal asi 110 hlasů a pan Romanovský propadl a nedostal ani jeden. Pak následovala další část diskuse, kde se taktéž většinou prezentovali kandidáti na další funkce. Následovaly volby, některé jednokolové, některé dvoukolové. Úderem 21. hodiny večer byla Valná hromada ukončena s tímto výsledkem: 1. místopředseda p. Gottwald (Morava), 2. místopředseda p. Obst (Čechy) a 3. místopředseda p. Macela (1. a 2. liga). Členové ČMFS za Moravu Gajdůšek a Ševčík, za Čechy Čižinský a Janich a za 1. a 2. ligu Leška, Kubíček a Kopačka. Předsedou Řídící komise pro Moravu byl zvolen p. Mokrý Pavel. Zároveň byli zvoleni členové odvolací a revizní komise a arbitrážní komise.
Jak se v poslední době stává tradicí, Valné hromady jak v Přerově tak v Praze se nezúčastnil zástupce FC Kunovice. Na závěr přejeme všem našim zvoleným zástupcům mnoho trpělivosti a píle při plnění úkolů spojených s rozvojem kopané v naší České republice.
Vacenovský Ladislav, předseda OFS

Uh. Hradiště (JOH) - Čtvrteční hokejové utkání mezi hokejisty HC Uh. Hradiště a brněnským Ytongem bylo zahájeno pouze symbolicky, neboť hlavní rozhodčí jej musel ukončit hned po prvním vhození puku pro nedostatečný počet domácích hráčů, kterých bylo všeho všudy pouze 7 plus gólman. Ostatní domácí hokejisté nemohli nastoupit, neboť leželi s chřipkou. Proč utkání nebylo odloženo? Na to nám tiskový mluvčí HC Uh. Hradiště Aleš Mazůrek řekl: Již v neděli v Karviné jsme nastoupili se značně kombinovanou sestavou, ve které hrálo pět juniorů. Po úterním tréninku se chřipková epidemie mezi hráči rozšířila natolik, že jsme ihned kontaktovali brněnský Ytong s návrhem, abychom se dohodli o odložení našeho čtvrtečního utkání.
Ytong nám však ve středu ráno písemně oznámil, že s tímto návrhem nesouhlasí. Jako hlavní důvod uvedl, že mají předehráno utkání s Karvinou, a tím pádem by měli desetidenní zápasovou pauzu a že jejich chlebodárci jim vytyčili vysoké sportovní cíle a tato zápasová proluka by jim tyto cíle ohrozila. Mezi tím jsme informovali také Svaz ledního hokeje, který s odložením také nesouhlasil, neboť neměl souhlas mužstva Ytongu. Ještě ve čtvrtek ráno, kdy jsme měli písemné vyjádření hlavní hygieničky Skulové, která nedoporučila utkání sehrát, jsme znovu kontaktovali Ytong s tím, že utkání sehrát nemůžeme a že je zbytečné, aby k nám jezdili. Brněnský manažer Miroslav Havlát nám však řekl, že neodjedou jen v tom případě, když dostanou ze svazu potvrzeno, že se utkání odkládá.
Bohužel ve dvě odpoledne, kdy jsme zasílali na Svaz do Prahy vyjádření Dr. Skulové, byl zde přítomen již jen pracovník Svazu pan Kopřiva, který má na starost naši soutěž a který nám řekl, že si s tímto papírem můžeme tak akorát ..... a ať ho neotravujeme. Naše snaha byla zřejmě pro někoho jen veselou šaškárnou. Co bude následovat nyní? My samozřejmě zašleme na Svaz ještě jedno vyjádření, že považujeme chřipkovou epidemii v mužstvu i celém okrese za vyšší moc a že utkání skutečně nemohlo být sehráno. Tolik nám k celé události sdělil tiskový mluvčí Mazůrek. O názor jsme požádali i další činovníky HC Uh. Hradiště.
Vedoucí mužstva Ludvík Sladký nám řekl: O tom, jací funkcionáři dělají v Brně hokej, svědčí postavení brněnského hokeje v naší republice.
Trenér HC Uh. Hradiště Jiří Vodák: Jsem z toho všeho velmi zklamaný, protože jestli si mají takto vycházet vstříc oddíly mezi sebou, tak to je smutné. Zvláště jsme to nečekali od mužstva, kterému jsme dvěma nejlepšími hráči, Šebestů a Vrlou, pomohli v boji o postup do I. ligy a oni se nyní k nám tak zachovají. Jestli měli strach, že bychom proti nim v náhradních termínech použili zlínské a vsetínské juniory, pak ať tuto soutěž raději nehrají.
Prezident klubu Pjevič: Odvoláme se k STK, celou situaci popíšeme a dáme to k objektivnímu posouzení. Zda to skončí kontumací, či novým utkáním, to lze jen těžko říct. V každém případě si myslím, že takové frašky zde nemusely být. Neznám případ, kdy by se oddíly nedokázaly domluvit. U mužstva Ytongu, kterému jsme hráčsky vypomohli, nás to zvláště překvapilo.
Hlasatel Jaroslav Boček: Od roku 1959, co dělám do sportu, jsem ještě něco podobného nezažil. To, že soupeř z nás měl strach, tomu se nedivím, ale takto se sportovci přece nechovají.
Manažer Ytongu Miroslav Havlát: Hradiště chtělo hrát v takových náhradních termínech, ve kterých by se mohlo posílit juniory ze Vsetína a ze Zlína. Aby STK mohla změnit termín zápasu, pak potřebuje od hygienika výslovný zákaz, avšak z Hradiště dostala od hygieny jen doporučení aby se nehrálo.
Co k tomu všemu dodat? Asi jen to, že současnému sportu vládnou především vlastní zájmy některých jedinců, jejichž hlavní heslo zřejmě zní: VŠECHNO JE FÉR, CO VEDE K VÍTĚZSTVÍ. Že tomu skutečně tak je nejen v brněnském Ytongu, ale i na vedení našeho hokeje v Praze, o tom po čtvrtečním představení obou těchto zástupců není třeba pochybovat.

HC Uh. Hradiště - Nový Jičín
Nedělní utkání bylo po vzájemné dohodě mezi oběma oddíly odloženo na 23. února 1999.

Uh. Brod (VG) - Velmi důležité utkání bylo sehráno na zimním stadionu v Uh. Brodě. Domácí borci měli za soupeře hokejisty z Brna, kteří zaostávali v tabulce o jediný bod a od poslední Břeclavi byl rozdíl dvou bodů. Případným vítězstvím se mohl Spartak svým soupeřům o krůček vzdálit. Tento důležitý duel začaly oba celky v rychlém tempu a bez respektu. Domácí se často kombinační hrou přesouvali před gólmana hostí a do šancí se postupně dostali: Zavadil, Čevora a Obadal, ale skóre se neměnilo. Naopak gólu se první dočkali hosté, když po rychlé ukázkové spolupráci zakončoval Roupec a hosté se tak v 11. minutě ujali vedení 0:1. O několik minut později dosáhl vyrovnání Zavadil, ale rozhodčí Charouz gól neuznal pro údajné posunutí branky. V 15. minutě se prosadil opět Zavadil, a tentokráte již branka platila a domácí srovnali na 1:1. Broďané, povzbuzeni brankou přidali na důrazu a stále častěji se objevovali v obranném pásmu hostí. Ještě v I. třetině se jim podařilo docílit další branky, ale ani tuto regulérní branku jim rozhodčí neuznal, ale pouze vyloučil na 2 minuty jednoho hráče hostí za úmyslné posunutí branky brankářem. Krátce na to hlavní rozhodčí ukončil třetinu a zbývající čas 1:20 se dohrával až po přestávce, před zahájením II. třetiny.
Úvod i celá druhá třetina patřila domácím, kteří důsledně bránili a nedali hostům žádnou šanci. Broďané vyjádřili svoji převahu dvěma brankami, když na 2:1 skóroval ve 33. Kostelecký po přihrávce Peterky, na 3:1 nahrál Šrámek Obadalovi, který s pukem obejel branku a z otočky prudkou střelou stanovil výsledek po II. třetině. V poslední třetině se podařilo hostům snížit na 2:3 brankou Ludikovského v 51. minutě. Své vítězství domácí potvrdili v 58., když jejich čtvrtou branku zaznamenal Šolc po asistenci Šrámka. Vítězství Uh. Brodu bylo zcela zasloužené. Nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen útočník Pagáč. Utkání přihlíželo 280 diváků.
Sestava Spartaku: Vojtěch - Uhříček, Peterka, Peprníček, Polášek, Masař, Surý - Kostelecký, Hasoň, Pagáč - Zavadil, Čevora, Janeba - Obadal, Šrámek, Šolc. Trenéři: Vacula a Polášek, lékař Mudr. Pustina a vedoucí mužstva Matěj.