Číslo: 8
21.02.2000
Článků: 89

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Kunovské házenkářky zářily v Olomouci
Úspěšný víkend pro Hlučanky
Úspěchy krasobruslařek
Malá kopaná v Kunovicích
Petr Vandírek přichází do Březolup
Přeborník bude jasný až ve středu
Šachové soutěže pomalu spějí ke svému konci
Do čela přeboru Uherský Ostroh
Staré Město i Veselí pouze remizovaly
Nejlepší sportovci města Uh. Hradiště jsou známi
Kompletní statistiky hráčů III. tříd - podzim 1999
Úřední zpráva OFS UH
Havířov - Staré Město 3:0 (16, 22, 23)
Osm medailí pro Spartak
Volejbalistky Slovácké na 50 procent
Okresní stolní tenis
Ligové šipky ve výsledcích
Fotbalové přípravky
Krutá prohra hradišťských hokejistů
Tetčice - Uh. Brod 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)
Uh. Ostroh - Hokej Brno 8:1 (4:0, 4:1) - nedohráno
Zimní příprava dorostu
Žáci Slovácké hráli v Trenčíně
Hokejové soutěže mládeže
Hlucká košíková
Fotbalisté FC Synot se připravují na Kypru
FC Synot - KS Groclin 0:1 (0:1)
Slovácká Slavia - O. N. Ves 6:0
Kyjov - Kunovice 2:2 (2:1)
Písecký fotbalový turnaj
Poslední kolo zimního turnaje v Kunovicích

Kunovské házenkářky zářily v Olomouci
HC Veselí - HC LEX Kunovice 16:17 (7:10)
Olomouc (JOH, VT) - V prvním utkání nadstavbové části extraligy házenkářek v Olomouci se zrodilo velké překvapení, o které se zasloužily házenkářky z Kunovic svou výhrou nad Veselím. Hostující hráčky hned v úvodu utkání překvapily favorizované Veselanky a v 7. minutě vedly 4:1. O deset minut později to bylo dokonce již 7:2. "Holky předváděly vynikající házenou. Poláchová osobně bránila střelkyni Prekopovou a Veselanky se nedokázaly prosadit střelecky proti naší gólmance Kudrové," pochvalovala si po utkání trenérka Tománková. Do poločasu Veselí stáhlo na 7:10, ale převaha byla stále na straně Kunovic. Do druhého poločasu nasadil trenér Bako osobní obranu na kunovskou Romanovou a tento tah se mu vydařil. Díky brejkům se podařilo Veselí ve 43. vyrovnat na 13:13 a začínalo se od začátku. V brance Kunovic v tu dobu však čarovala Kudrová, která dokonce chytila Prekopové sedmičku. Ani to však nezabránilo, aby v 54. Veselí šlo do vedení na 16:15. "V tu dobu však bylo vidět, že Veselí již mele z posledních sil," konstatovala Tománková. Kunovjanky se začaly stále více prosazovat a po vyrovnání ze sedmičky na 16:16, rozhodla po náskoku zkušená Lenka Romanová v poslední minutě o vítězství svého celku. "Ano, byla to tak trochu senzace, ale pokud bychom v závěru zahrály více s rozumem, tak jsme mohly zvítězit i výraznějším rozdílem," řekla Tománková.
Rozhodčí: Konečný, Ondráš. Sedmičky: 4/3 - 4/3, vyloučení 1:2. Diváci 200.
Sestava a branky Kunovic: Kudrová, Ťoková, Šudřichová - Romanová 6, Poláchová 3, Májíčková 3, Štěrbová 2, Skřivanová 1, Štefková 1, Jakubičková 1. Trenérka Věra Tománková.

HC LEX Kunovice - Novesta Zlín 20:28 (9:11)
Olomouc (JOH, VT) - "Do utkání jsem nastoupily s osobkou na Vaškovou. Uhlídat bylo třeba také Handlovou na křídle, avšak to bylo jen naším přáním," prohlásila Tománková. V brance se tentokrát nedařilo Kudrové a Kunovice stále jen dotahovaly náskok svých soupeřek. I když herní převaha byla na straně Kunovic, brankově první půli vyhrál Zlín 11:9. Po přestávce Kunovice stáhly na 11:10, jenže snaha o rychlé vyrovnání vedla k přílišné zbrklosti a zbytečným ztrátám míče. Toho využily hráčky Zlína a postupně svůj náskok zvyšovaly. "V naší brance se vystřídaly všechny tři gólmanky, ale ani jedna neměla svůj den. To byl rozhodující moment utkání," zhodnotila zápas Tománková.

Sedmičky: 9/8 - 3/3, vyloučení 1:3, červená karta Nevařilová. Diváků 200. Sestava a branky Kunovic: Kudrová, Ťoková, Šudřichová - Májíčková 11, Romanová 4, Jakubičková 3, Štefková 1, Poláchová 1, Skřivanová, Štěrbová. Trenérka Věra Tománková.

Zora Olomouc - Lex Kunovice - 24:26 (13:15)
Olomouc (JOH, VT) - Kunovjanky nastoupily do utkání s rozestavením 6+0 se zasunutou obranou. Když se však domácímu celku rozstřílela kanonýrka Navrátilová, sáhla trenérka Kunovic k jejímu osobnímu bránění. V první půli se vedení v utkání střídalo z jedné strany na druhou. V 19. vedly domácí hráčky 9:8, ale v 23. třemi brankami za sebou Kunovice otočily na 11:13 a závěr poločasu vyzněl pro hosty. Nástup do druhé půle patřil sice domácím, jenže pak Kunovjanky přitlačily na plyn a v 37. vedly již o čtyři branky 14:18. "Rozhodující bylo, že jsme Olomouc nepustily do rychlých protiútoků a také to, že ve druhé půli se ke skvělému výkonu rozchytala gólmanka Šudřichová," zářila spokojeností Tománková. V závěru se domácím hráčkám podařilo v 54. ještě vyrovnat na 22:22, ale závěr opět patřil příkladně bojujícím hráčkám Kunovic. "Radost mi udělala Majíčková, která se prosadila střelecky. Hraje nyní ve skvělé formě. V utkání využívá toho, že soupeř většinou nasadí osobku na Romanovou a tak má Májíčková více prostoru," ohodnotila svou střelkyni trenérka.

Sedmičky: 2/2 - 3/3, vyloučení 4:5. Diváků 150.
Sestava a branky Kunovic: Kudrová, Ťoková, Šudřichová - Štěrbová 3, Skřivanová 3, Kotačková 1, Štefková, Jakubičková 2, Majíčková 10, Poláchová 1, Romanová 6. Trenérka Věra Tománková.

K dalším zápasům zajíždí v sobotu Kunovice na druhý turnaji nadstavbové části extraligy do Prahy. Zde jim budou soupeřem družstva Slavie Praha, Olomouce a Zlína.
Úspěšný víkend pro Hlučanky
Casino Cheb - Spartak Hluk 3:7
Cheb (JOH, KR) - Do Chebu odjížděly stolní tenistky Spartaku Hluk jako favoritky a tuto roli zde také splnily. Jedinou překážkou jim byla domácí hráčka hrající levou rukou Lašáková, která všechny své zápasy vyhrála svým lepším závěrem ve třetích setech. "Utkání se hrálo před skvělou domácí diváckou kulisou, ale naše děvčata podala velmi dobrý výkon a po zásluze zvítězila," řekl po utkání vedoucí družstva Hluku Miroslav Smištík.
Body za Hluk: Galušková 2, Smištíková 2, Jančová 2, čtyřhra Smištíková - Jančová.

TJ Sokol Nusle - TJ Spartak Hluk 4:6
Praha (JOH, KG) - Stejné postavení v extraligové tabulce slibovalo v utkání velký boj. Hlučanky měly svým soupeřkám odvádět porážku z vlastních stolů. Tato odveta se jim také skvěle podařila. V celku domácích se svým výkonem zaskvěla nejmladší hráčka Jiřina Veselá, účastnice loňského ME kadetů, která si na své konto připsala tři body. Ani to však nestačilo na vyrovnaný celek hostí. "Výhra nad Nuslemi nás těší. Děvčata dokázala, že se v extralize již zabydlela a svým vítězstvím přesvědčila, že patří mezi nejlepší celky této soutěže," řekl po zápase Miroslav Smištík.
Body Hluku: Galušková 2, Smištíková 2, Jančová 1, čtyřhra Smištíková - Jančová.
Úspěchy krasobruslařek
Trenérka Bakošová přivezla do Plzně své svěřenkyně, aby zde nasbíraly body do Poháru ČKS. Největší úspěch zaznamenaly barvy Slovácké Slavie v kategorii žaček, kde startovala Petra Flašarová. Její krátký program byl hodnocen osmým místem, ale velmi dobrý výkon při předvedení volné jízdy ji zařadil na konečné čtvrté místo.
V kategorii mladších žaček startovaly sestry Kročovy. Lépe se vedlo Romaně. I když v krátkém programu obsadila 11. příčku, zdařilá volná jízda ji posunula na celkové sedmé místo. Blanka skončila osmnáctá. Trenérky Mazurková a Koubová se v Třinci zúčastnily se svými svěřenkyněmi III. ročníku Beskydské piruety.
V kategorii nováčků se lépe vedlo Lence Příleské, která získala bramborovou medaili, tedy čtvrté místo. Aneta Přibylová, pro kterou byl tento závod prvním startem, obsadila po pěkném výkonu 12. místo. V kategorii mladších žaček se prezentovala Ingrid Vaculíková. Zajela jak krátký program, tak i volnou jízdu ve skvělé formě, takže její umístění na 13. příčce v plně obsazeném závodě je pro tuto závodnici úspěšné.
KollMalá kopaná v Kunovicích
Kunovice (mč) - O tomto víkendu proběhl ve sportovní hale v Kunovicích turnaj v malé kopané za účasti týmů: YES UH, Snails Kunovice, TJ 13 Kunovice, DAT UH, TJ Kostelany.
Výsledky základní části: YES - Kostelany 2:1, YES - Snails 5:1, YES - 13 Kunovice 6:3, YES - DAT 4:4, Kostelany - Snails 4:2, Kostelany - DAT 3:2, Kostelany - 13 Kunovice 4:5, Snails - DAT 6:5, 13 Kunovice 3:3, DAT - 13 Kunovice 3:2. Tabulka: 1. YES 17:9 10, 2. Kostelany 12:11 6, 3. Snails 12:17 4, 4.DAT 14:15 4, 5. 13 Kunovice 13:16 4.

Finále: YES Uh. Hradiště - TJ Kostelany 9:7.

Nejlepším střelcem turnaje byl M. Otto (YES) se 7 góly, nejlepším brankářem Miloš Bečica (13 Kunovice). Velký dík patří sponzorům turnaje: JOKO - Josef Kozumplík, Antonín Habarta - velkosklad piva, Antonín Zedníček - obchodní činnost, Inpost, Rochus s.r.o., GH - Trade s.r.o., Hospůdka u Šnečků Sady.Petr Vandírek přichází do Březolup
Březolupy (JOH) - Super posilou pro extraligové boje plochodrážníků se stal pro družstvo Z-Group Mitas Březolupy několikanásobný mistr republiky Petr Vandírek. "Tento osmadvacetiletý jezdec se opět po odmlce zaviněné zraněním vrací do nejvyšší soutěže. Jsme rádi, že bude jezdit právě za náš tým," prohlásil s radostí v hlase předseda Březolup Alois Hrabec. V Březolupech pro příští sezónu zůstávají i jezdci Král, Višváder, Gavenda, Hudeček či patnáctiletý Málek. Potvrzeno je také hostování Maďarů Nagye a Szarmatiho. Jako host by měl startovat v březolupském dresu také polský jezdec Dados. "Do našeho týmu se hlásí i další jezdci ze Švédska a USA. Naše liga velmi pozvedla svou úroveň, a to se také projevilo na zájmu zahraničních jezdců," potvrdil Hrabec.
První závod Grand Prix se jede 6.˙května v Praze na Markétě.Přeborník bude jasný až ve středu
V pondělí 14. 2. 2000 začal v Uh. Hradišti okresní přebor jednotlivců na rok 2000 v šachu, hraný jako OPEN - kandidátský turnaj. Deset účastníků hraje systémem každý s každým nejen o titul přeborníka okresu, ale také o postup na Přebor Moravy a finanční ceny. O urputnosti bojů svědčí to, že po 5 kolech je v tabulce zapsána pouze jedna remíza v partii Křížek - Šaňák a to až po 85 tazích. Zatím se na čele usadila dvojice Kňazovčík (Vnorovy) a Strakáč (Uh. Ostroh) s plným počtem 5 bodů před Shánělem (St. Město), který získal 4 body. V horní části pořadí po 5. kole je ještě dvojice Křížek (Veselí) a Šaňák (Uh. Hradiště) se ziskem 2,5 bodu. Celý turnaj skončí až ve středu, kdy budeme s definitivní platností znát okresního přeborníka.
Jiří OndraŠachové soutěže pomalu spějí ke svému konci
Praha (HA)- A družstvo Slovácké šachové školy Jiskry Staré Město zajíždělo ve dnech 28. - 31. ledna 2000 do Prahy k dalším pěti utkáním české extraligy šestičlenných dorosteneckých družstev v šachu. Pro nemoc odjíždělo družstvo se dvěma náhradníky s úkolem uhrát alespoň 5 bodů, které by stačily k záchraně v tak náročné soutěži. Po dobrém výkonu si družstvo připsalo dokonce 6 bodů a od 3. místa ho dělí jenom horší skóre a sestup již nehrozí.
Družstvo Slovácké šachové školy Jiskry Staré Město, které hrálo v sestavě Václavík Martin 3b (z pěti partií), Serdamba Cege 2b, Sháněl Jaroslav 3b, Noha Michal 1b, Trubačík Josef 2,5 a Dvouletý Pavel (teprve desetiletý) mezi dorostenci uhrál 2b, porazilo ve 4. kole velmi nebezpečné družstvo Tachova 4,5:1,5, když bodovali výhrou: Serdamba, Trubačík, Sháněl, Dvouletý a remizoval Václavík. V utkání 5. kola hrála Jiskra s družstvem Kobylisy Praha a roli mírného favorita potvrdila výhrou 4,5:1,5. Bod za vítězství si připsali: Václavík, Serdamba, Sháněl, Trubačík a remizoval Noha. 6. kolo se stalo pro Staré Město pohromou a prohra 0:6 byla krutá, i když soupeř byl několikanásobný přeborník ČR z Frýdku - Místku. Tato prohra poznamenala hráče Jiskry Staré Město, a to se projevilo v 7. kole, kdy se střetli proti stříbrnému družstvu z loňska Bonexu Teplice. Nakonec však v utkání překvapili a vyhráli těsným poměrem 3,5:2,5. Za Jiskru bodovali Václavík, Sháněl, Dvouletý a remizoval Trubačík. V 8. kole pak nastupovali proti favorizovanému družstvu Náměšti nad Oslavou a po hrubých chybách na 3. a 5. šachovnici prohráli vysoko 5:1. Remizoval pouze Václavík a Noha.
Stav po 8 kolech Extraligy je následující:

1. Panda Rychnov n. Kněž. 	15 	31 
2. Beskydská šš Fr. Místek 	14   34,5
3. Bohemians Praha 		10 	29,5
4. ŠŠ Union Plzeň 		10 	29,5
5. TJ DDM Náměšť n. Osl. 	10 	27,5
6. SŠŠ Jiskra St. Město 	10 	23,5
7. ŠK Investa Příbram 		 9 	27,5
8. TJ Bonex Teplice 		 7	23
9. TJ Sokol Praha - Kobylisy 	 5 	19
10. Strojplast Tachov 		 4 	22
11. DDM Transporta Chrudim 	 2 	15
12. Jiskra Havlíčkův Brod 	 0 	5
Do konce Extraligy zbývají poslední 3 kola, která se hrají v měsíci dubnu, a na bronzový stupínek může ještě dosáhnout i Slovácká šachová škola Jiskry St. Město, pokud ovšem ve zbývajícím kolech porazí postupně Bohemians Praha, ŠŠ Union Plzeň a DDM Transporta Chrudim.
Tuto akci financovala kromě mateřské TJ Jiskry i firma DICOM, za což jí Slovácká šachová škola děkuje.Do čela přeboru Uherský Ostroh
Husarský kousek se povedl šachistům Uh. Ostrohu A v 8. kole oblastního přeboru, když přehráli silný celek Zlína A v poměru 5,5:2,5, o což se výhrou zasloužili Šilhavík, Stánec, Hudaček, P. Malůš a Fr. Galuška, remizoval Zpěvák. Na tom, že Uh. Ostroh A je na čele s tříbodovým náskokem před zlínským tandemem, mají velký podíl Boršice A, které porazily Zlín B 4,5:3,5. Vyhráli M. Kunc, Křížek a Ludvíček, remizovali Vrtal, Skalka a P. Kunc.
Naopak se stále nedaří Uh. Ostrohu B, který v derby podlehl Uh. Hradišti 1,5:6,5 a je prvním jistým sestupujícím. Za hosty bodovali Krča, Hora, Bosák, Šaňák a Kotek, remízou skončily partie Fridrich - Veselý, Řehák - Fr. Blahůš a Chabiča - Holík.
Ve druhém derby Vlčnov A porazil Uh. Brod A 6:2, když bodovali Hastík, Flekač, Bobčík, Bartoš a Javor, za hosty jen Krajsa a smírem skončily partie Ondrůšek - Juriga a Kunčar - Mikulčík.
Důležité body si do tabulky připsalo také St. Město C, když zdolalo 5:3 Bzenec B. Vyhráli Serdamba, Vávra, Chudík a Adamík, remizovali Šmíd a Bažantová.
Výsledek posledního utkání Sudoměřice - Slavičín 3:5 přispěl k velké vyrovnanosti dolní části tabulky, takže tři kola před koncem si nemůže být jistý záchranou v soutěži ani pátý Bzenec B.

Tabulka:

1. Uh. Ostroh A  	35,5  	21
2. Zlín A 		40,5 	18
3. Zlín B 		36,5 	18
4. Boršice A 		37,5 	16
5. Bzenec B 		33 	12
6. Uh. Brod A 		28,5 	12
7. St. Město C 	30 	10
8. Sudoměřice 		32,5 	 9
9. Slavičín 		30,5 	 9
10. Vlčnov A 		30 	 9
11. Uh. Hradiště 	32,5 	 8
12. Uh. Ostroh B 	17 	 0
Jiří OndraStaré Město i Veselí pouze remizovaly
Také po 7. kole šachové divize zůstávají zástupci našeho regionu v dolní polovině tabulky, která je bodově velmi vyrovnaná. St. Město B jen remizovalo 4:4 s Hodonínem, když vyhráli Vavruška a R. Staufčík, remizovali Krča, M. Staufčík, Vacula a R. Omelka. Veselí si do tabulky připsalo také jen jeden bod za remízu 4:4 ve Valašském Meziříčí. Vyhráli Hudeček a Grabec, remizovali Plšek, J. Galuška, Křížek a Hrabal. Polepšil si Bzenec, který porazil Kroměříž 5,5:2,5, o což se výhrou přičinili Sochna, Vrtal a bratři Cagašíkovi, remizovali Zpěvák, Šafařík a K. Šebesta. Nezaváhal také vedoucí tandem. Veselíčko zdolalo 6,5:1,5 Podhradní Lhotu a stejným poměrem Prostějov přehrál Šumperk. Naopak ztrácí Litovel po prohře s Olomoucí 3:5.

Tabulka:

1. Veselíčko 		37 	18
2. Prostějov 		36,5	17
3. Litovel 		32 	13
4. Kroměříž 		29,5 	10
5. Bzenec 		29,5 	 9
6. Olomouc 		29 	 9
7. Šumperk 		22 	 9
8. Veselí 		26,5 	 8
9. St. Město B 		26 	 8
10. Val. Meziříčí 	24 	 7
11. Hodonín 		24 	 7
12. Podhradní Lhota 	20 	 6
Jiří OndraNejlepší sportovci města Uh. Hradiště jsou známi

Nejlepší sportovec roku v kategorii dospělých Lucie Honsová. - Foto P. Paška
V pátek 18. února 2000 proběhlo v prostorách restaurace Delta vyhlášení ankety o nejlepšího sportovce města Uh. Hradiště za rok 1999, jejíž I. ročník připravil Městský úřad ve spolupráci s regionálními novinami. Večerem přítomné provázel moderátor Martin Severa, který má jako bývalý atlet ke sportu velmi blízko. Hodnotilo se celkem v devíti kategoriích. Vítěze pěti z nich určila sportovní komise MěÚ a o dalších čtyřech prvenstvích rozhodli svým hlasováním sami čtenáři.
Jako první přišla na řadu kategorie dospělých, ve které se o palmu vítězství utkalo pět nominovaných sportovců. Na 2. - 3. místě se umístili Michal Trubačík, stříbrný z mistrovství ČR v šermu šavlí, a Dušan Pavlíček, mistr ČR a akademický mistr ČR v šermu šavlí, oba ze Slovácké Slavie. Cenu pro nejlepšího sportovce převzala z rukou starosty města Ladislava Šupky 17 - letá Lucie Honsová (Slov. Slavia), mezi jejíž největší úspěchy patří zisk titulu juniorské mistryně ČR v šermu fleretem a 2. místo na MČR v šermu šavlí a fleretem v kat. seniorek. "S loňskou sezónou jsem byla opravdu spokojená, i když jsem očekávala větší úspěch na MS v Budapešti. Letos se pokusím obhájit mistrovský titul a pokud se kvalifikuji na MS, chtěla bych tam dosáhnout lepšího výsledku než předešlý rok. Doufám, že ze mě spadne nervozita, která mě trápila v Budapešti," komentovala své vítězství sympatická Honsová.
Ceny vítězům v kategorii mládeže do 15 let předávala bývalá koulařka Helena Fibingerová. Pro pomyslnou bronzovou medaili si přišel Libor Karásek, šermíř ze Slovácké Slavie. Na druhém místě skončila Lenka Švábíková, atletka Slovácké Slavie, mistryně ČR žactva na 300 m. Nejcennější zlatou si "odnesl" mistr ČR žactva v běhu na 1500 m Jan Vávra (Slov. Slavia), vnuk jednoho z našich nejlepších vytrvalců Miroslava Jurka a synovec bývalé československé reprezentatky Ivy Jurkové, která je zároveň jeho trenérkou. "Začínal jsem sice s hokejem, ale pak zvítězily rodinné geny a já se dal na atletiku. Hned při prvních závodech jsem se stal v běhu na 1500 m žákovským mistrem a letos se mi podařilo na stejné trati zvítězit na Mistrovství Moravy a Slezska." Chválu na svého svěřence pronesla i Iva Jurková: "Ukazuje se, že má v sobě atletické geny po svém dědečkovi, jeho budoucnost vidím v delších tratích. Myslím si, že i letos v kategorii dorostenců na sebe Honza ukáže."
Poté na pódium přišel prvoligový fotbalista a reprezentant Miroslav Kadlec, aby poblahopřál nejlepším sportovním kolektivům. Na 3. místě skončila párová čtyřka veteránů z Veslařského klubu Morávia. Místo druhé patřilo družstvu šavlistů ze Slovácké Slavie. Nejlepším sportovním kolektivem roku 1999 byla vyhlášena dorostenecká štafeta 400 - 300 - 200 - 100 (Slov. Slavia) ve složení Martin Bilavčík, Josef Blaha, Jan Vávra a Jaroslav Omelka, která na mistrovství ČR družstev zvítězila výkonem 2:05,46. Ocenění za celé družstvo převzal od M. Kadlece Martin Bilavčík. "Z atletiky mám nejraději čtvrtku. Ale jinak se mi líbí i hokej," prohlásil po převzetí ceny Bilavčík.
V poslední části ankety MěÚ byli vyhodnoceni vítězové dalších .kategorií Nejlepším veteránem loňského roku se stal Vladimír Horák z atletického klubu Slovácké Slavie. V kategorii cvičitel zvítězil 27 - členný sbor TJ Sokola. Trenérem mládeže roku 1999 se stala Marta Mahdalová z plaveckého oddílu. Nejlepším trenérem dospělých byl vyhodnocen Jiří Vodák z hokejového klubu Uh. Hradiště. "Myslím si, že v příští sezoně by se v Hradišti mohla hrát I. národní liga. Co mi však vadí, je malý zájem veřejnosti. Jsem překvapený, že na hokej na takové úrovni nechodí více lidí," posteskl si po převzetí ceny Vodák.
Definitivní tečku za tímto blokem udělala Iveta Mitáčková, mistryně ČR do 57 kg v kulturistice, která všem přítomným předvedla svou soutěžní sestavu. Jak nám prozradila, chystá se konkurovat v letošním roce svým kolegyním v kategorii nad 57 kg. "Musím proto nabrat co nejvíc svalové hmoty, dostala jsem se až na 62 kilogramů, kvůli této exhibici jsem ale musela 5 zase shodit. To však nevadí, přizpůsobím si jídelníček a začnu znova," plánuje Iveta.
A jak dopadla čtenářská anketa?
Nejvíce čtenářských hlasů v kategorii Osobnost roku obdržel Jiří Vodák, trenér druholigového mužstva HC Uh. Hradiště před svým oddílovým kolegou Lubomírem Jenáčkem, trenérem hokejové mládeže. Na bronzové příčce stanul Antonín Střelec, trenér a zakladatel házenkářského klubu HC ITS Uh. Hradiště.
Letos padesátiletý Jiří Vodák obdržel od pořadatelů poukázku na výběr zboží v hodnotě 3˙500 Kč. "Chtěl bych si pořídit video se zpomalovačem, abych mohl hráčům ukazovat, kde dělají chyby. Že budu muset hodně doplatit? V Hradišti mně platí dobře, tak si to mužů dovolit," prohlásil s úsměvem Vodák.
Talentem či objevem roku 1999 se stal Aleš Procházka, starší žák FC Synot Slovácké Slavie, na 2. místě se umístil brankář Jan Cahlík (také FC SSS) následován Hanou Vrbovou z Veslařského klubu Morávia.
Sportovní událostí č. 1 v roce 1999 byl podle obdržených hlasů vstup firmy Synot do FC Slovácká Slavia, neméně pozornosti si však zaslouží i zprovoznění sportovní haly v Uh. Hradišti či celostátní turnaj v házené Memoriál Karla Romana, které skončily na dalších místech.
Co vedlo Miroslava Valentu, prezidenta FC SYNOT k tak radikálnímu kroku? "Byly to především dvě věci, za prvé neutěšená ekonomická situace v divizním celku Slovácké Slavie a za druhé jsme již tenkrát uvažovali o budoucnosti, a tak vznikla myšlenka spojení obou klubů do jednoho silného regionální celku."
Letošní vyhlášení nejlepšího sportovce města svou úrovní jistě předčilo svůj loňský "nultý" ročník. O výsledcích v některých kategorií by se jistě dalo diskutovat. I přesto, že anketu vyhlašuje Městský úřad a vítěze určuje sportovní komise stejného úřadu, zdá se, že na některé úspěšné sportovce a kolektivy města se zcela zapomnělo.
Michaela KřížováKompletní statistiky hráčů III. tříd - podzim 1999

FC Bánov

Franc Petr		1977	12	1080	 -	-	-
Brnka Bohdan		1978	12	1006	2 	-	-
Mahdal Lukáš		1980	13	1170	1 	-	-
Beníček Ladislav	1971	10	812	-	1	1
Novák Petr		1976	11	758	-	-	1
Píška Přemysl		1977	8	567	3	-	2
Švehlík Richard		1975	12	1070	1	-	2
Pavlíček Aleš		1980	13	1052	3	-	6
Beníček Jan		1982	3	130	-	-	-
Machalík Václav		1976	11	891	2	-	4
Vaňhara Jan		1979	13	1152	4	-	14
Vystrčil Aleš		1973	10	699	- 	-	7
Polanský Břetislav	1974	4	78	-	-	-
Mojžíšek Tomáš		1978	12	1047	2 	-	-
Pavlík Karel		1977	5	282	1	1	3
Vacula Stanislav	1971	3	149	- 	-	-
Buják Josef		1974	5	430	1	-	8
Kříž Eduard		1978	5	78	1	-	1
Matějíček Petr		1975	2	56	-	-	-
Vystrčil Marek		1975	3	260	- 	-	-

Trenér Chovanec Lubomír 1953SK Jalubí B

Večeřa Ivan		1975	11	978	-	-	-
Andrýsek Roland		1975	9	771	- 	1	-
Maloczek Antonín	1961	5	425	1 	-	-
Rozsypálek Zdeněk	1977	9	766	1 	-	-
Zapletal Michal		1975	11	749	- 	-	-
Vaněk Zdeněk		1979	7	630	-	-	1
Chybík Libor		1975	9	758	2	-	-
Macko Pavel		1971	12	1080	2	-	3
Obdržálek Jan		1977	12	914	- 	-	2
Dobiáš Aleš		1976	12	1058	2	1	4
Rozsypálek Pavel	1976	7	561	- 	-	1
Grebeníček Martin	1975	7	408	- 	-	-
Obdržálek Michal	1975	2	134	- 	-	-
Andrýsek Martin		1969	4	145	2 	1	-
Hrňa Adam		1982	1	90	-	-	-
Kolář Pavel		1974	6	540	-	-	-
Dobiáš Michal		1974	7	391	-	-	5
Malík Pavel		1976	4	93	1	-	-
Achilles Tomáš		1979	6	521	- 	-	2
Horák Petr		1980	7	630	-	-	-
Habl Pavel		1970	1	90	-	-	-
Šilc Roman		1980	2	180	1	-	-
Bičánek Tomáš		1980	2	134	-	-	-
Ulman Tomáš		1982	1	90	-	-	-
Dobiáš Tomáš		1977	3	224	-	-	-
Chmelař Antonín		1972	3	216	1 	-	-
Kegler Dušan		1977	2	180	-	-	-
Gajdoruš Tomáš		1983	1	50	-	-	-
Březina David		1975	1	56	-	-	-

Trenér Obdržálek František 1952TJ Přečkovice

Urbánek Jaroslav	1976	12	1080	- 	-	-
Juračka Martin		1978	12	973	- 	-	-
Šenkeřík Miroslav	1958	13	1170	1	-	-
Daněk Ondřej		1977	12	1026	1 	-	1
Bušo Jiří		1974	12	1080 	1	-	7
Hodal Pavel		1971	13	1141	1	-	1
Jančář Pavel		1977	13	1003	- 	-	-
Bušo Petr		1969	13	1082 	3	-	3
Vodička Lubomír		1975	11	990	2 	-	6
Kadlec Martin		1968	12	1080	1 	-	2
Valíček Bohdan		1977	11	990	1 	-	2
Králík Zdeněk		1977	11	606	- 	-	-
Mlček Lubomír		1969	1	20	 -	-	-
Vajdík Marek		1979	3	54	 -	-	-
Bětík David		1977	2	165	 -	-	-
Mikulášek Radek		1978	5	409	1 	-	-

Trenér Kalousek Josef 1949TJ Žítková

Šedivý Josef		1967	7	608	 -	1	-
Gago Jan		1968	13	1170 	-	-	1
Marček Milan		1964	11	911	2	-	1
Školár Igor		1976	9	764	1	-	-
Havier Aleš		1978	11	927	-	-	3
Juračka Roman		1977	9	799	4	1	1
Lebánek Petr		1964	7	630	-	-	1
Hodulík Kamil		1973	13	1165	4 	1	2
Rehák Roman		1975	10	777	-	-	1
Lebánek Vladimír	1966	13	1153	3 	-	1
Šedivý Ivan		1965	11	951	-	-	-
Smetana Jan		1971	9	547	-	-	1
Bulejka Ladislav	1958	10	470	1 	-	-
Kaluža Evžen		1974	4	184	-	-	-
Bečár Josef		1965	1	10	-	-	-
Šišlák Josef		1976	9	723	-	-	-
Gago Ivan		1968	2	149 	-	-	-
Gago Peter		1971	3	198	-	-	-
Klobušický Milan	1976	4	360	- 	-	1
Zigo Petr		1976	2	147 	1	1	-
Matušek Ivo		1980	1	44	-	-	-
Kozubek Martin		1979	2	116	- 	-	-

Trenér Holík Josef 1945, as. Hargaš Martin 1951TJ Korytná

Málek Michal		1973	10	893	 -	-	-
Gál Pavel		1971	12	1036 	3	1	3
Janča Luděk		1976	13	1170	3	-	-
Chytil Renek		1971	11	990	2	-	1
Grebík Petr		1970	8	720	-	-	1
Popelka Václav		1970	9	810	1 	-	-
Janča Dušan		1974	10	900	1	-	7
Zdercík Josef		1978	12	972	- 	-	5
Zdercík Josef		1962	10	791	2 	-	-
Mikláš Jiří		1975	10	854	1	-	2
Gál Břetislav		1970	8	720	1	-	5
Janíček Richard		1974	4	219	- 	-	-
Flasar Josef		1967	3	193	-	-	-
Mikulinec Josef		1958	3	175	- 	-	-
Klon Tomáš		1975	10	830	-	-	1
Janča Josef		1953	1	50	-	-	-
Mlynarcie Andrei	1976	7	559	- 	-	-
Flasar Vlastimil	1980	2	44	- 	-	-
Janča Vladimír		1962	2	73	-	-	1
Zámečník Martin		1979	4	228	- 	-	1
Popelka Jindřich	1971	3	184	1 	-	1
Kříž Leoš		1975	1	90	-	-	-
Motola Josef		1965	3	169	-	-	-
Kolaja Stanislav	1970	1	90	- 	-	-
Kupka Emil		1966	1	90	-	-	-

Trenér Flasar Josef 1967TJ Medlovice

Šilhavík Marek		1973	13	1126	- 	-	-
Náplava Petr		1966	11	1073	- 	-	-
Mrkus Jan		1982	13	1097 	3	1	2
Vaculík František	1968	13	1170	4	-	1
Janča Miloslav		1970	13	1052	2 	-	-
Blažek Jindřich		1970	12	1054	1 	-	-
Vaculík Pavel		1971	13	1151	1 	-	-
Bilíček David		1975	13	1065	1 	-	2
Juřík Josef		1977	12	1075	-	-	7
Elis Radek		1976	12	729	-	-	-
Novák Pavel		1965	11	975	-	-	4
Panáček Libor		1982	6	285	-	-	-
Klučka Jiří		1958	4	89	-	-	-
Verbík Milan		1978	6	512	-	-	-
Jurkovský Michal	1978	4	75	- 	-	-
Přikryl Pavel		1977	1	46	-	-	-
Macalík Marek		1977	7	280	-	-	1
Hynčic Tomáš		1979	1	25	-	-	-
Kolaja Roman		1979	1	44	-	-	-
Mrkus Bohumil		1976	1	19	-	-	-

Trenér Kedroň Vlastimil 1949TJ Havřice

Ficenc Libor		1972	13	1170	- 	-	-
Dlapa Marián		1977	13	1124	- 	-	-
Slavíček Marek		1978	13	1009	1 	1	4
Botek Roman		1973	13	965	1	-	-
Šmotek Vladan		1976	12	1030	1 	-	2
Polášek Robert		1973	12	1118	- 	-	4
Slavíček Pavel		1972	13	1151	- 	1	11
Chovánek Libor		1965	11	890	2 	1	-
Mikulec Radek		1967	13	1152	4 	-	2
Šupina Rostislav	1973	13	1063	2 	-	4
Sedláček Dušan		1972	6	391	- 	-	1
Kubáň Ctibor		1979	11	457	 -	1	2
Smrtka Miroslav		1978	10	641	2 	-	-
Sedláček Marek		1974	5	274	1 	-	-
Sedláček Libor		1967	5	431	- 	-	-
Neděle Jiří		1973	7	127	 -	-	-

Trenér Masařík Josef 1959, as. Michalec Rostislav 1961TJ Pitín

Peřestý Lubomír		1971	12	1031	- 	-	-
Přerovský Josef		1967	13	1140	1 	-	-
Urbánek Pavel		1956	7	575	2	1	1
Raška Zbyněk		1971	10	900	1	-	-
Salvet Michal		1977	4	328	-	-	2
Kavka Petr		1973	8	710	-	-	-
Kozůbek Martin		1979	3	250	- 	-	1
Gazdík Josef		1970	12	1001	3 	-	2
Jančařík Miloslav	1977	11	866	3 	-	7
Gabrhel Petr		1978	12	1059	2 	-	-
Krahula Rostislav	1974	12	1080	1 	-	2
Krahula Radim		1979	7	441	1	-	-
Kratochvíl Roman	1963	12	1080	1 	-	-
Svoboda Jiří		1977	5	196	 -	-	-
Uchytil Milan		1963	9	446	1	-	-
Jurásek Luděk		1974	8	720	-	-	-
Peřestý Jakub		1983	3	270	-	-	-
Peřina Václav		1968	2	134	-	-	-
Urbánek Michal		1981	3	270	- 	-	-
Vaculík Miroslav	1973	1	75	- 	-	-
Holík Karel		1974	1	44	-	-	-
Maňas Pavel		1970	2	180	-	-	-

Trenér Floréš Petr 1963TJ Zlámanec
Sukup Stanislav		1956	10	900	- 	-	-
Hubáček Jindřich	1970	13	1121	5	1	2
Říha Radoslav		1962	13	1110	1 	-	2
Soška Pavel		1964	9	796	-	-	-
Kotek Martin		1975	8	567	-	-	-
Kuběna Zdeněk		1969	10	332	- 	1	-
Šuta Jiří		1976	13	1160 	-	-	2
Dýšek Radek		1977	13	1108	-	-	1
Pavelka Radomil		1965	7	475	- 	-	-
Pavelka Libor		1970	12	1080	- 	-	3
Křen Bronislav		1974	12	1080	2 	-	3
Jurčík Antonín		1962	3	119	- 	-	-
Bernatík Milan		1960	8	499	- 	-	1
Jaroš Jan		1975	1	68	-	-	-
Jež Vladimír		1977	6	530	-	-	-
Říha Miroslav		1972	10	783	- 	-	-
Masařík Jaroslav	1974	7	558	1 	-	2
Korvas Aleš		1978	2	180	-	-	-
Hubáček Pavel		1967	2	180	-	-	-
Hanáček Pavel		1967	2	180	-	-	-

Trenér Křen Josef 1962TJ Sušice

Hastík Josef		1957	4	191	-	-	-
Huťka Ladislav		1974	11	990	- 	-	1
Šlechta Stanislav	1963	12	998	2 	-	6
Macek Pavel		1972	10	824	-	-	-
Janík Jiří		1968	10	783	1	-	1
Vanda Jaroslav		1973	13	1050	- 	-	2
Tomeček Luděk		1971	5	344	1	-	-
Geitler Pavel		1974	13	995	1 	1	4
Švejčara Petr		1979	10	723	1 	-	1
Bartoš Petr		1967	10	887	2	-	8
Luběna Petr		1970	8	552	1	-	-
Omachlík Marek		1978	16	112	- 	-	-
Čevora Oldřich		1970	11	784	1 	-	3
Omachlík Patrik		1980	1	10	- 	-	-
Vrána Jaroslav		1969	9	810	- 	-	-
Novotný Pavel		1968	11	910	1 	-	2
Stašák Radim		1974	10	900	-	-	3
Skopal Tomáš		1977	8	621	-	-	1
Chlachula Tomáš		1979	5	392	- 	-	1

Trenér Šlechta Stanislav 1963TJ Bílovice

Kaňovský Tomáš		1966	10	814	- 	-	-
Johaník Viktor		1978	10	900	2 	-	3
Andrle Milan		1970	13	1170	2 	-	2
Šuranský Pavel		1963	11	786	- 	-	-
Brázdil Václav		1974	11	990	1 	-	1
Bartoš Jiří		1965	12	1000	2	-	1
Hájek Robert		1979	6	586	-	-	-
Zemánek Petr		1980	12	1080	3 	-	-
Pařenica Josef		1981	11	990	- 	-	-
Mikulka Robert		1973	11	932	4 	1	1
Bajaja Miroslav		1964	9	800	3 	-	7
Pospíšil Aleš		1978	6	269	-	-	-
Valeš Petr		1971	8	375	2	-	-
Tureček Pavel		1981	10	818	1 	-	-
Mller Zbyněk		1975	9	810	-	-	2
Omelka Josef		1956	3	270	-	-	-
Pospíšil Richard	1973	1	70	- 	1	-

Trenér Šuranský Pavel 1963FC Babice

Hlůšek Petr		1974	12	1080	-	-	-
Mrázek Zdeněk		1970	12	1080	- 	-	2
Gottwald Miroslav	1978	8	655	- 	-	-
Maňásek Radek		1979	10	900	1 	-	1
Černý Tomáš		1974	2	134	-	-	-
Vlachynský Radim	1973	10	763	- 	-	-
Baštinec Zdeněk		1979	5	450	- 	-	4
Karchňák Milan		1967	13	1140	- 	-	-
Káňa Roman		1964	3	260	1	1	1
Gottwald Jiří		1975	12	1060	4 	1	2
Dostalík Tomáš		1976	2	136	- 	-	-
K”rber Stanislav	1982	9	478	- 	-	-
Němec Marcel		1977	8	334	1	-	1
Stašek Pavel		1964	11	961	1	2	2
Ondryáš Zdenek		1965	12	1055	5 	-	3
Havlíček Bronislav	1967	9	741	-	-	7
Kovařík Libor		1982	2	180	-	-	-
Gerych Tomáš		1978	5	338	1	-	-
Pjevič Marek		1982	1	90	-	-	-
Frýbort Pavel		1951	3	242	-	-	-
Bohun Tomáš		1979	2	136	-	-	-
Trňák Antonín		1949	3	165	1	-	-
Januška Tomáš		1978	5	358	1	-	1

Trenér Ježek Josef 1941TJ Kostelany
Kučera Libor		1963	12	1036	- 	-	-
Obdržálek Pavel		1973	11	756	1 	-	-
Halda Dalibor		1969	10	880	3 	-	-
Gabriel Petr		1972	13	1170	2 	-	-
Šimík David		1978	10	900	2	-	1
Ventrča Jaroslav	1975	13	1116	1	-	2
Kamarád Jiří		1972	13	1170	- 	-	7
Čožík Robert		1971	4	360	-	-	-
Bureš Marián		1972	13	1169	2 	-	8
Dvouletý Roman		1972	12	878	2 	-	3
Černý Ivo		1968	13	1092 	4	1	6
Chmelař Zdenek		1962	8	619	2 	1	1
Smělík David		1979	9	643	-	-	-
Vávra Aleš		1981	5	217	-	-	-
Krupa Josef		1981	4	192	-	-	-
Masařík Martin		1974	3	270	- 	-	-
Ševčík Petr		1968	4	225	-	-	-
Zálešák Jaromír		1976	3	226	- 	-	-
Hurdes Miroslav		1974	2	7	-	-	-

Trenér Ušelík Milan 1951, as. Rychlík Luděk 1965TJ Bystřice p. Lop.

Guryča František	1979	13	1131	- 	-	-
Baný Michal		1978	11	925	2	-	2
Pavlíček Martin		1977	13	1088	- 	-	2
Kročil Jaroslav		1971	13	1170	-	-	2
Jankůj Ludvík		1979	5	342	1	-	-
Baný Jaroslav		1976	13	1170	2 	-	-
Mikliš Roman		1973	13	977	3	-	-
Pochylý Michal		1976	13	1126	- 	-	1
Velecký Radoslav	1977	13	1170	-	-	-
Král František		1969	8	483	- 	1	8
Petlák Stanislav	1981	8	527	- 	-	-
Machala Roman		1976	11	785	2 	-	-
Matucha Karel		1964	7	178	-	-	-
Mahdal Jan		1981	7	177	1	-	-
Novotný Miloslav	1978	8	720	- 	-	-
Bujáček Josef		1979	2	104	1	-	-
Mahdal Michal		1980	3	137	-	-	-
Murarik Radek		1982	2	100	-	-	-
Mahdal Petr		1979	3	270	-	-	-
Machalík Radek		1966	2	128	- 	-	-
Borák Martin		1977	2	22	-	-	-

Trenér Velecký Jaroslav 1951. as. Kopunec Zdeněk 1956
Vysvětlivky: rok narození, počet zápasů, počet odehraných minut, počet ŽK a počet ČK a počet vstřelených branek.Úřední zpráva OFS UH
č. 24 - ročník 1999/2000 ze dne 17. února 2000
1. Zpráva sekretariátu OFS - UH
1. pozvánka na jednání VV OFS UH, které se koná dne 22. února 2000, sekretariát OFS, Tyršovo nám. 440 (Veslařský klub) vč. odborných komisí - STK-DK-HK-KM-OKR se začátkem v 15.30 hodin, účast je důležitá s programem:
a) kontrola splnění úkolů z jednání dne 18. ledna 2000
b) schválení v případě doplnění termín. listiny JARO-99-2000 vč. ČP - Janáček Cup - opatření ke splnění
c) seznámení o zaslaných dotacích na mládež od ČMFS za rok 1999, v případě na rok 2000
d) různé:
- informace z jednání VV StFŽ s př. OFS dne 16.2.2000
- informace z jednání VV OVV ČSTV
- zpráva a výsledky semináře OKR - Kločkov ze dne 18. a 19. února 2000 - v příp. předložení návrhu nominační listiny pro JARO 2000
- zpráva předsedy TMK o dosažených výsledcích - reprez. žáků nar. po 1.1.87 a návrh opatření pro výběr reprez. roč. po 1.1.88
- zprávy předsedů odborných komisí
e) projednání nedostatků při mistr. utkání III. tř. mužů v Jalubí B a IV. tř. mužů v Jankovicích z podzimní části mistr. soutěže
f) závěr
2. dne 22.2.2000 v 16.30 hodin se dostaví na důležité jednání VV OFS níže uvedení funkcionáři: Hl. pořadatel mistr. utkání III. tř. SK Jalubí B - p. Grebeníček Michal. Hl. pořadatel mistr. utkání IV. tř. So. Jankovice - p. Šilc Antonín. Rozhodčí: p. Vacke David. Účast všech je povinná - zajistí předsedové odd. fotbalu
3. Změna názvu FC Slov. Slavia Uh. Hradiště obč. sdružení dnem 17.12.1999 na FC Synot Slovácká Slavia, spol. s.r.o.
Přesná adresa: FC Synot Slovácká Slavia, spol. s.r.o., Stonky 561, 686 01 UH. Hradiště, IČO: 25581198

2. Zpráva HK OFS:

1. TJ Drslavice upozorňuje, že od sezony 98-99 ze dne 6.6.99 OP dorostu - Drslavice - Topolná, které se nehrálo pro nedostavení soupeře, stále dluží fin. částku 400,- Kč. Žádáme do zahájení JARO 2000 uhradit a oznámit sekret. OFS
2. So. Nedakonice se obrátily se žádostí na OFS o nevyrovnání fin. účtů mezi So. Bystřice p. Lop. - dorost a So. Nedakonice - jednalo se o utkání III. kola ze dne 22.8.99 na hřišti v Bystřici p. Lop. - nutné vyřešit doplatek do zaháj. JARA 99-2000. Splnění oznámit OFS v Uh. Hradišti.
3) Důležité upozornění oddílům (SK-FC) fotbalu:

Úrazové pojištění

Smlouva pro úrazové pojištění uzavřená Českým svazem tělesné výchovy a Českou kooperativou, družstevní pojištovnou a.s. (nyní Kooperativa, pojišťovna a.s.), dne 31.12.1997 zůstává v platnosti i pro rok 2000. Touto pojistnou smlouvou číslo 71-495000202-7 jsou pojištěni členové sportovních a tělovýchovných svazů, TJ/SK sdružených v ČSTV, KČT, ČASPV, účastníci akcí pořádaných TJ, SK, svazy sdruženými v ČSTV, i dalšími subjekty ČSTV. Pojistné události se hlásí k likvidačními řízení na tiskopisu "Hlášení úrazu" jedné z deseti ve smlouvě uvedených agentur pojišťovny, v jejímž okruhu působnosti má pojištěný trvalé bydliště. Stále však platí, že pokud pojištěná osoba má trvalé bydliště na území Moravy a Slezska, je k likvidaci pojistné události příslušná agentura Praha. K dotazu lze využít bezplatné informační linky 0800- 105105.
Tiskopisy "Hlášení úrazu" lze nyní získat na kterékoli pobočce Kooperativa, pojišťovna a.s. (po sloučení České Kooperativy, pojišťovny a.s. a Moravskoslezské Kooperativy, pojišťovny a.s. v jeden subjekt odpadá komplikace se sháněním tiskopisů na Moravě). Smlouvu uveřejňujeme v tomto vydání TP pro větší informovanost znovu v plném znění.
Pro přípravu smluv úrazového pojištění majetku na rok 2001 uvítáme Vaše připomínky a zkušenosti. Jan Boháč, generální sekretář ČSTV

Zpracoval a napsal sekretář VV OFS UH Petráš Zdeněk
Havířov - Staré Město 3:0 (16, 22, 23)
Č. Třebová - Staré Město 3:2 (-12, 21, -17, 23, 16)
Závěrečnou čtvrtinu prvoligové soutěže zahájili staroměstští volejbalisté na palubovce hlavního aspiranta na postup do baráže o extraligu, celku Havířova. Domácí favorit zahájil zápas ve velkém stylu a především razancí svých smečařů získal bodový náskok. Hosté, kteří hráli v sestavě Kamler, Kouba, Černý, Chmela, Zábranský a Dosoudil, na liberu Jurek po celý průběh úvodního setu tahali za kratší provaz. Rozhodující okamžik nastal za stavu 18:13, kdy domácí při servisu Hanáka ujeli až k setbolu 24:13 a hráči VSK stačili třemi body bodový rozdíl při podání Dosoudila jen zkorigovat.
Ve 2. setu se hosté zlepšili a zdálo se, že se karta začíná obracet. Velmi dobře hrál na středu Kouba, dařilo se i Černému a Dosoudilovi a výsledkem bylo postupné vedení celku VSK 11:7, naposledy 18:17. Pak domácí útokem vyrovnali a při servisu Klára získali tříbodový náskok, který si již udrželi až do vítězné koncovky. I v závěrečném 3. setu se hrál oboustranně nadprůměrný prvoligový volejbal, kterým domácí potvrzovali své postavení v tabulce a hosté naopak dokazovali, že mají na víc, než je jejich stávající umístění v prvoligovém peletonu. Stejně jako v předchozím setu hráči VSK průběžně vedli naposledy 17:14. A opět podle scénáře předchozího setu získali domácí šňůrou 5 bodů v jednom postavení vedení 19:17 a při vyrovnanosti oboustranných útočných akcí si dvoubodové vedení v dramatické koncovce uhájili. Staroměstský tým podal jeden ze svých lepších výkonů, ale jako již mnohokrát přesvědčil o tom, že ve vyrovnané koncovce rozhodující body neuhraje.
Se třemi farmáři v sestavě, Černým a Obdržálkem v základní šestce a Kmentem na lavičce, nastupovali staroměstští volejbalisté k utkání v Č. Třebové. Dále hráli Kamler, Dosoudil, Kouba, Zábranský, na liberu Jurek. Úvodní set odehráli hosté excelentně a domácí mužstvo jednoznačně přehráli. Vedli také ve 2. setu až 9:5, ale chybami se o bodový náskok připravili, čehož domácí využili, v koncovce ujeli o 3 body 23:20 a set získali. Ve 3. setu vystřídal Kment Černého a hrálo se opět podle not hráčů VSK. Dramatický 4. set se rozhodl ve velmi vyrovnané koncovce, štěstí se přiklonilo na stranu domácích. Pro staroměstské mužstvo již tradiční zkrácený tiebreak vypadal tentokrát nadějně. Po vyrovnaném průběhu vedli hosté 14:11, ale 3 mečboly nevyužili. Navíc za stavu 14:12 dal střídající domácí hráč 2 esa z podání a domácí pak šťastně proměnili 1. mečbol v konečné vítězství. Kromě ztráty bodů, ztratili hosté i Zábranského, který se za stavu 9:8 zranil a musel být vystřídán Dziackým. V dalším kole hostí VSK v hale na Širůchu v pátek od 18 hod. celek Benátek a v sobotu od 17 hod. Tech. Praha.
PS

Benátky - Tech. Praha 3:2, Č. Třebová - Poštorná 3:1, Č. Třebová - St. Město 3:2, Havířov - St. Město 3:0, Havířov - Poštorná 3:1, EGE Č. Budějovice - Dobřichovice 3:0, EGE Č. Budějovice - MFF Praha 0:3, Tábor - MFF Praha 0:3, Tábor - Dobřichovice 0:3.


	1.	Havířov		29	24	5	76:32	53
	2.	MFF Praha	29	21	8	69:44	50
	3.	Dobřichovice	29	19	10	69:46	48
	4.	Benátky		27	18	9	61:52	45
	5.	Č. Třebová	29	13	16	60:62	42
	6.	St. Město	28	12	16	56:56	40
	7.	Poštorná	28	11	17	48:65	39
	8.	Tech. Praha	27	11	16	53:57	38
	9.	EGE Č. Buděj.	29	9	20	47:67	38
	10.	Tábor		29	4	25	25:83	33Osm medailí pro Spartak
Brno (k) - Mladí stolní tenisté oddílu Spartak Hluk získali na krajských přeborech dorostu v Brně čtyři zlaté, tři stříbrné a jednu bronzovou medaili. Celkově tak uzavřeli sbírku z letošních krajských přeborů v mládežnických kategoriích, která čítá pět zlatých, sedm stříbrných a čtyři bronzové.
Ve dvouhře juniorek postoupily všechny tři hlucké hráčky ze základní skupiny. Lucie Žmolíková narazila hned v úvodním kole hlavní soutěže na první nasazenou Kubišovou z Dubňan, které podlehla ve dvou setech a skončila tak na konečném 9. - 16. místě. Monika Jančová po prvním vyhraném kole narazila ve čtvrtfinále na domácí Trnavskou, kterou zdolal ve dvou setech a postoupila tak do semifinále. Také jí vystavila stop Kubišová, s níž Monika prohrála 1:2. Martina Smištíková porazila ve čtvrtfinále Koskovou (Hodonín) a v semifinále i Kovářovou (Jihlava). Ve finále podlehla stejně jako její kolegyně Ivě Kubišové ve třech setech.
Miroslav Janča obsadil ve dvouhře juniorů 5. - 8. místo, když ve čtvrtfinále prohrál s pozdějším vítězem Martinem Rubášem z Hustopečí. Další hlucký hráč Zbyněk Dufka vypadl překvapivě v úvodním kole hlavní soutěže a skončil na 17. - 32. místě.
Ve čtyřhře juniorek získal pár Smištíková - Jančová titul krajských přebornic. V semifinále zdolaly pár Kosková - Stibůrková (Hodonín) 2:0 a stejným výsledkem vyznělo i finále, ve kterém hlucký debl porazil Kubišovou s Kovářovou (Dubňany, Jihlava).
Ve čtyřhře juniorů si to ve finále rozdaly páry Janča (Hluk) - Horáček (Dubňany) proti Dufkovi (Hluk) s Konečným (Zlín). Z finálového souboje pak vítězně vyšel pár Dufka - Konečný.
Ve smíšené čtyřhře se do finále probojoval pár Janča - Jančová, který v semifinále porazil mix Rubáš - Trnavská. Druhým finalistou se stal pár Smištíková - Konečný, který ze semifinále postoupil přes pár Juřík - Kovářová. Zlato z mixu pak získali po zásluze Smištíková s Konečným, když finále rozhodli ve dvou setech.
Na druhý den se rozdávaly medaile v soutěži družstev. Dorostenci Spartaku Hluk (Janča, Dufka) se umístili na 4. - 6. místě, když v rozhodujícím utkání o postup do tříčlenné finálové skupiny podlehli Hodonínu těsně 4:6. Vítězem se stalo družstvo juniorů Hustopečí. Zlatou tečku za úspěšným vystoupením hráčů našeho okresu pak učinilo družstvo dorostenek (Smištíková, Jančová). Všechny čtyři družstva z Brna, Jihlavy, Dubňan a Hodonína porazily 3:0 a v celém průběhu soutěže dovolily svým soupeřkám uhrát pouze jediný set.Volejbalistky Slovácké na 50 procent
O víkendu čekal starší dorostenky Slovácké Slavie velmi náročný program. Během dvou dnů měly odehrát šest zápasů. V sobotním prvním utkání hraném ve Zlíně s domácím celkem VSC Zlín hráčky plnily taktické úkoly trenérů J. Málka a D. Vycudilíkové a zápas vyhrály 3:0 (23, 18, 20). Ve druhém zápase se stejným soupeřem děvčata opět zabojovala a zvítězila 3:1 (22, -20, 20, 22).
V neděli přivítaly hráčky Slovácké na své palubovce vedoucí celek dorostenecké ligy Junior Brno. O důležitosti zápasů svědčí účast šéftrenéra mládežnických družstev KP Brno A. Nováka. Základní sestava ve složení P. a L. Vycudilíkovy, J. Stránská, V. Mitaczová, M. Grondžáková, M. Petříková a libero Z. Kundratová v zahajovacím setu přitlačila soupeře dobrým servisem a naše děvčata zvítězila 25:18. Ve druhém setu byl šťastnější v koncovce soupeř a zvítězil 25:23. Třetí set si Slovácká prohrála 25:19. Do čtvrtého setu nastoupila do základní sestavy S. Kučerová místo zraněné V. Mitaczové a po pěkném boji domácí zvítězily 25:21. Závěrečný tie-break Slovácké vůbec nevyšel a prohrála 15:6. Konečný výsledek - porážka 2:3 na sety, na míče 98:104.
Druhý zápas volejbalistky Slovácké prohrály především špatným servisem. Ani střídání nevedlo k obratu v prvních dvou setech (17:25, 19:25). Do třetího setu nastoupila na náhru I. Vitásková, která změnila rytmus hry a Slovácká částečně zvedla hlavu, ale svou snahu nedotáhla do vítězného konce a prohrála na míče 26:28, celé utkání 0:3. Střídaly E. Šimíčková, I. Vitásková, S. Kučerová, V. Knížová.

Okresní přebor žen
Veselí n. M. - Gymnázium Uh. Hradiště 1:3, 0:3. Vedoucí celek okresního přeboru potvrdil svou suverenitu a neponechal nic náhodě. Družstvo Gymnázia UH má na svém kontě zatím jedinou porážku ze 14 odehraných utkání.
Okresní stolní tenis
Okresní přebor I. třídy mužů - 17. kolo:
Kunovice B - Traplice 12:6, Jarošov - Vlčnov 4:14, O. N. Ves - Uh. Brod 7:11, Nivnice - Újezdec-Těšov 16:2, Dol. Němčí C - Hluk C 8:10, Bojkovice - Drslavice-Veletiny 7:11.

	1.	Nivnice		14	2	0	200:88	46
	2.	Kunovice B	12	4	1	196:110	45
	3.	Drsl.-Veletiny	11	3	3	180:126	42
	4.	Dol. Němčí C	8	2	7	160:146	35
	5.	Vlčnov		7	2	8	156:150	33
	6.	Újezdec-Těšov	7	2	8	139:167	33
	7.	Bojkovice	6	2	9	153:153	31
	8.	Hluk C		6	2	9	127:179	31
	9.	Uh. Brod	5	4	7	131:157	30
	10.	O. N. Ves	5	2	10	135:171	29
	11.	Jarošov		5	1	10	121:167	27
	12.	Traplice	1	0	15	102:186	18
Soutěž vstoupila do své poslední čtvrtiny. Téměř jistým vítězem je družstvo Nivnice, jistým sestupujícím do II. třídy OP jsou Traplice.

II. třída okresního přeboru mužů - 17. kolo: Kunovice C - Bystřice p. Lop. 12:6, Jarošov B - Vlčnov B 8:10, Dol. Němčí D - Bojkovice B 13:5, Ořechov - Bílovice 13:5, Velehrad - Zlechov 10:8, Drslavice B - Kostelany 11:7.


	1.	Kunovice C	11	3	3	191:115	42
	2.	Ořechov		11	1	4	178:110	41
	3.	Bystřice p. L.	10	3	4	184:122	40
	4.	Bílovice	9	4	4	170:136	39
	5.	Bojkovice B	8	4	5	163:143	37
	6.	Drslavice B	8	2	7	154:152	35
	7.	Vlčnov B	7	3	7	151:155	34
	8.	Kostelany	6	2	9	150:156	31
	9.	Zlechov		6	2	9	143:163	31
	10.	Dol. Němčí D	4	4	9	134:172	29
	11.	Velehrad	4	2	10	119:169	26
	12.	Jarošov B	1	0	16	81:225	19
Ve II. třídě okresního přeboru o vítězi stále není rozhodnuto. Nejlépe je na tom Ořechov, který má odložený zápas s Velehradem. V případě vítězství by se probojoval na první příčku v tabulce. Jistým sestupujícím je nováček třídy Jarošov B, který má už velký odstup od družstev umístěných před ním. O dalších sestupujících rozhodnou až sestupy z vyšších tříd.

Okresní přebor žáků - finálová skupina Kunovice - Dolní Němčí C 7:3, Dolní Němčí B - Nivnice 9:1, Bojkovice - Dolní Němčí 1:9.

Okresní přebor žáků - skupina o 7. - 14. místo Hluk B - Komňa 6:4, Hluk - Vlčnov odloženo, Drslavice-Veletiny - Kunovice B 7:3, Jarošov - O. N. Ves 3:7.

Antonín VlkLigové šipky ve výsledcích
I. liga, 20. kolo:
Lion Zdounky - Moravia Stars 5:6, Saila KM - Aréna KM 8:3, Ječmínek Chropyně - Zlobice 8:3, Centrál Hulín - Čamlík Malenovice 5:6, Slovan KM - ŠK Synot 4:7, Skaštice - Novex Uh. Ostroh 0:11 (kontumačně), Kostelec - U Jarmily Kojetín 3:8.
Pořadí: 1. Saila 20/38, 2. Moravia Stars 20/36, 3. ŠK Synot 20/35, 4. U Jarmily Kojetín 20/34, 5. Centrál Hulín 20/33, 6. Aréna KM 20/33, 7. Čamlík 20/31, 8. Novex Uh. Ostroh 20/30, 9. Ječmínek 20/28, 10. Lion Zdounky 20/26, 11. Slovan KM 20/26, 12. Kostelec 20/26, 13. Skaštice 20/22, 14. Zlobice 20/19.

II. liga, 20. kolo:
ŠK Malibu Synot - Kostelec 7:4 (Kotásek 2,5 Kaňovská 2, Hanáček 1,5 Blaha 1.), VK Valmez - Cicero Napajedla 9:2, Sany Motor UH - Vetřelci Rohatec 3:8, Čamlík - A JE TO 5:6, Hodonín - MASH 4:7, Biliar II. UB - Bernard 7:4, Napálsko - Biliar I. UB 6:5.

III. liga:
Novex III. - Novex II. 7:4, MASH II. - Titanic 6:5, Sukava - Šalanda 4:7, V-Bar - Biliar IV. 9:2.

(pech)
Fotbalové přípravky
Prostějov (RL) - Turnaj přípravek v Prostějově (ročník 89) FC Synot Slovácká Slavia dosáhla těchto výsledků: - Sigma Olomouc 1:1 (Dohnal), - Drnovice 1:0 (Dohnal), - Uno Zábřeh 2:0 (Klvaňa, Dohnal), - Sparta Brno (Dohnal 2). FC Synot dosáhl těchto výsledků: - Prostějov 3:5, - Jihlava 1:0, - Morkovice 0:2. V utkání o sedmé místo porazil Synot Zábřeh 3:2. Semifinále: Slovácká -Morkovice 2:1 (Dohnal 2). Finále: Slovácká - Jihlava 4:1 (Dohnal 2, Kerber, Šustr). Nejlepší hráč tunaje Dohnal ze Slovácké.
Turnaj mladších žáků (roč. 87), Skupina A: Slovácká B - Uno Záhřeb 0:0, - Přerov 0:2, - LeRK Prostějov 1:1 (Sopůšek), - Drnovice 0:0. Skupina B: Slovácká A - Hulín 1:1 (Svoboda), - Boby Brno 1:1 (Malůšek), S. Olomouc 1:1 (Malůšek), - Sparta Brno 4:0 (Malůšek, Slavík). Semifinále: Slovácká A - LeRK Prostějov 0:0 ,na penalty 1:3. O sedmé místo: Slovácká B -Sigma Olomouc 0:4. O třetí místo: Slovácká A - Boby Brno 0:1.Krutá prohra hradišťských hokejistů
HC Orlová - HC Uh. Hradiště 11:4 (2:1, 5:1, 4:2)
Orlová (RH) - Hradišťské mužstvo odjíždělo k těžkému utkání na led favorizované Orlové ve značně oslabené sestavě. Pro marodku a zranění chybělo šest útočníků a trenér Vodák musel improvizovat v jednotlivých řadách. Do první velké šance zápasu se dostal v 8. minutě hostující Jenáček. Po individuální akci se dostal až před gólmana Jurečku, ale ten ho vychytal. Zato úspěšnější byl domácí Dvořák, který ve 12. zajistil Orlové ve vlastním oslabení vedení. O minutu později už bylo srovnáno, když po přihrávce Boháče vymetl horní růžek Jurečkovy branky Tesařík. V 17. poslal domácí opět do vedení Pěkník.
V první minutě druhé třetiny vyrovnal na 2:2 Šebestů po přihrávce Matlacha. Ve 23. se Orlová znovu ujímá vedení gólem Vavříčka a hostující branku opustil brankář Adamec, na jeho místo nastoupil Nečas. Jenže o dvě minuty později vstřelil čtvrtou branku Gřegoř a poprvé zvýšil vedení domácích na dvoubrankový rozdíl. Velkou šanci hostů udržet přijatelný stav a zůstat ve hře měl ve 27. Tesařík s Boháčem, ale jejich nájezd zakončený střelou posledně jmenovaného skončil neúspěšně. Potom stříleli branky už jenom domácí borci. Poslední trefu do černého vyslal v 52. minutě Gřegoř a upravil stav na 11:2. Při domácích stálo štěstí, neboť co vystřelili na branku, to skončilo v síti. Za stavu 7:2, ve 40. minutě se po tvrdém souboji u mantinelu krvavě zranil v obličeji hostující obránce Pasmínka, ale hosté čtyřminutové přesilovky nevyužili, pouze Honysz nastřelil tyčku. Po desáté brance v síti hostů se do branky vrátil opět Adamec.
V závěru zápasu se ke slovu dostali i Hradišťané, když využili dvakrát přesilovky. Nejdříve v 55. střelou od modré Vrla snížil na 11:3 a na konečných 11:4 upravil Honysz po nahrávce Matlacha. Závěrečný účet mohl stanovit v 57. Tesařík, ale jeho nájezd zlikvidoval Jurečka.
Po utkání nehrající M. Stavjaňa řekl: "Zpočátku to na debakl nevypadalo, ještě na začátku druhé třetiny to bylo 2:2, ale od stavu 4:2 pro domácí se naše hra zhroutila. Máme citelnou marodku, navíc se zranil obránce Pasmínka a kupily se chyby."
Branky a asistence: 12. Dvořák - 1:0, 13. Tesařík (Boháč) - 1:1, 17. Pěkník - 2:1, 21. Šebestů (Matlach) - 2:2, 23. Vavříček - 3:2, 25. Gřegoř - 4:2, 30. Pěkník - 5:2, 36. Dvořák - 6:2, 39. Šebek - 7:2, 45. Balajka - 8:2, 45. Vavříček - 9:2, 46. Kutěj - 10:2, 52. Gřegoř - 11:2, 55. Vrla (Svoboda) - 11:3, 57. Honysz (Matlach) - 11:4. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Oslabení: 1:0. Rozhodčí: Hradil (Val. Meziříčí) - Hanzlík a Rychlý. Diváci: 900.
Sestava HC Uh. Hradiště: Adamec (23. Nečas, 46. Adamec) - Vrla, Svoboda, Šebestů, Matlach, Honysz - Pasmínka, Kartůsek, Jenáček, Boháč, Tesařík, - Sladký, Šik, Slezák, Andrýsek, Peprníček. Náhradníci: Nečas, Vavřík, Fornůsek. Chyběli: M. Stavjaňa, Zd. Okál, Šnoblt, Pavel, Hoza, Trojek. Trenér J. Vodák.

41. kolo:
Poruba - Frýdek-Místek 3:7, Rondo Brno - Kopřivnice 6:4, Šternberk - Kroměříž 5:3, Uničov - Ytong Brno 1:5, Nový Jičín - Přerov 3:4, Orlová - Uh. Hradiště 11:4

	1.	Ytong Brno	27	8	6	180:84	62
	2.	Šternberk	28	2	11	134:82	58
	3.	Orlová		24	9	8	179:100	57
	4.	Nový Jičín	20	7	14	127:101	47
	5.	Uh. Hradiště	20	6	15	163:122	46
	6.	Poruba		19	5	17	141:122	43
	7.	Uničov		20	2	18	144:147	42
	8.	Přerov		13	12	14	129:119	38
	9.	Fr.-Místek	16	5	19	117:138	37
	10.	Rondo Brno	8	5	28	77:167	21
	11.	Kopřivnice	6	9	26	87:190	21
	12.	Kroměříž	5	6	30	66:172	16
42. kolo - Z důvodu I. předkola poháru ČSLH byla všechna utkání přeložena na středu 1. března 2000 v 18,00 hodin. Hrají se tyto zápasy: Frýdek-Místek - Nový Jičín, Přerov - Uničov, Ytong - Orlová, Kroměříž - Rondo, Kopřivnice - Poruba, Uh. Hradiště - Šternberk.Tetčice - Uh. Brod 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)
Tetčice (VG) - Utkání předposledního kola se hrálo na zimním stadionu v Rosicích. Domácí Tetčice nastoupily opět s plným počtem hráčů, zatímco v minulém kole přijely do Velké Bíteše jen s 8 hráči a prohráli kontumačně. Broďané nastoupili do utkání s předsevzetím odčinit nezaslouženou porážku v Nedvědicích. V první třetině předváděli pohledný hokej, hráli pozorně v obraně a nepouštěli soupeře k vážnějším akcím. Ve 12. minutě se Broďané ujali vedení brankou Zavadila po přihrávce Tkadlčíka. V téže minutě po ideální přihrávce Pagáče upravil Janeba pohotovou prudkou střelou na 0:2. Druhá třetina pokračovala opět v rychlém tempu. V 31. snížili domácí na 1:2 brankou Kocourka. O minutu později při vyloučení hostujícího obránce Surého, ujel domácím hráčům Obadal, ale gól nedal.
Ještě při témže vyloučení ujeli opět Hefka s Tkadlčíkem. Hefkovu střelu stačil brankář vyrazit, ale odražený puk vrátil do sítě Tkadlčík a upravil na 1:3. V závěrečné třetině, ve 43. zvýšil Janeba z přihrávky Obadala na 1:4 a ve 48. zvýšil Zavadil na 1:5 po asistenci Tkadlčíka. V 52. upravil domácí Škoda na 2:5. Tečku za utkáním udělal znovu Zavadil po přihrávce Mimochodka. Po bojovném výkonu Broďané zaslouženě zvítězili 2:6.
Sestava Uh. Brodu: Bříštěla - Masař, Hefka, Zavadil, Mimochodek, Tkadlčík - Novotný, Surý, Janeba, Obadal, Pagáč - Uhříček, Polášek, Kašný (30. Kouřil), Hasoň, Kunorza. Trenér J. Vančura.

Finále Jihomoravského přeboru mužů - 9. kolo:
Blansko - Nedvědice 4:2, Boskovice - V. Bíteš 4:4, Tetčice - Uh. Brod 2:6.Uh. Ostroh - Hokej Brno 8:1 (4:0, 4:1) - nedohráno
Uh. Ostroh (RP) - Ostrožané chtěli v zápase odčinit špatné výsledky z posledních kol, a to se jim plně podařilo. Už ve 4. minutě Mika nekompromisně prostřelil brněnského gólmana. Po třech minutách po vynikající přihrávce Weintritta proměnil sólo Foret. Do konce třetiny se zapsali mezi střelce ještě Polehňa a Němčický. Ve druhé třetině po dvou minutách zvýšil Mika na 5:0. Až za tohoto stavu se podařilo Brňanům snížit. Potom už zase stříleli jen domácí. Nejdříve Zalubil a dvakrát Dobřecký stanovili výsledek po dvou třetinách na 8:1. Do závěrečné třetiny hosté z neznámých důvodů nenastoupili, a tak bude mít zápas zřejmě dohru u disciplinární komise. Vynikající výkon podal v utkání domácí Weintritt.
Branky: Mika 2, Dobřecký 2, Foret, Polehňa, Němčický, Zalubil.
Sestava Uh. Ostrohu: Hubáček, Hříbek - Bedřich, Uherek, Slaný, Dobřecký, Nemčický - Klauda, Větříšek, Mika, Zalubil, Polehňa - Weintritt, Vodný, Procházka, Foret, D. Lekeš.Zimní příprava dorostu
Uh. Hradiště (JB) - Starší dorost FC Synot Slovácká Slavia, MSFL, trenér Stanislav Vajčner. Sigma Olomouc (1. liga) - Synot SS 2:1 (1:1). Hrbek. Hráno v Hluku. Spartak Myjava (Slovenská liga) - Synot SS 1:1 (1:1). M. Bednařík. Škvára v Myjavě. Svit Zlín 16 - Synot SS 2:3 (1:1). M. Bednařík, Hrbek, Zlatý. Umělá tráva na Vršavě.
Jiskra Otrokovice - Synot SS 0:5 (0:3). Zlatý 2, Obal, Machala, Botek. Škvára v Otrokovicích.
Mladší dorost FC Synot Slovácká Slavia, MSFL, trenér Ladislav Minář. Sigma Olomouc (1. liga) - Synot SS 2:0 (1:0), Spartak Myjava (Slovenská liga) - Synot SS 1:2 (0:1), Šálek, Krystýnek, Svit Zlín (1. liga) - Synot SS 1:2 (1:0), Rak, Sýkora.Žáci Slovácké hráli v Trenčíně
Trenčín (MH) - Žáci FC Synot Slovácká Slavia Uh. Hradiště r. 1986 startovali na na halovém fotbalovém turnaji v Trenčíně, který zorganizovala tamní Ozeta. V závěrečném účtování je dělilo od druhého místa pouze horší skóre.

Výsledky:
Slovácká Slavia - Nové Zámky 4:1, - Rapid Bratislava 4:3, - kraj Trenčín 1:3, - TPS Trenčín 6:0, Ozeta Trenčín 1:0, - Trenč. Turná 3:5, - Dubnica N. V. 1:1. Pořadí: 1. kraj Trenčín, 2. Ozeta Trenčín, 3. FC Synot Sl. Slavia Uh. Hradiště. Nejlepším hráček turnaje byl vyhlášen Libor Křivánek FC Synot Slovácká Slavia.Hokejové soutěže mládeže
Liga ČR, sk. B - dorost
Šumperk - HC Uh. Hradiště 2:7 (1:0, 1:4, 0:3). Branky a asistence: Mikulášek 2, Barák 2, J. Bruckner, Daněk a Novotný - M. Bursík 3, Barák, Krystýnek, Kovář, Novotný, Oprchal (brankář) a Špath. Na zaslouženém vítězství se podílel trenér Zd. Radkovič jenž zastupoval nemocného E. Šnoblta.
Karviná - HC Uh. Hradiště 2:0 (1:0, 0:0, 1:0). Časomíra Nisasport zklamala, a tak bylo nutné použít stopky. Ve vyrovnaném utkání hosté nehráli špatně, ale hraje se na góly a ty stříleli domácí. Dobře zachytal brankář Oprchal.

Liga ČR, sk. E - starší žáci 8.tř.
HC Uh. Hradiště - Prostějov 3:5 (1:2, 2:1, 0:2). Branky a asistence: Novotný 2, O. Pěrka - kapitán Ťok 2, Žaluda a Šrámek. Domácí prohrávali 0:2, vyrovnali na 2:2. Rozhodující dvě branky inkasovali v samotném závěru a poslední branku dostali při power play.
Jihlava - HC Uh. Hradiště 8:1 (2:0, 4:1, 2:0). Chvostál.

Liga ČR sk. E - starší žáci 9. tř.
HC Uh. Hradiště - Prostějov 6:4 (0:2, 4:0, 2:2). Branky a asistence: Šudřich 2, K. Polehňa, L. Stašek, Sekanina a T. Mazurek - T. Mazurek, Hampala, kapitán J. Stašek, Husák a Helísek.
Jihlava - HC Uh. Hradiště 9:1 (2:0, 2:0, 5:1). Branky a asistence: Helísek - Husák.

Jm liga - žáci 6. tř.
HC Uh. Hradiště - Havl. Brod 2:5 (1:2, 0:2, 1:1). Branky a asistence: M. Laga a Dobeš - P. Červenka. Hosté vyhráli zaslouženě.
HC Uh. Hradiště - Jihlava 3:5 (2:2, 1:2, 0:1). P. Černuška, Kropáček, L. Klesnil - Korda. Domácí se dlouho drželi, ale od poloviny utkání přenechali ledovou plochu favorizovaným Jihlavanům.

Jm liga - starší žáci 7. tř.
HC Uh. Hradiště - Havl. Brod 3:7 (2:2, 0:1, 1:4). Branky a asistence: Chrástek 2 a Svadbík - P. Hamrlík, který za stavu 2:3 neproměnil trestné střílení.
HC Uh. Hradiště - Jihlava 2:3 (1:1, 1:2, 0:0). Branky a asistence: Gál a Svadbík - kapitán Obadal a Chrástek.

Jm přebor - žáci 4. tř.
HC Uh. Hradiště - Kroměříž 1:4 (0:1, 1:3, 0:0). Branky a asistence: F. Krystýnek - Křiva. Nečekaný výsledek, domácí ač jsou druzí v tabulce za Jihlavou přenechali body svému soupeři. Jihlava vede už o 5 bodů.

Jm přebor - žáci 5. tř.
HC Uh. Hradiště - Kroměříž 7:2 (1:1, 4:0, 2:1). Gazdík 2, J. Oslzla, Staněk, M. Foret, Dufka a P. Mazurek - Ulman, Valenta, Bruckner 2 a P. Dleštík.

Jm přebor - junioři
Uh. Brod - HC Uh. Hradiště 0:7 (0:1, 0:4, 0:2). Andrýsek 3, P. Fornůsek 2, T. Kartusek a Opravil - P. Sakrajda, Slezák a O. Radkovič. Po vyrovnané úvodní třetině se v derby postupně začali prosazovat favorizovaní hosté. Domácím dobře zachytal brankář Chlup, také hostující gólmani Šťastný a Kubiš chytali spolehlivě a udrželi čisté konto. Pokud HC Uh. Hradiště zvítězí v rozhodujícím duelu doma s Blanskem v neděli 27. 2. od 15.15 hod. bude mít šanci vybojovat historický postup do ligy ČR juniorů. První finálové utkání by se hrálo v Porubě s vítězem severemoravského přeboru a druhé na ZSM v Uh. Hradišti.

JB
Hlucká košíková
TJ Sp. Hluk - TJ Vertex Mor. Krumluv 66:46 (26:26). Ve vyrovnaném prvním poločase se mužstva prezentovala především dobrou obranou. První koš zápasu padl až ve 4. minutě. Po přestávce už hosté nastačili Hlučanům rychlostí ani technikou. Body: M. Churý 20, Momčil 14, Míšek 11, Hybler 8, Kovář 5, M. Churý 4, Zajíc 4.

TJ Sp. Hluk - TJ Znojmo 59:66 (27:26). Po těsném vítězství z první půle se na palubovku vrátil po přestávce zcela jiný tým Hlučanů. Úplně se rozpadla rozehrávka, která by hru uklidnila. Domácí stříleli z nepřipravených pozic a soupeř už jenom zvyšoval náskok. Body: M. Churý 17, Momčil 12, Kovář 6, Zajíc 6, Vavřín 6, Hybler 5, M. Churý 4, Míšek 3.
Fotbalisté FC Synot se připravují na Kypru
Apollon Limassol - FC Synot 0:3 (0:2)
Kypr (Mil) - Program přípravných zápasů kyperského pobytu se na poslední chvíli pozměnil. Proto Synot nastoupil proti domácímu několikanásobnému mistru země limassolskému Apollonu. Kvůli předcházejícímu nočnímu lijáku byl zápas přesunut na tréninkovou plochu, která zrovna kvalitou neoplývala, neboť její povrch byl značně nerovný. Domácí tým nastoupil velmi sebevědomě, ale brzy mu hřebínek spadl. Již ve třetí minutě se dokázal Míl uvolnit obránci Limassolu a jeho tvrdá střela levačkou se odrazila od tyče do sítě - 0:1.
Tento úspěch Synot povzbudil a začal praktikovat kombinační hru. Svého soupeře tak značně přehrával. V 16. byl v jasné gólové pozici sražen Malár, ale píšťalka kyperského rozhodčího mlčela. Po půlhodině hry odkop domácího obránce trefil tělo Hlahůlka a odražený míč přistál přesně u tyče - 0:2. Hosté si dokázali vytvořit další šance, ale ani Malár a dvakrát Lysáček je neproměnili.
Ihned po změně stran uštědřili hosté domácímu Limassolu hrajícímu se čtyřmi reprezentanty další ránu. Ve 48. se dokázal na pravé straně uvolnit Kowalík a chytrým obloučkem přehodil vybíhajícího brankáře - 0:3. Hosté i nadále produkovali chytrý český fotbal, což na soupeře platilo. Hráči Apollonu se s tím nedovedli smířit a jejich zákroky byly až brutální. Naštěstí nohy hostujících hráčů dohrály zápas bez vážnější ujmy.
Branky: 3. Míl, 27. Hlahůlek, 48. Kowalík.
Sestava FC Synot: Ondrůšek (46. Macko) - Soldán (81. Videman) - Trousil (81. Beníček), Veselý - Bosák (46. Vojtěšek), Kopačka (46. Němčický), Hlahůlek (81. Kopačka), Lysáček, Vajda (46. Zapletal) - Malár (46. Kowalík), Míl (46. Faldyna). Trenér František Komňacký.FC Synot - KS Groclin 0:1 (0:1)
Kypr (Mil) - Další zápas sehrál Synot na hotelovém hřišti v Paposu s nováčkem polské první ligy. Utkání hrané s velkým nasazením provázela řada střetů. Ze strany polské družiny také řadou ošklivých faulů, které však slabý kyperský sudí pískal jen sporadicky, takže se na rozměklém trávníku pořádně jiskřilo. Synot měl po celý zápas územní převahu. Zvláště v závěru zatlačil Poláky na jejich polovinu, ale tentokrát selhala koncovka. Jediný gól zápasu vsítil z pozice na hraně ofsajdu Vojciechovsky, na jehož prudkou střelu k tyči Macko nedosáhl.
Celý druhý poločas měl Synot velkou převahu, ale snaha končila na nedůrazném zakončení. V 65. byl za ošklivý faul na Faldynu vyloučen jeden z polských hráčů. Vyrovnání odmítl v 78. Němčický, který ve výhodné střelecké pozici chtěl ještě přihrávat, ale míč nenašel adresáta. V závěru polský celek už jen zdržoval a nakonec nezaslouženou výhru uhájil. V tomto utkání musel trenér Komňacký oželet účast střelce Malára, kterého přepadla angína a vysoké teploty.
Branka: 28. Vojciechovsky.
Sestava FC Synot: Macko (46. Ondrůšek) - Soldán - Trousil (46. Veselý), Vojtěšek (68. Trousil) - Bosák (46. Kopačka), Němčický, Hlahůlek, Zapletal (46. Lysáček), Vajda (68. Zapletal) - Míl (46. Faldyna), Kowalík. Trenér František Komňacký.
"Bohužel počasí nám nepřeje. I když se teplota pohybuje okolo 20 stupňů, hodně zde pršelo. Dnes je neděle a konečně nám vysvitlo sluníčko. Zatím jsme trénovali na dost mizerném hřišti. Herní nácvik se zde dělat nedal. Věřím, že od zítřka přejdeme na slušné hřiště a splníme své cíle, pro které jsme sem jeli. V přípravných zápasech jsme podali velmi dobré výkony," komentoval dosavadní působení Synotu na Kypru trenér František Komňacký. Poslední utkání soustředění sehraje Synot proti doposud neurčenému švýcarskému celku v úterý.Slovácká Slavia - O. N. Ves 6:0
Uh. Hradiště (JB) - Dohrávané utkání 6. kola pořádaného FC Kunovice probíhalo na zasněženém, ale velmi dobře upraveném škvárovém hřišti v Uh. Hradišti. Od počátku utkání se projevoval markantně rozdíl dvou tříd. V 1. poločase se hradištští hráči předháněli v zahazování i těch nejvyloženějších šancí a zásluhou výborně chytajícího brankáře Bělohlávka favorit vedl pouze 1:0. Po změně stran se domácí rozehráli k exhibičnímu výkonu a konto svého defenzivně hrajícího soupeře zatížili pěti góly. Navíc v 86. minutě nejlepší kanonýr turnaje a v tomto duelu kapitán týmu Nekarda neproměnil pokutový kop.
Góly: 19., 63. a 73. Racek, 52. Machala, 61. Vařecha, 75. Buchta. Diváků: 30, rozhodčí: Chramcov Josef sen. ze Zlechova.
Sestavy: FC Synot SSS: Krkoška (Mladcová) a Kaňa - Nekarda, Palčík, Orlovský, Herodes, Bičánek, Vařecha, Obal, Chlachula, Machala, Racek, Lysoněk, Mikulášek, Buchta. Trenér: Petr Vařecha. Chyběl Beníček, který odletěl se Synotem na Kypr.
O. N. Ves: Bělohlávek a K. Voráč jun. - Jurásek, Zajíc, O. Hábl, Janča, Beneš, M. Voráč, J. Zajíček jun., L. Franta, Krystýn, Svoboda, R. Nikl, M. Kusák. Trenér: Pavel Franěk.Kyjov - Kunovice 2:2 (2:1)
Přátelské utkání bylo sehráno uplynulou středu na škvárovém hřišti v Ratíškovicích. V prvním poločase byli fotbalisté z Kyjova aktivnější, hra Kunovjanů byla nepřesná, a to hlavně v rozehrávce. Po jedné z chyb se dostal k míči Štěpanovský a otevřel skóre - 1:0. Hosté se však nepoučili a po další hrubce dorazil míč z malého vápna Šimčík - 2:0. Teprve pak se Kunovští dostali ke slovu, jmenovitě Mačuda, který napřáhl z 20 metrů a snížil na 2:1. Po přestávce se snažili hosté o vyrovnání, což se jim nakonec povedlo Boďou.Písecký fotbalový turnaj
M. Písek (DG) - Buchlovice - SK Zlechov 0:4 (0:2). Branky: L. Machala, Zajíc, Bureš, Staňa. Zlechovští zvítězili rozdílem třídy a zatím jsou v turnaji bez porážky.
Mor. Písek - Nedakonice 1:2 (0:2). Branky: Somr - Bábík, vlastní.
Buchlovice - Uh. Otroh 0:3 (0:1). Branky: Vaculík, Jurčeka, Petřík.
Ořechov - Tupesy 1:2 (0:1). Branky: Mazáč - Duda, Pekárek. První vítězství Tupes v turnaji.
Boršice B - Velká n. V. 1:4 (1:3). Branky: Šťastný - Sup 2, Kohút, Vařecha z PK. Boršický celek nastoupil v silně kombinované sestavě se čtyřmi dorostenci, několika hráči B mužstva a na výkonu to bylo znát.Poslední kolo zimního turnaje v Kunovicích
Hradčovice - FC Synot Slovácká Slavia 0:4 (0:2)
Hosté si zpočátku vytvořili mírnou územní převahu, ovšem do první vážnější šance se dostali Hradčovičtí. Pak se sám před brankářem ocitl Buchta, jeho střelu však Bláha vyrazil na roh. Ve 30. nachytal na hruškách nepozorného Bláhu Orlovský střelou ze 30 metrů - 0:1. Těsně před koncem první půle se střela Nekardy odrazila od břevna k Rackovi a ten do prázdné brány upravil na 0:2. Ve druhém poločase byli úspěšní ještě Racek a Mikulášek a rozhodli o spravedlivém vítězství hostí.
Branky Racek 2, Orlovský, Mikulášek. Sestava FC SSS: Sedláček (Kaňa) - Palčík - Orlovský, Lysoněk - Chlachula, Buchta, Bičánek, Nekarda, Mikulášek - Racek, Hrbek. Střídali M. Vařecha, Machala, Herodes. Hradčovice: Bláha (Fornůsek) - Plevák - Dýmal, Koželuh, Máčala˙- Buráň, Michalčík, Kopták, Sukup - Koníček, Hořák. Střídali Čuda, Kašpařík a Přecechtěl.

Polešovice - Kunovice 1:4 (0:3)
Utkání se hrálo na slušně připraveném terénu v Polešovicích. Hned od začátku dávali hráči Kunovic najevo, kdo bude pánem na hřišti. Skóre otevřel Strakáč po rohovém kopu hlavou - 0:1. V polešovické brance stál výborný Skovajsík, na kterého sice nevyzrál Boďa, ovšem na hlavičku Kachlíka už nestačil - 0:2. Před koncem poločasu domácí zadáci faulovali v pok. území Charváta a nařízenou penaltu bezpečně proměnil Mačuda - 0:3. Druhou půli začali lépe Polešovičtí. Kunovjané nechali ve vápně volného Suchého a ten snížil na 1:3. Závěrečné slovo měli opět fotbalisté z Bělinky, po centru Řezníka upravil hlavou na konečných 1:4 Zlínský.
Po utkání řekl trenér L. Blaha: "Utkání zcela splnilo přípravný charakter. Druhý poločas byl sice z naší strany horší, ovšem za tak výrazného vedení je to pochopitelné. Hráči, kteří náš tým posílí do jarních bojů, podali dnes slušný výkon."
Sestava Kunovic: Polášek (Sebera) - Strakáč (Uhlíř) - Julina (Svoboda), Řezník - Boďa, Šimeček, Mačuda, Kachlík (Malůš) - Charvát (Březík), Zlínský).
Polešovice: Skovajsík (Kuchař) - Bystroň - Macháček, Jedelský - Lahola, J. Červinka, Koranda, Janík, Omelka - Suchý, Michálek. Střídali Bartošík, Vojtek, Dominik.
Branky: Suchý - Strakáč, Kachlík, Mačuda, Zlínský.

Hluk - Jarošov 0:0
V prvním poločase se hrál bojovný fotbal, ve kterém se hráči věnovali více defenzívním úkolům. Diváci se nedočkali žádných vážnějších příležitostí a stejný scénař měla i druhá polovina utkání. Když pak největší šance propásli Konečný a na druhé straně i Cakl, rozešli se oba soupeři smírně. Trenér Jarošova V. Kaštánek komentoval zápas slovy: "Konečně se nám stabilizuje kádr, zranění a nemoci nás naštěstí obcházejí a také výkon mužstva má vzestupnou tendenci. S celkovým vystoupením našeho týmu na turnaji jsem spokojen."
Sestava Hluku: Janča (Hájek) - Šafařík - Kučera (Žajdlík), Horák, Gabriel - Chytil, Cakl, Straka, Baštinec - Johaník, D. Konečný.
Jarošov: Bradáč - Štolba - Maňásek, Bureš, Greguš - Stašek, Komárek, Bobčík, Otto - Smetka (Jakšík), Hotař.

O. N. Ves - Vlachovice 2:2 (1:1)
Vlachovičtí fotbalisté přijeli ze soustředění na Lopeníku a působili matným dojmem. Prosazoval se je n Kalina, jehož druhý pokus skončil za Voráčovými zády. Tím srovnal krok v tabulce střelců s hradišťským Rackem. Na samém konci poločasu stáhl brankář Štrbák Zumra a nařízenou penaltu zužitkoval Zajíc. Když vlachovický Hověžák zvýšil na 1:2, zdálo se, že hostům vítězství nemůže uniknout. Závěry obou poločasů však patřily Nové Vsi. Byla to nová akvizice Jan Zumr, který srovnal na 2:2.
"V dnešním utkání nastoupily získané posily M. Máčala z Kunovic a J. Zumr. Oba se jeví jako dobří hráči, kteří budou pro mužstvo přínosem. Ve velice dobrém světle se ukázal zejména Zumr, jenž k nám přijde na hostování z Prachatic," pochvaloval si trenér O. N. Vsi P. Franěk.
O. N. Ves: Voráč (Bělohlávek) - Zajíc - Jurásek, M. Máčala, Hábl - Voráč, Franta, Pěček, Zumr (na hostování z Prachatic) - J. Zajíček, Bičan. Střídali Svoboda, Kusák, Krystýn. Branky Zajíc z penalty, Zumr - Kalina, Hověžák.


	Konečná tabulka:

	1.	Kunovice	6	0	1	25:7	18
	2.	FC SSS		5	2	0	30:4	17
	3.	Hluk		3	2	2	15:12	11
	4.	Vlachovice	2	2	3	18:12	8
	5.	Hradčovice	2	1	4	17:20	7
	6.	Polešovice	2	1	4	11:19	7
	7.	Jarošov		2	1	4	9:28	7
	8.	O. N. Ves	1	1	5	6:29	4

Nejlepšími střelci byli vyhlášeni Kalina (Vlachovice) a Racek (FC SSS), oba nastříleli 7 branek.
(MB)www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund