Číslo: 10
10.03.1997
Článků: 44

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Kanoisté do Chorvatska
Rozlosování divize D:
TJ Traplice slaví 65.výročí založení fotbalového klubu
Trenér Nevrlý se těší na zápas do Uh. Brodu
SOUPISKA HRÁČŮ FC SYNOT STARÉ MĚSTO - JARO 1997
Oblastní šachy
FC Slovácká Slavia - Baník Havířov 2:0 (1:0)
Tečka za hokejovou ligou
O postup do I. hokejové ligy

Kanoisté do Chorvatska

Kanoista Zbyněk Ondačka, druhý sportovec Uherskohradišťska, se pomalu zotavuje ze zranění palce a spolu s maratonským národním týmem odjel za teplem do Chorvatska.
O. N. Ves (vp) - V sobotu odjel juniorský a maratonský národní tým rychlostních kanoistů k čtrnáctidennímu soustředění do chorvatského Nového Gradu. Městečko nedaleko Umagu se už po několikáté stane dočasným domovem pro téměř šest desítek závodníků. Ve dvou autobusech bude mít místo i kanoista a kajakář z Ostrožské Nové Vsi - maratonec Zbyněk ONDRAČKA zotavující se ze zranění palce, junioři MAREK, KOLÁŘ, Tomáš a Bohumil KUSÁKOVI a také odchovanec LAGA. Na tvrdou přípravu bude dohlížet i jejich trenér PJAJČÍK, působící u juniorské reprezentace. Vodáci ze Slovácka tvoří jednu z nejpočetnějších skupin z jednotlivých klubů.
Příprava bude zaměřena především na trénink na vodě - na nedaleké řece a v případě příznivého počasí i v mořském zálivu. Kromě toho k udržení fyzické kondice využijí kanoisté i činky, okolní terény pro běh a malý hotelový bazének. Mimo KOLÁŘE a B. KUSÁKA, kteří museli sáhnout do kapes rodičů pro 6 000,- Kč, když druhou polovinu uhradil klub, cestují jejich kolegové vzhledem k loňským výsledkům na náklady Českého svazu kanoistů. Tréninku v příznivějších podmínkách využijí i další závodníci za #své ze všech koutů světa.
U Jadranu v současnosti trénuje výprava dospělých z Dukly Praha, včetně olympionika HRUŠKY, pocházejícího rovněž z Ostrožské Nové vsi. Po návratu se armádní tým přesune do Itálie, kam zamíří další novovešťan Petr POJEZNÝ se svým univerzitním sportovním klubem.
Už od konce ledna se v Jihoafrické republice připravuje DOKTORďs TEAM. Pod vedením trenéra Josefa DOKTORA tam bude pobývat až do začátku dubna olympijský vítěz Martin, jeho švagrová Simona a pardubický junior NETUŠIL.
Vzhledem k zamrzlým hladinám jezer v Ostrožské Nové Vsi, tloušťka ledu dosáhla až 45 cm, musí tamní kanoisté, kajakáři a kajakářky trénovat od 15. února na řece Moravě. Podobně jako v loňském roce vyjíždí jedna skupina na vodu z VK Moravia v Uherském Hradišti, druhá ze Sokolovny v Uherském Ostrohu. První letošní závod by měli novovešťané absolvovat 12. dubna buď na Váhu v Piešťanech, nebo na Bečvě v Hranicích.Rozlosování divize D:
16. kolo - 16.3. v 14.30 hod.:
D. Kounice - Žďár, LeRK B - Brumov, Trnava - Svitavy, Zlín B - Kunovice, Hodonín - Veselí, D. Němčí - Židenice, Slavičín - Bystrc, Blansko - Zeman Brno.
17. kolo - 23.3. v 15.00 hod.:
Blansko - D. Kounice, Zeman Brno - Slavičín, Bystrc - D. Němčí, Židenice - Hodonín, Veselí - Zlín B, Kunovice - Trnava, Svitavy - LeRK B, Brumov - Žďár.
18. kolo - 30.3 v 15.00 hod.:
D. Kounice - Brumov, Žďár - Svitavy, LeRK B - Kunovice, Trnava - Veselí, Zlín B - Židenice, Hodonín - Bystrc, D. Němčí - Zeman Brno, Slavičín - Blansko.
19. kolo - 6.4. v 16.00 hod.:
Slavičín - D. Kounice, Blansko - D. Němčí, Zeman Brno - Hodonín, Bystrc - Zlín B, Židenice - Trnava, Veselí - LeRK B, Kunovice - Žďár, Svitavy - Brumov.
20. kolo - 13.4. v 16.00 hod.:
D. Kounice - Svitavy, Brumov - Kunovice, Žďár - Veselí, LeRK B - Zeman Brno, Hodonín - Blansko, D. Němčí - Slavičín.
21. kolo - 20.4. v 16.30 hod.:
D. Němčí - D. Kounice, Slavičín - Hodonín, Blansko - Zlín B, Zeman Brno - Trnava, Bystrc - LeRK B, Židenice - Žďár, Veselí - Brumov, Kunovice - Svitavy.
22. kolo - 27.4. v 16.30 hod.:
D. Kounice - Kunovice, Svitavy - Veselí, Brumov - Židenice, Žďár - Bystrc, LeRK B - Zeman Brno, Trnava - Blansko, Zlín B - Slavičín, Hodonín - Dolní Němčí.
23. kolo - 4.5. v 16.30 hod.:
Hodonín - D. Kounice, D. Němčí - Zlín B, Slavičín - Trnava, Blansko - LeRK B, Zeman Brno - Žďár, Bystrc - Brumov, Židenice - Svitavy, Veselí - Kunovice.
24. kolo - 11.5. v 16.30 hod.:
D. Kounice - Veselí, Kunovice - Židenice, Svitavy - Bystrc, Brumov - Zeman Brno, Žďár - Blansko, LeRK B - Slavičín, Trnava - D. Němčí, Zlín B - Hodonín.
25. kolo - 18.5. v 16.30 hod.:
Zlín B - D. Kounice, Hodonín - Trnava, D. Němčí - LeRK B, Slavičín - Žďár, Blansko - Brumov, Zeman Brno - Svitavy, Bystrc - Kunovice, Židenice - Veselí.
26. kolo - 25.5. v 16.30 hod.:
D. Kounice - Židenice, Veselí - Bystrc, Kunovice - Zeman Brno, Svitavy - Blansko, Brumov - Slavičín, Žďár - D. Němčí, LeRK B - Hodonín, Trnava - Zlín B.
27. kolo - 1.6. v 16.0 hod.:
Trnava - D. Kounice, Zlín B - LeRK B, Hodonín - Žďár, D. Němčí - Brumov, Slavičín - Svitavy, Blansko - Kunovice, Zeman Brno - Veselí, Bystrc - Židenice.
28. kolo - 8.6. v 16.30 hod.:
D. Kounice - Bystrc, Židenice - Zeman Brno, Veselí - Blansko, Kunovice - Slavičín, Svitavy - D. Němčí, Brumov - Hodonín, Žďár - Zlín B, LeRK B - Trnava.
29. kolo - 15.6. v 16.30 hod.:
LeRK B - D. Kounice, Trnava - Žďár, Zlín B - Brumov, Hodonín - Svitavy, D. Němčí - Kunovice, Slavičín - Veselí, Blansko - Židenice, Zeman Brno - Bystrc.
30. kolo - 22.6. v 16.30 hod.:
D. Kounice - Zeman Brno, Bystrc - Blansko, Židenice - Slavičín, Veselí - D. Němčí, Kunovice - Hodonín, Svitavy - Zlín B, Brumov - Trnava, Žďár - LeRK B.TJ Traplice slaví 65.výročí založení fotbalového klubu
VI. část: Největší úspěch: I. B tř.
(tato část je věnována památce zemřelých kamarádů Josefa Hejdy, Josefa Trávníčka a Vítězslava Švece).

V sezoně 1975/76 hraje I. mužstvo jako nováček okr. přeboru velmi dobře. Z Ostr. Nové Vsi se vrací posila V. Rosík a Traplice jsou stále na špici. Raritou se stává rekordní výhra nad týmem Kostelan 13:0. Rozhodující utkání o postup však doma s Nedachlebicemi končí 0:0 a mužstvo zůstává na 2. místě o 1 bod za svým největším soupeřem. Nejlepším střelcem je opět L. Katrňák, který dává 15 gólů.
Pro nováčka je to přesto velký úspěch, v létě 1976 vyhrává mužstvo další 3 turnaje a v sezoně 76/77 jde za svým cílem - postoupit do krajské soutěže. Hrající trenér P. Ondruch připravil mužstvo skvěle. V tomto ročníku nakonec nenajde rovnocenného soupeře a vítězí s velkým náskokem 7 bodů. Připomeňme si některé výsledky: Polešovice 3:1, Slavkov 3:0, Nedakonice 2:1, Hluk B 5:0, Uh. Brod B 4:0, Bílovice 6:1, Tupesy 3:1. Ročník 76/77 bude zapsán zlatým písmem v historii, neboť I. mužstvo postoupilo do I.B. tř. Jmk, dorost suverénně vykopal svoji skupinu a žáci skončili na 1. místě ve svém okrsku. Nejlepším střelcem se stal L. Skopal s 15-ti brankami. Za 2 roky působení v OP nastříleli střelci z Traplic svým soupeřům ve 30 utkáních 130 gólů!
Historická sestava: Švec, Trávníček, Kolařík, Ondruch, Rozum, Katrňák, L. Novotný, F. Zich, R. Grebeň, Skopal, Hrňa, Rosík V.
Výborný dorost se probojoval do finále čs.poháru, kde porazil Bystřici p. Lop. 4:2 a stal se vítězem této trofeje.
Žáci hráli se ctí kvalifikaci o postup do OP a i když nepostoupili, udělali svému klubu velkou čest.
Mimořádně úspěšný rok byl zakončen zájezdem do Trenčína a na počest 45. výročí založení klubu bylo sehráno přátelské utkání proti TJ Gottwaldov, které skončilo 1:1, když gól dal L. Skopal, a vynikající výkon podal brankář L. Hudeček.
V té době na vysoké úrovni pracuje výbor TJ a je na místě vyjmenovat hlavní funkcionáře, kteří udělali pro vzestup fotbalu v Traplicích maximum a mimo jiné dobudovali novou kuželnu, šatny, hřiště na volejbal a nehledě na svůj volný čas žili léta sportem. Fr. Novotný, Martin Sentl, J. Turza, J. Bičan, L. Janeček, M. Psotka, Fr. Vranka, Fr. Večeřa, L. Blecha, J. Hána, Fr. Gabriel, M. Huťka, J. Šimoník, J. Grebeň, Věroš Mikulík a další příznivci a diváci udělali hráčům vždy výbornou kulisu. Hráči měli v této době výborné podmínky a utvořili vynikající kolektiv v čele s kapitánem Ladislavem Novotným.
Příště: Hrajeme se ctí v I. tř.Trenér Nevrlý se těší na zápas do Uh. Brodu
Vedoucí celek MSFL FC Synot Staré Město má za sebou náročnou zimní přípravu, proto jsme požádali trenéra tohoto týmu Jiřího Nevrlého o krátké zhodnocení.

Jaká byla zimní příprava mužstva?
#Zimní příprava proběhla dle plánů a přání trenérů a lze říci, že dnes, týden před zahájením soutěže, vládne maximální spokojenost. Po úspěšném podzimu se kádr mužstva sešel 3.ledna a rovnou vkročil do turnaje Wilkinson Cup na umělé trávě v Brně. Ten se hrál za účasti řady prvoligových celků a pro nás to byla nejen dobrá konfrontace s těmito ligisty, ale i zvykání si na umělý terén, se kterým prakticky nikdo z hráčů neměl žádné zkušenosti. Výsledky během ledna nebyly nijak zvlášť příznivé, ovšem důraz byl kladen hlavně na nabírání kondice a rozvoje všech pohybových vlastností. Právě třetí týden v lednu mužstvo absolvovalo týdenní soustředění v Nymburce, kde v perfektním prostředí hráči vstřebávali denně třífázové tréninky. Únor byl ve znamení herně-taktické přípravy, počasí pro fotbal celkem přálo, takže se využívaly terény v okolí, hřiště, haly i posilovny. Během této doby jsme dojížděli do Otrokovic na turnaj Manag - Cup, který jakožto nejsilnější účastník jsme bez ztráty bodu vyhráli.

V kádru se objevila řada nových hráčů. Podařilo se mužstvo doplnit podle představ?
#Přestože jsme na podzim dosáhli velice pěkný zisk 35 bodů, praxe praví - neusnout na vavřínech. Po zkušenostech, které jako trenér mám, vím, že by se tato letargie nemusela vyplatit. Proto přišlo několik nových hráčů, hlavně z důvodů vytvoření konkurenčního prostředí a také z toho důvodu, aby se už nyní během jara připravovala a budovala dobrá a kvalitní kostra týmu pro eventuelní II. ligu. Největší problém nás tlačil na veledůležitém postu libera, kde po odchodu P. Strakáče vznikla velká mezera. Přes snad deset vytipovaných hráčů se nám dlouho nedařilo sehnat adekvátní náhradu, teprve 14 dní před zahájením mistrovských bojů přišel na hostování z Dubnice n.V. hráč s ligovými zkušenostmi v Chebu Milan Forgáč (28 let). Z dalších posil jsou to pak brankář Jiří Hrubý z Viktorie Plzeň, Radek Toman z BOBY Brno, Martin Kočica z Uh. Brodu a Milan Němčický z Kunovic. Všichni tito hráči mají dobré předpoklady zkvalitnit současný tým v jeho boji o postup. Naopak z mužstva budou uvolněni na hostování do jiných oddílů br ankář Martínek, obránce Bílek, záložníci Bičánek a Kment.

Na podzim jste nasbírali úctyhodný počet pětatřiceti bodů. Jak se v tomto směru díváte na jarní odvety?
#Bodů jsme získali opravdu hodně a to je jenom dobře. Osobně se domnívám, že podobný zisk by na jaře znamenal postup rovnou do 1.ligy. Nechci prognozovat, ale můj pohled je takový, že mužstvu, které bude chtít postoupit, bude stačit získat okolo 60 bodů. To v našich silách rozhodně je, samozřejmě budeme hrát naplno v každém utkání, na druhé straně se musíme oprostit od zbytečné nervozity v případě prohry či jiných nepříjemností.

Kterého soupeře považujete za největšího protivníka v boji o postup?
#Nepodceňuji žádného z patnácti soupeřů se kterými se na jaře utkáme. Ti největší jsou za námi těsně v tabulce, je třeba se připravit na jednoho až dva černé koně, kterým se jaro vydaří. Ale proč bychom tím černým koněm neměli být zrovna my?

V sobotu zahajujete v Uh. Brodě, chcete si zatipovat výsledek tohoto derby?
#V Brodě to bude zápas jako řemen a já se na utkání osobně velice těším. Toto mužstvo dle tisku opustil sponzor - Česká zbrojovka a uvnitř klubu není údajně dobrá pohoda. Jenže já tyto stavy moc dobře znám, zdání může klamat. Jedná se o zkušený kvalitní tým s dobrým managmentem, jeho zisk 31 bodů a 2.místo je dostatečná vizitka, navíc přijde určitě mnoho diváků. Nerad tipuji, ale myslím si, že neprohrajeme. Jedna z vlastností, které svému mužstvu vštěpuji, je věřit si ve vlastní síly, také trpělivost má svoji váhu. Myslím si, že v silách hráčů je uhrát v Uh. Brodě dobrý výsledek.

Děkujeme za rozhovor a při vstupu do soutěže vykročte správnou nohou. MilSOUPISKA HRÁČŮ FC SYNOT STARÉ MĚSTO - JARO 1997
Brankáři: Jiří Hrubý (76) hostování z V. Plzeň Miroslav Ondrůšek (74).
Obránci: Martin Duchtík (76), Milan Forgáč (68) hostování z Dubnice n.V., Radim Palčík (72), Radek Toman (72) hostování z BOBY Brno, Jiří Vojtěšek (70).
Záložníci: Miroslav Hlahůlek (66), Pavel Chlachula (77), Radomír Kaizar (68), Martin Kočica (71) přestup z Uh. Brodu, Milan Němčický (73) přestup z Kunovic, Slavoj Štěrba (65), Libor Zapletal (75).
Útočníci: Rostislav Antl (71), Radek Bouřa (71), Dušan Klvaňa (67), Daniel Racek (74).
Trenér: Jiří Nevrlý, asistent a vedoucí: ing. Lubomír Jegla, lékař: MUDr Petr Šnajdr, masér: Ivan Rambousek.
Odešli: Pavel Strakáč - přestup do Kunovic, František Martínek - host. v Dol. Němčí, Petr Bílek - hostování ve Veselí n. Mor., Roman Bičánek - hostování v Mysločovicích, Michal Kment - hostování, zatím neupřesněno.

Na jaře FC Synot 2 x shodně se Slov. Slávií Uh. Hradiště
Vloni před podzimní částí, při losování soutěžního ročníku v Přerově, požádal FC Synot Staré Město o protičíslo Uh. Hradiště, aby se blízké celky v regionu vyhnuly při domácích zápasech II.ligy a MSFL. Jelikož podzimní část II.ligy i MSFL zahajovaly ve stejném termínu, proběhl podzim bez problémů. Jarní část však zahajuje II.liga s týdenním předstihem, proto dochází ke kolizi termínu ve dnech 22. března (Uh.Hradiště - Ústí n.L., Staré Město - BOBY Brno #B), dále 12.dubna (Uh. Hradiště - Lázně Bohdaneč, Staré Město - NH Ostrava) a 26. dubna (Uh.Hradiště - Vítkovice, Staré Město - B.Ostrava #B). Z těchto důvodů požádal FC Synot své soupeře o přeložení zápasů na jiný termín, ale pouze u Baníku Ostrava našel pochopení a utkání se bude hrát v sobotu 26.4. dopoledne. BOBY Brno ani NH Ostrava na změnu nepřistoupily, proto se ke škodě fanoušků budou hrát dva zápasy zároveň v Uh.Hradišti i ve Starém Městě. Příznivcům FC Synot i Uh. Hradiště se omlouváme, ale chybu a nepochopení hledejte v Brně a Ostravě.
Omelka Milan sekretář FC SynotOblastní šachy
V 9. kole oblastního přeboru družstev porazil Uh. Ostroh A v derby těsně Uh. Hradiště A 4,5:3,5 a má v čele stále dvoubodový náskok. Vyhráli Hudáček, Bobčík a P. Malůš, za Uh. Hradiště Hora a Formánek. Remízou skončily partie Stánec-Krča, Flekač-Hlíva a Ondra-Pícha.
St. Město C podlehlo družstvu Napajedel 3:5, když vyhráli Dvouletý a Adamík, remízovali Chudík a Partyš. Hodoním zdolal Veselí B 5,5:2,5, za které získal bod Navrátil, půl bodu přidali Hrabal, Uřičář a Vičař. Vítěze, a tím i postupujícího do divize budeme asi znát až po posledním kole, ale hodně napoví již kolo příští, kdy se utkají Napajedla s Uh. Ostrohem A. V dalších utkáních Vlčnov přehrál Strážnici 6,5:1,5. Vyhráli Franta, Skalka, Ondrůšek, Oharek a Javor, remízovali Bartoš a bratři Bařinové.
Uh.Ostroh B vykřesal jiskřičku naděje na záchranu, když porazil Bzenec 5:3 a příští kolo hraje ve Strážnici. Na výhře se podíleli výhrou Strakáč, Galuška, Rojar a Kunovjánek, remízou Kolečkář a Zpěvák.
Dolní Němčí prohrálo s Uh. Brodem 2:6 a zůstává v pásmu sestupu (příští kolo hraje s Uh. Hradištěm!). Vyhrál jen Břešťák, za Uh. Brod bodovali Vacula, Urubčík, Mukulčík, Matyáš a Ševčík. Smírně skončily partie Kubík-Světínský st. a Kunčík-Vlk.

	Tabulka po 9.kole:

	1.	Uh. Ostroh A	46	17
	2.	Hodonín	46	15
	3.	Napajedla	45,5	15
	4.	Uh. Brod A	38,5	13
	5.	Bzenec	37	10
	6.	Vlčnov A	35,5	9
	7.	St. Město C	37	8
	8.	Veselí B	31,5	8
	9.	Uh. Hradiště A	34,5	6
	10.	Dolní Němčí	31	4
	11.	Uh. Ostroh B	26	3
	12.	Strážnice	23,5	0

		RNDr. J. OndraFC Slovácká Slavia - Baník Havířov 2:0 (1:0)
Uh. Hradiště (JOH) - V prvním utkání jarního kola druhé fotbalové ligy nastoupila Slovácká proti poslednímu celku tabulky po podzimní části - Baníku Havířov. Mužstvo Havířova přijelo do Hradiště posíleno o golmana Radovana Krásu a Lukáše Černína z Opavy. Na tribunu usedl také potencionální zájemce o odkoupení Baníku podnikatel Paška, který měl dříve políčeno i na odkoupení Slovácké. Do utkání nastoupili domácí se všemi svými posilami (Barcuch, Maniatis, Kučera, Sedlář, Minář, Švancara), na tribunu však usedli pro karty stojící Nociar s Marxem. V prvních minutách zápasu se hrálo na zajištěné obrany, avšak postupem času začala Slovácká přebírat iniciativu a vytvořila si několik šancí. V 10. minutě Maniatis poslal míč hlavou jen do rukou Krásy. Stejně dopadla i hlavička Švancary v 18. minutě. Ve 30. minutě zahrozili i hosté, když Sochorova střela se jen otřela o šibenici Barcuchovy branky. Pak však přišla 35. minuta a do dlouhého autového vhazování Leciána se opřel domácí kapitán Libor Soldán a bylo to 1:0.
Do přestávky se dohrávalo již bez brankových příležitostí. Ve druhé půli hned ve třetí minutě zahrával Lecián přetažený rohový kop, na který si naběhl Minář, jež poslal hlavou míč napříč brány za Krásova záda - 2:0. V 50. minutě se zaskvěl Barcuch, který zlikvidoval tvrdou a přesnou Kotrysovu dělovku. V 61. minutě zazmatkovala obrana hostů při rozehrávce, avšak Krása stačil Leciánovu střelu vytlačit na tyč své branky. V 67. minutě postupoval Lecián po přihrávce Švancary sám na Krásu, ale nedokázal se prosadit. V závěru utkání hrála Slovácká již na jistotu a po zásluze své vítězství uhájila. Za předvedený výkon je třeba pochválit golmana Barcucha, v obraně Kučeru, Soldána i neúnavného Řezníka, v záloze se dařilo Malůšovi a autovému specialistovi Leciánovi, v útoku na sebe upozornil hlavně bojový Švancara.
Branky: 35. Soldán, 48. Minář. ŽK: Malůš - Chvěja, Sochora. Diváků bylo nahlášeno 1552. Rozhodčí: Holub - Boubín, Filípek.
Sestava Slovácké: Barcuch - Kučera, Soldán, Vaverčák, Řezník - Maniatis (73. Buchta), Minář, Malůš, Lecián - Sedlář (90. Popelka), Švancara. Trenéři: Vařecha a Kusák.
Hlasy po utkání: trenér Slovácké Vařecha: #Z vítězství máme radost, potřebovali jsme se chytit a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.
Trenér Havířova Chmela: #Já jsem k mužstvu nastoupil teprve ve středu, když jsem vystřídal dosavadního trenéra Sionka. Utkání bylo hodně bojovné, my jsme chtěli uhrát alespoň jeden bod, což se nám nepodařilo.
Manažer Havířova Delong: #Boj o záchranu jsme nezačali úspěšně, ale nevzdáváme se. K mužstvu přišel nový trenér pan Chmela, přišlo také několik hráčů, které brzy doplní ještě další posily - Haspra z Opavy, Remeš z Vítkovic, Onufer z Karviné a další. Majitelem klubu je prozatím stále MUDr. Kellovský, jednání s panem Paškou sice probíhají, avšak zatím finance na nákupy jsou pouze od dr. Kellovského.
Tuto sobotu zajíždí Slovácká na hřiště vedoucího mužstva II. fotbalové ligy Dukly Praha.
Výsledky 16. kola II. fobalové ligy: Ústí nad Labem - Dukla Praha 0:0, Přerov - Třinec 4:0, L. Bohdaneč - Chrudim 1:1, Pardubice - Poštorná 2:1, Vítkovice - Zlín 1:1, VP Frýdek-Místek - Blšany 0:2, LeRK Prostějov - Č. Lípa 4:0.

	Tabulka:

	1.	Dukla Praha	11	3	2	27:6	36
	2.	Bohdaneč	10	3	3	26:9	33
	3.	Zlín	8	6	2	32:18	30
	4.	Blšany	8	3	5	25:16	27
	5.	Přerov	7	5	4	30:9	26
	6.	Chrudim	6	6	4	27:10	24
	7.	Vítkovice	5	9	2	20:15	24
	8.	Č. Lípa	7	2	7	19:21	23
	9.	Třinec	6	4	6	18:26	21
	10.	Fr.-Místek	5	4	7	20:23	19
	11.	Poštorná	5	4	7	20:25	19
	12.	Ústí n. L.	3	8	5	10:15	17
	13.	Uh. Hradiště	4	3	9	12:30	15
	14.	LeRK	3	5	8	16:24	14
	15.	Pardubice	4	2	10	15:34	14
	16.	Havířov	1	3	12	4:29	6Tečka za hokejovou ligou
HC Orlová - HC Uh. Hradiště 10:3 (2:0, 5:2, 3:1)
Technický vedoucí MVDr. Luděk Sladký hodnotí poslední mistrovské utkání II. hokejové ligy takto:
#Určitě každý kdo sleduje hokej ví, že Orlová zanechala v Uh. Hradišti velmi dobrý dojem a předvedla výborný výkon. Nejinak tomu bylo i v tomto odvetném duelu. Nekompletní hosté měli v úvodní minutě vyloženou šanci, kterou po přihrávce Čecha neproměnil Ševců. Domácí se brzy ujali vedení, ale v 6. minutě po sólové akci mohl Čevora vyrovnat. Ve 13. se opět Čevora ocitl sám před brankářem, ale gól nedal. V 19. talentovaný Černocký nešťastně srazil kotouč do vlastní branky a stav zněl 2:0. Hosté nerezignovali a snížili na 2:1. Ve 29. a 30. se dvakrát po sobě vyznamenal brankář Černocký a zastínil spoluhráče Moryse, který po asistenci Zavadila předtím neskóroval. Ve 31. jeli Čevora s Němčickým sami na gólmana, ale Roman zaváhal. Ve 36. Ševců adresoval puk Čechovi, který na 5:3 neupravil. Ve 43. po akci Ševců vystřelil těsně vedle Holík. Ve 49. Ševců trefil tyčku a v 57. minutě nezakončil úspěšně sólový nájezd Holík.
Branky a asistence: 2. Sadlocha - 1:0, 19. Dvořák - 2:0, 28. Morys -2:1, 30. Gřegoř - 3:1, 31. Machálek - 4:1, 33. Gřegoř - 5:1, 33. Ševců - 5:2, 38. Dvořák - 6:2, 39. Sadlocha - 7:2, 41. Dvořák - 8:2, 48. Albrecht - 8:3, 50. Potěšil - 9:3, 50. Bednák - 10:3. Vyloučení 1:1, bez využití. Rozhodčí Jeřábek - Mietla a Rychtár všichni z Ostravy. Diváků 1500.
HC UH hrálo v sestavě: Černocký (Lábský) - Hefka, Skyba - Ševců, Čech, Holík - kpt. Albrecht, Sladký - Zavadil, Čevora, Němčický - Jordán, Lorenc - Morys, O. Žiška, Salinger (41. Chromčák). Trenér ing. Čech. Pro zranění a jiné důvody chyběli brankář Kuběna, ing. Janík, J. Žiška, Tkadlčík, Hoza a další fluktuanti ze Zlína.
JBO postup do I. hokejové ligy
HC Uh. Hradiště - HC Slavia Praha #B 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
První finálové utkání o postup do I. hokejové ligy ČR dorostu mělo na ZSM slavnostní úvod. Zástupce ČSLH - regionálního výkonného výboru Brno ing. Jaroslav Miklenda a ředitel místního HC Vladimír Kartůsek předali pěkný pohár kolektivu úspěšných reprezentantů HC Uh. Hradiště - novopečenému přeborníku Jihomoravského přeboru dorostu ročníku 1996 - 1997. V samotném duchu se domácím podařilo využít přesilovku 5:4 a vedli 1:0. V dalších minutách se na obou stranách vyznamenali brankaři: Hrazdíra - Rozenberg, který měl více práce i štěstí, protože útočnější UH spálilo řadu vyložených šancí. Slavia mohla ve 20. min vyrovnat, ale Hrazdíra skvěle zasáhl. Na začátku II. třetiny hosté nevyužili 2 brankové příležitosti. Potom opět při přesilovce 5:4 vstřelili gól a zvýšili na 2:0. Snaha Slavie o zkorigování nepříznivého stavu byla marná. Naopak domácí z rychlého protiútoku a po sólové akci upravili na 3:0. Hosté se nevzdali a Hrazdíra zabránil jisté brance.
Naopak Slavia v úvodu III. třetiny gól nezaznamenala a její nápor vyzněl naprázdno. V 55. min neproměnil tutovou šanci domácí Šimon, následný protiútok zmařil perfektním zákrokem Hrazdíra, v 56. min to byl znovu Šimon, který gól nedal, o minutu později se do listiny střelců nezapsal Laga a v 58. min při početní převaze 5:4 střelu Šimona kryl brankař.
Vítězná sestava: Hrazdíra (Černý) - Fornůsek, Matušek - kapitán družstva Bíla, Hofrichter, Laga - Stýskal, Kostka - Antonovič, Kučera, Šimon junior - Znojil, Knot - Hrnčíř, Krajíček, Červenka - Radkovič, Hruška, Lysák.
Branky a asistence: 3. Fornůsek (Macháček) - 1:0, 27. Šimon (Stýskal, Hřib) - 2:0, 35. Macháček (Hofrichter) - 3:0
Vyloučení 5:8, využití 2:0. Rozhodčí: Krenželok z Orlové - Hlavatý z Ostravy a Kuznicius z Opavy. 412 diváků.
Úspěšný realizační tým - trenér J. Pálka, asitent trenéra Z. Antonovič, generální sponzor a technický vedoucí ing. Z. Antonovič, sponzor a vedoucí družstva A. Šimon senior, kustod a hl. pořadatel Š. Černý. Brankoví rozhodčí: I. Hulcký a M. Kubík z Uh. Hradiště.
Hlasy po utkání:
ing. Zdeněk Antonovič: # Od pondělí do pátku jsme absolvovali soustředění na ZSM a ve Frýdku-Místku s přeborníkem severomoravského přeboru rovněž s finalistou (Veselí n. Lužnicí), který byl posílen 8 hráči z Havířova (extraligisty) sehráli přípravné utkání s výsledkem 2:1 (náš gól dal Uhlíř). Finálový duel byl z naší strany hodně nervozní, ale děkuji všem jeho aktérům za bojovnost, nasazení a zodpovědný přístup k plnění hokejových i taktických úkolů. Výborně chytal Hrazdíra, který nás podržel a byl výraznou oporou. Škoda šancí, které jsme neproměnili.
Josef Pálka: # Podle mého názoru to bylo utkání velmi dobré úrovně s řadou šancí na obou stranách a jsem rád, že jsme ho po všech stránkách zvládli. Mrzí mě, že naši hráči nedali o nějakou branku více, ale musím je pochválit za disciplinovaný přístup, chuť po vítězství, elán, že neponechali nic náhodě, což se promítlo v nelehkém střetnutí i do úrovně hry a hlavně prvního úspěchu. Perfektní byl gólman Hrazdíra. Jsem přesvědčen, že všem hráčům i jemu vydrží forma v odvetném finálovém duelu, který hrajeme na ZS v Praze s HC Slavia v sobotu 15.3. 1997 v 11.30 hodin a určitě tam nejedeme bez šancí na historický postup.
Zdeněk Radkovič: #Bylo to kvalitní utkání s velmi dobrou kulisou a atmosférou v hledišti. Rozhodčí řídili zápas výborně, objektivně k oboustranné spokojenosti. Přejeme si aby tomu tak bylo i v pražské odvetě se Slavií. Výhodou je, že jsme neinkasovali ani jeden gól, protože i to bude rozhodovat. Děkuji nejen chlapcům za výborný výkon, ale hlavně sponzorům: ing. Zdeňku Antonovičovi z Luhačovic, Alexandru Šimonkovi z Uh. Hradiště, firmě ČAJKA Kunovice, PISÁROVSKÝ Mařatice, Petr Vojtěch - AUTOGAS Bzenec, vedení HC Uh. Hradiště a v neposlední řadě Štefanu Černému z Uh. Brodu za obětavost při zajištění proviantu, občerstvení a vzorné plnění funkce kustoda. Věřím v radostný návrat z Prahy v sobotu 15.3. kolem 19 hodiny na ZSM v Uh. Hradišti.
JBwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 1 sekund