Číslo: 11
17.03.1997
Článků: 37

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


SVĚTOVÁ ŠPIČKA V UH. HRADIŠTI
Rozlosování OP muži - JARO 97
TJ Traplice slaví 65.výročí založení fotbalového klubu
Vítězná série volejbalistů SAS pokračuje i v semifinále PLAY OFF
Radim Bičánek místo Musila
Překvapení se nekonalo
FC SYNOT za další překážkou
Blahopřejeme k postupu do ligy

SVĚTOVÁ ŠPIČKA V UH. HRADIŠTI

Finále Triodyn open 1996 - zleva vítěz Robert Lenz (Rakousko), Michael Hasieber (Rakousko) a pomezní rozhodčí Vulpes (Německo).
IV. ročník mezinárodního turnaje #O moravský pohár ve stolním fotbale subbuteu se o tomto víkendu uskuteční v malém sále Klubu kultury v Uh. Hradišti pod názvem H - DESIGN OPEN 1997.
Mezi startujícími najdeme šest hráčů první světové dvacítky, včetně úřadujícího mistra světa nad 35 let Gerharda Eckera z Rakouska či vítěze několika turnajů světové Grand Prix, dalšího Rakušana Lenze. Velice silné však tento rok jsou také výpravy Itálie, Německa i Řecka. Barvy České republiky budou z domácího SC Triodyn mezi seniory hájit vícemistr ČR David Vacke a zkušený Peter Huťka.
V kategorii do 20 let je jasným favoritem světová juniorská jednička Wolfgang Haas z Rakouska, i když bez šancí na solidní umístění není ani hradišťský Lukáš Opočenský.
Všichni příznivci zajímavé sportovní podívané jsou tak zváni do malého sálu Klubu kultury v sobotu od 11.00 do 17.00 hodin a v neděli od 10.00 do 15.00 hodin. Finále je na programu ve 14.30 hodin.
-dck-Rozlosování OP muži - JARO 97
30.3. v 15.00 hod.:
Nivnice - Buchlovice, Bojkovice B - D. Němčí B, Boršice A - Kostelany, Kudlovice - Kunovice B, Ostr. Lhota - Šumice, Slavkov - Tupesy A, Březolupy - H. Němčí.
6.4. v 16.00 hod.:
Březolupy - Nivnice, H. Němčí - Slavkov, Tupesy A - Ostr. Lhota, Šumice - Kudlovice, Kunovice B - Boršice A (10.00), Kostelany - Bojkovice B, D. Němčí B - Buchlovice.
13.4. v 16.00 hod.:
Nivnice - D. Němčí B, Buchlovice - Kostelany, Bojkovice B - Kunovice B, Boršice A - Šumice, Kudlovice - Tupesy A, Ostr. Lhota - H. Němčí, Slavkov - Březolupy.
20.4. v 16.30 hod.:
Slavkov - Nivnice, Březolupy - Ostr. Lhota, H. Němčí - Kudlovice, Tupesy A - Boršice A, Šumice - Bojkovice B, Kunovice B - Buchlovice (10.00), Kostelany - D. Němčí B.
27.4. v 16.30 hod.:
Nivnice - Kostelany, D. Němčí B - Kunovice B, Buchlovice - Šumice, Bojkovice B - Tupesy a, Boršice A - H. Němčí, Kudlovice - Březolupy, Ostr. Lhota - Slavkov.
4.5. v 16.30 hod.:
Ostr. Lhota - Nivnice, Slavkov - Kudlovice, Březolupy - Boršice A, H. Němčí - Bojkovice B, Tupesy A - Buchlovice, Šumice - D. Němčí B, Kunovice B - Kostelany (10.00).
11.5. v 16.30 hod.:
Nivnice - Kunovice B, Kostelany - Šumice, D. Němčí B - Tupesy A, Buchlovice - H. Němčí, Bojkovice B - Březolupy, Boršice A - Slavkov, Kudlovice - Ostr. Lhota.
18.5. v 16.30 hod.:
Kudlovice - Nivnice, Ostr. Lhota - Boršice A, Slavkov - Bojkovice B, Březolupy - Buchlovice, H. Němčí - D. Němčí B, Tupesy A - Kostelany, Šumice - Kunovice B.
25.5. v 16.30 hod.:
Nivnice - Šumice, Kunovice B - Tupesy A, Kostelany - H. Němčí, D. Němčí B - Březolupy, Buchlovice - Slavkov, Bojkovice B - Ostr. Lhota, Boršice A - Kudlovice.
1.6. v 16.30 hod.:
Boršice A - Nivnice, Kudlovice - Bojkovice B, Ostr. Lhota - Buchlovice, Slavkov - D. Němčí B, Březolupy - Kostelany, H. Němčí - Kunovice B, Tupesy A - Šumice.
8.6. v 16.30 hod.:
Nivnice - Tupesy A, Šumice - H. Němčí, Kunovice B - Březolupy (10.00), Kostelany - Slavkov, D. Němčí B - Ostr. Lhota, Buchlovice - Kudlovice, Bojkovice B - Boršice A.
15.6. v 16.30 hod.:
Bojkovice B - Nivnice, Boršice A - Buchlovice, Kudlovice - D. Němčí B, Ostr. Lhota - Kostelany, Slavkov - Kunovice B, Březolupy - Šumice, H. Němčí - Tupesy A.
22.6. v 16.30 hod.:
Nivnice - H. Němčí, Tupesy A - Březolupy, Šumice - Slavkov, Kunovice B - Ostr. Lhota (10.00), Kostelany - Kudlovice, D. Němčí B - Boršice A, Buchlovice - Bojkovice B.TJ Traplice slaví 65.výročí založení fotbalového klubu
VII. část: TRAPLICE V I. B třídě
Sezona 1977/78 začala pro I. mužstvo velmi úspěšně. Pod vedením trenéra Samsonka Traplice poráží Sl. Slavii B 1:0, Topolnou 3:0, O.N.Ves 2:0, Želechovice 2:1, Otrokovice B 2:1, Újezdec 2:0, Luhačovice 1:0, Uh. Ostroh 3:0 a TJG-Prštné 3:2. Po podzimu jako nováček končí na 1. místě s dvaceti body. V jarní části se již tak nedaří, a tak mužstvo obsadilo celkově 2. místo za Sl. Slavií B. Byla to velká škoda, neboť kádr měl na postup. Z Fatry Napajedla se vrátil Fr. Maděra, výborně chytal L. Hudeček, v mužstvu byli kanonýři Skopal, Rosík, Vojtek, P. Vranka a F. Zich. Velkou postavou byl kapitán mužstva L. Novotný. Přišly i posily J. Kučera ze Sušic a M. Nosterský z Košíků. Nejlepší střelec L. Skopal vstřelil 11 gólů. V dalším ročníku skončilo mužstvo na 9. místě, ovšem díky reorganizaci sestupuje po dvou letech opět do okresního přeboru. V tu dobu již za první mužstvo začínají nastupovat dorostenci z ročníku 1960 - M. Horák, A. Valer, O. Zich, F. Vojtek a Býček.
Krizový rok nastává pro Traplice v roce 1980/81 kdy mužstvu po odchodu brankaře J. Hudečka do Uh. Hradiště schází kvalitní golman a ani první výhra po dvaceti letech nad Jalubím 2:1 nezabrání sestupu do III. třídy. V této sezóně se v mužstvu vystřídalo celkem sedm brankařů. V roce 1982, kdy se v Traplicích slavilo 50. výročí kopané, skončili fotbalisté na 2. místě, aby o rok později vybojovali opětný postup do okresního přeboru se ziskem 41. bodů (skóre 74:31). Nejlepšími střelci byli: M. Horák 20, J. Hrňa 13, J. Prokeš 12 a F. Maděra 8 gólů.
Příští číslo vám přineseme již závěrečnou část traplického fotbalového #Dallasu, který pro čtenáře Dobrého dne připravil Franta Zich.Vítězná série volejbalistů SAS pokračuje i v semifinále PLAY OFF
St. Město - MFF Praha 3:0 (2,13,3) a 3:2 (-13,-4,4,5,12), na zápasy 2:0
Semifinálové zápasy PLAY OFF představily divákům v hale na Širůchu jenom torza kádrů obou mužstev, když domácí SAS i hosté z MFF nastoupili pouze se sedmi hráči. Domácí v sestavě Malčík, Číž, Dosoudil, Dziacký, Tomáš, Chmela (na lavičce pouze Mucka) byli v zápase mírnými favority. Utkání začali excelentně a brzy vedli 5:1. Měli účinný servis a takřka neprodyšné bloky a umožnili hostům bodovat podruhé a naposledy v úvodním setu za stavu 14:1. Velmi dobře hrál v dresu domácích Číž s perfektním příjmem a účinným servisem. Po volejbalovém koncertu přišel tradiční výpadek v úvodu 2. setu. Hosté vedli 4:0 a domácí hráči jen dotahovali. Ve vyrovnané koncovce měli navrch ještě hráči MFF, vedli 12:11. ale pak volejbalisté SAS opět zabrali, otočili na 14:12 a úspěšně zvládli závěr proměněním 3. setbolu. V závěrečném 3. setu sice hosté získali první bod, ale pak domácí šňůrou třinácti bodů dali utkání jednoznačnou tečku. Výborným smečovaným servisem se v těchto fázích prezentovali Dosoudil a Chmela.
Hráči MFF se po nepřesném příjmu na výraznější odpor již nezmohli a utkání tak skončilo suverénním vítězstvím mužstva SAS 3:0. Nejlepšími hráči utkání byli vyhodnoceni v celku domácích Pavel Číž a u hostů to byl nahrávač Honzík.
Také sobotní utkání začalo v režii hráčů SAS, kteří si postupně vybojovali vedení 12:7. Pak však nepochopitelně polevili, a po řadě nepřesností, příjmem počínaje a #vyházenými smeči konče, umožnili hostům #chytit se. Hráči MFF toho dokonale využili, otočili na 14:12 a proměnili pátý setbol. Pod dojmem nečekané ztráty setu odehráli hráči SAS 2. set v hlubokém útlumu a snadno jej ztratili poměrem 4:15. Zajímavostí je, že od vedení 12:7 v 1. setu uhráli domácí hráči až do konce setu pouhých 5 bodů. Ve 3. setu se hráči SAS opět našli a v dalším průběhu utkání zopakovali páteční výkon. Hosté sice v úvodu vedli 4:2, pak domácí vyrovnali a po skvělém podání Chmely následovala šňůra devíti bodů. Set patřil celku SAS proměněním prvního setbolu.
Ve vítězné euforii koncertovali volejbalisté SAS i ve 4. setu, který získali s převahou 15:5 a následoval tie break. Jeho průběh byl dlouho vyrovnaný, mužstva se střídala ve vedení, pak se více chyb dopustili hosté a domácí ujeli na 12:9 a šanci na vítězství již nepustili. V těchto fázích koncertovali především Dziacký a Dosoudil, po jehož smeči získali hráči SAS rozhodující bod. Takže po dramatickém tie breaku a vítězství 3:2 vedou hráči SAS před odvetami v Praze 2:0 na zápasy a k postupu jim stačí vyhrát jen jednou (nejlépe hned v pátečním utkání). Nejlepšími hráči byli vyhodnoceni v dresu domácích Dziacký, u hostů Zoch. Na závěr ještě upřesnění dalšího systému: finále se bude hrát ve skupině čtyř mužstev (zatím se ze skup. M1A jeví Vítkovice a HI - TEC Brno nebo Zlín, ze skup. M1B mají nejblíže k postupu Příbram a SAS St. Město). Ve skupině se mužstva utkají každý s každým (doma a venku) a první 2 mužstva v minitabulce postoupí do budoucí extraligy.
PSRadim Bičánek místo Musila
Již po čtvrté v letošní sezóně byl odchovanec hradišťského hokeje Radim Bičánek povolán do prvního mužstva Senátorů z Ottawy. Jak jsme se dozvěděli od Radimova otce Bohumila, tak ihned po zápase na farmě v Bostonu, usedl Radim do letadla a letěl sám přes celou Ameriku na západ do San Jose za svým týmem. Let trval celkem sedm hodin a Radim se alespoň telefonicky mohl podělit se svými rodiči v Uh. Hradišti o krásný pohled při přeletu nad horským masívem u Coloreda, nebo nad Grand Canonem. Večer byl již připraven hájit barvy svého mužstva Ottawa Senators, ovšem trenér se rozhodl jinak a Radim opět místo na led odešel do posilovny šlapat na kole. Ottawa nakonec zápas prohrála a cestovalo se dál do Los Angeles. Tady společně se svým spoluhráčem Duchesnem, který zde má svou restauraci, ochutnal Radim místní speciality společně s několika hvězdami amerického filmu.
A byl to právě Duchesne, kterého měl Martin ve večerním zápase zastoupit v obraně Senátorů společně s dalším Čechem Frantou Musilem. Duchesne měl velké problémy se zády, avšak těsně před zápasem, jak bývá zde často zvykem, bolest ustoupila a Radim opět zůstal pouze v posilovně. Ottawa zápas pak opět prohrála 3:1. Ovšem již za dva dny později, to je v úterý 11.3. se Radim přece jen dočkal a naskočil do sestavy Senátorů, ovšem ne místo Duchesneho, ale vedle něj, místo Franty Musila. Bylo to v utkání v Phoenixu, ve kterém mužstvo Senátorů zvítězilo 2:0.
Jak se Radimovi v tomto zápase dařilo jsme se telefonicky zeptali jeho samotného: #Myslím, že jsem odehrál velmi dobrý zápas, spolu s Duchesnem jsme hráli v první lajně, takže jsme byli u všech přesilovek i oslabení na ledě. Po zápase v kabině můj výkon ocenil i trenér, což nebývá u něj zvykem.
Hned další den se mužstvo přesunulo zpět domů do Ottawy, aby z pátku na sobotu 15.3. nastoupilo proti týmu New York Rangers. O tomto zápase nám Radim řekl: #Opět jsem nastoupil v první pětce a proti nám stále pětka Ranger v čele Gretzkym a Messierem. Utkání jsme sice nakonec v prodloužení nešťastně prohráli 4:3, ale Gretzky, který je čtvrtý nejproduktivnější hráč letošního ročníku NHL si nezapsal ani bod. Takže to byl pro mne dobrý zápas. Co bude dál? #To se dá tady těžko předpovídat. Zatím na kole šlape Musil, ale zítra to můžu být já. V NHL si není nikdo jistý, mužstvo vyhraje a trenér klidně pošle třeba nejlepšího hráče na farmu. Já mám smůlu, že jsem ještě mladý, a navíc těžko pošlou na farmu hráče s vysokou smlouvou. Takže uvidím. Nemáš problém s častými přesuny z místa na místo? #Člověk si časem zvykne. Nyní jsme se například během dne přesunuli z Phoenixu, kde bylo +38oC do Ottawy, kde je -20oC.
Co další zápasy? #V neděli (vlastně včera pozn. red.) hrajeme místní derby s Montrealem, to je něco jako ten sobotní zápas Uh. Brod - St. Město. Určitě bude pořádně narváno. Zda budu hrát. Snad jo. Chceš něco vzkázat čtenářům Dobrého dne? #Všechny doma moc pozdravuji a již se těším až budu moci přijet. Věřím také, že i letos se mi podaří obhájit prvenství z tenisového turnaje osobností, který pořádaly vaše noviny.
Tolik tedy Radim Bičánek hráč NHL celku Ottawa Senators pro Dobrý den, Slovácko.
JOHPřekvapení se nekonalo
Dukla Praha - FC Slovácká Slavia 2:0 (1:0)
PRAHA (JOH) - V sobotu nastoupila Slovácká Slavia v Praze na Julisce proti vedoucímu celku soutěže a hlavnímu aspirantovi na postup do I. ligy, proti Dukle Praha. Slovácká se představila ve svých nových červenobílých dresech, ovšem bez zraněného Matuška a chřipkou postiženého Mináře.
První příležitost pro hosty vypracoval hned v první minutě Lecián svým dlouhým autem do vápna Dukly, ale bez zakončení. U mužstvu Dukly v úvodu utkání se velmi snažil Knoflíček, kterého měli střídavě na starost Řezníček a Vaverčák, kteří mu také téměř nic nedovolili. Dukla si vytvořila převahu, kterou také ve 13. minutě po centru do vápna Slovácké, který Barcuch neudržel a míč mu vypadl z rukou, zužitkoval Krejčí, jež hlavou vstřelil první branku domácích - 1:0. Ve 14. minutě tvrdou střelu Barcúch vyškrábl na roh. V tuto dobu si Dukla vytvořila silný tlak. Ve 20. minutě po rozehraném trestném kopu Knoflíčkovu střelu bravurně zneškodnil Barcuch. Pak přišla 23. minuta a hřiště musel opustit kapitán Slovácké Libor Soldán s nataženým stehenním svalem. Kapitánskou pásku převzal Pavel Barcuch. Další šanci po zaváhání Kučery měl Krejčí, ovšem Barcuch byl opět na místě. V závěru první půle se hra vyrovnala a hrálo se více na půlce Dukly, bohužel bez zakončení.
Do druhého poločasu nastoupila Dukla opět s náporem, a Barcúch hned ve 47. minutě musel zasahovat proti nepříjemné střele Michalíka, který byl nejlepším hráčem na hřišti. V 50. minutě se zrodila největší šance utkání Slovácké, když k odraženému míči se dostal Maniatis, ale jeho střelu stačil na brankové čáře tělem vyrazit Mácha. O dvě minuty později však Švancara ve vápně Slovácké atakoval pronikajícího Kolouška nedovoleně, za což rozhodčí Havlíček ukázal velmi přísně na značku pokutového kopu, který pak sám Koloušek bezpečně proměnil - 2:0. I po této brance pokračovala převaha Dukly, avšak Barcuch byl vždy na místě. Překonat se ho podařilo pouze v 80. minutě Kolouškovi, jehož střela ze dvaceti metrů naštěstí však skončila pouze na tyči branky Slovácké. Utkání se pak dohrálo již v poklidném tempu a za zmínku stojí pouze odchod Knoflíčka, který se proti osobce nemohl prosadit a nechal se sám vystřídat. V mužstvu Slovácké až na zaváhání ve 13. minutě podal velmi dobrý výkon gólman Barcuch.
Spolehlivě zahráli také Řezník, Kučera, Malůš, v první půli Švancara a ve druhé pak Nociar. U Dukly vynikl Michalík - nová posila z Třince.
Branky: 13. min. Krejčí, 52. min. Koloušek z penalty. ŽK: Michalík, Knoflíček, Janů - Maniatis, Nociar. Rozhodčí: Havlíček - Čičmanec, Šob. Diváci: 701.
Sestava Slovácké: Barcuch - Vaverčák, Soldán (23. Lamáček), Kučera, Maniatis, Řezník, Sedlář, Malůš Nociar, Švancara, Lecián (85. Zlínský). Trenér Vařecha a Kusák.
Po utkání trenér Slovácké Petr Vařecha řekl: #Dukla byla i bez zraněného Jeslínka jasným favoritem a tuto roli potvrdila. Nehráli jsme špatně, ale na lepší výsledek jsme neměli. Našemu mužstvu až na vyjímky scházela větší bojovnost a nasazení jednotlivých hráčů.FC SYNOT za další překážkou
ČSK Uh. Brod - FC SYNOT St. Město 0:1 (0:0)
Uh. Brod (JOH) - Hned v prvním jarním kole MSFL se střetly dva první celky a největší aspiranti na postup do II. ligy. Domácí již bez generálního sponzora České zbrojovky, jejíž současné vedení nemá o další podporu fotbalu v Uh. Brodě zájem, se muselo obejít navíc o celou řadu zraněných hráčů. Překvapivě se však v jejím dresu objevil Pavel Buchta ze Slovácké Slavie, který ještě minulou sobotu hrál v Hradišti II. ligu. Mužstvo FC SYNOT nastoupilo na hřišti #U Olšavy bez nejlepšího střelce MSFL Dušana Klvani, který byl vyloučen z kádru, ale také bez dalšího kanonýra, #stálého maroda Radka Bouři. Utkání zahájila obě mužstva před zaplněnými ochozy se zajištěnými obranami. První střelu domácích vyslal kapitán ČSK Petr Podaný v 5. minutě, avšak gólman Ondrůšek byl na místě. V 9. minutě došlo k nezaviněné srážce brodského Tomečka s protihráčem Štěrbou, po které musel být domácí hráč odvezen sanitkou do nemocnice s otevřenou zlomeninou levé ruky.
Další šanci domácích měl opět Podaný, který však Lisáčkův centr nedokázal hlavou usměrnit za Ondrůškova záda. V dalších minutách si ani jedno mužstvo nevypracovalo žádnou šanci, která by si zasloužila pozornost. Oživení přinesla až 40. a 43. minuta, kdy domácí Josefík dvakráte po sobě za zbytečné fauly uviděl dvě žluté karty a musel odejít pod sprchy. Do druhé půle hosté nastoupili již z brodskou posilou Kočicou (který dle dohody nesměl být v základní sestavě) a začali pomalu přebírat iniciativu. V 56. minutě Zapletalův trestný kop šel jen těsně nad Pavlíčkovu branku. Domácí se však velmi dobrým pohybem, i přesto že hráli pouze v deseti, úspěšně bránili. Změnu přineslo až střídání, kdy v celku Synotu přišel na hřiště rychlonohý Racek, jenž rozhýbal útok hostů a z jehož akce se také zrodila jediná branka utkání. Běžela 79. minuta, když se Racek dostal ve vápně domácích k míči a jeho zpětnou přihrávku Chlachula chladnokrevně zavěsil - 0:1.
V závěru si sice domácí připravili několik slibných akcí, avšak na vyrovnání neměli již dostatek sil. V 88. minutě ještě s přehledem pískající rozhodčí Bajer ze Žďáru daroval milost za faul domácímu Křapovi, který již měl jednu žlutou kartu. Vítězství hostujícího celku bylo s ohledem na šance šťastné, ale zasloužené.
Branka: 79. min. Chlachula. ŽK: Josefík, Křapa - Toman, Vojtěšek, Hlahůlek. ČK: 43. min. Josefík. Diváci: 2627. Rozhodčí: Bajer - Bičan, Petřivý. Rohy: 5:3.
Sestavy: ČSK Uh. Brod: Pavlíček - Irovský, Křapa, Raiskup, Nedbal, Lisáček, Novák, Josefík, Buchta, Podaný, Tomeček (9. Šajtera, 45. Balůšek, 83. Mahdalík). Trenér Jiří Dunaj.
FC SYNOT St. Město: Ondrůšek - Štěrba, Forgáč, Kaisar (57. Racek), Vojtěšek, Toman (45. Kočica), Hlahůlek, Zapletal, Palčík, Duchtík, Chlachula (88. Antl). Trenér Jiří Nevrlý.
Hlasy po utkání: Jiří Dunaj - trenér ČSK: #Nehráli jsme v optimálním složení, navíc máme velmi úzký kádr. První poločas to nebylo špatné. Pak však přišel šťastný gól hostů, který dle mého názoru padl z minimálně metrového ofsajdu. Staré Město se tak stalo již téměř jistým postupujícím.
Jiří Nevrlý - trenér FC SYNOT: #Utkání bylo těžké, tak jako bývá každé derby. Vítězství je pro nás proto velmi cenné, neboť se hrálo vlastně o šest bodů. Odskočili jsme tak v tabulce od Uh. Brodu a já mám z toho radost. Pro diváka to asi nebyl moc atraktivní fotbal. Odchod Klvani z mužstva mne mrzí, ale je to rozhodnutí klubu, které já musím respektovat. Věřím, že do 6. dubna doplníme mužstvo ještě o jednoho kvalitního útočníka.
Luboš Jegla - asistent trenéra FC SYNOT: #Na první utkání sezóny to nebylo špatné. Naši hráči si hodně stěžovali na nekvalitní a nerovný terén. Hlavně za převahu ve druhé půli jsme si vítězství určitě zasloužili.
Na vyřazení Dušana Klvani z kádru FC SYNOT jsme se zeptali generálního manažera Starého Města Jaroslava Hastíka: #Klvaňa byl vyřazen z kádru mužstva s okamžitou platností k 12. březnu, (13.3. oslavil Dušan Klvaňa své 30. narozeniny - pozn. red.) z důvodů opakovaného neplnění hráčských povinností. Jednalo se o odmítnutí podepsání hráčské smlouvy, ale také o to, že svým zkratovým jednáním narušoval atmosféru u mužstva a vlastně i v klubu, což bylo pro majitele klubu pana Valentu nepřijatelné. Jelikož se nejednalo o případ první, proto bylo rozhodnuto o jeho vyřazení z kádru mužstva.
Jaký bude jeho další osud? #V žádném případě nebude uvolněn na hostování, určitě nebude ani vyměněn za jiného hráče, chceme ho pouze uvolnit na přestup za částku, za kterou budeme moci koupit jiného kvalitního koncového útočníka. Pokud nebude nikde hrát, to je nám v podstatě lhostejné. Je to jistě tvrdé, ale tuto situaci si zavinil on sám. Zájem již projevila o jeho služby Slovácká Slavie, ovšem za částku, která neodpovídá našim představám.Blahopřejeme k postupu do ligy
HC Slavia Praha - HC Uh. Hradiště 2:4 (1:2, 1:1, 0:0)

Na snímku se nám představují ligoví hokejoví mladší dorostenci Slovácké Slavie - nahoře zleva: Milan Hrnčíř, Petr Kostka, Tomáš Lysák, David Kučera, Martin Hruška. Uprostřed zleva: Martin Červenka, Lukáš Znojil, Petr Fornůsek, Richard Laga, Tomáš Hofrichter, Petr Stýskal. Dole zleva: Pavel Černý, kapitán Jan Bíla, asistent trenéra Zdenek Radkovič, Alexandr Šimon, trenér Josef Pálka, asistent kapitána Radim Antonovič, Emil Hrazdíra. Na snímku chybí: Ivo Matušek, Patrik Krajíček, Ondřej Radkovič, Knot, Lapčík a Uhlíř. (FOTO: JOH)
V odvetném finálovém duelu o postup do I. hokejové ligy ČR se hostující dorostenci ubránili početní převaze Slavie 5:3 a při vlastním oslabení dali vedoucí gól. Potom zvýšili na 0:2, ale domácí snížili na 1:2. UH odpovědělo brankou a po I. třetině vedlo 1:3, což bylo velice slibné. Ve II. třetině si hosté vypracovali řadu příležitostí z nichž realizovali pouze jednu a stav byl 1:4. Domácí se vzchopili a korigovali dílčí skóre na 2:4. Ve III. třetině UH hrálo takticky na udržení výsledku, vyvarovalo se chyb a branku nedostalo. Škoda, že řada šancí zůstala neproměněna. Soupeř neunesl tíhu prohry a dělal vše proto, aby to hostům znepříjemnil.
Branky a přihrávky vítězů: 8. Kučera, 12. kapitán družstva Bíla, 17. Lapčík a 38. Hofrichter (Bíla 2, R. Antonovič, Šimon a Lapčík). Vyloučení 8:8, využití 1:0, v oslabení 0:1.
Mistrovská sestava HC UH: Hrazdíra (Černý) - Fornůsek, Lapčík - Macháček, kapitán družstva J. Bíla, Hofrichter - Stýskal, Knot - R. Antonovič, Kučera, Šimon - Matušek, Znojil - Červenka, Krajíček, Hrnčíř - Laga, Kostka, Lysák, On. Radkovič.
Josef Pálka, trenér: #Z našeho pohledu to bylo vynikající utkání, které nepostrádalo hokejové prvky a dramatičnost. To co jsme si řekli před a o přestávkách utkání, dokázali hráči realizovat. Hráli koncentro-vaně, velmi dobře z obranné i útočné činnosti. Slavia vyrukovala se zastrašovací taktiku, zranili nám Antonoviče a Macháčka, kteří po ošetření utkání obětavě dohráli.
Zdeněk Radkovič, asistent trenéra: #Pro Pražáky to bylo obrovské zklamání, že nepostoupili, protože po finanční stránce měli na I. ligu. Dávali nám to patřičně najevo, ale my jsme jim postup vyfoukli před nosem. Jejich snaha na ledě i v zákulisí po odvetě byla však marná, zvítězil sport a my jsme byli lepší. Všichni hráči podali bojovný, zodpovědný výkon a šli jasně za svým cílem. Chtěl bych poděkovat fě FERRA a.s. JUDr. Zdeněk Zemek za podporu i hokejovému interna-cionálu Miroslavu Kročovi, který po celou dobu příprav i utkání, působil jako odborný poradce. Věřím, že v úterý 25.3. 1997, kdy sehrajeme přátelské a mezinárodní utkání na ZSM se švédským mistrem MALM™ ve 13.45 hodin přijdou diváci a příznivci poděkovat za dosažení historického úspěchu v podobě postupu do I. ligy ČR.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund