Číslo: 15
14.04.1997
Článků: 41

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Kanoisté z Ostrožské Nové Vsi zahajují sezónu
Velikonoční šachy
Výroční valná hromada Slovácké Slavie
Radim Bičánek bude v play off !
Roman Fornůsek MISTR ČR
FC Slovácká Slavia - AFK Atlantic Lázně Bohdaneč 1:0 (0:0)
FC SYNOT - FC NH Ostrava 1:1 (0:1)
Fotbalové tabulky

Kanoisté z Ostrožské Nové Vsi zahajují sezónu
Ačkoliv při pohledu na předpovědi počasí v nejbližších dnech situace nabádá spíše k oprášení lyží, rychlostní kanoisté zahájili tento víkend první soutěže. Na třech místech v ČR byla odstartována letošní sezóna na hladkých tratích - v Hranicích na Moravě, v Praze a v Písku. Pořadatelé vypsali pro jednotlivé kategorie tratě od 2 km až po maraton (42 km) v Hranicích. Od mladšího žactva, až po dospělé se moravští vodáci sjeli k řece Bečvě na 7. ročník Hranického kanoistického maratonu. Čtrnáct dnů na to, bude zahájena série závodů Českého poháru kontrolním závodem v maratonu na Císařské louce a 9. - 11. května následuje ostrý start na krátkých, olympijských tratích v Račicích.
Pod Řípem se v rámci druhého závodu Českého poháru bude již tvrdě bojovat o nominace na mezinárodní regaty, které by měly být odrazovým můstkem k účasti na letošních světových vrcholných soutěžích - začátkem července ME dospělých v bulharském Plovdivu, v druhé polovině téhož měsíce juniorské MS ve finském LAHTI a koncem srpna světový šampionát dospělých v Kanadě (Dartmouth). Pro maratonce bude prubířským kamenem již zmíněný pražský kontrolní závod 26. dubna, který je prvním stupínkem k zářijovému kontinentálnímu mistrovství v italské Pavii, eventuálně na srpnový pohár v Dánsku.
Tři desítky závodníků čítá pro letošní sezónu soupiska závodního týmu ze Slovácka - kanoistického oddílu TJ Ostrožská Nová Ves, prozatím bez oficiálních sponzorů. Jeden z nejlepších oddílů a klubů v České republice bude mimo jiného obhajovat celkové 4. místo v prestižním Českém poháru z posledních dvou let.
Závodní tým Ostrožské Nové Vsi 1997 (úvod sezóny)
dospělí: kanoe - Zbyněk Ondračka, Richard Boček, Roman Kotačka (nováček) a loňský junior Igor Kobzinek.
kajak: Luboš Pojezný
junioři: kanoe - Jiří Marek a Tomáš Kusák
kajak: Vítězslav Kolář, Bohumil Kusák a Michal Kusák
dorost: kanoe - Ondřej Slach a Jakub Hirš
kajak - Pavel Kusák, Lucie Botková a Lucie Lagová
žactvo: kanoe Martin Minařík
kajak: Petr Botek, Marek Kroupa, Petr Pospíšil, Petr Profous, Barbora Basovníková a Pavla Martínková.
ml. žactvo: minikajak - Lubomír Botek, Ondřej Šišpera, Zdeněk Jirásek, Vojtěch Rechtig, Stanislav Sova, Petra Basovníková, Iveta Sáková, Krystýna Valná, Kateřina Machálková.
odchovanci: Dukla Praha - Petr Hruška (dospělí, kajak), Michal Laga (junioři, kajak), Vlastimil Basovník (dorost, kajak).
USK Praha - Petr Pojezný (dospělí, kanoe)
Trenéři: Vít Pjajčík (junioři, dorost), Luděk Ondračka (žáci), Roman Botek a Bohuslav Mach (ml. žactvo).
VPVelikonoční šachy
Ve dnech 26. - 31. března 1997 se konal ve Frýdku Místku mezinárodní šachový turnaj nadějí, který byl přípravou pro Mistrovství světa a Evropy žáků a žákyň do 14 let. Tohoto turnaje žáků, který bezesporu patří k nejsilnějším v Evropě, se zúčastnilo celkem 202 hráčů z 11 států, a to z Německa, Polska, Slovenska, Ruska, Běloruska, Lotyšska, Estonska, Litvy, Rumunska, Maďarska a České republiky. Turnaj byl velmi silně obsazený, obzvláště hráči z bývalého Sovětského Svazu prokazovali výbornou výkonnost, o čemž svědčí několik kandidátů mistra s #elem nad 2000 a řada 1. výkonnostních tříd. Bělorusko zde mělo svoji kompletní reprezentaci a výborně hráli i Poláci.
Tak jako každoročně se i letos tohoto finančně nákladného turnaje zúčastnili díky sponzorské firmě TEMI manželů Františka a Miriam Trubačíkových i mladí adepti Slovácké šachové školy Jiskry St. Město pod vedením vedoucího a trenéra Antonína Horsáka. Turnaj se hrál v kategoriích do 10, 12 a 14 let.
Na to, že staroměstští šachisté patřili podle Ela bodů na konec pořadí výkonnosti, podali velmi dobré výkony. Všichni jistě získali nové zkušenosti a někteří si zlepšili i výkonnostní třídy.
V kategorii dívek do 10 let hrála Iveta Trubačíková z Jiskry Staré Město, která obsadila 16. místo a splnila si 4. výkonnostní třídu. Zvítězila Polka Czarnota (8 bodů) před Kohutovou z Polska a Běloruskou Grečkovou. V kategorii chlapců do 12 let hráli tři naši hráči, z nichž nejlépe si vedl Zbyněk Trubačík, který v předposledním kole nedokázal vyhrát s figurou navíc a v posledním 9. kole, kdy bojoval o 3. místo s Polákem Szoenem, musel obětovat figuru po hrubé chybě v zahájení za dva pěšce a nakonec prohrál. Touto prohrou se odsunul v pořadí až na 11. místo s 5 1/2 body. Vyhrál Rus Sipilov (7 1/2) před Szoenem z Polska (7 1/2 b) a Rusem Provotarem. 29. místo obsadil Josef Trubačík a 41. místo Jan Trubačík z celkového počtu 46 účastníků. V kategorii 14letých, kde přední hráči prokazovali výbornou výkonnost, za kterou by se nemuseli stydět ani dospělí, si nejlépe ze staroměstských hráčů vedl Serdamba Cege, který se ziskem 5 1/2 bodů obsadil 15. místo a získal 2. výkonnostní třídu.
Další v pořadí skončil na 20. místě Jaroslav Sháněl s 5 body, 23. byl Radovan Studený (rovněž 5 bodů) a 42. skončil Noha Michal, který v poslední partii po evidentní hrubce prohrál vyhranou partii. Celkem zde hrálo 59 hráčů.
Na závěr turnaje byla uspořádána šachová show pod záštitou ministra dopravy a spojů pana Římana, který také sponzoruje Beskydskou šachovou školu, protože jejím reprezentantem je i jeho desetiletý syn.
Škoda jen, že se tento turnaj konal přes velikonoční svátky a řada našich hráčů se ho tak nemohla zúčastnit. Snad i proto pořadatelé Beskydské šachové školy Frýdek - Místek pro příští rok změnili termín na 13. - 17. dubna 1998. Již dříve zmíněná Beskydská šachová škola, která je v České republice nejlepším střediskem šachu mládeže, má roční rozpočet 270 000 Kč. 12 trenérů (z toho dva profesionálové), ostatní jsou placeni dle výkonnosti a celkem se starají o 68 dětí. Jenom pro informaci veřejnosti Slovácká šachová škola má jednoho trenéra s minimální odměnou a jednu aspirantku na trenérku. A co se týká rozpočtu, ten činil loni zhruba 46 tisíc korun. V současné době má škola 27 dětí, a proto uvítá každého jedince se zájmem o tuto královskou hru, a to jak z řad dětí, tak z řad dospělých. Zájemci se mohou dostavit každý čtvrtek a pátek od 16.30 do 21.00 hodin na Sokolovnu do Starého Města (klubovna šachu).
Velmi rádi uvítáme jakoukoliv finanční podporu pro naši šachovou školu. Číslo účtu u BH je 425 244 kód 2200.
Vedení Slovácké šachové školy tímto předem děkuje a zve nové příznivce do svých řad.
Antonín HorsákVýroční valná hromada Slovácké Slavie
TJ Slovácká Slavia v Uh. Hradišti má nepopíratelně svou historickou tradici a její jméno je pevně spjato se jménem města. V posledních letech byla odrazovým můstkem pro nepochopitelnou činnost či možné machinace k megalomanství fotbalu. Do určité míry to žel přetrvává dodnes a vinu na tomto vývoji má bezesporu jak vedení Slovácké Slavie, tak také město Uh. Hradiště. A přesto dnešní Slovácká Slavia sdružuje téměř 2000 členů aktivně sportujících v 18 oddílech (mimo fotbalový klub relativně výrazněji podporovaný městem, veslařský a tenisový klub).
Na sklonku minulého týdne sešla se ve sportovní hale výroční valná hromada s překvapivou účastí delegátů jednotlivých oddílů, což potvrdilo trvalý zájem o udržení sportovní úrovně alespoň na stávající úrovni. Valná hromada vzala na vědomí čerpání rozpočtu za rok 1996 a je až obdivuhodné, že tak významná aktivní sportovní činnost těch 2000 členů skončila přijatelným schodkem. Tato skutečnost je však příliš drahá. Sportovní hala, tep sportovního života veřejnosti i škol, dosluhuje. Atletům, volejbalistkám a házenkářům doslova padá střecha nad hlavou. Středisko rekreačně sportující veřejnosti - lyžařský svah, rovněž pomalu dosluhuje. Vskutku ironické je, že atleti mají platit pronájem za dráhu, kterou si sami vybudovali. Prostě žije se na úkor podstaty.
V hodnocení sportovní činnosti bylo s uspokojením konstatováno, že přeze všechno přetrvává snaha, aby členové byli aktivními sportovci a aby v prodloužení byla ku sportu vedena mládež. Nejlépe si vedou ženy atletky závodící v 1. lize. A z jejich středu byla také vyhlášena nejlepší sportovkyně okresu Uh. Hradiště Iva Jurková, vzorná, skromná běžkyně, jdoucí ve šlépějích svého otce. V bohaté diskusi bylo hodně času věnováno možnému zlepšení aktivní činnosti, jako nejlepší prevenci proti drogovému nebezpečí, o kterém se zatím pouze mluví a narkomanů mezi mládeží přibývá. Rovněž byla na pořadu diskuse o možné spolupráci mezi Slováckou Slavií (a jejími 2000 členy) a městem, které, jak se zdá, se mnoho nepoučilo ze svých megalomanských chyb minulosti. Přece mezi solidními není problém uznat své chyby a napravit je spoluprácí. To by bylo příslibem užitečné práce ve sportu pro budoucnost, pro budoucnost našich dětí.
Mirek RašticaRadim Bičánek bude v play off !

Počátkem března jsme vás informovali o opětném povolání odchovance staroměstského a uherskohradišťského hokeje Radima Bičánka do základní sestavy týmu NHL - Ottawa Senátors. Radim svou šanci dokonale využil a nyní již pravidelně nastupuje v první lajně Senátorů. Svým výkonem jistě také přispěl k velkému úspěchu novodobé historie ottawského týmu - prvnímu postupu tohoto týmu do play off.
Radimovi se tak splnil jeho dávný sen z mládí, kdy s obdivem sledoval dění v NHL a hráči jako Messier, Gretzky, Coffey, Lemieux, Hašek a spol. v něm vzbuzovali velkou úctu a pozornost. Dnes nastupuje proti nim sice s respektem, ale na ledě jim jako obránce nic nedaruje, neboť hokej je hra tvrdých mužů a konkurence v NHL je stále větší.
V základní části letošní NHL odehrál Radim 21 zápasů, z nichž jeho celek Ottawy 13 vyhrál, 3 remizoval a jen 5 prohrál. Obrana, v níž Radim pravidelně hrál, dosáhla výborného průměru obdržených branek 2,14 na zápas. Ve třech utkáních neobdržela dokonce žádnou branku. Radim v pátečním střetnutí proti Detroitu zaznamenal také svou první asistenci u branky. Jak jsme se dozvěděli od Radimova otce, tak mužstvo Ottawy zvítězilo ze soboty na neděli nad Haškovým Buffalem 1:0, čímž si zajistilo účast v play off. Radim volal domů, do Uherského Hradiště, v neděli ráno ve 4.30 hodin, přímo ze šatny Senátorů po vítězném zápase a mimo jiné řekl: #Zápas se hrál ve fantastické atmosféře, v brance Buffala zachytal skvěle Hašek, ale přesto se nám podařilo zvítězit, což je pro náš klub parádní. Řekl bych, že i můj výkon byl super a mám z něj dobrý pocit. Už se velmi těším na play off. Pozdravuji všechny čtenáře Dobrého dne a držte nám palce.
Ve středu již začínají první zápasy play off. Mužstvo Ottawy prozatím své soupeře ještě nezná, ale již nyní se všichni těší na skvělou atmosféru vyprodaných stadionů. O tom, jak se bude Radimovi Bičánkovi, rodákovi z Uh. Hradiště v těchto utkáních dařit, vás budeme informovat na stránkách našich novin.
JOHRoman Fornůsek MISTR ČR

Poslední sobotu měsíce března si to rozdali mezi sebou nejlepší čeští a moravští junioři v silovém trojboji. Borce v boji o mistrovský titul hostilo město Frýdlant v Čechách. Z Uh. Hradiště bojoval v kategorii do 67,5 kg sympatický sportovec Roman Fornůsek, který je členem Slovácké Slavie a připravuje se ve Fitcentru Slovácké, pod vedením trenéra Jar. Večerky. Druhé místo z loňského mistrovství bylo pro tohoto borce málo, a tak příkladně zabojoval a výborným výkonem v trojboji (550 kg) získal titul Mistra ČR, což je jistě úspěch znamenitý. Ziskem titulu a dosaženým výkonem se tak zařadil do šestky nejlepších závodníků ČR, a proto byl zařazen do širšího reprezentačního kádru pro mistrovství světa, které se bude konat v září v Bratislavě.
F.T.FC Slovácká Slavia - AFK Atlantic Lázně Bohdaneč 1:0 (0:0)
Uh.Hradiště (JOH) - Do zápasu s druhým celkem tabulky nastupovala Slovácká bez chřipkou postiženého Širokého. Stejně tak i soupeř přijel oslaben o zraněného reprezentanta Luboše Kubíka, avšak již s novou posilou, žižkovským Markem Trvalem na hrotu útoku. Slovácká začala zápas opatrně a první půlhodinka se hrála ve znameních osobních soubojů, avšak bez brankových příležitostí. Domácí zahrozili poprvé ve 30. minutě, jenže na Marxův centr nikdo nedosáhl. Ve 34. minutě centroval pro změnu Soldán z trest ného kopu, ovšem Sedlář míč hlavou nedokázal poslat na branku Bohdanče. První přímou střelu na soupeřova golmana Tomka vyslal až ve 43. minutě Marx, ale ta patřila spíše do kategorie propagačních. Do druhého poločasu nastoupilo mužstvo Slovácké se snahou rozhodnout zápas ve svůj prospěch, a to se mu také v 50. minutě podařilo. Na ideální přihrávku Ladi Mináře si do volného prostoru naběhl Švancara a jeho přesně mířená střela se odrazila od pravé tyče za záda nešťastného golmana hostí.
Po této brance se Slovácká stáhla do obrany a byli to hosté, kteří převzali iniciativu. V 53. minutě tvrdou střelu z dálky Barcuch v pádu vyrazil na roh. V 54. minutě dostal zajímavou žlutou kartu domácí střelec Švancara za zlomení a následné zahození rohového praporku. V 55. minutě se opět vyznamenal golman Barcuch, když zneškodnil dělovku Ješety. V tuto dobu tlak Bohdanče sílil a Slovácká se bránila většinou jen odkopy od branky. V 60. minutě střílel Kostelník, avšak obránce Kučera tuto střelu v pádu odvrátil na roh. V 62. minutě Barcuch chytil tvrdou střelu Macháčka a o minutu později Pavelkův padáček stačil vytlačit na roh. Bohdaneč pak zahrávala sérii rohových kopů, při kterých se měl prosadit kanonýr Trval, avšak jeho osobní strážce Vaverčák mu nedovolil téměř nic. V 88. minutě se na Slovácké probudili dokonce i fanoušci na tribuně a začali povzbuzovat.
O dvě minuty později pak rozhodčí Legierský foukl do píšťalky naposled a hráči Slovácké se mohli radovat z velmi důležitého vítězství společně s 1 486 diváky. V mužstvu Slovácké je tentokráte nutno vyzvednout perfektní výkon golmana Barcucha, ve druhé půli velmi dobrého Mináře a v útoku důrazného Sedláře.
Branka: 54. min. Švancara. ŽK: Švancara. Diváci 1486. Rozhodčí: Legierský - Svatonský, Ondo. Delegát: Lakomý.
Sestava Slovácké: Barcuch - Vaverčák, Kučera, Minář, Řezník, Malůš (90. Nociar), Soldán, Marx, Lecián (79. Maniatis), Sedlář (86. Matušek), Švancara. Trenéři: Petr Vařecha a Jaroslav Kusák.
Hlasy po utkání:
Trenér Slovácké Petr Vařecha: #Sehráli jsme určitě nejlepší zápas jara. Myslím si, že výsledek je spravedlivý. Celé mužstvo podalo velmi dobrý výkon. Bylo důležité, že Vaverčák uhlídal Tvala. Z útočníků bych vyzvedl Sedláře.
Trenér Bohdanče Milan Šmarda, který ve středu oslaví své padesátiny, byl značně zklamaný: #Fotbal se hraje na branky a tu jednu vstřelilo Hradiště. Snažili jsme se oživit hru střídáním, ale ani to nám nepomohlo. Máme velké problémy s koncovkou.
Zítra v úterý 15.4. sehraje Slovácká přátelské utkání ve Veselí n.M. v 16.30 hod. V sobotu 19.4. bude hrát Slovácká v Pardubicích další existenční duel II. ligy v 16.30 hod.FC SYNOT - FC NH Ostrava 1:1 (0:1)
Staré Město (Mil) - Ani ve druhém jarním utkání nedokázal lídr MSFL v domácím prostředí zvítězit a značně si tak komplikuje život na čele tabulky. proti dobře hrajícímu soupeři však začali domácí s elánem a už ve 3. min střílel mezi tyče Klvaňa, ovšem jeho pokus neměl razanci. O deset minut později střihl Antl efektní nůžky, ale brankář jeho střelu vytáhl nad břevno. Ve 24. min však neočekávaně zahřmělo na druhé straně, když z levé strany prudce zacentroval Přibyl a Forgáč nešťastně usměrnil míč do vlastní brány - 0:1. Po takto inkasovaném gólu domácí značně znejistěli a na psychice jim ani nepřidaly verdikty sudího Blažka z Adamova, který jejich zákroky trestal ŽK, zatímco druhé straně za stejné prohřešky pouze domlouval. Ve snaze oživit hru poslal po půl hodině hry trenér Nevrlý na trávník dva nové hráče, ale změna se na kvalitě výkonu příliš neprojevila. Druhou půli začali domácí sérií rohových kopů, ovšem bez gólového efektu.
V 55. min zahrál jeden z hostujících hráčů ve vápně rukou a nařízenou penaltu nekompromisně proměnil Zapletal - 1:1. Ve snaze strhnout výhru na svou stranu se domácí vrhli do útočení a tím otevřeli více prostoru pro nebezpečené brejky ostravských hráčů. Po jednom z nich se v 67. min vyznamenal Ondrůšek, když klasickou robinzonádou zneškodnil Chalupovu střelu směřující do šibenice. V 88. min se nemohl dívat na střeleckou nemohoucnost svých spoluhráčů obránce Vojtěšek, ale jeho bomba skončila pár čísel vedle pravé tyče. Nešťastné dílo tak bylo dokonáno a 700 diváků odcházelo domů značně zklamáno.
Sestava FC Synot: Ondrůšek - Forgáč - Palčík, Vojtěšek - Štěrba, Videman, Hlahůlek, Zapletal, Kaizar (34. Racek) - Antl (78. Kočica), Klvaňa (34. Bouřa).
Trenér J. Nevrlý po utkání: #Zápas jsme měli vyhrát a je jen velkou škodou, že se to nepodařilo. Hra v domácím prostředí nám dělá velké problémy, protože si nevytvoříme dostatek střeleckých příležitostí. V současnosti vyjde nastejno, zda v útoku hraje Petr nebo Pavel. Brankář soupeře byl takřka bez práce a to od mužstva usilujícího o postup není dobrá vizitka.Fotbalové tabulky
Župní přebor
Březůvky - Hluk 2:2 (0:0), domácí v tomto utkání viděli poslední možnost zvítězit a vylepšit si postavení v tabulce. Opět však propadli střelecky, naopak velmi dobře takticky hrající hosté vyučovali domácí z rychlých brejků skórovat. Jejich výhra byla zasloužená, branky hostů dávali Pekárek, Vaculík, rozhodčí Veselský, diváků 100.
Bystřice p. H - Bojkovice 2:2 (1:1), domácí měli po celý zápas více ze hry, hosté spoléhali na rychlé brejky, po jednom z nich v 1. půli vyrovnali Pláškem. Ve II. dějství byl obraz hry stejný, domácí si opět vytvořili jednobrankový náskok, ale ten se jim nepodařilo udržet. V závěrečném náporu vyrovnal hostující brankář Kalivoda. Hosté dohrávali bez vyloučeného Pláška. Branky: Čagan 2 - Plášek, Kalivoda, rozhodčí Šafář, diváků 150.
Vigantice - Újezdec 1:0 (1:0), Hosté na škvárovém hřišti v Rožnově p. R. podali očekávaný výkon a po zásluze body zůstaly #doma . Vítězové měli více ze hry, vypracovali si více šancí, ale skórovat se jim podařilo jen jednou ve 43. min. Fiuráškem, velmi dobře řídil rozhodčí Malota, diváků 150.
Hulín B - Velké Karlovice 3:0 (1:0), domácí podali v utkání velmi dobrý výkon, v první půli ze tří samostatných akcí jednou skóroval Koníček, po změně stran ve 48. min. přidal další branku opět Koníček , výsledek pečetil v 90. minutě Cakl z pokutového kopu. Rozhodčí Zálešák, diváků 200.
Polešovice - Napajedla 0:0, rozhodčí Chromek, diváků 250
Štítná - V. Otrokovice 1:3 (0:2), Šebák - Prokeš 2, Kvapil, rozhodčí Ruman, diváků 100
Mikulčice - Kostelec 1:1 (0:0). R Rusňák - Holík, rozhodčí Ptáček - diváků 150
Morkovice - Mysločovice 3:4 (3:1), Novotný 2, Šimčík - Lipták 3, Majer, rozhodčí Blahůšek, diváků 400.
Tabulka střelců po 20. kole:
18 - Tiňák (Mysločovice), 17 - Olša (Bystřice p. H.), 14 - Novotný (Morkovice), 12 - Soukeník (Újezdec), 11 - Skopal (Bystřice p.H.), Šimčík (Morkovice), 10 - Kreisl (Polešovice), Mahdalík (Bojkovice), Jaroš (Napajedla), Koníček (Hulín B).

	1. Mysločovice	13	6	1	56:23	45
	2. Polešovice	13	3	3	38:23	42
	3. Bystřice	11	5	4	49:28	38
	4. Napajedla	9	6	5	32:17	33
	5. V. Karlovice	10	2	7	33:24	32
	6. Morkovice	10	1	9	37:29	31
	7. V. Otrokovice	9	4	7	26:28	31
	8. Kostelec	8	6	6	37:32	30
	9. Mikulčice	8	5	7	31:35	29
	10. Vigantice	7	6	7	23:20	27
	11. Újezdec	7	3	10	25:30	24
	12. Hulín B	7	3	10	28:33	24
	13. Hluk	6	5	9	23:39	23
	14. Bojkovice	5	6	9	29:38	21
	15. Březůvky	3	2	15	21:43	11
	16. Štítná	1	1	18	17:63	4

Okresní přebor
Nivnice - D. Němčí B 2:4 (1:2) - domácí nastoupili bez šesti hráčů základní sestavy, od 10 min hráli bez vyloučeného hráče a hosté toho dokázali využít. Branky za domácí Jurásek a Urubčík, za hosty Tinka 2, Machů, Kadlček. Řídil Marek z Břestku, 100 diváků.
Buchlovice - Kostelany 2:0 (2:0) - domácí potvrdili dobrou jarní formu a ani ve třetím zápase v řadě neinkasovali. Branky Šproch 2, 150 diváků, řídil Hůlka z Hradiště.
Bojkovice B - Kunovice B 0:1 (0:1) - domácí trestuhodně odevzdali oba body soupeři, který velkou část utkání pouze bránil. Zápas zhlédlo 100 zklamaných domácích diváků. Řídil Hlaváč z Hradčovic. Branku hostí dal Horsák.
Boršice A - Šumice 3:0 (1:0) - domácí zahráli dobře až v závěru utkání, kdy dvěma brankami rozhodli o vítězství. Domácím zachytal dobře brankář. Branky Ondrůšek, Šťastný, Hykl. 150 diváků, řídil Strmiska ze Ždánic.
Kudlovice - Tupesy A 0:1 (0:0) - zápas velmi dobré úrovně, hosté byli v poli kombinačně vyzrálejší, avšak domácí měli více gólových šancí. Za stavu 0:0 neuznal rozhodčí domácím branku pro údajný ofsajd. Hosté z podobné situace dali vítězný gól Budošem. Řídil Zavadil z Kroměříže, 180 diváků.
Ostr. Lhota - H. Němčí 1:2 (1:1) - ve vyrovnaném zápase vyhráli bojovnější hosté naprosto zaslouženě. Utkání objektivně řídil ke spokojenosti obou soupeřů Šťastný z Uh. Hradiště. Branky za domácí J. Bachan, za hosty M. Pěchula, J. Ondra. 150 diváků.
Slavkov - Březolupy 2:3 (0:1) - v první půli byli hosté lepší, ve druhé domácí srovnali hru, ale závěrečný nápor vyšel naprázdno. Branky L. Habarta a Bukvic, za hosty Štangl, P. Hubáček, J. Hubáček. Řídil Kostelníček z Jalubí, ke kterému mají domácí výhrady. 80 diváků.

	1.	Tupesy	14	2	0	53:10	44
	2.	Boršice	11	4	1	46:10	37
	3.	Nivnice	8	4	4	33:24	28
	4.	Kunovice B	8	4	4	24:28	28
	5.	Buchlovice	8	2	6	23:15	26
	6.	Slavkov	8	1	6	42:28	25
	7.	Březolupy	6	5	5	24:29	23
	8.	Šumice	6	4	6	30:26	22
	9.	H. Němčí	5	3	7	21:29	18
	10.	D. Němčí B	5	2	9	24:43	17
	11.	Kudlovice	4	4	8	25:39	16
	12.	Bojkovice B	3	2	11	19:32	11
	13.	Ostr. Lhota	3	1	12	19:40	10
	14.	Kostelany	1	4	11	18:45	7

I. A třída sk. B
Jalubí - Rohatec 0:0, domácí se neozvali, podrobnosti neznáme.
Uh. Ostroh - Jarošov 2:0 (1:0), domácí se v souboji mužstev ze spodu tabulky se ujali vedení již ve 4. minutě brankou Jurčeky, a až do konce poločasu si udržovali mírnou převahu, ve druhém poločase se hra vyrovnala, v 80. minutě viděl ČK hostující Dostálek, domácí přesilovku využili Žižkou v 90. min. na 2:0. Hosté nejsou spokojeni s výkonem rozhodčího Mikuly ze Zlína.
Prakšice - O.N.Ves 0:0, v dobrém utkání měli domácí více ze hry, neproměnili ani vyložené šance a také ani pokutový kop.
Bzenec - Ždánice 1:2, Březina - Markus, Gavenda. Dol. Bojanovice - J. Otrokovice 3:1, Houšť, Kucsara, Sklenský - Ištvánek, Nedachlebice volno. Kvasice - Šardice 1:3, Vojtášek - Janouškovec, Horníček, Rumaj

	1. D. Bojanovice	11	2	2	48:15	35
	2. Šardice	10	2	3	20:11	32
	3. Rohatec	8	3	4	32:24	27
	4. O.N.Ves	8	1	5	34:20	25
	5. Ždánice	8	1	6	32:22	25
	6. Nedachlebice	7	3	4	26:23	24
	7. Bzenec	6	3	6	27:24	21
	8. Jalubí	6	2	7	22:26	20
	9. Prakšice	4	4	6	20:21	16
	10. Kvasice	4	3	8	15:29	15
	11. J. Otrokovice	2	5	8	16:29	11
	12. Jarošov	3	2	10	13:41	11
	13. Uh. Ostroh	2	3	10	12:32	9

I. B třída sk. B
Zlechov - Lužkovice 4:0 (2:0), domácí kontrolovali vývoj utkání, dali velmi pěkné branky, jejich autory byli Leoš Machala 2, Machala Lukáš a Donátek, hosté mohli dát čestný úspěch v závěru utkání, brankář Jakoubek pokutový kop kryl.
Lubná - Uh. Hradiště B. 1:2 (0:2),o výsledku techničtější hosté rozhodli v průběhu první půle, kdy dali obě branky Veselým a Pauříkem. Domácí sice ve II. půli snížili náskok, ale na vyrovnání již neměli sil. Branky: Železník - Veselý, Pauřík,
Bílovice - Všetuly 1:2 (1:0), domácí v důležitém utkání neudrželi náskok a přišli o tři body. Branku dal Mikulka - Navrátil, Dohnal, domácí mají výhrady k výkonu rozhodčího Belžíka ze Slavičína.
Břestek - Roštění 0:0, diváci viděli utkání dobré úrovně, branky se nedočkali, ale byli spokojeni s předvedenou hrou. Dělba bodů je spravedlivým vyjádřením sil.
Žeranovice - Zdounky 1:0, Morkovice B - Prasklice 3:2, Kejnar, Bartnet, Hrušák - Dostál, Štěpánek. Malenovice - Mladcová 1:0.

	1. Břestek	10	6	0	44:11	36
	2. Prasklice	10	2	4	35:21	32
	3. Lůžkovice	9	2	5	28:22	29
	4. Uh. Hradiště B	8	4	4	29:17	28
	5. Mladcová	8	2	6	39:21	26
	6. Zlechov	8	1	7	34:25	25
	7. Zdounky	7	4	5	23:16	25
	8. Morkovice B	7	4	5	26:25	25
	9. Malenovice	6	4	6	22:32	22
	10. Všetuly	6	1	9	25:40	19
	11. Žeranovice	4	4	8	27:33	16
	12. Roštění	4	3	9	22:39	15
	13. Lubná	3	2	11	27:38	11
	14. Bílovice	2	1	13	19:60	7

I. B třída sk. C
Nedakonice - Mutěnice 3:0 (1:0), jen průměrný výkon stačil domácím k přesvědčivému vítězství, branky dali Cigoš, Hábl, Reinberk.
Strání - Vacenovice 1:0, překvapivé, ale zasloužené vítězství domácích, branku dal Pomykal.
Vřesovice - Vlčnov 4:0, po slabším výkonu se hostující celek propadl na samé dno tabulky.
Velká N.V. - Kněždub 1:2, Mor. Písek - Kyjov B 0:0, Milotice - Dubňany 6:1, Strážnice - Žarošice 5:2.

	1. Dubňany	10	3	3	24:19	33
	2. Nedakonice	10	2	4	37:19	32
	3. Vacenovice	9	3	4	36:11	30
	4. Velká n.V.	8	6	2	37:18	30
	5. Kněždub	9	3	4	28:15	30
	6. Milotice	9	3	4	31:26	30
	7. Kyjov B	9	2	5	29:17	29
	8. M. Písek	5	5	6	19:22	20
	9. Mutěnice	4	4	8	16:21	16
	10. Strání	5	1	10	18:36	16
	11. Žarošice	4	2	10	19:32	14
	12. Vřesovice	3	4	9	19:32	13
	13. Strážnice	3	3	10	24:40	12
	14. Vlčnov	3	1	12	13:42	10

III. třída sk. A
Částkov - O.N.Ves B 1:0, Traplice - Kněžpole 0:1, Slovácko - Babice 1:1, Medlovice - Sušice 2:1, Mistřice - Ořechov 0:3, Topolná - Osvětimany 2:0,

	1.	Ořechov	12	1	1	34:5	37
	2.	Kněžpole	9	4	1	33:14	31
	3.	Babice	9	2	3	39:14	29
	4.	Traplice	8	3	3	27:21	27
	5.	Topolná	6	3	5	27:22	21
	6.	Slovácko	4	3	7	20:30	15
	7.	Medlovice	5	0	9	33:46	15
	8.	Sušice	4	2	8	26:29	14
	9.	O.N.Ves B	3	5	6	22:31	14
	10.	Mistřice	4	1	9	20:24	13
	11.	Částkov	3	4	7	22:41	13
	12.	Osvětimany	2	2	10	14:40	8

III. třída sk. B
Újezdec B - Suchá Loz 3:2, Drslavice - Bánov 1:2, Havřice - Korytná 5:0, Bystřice - Přečkovice 1:0, Boršice u Bl. - St. Hrozenkov 1:0, Hluk B - Podolí 1:0,

	1.	Hluk B	10	3	1	36:11	33
	2.	Bystřice	9	2	3	31:20	29
	3.	Drslavice	7	4	3	36:19	25
	4.	St. Hrozenkov	6	3	5	23:27	21
	5.	Havřice	5	5	4	24:22	20
	6.	Suchá Loz	5	4	5	26:20	19
	7.	Podolí	5	3	6	27:27	18
	8.	Korytná	5	2	7	22:42	17
	9.	Boršice u Bl.	4	3	7	21:29	15
	10.	Přečkovice	3	4	7	25:27	13
	11.	Bánov	3	4	7	24:29	13
	12.	Újezdec B	1	5	8	17:39	8

IV. třída sk. B
Tupesy B - Mařatice 2:1, Bílovice B - Košíky 0:4, Huštěnovice - Jankovice 2:0, Ořechov B - Zlámanec 4:2, Popovice - Boršice B 3:0,

	1.	Košíky	7	3	0	24:8	24
	2.	Huštěnovice	6	1	3	28:14	19
	3.	Boršice B	6	0	4	26:17	18
	4.	Tupesy B	5	3	2	23:18	18
	5.	Zlámanec	4	1	5	19:19	13
	6.	Ořechov B	3	3	4	20:20	12
	7.	Popovice	3	1	6	16:31	10
	8.	Bílovice B	3	0	7	10:18	9
	9.	Mařatice	2	2	6	15:21	8
	10.	Jankovice	2	0	8	12:36	6www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund