Číslo: 20
19.05.1997
Článků: 40

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Novověšťané excelovali v Račicích
Uherský Brod místem světového rekordu
FC Slovácká Slavia - FC Zlín 0:2 (0:1)
PSJ Jihlava - FC Synot Staré Město 0:2 (0:1)
FC Bystrc - FC TJ Kunovice 1:2 (0:0)
Fotbalové tabulky

Novověšťané excelovali v Račicích

Čtveřice juniorských repezentantů České republiky v Ostrožské Nové Vsi svou přípravu nyní zaměří na případný start ve finském Lahti, kde se v červenci pojede MS juniorů. Zleva: Kolář, T. Kusák, J. Marek, B. Kusák. - FOTO: vp
Celkem 25x se mezi nejlepší tři lodě propracovali závodníci kanoistického oddílu Ostrožská Nová Ves v prvním kontrolním závodě na tratích 200, 500 a 1000 m v Račicích. Slovácký tým rovněž tvrdě zaútočil na medailové pozice v Českém poháru, jehož součástí račický víkend od 9. do 11. května byl.

Junioři se nominovali na mezinárodní regatu
Všichni čtyři juniorští reprezantanti ČR, kanoisté Jiří Marek, Tomáš Kusák a kajakáři Bohumil Kusák a Vítězslav Kolář potvrdili vysokou výkonnost a vybojovali si účast na mezinárodní regatě v Bratislavě, na Zlatých Pieskách. Tomáš Kusák zajel na singlkanoi druhé místo na 500 m, podobně jako Jiří Marek na trati dvojnásobné a oba společně na kilometru v závodě deblkanoí. Třetí místo obsadil Tomáš na 200 m trati a Jiří na 500 m. Vítězství dosáhli v závodě čtyřkánoí, stejně i kajakáři v závodě čtyřkajaků, druhé a třetí pozice pak Bohumil Kusák a Vítězslav Kolář na deblu. Tímto čtveřice reprezentantů z Ostrožské Nové Vsi zahájila přípravu na světový šampionát ve finském Lahti. Právo startu však musí ještě potvrdit jak na Slovensku, tak ve druhém kontrolním závodě v červnu na račickém kanále.

Zbyněk Ondračka jel ve finále proti Doktorovi
Ještě asi sto metrů před cílem pádloval maratonský reprezentant Zbyněk Ondračka v závodě na 1000 m druhý za olympijským vítězem Martinem Doktorem. V závěru byl předstižen dvěma závodníky Dukly Praha a skončil čtvrtý, což vzhledem k přípravě, zaměřené na maraton, je skvělý výsledek.

P. Pojezný a Hruška o světový pohár
Vítězové a lodě z druhých míst v kategorii dospělých získali možnost startu v závěru května na WESTEL CUPu v maďarském Szegédu (2. závod Světového poháru). Třikrát pádloval ve vítězném čtyřkajaku novoveský odchovanec Petr Hruška, spolu s Leštinou, Polívkou a Mrázem - Dukla, dvakrát ve vítězné čtyřkánoi další odchovanec Petr Pojezný, mimo jiné s bývalým závodníkem Znojma Davidek Kozelským, a dále se Štěrbou a Neandrem - USK. Na pětistovce tato loď za sebou nechala dokonce i hvězdnou sestavu Dukly, kt erá se může pochlubit medailemi z MS právě v této disciplíně. Nesporným úspěchem pro Pavla Holubáře z Brna, který půl roku trénoval v Austrálii, jsou třetí místa v individuálních startech na 200 a 500 metrů.

P. Kusák a Minařík nenašli přemožitele
Ani jednou neprohrál teprve prvním rokem mladší dorostenec Pavel Kusák. Ze všech šesti startů na tratích 500 a 1000 m si odnesl prvenství! V deblkajaku a čtyřkajaku s ním seděl odchovanec ONV Vlastimil Basovník. V poslední finalové jízdě byl Pavel za nízkou váhu lodi diskvalifikován. Hattrick patřil i teprve asi rok pádlujícímu kanoistovi Martinovi Minaříkovi, na C 2 s plzeňským a na C 4 ještě s pražskými borci.

Další medailisté
Mezi dalšími #medailisty se mezi kanoisty, kajakáři a kajakářkami 40-ti oddílů a klubů celé republiky objevili Ondřej Slach (milé překvapení na C l 1000m) Jakub Hirš, Marek Kroupa (nečekaný vítěz spolu se závodníkem KVS Praha na K 2), Petr Botek, Petr Pospíšil, Lucie Lagová, Barbora Basovníková a Pavla Martinková. Bohužel úspěšní závodníci opět neobdrželi žádné medaile ani věcné ceny, což je velmi smutné.

-vp-Uherský Brod místem světového rekordu
Uh. Brod (BoS) - Sedmnáctá hodina a dvaadvacátá minuta ve středu 14. května 1997 byla časem, kdy ve výškařském sektoru Základní školy Pod Vinohrady v Uherském Brodě padl světový rekord. Stalo se tak na dnes již tradičním Výškařském mítinku (letos byl uspořádán druhý ročník), který společně uspořádal I. AC Uh. Brod a Centrum sportu při ZŠ Pod Vinohrady. Patrně šlo o první zaznamenaný světový rekord na území tohoto města, o který se postarali bratři , kteří se společně přenesli přes laťku ve výšce 218˙cm a překonali tak o jeden centimetr letitý světový rekord Němců M”genburga a Nagela.
Samotnému překonání rekordu však předcházel velmi kvalitní výškařský závod, na kterém se kromě obou zmíněných českých reprezentantů představila naše nejlepší výškařka Zuzana Kováčiková (os. rek. 194˙cm), Svatoslav Ton (os. rek. 227˙cm) a otrokovický Daniel Hořt (os. rek. 208˙cm).
Závod žen byl poznamenán neúčastí dalších pozvaných skokanek. Omluvily se jak Alena Nezdařilová, tak Inge Janků, proto si zazávodily žákyně sportovních tříd pořádající školy B. Lekešová, Kandrnálová, Tomancová a R. Lekešová, některé z nich se dostaly přes laťku ve výšce 130 cm a bylo pro ně velkým zážitkem nastoupit v jedné soutěži s finalistkou OH v Atlantě. Zuzana Kováčiková zůstala pak v boji s laťkou osamocená, i tak dokázala přeskočit slušných 188˙cm. #Škoda, že mě nemohla k lepšímu výsledku vyhecovat některá soupeřka, svěřila se Dobrému dnu bezprostředně po soutěži Zuzana.
V závodě mužů zvítězil Jan Janků výkonem 225˙cm, stejným jako stříbrný Svatoslav Ton, třetí příčka patřila Tomáši Janků, který tentokrát zdolal #jen 220˙cm.
Výbornou atmosféru na stadionku za školou pomohl vytvořit především moderátor Rosťa Jankula a díky nádhernému letnímu počasí si na mítink našlo cestu mnoho diváků z řad mládeže, ale i dříve narozených fanoušků královny sportu.
Všichni hlavní aktéři si prostředí v Brodě velmi chválili, stejně jako perfektní zajištění průběhu závodu, na kterém se podílely kromě generálního sponzora firmy Prachman i radnice a firmy Pivovar Janáček, Papír Řihák, Linea Nivnice, Bismark, Raciola, Mlékárna Hodonín, Vodo-topo Pijáček a Sklárna Včelnička. Díky nim a hlavně pořadatelům ze ZŠ Pod Vinohrady prožili přítomní vzrušené sportovní odpoledne a co víc, byli při #TOM!FC Slovácká Slavia - FC Zlín 0:2 (0:1)
Uh.Hradiště (rub) - Pohled do tabulky po 26. kole jasně vypovídal o co šlo v tomto druholigovém derby. Mimo to však naznačuje, že hosté ze Zlína mají druhý nejproduktivnější útok soutěže, naopak domácí řadí tato bilance až téměř na konec, což bylo, jak se později ukázalo rozhodující. Slovácká musela nutně vyhrát, aby si vylepšila postavení a možnost záchrany v soutěži. Začala usilovně s kapitánem Soldánem v útoku a Maniatisem od začátku utkání. Do první slibné brankové příležitosti se dostal už v úvodu Soldán, ale neměl štěstí. Jeho střela ve skluzu jen těsně minula pravou tyč Zítkovy svatyně. Po úvodním krátkém tlaku Slovácké se postupně kombinací a pohybem začali prosazovat hosté, ale ne na dlouho. Do své první šance se dostal ve 23. minutě domácí Švancara, ale odražený míč napálil z několika metrů jen do brankáře. O minutu později Soldán po pěkné přihrávce od Sedláře jen těsně minul levý růžek branky Zlína. Ve 27.˙minutě zahrozili hosté, ale brankář Barcuch Hlavňovského ze dvou metrů vychytal.
Ve 30. minutě však nestačil reagovat na Červenkou tečovaný centr Otepky z levé strany a hosté šli do vedení. Po obdržené brance Slovácká zatlačila #ševce. Pokračovala však jen v přehlídce neproměněných šancí. Ve 32. minutě znovu Švancara po centru Marxe zahazuje, minutu nato Soldánův přízemní centr prošel celou obranou, ale nenašel adresáta. V 35.˙minutě opět Soldán hlavou jen těsně minul po centru Marxe. Ve 42. minutě střílí do zcela otevřené obrany Vaverčák z 20 metrů, ale jen do náruče Zítka. Ještě ve 44. minutě z hranice 17˙m střílí Maniatis z trestného kopu přes zeď nad břevno. Druhý poločas začala Slovácká s jasným úsilím o vyrovnání. Už ve 46. minutě pěkně přihrál Řezník Maniatisovi. Jeho střela asi z 15 metrů jen těsně minula pravou tyč. Další herní převaha však vyústila jen v několik rohových kopů a standartních situací bez brankového efektu. V 60. minutě poslali na hřiště trenéři Leciána s Matuškem, ale ani tato změna nepřinesla kýženou změnu stavu na ukazateli skóre.
Nejblíže k tomu měl opět Švancara v 63. minutě, ale přestřelil. V 64. a 69. minutě to byl 2x Matušek, ale i 10˙m byla velká vzdálenost ke vstřelení branky. S blížícím se koncem utkání a při zoufalé hře domácích se osmělovali i #ševci. Po rychlých protiútocích do otevřené obrany si vypracovali několik stoprocentních šancí, ale proměnili jen jedinou Šustrem v 81. minutě a zpečetili tak krutou porážku domácích. Znovu se ukázalo, že i přes zlepšený herní projev je proměňování brankových příležitostí pro Slováckou v jarní části obrovským problémem, který bude asi rozhodující při konečném účtování v závěru soutěže.
Branky: 31.Červenka, 81.Šustr. ŽK: Švancara - Litoš. Rozhodčí: Prokopenko - Svatonský, Kašný. Diváci: 1270
Sestava Slovácké: Barcuch - Vaverčák, Kučera Řezník - Marx (81.Lamáček), Švancara, Minář, Maniatis (59.Lecián), Široký - Soldán, Sedlář (59.Matušek).
Trenér Slovácké P. Vařecha po utkání: Do zápasu jsme šli s tím, že potřebujeme vyhrát. Proto nastoupil Soldán do útoku i když zpětně nevím jestli to bylo nejšťastnější řešení. První poločas jsme si ještě dokázali vypracovat šance, bohužel naše koncovka je velice špatná. Po inkasovaném gólu jsme hru otevřeli úplně tím pádem jsme dali Zlínu prostor a v závěru nám mohl dát tři góly. Bohužel nemáme vpředu hráče, který by dokázal zužitkovat brankové příležitosti. Touto prohrou jsme se dostali do velmi složité situace. Závěr bude velmi těžký, ale nic neskládáme.
Trenér Zlína I.Štefanko: Zápas jsme zvládli, i když mám výhrady k hráčům. Dělali jsme hodně chyb v obranné činnosti hlavně ve středu pole, tím si soupeř vytvořil několik výborných příležitostí. Zápas, jak jsme vyhráli tak jsme mohli i prohrát.PSJ Jihlava - FC Synot Staré Město 0:2 (0:1)
Jihlava (Mil) - Hráči se ještě ani nestačili pořádně rozestavit na hřišti a hosté se radovali z rychlého úvodního gólu. Tento moment vnesl do jejich řad uklidnění, chvílemi však vázla kombinace, na čemž se podepsal hrbolatý povrch hrací plochy. V 18. minutě přesný rozhodčí Hábl ukázal druhou žlutou kartu nesmyslně faulujícímu domácímu Chylíkovi, takže hosté hráli téměř po celý zápas přesilovku. Jedinou šanci ke skórování měli Jihlavští ve 23. min. Kuchtou, ale Ondrůšek dobrým zákrokem vyrovnání odmítl. V dalším průběhu pak měli další příležitosti už jenom hosté a ve 39. minutě se ocitl sám před brankářem Klvaňa, avšak míč mu v rozhodujícím okamžiku na drnu odskočil. V úvodu druhé půle si FC Synot výhru pojistil druhou brankou a za narůstajícího poledního vedra se jeho výkon měnil místy v exhibici, když soupeři na dlouhé chvíle nepůjčil míč. Brankář Ondrůšek se v těchto chvílích mohl na druhé straně pohodlně opalovat. Další gól měl na hlavičce Videman, ale domácí Bílek zachránil na brankové čáře.
Důležitá výhra tak FC Synot znovu více přiblížila ke druholigovým vodám. Po odstoupení Val. Klobouk ze soutěže má Staré Město příští kolo v MSFL volno, v úterý však sehraje přípravný zápas s Vítkovicemi a výkop je v 16.30 hod.
Branky: 2. min. standardku z pravé strany rozehrál Štěrba, míč učesal prořídlého ježka na hlavě Videmana, který tak vsítil premiérový gól za St. Město - 0:1, 52. Zapletal proměnil soupeřovy zadáky v solné sloupy a po jeho nezištné zpětné přihrávce Štěrba levačkou málem protrhl síť - 0:2.
Sestava FC Synot: Ondrůšek - Forgáč - Palčík, Vojtěšek - Štěrba, Videman, Hlahůlek, Zapletal, Kaizar (81. Duchtík) - Antl (59. Chlachula), Klvaňa (68. Kočica).
Hlasy trenérů po utkání - J. Novotný (Jihlava): #Blahopřeji soupeři k zaslouženému vítězství. Pomalu celý zápas jsme museli odehrát v deseti lidech a pouze v první půli se nám naskytly šance ke skórování. Po změně stran jsme již na nějaký zvrat nemohli pomýšlet, zvláště pak proti tak silnému protivníkovi.
J. Nevrlý (St. Město): #Velmi nám pomohla rychlá úvodní branka. Na nerovném terénu však vázla kombinace a více jsem spokojený s výkonem ve druhé půli, kdy už soupeři docházeli síly. Stále však chybí efektivní zakončení, což je naše momentální slabina. V nepříjemném horku však hráči odvedli solidní výkon a výhrou přiblížili postupové ambice na dosah.FC Bystrc - FC TJ Kunovice 1:2 (0:0)
Bystrc (JC) - K velmi důležitému utkání zajížděl vedoucí celek divize skupiny D FC Kunovice na hřiště pátého mužstva Bystrce. Obě mužstva zahájila utkání velmi opatrně a hrálo se převážně ve středu pole. Domácí předváděli bojovný výkon, avšak do šancí se dostávali častěji zkušení hosté. Tu největší, v první půli měl ve 37. minutě Soviš, jehož střela hlavou po přihrávce od Vlka skončila na tyčce domácí branky. Do druhé půle nastoupili hosté se snahou rozhodnout utkání ve svůj prospěch. Vytvořili si územní převahu, kterou korunoval v 58. minutě Radek Vlk, který po přihrávce od Zajíčka z hranice velkého vápna vymetl šibenici branky Bystrce - 0:1. Po vedoucím gólu se hra vyrovnala, ale byli to opět hosté kteří v 81. minutě po centru Zajíčka a přihrávce Svobody hlavou zvýšili své vedení na 0:2 opět Radkem Vlkem.
Po této brance přidali domácí na důrazu a v 85. minutě se jim podařilo snížit z pokutového kopu, který nařídil velmi dobře pískající rozhodčí Beneš, za neúmyslnou ruku Svobody ve vápně - 1:2. To však bylo ze strany domácích vše, a tak si vítězství po zásluze odvážejí hosté.
Sestava Kunovic: Máčala - Flašar - Němčický, Svoboda, Strakáč (40. Andrýsek, 85.Ďurďa) - Páník, Kopčil, Zajíček, Gabriel - Soviš, Vlk (88. Bezucký)
Připraveni byli: Lysoněk a Skovajsík. Trenér Ladislav Jánský.
Po utkání nám řekl generální manažer Jiří Cochlar: #Naši hráči podali velmi disciplinovaný výkon a po zásluze jsme si odvezli tři body. Utkání velmi dobře řídil rozhodčí Beneš ze Žďáru. Pochválit musím celý kolektiv hráčů.Fotbalové tabulky
II. liga
Vítkovice - Prostějov 0:0, L.Bohdaneč - Č.Lípa 0:0, Přerov - Blšany 1:0, Dukla - Chrudim 2:1, Havířov - Třinec 2:1, Ústí n.L. - Poštorná 1:0, Uh.Hradiště - Zlín 0:2, Pardubice - Fr.-Místek 0:0, Havířov - Blšany 1:1

	1.	Dukla		20	4	2	46:12	64
	2.	L. Bohdaneč	14	8	5	36:17	50
	3.	Zlín		11	11	5	49:28	44
	4.	Přerov		11	8	8	52:36	41
	5.	Blšany		11	7	8	35:24	40
	6.	Č. Lípa		11	6	10	30:31	39
	7.	Vítkovice	8	14	5	26:21	38
	8.	Chrudim		9	10	8	37:19	37
	9.	Třinec		9	7	11	28:38	34
	10.	Ústí n. L.	7	11	9	19:26	32
	11.	Prostějov	7	10	10	26:32	31
	12.	Fr.-Místek	7	10	10	30:36	31
	13.	Poštorná	7	7	13	31:43	28
	14.	Uh. Hradiště	6	8	13	21:45	26
	15.	Pardubice	6	6	15	24:49	24
	16.	Havířov		4	7	16	15:48	19

MSFL
Bohumín - Kyjov 2:0, Jihlava - St.Město 0:2, NH.Ostrava - Olomouc B 1:1, Uničov - Uh.Brod 5:0, D.Benešov - Hranice 0:0, Ostrava B - Olomouc B 1:1, Ratíškovice - NH.Ostrava 2:0, Znojmo - Krnov 0:1, Boby B volno

	1.	St.Město	16	6	2	50:21	54
	2.	Ratíškovice	13	6	4	48:22	45
	3.	Krnov		12	5	6	36:24	41
	4.	D.Benešov	10	9	4	36:20	39
	5.	Znojmo		11	5	7	35:24	38
	6.	Uh.Brod		11	5	7	32:27	38
	7.	NH.Ostrava	11	4	9	32:27	37
	8.	Jihlava		9	4	10	24:36	31
	9.	Ostrava B	7	9	9	32:36	30
	10.	Olomouc B	7	8	10	21:26	29
	11.	Uničov		8	4	11	28:31	28
	12.	Boby B		7	6	10	25:31	27
	13.	Kyjov		6	4	13	23:34	22
	14.	Hranice		4	3	17	15:50	15
	15.	Bohumín		3	4	16	12:40	13

Divize D
D.Němčí - Prostějov B 1:2, Židenice - Veselí 1:0, Zlín B - D.Kounice 0:5, Hodonín - Trnava 2:1, Blansko - Brumov 1:3, Slavičín - Žďár n.S. 1:1, Zeman Brno - Svitavy 1:0, Bystrc - Kunovice 1:2

	1.	Kunovice	18	5	2	56:19	59
	2.	Brumov		18	3	4	51:27	57
	3.	Zeman Brno	16	4	5	64:31	52
	4.	D. Kounice	16	2	7	52:30	50
	5.	Bystrc		12	4	9	42:26	40
	6.	Židenice	11	6	8	31:25	39
	7.	Veselí		9	5	11	24:34	32
	8.	Žďár n.S.	9	5	11	37:48	32
	9.	Svitavy		8	6	11	22:30	30
	10.	Prostějov B	9	3	13	35:48	30
	11.	Trnava		8	2	15	40:52	26
	12.	Hodonín		6	7	12	20:40	25
	13.	Slavičín	6	7	12	33:55	25
	14.	D. Němčí	6	6	13	29:39	24
	15.	Zlín B		6	6	13	35:47	24
	16.	Blansko		4	5	16	29:49	17

Župní přebor
Hulín B - Mikulčice 2:0 (0:0) - utkání se hrálo za stálé převahy domácích hráčů, kteří neustále zaměstnávali obranu Mikulčic, ale střelecky se prosadili až po změně stran v 62. min Svrčkem a v 81. min Čudou. 150 diváků, řídil Veselský ze Štípy. Bojkovice - Mysločovice 2:4 (1:2) - v utkání velmi dobré úrovně nebylo znát, že hrají mužstva z opačných pólů tabulky. Domácí podali obětavý výkon. Jejich hru ovlivnilo po změně stran zranění Šenkeříka a dovolili hostům, aby zvýšili náskok na 1:4. Z mužstva Mysločovic se střelecky prosadil Lipták, autor 3 branek, za domácí byli úspěšní Mahdalík a Plášek. Rozhodčí Novotný ze Slavičína, 300 diváků. Újezdec - Hluk 2:0 (1:0) - v okresním derby se boj odehrával ve středu hřiště. Z několika příležitostí využili domácí jen 2, v 38. min Kelíškem a v 85. min Francem. Rozhodčí Janiš, 200 diváků. Štítná - Bystřice 1:2, V. Otrokovice - Morkovice 0:3, Napajedla - Březůvky 2:1, V. Karlovice - Kostelec 1:1 Tabulka střelců: 21 - Novotný (Morkovice), 19 - Olša (Bystřice), 18 - Tiňák (Mysločovice), 17 - Kreysl (Polešovice), 14 - Šimčík (Morkovice), Soukeník (Újezdec), 13 - Skopal (Bystřice), Mahdalík (Bojkovice), 12 - Lipták (Mysločovice), Jaroš (Napajedla), 10 - Ludvíček (Mysločovice), Koníček (Hulín B)

	1.	Mysločovice	18	6	1	67:25	60
	2.	Polešovice	18	4	3	58:29	58
	3.	Bystřice	15	6	4	62:35	51
	4.	Morkovice	15	1	10	52:34	46
	5.	Napajedla	11	7	7	38:24	40
	6.	Kostelec	10	7	8	43:37	37
	7.	Vigantice	10	6	10	34:30	36
	8.	Mikulčice	10	5	10	36:42	35
	9.	V. Otrokovice	10	5	10	32:39	35
	10.	V. Karlovice	10	4	11	36:37	34
	11.	Újezdec		9	3	13	34:41	30
	12.	Hulín B		8	4	13	35:43	28
	13.	Bojkovice	7	7	11	37:46	28
	14.	Hluk		6	5	14	24:51	23
	15.	Březůvky	4	3	18	27:53	15
	16.	Štítná		3	1	21	23:72	10

I. A třída sk. B
Nedachlebice - Uh. Ostroh 1:3 (1:1) - v průměrném zápase domácí nevyužili 100% šance. Naopak hosté, kteří nutně potřebují body k záchraně, z minima vytěžili maximum. Branky: Šuranský - Jurásek, Jurčeka, vlastní.
Prakšice - Bzenec 3:3 (3:2) - domácí už ve 25. min vedli 3:0, pak hrubými chybami v obraně dovolili soupeři ještě do přestávky zkorigovat stav a v závěru zápasu dali hosté šťastný vyrovnávací gól. Branky - Prakšice: Sukup, Jurák, Šrámek.
O. N. Ves - Jalubí 4:0 (0:0) - o tom, že body zůstanou doma rozhodli novoveští až po změně stran, kdy se střelecky prosadili Dýmal, Zajíc, Zálešák, Chmelař.
Prvních pět zápasů mužstva Jalubí, které na jaře odehrálo, prohrálo Jalubí 3:0 kontumačně z důvodu neoprávněného startu Dušana Keglera.
Jarošov - Ždánice 1:1 (0:1) - v první půli byla hra vyrovnaná. Ve 43. min si dali domácí nešťastný vlastní gól. Po změně stran jarošovští zmobilizovali síly a v 75. min srovnali skóre Strapinou.
D. Bojanovice - Kvasice 7:0, J. Otrokovice - Rohatec 1:0

	1.	D. Bojanovice	14	2	3	63:20	44
	2.	Šardice		13	3	3	29:13	42
	3.	Rohatec		11	4	5	49:28	37
	4.	O.N.Ves		10	1	8	43:32	31
	5.	Ždánice		9	3	8	39:29	30
	6.	Bzenec		8	5	6	40:29	29
	7.	Nedachlebice	8	4	7	31:34	28
	8.	Prakšice	5	8	6	29:28	23
	9.	J. Otrokovice	5	5	10	21:33	20
	10.	Jalubí		6	1	12	22:44	19
	11.	Kvasice		5	4	11	21:43	19
	12.	Uh. Ostroh	4	4	11	19:38	16
	13.	Jarošov		4	4	12	19:54	16

I. B třída sk. B
Roštění - Bílovice 4:2 (1:0) - domácí byli po celý zápas většinou lepším kolektivem. Vedli už 4:0, hosté v samém závěru utkání Jahodíkem a Vlasatíkem zkorigovali skóre na přijatelný stav.
Břestek - Lůžkovice 3:1 (1:1) - utkání velmi dobré úrovně. Domácí rozhodli v 60. min, kdy dvěma slepenými góly strhli vítězství na svou stranu. Branky: Vaněk, Buráň, Sýkora - Procházka.
Zdounky - Uh. Hradiště B 1:1 (0:0) - vyrovnané kvalitní utkání. Domácí vyrovnali 3. min před koncem z penalty. Velmi dobře zahrál Herodes (dorost) a Malůš (A mužstvo). Branku hostů Zemánek.
Žeranovice - Zlechov 4:1 (1:0) - utkání se hrálo za stálé převahy domácích. V úvodu druhé půle dvěma rychlými brankami zvýšili na 3:0 a o výsledku bylo rozhodnuto. Za hosty snižoval Rosůlek.
Malenovice - Morkovice (3:3), Mladcová - Lubná 2:0, Všetuly - Prasklice 0:3

	1.	Břestek		15	6	0	63:13	51
	2.	Prasklice	13	2	6	46:28	41
	3.	Mladcová	12	3	6	48:23	39
	4.	Lůžkovice	11	4	6	35:28	37
	5.	Zdounky		9	6	6	31:22	33
	6.	Uh. Hradiště B	8	8	5	31:21	32
	7.	Malenovice	9	5	7	32:45	32
	8.	Zlechov		9	2	10	40:37	29
	9.	Morkovice B	8	5	8	33:40	29
	10.	Roštění		7	4	10	37:47	25
	11.	Žeranovice	6	4	11	38:39	22
	12.	Všetuly		6	3	12	27:49	21
	13.	Lubná		4	2	15	31:50	14
	14.	Bílovice	2	2	17	25:75	8

I. B třída sk. C
Vřesovice - Nedakonice 4:3 (3:1) - v důležitém utkání, bohatém na branky byli hosté fotbalovější, domácí zase bojovnější a důraznější. Za hosty dávali branky Babík a Hábl 2. Vlčnov - Kněždub 1:5 (1:2) - v první půli se hrála vyrovnaná kopaná, domácí měli v úvodu utkání velké příležitosti, ale neproměnili je. Naopak hosté šli po pěkných akcích do vedení, domácí snižovali ve 45. min J. Mikulcem. Po změně stran hosté ovládli hru a zaslouženě vyhráli. Strážnice - Strání 3:0 (1:0) - ve vyrovnaném utkání měli domácí více štěstí při zakončování akcí. Milotice - Mor. Písek 1:2, Žarošice - Velká 1:0, Kyjov B - Vacenovice 1:0

	1.	Kyjov B		13	2	6	39:20	41
	2.	Nedakonice	13	2	6	43:25	41
	3.	Vacenovice	12	4	5	42:14	40
	4.	Dubňany		12	3	6	29:26	39
	5.	Velká n.V.	10	6	5	40:22	36
	6.	Kněždub		10	5	6	36:21	35
	7.	Milotice	10	5	6	38:33	35
	8.	M. Písek	7	5	9	26:30	26
	9.	Mutěnice	6	5	10	20:25	23
	10.	Žarošice	7	2	12	23:36	23
	11.	Vřesovice	5	6	10	28:39	21
	12.	Strání		6	2	13	21:47	20
	13.	Strážnice	4	5	12	31:46	17
	14.	Vlčnov		5	2	14	19:51	17

Okresní přebor
Kudlovice - Nivnice 1:0 (0:0). Průměrné utkání, domácí větší bojovností strhli vítězství na svou stranu. Branku dal Horáček, 100 diváků. Rozhodčí Hrčo z Kroměříže.
Ostr. Lhota - Boršice A 2:4 (2:2). V důležitém utkání v boji o záchranu v OP podali domácí odpovědný výkon, který ovšem na fotbalově vyzrálejší hosty nestačil. Branky domácích: Skopal M., Jirák M. - za hosty Ondrůšek, zbytek nehlášen, rozhodoval Šimčík z Vlčnova, 200 diváků.
Slavkov - Bojkovice B 7:2 (4:0). Slušně hrané utkání, ve kterém domácí po velmi dobrém výkonu zaslouženě zvítězili. Branky domácích Habarta Jar., Prachmann 2, Machálek Zdeněk 4 - Krahula, Sviták. Rozhodoval Hůlka z Uh. Hradiště, 70 diváků.
Březolupy - Buchlovice 1:1 (1:1). Vyrovnané utkání, ve kterém se domácí připravili o vítězství řadou neproměněných šancí. Branku domácích vstřelil Kadlček, za hosty Ondrůšek, rozhodoval Hlaváč z Hradčovic, 150 diváků.
Horní Němčí - Dolní Němčí B 2:3 (1:0). Sousedské derby mělo dva různé poločasy. V prvním poločase nevyužili tři vyložené brankové příležitosti a byli lepším mužstvem. Ve druhé půli to byli naopak hosté. Když už se zdálo, že se soupeři rozejdou nerozhodně, po hrubé chybě domácí obrany hosté vstřelili dvě minuty před koncem vítězný gól. Branky domácích Zámečník a Horsák, za hosty Kadlček, Hibler a Bobčík. Rozhodoval Šťastný, 200 diváků.
Tupesy - Kostelany 1:0 (0:0). Jednostranné utkání s řadou neproměněných šancí ze strany domácích. Branku vstřelil v 90. minutě Zelinka, návštěva 250 diváků, řídil Kostelníček z Jalubí.
Šumice - Kunovice B 2:2 (1:0). Branky domácích Podéšť a Polášek, za hosty Taťák 2. Rozhodoval Ivičič z Čejče. Vyrovnané utkání se spoustou nevyužitých příležitostí na obou stranách. Slušně hrané utkání, 100 diváků.

	1.	Tupesy		16	5	0	61:15	53
	2.	Boršice		13	6	2	54:16	45
	3.	Slavkov		11	2	8	57:38	35
	4.	Nivnice		10	5	6	43:33	35
	5.	Buchlovice	9	6	6	29:20	33
	6.	Šumice		9	5	7	46:37	32
	7.	Kunovice B	8	6	7	31:38	30
	8.	Březolupy	7	6	8	31:36	27
	9.	Kudlovice	7	5	9	32:44	26
	10.	H. Němčí	6	7	9	28:37	25
	11.	D. Němčí B	7	3	11	33:54	24
	12.	Ostr. Lhota	6	1	14	29:50	19
	13.	Bojkovice B	3	4	14	28:51	13
	14.	Kostelany	2	5	13	26:56	11

III. třída sk. A
Medlovice - Částkov 3:1, Mistřice - Slovácko 0:0, Topolná - Traplice 3:4, Osvětimany - O.N. Ves B 4:0, Ořechov A - Kněžpole 1:1, Sušice - Babice 3:2.

	1.	Ořechov		16	2	1	46:9	50
	2.	Kněžpole	10	7	2	39:18	37
	3.	Traplice	11	3	5	42:35	36
	4.	Babice		10	3	6	48:26	33
	5.	Topolná		8	4	7	42:34	28
	6.	Medlovice	8	1	10	50:53	25
	7.	Sušice		7	2	10	36:39	23
	8.	Slovácko	5	5	9	26:39	20
	9.	Osvětimany	5	3	11	29:48	18
	10.	Mistřice	5	2	12	26:41	17
	11.	Částkov		4	5	10	27:52	17
	12.	O.N.Ves B	3	7	9	25:42	16

III. třída sk. B
Hluk B - Újezdec B 3:0, Bystřice - Havřice 1:2, Boršice - Drslavice 5:2, St. Hrozenkov - Suchá Loz 0:3, Přečkovice - Bánov 0:3, Podolí - Korytná nehlášeno.

	1.	Hluk B		15	3	1	52:12	48
	2.	Drslavice	11	4	4	51:27	37
	3.	Bystřice	10	4	5	37:28	34
	4.	Suchá Loz	8	5	6	36:24	29
	5.	Havřice		8	5	6	33:30	29
	6.	Bánov		7	5	7	38:33	26
	7.	Podolí		7	3	8	35:34	24
	8.	Boršice u Bl.	6	4	9	32:38	22
	9.	St. Hrozenkov	6	4	9	24:43	22
	10.	Korytná		5	2	10	23:47	17
	11.	Přečkovice	4	4	11	27:38	16
	12.	Újezdec B	1	5	12	18:52	8

IV. třída sk. A
Huštěnovice - Tupesy 3:0, Ořechov B - Bílovice B 6:1, Popovice - Mařatice 1:1, Boršice B - Košíky 2:0, Zlámanec - Jankovice 2:1.

	1.	Košíky		10	4	1	34:12	34
	2.	Huštěnovice	10	2	3	40:18	32
	3.	Boršice B	10	0	5	40:23	30
	4.	Tupesy B	8	4	3	33:22	28
	5.	Zlámanec	6	2	7	23:23	20
	6.	Ořechov B	4	4	7	28:28	16
	7.	Popovice	4	4	7	24:39	16
	8.	Mařatice	4	3	9	22:32	15
	9.	Bílovice B	3	1	11	16:33	10
	10.	Jankovice	3	0	13	17:56	9

IV. třída sk. B
Záhorovice - Hulín nehlášeno, Komňa - Rudice 2:3, Březová - Žítková 1:2.

	1.	Březová		7	1	3	31:22	22
	2.	Žitková		6	2	2	23:12	20
	3.	Rudice		6	2	2	26:16	20
	4.	Hulín C		5	1	2	30:11	16
	5.	Záhorovice	3	2	5	11:22	11
	6.	Komňa		2	2	6	26:24	8
	7.	Krhov		2	0	5	7:30	6
	8.	Nezdenice	1	2	7	14:31	5
www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund