Číslo: 21
26.05.1997
Článků: 39

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


ÚSPĚCHY KANOISTŮ NA BRATISLAVSKÉ REGATĚ
Okresní volejbalové přebory základních škol a gymnázií
Dobrý start atletů
Tatran Poštorná - Slovácká Slavia 0:1 (0:0)
ČSK Uh.Brod - ŽD Bohumín 0:0
FC TJ Kunovice - FC Zeman Brno 1:1 (0:0)
Fotbalové tabulky

ÚSPĚCHY KANOISTŮ NA BRATISLAVSKÉ REGATĚ

Juniorský reprezentatnt České republiky Jiří Marek (O.N.Ves) si dojel v závodě singlkanoistů na 3 km v rámci 12. ročníku Bratislavské regaty pr bronz. První dvě místa patřila Rumunům.
Bratislava (vp) - Asi 250 juniorů a juniorek z 15-ti zemí celého světa se sjelo na bratislavské Zlaté piesky, aby zde porovnalo mezinárodní výkonnost před červencovým světovým šampio-nátem v rychlostní kanoistice. Nejvíce kilometrů musely do slovenské metropole urazit výpravy Japonska a Izraele. Až nečekaně dobře si vedlo české družstvo kanoistů, kajakářů a kajakářek, v němž měla nejpočetnější zastoupení Ostrožská Nová Ves!!!
Národní tým poprvé závodil v nových reprezentačních dresech firmy REEBOK a v Poháru národů obsadil výborné třetí místo za Španělskem, Rumunskem, když za sebou nechal domácí Slovensko! Česká republika získala pět medailových umístění - vítězství deblkajak FUTEROVÁ (Hradec Králové) spolu s PÁNKOVOU (USK Praha), druhé místo pardubický kanoista NETUŠIL na pětistovce a místo třetí Novovešťan Jiří MAREK v závodě singlkanoí na tři kilometry za rumunskými kanoisty, deblkanoe KŘIVSKÝ - JANKOVEC spolu s děčínským ZÁRUBOU, nejlepším českým kajakářem této věkové kategorie a libereckým HOTTMAREM. V těchto závodech dojela do cíle vítězně slovenská sestava patřící k nejlepším na světě a další dvě medailová místa si prostřídali Rumuni a Španělé. Na nejkratší trati chybělo českému kvartetu k zisku třetího místa několik desetin sekundy. V další hromadné posádce klečel s plzeňskými vodáky Jiří MAREK a Tomáš KUSÁK na čtyřkanoi, jež dojela na kilometru pátá a na pětistovce v obměněné sestavě šestá.
Kanoista MAREK, myslící především na maturitu (chodí do populární Septimy A na hradišťském Gymnáziu, třídní prof. Mazurek) se svým postupem do finále závodu singlkanoí na 1000m postaral o jediné dvojnásobné zastoupení výpravy ve finálové jízdě a obsadil osmou příčku. Na tříkilometrové trati statečně bojoval kajakář Bohumil KUSÁK, který bude za juniory závodit ještě příští rok, a z téměř padesátičlenného startovního pole dojel nakonec jedenáctý.
Ze semifinále nepostoupili na singlkanoi (500m) Tomáš KUSÁK a již zmíněný sourozenec Bohumil na singlkajaku (1000m).
Jakým způsobem se bude dále vyvíjet nominace na mistrovství světa do LAHTI, o tom rozhodne nejen závěrečný červnový kontrolní závod v Račicích, ale i reprezentační trenéři spolu s Českým svazem kanoistů, neboť vše se jako vždy odvíjí od peněz.
Mezitím se kanoisté vydají na další soutěže, např. maratonec Zbyněk ONDRAČKA na Grand Prix do Belgie, dospělí reprezentanti Petr HRUŠKA a Petr POJEZDNÝ na silně obsazený světový pohár v maďarském SZEGÉDU, kanoisté z Ostrožské Nové Vsi na menší závody do Přerova a možná také na Slovensko, kam zamíří i jedni z nejlepších vyznavačů rychlých pádel na světě - Maďaři.Okresní volejbalové přebory základních škol a gymnázií

Vítězný celek ZŠ Mojmír Uh. Hradiště. Zleva: trenér Pavel Jančář, Svaťa Kučerová, Andrea Kubáňová, Eva Svobodová, Lenka Pavlíčková, Iva Vitásková, Lucka Langrová a Míša Grondžáková. - FOTO: Libor Milička
Péčí okresní rady asociace školních sportovních klubů ČR, byl uskutečněn přebor žactva v kategorii děvčat a chlapců. Přeboru žáků se ujala AŠSK při ZŠ TGM v Bojkovicích. Ve středu 14.5. se do nové sportovní haly v Bojkovicích sjelo 9 družstev z celého okresu Uh. Hradiště. O titul okresního přeborníka bojovala družstva ve dvou kvalifikačních skupinách.
Ve skupině #A si nejlépe vedli žáci ze ZŠ TGM Bojkovice, před ZŠ Strání, ZŠ, ZŠ Uh. Brod, Mariánské náměstí a ZŠ Dolní Němčí.
Družstvo ZŠ Staré Město vyhrálo přesvědčivě skupinu #B před žáky ZŠ Nivnice a gymnáziem Uh. Brod. Na dalších místech skončily celky ZŠ Vlčnov a #béčko ZŠ TGM Bojkovice.
Finálové utkání mezi ZŠ TGM Bojkovice a ZŠ Staré Město přineslo velmi dobrý volejbal v podání obou finalistů a prokázalo, že o mladé volejbalisty se velmi dobře starají jak v Bojkovicích, tak i ve Starém Městě. Vítězství 2:0 a přebornický titul si nakonec odnesl celek ZŠ TGM Bojkovice. Třetí v celkovém pořadí skončili žáci z dalšího volejbalového centra v Nivnici, kteří přehráli celek ZŠ Strání 2:0. Další místa postupně obsadila družstva z Gymnázia Uh. Brod, ZŠ Uh. Brod, ZŠ Vlčnov, ZŠ D. Němčí a #béčko ZŠ TGM Bojkovice.
Vítězný celek chlapců ZŠ TGM Bojkovice postupuje do regionálního finále ve Znojmě.
V kategorii chlapců chyběla bohužel na turnaji družstva základních škol z Uh. Hradiště. PROČ?
Děvčata se sjela v úterý 20.5. ve sportovní hale TJ Spartak Uherský Brod. Organizátorem byla ZŠ Pod Vinohrady Uh. Brod. Celkem 10 celků bylo rozděleno do 3. skupin. V kvalifikační skupině #A obsadil 1. místo celek pořádající II. ZŠ Uh. Brod Pod Vinohrady, před ZŠ NM Uh. Hradiště a ZŠ Nivnice. Druhou skupinu přesvědčivě vyhrály hráčky ZŠ Mojmír Uh. Hradiště. Druhé místo patřilo družstvu ZŠ Východ Uh. Hradiště a třetí skončily žákyně ZŠ Na Výsluní Uh. Brod. Poslední kvalifikační skupinu vyhrála děvčata Gymnázia Uh. Hradiště, před ZŠ Staré Město, ZŠ Bojkovice a ZŠ Komenského Uh. Hradiště.
V bojích o první místo si nejlépe vedly hráčky ZŠ Mojmír Uh. Hradiště, které ve finalové skupině porazily soupeřky ze ZŠ Pod Vinohrady Uh. Brod i Gymnázium z Uh. Hradiště shodně 2:0. Děvčata si tak vybojovala postup do regionálního kola, které se hraje ve Znojmě. O druhé místo svedly úporný boj hráčky ZŠ Pod Vinohrady Uh. Brod s Gymnáziem Uh. Hradiště a zvítězily 2:1. Čtvrté místo si zajistila ZŠ Nám. Míru Uh. Hradiště, před ZŠ Východ Uh. Hradiště a ZŠ Staré Město. Pořadí u těchto škol bylo určeno jen poměrem setů, když každé družstvo získalo 4 body. Sedmá skončila ZŠ Bojkovice. Závěr přebornického turnaje tvoří celky ZŠ Nivnice, ZŠ Na Výsluní Uh. Brod a ZŠ Komenského Uh. Hradiště.
19. volejbalových družstev žactva ukazuje na oblibu tohoto sportu mezi děvčaty a chlapci, i na velmi dobrou trenérsko - metodickou práci učitelů a trenérů na školách našeho okresu.
F.T.Dobrý start atletů
Za ideálního atletického počasí vykročili atleti Slovácké Slavie úspěšně do nového ročníku soutěže družstev. V domácím prostředí je pouze neúčast některých klíčových závodníků připravila o první příčku. I tak je ovšem umístění na druhém místě příslibem do dalších bojů. V družstvu, které bylo posíleno o několik hostujících závodníků z Otrokovic, se tentokrát nejvíce prosadili mladí odchovanci hradišťské atletiky. Naší parádní disciplínou byly nejkratší sprinty na 100 a 200 m, ve kterých zvítězil T. Chlachula v nových osobních rekordech velmi slušné úrovně. Ve finále stovky se prosadili i R. Běhal a P.Matějíček na čtvrtém a pátém místě. Již tradičně jsme ovládli kladivářský sektor, kde prvního J. Horáka doprovodili do finále F.Tvrdoň a B.Kovačič. Prvenství jsme získali i ve skoku dalekém díky R.Běhalovi. Dobrý výkon mladých závodníků ještě podtrhla závěrečná štafeta na 4x400 m, která ač nebyla složena ze čtvrtkařů specialistů obsadila druhé místo.
Z hostujících závodníků se nejvíce prosadili L.Bobál a P.Tomášek, kteří se shodně umístili na druhém místě v trojskoku a na 110 m překážek. Třetí místa obsadili F. Tichavský na 800 m, F.Uhlík v kouli a M.Podhajský v hodu oštěpem.
Z výsledkové listiny:
110m př. - 2.Tomášek 17,2 s, 100 m - 1.Chlachula 11,1 s, 4.Běhal 11,4 s, 5.Matějíček 11,5 s, 200 m - 1.Chlachula 23,2 s, 800 m - 3.Tichavský 2:07,9 min, 4.Surý 2:11,5 min, dálka - 1.Běhal 640 cm, 4.Matějíček 600 cm, trojskok - 2.Bobál 12,77 m, koule - 3.Uhlík 12,53 m, tyč - 5.Gybas 260cm, oštěp - 3.Podhajský 48,16 m, 7.Daněk 45,30 m, kladivo - 1.Horák 49,22 m, 5.Tvrdoň 38,52 m, 8.Kovačič 35,52 m, disk - 4.Uhlík 37,04 m, 6.Kovačič 35,50 m, štafeta 4x400 m - 2.Smetana, Surý, Matějíček, Chlachula 3:46,0 min.
Pořadí po prvním kole: 1. Hodonín, 2.Uh.Hradiště, 3.Karviná, 4.Frýdek-Místek, 5.Přerov, 6.Čejkovice, 7.Kyjov, 8.Vítkovice B.
IRTatran Poštorná - Slovácká Slavia 0:1 (0:0)
Poštorná (JJ) - Před rekordní návštěvou 4 080 diváků nastoupila proti sobě dvě mužstva bojující o záchranu ve II. fotbalové lize. Slovácká do Poštorné přijela kompletní, povzbudit ji kromě velkého množství fanoušků, přijel i sám #zdravý nemocný generální manažer Mgr. Botek. Domácí nastoupili poprvé pod vedením nového trenéra, kterým nebyl nikdo jiný, než populární #hradišťský Antonín Juran.
Do první vážnější šance se dostal hned ve 3. min. domácí Šindelář, ale Barcuch stačil míč vyrazit nohou. V úvodních minutách bylo z obou stran více bojovnosti, než pohledného fotbalu a šance se rodily velmi těžce. Ve 30. zahrával Soldán trestný kop, avšak Sedlářova dorážka šla těsně nad Bartošovu branku. V 38. z otočky vystřelil tvrdě Bartes, Barcuch však byl na místě. Ve 40. Sedlářova hlavička skončila nad brankou domácích. Ve 44. se opět vyznamenal Barcuch, který nádherně kryl přímý kop domácích. Do druhého poločasu nastoupila Slovácká aktivněji a v 49. zahodil šanci Sedlář, když se mu nepodařilo dorazit do sítě Švancarův centr. V 50. nádherná střela Dvořáka, kterou však vynikající Barcuch opět kryje. Rozhodnutí přinesla 58. minuta, kdy po rozehrání nepřímého kopu Kučerou Soldán nacentroval před branku a Sedlář hlavou umístnil míč k levé tyči - 0:1.
Po vedoucí brance přidali domácí na důrazu a před brankou Slovácké bylo stále rušno. V 61. Barcuch zlikvidoval střelu Dvořáka. V 70. střílel agilní Šindelář, ale Barcuch se překvapit nedal. V závěrečném náporu si domácí vytvořili několik gólových příležitostí, ale jelikož Barcuch byl prostě nejlepší, odváží si Slovácká z Poštorné velmi důležité tři body. Pochvalu si zaslouží nejen všichni hráči, ale také nejvěrnější fanoušci hostujícího celku, kteří dokázali i v menším počtu vytvořit hráčům Slovácké Slavie téměř domácí prostředí.
Branka: 58. Sedlář. ŽK: Malár, Tichý, Strya - Švancara, Sedlář, Široký. Diváci: 4 080. Rozhodčí: Petr Berka z Ostrova nad Ohří, Šob a Blažek.
Sestava Tatranu: Bartoš - Tichý, Dvořák, Koblenc, Bašták, Holomek, Malár, Vybíral, Bartes, Šindelář, Strya. Trenér Antonín Juran.
Slovácká: Barcuch - Vaverčák, Kučera, Nociar, Řezník, Sedlář (77. Lecián), Minář, Široký, Marx, Soldán, Švancara (89. Matušek). Trenéři Kusák a Vařecha.
Velmi milým překvapením pro nejvěrnější fanoušky Slovácké Slavie bylo, když je ihned po příjezdu do Poštorné pozval předseda a jednatel Poštorné pan Rudolf Baránek do místního Tatran klubu, kde jim nejen #poručil ale také popřál znovusetkání v příštím ročníku II. ligy. Za fanoušky Slovácké sem ještě před zápasem zavítal i bývalý trenér Slovácké a nyní ve službách Tatranu Poštorná Antonín Juran, který mimo jiné se slzami v očích řekl:
#Na Uh. Hradiště mám velmi pěkné vzpomínky. Byly to dva nádherné roky, které prožije trenér jen jednou v životě. Na otázku, jak se dnes cítí před tímto důležitým zápasem odpověděl: #Je to pro mne nelehká situace, že jsem se stal trenérem Tatranu Poštorná právě nyní. Samozřejmě přeji Uh. Hradišti záchranu, avšak jsem nyní trenérem Tatranu. Přesto pevně doufám, že se obě mužstva sejdou ve druhé lize i v příští sezóně. A co dělá Antonín Juran mimo fotbal? #Jezdím velmi rád na ryby. Když mi vyjde čas, tak si s oblibou zajedu do Kostelan. Letos se mi podařilo chytit půlmetrového kapra.

POZOR ZMĚNA
Neděle 1. června 1997 v 16.30 hodin na stadionu v Uh. Hradišti: Slovácká Slavia - Chrudim, poslední mistrovské utkání II. fotbalové ligy ČR v domácím prostředí. Důvod: nařízení ČMFS Praha.
JBČSK Uh.Brod - ŽD Bohumín 0:0
Do Uh.Brodu zavítal Bohumín, který obývá poslední příčku MSFL a snaží se ještě bojovat o záchranu v soutěži. Broďané, zase ve velmi oslabené sestavě, chtěli doma konečně vyhrát. Trenérům stále chybí zranění Tomeček, Šajter, Sotolář (noha v sádře), Raiskup a nemocný Lysáček. Proto museli být do sestavy zařazeni hráči dorostu Ondřejka, Jahoda, Masařík, Franc, Mahdal. Domácím se ještě nepodařilo na vlastním hřišti vstřelit gól, a to trvá i po tomto utkání. V prvním poločase několikrát ohrozili branku soupeře, ale ani hlavička velmi dobře hrajícího Irovského, břevno Nováka, tyč Nedbala a následná dorážka Dobeše neskončila v síti soupeře, a tak utkání skončilo bez branek.
Sestava Uh.Brodu: Pavlíček - Irovský, Križko, Josefík, Nedbal, Novák, Buchta (80.Masařík), Rodek, Dobeš, Podaný, Ondřejka (60.Jahoda). Trenéři Dunaj a Kalus. ŽK: Tvrdý, Mihula (B) - Nedbal, Irovský (UB) Řídil Galgonek z Opavy před 515 diváky.
JKFC TJ Kunovice - FC Zeman Brno 1:1 (0:0)
Sponzorem důležitého utkání MSFD sk. D byla firma BELVIS elektronika Uh.Brod a Velkoobchod Bateriemi DURACELL Kunovice, kteří navíc do tomboly věnovali 8 hodnotných cen a jednou též přispěla fa KORD Kunovice.
Před 680 platícími diváky kvalitní soupeř v úvodních minutách vystrčil růžky a dal najevo, že bude výborný. Po tečovaných střelách kopal dva rohy a ve 12. a 18. minutě po centru Zelníček nezasáhl míč před brankou hlavou. Ve 14. min. poprvé na hostující branku slabě vystřelil Vlk a v 19. Radek v běhu míč poslal nad břevno. Ve 21. Zajíček z úhlu trefil jen boční síť. Ve 24. centroval Zajíček, ale Vlkova hlavička byla nepřesná. Ve 35. to zkusil Flašar a po teči byl z toho roh. Ve 40. neobsazený Sedláček vystřelil podél celé branky do autu. Ve 47. před Vlkem stačil brankář Brabec míč srazit na rohový kop. V 55. minutě po hlavičce Flašara se dostal k míči Zelníček a tuto chybu potrestal vedoucím gólem. V 57. před Sovišem nešťastně zasáhl rukou míč jeden ze zadáků a z následující penalty Vlk bezpečně vyrovnal na 1:1. V 65. po ideální přihrávce Soviše golman Vlkovi v hodině dvanácté míč ukopl a byl z toho roh. V 72. se ocitl před brankářem Máčalou Milotinský, ale Petr úspěšně zasáhl.
V 74. kapitán ing. Svoboda hlavou cíl těsně minul. V 88. domácím svitla jiskřička naděje, kdy uzdravený Žák sice golmana překonal, ale střela skončila těsně vedle tyče.
Branky: 57. R. Vlk z pokutového kopu - 55. Zelníček. Řídil P. Hýža z Olomouce. ŽK: 42. Flašar - 8. Ptáček, 37. Sedláček a 53. Mazal. ČK: 85. Ptáček (Zeman) po předcházející ŽK.
Domácí sestava: Máčala - Flašar - Němčický (57. Žák), Strakáč - Páník, Kopčil, ing. Svoboda, Zajíček (57. Andrýsek), Gabriel - R. Vlk, L. Soviš. Připraveni byli: Skovajsík a Lysoněk, Hubáček a Taťák nastoupili za béčko.
Smutný trenér mgr. L. Janský po utkání řekl: #Hrajeme křečovitě. Hosté hráli uvolněněji a byli fotbalovější. Některým naším hráčům schází potřebná chuť porvat se s nepřízní osudu. Nakonec získaný bod je pro nás úspěchem, vzhledem k vývoji utkání. Zklamala nás středová řada a to bylo pro průběh zápasu rozhodující. Příkladně a neúnavně bojoval především náš kapitán ing. Svoboda.
V sobotu 31.5. Kunovice hrají v Blansku v 16.30. Odjezd bude od sportovní haly ve 14 hodin.
JBFotbalové tabulky
II. liga
Prostějov - Havířov 3:1, Třinec - Dukla 0:3, Chrudim - Ústí n.L. 2:0, Zlín - Přerov 4:0, Fr.-Místek - Vítkovice 2:2, Poštorná - Uh.Hradiště 0:1, Blšany - L.Bohdaneč 1:1, Č. Lípa - Pardubice, za stavu 0:1 hlavní rozhodčí utkání předčasně ukončil z důvodu inzultace pomezního rozhodčího domácím divákem

	1.	Dukla		21	4	2	49:12	67
	2.	L.Bohdaneč	14	9	5	37:18	51
	3.	Zlín		12	11	5	53:28	47
	4.	Přerov		11	8	9	52:40	41
	5.	Blšany		11	8	8	36:25	41
	6.	Chrudim		10	10	8	39:19	40
	7.	Vítkovice	8	15	5	28:23	39
	8.	Č.Lípa		11	6	10	30:31	39
	9.	Prostějov	8	10	10	29:33	34
	10.	Třinec		9	7	12	28:41	34
	11.	Fr.-Místek	7	11	10	32:38	32
	12.	Ústí n.L.	7	11	10	19:28	32
	13.	Uh.Hradiště	7	8	13	22:45	29
	14.	Poštorná	7	7	14	31:44	28
	15.	Pardubice	6	6	15	24:49	24
	16.	Havířov		4	7	17	16:51	19

MSFL
Olomouc B - Ratíškovice 2:2, NH.Ostrava - D.Benešov 1:0, Boby B - Uničov 0:1, Hranice - Jihlava 3:1, Uh.Brod - Bohumín 0:0, Kyjov - Znojmo 4:0, Krnov - Ostrava B 2:2, St.Město volno

	1.	St.Město	16	6	2	50:21	54
	2.	Ratíškovice	13	7	4	50:24	46
	3.	Krnov		12	6	6	38:26	42
	4.	NH.Ostrava	12	4	9	33:27	40
	5.	D.Benešov	10	9	5	36:21	39
	6.	Uh.Brod		11	6	7	32:27	39
	7.	Znojmo		11	5	8	35:28	38
	8.	Uničov		9	4	11	29:31	31
	9.	Ostrava B	7	10	9	34:38	31
	10.	Jihlava		9	4	11	25:39	31
	11.	Olomouc B	7	9	10	23:28	30
	12.	Boby B		7	6	11	25:32	27
	13.	Kyjov		7	4	13	27:34	25
	14.	Hranice		5	3	17	18:51	18
	15.	Bohumín		3	5	16	12:40	14

Divize D
Brumov - Slavičín 2:0, Prostějov B - Hodonín 2:1, D.Kounice - Židenice 3:1, Veselí - Bystrc 4:2, Svitavy - Blansko 3:0, Žďár n.S. - D.Němčí 1:1, Trnava - Zlín B 1:0, Kunovice - Zeman Brno 1:1

	1.	Kunovice	18	6	2	57:20	60
	2.	Brumov		19	3	4	53:27	60
	3.	Zeman Brno	16	5	5	65:32	53
	4.	D. Kounice	17	2	7	55:31	53
	5.	Bystrc		12	4	10	44:30	40
	6.	Židenice	11	6	9	32:28	39
	7.	Veselí		10	5	11	28:36	35
	8.	Svitavy		9	6	11	25:30	33
	9.	Žďár n.S.	9	6	11	38:49	33
	10.	Prostějov B	10	3	13	37:49	33
	11.	Trnava		9	2	15	41:52	29
	12.	D. Němčí	6	7	13	30:40	25
	13.	Hodonín		6	7	13	21:42	25
	14.	Slavičín	6	7	13	33:57	25
	15.	Zlín B		6	6	14	35:48	24
	16.	Blansko		4	5	17	29:52	17

Župní přebor
Mikulčice - Bojkovice 1:1 (0:0) - utkání se hrálo v poklidném tempu za mírné převahy domácích. Hosté ohrožovali branku domácích z brejků. Mikulčice se ujaly vedení 1:0 v 50. min Zálešákem, hosté v závěru utkání, v 85. min vyrovnali Kolínkem. 150 diváků, rozhodčí Vymětal ze Žalkovic.
Mysločovice - Újezdec 0:0 - o překvapující výsledek se hosté postarali velmi dobrou hrou celé obrany, v níž dominovali stoper Soukeník a brankař Sedlačík. Nepustili domácí do vážnějších gólových šancí, naopak z rychlých brejků ohrožovali branku domácích. Hosté se cítí poškozeni neodpískáním PK proti domácímu mužstvu.
Hluk - V. Karlovice 3:1 (2:1) - domácí v improvizované sestavě podali nejlepší výkon v jarní sezóně na domácím hřišti. Zaslouženě zvítězili po dobré hře celého kolektivu. Brankami Konečného a Bujáka si vytvořili dvoubrankový náskok. Hostující Gajdoš v závěru poločasu snížil na 2:1. Ve druhé půli to byl znovu Konečný, který svou druhou brankou pečetil vítězství. Rozhodčí Malota, 150 diváků.
Vigantice - Hulín B 4:0 (0:0) - hostující obrana dobře odolávala útokům domácích až do 50 min., kdy domácí dali vedoucí branku Videckým. Od tohoto momentu bylo jediné mužstvo na hřišti, domácí svůj výkon okořenili dalšími brankami. Hosté dohrávali bez vyloučeného Koželuhy. Řídil Volek, 100 diváků.
Kostelec - Napajedla 0:1, Březůvky - V. Otrokovice 2:0, Morkovice - Štítná 3:0, Bystřice - Polešovice 2:0
Tabulka střelců: 23 - Novotný (Morkovice), 19 - Olša (Bystřice), 18 - Tiňák (Mysločovice), 17 - Kreisl (Polešovice), 14 - Šimčík (Morkovice), Soukeník (Újezdec), Skopal (Bystřice), 13 - Lipták (Mysločovice), Jaroš (Napajedla)

	1.	Mysločovice	18	7	1	67:25	61
	2.	Polešovice	18	4	4	58:31	58
	3.	Bystřice	16	6	4	64:35	54
	4.	Morkovice	16	1	10	55:34	49
	5.	Napajedla	12	7	7	39:24	43
	6.	Vigantice	11	6	10	38:30	39
	7.	Kostelec	10	7	9	43:38	37
	8.	Mikulčice	10	6	10	37:43	36
	9.	V. Otrokovice	10	5	11	32:41	35
	10.	V. Karlovice	10	4	12	37:40	34
	11.	Újezdec		9	4	13	34:41	31
	12.	Bojkovice	7	8	11	38:47	29
	13.	Hulín B		8	4	14	35:47	28
	14.	Hluk		7	5	14	27:52	26
	15.	Březůvky	5	3	18	29:53	18
	16.	Štítná		3	1	22	23:75	10

I. A třída sk. B
Kvasice - Jarošov 3:3 (2:2) - ve vyrovnaném utkání hosté dvakrát vedli 2:1 a 3:2, kdy využili hrubých chyb v obraně domácích, kteří v závěru utkání zmobilizovali síly a vyrovnali na konečný výsledek. Branky hostů: Smetka, Čada a vlastní.
Šardice - O. N. Ves 4:0 (1:0) - v pohledném utkání po vyrovnané první půli domácí převzali otěže utkání. Vypracovali si řadu brankových příležitostí, ze kterých 3x překonali brankáře hostí.
Jalubí - Prakšice 2:0 (2:0) - po kont. výsledcích se Jalubští poprvé radovali v jarní sezóně z vítězství, o které se postarali v 16. min Dobiáš a v 40. min Tichý.
Bzenec - Nedachlebice 0:0 - v utkání nevalné úrovně, kdy si ani jedno mužstvo nevytvořilo vyloženou šanci. Bezbranková remíza je úspěchem pro hostující družstvo.
Uh. Ostroh - Bojanovice 1:0 (1:0) - domácí bez 6 hráčů základní sestavy se na vedoucí mužstvo vytáhli. O výsledku rozhodl ve 13. min Žižka.
Ždánice - J.Otrokovice 0:0

	1.	Šardice		14	3	3	33:13	45
	2.	D. Bojanovice	14	2	4	63:21	44
	3.	Rohatec		11	4	5	49:28	37
	4.	Ždánice		9	4	8	39:29	31
	5.	O.N.Ves		10	1	9	43:36	31
	6.	Bzenec		8	6	6	40:29	30
	7.	Nedachlebice	8	5	7	31:34	29
	8.	Prakšice	5	8	7	29:30	23
	9.	Jalubí		7	1	12	24:44	22
	10.	J. Otrokovice	5	6	10	21:33	21
	11.	Kvasice		5	5	11	24:46	20
	12.	Uh. Ostroh	5	4	11	20:38	19
	13.	Jarošov		4	5	12	22:57	17

I. B třída sk. B
Uh. Hradiště B - Břestek 1:1 (0:1) - v kvalitním utkání měli domácí více ze hry, hosté byli nebezpečnější v protiútocích a z jednoho z nich se ujali vedení. Branky: Zemánek - Buráň. V domácím mužstvu zahrál velmi dobře Malůš. Z #áčka dále nastoupil Zubík a Maniatis. 250 diváků.
Bílovice - Žeranovice 2:2 - branky za Bílovice Jahodík, Blaha. Ve vyrovnaném utkání hosté vedli už 2:0, domácí v závěru utkání zvýšeným důrazem uhráli bod.
Zlechov - Všetuly 0:1, Prasklice - Zdounky 4:2, Lůžkovice - Mladcová 1:1, Lubná - Malenovice 4:0, Morkovice B - Roštění 1:1

	1.	Břestek		15	7	0	64:14	52
	2.	Prasklice	14	2	6	50:30	44
	3.	Mladcová	12	4	6	49:24	40
	4.	Lůžkovice	11	5	6	36:29	38
	5.	Uh. Hradiště B	8	9	5	32:22	33
	6.	Zdounky		9	6	7	33:26	33
	7.	Malenovice	9	5	8	32:49	32
	8.	Morkovice B	8	6	8	34:41	30
	9.	Zlechov		9	2	11	40:38	29
	10.	Roštění		7	5	10	38:48	26
	11.	Všetuly		7	3	12	28:49	24
	12.	Žeranovice	6	5	11	40:41	23
	13.	Lubná		5	2	15	35:50	17
	14.	Bílovice	2	3	17	27:77	9

I. B třída sk. C
Vacenovice - Vlčnov 5:0 (0:0) - o výsledku utkání rozhodli domácí až po změně stran, kdy hostující obrana nedokázala čelit lavinovitým útokům domácích.
Nedakonice - Kyjov B 0:0 - i když se 300 diváků branky nedočkalo, s předvedenými výkony byli spokojeni. Mužstvo hostů bylo posíleno o 7 hráčů z kádru A mužstva. Obě mužstva si vytvořila několik střeleckých příležitostí, ve kterých však pozorné brankáře nepřekonala.
Strání - Milotice 4:1 - v rušném a dramatickém utkání domácí zaslouženě zvítězili. Hosté dohrávali bez dvou vyloučených hráčů. Z mužstva domácích uviděl ČK Kupka. Branky: Kupka, Tinka 2 a Straňák.
Kněždub - Dubňany 0:2, Mutěnice - Žarošice 2:0, Velká - Strážnice 3:2, Mor. Písek - Vřesovice 1:1

	1.	Vacenovice	3	4	5	47:14	43
	2.	Kyjov B		13	3	6	39:20	42
	3	Nedakonice	13	3	6	43:25	42
	4.	Dubňany		13	3	6	31:26	42
	5.	Velká n.V.	11	6	5	43:24	39
	6.	Kněždub		10	5	7	36:23	35
	7.	Milotice	10	5	7	39:37	35
	8.	M. Písek	7	6	9	27:31	27
	9.	Mutěnice	7	5	10	22:25	26
	10.	Žarošice	7	2	13	23:38	23
	11.	Strání		7	2	13	25:48	23
	12.	Vřesovice	5	7	10	29:40	22
	13.	Strážnice	4	5	13	33:49	17
	14.	Vlčnov		5	2	15	19:56	17

Okresní přebor
Nivnice - Šumice 3:1 (1:1). Po prvním vyrovnaném poločase domácí ovládli hru a body zaslouženě zůstaly doma. Řídil Navrátil z Podolí. 150 diváků. Branky Urubčík, Jurásek a Pražan, za hosty Dvořák.
Kunovice B - Tupesy A 1:2 (1:1). viz Byli jsme při tom
Kostelany - Hor. Němčí 0:2 (0:0). Klidně hrané utkání, ve kterém hosté proměnili gólové šance. Branky hosté Pěchula a Zámečník, řídil Janda z Němčic, 70 diváků.
Dol. Němčí B - Březolupy 1:0 (1:0). Utkání bylo naprosto vyrovnané, hosté neproměnili řadu vyložených příležitostí. Branku dal Světinský. Před 150 diváky řídil Hubál ze Sušic.
Buchlovice - Slavkov 1:2 (0:2). Domácí měli po celý zápas převahu, ale střelecky sťastnější byli hosté. Branka domácích byla vlastní, za hosty Maršálek a Pochylý. 150 diváků, rozhodoval sudí z lidu, p. Daňhel M.
Bojkovice B - Ostr. Lhota 3:0 (0:0). V rušně hraném utkání se domácí prosadili až v poslední čtvrtině utkání a zaslouženě zvítězili. Branky Michalčík 2, Bušo. Řídil Konrád ze Suché Loze, 90 diváků.

	1.	Tupesy		17	5	0	63:16	56
	2.	Boršice		13	6	3	54:17	45
	3.	Slavkov		12	2	8	59:39	38
	4.	Nivnice		11	5	6	46:34	38
	5.	Buchlovice	9	6	7	30:22	33
	6.	Šumice		9	5	8	47:40	32
	7.	Kunovice B	8	6	8	32:40	30
	8.	Kudlovice	8	5	9	33:44	29
	9.	H. Němčí	7	7	9	30:37	28
	10.	Březolupy	7	6	9	31:37	27
	11.	D. Němčí B	8	3	11	34:54	27
	12.	Ostr. Lhota	6	1	15	29:53	19
	13.	Bojkovice B	4	4	14	31:51	16
	14.	Kostelany	2	5	14	26:58	11

III. třída sk. A
Částkov - Sušice 1:3, Babice - Ořechov 4:3, Osvětimany - Kněžpole 3:0, O.N.Ves B - Topolná 2:1, Traplice - Mistřice 1:1, Slovácko - Medlovice 1:0

	1.	Ořechov		16	2	2	49:13	50
	2.	Kněžpole	10	7	3	39:21	37
	3.	Traplice	11	4	5	43:36	37
	4.	Babice		11	3	6	52:29	36
	5.	Topolná		8	4	8	43:36	28
	6.	Sušice		8	2	10	39:40	26
	7.	Medlovice	8	1	11	50:54	25
	8.	Slovácko	6	5	9	27:39	23
	9.	Osvětimany	6	3	11	32:48	21
	10.	O.N.Ves B	4	7	9	27:43	19
	11.	Mistřice	5	3	12	27:42	18
	12.	Částkov		4	5	11	28:55	17

III. třída sk. B
Újezdec B - Podolí 3:3, Korytná - Přečkovice 1:1, Bánov - St. Hrozenkov 3:1, Suchá Loz - Boršice u Bl. 0:1, Drslavice - Bystřice 2:1, Havřice - Hluk B 1:2, Podolí - Korytná 1:2

	1.	Hluk B	16	3	1	54:13	51
	2.	Drslavice	12	4	4	53:28	40
	3.	Bystřice	10	4	6	38:30	34
	4.	Suchá Loz	8	5	7	36:25	29
	5.	Bánov	8	5	7	41:34	29
	6.	Havřice	8	5	7	34:32	29
	7.	Podolí	7	4	9	39:39	25
	8.	Boršice u Bl.	7	4	9	33:38	25
	9.	St. Hrozenkov	6	4	10	25:46	22
	10.	Korytná	6	3	10	26:49	21
	11.	Přečkovice	4	5	11	28:39	17
	12.	Újezdec B	1	6	12	21:55	9

IV. třída sk. A
Tupesy B - Zlámanec 1:3, Košíky - Popovice 3:1, Mařatice - Ořechov B 1:2, Jankovice - Boršice B 4:6, Bílovice B - Huštěnovice 1:3

	1.	Košíky	11	4	1	37:13	37
	2.	Huštěnovice	11	2	3	43:19	35
	3.	Boršice B	11	0	5	46:27	33
	4.	Tupesy B	8	4	4	34:25	28
	5.	Zlámanec	7	2	7	26:24	23
	6.	Ořechov B	5	4	7	30:29	19
	7.	Popovice	4	4	8	25:42	16
	8.	Mařatice	4	3	10	23:34	15
	9.	Bílovice B	3	1	12	17:36	10
	10.	Jankovice	3	0	14	21:62	9

IV. třída sk. B
Hulín C - Nezdenice 6:1, Žitková - Komňa 5:0, Rudice - Záhorovice 3:0, Záhorovice - Hulín C 0:1

	1.	Žitková		7	2	2	28:12	23
	2.	Rudice		7	2	2	29:16	23
	3.	Hulín C		7	1	2	37:12	22
	4.	Březová		7	1	3	31:22	22
	5.	Záhorovice	3	2	7	11:26	11
	6.	Komňa		2	2	7	26:29	8
	7.	Krhov		2	0	5	7:30	6
	8.	Nezdenice	1	2	8	15:37	5
www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund