Číslo: 21
25.05.1998
Článků: 67

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Podnikání
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Uherskobrodský gólman Malina vychytal na jaře druhou nulu
Bohumil Kusák získal na regatě v Bratislavě dvakrát bronz
Mládežnická kopaná
FC Slovácká Slavia - FK Chmel Blšany 1:9 (1:3)
LeRK Prostějov - FC Synot Staré Město 0:1 (0:1)
FC Kunovice - SK Sigma Olomouc B 3:2 (1:1)
Fotbalový servis

Uherskobrodský gólman Malina vychytal na jaře druhou nulu
Uh. Brod - Nebývá příliš častým pravidlem, aby brankář předposledního celku soutěže vychytal nulu. V moravskoslezské lize se to minulý týden povedlo Radku Malinovi (6. 5. 1975) v dresu ČSK Uherský Brod, který už hodně dlouho okupuje patnáctou příčku tabulky. Čisté konto udržel během jara už podruhé, míč ze sítě nemusel vytahovat ani v premiéře proti Jihlavě. Díky jeho bezchybnému výkonu se mužstvo mohlo radovat z druhého jarního vítězství.

Ve třetí lize jste úplným nováčkem, jaká je podle vás její úroveň?
Určitě vyšší než v divizi, vždyť v MSFL působí mnohem více profesionálních týmů. Právě divizi jsem chytal loni v Dolním Němčí, mohu tedy bezprostředně srovnávat. Jinak jsem ale kmenovým hráčem Synotu Staré Město. S nabídkou přišel těsně před zahájením jarních bojů Uherský Brod, kde po odchodu Martínka zůstal pouze jeden gólman. Rozhodování nebylo nijak těžké, domluvili jsme se ihned.

Jak těžký byl zápas s Hranicemi? V případě porážky byste na tom byli už asi hodně špatně...
Věděli jsme, jakou důležitost pro nás má. Navíc se nám v poslední době příliš nedařilo a naším přáním bylo se chytit. Musím uznat, že útočníci soupeře zejména v prvním poločase byli hodně nebezpeční, ale z míry a klidu se jim nepodařilo mě vyvést. Větší potíže mi spíš dělal nerovný terén. Odskok míče se dal jen stěží odhadnout, a tak jsem míče raději vyrážel daleko od branky.

Uherský Brod se stále potácí na předposledním místě tabulky, věříte ještě v záchranu?
Samozřejmě. Teď jsme si posílili sebevědomí, naše ztráta na Krnov se zmenšila, tento týden máme navíc tohoto soupeře doma. Musíme ale všichni táhnout za jeden provaz, pak se můžeme bavit o záchraně.

Zažil jste během svého uherskobrodského angažmá nějaké zklamání?
Mrzí mě, že jsem nechytal v derby proti Kunovicím, i když jsem byl k utkání původně nominován. Kolem tohoto zápasu se navíc rozvířila spousta dohadů, které na pohodě v mužstvu moc nepřidaly.

Vyloženou brankářskou jedničkou v týmu nejste, pravidelně se střídáte s Kalivodou, jak spolu vycházíte?
Úplně normálně, i když spolu bojujeme o post prvního muže mezi tyčemi. Prostě se vzájemně respektujeme, k žádným konfliktům mezi námi nedochází. Pozitivní úlohu navíc hraje fakt, že je mezi námi minimální věkový rozdíl.

Po sezoně vám v Uherském Brodě končí hostování, kam budou směřovat vaše další fotbalové kroky?
Jsem sice kmenovým hráčem Starého Města, ale chtěl bych změnit působiště. Mezi několika nabídkami je i jedna druholigová, jméno klubu zatím neprozradím. Definitivně se rozhodne až v létě.

Petr ZpěvákBohumil Kusák získal na regatě v Bratislavě dvakrát bronz

Kajakář Bohumil Kusák z Ostrožské Nové Vsi zahájil letošní sezonu v reprezentačním dresu skvělým způsobem. Ke čtyřem kovům z Francie přidal další dva bronzové na regatě v Bratislavě. - Foto: Vít Pjajčík
Bratislava (vp) - Tradiční mezinárodní juniorská regata v Bratislavě se stala v posledních letech hlavním měřítkem pro obsazení jednotlivých kategorií na vrcholných soutěžích mladých kanoistů a kajakářů (MEIMS).
V mezinárodní konkurenci, ve které nechyběly výpravy z Japonska, Izraele a Austrálie, se neztratili ani zástupci z Ostrožské Nové Vsi. Bohumil Kusák v závodě singlkajaků předčil očekávání a ve finále na 1 000 metrů dojel třetí za vítězným Marinem ze Španělska a druhým Němcem Steinkampfem.
S odhodláním porvat se o vítězství vstoupil Bohumil Kusák do závodu na poloviční trati, kde nechyběl ani vicemistr světa Rauhe. Favorit z Německa nakonec potvrdil své kvality a vyhrál, český reprezentant dojel opět třetí, když nedokázal odolat finiši Maďara Jármyho. Když jsem viděl Rauheho pádlovat, hned se mi vybavil evropský šampionát v Lahti, kde získal stříbro, konstatoval Bohumil Kusák, nejlepší závodník české výpravy.
Podle dosažených výsledků se dá očekávat tuhý boj na nadcházejícím mistrovství Evropy, které se uskuteční v červenci ve švédském Nyk”pingu. Pokud naši závodníci postoupí do finále, budu to považovat za úspěch. Prosadit se totiž na singlkajaku mezi nejlepší juniory v Evropě znamená patřit zároveň i k nejlepším na světě, říká trenér Vít Pjajčík.
Ze břehu sledoval bronzový Novovešťan průběh dalších bojů. Zaujal jej především závod deblkajaků, ve kterém měl původně startovat se svým bratrancem Pavlem Kusákem (chyběl pro nemoc). Na druhé místo se totiž probojovala v nesmírně vyrovnaném závodě francouzská posádka, která porazila českou dvojici na nedávné regatě v Boulogne Sur Mer. Třetí bronz pro Českou republiku získala juniorská čtyřkánoe na kilometrové trati.
Posledním závodem, spíše pro zpestření, byla tříkilometrová trať. V dramatickém průběhu dojel nakonec Bohumil Kusák sedmý.Mládežnická kopaná
Župní přebor starší žáci
Brumov - Slovácká Slavia B 1:3 (0:2)
Brumov (RS) - K vítězství stačil sedmákům jen průměrný výkon. Již v 10. vedli dvěma brankami Pavla Kučery 2:0 a ještě další šance zůstaly nevyužity. Domácím se ve druhé půli podařilo sice snížit na 1:2, ale Slovácká přidala a brankou Ondřeje Čtvrtníčka stanovila konečné skóre na 1:3. Ve středu přivítá Slovácká B na hřišti v Polešovicích (od 15.30 a 17.00) Slavičín, z důvodů účasti na turnaji v Rakousku.
Župní přebor mladší žáci
Brumov - Slovácká B 0:5 (0:3)
Brumov (QT) - Mladší žáci po výborném výkonu dosáhli přesvědčivého vítězství. Skóre otevřel ve 12. krásným volejem Petr Pavlík, ve 23. zvýšil Ovsík na 2:0 a od této chvíle hrála již jen Slovácká. Další branky přidali: 30. Ondra Lysoněk, 32. Zdeněk Slavík a 36. Tomáš Malušek.
MSDL - starší dorost
Boby Brno B - Slovácká Slavia 2:0 (1:0)
Brno (VB) - Jelikož starší dorost Slovácké hraje za muže, proto musí za něj zaskakovat mladší dorost, který proti favoritům z Boby podal výkon na hranici svých možností. Odměnou jim byl pěkný výsledek a nebýt neproměněných šancí Bednaříka a Botka, mohli jet dorostenci domů veseleji než čekali.
Boby Brno B - Slovácká Slavia 3:0 (0:0)
Brno (BV) - Starší žáci, suplující mladší dorost pod vedením M. Berana se překonával v zápase v obětavosti a bojovnosti. V I. poločase to na domácí ještě stačilo, avšak po přestávce se prosadili již fyzicky zdatnější domácí a po zásluze zvítězili. Pro starší žáky Slovácké jistě bylo příjemným zjištěním, že i s takovým soupeřem se dá hrát.
Župní přebor dorostu: D. Němčí - Malenovice 7:0, Ždánice - Kroměříž 2:2, Morkovice - Brumov 3:0, Slavičín - Veselí 2:1, Uh. Brod - Hulín 2:0, Kyjov - Bystřice 3:0.
Soutěž dorostu sk. A: Halenkovice - Mysločovice 3:4, Všetuly - Bojkovice 1:2, St. Vsetín - Podlesí 1:2, Hrachovec - Holešov 1:4, Poličná - Luhačovice 2:0, Štítná - Hř. Újezdec 4:3, Kelč - Hošťálková 3:1.
Skupina B: Hluk - Újezdec 4:0, Jarošov - Šumice 1:4, Nedachlebice - Havřice 5:0, Kněžpole - Kunovice 0:2, Strání - Koryčany 6:1, Jalubí - Bánov 1:1, Kvasice - Polešovice 0:0.
Skupina C: Rohatec - Vacenovice 0:4, Strážnice - Bukovany 3:0, Velká n.V. - Mutěnice 1:2, Uh. Ostroh - Dubňany 4:0, Bzenec - Prušánky 1:0, Hr. Lhota - Lipov 1:1, Hovorany - Vnorovy 2:1.
Župní přebor žáků: St. Město - Štítná 0:1 a 4:1, Kyjov - SKP Zlín 2:0 a 10:0, FC Vsetín - Morkovice 1:3 a 2:0, Slavičín - Strání 8:0 a 10:0, Brumov - Uh. Hradiště 1:3 a 0:5, Ratíškovice - Zlín B 0:1 a 2:1, Uh. Brod - V. Klobouky hosté nepřijeli.
Skupina B: Hluk - Šumice 1:1 a 1:4, Kunovice - D. Němčí 4:0 a 0:3, Uh. Ostroh - Kroměříž 0:5 a 0:4, O.N.Ves - Újezdec 1:4 a 1:3, Bojkovice - Kvasice 3:2 a 3:2, Lipov - Luhačovice 2:0 a 0:5.
OP dorostu: Újezdec - Drslavice 2:1 (1:0), střelci: Bartoš, Niesner - Huňka. Suchá Loz - Buchlovice 3:1 (2:1), Horňák 2, Gregárek - Jošek. Prakšice - Bystřice 3:0 (2:0), Mikel, Zálešák, Pavlík. Tupesy - O.N.Ves 2:2 (1:1), Žiga, vlastní - Krystýn 2. Huštěnovice - Boršice 2:2 (2:1), Dorazín, Zezula - Holáň 2. Topolná - Březolupy 3:2 (3:1), Škára M., Jurigáček, Mikulka L. - Pastyřík, Bernatík.
OP sk.A: Osvětimany - Nedakonice 1:5, Zlechov - Bílovice 4:0.
OP sk.A žáci: Mistřice - Babice 5:1, Jarošov - Ostr. Lhota 5:1, Nedakonice - Kněžpole 2:1, Sušice - Kudlovice 0:7, Huštěnovice - Bílovice 1:9, Jalubí - Březolupy 1:2, Traplice - Topolná 1:5.
OP sk.B: Nedakonice - Slovácko 1:1, Osvětimany - Břestek 2:3, Kostelany - Boršice 0:5, Tupesy - Velehrad 3:3, Buchlovice - Zlechov 2:1.
OP sk.C: H. Němčí - Březová 0:1, Bánov - Prakšice 8:0, Nivnice - Hradčovice 1:2, Vlčnov - Slavkov 0:5, Popovice - Havřice 5:0.FC Slovácká Slavia - FK Chmel Blšany 1:9 (1:3)
Kunovice (JOH) - Mužstvo Slovácké nastoupilo v sobotu opět v dorosteneckém složení, ke svému poslednímu druholigovému utkání, proti lídru soutěže a již jistému účastníku I. ligy, celku FK Chmel Blšany. Mužstvo z Blšan do utkání vstoupilo bez několika hráčů základní sestavy a předpokládalo, že všechno půjde samo. Herní převahu si hosté sice v úvodu utkání vytvořili, ale obrana mladíků byla pozorná. V 18. minutě se Slovácká dostala do své první šance, když Lukůvkova technická střela zle vystrašila golmana hostí Křemečka. O dvě minuty později se však konečně prosadili hosté a odražený míč po střele Šimáka dorazil Průcha - 0:1. Ve 28. však přišel pro hosty šok, když po závaru před jejich brankou se dostal k míči Martin Remeš a s přehledem vyrovnal na 1:1. Hosté pak přidali, ale byl to až ve 43. zkušený Bittengel, který zatáhl míč po pravé straně a jeho přesný centr zakončil Průcha - 1:2. Ještě v téže minutě přidal Čihák třetí branku Blšan a šlo se do kabin.
O přestávce provedlo vedení Blšan v kabinách velmi důrazný pohovor s hráči, kteří ve druhé půli přeřadili na vyšší rychlostní stupeň, což se také projevilo na skóre. Ve 46. po centru Diepolda si domácí dali vlastní branku - 1:4. V 55. ze třiceti metrů napálil Šimák a překvapil domácího golmana Sedláčka - 1:5. V 60. Jirásek narazil Čihákovi a ten zvýšil na 1:6. V 64. Bittengel ideálně našel Drska a ten dělovkou pod břevno upravil na 1:7. V 86. se ve vápně domácích prosadil Giil a nedal golmanovi šanci - 1:8. V 90. po centru Giila uzavřel skóre utkání Gedeon na 1:9.
Mladíci v mužstvu Slovácké podali velmi bojovný výkon a i přes značný gólový příděl dokázali, že při vhodném doplnění mužstva by budoucnost fotbalu ve Slovácké nemusela být viděna jen v černých barvách.
Branky: 28. Remeš - 18. a 43. Průcha, 43. a 60. Čihák, 46. vlastní, 55. Šimák, 64. Drsek, 86. Giil, 90. Gedeon. ŽK: Janoušek - Průcha. Rozhodčí: Pokorný - Michl, Bičan. Diváci 175.
Sestava Slovácké Slavie: Sedláček - Herodes, Chaloupka (76. Bahula), Svoboda, Janoušek - Remeš (70. Blaha), Prekop (60. Ježek), Lukůvka, Machala - Veselý, Vařecha. Trenéři: Pavel Franěk a Pavel Žák.
Po utkání asistent trenéra Blšan Jan Říčka: V první půli se projevily změny v naší sestavě. Postupně se však naši hráči rozehráli a začaly padat i branky. Uherskému Hradišti jeho situaci nezávidím, neboť je to město s obrovskou fotbalovou tradicí, kde vyrostla řada vynikajících hráčů, ale bohužel fotbal začíná a končí penězmi.
Trenér Slovácké Pavel Franěk: Před utkáním nám mnoho lidí předpovídalo dvouciferný výsledek, po kterém hosté také toužili, ale nakonec se jim to nepodařilo. V první půli naši kluci podali velmi dobrý výkon, v závěru se však projevila větší fyzická kondice a důraz hostů v osobních soubojích. Z našeho mužstva vynikl svým výkonem zvláště Michal Vařecha.
Utkání s Blšany bylo posledním zápasem Slovácké ve II. lize, neboť Ústí ze soutěže odstoupilo, a tak má Slovácká v posledním kole volno.LeRK Prostějov - FC Synot Staré Město 0:1 (0:1)
Prostějov (Mil) - Předposlední kolo druhé nejvyšší fotbalové soutěže nabídlo poslední jihomoravské derby, v nichž dosáhl FC Synot vynikající bilanci. Se svými rivaly (Poštorná, Zlín, Prostějov, Uherské Hradiště) totiž ani jednou neprohrál a tuto tradici neporušil ani v Prostějově, kde jediný gól rozhodl o výsledku utkání. Na světelném ukazateli naskočila teprve pátá minuta, kdy Švancara z rohu velkého vápna napřáhl ke střele a jeho utěšený pokus se odrazil od tyče do branky překvapeného Bureše. Tento moment rozhodl o dalším vývoji první půle, hráči Synotu diktovali tempo a ve střelbě byli aktivnější. Ve 13. minutě Doškův volej prověřil pozornost domácího gólmana a o tři minuty později ho napodobil Vajda, ale z dobré parkety mířil nad branku. První střelu mezi Ondrůškovy tyče vyslal až ve 38. min. Kirschbaum, ale strážce staroměstské svatyně nepřekvapil.
Po změně stran zvýšil domácí tým obrátky, ve středu hřiště získal převahu, ovšem ke střelbě se díky dobré obranné hře Synotu dostávali jeho hráči jenom sporadicky. Staroměstští s přehledem odolávali nepohodlnému tlaku domácích, naopak v 87. min. po hezké kombinační akci Bužek střelou přímo z voleje dokonale vystrašil prostějovského Bureše. Ještě v samém závěru mířil Kirschbaumův pokus do středu brány, ovšem Ondrůšek se zaskočit nenechal, čímž si přidal na své konto už třináctkrát vychytanou nulu. V průměrném utkání získal FC Synot zaslouženě tři body a zajistil si v konečném účtování vynikající čtvrtou příčku. Teprve poslední kolo rozhodne o druhém postupujícím mezi fotbalovou elitu a velkým jazýčkem na vahách bude právě FC Synot, který v sobotu 30. 5. přivítá na Širůchu celek FC Karviné, začátek tohoto důležitého duelu je v 17.00 hodin.
Branky: 5. Švancara. ŽK: Spáčil, Opravil, Bárta, Juračka, Zbožínek - Zapletal. Rozhodočí: Zvonič (známka7) - Berka, Kubíček. 550 diváků.
Sestava: Ondrůšek - Videman - Bužek, Vojtěšek - Štěrba (88. Břežný), Lysáček, Hlahůlek, Zapletal (87. Stýskal), Vajda - Došek, Švancara (83. Chlachula).
Hlasy po utkání - Lumír Fikes (Prostějov): Úroveň zápasu nebyla nijak vysoká, když nám chybělo hodně hráčů ze základní soupisky. Brzy jsme inkasovali, potom jsme celý zápas usilovali o vyrovnání, ale i přes tlak jsme se do šancí nedostali. Hosté mají konsolidovaný tým a oproti nám byli v tomto směru ve výhodě.
František Komňacký (Staré Město): V Prostějově předtím prohrály lepší celky, proto mě výhra velice těší. Náročná sezona ubírá hráčům sil, což se projevuje na menší přesnosti a nasazení, proto i kvality ubývá. Domácí jsme do vážnější šace nepustili, a proto si odvážíme tři body.FC Kunovice - SK Sigma Olomouc B 3:2 (1:1)
Kunovice (JOH) - V nedělní dopoledne, v době Jízdy králů v Kunovicích, nastoupilo domácí mužstvo proti béčku olomoucké Sigmy, které bylo posíleno o několik hráčů A kádru. Do první velké šance se dostal již v 10. Klvaňa, který si naběhl na centr Suchého, avšak jeho hlavička jen orazítkovala spojnici břevna s tyčí. V 15. se nešťastně zranil domácí Uhlíř a musel být střídán Bičánkem. Ve 32. to s domácími nevypadalo dobře, neboť Kopčil chyboval v rozehrávce, míče se zmocnil nejlepší hráč hostí Marcel Cupák, udělal si nejdříve Gabriela, pak i golmana Máčalu a v pohodě dostal hosty do vedení - 0:1. Ve 35. se však dočkali i domácí, když nejdříve gólman Olomouce Jurčík vyrazil střelu Soviše, avšak na dorážku Vlka již nestačil - 1:1. Ve 38. Máčala kouzelně zasahoval po hlavičce hostujícího Horáka. Tři minuty před přestávkou Suchý ideálně uvolnil Bobčíka, který postupoval sám na gólmana, jenže míč se mu zapletl mezi nohy a záhy o něj přišel.
Po přestávce domácí přitlačili a ve 46. gólman hostí stačil ještě se štěstím vyrazit Svobodovu hlavičku po rohu Soviše. O dvě minuty později se situace opakovala, Soviš z rohového kopu našel opět hlavu Svobody, který však tentokráte nezaváhal - 2:1. V 50. měli velkou šanci hosté, když po centru Cupáka hlavičkoval Štrbík do již prázdné branky, ale nebylo mu souzeno a strefil pouze tyč. V 51. kunovská jízda králů pokračovala, po křídle unikl výborně hrající Klvaňa a jeho přesný centr Soviš v pádu hlavou poslal do sítě hostí - 3:1. Hostující trenér se sice pokusil několikanásobným střídáním přinést oživení do hry svého mužstva, ale výsledkem byla již jen korigující branka v 87., kterou po asistenci Víta vsítil levačkou Štrbík - 3:2. Domácí v tomto zápase předvedli jeden z nejlepších letošních výkonů v letošní sezóně a jejich vítězství bylo zcela zasloužené.
Branky: 32. Cupák 0:1, 35. Vlk 1:1, 48. Svoboda 2:1, 51. Soviš 3:1, 87. Štrbík 3:2. ŽK: Bičánek - Kováč, Štrbík. Rozhodčí: Brevčinský - B”hm, Jantoš. Diváci 452.
Sestava FC Kunovice: Máčala - Strakáč - Kopčil, Svoboda, Gabriel - Bobčík, Soviš, Uhlíř (20. Bičánek), Suchý (84. Žák) - Vlk, Klvaňa (90. Litoš). Trenér Zdeněk Lorenc, asistent Václav Chvojka.
Trenér Olomouce Leoš Kalvoda po utkání: V dnešním zápase mne zklamali hlavně hráči, kteří jsou na soupisce áčka. Domácí nám dokázali, že k vítězství je třeba nejen fotbalové umění, ale také velká dávka bojovnosti.
Trenér Kunovic Zdeněk Lorenc: I když jsme ze soupeře měli před utkáním obavy, tak naši hráči konečně předvedli výkon, na který mají a po zásluze tři body zůstaly v Kunovicích. Pochvalu zaslouží všichni.
K dalšímu utkání zajíždí mužstvo FC Kunovice v neděli 31.5.98 do Jihlavy. Utkání má začátek v 16.30 hodin.Fotbalový servis
II. liga
Bohemians - Třinec 5:1, Zlín - Přerov 4:3, Karviná - Chrudim 7:0, Fr.-Místek - Most 2:1, Prostějov - St. Město 0:1, Uh.Hradiště - Blšany 1:9, Vítkovice - Č.Lípa 2:0

	1.	Blšany		20	3	4	62:17	63
	2.	Karviná		17	3	7	46:16	54
	3.	Bohemians	15	7	5	48:21	52
	4.	St. Město	14	4	9	41:31	46
	5.	Most		12	6	9	35:29	42
	6.	Poštorná	12	5	10	34:36	41
	7.	Zlín		9	13	5	38:25	40
	8.	Fr.-Místek	8	10	9	37:37	34
	9.	Vítkovice	9	7	11	29:30	34
	10.	Prostějov	8	8	11	32:36	32
	11.	Chrudim		8	7	12	28:44	31
	12.	Přerov		8	6	13	27:41	30
	13.	Č.Lípa		8	5	14	26:40	29
	14.	Třinec		8	3	16	20:40	27
	15.	Uh.Hradiště	2	3	23	11:73	9

MFSL
Vratimov - Uh. Brod 4:0, Hranice - D. Benešov 0:1, Uničov - Ostrava B 3:2, Kunovice - Olomouc B 3:2, NH Ostrava - Jihlava 3:0, Ratíškovice - BOBY B 2:0, Kyjov - FC Zeman 2:0, Znojmo - Krnov 2:1

	1.	NH Ostrava	19	6	1	45:13	63
	2.	Ratíškovice	16	6	4	60:27	54
	3.	Kyjov		13	3	10	36:36	42
	4.	Ostrava B	13	2	10	51:36	41
	5.	D. Benešov	11	8	7	48:35	41
	6.	Vratimov	11	7	8	42:28	40
	7.	Hranice		9	11	6	37:23	38
	8.	Jihlava		9	8	9	33:36	35
	9.	Olomouc B	10	5	11	40:45	35
	10.	Uničov		10	5	11	36:32	35
	11.	BOBY B		9	7	10	27:31	34
	12.	FC Zeman	9	7	10	32:40	34
	13.	Kunovice	7	8	10	38:43	29
	14.	Krnov		6	4	16	33:51	22
	15.	Uh. Brod	4	5	17	15:55	17
	16.	Znojmo		2	6	18	21:63	12

DIVIZE D
D. Němčí - Trnava 2:2, D. Kounice - Zlín B 1:1, Třebíč - Prostějov B 1:2, Brumov - Slavičín 4:1, Svitavy - Veselí 2:1, Žďár n.S. - Polešovice 1:2, Bystrc - Židenice 1:0, Mysločovice - V. Pavlovice 3:2

	1.	Polešovice	16	4	6	43:32	52
	2.	D. Kounice	14	7	5	53:29	49
	3.	Brumov		15	4	7	46:28	49
	4.	Bystrc		12	5	9	46:37	41
	5.	Zlín B		10	9	7	39:22	39
	6.	Mysločovice	11	5	10	36:39	38
	7.	Židenice	10	6	10	42:40	36
	8.	Třebíč		10	6	10	38:37	36
	9.	Prostějov B	10	6	10	45:42	36
	10.	V. Pavlovice	10	4	12	32:38	34
	11.	Slavičín	10	4	12	40:47	34
	12.	Trnava		7	11	8	32:38	32
	13.	Svitavy		7	8	11	27:40	29
	14.	Veselí		7	6	13	26:34	27
	15.	D. Němčí	6	9	11	27:42	27
	16.	Žďár n.S.	4	4	18	30:57	16

Župní přebor
Hluk - Bojkovice 1:1 (1:1). Vyrovnané utkání, ve kterém šli v 10. minutě do vedení domácí zásluhou Koníčka, z vedení se však radovali pouze 15 minut, když za hosty vyrovnával Michalčík. Po změně stran se Hlučané snažili o vstřelení vítězné branky, vypracovali si několik střeleckých příležitostí, ale chybělo jim více štěstí v koncovce. Řídil Hůzl z Kroměříže, 150 diváků.
Šardice - Hradčovice 1:1 (0:1). Domácí začali velmi vlažně čehož využili dobře hrající hosté ke vstřelení vedoucí branky v 10. minutě Koníčkem. Po změně stran měla hra vyrovnaný průběh, domácí se snažili o vyrovnání. V 85. minutě šel sám na brankáře hostující Koníček, ale svou velkou příležitost neproměnil naopak domácí z protiútoku vyrovnali Slavíčkem. Rozhodčí Malota, 350 diváků.
Újezdec - Hulín 0:1 (0:0). Domácí byli favorizovaným hostům překvapivě vyrovnaným soupeřem. Hosté byli fotbalovější měli i více čistých gólových šancí, ale radovali se pouze jednou, a to v 75. minutě Páníkem. Domácí se snažili o vyrovnání v závěru utkání, ale pozorně hrající obranu hostí nepřekonali. Řídil Chromek z Hodonína, 150 diváků.
Napajedla - Kostelec 3:0, Morkovice - V. Otrokovice 3:0, Mikulčice - Bystřice p. H. 1:3, V. Karlovice - Hodonín 3:2, Dol. Bojanovice - Podlesí 4:2.

	1.	Napajedla	19	4	3	69:19	61
	2.	Bystřice	19	3	4	89:27	60
	3.	Hulín		18	2	6	53:30	56
	4.	Morkovice	16	3	7	62:26	51
	5.	Kostelec	12	5	9	48:42	41
	6.	V. Otrokovice	11	5	8	42:35	38
	7.	Šardice		10	8	8	35:29	38
	8.	D. Bojanovice	10	4	12	38:48	34
	9.	Bojkovice	9	6	11	47:45	33
	10.	V. Karlovice	9	5	11	42:43	32
	11.	Mikulčice	9	3	13	33:37	30
	12.	Hradčovice	8	6	12	37:52	30
	13.	Hodonín		8	4	14	44:60	28
	14.	Podlesí		7	1	18	34:79	22
	15.	Hluk		6	3	17	24:55	21
	16.	Újezdec		4	0	22	18:88	12

I.A třída sk. B
Nedakonice - Rohatec 3:2 (2:1). Domácí měli po celé utkání více ze hry, hosté se představili jako fyzicky zdatný soupeř. Domácí vedli už 3:1 a několik dalších vyložených šancí neproměnili. V závěru utkání zbytečně inkasovali a museli se obávat o výsledek. Naštěstí hostující útočníci se do vyložené šance nedostali. Branky: Beránek, Reinberg, Horák.
Ždánice - Břestek 2:2 (0:1). V první půli hosté byli lepším mužstvem, svou převahu zužitkovali brankou Sýkory, podařil se jim i nástup do druhé půle, když ve 48. minutě Janík dal druhou branku hostí. To bylo ale z jejich stran vše, domácí inkasovaná branka nedeprimovala, naopak je vyburcovala ke zvýšenému úsilí a jejich tlak byl korunován v 82. a 89. minutě, kdy Igor Trnka dvěma brankami zajistil domácím cenný bod.
Nedachlebice - SKP Zlín 2:0 (0:0). V první půli se hrála průměrná kopaná, domácí v 21. minutě neproměnili pokutový kop. Ve druhé půli, kdy se projevila větší zkušenost domácích hráčů a zlepšeným výkonem dali dvě branky, a to v 63. minutě Jakšíkem a 84. minutě Bílým.
Uh. Ostroh - Jiskra Otrokovice 2:1 (1:1). Utkání velmi dobré úrovně, tvrdě hrané a bojovné. Vedoucí úvodní gól dal už ve 2. minutě domácí Vaculík vzápětí mohl domácí Petřík zvýšit z pokutového kopu, ale neproměnil, naopak hosté ve 13. minutě vyrovnali na 1:1. Po změně stran hostující Hynčica v 65. minutě uviděl červenou kartu. Ostrožští svou přesilovku využili už o 5 minut později Kaňovským. Své těsné vedení uhájili a postarali se o překvapení kola.
Bzenec - O. N. Ves 1:0 (0:0). Pohledné utkání, ve kterém oba kolektivy hráli s velkým nasazením. Jedinou branku utkání střelil v 75. minutě domácí Valenta. Hosté se představili jako nebezpečný celek, spoléhali na brejkové útoky, které však nedokázali využít.
Jalubí - Prakšice 2:2 (2:1). Vyrovnané utkání slabé úrovně, ve kterém se hosté ujali vedení Dynkou, domácí ještě do poločasu skóre otočili zásluhou Gajdošíka a Ševčíka. Vyrovnávací branku hostí dal v 60. minutě Minařík.
Kvasice - Vacenovice 1:1.

	1.	Břestek		13	4	5	45:27	43
	2.	Bzenec		13	2	7	40:30	41
	3.	J. Otrokovice	11	5	6	36:23	38
	4.	Nedakonice	10	7	5	40:27	37
	5.	O.N.Ves		11	3	8	31:26	36
	6.	Vacenovice	8	9	5	29:22	33
	7.	Ždánice		9	5	8	36:29	32
	8.	Nedachlebice	9	5	8	24:26	32
	9.	Kvasice		9	5	8	40:32	32
	10.	Rohatec		8	4	10	39:39	28
	11.	Prakšice	8	3	11	34:43	27
	12.	Uh. Ostroh	6	3	13	32:53	21
	13.	SKP Zlín	4	3	15	27:51	15
	14.	Jalubí		3	6	13	22:47	15

I.B třída sk. B
Jarošov - Malenovice 2:2 (0:1). Přestože měli domácí v utkání mírnou převahu, do vedení šli hosté. Domácí zlepšeným výkonem stačili skóre otočit, hosté však z minima vytěžili maximum a v 83. minutě vyrovnali na konečný 2:2. Za domácí dávali branky Bobčík a Strapina, za hosty důrazný Krejčiřík.
Boršice - Lužkovice 4:0 (1:0). V úvodu oba dva kolektivy působily nervózním dojmem, důležitým momentem utkání byla 44. minuta, kdy Pekárek dal gól do šatny. Po změně stran opět domácí Pekárek hned ve 46. minutě dal druhou branku a hosté se položili. Velmi dobrý výkon domácí korunovali ještě další brankou Pekárka a Kuzmy.
Strání - Zdounky 2:2 (1:0). Hosté v samém úvodu utkání neproměnili pokutový kop, domácí poté ovládli hru a získali zásluhou branek Popelky a Šimka dvoubrankové vedení. Pak však polevili a dovolili hostujícímu mužstvu vyrovnat.
Lubná - Roštění 0:1, Mladcová - Koryčany 2:0, Morkovice B - Prasklice 1:4, Žeranovice - Všetuly 0:1.

	1.	Boršice		16	1	5	66:20	49
	2.	Mladcová	14	6	2	57:21	48
	3.	Všetuly		13	4	5	33:24	43
	4.	Prasklice	12	4	6	43:33	40
	5.	Koryčany	11	5	6	48:28	38
	6.	Malenovice	11	3	8	35:34	36
	7.	Roštění		9	5	8	35:43	32
	8.	Strání		8	5	9	42:38	29
	9.	Jarošov		6	7	9	30:37	25
	10.	Lužkovice	6	6	10	25:36	24
	11.	Zdounky		5	5	12	26:34	20
	12.	Žeranovice	5	4	13	27:49	19
	13.	Lubná		5	2	15	23:58	17
	14.	Morkovice B	2	5	15	23:58	11

I.B třída sk. C
Vracov - Zlechov 1:0 (1:0). Utkání průměrné úrovně, ve kterém o výsledku rozhodla branka Kindla z 34. minuty, který proměnil pokutový kop.
Tupesy - Dubňany 2:0 (1:0). Hosté byli domácím vyrovnaným soupeřem, o výsledku rozhodly dvě proměněné penalty M. Matouškem.
Mutěnice - Vřesovice 5:0, Strážnice - Kyjov B 2:1, Velká n. V. - Kněždub 1:1, Žarošice - Hr. Lhota 2:0, Mor. Písek - Milotice 1:3.

	1.	Tupesy		17	2	3	52:21	53
	2.	Vracov		16	2	4	48:16	50
	3.	Mutěnice	15	1	6	47:23	46
	4.	Žarošice	12	2	8	40:30	38
	5.	Hroz.Lhota	10	5	7	31:24	35
	6.	Kněždub		11	2	9	38:29	35
	7.	Kyjov B		9	4	9	46:41	31
	8.	Milotice	9	4	9	36:29	31
	9.	Velká n.V.	7	4	11	31:37	25
	10.	Zlechov		6	5	11	26:40	23
	11.	Dubňany		5	7	10	22:40	22
	12.	Strážnice	6	3	13	33:46	21
	13.	Vřesovice	4	4	14	29:54	16
	14.	M. Písek	4	1	17	20:69	13

Okresní přebor
Horní Němčí - Šumice 1:1 (1:0). Rychlé, pohledné a velmi slušné utkání z obou stran. Domácí se ujali vedení brankou Horsáka z 15. min., hosté vyrovnali v 60. min. Vykydalem. Řídil Melichárek,160 diváků.
Nivnice - Hluk B 2:0 (0:0). Domácí měli celý zápas výraznou převahu, kterou vyjádřili dvěma brankami až ve druhém poločase. Branky vstřelili J. Soukeník a F. Bartoš. Stínem utkání bylo ošklivé zranění domácího hráče. Řídil Monček ze Bzence, 200 diváků.
Slovácká Slávia B - Dol. Němčí B 2:1 (1:1). Velmi zajímavé utkání, které domácí rozhodli až v závěru. Branky Remeš, Zemánek, za hosty Jurásek. Řídil Katrňák z Kudlovic, sledovalo 100 diváků.
Ostr. Lhota - Kudlovice 6:6 (2:4). V utkání pro obě mužstva neexistovala obranná činnost, a proto skončilo divokým skórem. Za pěkného počasí a na kvalitním hřišti se hrál fotbal odpovídající postavení mužstev v tabulce. Branky: J. Bachan 3, M. Jirák 2, Krátký - Obdržálek 2, Rosík 2, Štulíř, Zapletal. Řídil J. Šťastný 200 diváků.
Vlčnov - Bílovice 2:0 (0:0). Domácí byli po celé utkání lepším mužstvem a zvítězili nad soupeřem, který se smířil se sestupem. Branky Z. Mikulec a Kunaštík, řídil Kotačka ze Slavkova, 100 diváků.
Buchlovice - Březolupy 2:2 (2:1). Ve vyrovnaném utkání dobré úrovně si hosté, kteří dohrávali bez výloučeného Kovácze, vybojovali bod brankou v 87. minutě. Branky Silný, Marek J., za hosty Kovácz a Hubáček. Řídil Ujčík z Uh. Hradiště, 100 diváků.
Ořechov - Slavkov 1:4 (1:2). Hosté splnili úlohu favorita a zaslouženě zvítězili. Branky Kunt, za hosty Švardala 2, Hýbler a Bukvic. Řídil Hůlka z Uh. Hradiště, 150 diváků.

	1.	Slavkov		15	7	0	69:18	52
	2.	Nivnice		13	2	7	37:25	41
	3.	Březolupy	10	6	6	47:37	36
	4.	Buchlovice	9	8	5	36:25	35
	5.	Šumice		9	6	7	49:48	33
	6.	Ořechov A	9	5	8	32:30	32
	7.	Sl. Slavia B	9	4	9	40:33	31
	8.	D. Němčí B	7	6	9	37:42	27
	9.	Hluk B		8	3	11	31:38	27
	10.	Kudlovice	7	6	9	40:45	27
	11.	Vlčnov		8	3	11	31:39	27
	12.	H. Němčí	6	5	11	25:43	23
	13.	Ostr. Lhota	5	8	9	35:50	23
	14.	Bílovice A	3	3	16	15:51	12

III. třída sk.A
Mistřice - Babice 2:1, Kostelany - Slovácko 2:2, Kněžpole - Sušice 7:1, Huštěnovice - Osvětimany 0:3, Trap-lice - Topolná 4:1, Košíky - Medlovice nehlášeno

	1.	Traplice	16	4	0	56:15	52
	2.	Osvětimany	13	4	3	46:22	43
	3.	Kněžpole	12	5	3	42:18	41
	4.	Babice		9	5	6	44:29	32
	5.	Topolná		9	3	8	43:37	30
	6.	Slovácko	7	4	9	30:39	25
	7.	Medlovice	6	6	7	40:40	24
	8.	Huštěnovice	6	3	11	28:41	21
	9.	Mistřice	6	2	12	31:48	20
	10.	Kostelany	5	5	10	31:42	20
	11.	Sušice		5	3	12	25:48	18
	12.	Košíky		3	0	16	19:56	9

III. třída sk.B
Podolí - St. Hrozenkov 3:1, Bánov - Hradčovice B 9:1, Přečkovice - Boršice u Bl. 4:2, Bystřice - Drslavice 5:0, Korytná - Suchá Loz 2:0, Pitín - Havřice 1:1

	1.	Korytná		15	3	2	35:18	48
	2.	Pitín		14	4	2	47:17	46
	3.	Bánov		13	3	4	62:19	42
	4.	Havřice		7	8	5	27:22	29
	5.	Drslavice	7	4	9	34:40	25
	6.	Přečkovice	7	4	8	38:36	25
	7.	Suchá Loz	7	3	10	23:32	24
	8.	Boršice u Bl.	6	5	9	23:26	23
	9.	Podolí		6	3	11	28:39	21
	10.	Bystřice	5	4	11	30:50	19
	11.	St. Hrozenkov	4	5	11	23:49	17
	12.	Hradčovice B	3	6	11	22:44	15

IV. třída sk.A
Ořechov B - Mařatice 4:3, Zlámanec - Jalubí B 0:3, Jankovice - Částkov 2:2, Bílovice B - Boršice B 1:1

	1.	Jalubí B	12	2	0	51:8	38
	2.	Boršice B	9	4	1	27:18	31
	3.	Popovice	7	3	4	21:21	24
	4.	Zlámanec	7	2	6	19:19	23
	5.	Ořechov B	5	4	5	26:24	19
	6.	Bílovice B	5	2	7	23:31	17
	7.	Jankovice	3	3	9	23:26	12
	8.	Mařatice	2	3	9	10:29	9
	9.	Částkov		2	1	11	19:43	7

IV. třída sk.B
Nezdenice - Komňa 0:0, Březová - Záhorovice 3:0, Žitková - Rudice 6:1.

	1.	Březová		15	1	1	56:13	46
	2.	Žitková		10	1	6	41:22	31
	3.	Záhorovice	8	3	6	26:23	27
	4.	Komňa		5	1	11	24:40	16
	5.	Rudice		4	2	11	19:52	14
	6.	Nezdenice	3	4	10	19:35	13www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund