Číslo: 25
23.06.1997
Článků: 36

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


O osudu golfu rozhodne zájem veřejnosti
Novovešťané se nominovali na EVROPU a SVĚT!!!
Mistrovství ČR v Armsportu v Kunovicích
Dobrý den zářil na turnaji v Šardicích
Na Širůchu bylo veselo
Slavné loučení s divizí
Fotbalové tabulky

O osudu golfu rozhodne zájem veřejnosti
Ostr. Nová Ves - Původně se na území, o kterém bude řeč, rozprostírala neobdělávaná louka. Prvními kontakty byly získány nejen svolení k její pravidelné údržbě, ale také, a to především, další duše, které by snad mohly mít chuť věnovat se sportu, u nás stále ještě stavěného do prostředí veleúspěšných a bohatých lidí, golfu.
Hřiště golfového klubu LACUS najdete při cestě z Uherského Hradiště do Ostrožské Nové Vsi, v těsné blízkosti komplexu budov Sirnatých lázní. #Samozřejmě, že jsme z počátku vycházeli z plánu, podle kterého jsme věřili ve vybudování golfového hřiště, jenž bude mít sportovní charakter a vyšší úroveň, vzpomíná na začátky golfu v Ostrožské Nové Vsi prezident klubu LACUS Ing. Vojtěch Škarecký. "Bohužel, hrábě a elán doslova stačí jen na položení základů, a tak, i když chuť lidí byla veliká, všechno ztroskotalo na financích. Pomalu se přeměňovala ve skutečnost myšlenka vlastními silami a co nejlevněji zajistit stálým kosením vylepšení stavu louky."
Dnes má klub okolo třiceti členů, z toho podle slov prezidenta žije "životem golfisty" necelá desítka. "Na jednu stranu se je snažím chápat. Řada z nich očekávala, že členstvím v klubu získají možnost hrát golf kdykoliv, ne tu ještě pracovat," přiznává prezident klubu, "bohužel, tak jednoznačné to nebylo a není."
Dnes, kdy si za dobu dvou let trvání hřiště vybralo několik desítek tisíc korun a nesčetné množství brigádnických hodin, se zde dají hrát dlouhé rány (drivery), přihrávky na jamkoviště (greeny) a v dohledné době k nim přibude i hra na samotném greenu, patování. Tou dohlednou dobou by měl být 12. červenec 1997, kdy je naplánováno jakési předvedení hřiště určené pro širokou veřejnost. #Chceme tím oslovit obyvatele našeho regionu a nabídnout jim tento sport s možností dalšího rozvoje, upřesňuje Škarecký. Pokud se lidé #chytnou, mohla by zde i díky jejich přičinění vzniknout varianta #příměstského hřiště, dostupného všem, tedy ne jen #horním deseti tisícům.
Přímo strategická poloha hřiště, daná vedle nedaleké rekreační zóny jednak dostupností z hlavní silnice, a pak taky blízkostí okresního města, nahrává tomu, že by si mělo snadno naleznout své stálé návštěvníky. Kromě toho zastupitelstvo obce Ostrožská Nová Ves je ochotno případně nabídnout k pozdějšímu dlouhodobému pronájmu své pozemky, neboť prozatím osmdesát procent plochy stávajícího hřiště je v pronájmu od soukromých vlastníků.

Za jakých podmínek se tedy můžeme stát členy golfového klubu LACUS?
#Letošní valná hromada rozhodla, s přihlédnutím na stav rozpracovaného hřiště a nutnost pokrytí vyšších nákladů, stanovit vstupní členský poplatek pro rok 1997 na 20.000 Kč. Začali jsme ovšem rozlišovat i firemní členství, které podle počtu zájemců o hru rozdělujeme na zlaté, stříbrné a bronzové členství. Pokud se situace hřiště bude stabilizovat a začnou se zde vyvíjet aktivity patřící ke golfu, budeme moci nabídnout kvalitnější zázemí, úroveň hřiště atd... Ing. Škarecký se netají tím, že LACUS by potřeboval spíše investora a sponzora, jež by byli schopni a ochotni vzít vznikající hřiště do své péče.

Existují plány jak dál, co nejdříve vylepšit?
#Další zásadní rozhodnutí závisejí na tom, jak dalece se nám podaří rozšířit členskou základnu. Střední cestou je držet se verze devítijamkového hřiště, které by mohlo skýtat kvalitní hru. A pokud se stane zázrak, a reálnou se bude jevit myšlenka osmnáctky, může bez problémů dojít k jeho rozšíření o další devítku. Co je třeba ještě dříve vyřešit, je závlahový a rekultivační systém. To by spravila dvě jezírka, která by se zároveň stala přírodními překážkami při hře. Pak bychom se mohli pustit do stavby šaten a sociálního zařízení pro hráče, prodejny s golfovými potřebami atd. Ale to už jsme šli o dost dál...

Proč by podle Ing. Škareckého měl člověk začít hrát golf?
#Nesouhlasím s názorem, že golf je hrou horních deseti tisíc, jak se stále ještě mnozí lidé domnívají. Vždyť přeci do každého sportu, který se má dělat na trošku solidnější úrovni a cíleně, je třeba investovat. Můžete namítnout, že vstupní investice, členský poplatek, je příliš vysoká. Souhlasím, ovšem každý musí uvážit, co zase získá, a vůbec to nemusí být úspěšný podnikatel: jste v přírodě na čerstvém vzduchu, skvěle se odreagujete, hrajete a soustředíte se. Ale nejen, že si při něm odpočinete, můžete navázat nové kontakty. Golf je prostě sport, který svou podstatou může vyhovovat doslova všem věkovým kategoriím. A teď především zájem veřejnosti rozhodne o tom, co bude se stávajícím hřištěm dál. Zda si budeme moci říci: ANO, JDU SI NA GOLF DO NOVÉ VSI ODPOČINOUT!

Marcela MiškeříkováNovovešťané se nominovali na EVROPU a SVĚT!!!

Tato čtveřice kanoistů, pokud si zajistí 100 tisíc korun, by se měla postavit na start juniorského mistrovství světa ve finském LAHTI ve dnech 21. - 23. července. Složení reprezentační čtyřkanoe zleva: Novák (KVS Praha), MORA (Slavia Praha), T. Kusák a J. Marek (Ostrožská Nová Ves). - FOTO: vp
Račice (vp) - Celkem šest závodníků pocházejících z Ostrožské Nové vsi se vítězstvími na druhém celostátním kontrolním závodě v Račicích (13. - 15. června) probojovalo na vrcholné mezinárodní soutěže - ME a MSJ !!!
Dospělí závodili o #Evropu v bulharském Plovdivu (3. - 6. 7.). Junioři, tedy závodníci do 18ti let, o #Svět ve finském Lahti. Dvaadvacetiletý Petr POJEZNÝ se znojemským odchovancem KOZELSKÝM a Pražáky NEADREM a ŠTĚRBOU projeli na čtyřkánoi USK Praha dvakrát vítězně cílem. Pouze na nejkratší, 200 metrové trati, se museli spokojit s druhým místem za favorizovanou lodí Dukly Praha, která nedávno zvítězila na světovém poháru v Szegédu, i když rozdíl v cíli račického sprintu byl minimální (0,8 sekundy).
Druhým novoveským odchovancem po Petrovi POJEZNÉM s právem startu na Balkáně je olympionik Petr HRUŠKA. V sestavě čtyřkajaku Dukly ještě s ŠÁRKOU, HEJDOU a VÁVROU dojel na stejných tratích, mimo té nejkratší, první. Pokud si tato čtveřice zajistí finanční prostředky ve výši 27 tisíc korun na osobu, bude taktéž závodit o evropské tituly. Maratónec Zbyněk ONDRAČKA se snažil na singlkánoi na trati 1 000 m co nejvíce #šlapat na paty dvojnásobnému olympijskému vítězi Martinu DOKTOROVI. Nakonec z toho bylo skvělé druhé místo a #osobák na kilometru tohoto reprezentanta ze Slovácka, připravujícího se na mistrovství Evropy v maratonu.
Historickým úspěchem, nemajícím v dějinách kanoistiky pod Buchlovem obdoby, je vyjetá nominace pro mistrovství světa čtveřice juniorů - kajakářů Bohumila KUSÁKA a Vítězslava KOLÁŘE (spolu s libereckým a děčínským závodníkem) na trati 500 a 1 000 m a kanoistů Tomáše KUSÁKA a Jiřího MARKA (spolu s pražskými borci ze čtyřkanoi) na 500 a 1 000 m. Jen sedm desetin sekundy dělilo od vítězství Tomáše KUSÁKA na singlkanoi (1 000 m), když s vypětím všech sil uhájil první místo pardubický NETUŠIL, trénující s týmem DOKTORŮ, mimo jiné dva měsíce v Jihoafrické republice.
Také tady je otázka spojená s účastí na MSJ závislá na penězích. Je třeba získat 25 000 Kč na osobu. Celkově čtvrté místo v dosavadním průběhu závodů Českého poháru, jehož součástí Račice byly, si upevnila Ostrožská Nová Ves výkony dalších vodáků. Za zmínku stojí sedmé místo Luboše POJEZNÉHO mezi muži na singlkajaku, pět zlatých Pavla Kusáka, výkony žáků a všech dalších pádlujících v žlutomodrých dresech s názvem této vesnice na Uherskohradišťsku...Mistrovství ČR v Armsportu v Kunovicích
Ve dnech 27. - 28. června 1997 uvítá sportovní hala v Kunovicích nejlepší siláky České republiky v atraktivním sportovním odvětví - armsportu. TJ Kunovice společně s TyTi sportstudiem zde z pověření České asociace Armsportu pořádá 2. ročník mistrovství České republiky v přetlačování rukou.
Semifinalové souboje proběhnou v sobotu 28. června od 8.00 hodin. Finalové boje jsou naplánovány na sobotu od 16.00 hodin.
Velkou favoritkou soutěže žen je závodnice TJ Kunovice Monika Slováková, jejímž trenérem je Antonín Podškubka, který na turnaji vystupuje nejen jako trenér naší reprezentace, ale také jako výkonný ředitel celého mistrovství republiky.
Během mistrovství je připraven také bohatý kulturní program. V přestávkách jednotlivých zápasů vystoupí ELASTIC MAN - Bob Divílek ze Zlína a mistr České republiky v silovém trojboji Roman Fornůsek ze Slovácké Slavie. V průběhu mistrovství jsou zařazeny také pěvecké vstupy Bobra Horáka, bývalého člena skupiny Argema, jež uvede svůj vzpomínkový pořad na Argemu. Hrát zde bude také cimbálová muzika Hradišťan.
Pořadatelé věří, že si nenecháte ujít tuto jedinečnou příležitost uvidět na vlastní oči největší siláky z naší republiky přímo v akci. Přijďte se podívat na tento atraktivní sport, který si po celém světě získává stále více zájemců. JOHDobrý den zářil na turnaji v Šardicích

Na snímku se představuje úspěšný tým novinářů Dobrého dne, Slovácko stojící zleva: Ladislav Vacenovský, Ivo Vojtík, Rosťa Polehňa, Vlasta Koutník. Klečící zleva: Vojta Johaník, Franta Jevický, Víťa Kučera a Jiří Machálek. FOTO: AD
Šardice (JOH) - V sobotu 21. června se konal v Šardicích největší turnaj novinářů na jižní Moravě pod názvem #O slovácký koštýř. V tomto již druhém ročníku se poprvé představilo také družstvo redakce Dobrého dne, které se hned ve svém prvním utkání turnaje střetlo se zástupci #konkurenčních Slováckých novin, které byly posíleny o herce Slováckého divadla. V utkání se projevila větší herní vyzrálost hráčů Dobrého dne, kteří v dramatickém utkání zvítězili 2:1, když obě branky vítězného mužstva zaznamenal Rosťa Polehňa. Slovácké noviny i když se hodně snažily, tak se z této prohry již v celém turnaji nevzpamatovaly a nakonec skončily na posledním desátém místě. Naopak družstvo Dobrého dne pokračovalo ve velmi dobrém výkonu a po remízách s Brněnskými draky (0:0) a s týmem Moravského jihu (3:3), v posledním utkání ve skupině rozdrtilo 1. zemské (společenství - Zemské noviny, Moravský den a ČTI) 5:1 a postoupilo do semifinále.
Pořadí týmů ve skupině A: 1. Moravský jih 6 bodů, 2. Dobrý den, Slovácko 6, Brněnští draci 4, 1. Zemská 2 a Slovácké noviny 2.
Skupina B: 1. Šardice 5, 2. Klub Zlín 5, 3. Rádio Jih 4, 4. Nový život, 5. Slovácko 2.
Ve skupině B nepomohlo mužstvu Nového života k postupu do semifinále ani nasazení zpěváka Jožky Černého.
V prvním semifinále nejdříve Moravský jih (Břeclav) zvítězil nad Klubem zlínských novinářů až na pokutové kopy 2:1, když utkání v normální hrací době skončilo 0:0. Ve druhém semifinále se střetlo mužstvo Dobrého dne se starými pány Šardic. Utkání bylo značně dramatické a v normální hrací době byl stav 3:3, když dvakrát za Dobrý den skóroval Johaník a jednou Polehňa. Na řadu přišly pokutové kopy, při kterých čaroval v brance Dobrého dne předseda OFS Uh. Hradiště Ladislav Vacenovský, který domácím střelcům zneškodnil čtyři (!!!) penalty a jelikož Machálek a Kučera své šance využili, tak se z vítězství a postupu do finále radovalo mužstvo Dobrého dne.
Před finalovým utkáním se na hrací ploše představily v exhibičním fotbalovém utkání družstva prvoligových házenkářek Veselí nad Moravou a manekýn agentury CS models. To, že v utkání zvítězí házenkářky z Veselí, to se dalo čekat, překvapením však pro diváky jistě bylo zjištění, že házenkářky z Veselí zaujaly svou krásou o mnoho více než věhlasné modelky z agentury CS models.
Finalovému utkání za krásného slunečného počasí přihlížela téměř tisícovka diváků a střetla se v něm, v tomto turnaji již podruhé, mužstva Dobrého dne a Moravského jihu. Po remíze 3:3 ve skupině, se tentokráte štěstěna přiklonila na stranu břeclavských novinářů, kteří zvítězili 2:0 a stali se držiteli #Slováckého koštýře. Druhé místo družstva Dobrého dne je však úspěchem více než nečekaným. Z hráčů je nutno vyzvednout výkon golmana Vacenovského, s přehledem hrajícího Jevického, střelce Polehňu (7 branek), Johaníka (5), ale také střelce dvou velmi důležitých branek Machálka. O bojového ducha u družstva se perfektně starala Pavla Horáková ze ZŠ Mojmír.
Velmi dobře na turnaji náš okres reprezentoval také sponzor turnaje Pivovar Jarošov.
Závěrečné výsledky: o 9. místo: Slovácko - Slovácké noviny 5:2, o 7. místo: 1. zemská - Nový život 3:0, 0 5. místo: Brněnští draci - Rádio jih 5:2, o 3. místo: Klub zlínských novinářů - Šardice 5:0, finále: Moravský jih - Dobrý den, Slovácko 2:0.Na Širůchu bylo veselo
FC Synot St.Město - AFK VMG Kyjov 3:0 (1:0)

Vítězům MSFL, hráčům FC SYNOT Staré Město předal pohár pan Gottvald. - FOTO: Dítě
St.Město (rub) - Otevřené brány a dechová hudba Topolanka vítala příznivce Synotu na poslední mistrovský zápas MSFL ve Starém Městě, a jak řekl sekretář klubu p.Omelka po utkání: #Je to minimálně na jeden rok. Slavnostní atmosféru souboje, ve kterém se očekávalo povinné vítězství domácích, umocňovala účast významných hostů ČMFS. Žlutomodří se představili ve stejné sestavě jako ve Znojmě, pouze v brance dostal přednost Ondrůšek a od začátku nastoupil v útoku Chlachula. Hosté přijeli pouze se 13 hráči, bez náhradního brankáře. Utkání se hrálo v poklidném tempu. Po několika rušných momentech před brankou Kyjova se do první větší gólové příležitosti dostal Chlachula, ale jeho nepříliš prudká střela otřela pouze pravou tyč Tomanovi branky. Remízový stav mohl změnit hostující Matula, když postupoval sám na gólmana, ale zaváhal. Řady domácích uklidnil těsně před odchodem do kabin kanonýr standartních situací Klvaňa, úspěšným proměněním pokutového kopu, po předchozím faulu v trestném území.
Úroveň hry se nezměnila ani po obrátce. Staroměstští se snažili vstřelit rychlý gól a definitivně zlomit odpor hostů. To se jim podařilo již v úvodu poločasu, když po Klvaňově přiťuknutí překrásnou střelou zvýšil Vojtěšek na 2:0. Skóre utkání stanovil vydařenou střelou nejlepší hráč domácích Hlahůlek. V samotném závěru se mohl zapsat mezi střelce znovu Klvaňa a střídající Antl. S konečným hvizdem rozhodčího Mokrého z Brna propuklo nadšení v řadách mladých fanoušků, kteří po celý zápas intenzivně povzbuzovali. Pohár vítěze MSFL předal hráčům před zaplněnou tribunou místopředseda ČMFS p.Gottwald a mimořádný pohár převzal kapitán mužstva od prezidenta Unie českých fotbalových trenérů Ladislava Nováka, bývalého úspěšného reprezentanta, člena stříbrné jedenáctky z Chile. Všichni hráči pak obdrželi od čestného prezidenta klubu p.Valenty seniora pamětní postupové medaile, stejně jako řada dlouholetých a obětavých fotbalových funkcionářů v přestávce utkání.
O radost z postupu se podělili hráči Synotu s fanoušky jak se patří. Gejzíry sektu pokropily nejen trávník, ale i mnohé z nich. V příjemném prostředí areálu na Širůchu zahrála návštěvníkům cimbálová muzika Kunovjan a postupové oslavy byly zakončeny večerním velkolepým ohňostrojem.
Sestava FC Synot: Ondrůšek - Forgáč - Palčík, Vojtěšek - Štěrba, Videman, Hlahůlek, Kočica (Racek), Kaizar (Duchtík) - Klvaňa, Chlachula (Antl).
AFK Kyjov: Toman - Víšek, Uhlíř, Kunzo, Kadlec, Jelínek, Šumný, Grigar, Novotný - Repkovský, Matula.
Řekli po utkání - trenér hostů Polášek: #Samozřejmě přeji domácím všecko nejlepší k postupu, ať se jim daří. Zápas se hrál v poklidném tempu, bylo vidět, že o nic nejde. V poli byla hra vyrovnaná po technické stránce. Domácí vyhráli zaslouženě protože byli lepší v koncovce.
Trenér J.Nevrlý: #Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě a jsem rád, že jsme završili úspěšnou sérii. Poslední zápasy se odehrály v setrvačnosti a je těžké hráče motivovat, ale podařilo se. Jsem rád, že se postoupilo. Ne každý trenér má to štěstí být u toho, mně se to splnilo. Byl to pro mě šťastný rok, nechci říct, že nebyly problémy, ale dopadlo to dobře. Odcházím s velmi dobrým pocitem a s vědomím toho, že druhá liga bude pro Synot velmi kvalitní soutěž.Slavné loučení s divizí
FC TJ Kunovice - TJ Sigma Hodonín 2:0 (0:0)
O dobrou náladu tisícovky diváků, kteří měli volný vstup se postarala populární dechovka Kunovjanka. V posledním 30.kole MFSD měli hosté v úmyslu zvítězit a v případě prohry Dolního Němčí ve Veselí se tím zachránit v soutěži. Jenže opak byl pravdou. V prvním poločase bylo utkání vyrovnané i přesto, že domácí měli více vyložených šancí. Tu první již ve 3. minutě neproměnil R. Vlk, jeho střelu brankář Myšák vyrazil na roh. V 6. byl Kopčil evidentně faulován v trestném území, jinak dobrý a objektivní rozhodčí mgr. Polodna z Jihlavy však nechal pokračovat ve hře. V 10. hrající asistent trenéra J. Flašar branku přestřelil. Ve 12. R. Vlk vystřelil a na míč nedosáhl Durďa před prázdnou svatyní. V 15. se ocitl před domácí brankou Trávníček, který neměl v koncovce přesnou mušku. Ve 28. měli hosté jedinou příležitost po ráně Trávníčka, ale spolehlivá opora gólman Máčala robinzonádou stačil míč vyrazit. Ve 45. R. Vlk se do listiny nezapsal a aut uzavřel první dějství.
Nástup do II. poločasu se FC TJ vydařil. Ve 49. se do černého trefil R. Vlk a domácí vedli 1:0. Sigma otevřela hru, ale v 60. měla štěstí po střele Durdi, která skončila na břevně. Nápor FC TJ pokračoval. V 61. pěkně vypálil Flašar, jehož střelu brankař vyrazil nad břevno. V 63. hosté nedokázali Matuškou usměrnit, míč do prázdné branky a bylo po nadějích. V 70. pojistil zasloužené vítězství Vl. Durďa - 2:0.
ŽK: Gabriel - Matuška a Janík.
Sponzory závěrečného duelu byly firmy: Mercedes - Benz ing. Ladislav Samohýl a ATV Kunovice Zdeněk Večeřa. Nejen tyto, ale i další daly do divácké tomboly celkem 39 věcných a hodnotných cen.
Vítězná sestava: Máčala (86. Skovajšík) - Flašar - Němčický, Gabriel - Kopčil, Zajíček, kapitán mužstva ing. Svoboda, Páník (75. Žák) - Durďa (84. Z. Omelka), L. Soviš, R. Vlk.
Trenér mgr. Ladislav Janský po utkání řekl: # Jsem rád, že nesmírně náročnou divizní sezonu jsme tak úspěšně dotáhli do zdárného konce. Své kvality prokázalo mužstvo po celé jaro, kdy neokusilo hořkost prohry. Naposledy jsme prohráli 20. 10. 1996 v Brně se Zemanem. Náš postup do MSFL je naprosto zasloužený.
V poločase přestávce se prezident a manažer pan Jiří Cochlar a předseda výkonného výboru FC TJ Kunovice pan Jaroslav Ruban slavnostně rozloučili s dorostenci Zdeňkem Omelkou, Michálem Staškem a Viktorem Johaníkem, kteří přechází do mužů, dále s Jirkou Flašarem, který ukončil svoji úspěšnou hráčskou kariéru a bude působit ve funkci asistenta trenéra a Františkem Botkem, který končí ve funkci trenéra exligového béčka FC TJ Kunovice.
JBFotbalové tabulky
MSFL
Olomouc B - Uničov 2:1, NH.Ostrava - Ostrava B 1:0, Krnov - D.Benešov 1:3, Ratíškovice - Jihlava 2:0, Hranice - Znojmo 4:1, St.Město - Kyjov 3:0, Ostrava B volno

	1. St.Město	20	6	2	61:22	66
	2. Ratíškovice	15	7	6	55:28	52
	3. Krnov	14	6	8	44:32	48
	4. NH.Ostrava	13	5	10	35:31	44
	5. D.Benešov	11	10	7	41:28	43
	6. Ostrava B	10	10	10	46:45	40
	7. Olomouc B	10	10	10	31:31	40
	8. Znojmo	11	6	10	39:36	39
	9. Uh.Brod	11	6	10	34:36	39
	10. Uničov	10	4	15	36:40	34
	11. Boby B	9	7	12	30:37	34
	12. Jihlava	9	5	14	29:50	32
	13. Kyjov	9	4	15	34:40	31
	14. Hranice	7	4	17	25:54	25
	15. Bohumín	4	6	17	15:45	18

Divize D
Žďár n.S. - Prostějov B 2:2, Brumov - Trnava 4:1, D.Kounice - Zeman Brno 0:2, Bystrc - Blansko 5:0, Židenice - Slavičín 2:0, Svitavy - Zlín B 1:3, Veselí - D.Němčí 1:2, Kunovice - Hodonín 2:0

	1. Kunovice	21	7	2	68:23	70
	2. Brumov	21	3	6	61:35	66
	3. Zeman Brno	18	7	5	74:35	61
	4. D.Kounice	17	3	10	59:42	54
	5. Židenice	14	7	9	41:31	49
	6. Bystrc	14	5	11	54:36	47
	7. Veselí	11	5	13	31:43	38
	8. Prostějov B	11	5	14	45:60	38
	9. Svitavy	10	7	13	29:36	37
	10. Trnava	11	2	17	55:63	35
	11. Žďár n.S.	9	8	13	44:61	35
	12. Zlín B	9	7	14	47:52	34
	13. D.Němčí	8	9	13	39:46	33
	14. Hodonín	7	7	16	26:48	28
	15. Slavičín	7	7	15	34:63	28
	16. Blansko	4	5	21	31:64	17
Župní přebor
Újezdec - Napajedla 0:0 - hosté byli v utkání lepším týmem, ale neproměnili řadu střeleckých příležitostí. U domácích podal výborný výkon brankář Sedlačík a celá obranná řada. 250 diváků, rozhodčí Schmidt.
Bojkovice - Otrokovice 1:0 (1:0) - utkání mělo vyrovnaný průběh. Hosté si však šance nevytvořili. Domácí Šenkeřík s Mahdalíkem neproměnili řadu střeleckých šancí a utkání nakonec rozhodli v 66. min Bušo. 250 diváků, rozhodčí Křenek.
Hluk - Polešovice 0:1 - branku dal Přibyl, rozhodčí Zálešák, 250 diváků. ČK: Zámečník (Polešovice)
Kostelec - Hulín B 1:0 (1:0) - 1. poločas se vyznačoval výraznou převahou domácích, kterou vyjádřili brankou Juráně. Po změně stran se hra vyrovnala, na skóre se však nic nezměnilo. Rozhodčí Možíš, 150 diváků.
Mikulčice - V. Karlovice 6:1, Mysločovice - Štítná 1:0, Březůvky - Vigantice 1:1, Morkovice - Bystřice 3:3
Tabulka střelců: 27 - Novotný (Morkovice), 20 - Olša (Bystřice), 19 - Tiňák (Mysločovice), Kreisl (Polešovice), 16 - Jaroš (Napajedla), Šimčík (Morkovice), 15 - Skopal (Bystřice), Mahdalík (Bojkovice), 14 - Soukeník (Újezdec), 13 - Rabcevič (Vigantice), 12 - Zámečník (Polešovice), Zálešák (Mikulčice)

	1. Mysločovice	21	8	1	73:27	71
	2. Polešovice	21	4	5	66:34	67
	3. Bystřice	17	9	4	75:44	60
	4. Morkovice	17	2	11	63:40	53
	5. Napajedla	14	9	7	47:27	51
	6. Kostelec	13	8	9	52:40	47
	7. Vigantice	12	8	10	43:34	44
	8. Mikulčice	11	8	11	45:47	41
	9. V. Karlovice	11	5	14	42:51	38
	10. Újezdec	10	6	14	35:42	36
	11. V. Otrokovice	10	6	14	34:46	36
	12. Bojkovice	8	9	13	42:53	33
	13. Hulín B	9	4	17	40:55	31
	14. Hluk	8	6	16	32:60	30
	15. Březůvky	5	4	21	32:66	19
	16. Štítná	4	2	24	30:85	14

I. A třída sk. B
J. Otrokovice - O.N. Ves 1:0 (1:0) - vyrovnané utkání rozhodl gólem Barciák. Několik dalších šancí domácí spálili.
Jarošov - Prakšice 1:1 - v průměrném utkání se oba soupeři rozešli smírně, když domácí vedli gólem Strapinou. Hosté vzápětí srovnali Veleckým.
Ždánice - Nedachlebice 2:1 - v souboji byli šťastnější domácí. Za hosty vyrovnával v 2. půli Tomaštík z PK.
Šardice - Uh. Ostroh 2:0 - hosté byli vítězům vyrovnaným soupeřem. V úvodu 2. půle nařídil rozhodčí Kýr dva PK proti ostrožským, z nichž jeden domácí proměnili a svou výhru pečetili v samém závěru utkání.
Jalubí - Bzenec 3:1 - utkání dobré úrovně, ve kterém se domácím vydařil nástup a už v 5. min získali rozhodující náskok. Branky: Tichý, Strakoš, Ševčík.
Rohatec - D. Bojanovice 0:2
V neděli 29.6. 1997 se v Jalubí konají oslavy 65. let fotbalu. Program na místním stadionu od 13.00 hodin s vyvrcholením v 16.30 zápasem Jalubí - Napajedla.

	1. Šardice	17	3	4	40:19	54
	2. D. Bojanovice	17	2	4	74:22	53
	3. Rohatec	12	6	6	52:32	42
	4. Ždánice	11	5	8	50:33	38
	5. O.N.Ves	11	1	12	50:45	34
	6. Bzenec	9	6	8	47:38	33
	7. Nedachlebice	8	7	9	33:39	31
	8. J. Otrokovice	7	6	11	25:37	27
	9. Prakšice	5	11	8	35:37	26
	10. Kvasice	7	5	12	32:48	26
	11. Jalubí	8	2	14	29:53	26
	12. Uh. Ostroh	7	4	13	26:46	25
	13. Jarošov	4	6	14	23:67	18

I. B třída sk. B
Břestek - Zlechov 2:0 (0:0) - hosté podali velmi dobrý výkon a drželi s favorizovaným soupeřem krok více než hodinu. Pak se teprve prosadili střelci vítězů Janík a Sontág.
Uh. Hradiště B - Žeranovice 1:3 (0:1) - domácí měli více ze hry. Hosté spoléhali na rychlé brejky, ze kterých se jim dařilo skórovat. Domácí řadu šancí spálili a neproměnili ani PK. Branku za domácí: Svoboda.
Lůžkovice - Bílovice 8:3 (4:3) - v utkání plném zvratů. Domácí už v 8. min vedli 2:0, hosté stačili do 30. min otočit na 2:3, ale to bylo z jejich strany vše. Po změně stran hosté fyzicky odpadli. Branky za Bílovice: Jahodík 2 a vlastní.
Zdounky - Mladcová 0:1, Všetuly - Malenovice 3:2, Prasklice - Roštění 3:0, Lubná - Morkovice B 2:0

	1. Břestek	18	8	0	73:16	62
	2. Prasklice	16	2	8	54:37	50
	3. Mladcová	15	4	7	53:25	49
	4. Lůžkovice	14	5	7	48:36	47
	5. Zdounky	11	7	8	40:30	40
	6. Malenovice	11	5	10	40:55	38
	7. Morkovice B	9	7	10	37:49	34
	8. Uh. Hradiště B	8	9	9	38:34	33
	9. Zlechov	10	3	13	46:46	33
	10. Žeranovice	9	5	12	50:44	32
	11. Lubná	9	2	15	49:54	29
	12. Roštění	8	5	13	47:64	29
	13. Všetuly	8	3	15	33:58	27
	14. Bílovice	2	3	21	32:92	9

I. B třída sk. C
Dubňany - Nedakonice 0:1 (0:0) - ve vyrovnaném utkání si obě mužstva vytvořila několik gólových šancí, ale jedinou branku proměnil Hábl po změně stran.
Vlčnov - Žarošice 4:1 - v závěrečném utkání se z župní soutěží domácí rozloučili vítězstvím, když jim vyšel nástup a ve 20. min vedli 3:0. V závěru poločasu z PK snížili na 3:1. Po změně stran se hra vyrovnala, domácí brankář ještě zneškodnil PK hostím.
Velká n. V. - Strání 1:2 - branky za hosty: Šimek a Štajner. V důležitém utkání si hosté vítězstvím zachovali účast i v příštím ročníku.
Kyjov B - Strážnice 1:5, Vacenovice - Milotice 4:0, Kněždub - Vřesovice 2:5, Mutěnice - M. Písek 4:0

	1. Vacenovice	17	4	5	61:15	55
	2. Nedakonice	17	3	6	52:25	54
	3. Kyjov B	14	4	8	45:33	46
	4. Dubňany	14	4	8	36:35	46
	5. Velká n.V.	13	6	7	50:31	45
	6. Milotice	11	6	9	45:47	39
	7. Kněždub	11	5	10	44:36	38
	8. Mutěnice	8	6	11	30:30	30
	9. Žarošice	9	2	15	31:45	29
	10. M. Písek	7	7	12	30:41	28
	11. Strání	8	4	14	29:53	28
	12. Vřesovice	6	8	11	34:43	26
	13. Strážnice	7	5	14	47:58	26
	14. Vlčnov	6	2	18	26:68	20

Okresní přebor
Nivnice - Hor. Němčí 2:2 (2:1) - Domácí po celý zápas vedli, o výsledku hosté rozhodli až v poslední minutě. Branky: Bartoš, Urubčík, za hosty Hanák 2. 120 diváků, řídil Šťastný z Uh. Hradiště.
Tupesy A - Březolupy 8:2 (4:0) - Domácí se rozloučili z OP vysokým vítězstvím. Branky: Budoš 2, Duda P. 2, Matoušek L., Matoušek M., Zelinka, Oslzla, za hosty Knot a Cigoš. Řídil Hubál ze Sušic před návštěvou 250 diváků.
Šumice - Slavkov 2:0 (1:0) - Zasloužené vítězství domácího mužstva. Branky za domácí Synčák R., Kubáň J. Řídil: Konrád ze Suché Loze, 120 diváků.
Kunovice B - Ostr. Lhota 4:1 (1:1) - V prvním poločase byli hosté lepší a po zásluze se ujali vedení. Po přestávce se obraz hry změnil ve prospěch domácích, kteří příkladně bojovali, měli více vyložených šancí. Navíc Halda orazítkoval tyč. Branky: Černý 2, Horsák M., Staňa, za hosty Šulák. 70 diváků, velmi dobře a objektivně řídil Hlaváč z Hradčovic.
Kostelany - Kudlovice 2:3 (2:2) - V utkání, ve které o nic nešlo zvítězil rozhodčí Hůlka z Uh. Hradiště. Branky: Dvouletý 2, za hosty Silný 2, Obdržálek. Sledovalo 50 diváků.
Dol. Němčí B - Boršice A 4:1 (3:0) - Utkání probíhalo za trvalé převahy domácího mužstva, hosté nepotvrdili svým výkonem umístění v mistrovské tabulce. Branky: Stojaspal, Daněk, Zimčík A., Kadlček A., za hosty Kočenda. 95 diváků, řídil Bednář z Veselí.
Buchlovice - Bojkovice B 2:2 (1:1) - Ve vyrovnaném utkání hosté 2x vedli, ale rozhodující šanci zahodil domácí Šproch. Branky: Marek B. 2, za hosty Kalina 2. 150 diváků, řídil Sedlář z Přerova.

	1. Tupesy	20	6	0	76:21	66
	2. Boršice	14	7	5	63:28	49
	3. Slavkov	13	4	9	64:43	43
	4. Nivnice	11	8	7	50:39	41
	5. Šumice	11	5	10	58:48	38
	6. Buchlovice	10	7	9	40:34	37
	7. D. Němčí B	11	4	11	44:59	37
	8. Březolupy	10	6	10	39:48	36
	9. Kudlovice	10	5	11	41:52	35
	10. Kunovice B	9	6	11	36:46	33
	11. H. Němčí	8	8	11	37:47	32
	12. Ostr. Lhota	8	1	17	39:62	25
	13. Bojkovice B	6	5	15	41:60	23
	14. Kostelany	2	6	17	29:67	12

UHAMAKO
Megacomp - Kamex 2:2, branky: Vyskočil, Tomáš - Kudela 2, Benango - Likvidus 6:1, branky: Bartošek K. 2, Bartošek D., Vlček, Sviták, Randa, Velgo, Johnnie Wolker - Megacomp 3:1, branky: Talášek, Hubík, Blažek-Hofman, Frost - Benango 2:5, branky: Háje, Medek - Hanák, Sviták, Randa 3, ZZN Pomoraví - Experts 0:5, kontumačně, YES - Frost 3:1, branky: Latýn, Nikl, Andrýsek - J. Trubačík, Benango - Experts 6:3, branky: Sviták, Hanák, Vlček 2 Randa 2, Remeš 2, Nožička, Kamex -

	1. Benango	17	4	1	120:21	55
	2. J. Wolker	15	3	4	95:42	48
	3. Kamex	14	3	3	115:49	45
	4. Yes	11	4	4	63:40	37
	5. Deborah	10	3	8	66:60	33
	6. Magacomp	10	3	6	56:52	33
	7. Ekotrend	7	4	9	49:78	25
	8. Likvidus	5	3	14	58:80	18
	9. Experts	5	2	13	53:85	17
	10. Frost	4	3	14	58:86	15
	11. Trio VO	4	2	14	30:76	14
	12. Pomoraví	2	4	14	35:115	10
	13. LH 24:01	0	0	0	0:0	0
www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund