Číslo: 26
30.06.1997
Článků: 34

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Úspěchy kanoistů na Trenčianské regatě
Monika Slováková potvrdila roli favoritky
Úpravy fotbalových pravidel
Slovácká Slavia nezklamala
Fotbalové tabulky

Úspěchy kanoistů na Trenčianské regatě
V sobotu (21. června) startovala menší výprava vodáků ze Slovácka na 41. ročníku populární #Trenčianské regaty. Na Váhu si dala #dostaveníčko většina slovenských týmů, a zejména kajakáři byli pro jediný český tým vítanou konkurencí. Například u nás bezkonkurenční Pavel Kusák si konečně pořádně zazávodil a nakonec dojel ve velmi vyrovnaném souboji na trati 500 m druhý. Další vavříny posbíral kanoista Martin Minařík, první jak na singlu, tak na deblu, a to dokonce s kajakářem Petrem Botkem, který si na kánoi pouze #odskočil z kajaku. Radost z výhry měla dvojice Iveta Kusáková a Petra Basovníková, kterým po zásluze, stejně jako ostatním vítězům, byly předány pěkné poháry. Druhá místa dále zajeli Petr Pospíšil a Lubomír Botek, třetí Pospíšil s Petrem Botkem na deblkajaku, na singlkajacích děvčata Petra Martinková a Barbora Basovníková.
Svoji formu chtěl otestovat mezi veterány také Miroslav Čápek, ale bohužel kategorie kanoistů nebyla vypsána. Snad mu vydrží do mistrovství ČR, kde by mohl bý t jedním z adeptů na medaili!

Trénují na Finsko
Na mistrovství světa juniorů zaměřují přípravu čtyři novovešťané, kterým se podařilo sehnat alespoň část finančních prostředků, chybějící obnos museli dodat z rodinné kasy. Do Ostrožské Nové Vsi přijeli sjíždět čtyřkajak Radek Záruba z Děčína, česká kajakářská jednička této kategorie, a liberecký Pavel Hottmar. Ubytování a stravu jim zajišťují jejich #spolujezdci Vítězslav Kolář a Bohumil Kusák spolu se svými rodiči. Naopak do Prahy odjeli trénovat čtyřkánoi Tomáš Kusák a Jiří Marek spolu s druhou polovinou reprezentační posádky - Slávistou Bohuslavem Morou a Karlem Novákem ze slavného klubu KVS Praha. Tímto způsobem se obě lodě několikrát prostřídají, aby v půli července odletěly v co nejlepší formě bojovat o finále sedmého MS juniorů ve finském LAHTI.

Zbyněk Ondračka znovu druhý na Grand Prix!!!
Vynikající druhou příčku zopakoval v Polsku novovešťan Zbyněk Ondračka, kde se ve Wielkopolském Gorzově uskutečnil druhý díl seriálu závodů Grand Prix v maratonu. Na více jak čtyřicetikilometrové trati zůstal za prvním závodníkem - legendárním Maďarem Koloszvarim asi 20 sekund, když až do závěrečných metrů s vítězem držel krok! Přestože má Zbyněk šanci na vedoucí postavení v celkovém žebříčku, patrně bude předstižen. Do Spojených států a Dánska totiž naši reprezentanti necestují. Čeká je až zářijové mistrovství Evropy na Apeninském poloostrově, kam se mohou nominovat výhradně z domácího šampionátu v maratonu (Kojetín, řeka Morava).
-vp-Monika Slováková potvrdila roli favoritky
Kunovice (JOH) - V sobotu 28. června se konalo ve sportovní hale v Kunovicích druhé Mistrovství České republiky v Armsportu - přetláčení rukou mužů a žen. Za překvapivého zájmu nejen diváků, ale také televizních společností (Nova, Markýza, ČT, Prima) se v jednotlivých kategoriích bojovalo systémem dvou porážek. V kategorii žen bez rozdílu hmotnosti zcela přesvědčivě zvítězila reprezentantka ČR Monika Slováková z Nivnice, když ve finalovém zápase porazila svou oddílovou kolegyni Petru Fuksovou. O velké překvapení se v kategorii do 80 kg málem postaral borec z Uherského Hradiště Dalibor Klement, který jen velmi těsně prohrál ve finále s ostříleným favoritem Milanem Svobodou z Berouna. Zpestřením mistrovství byla utkání, kdy se proti sobě postavil vítěz kategorie do 70 kg Stanislav Dupkala (69,5 kg) a vítěz nad 80 kg Milan Svoboda (84 kg). V tomto dramatickém utkání zvítězil překvapivě borec nižší kategorie z Liptálu - Stanislav Dupkala. V souboji vítězů těžkých kategorií se opět zrodilo překvapení, když 88,5 kg vážící Otto Vlk (vítěz do 90kg) porazil 95ti kilového Františka Živného (vítěze nad 95 kg). V okamžiku, kdy byl vítěz vzájemného souboje nejtěžších kategorií vyhlášen zároveň i nejsilnějším borcem šampionátu, se ozval vítěz lehkých kategorií Stanislav Dupkala, který řekl: #Jak může být vyhlášen nejsilnějším borcem, když se mnou ještě nezápasil? I když tato utkání tak váhově rozdílných hmotností se na žádných mistrovstvích nekonají, přesto ředitelství turnaje společně s rozhodčími souhlasilo vyhovět přání Stanislava Dupkaly. Za stůl se tedy proti sobě postavili Stanislav Dupkala 69,5 kg a Otto Vlk 88,5 kg. První dva pokusy skončily bez vítěze, a tak o všem rozhodoval poslední třetí pokus, ve kterém měl zpočátku navrch Vlk, avšak Dupkala povzbuzován zaplněnou kunovskou halou situaci obrátil a za velkého nadšení všech přítomných se stal vítězem, a tedy nejsilnějším borcem Mistrovství České republiky. Stanislav Dupkala tímto překvapivým v ítězstvím dokázal, že je největší osobností našeho armsportu. Přestávky mezi jednotlivými kategoriemi svým zpěvem vyplňoval populární bývalý člen skupiny Argema Zbyněk Bobr Horák. Velký úspěch se svým vystoupením sklidil také ELASTIC MAN Bob Divílek ze Zlína. Za velmi dobrou úroveň mistrovství po stránce organizační, je třeba poděkovat pořadatelům TJ Kunovice a Tyti - sportstudiu, v čele s výkonným ředitelem mistrovství Antonínem Podškubkou.

Výsledky muži:
do 65 kg: 1. Roman Fornůsek (TJ Slovácká Slavie) 2. Matuszinsky 3. Zapletal, 4. Knotek.
do 70 kg: 1. Stanislav Dupkala (Liptál) 2. Králík (Plzeň), 3. Franta (Lipov), 4. Řezníček (Uh. Hradiště).
do 80 kg: 1. Milan Svoboda (Beroun), 2. Dalibor Klement (Uh. Hradiště), 3. Roman Sedlačík (Hodonín), 4. Martin Vyskočil (Blatnice).
do 90 kg: 1. Otto Vlk (Náměšť n. Oslavou), Patrik Silovský (Plzeň), 3. Michal Kocián (Prostějov) 4. Zdeněk Stach (Lučina).
1. František Živný (Dolní Bouzov), 2. Milan Jurových (Praha) 3. Miroslav Dirda (Dubňany) 4.Ondřej Zkoumal (Benešov).

ženy:
do 75 kg: 1. Monika Slováková (Nivnice), 2. Petra Fuksová (Nivnice), 3. Markéta Stojaspalová (Nivnice), 4.Ivana Mainerová (Rakovník).

Monika Slováková svým vítězstvím potvrdila pověst první dámy armsportu u nás. Proto jsme jí také po vyhlášení vítězů položili několik otázek.

Moniko, jaké jsou tvé bezprostřední pocity po zisku mistrovského titulu?
#Musím říct, že báječné. Jsem první takže je to paráda.

První tři místa patří pro Nivnici, jak je to možné?
#Tyto holky jsem objevila u nás. Ony to zkusily a dopadlo to bezvadně. Jsem ráda, že se nám tak rozšířila základna a já nebudu muset trénovat sama.

Tvá finalová soupeřka ti po utkání řekla #Moniko, díky, že jsi mne šetřila. Jak to bylo?
#Jelikož Petra byla velmi vysílena z předcházejícího souboje, ve kterém musela celkem čtyřikrát bojovat o vítězství, tak jsme se domluvily. Aby jí to tolik nebolelo, tak jsem nešla moc rychle, ale trochu jsem zvolnila.

Co bude nyní následovat?
#V příštích týdnech se budu připravovat na Mistrovství Evropy do Popradu, které se koná v září. Chtěla bych zde skončit do pátého místa, abych měla šanci jet na světový šampionát.

Jak často trénuješ?
#Snažím se téměř každý den trénovat v posilovně, ale i na pákovém stole. Věřím, že pod vedením svého trenéra Antonína Podškubky se mi podaří v armsportu dosáhnout úspěchy i v zahraničí.Úpravy fotbalových pravidel
V měsíci březnu 1997 Pravidlová komise Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) schválila úpravy fotbalových pravidel, které vstoupí v platnost zítra v úterý 1. července 1997.
Brankáře se týkají tři úpravy - ke zatraktivnění hry by mělo přispět zkrácení doby, po kterou smí brankař držet míč před rozehráním hry na maximálně šest sekund.
Zdržování hry se bojí i další pravidlo varující brankaře před zbytečným dlouhým setrváním na trávníku po různých ,,parádních zákrocích.
Brankař se bude také moci volně pohybovat na brankové čáře při pokutovém kopu a kromě ,,malé domů od spoluhráčů nesmí do rukou chytit míč z postranního vhazování.
Branka z autového vhazování nebo výkopu od branky bude podle nových pravidel platit. Přísnější hodnocení hráčů v poli umožní pravidlo o udělování žlutých karet za to, že hráč při volném kopu nedodrží předepsaný odstup 9,15 metru. Stejná vzdálenost platí pro výkop od branky a rohový kop. Fotbalista s krvácejícím zraněním musí opustit trávník a ošetřen bude jedině mimo hrací plochu. Změna nastane i při losování před výkopem. Jeho vítěz si zvolí stranu, poražený získá právo rozehrát. Dosud platilo, že si vítěz mohl vybrat míč, nebo stranu.
JBSlovácká Slavia nezklamala
Vítěz MSFL skupiny C ročníku 1996 - 97 mladší žáci (6. třída) FC Slovácká Slavia Uh. Hradiště startovali na turnaji o získání přeborníka Moravy a současně mistra České republiky v této kategorii. Svěřenci trenéra L. Dvorského, asistenta a technického vedoucího R. Sklenáře na hřišti v Doksech u Máchova jezera přesto, že obsadili až čtvrté místo nezklamali., neměli sportovní štěstí a k titulu mistra jim nakonec chyběl pouze jediný bod.
Olomouc - Slovácká Slavia 1:0. V utkání o mistra Moravy neproměnilo Uh. Hradiště vyložené šance, a proto těsně prohrálo. Slovácká byla Sigmě více než vyrovnaným soupeřem.
Slovácká Slavia - Slavia Praha 0:2. Uh. Hradiště se svoji pražskou jmenovkyní nastřelilo 4 tyče, avšak poškodil je rozhodčí a nešťastně prohrálo.
Slovácká Slavia - Sparta Praha 2:0. Góly: Šenk a Mánek. Zasloužené vítězství lepšího družstva Uh. Hradiště po výborném výkonu.
Historický úspěch podtrhuje i skutečnost, že nejlepšími hráči náročného turnaje s kvalitními kolektivy byli vyhlášeni: Michal Kadlec (syn reprezentanta M. Kadlece), dále Procházka a Kučera (všichni ze Slovácké).
Další výsledky: Sparta - Slavia 2:0, Sparta - Olomouc 0:0, Olomouc - Slavia 1:2.
Konečné pořadí: 1. Slavia Praha 6, 2. Sigma Olomouc 4, 3. Sparta Praha 4, Slovácká Slavia Uh. Hradiště 3.
JBFotbalové tabulky

Okresní tabulky

IV. třída skupina A


Sezóna 1996-97

	1.	Košíky		12	5	1	38:13	41
	2.	Huštěnovice	12	3	3	45:19	39
	3.	Boršice B	12	1	5	54:31	37
	4.	Tupesy B	9	5	4	39:29	32
	5.	Zlámanec	8	2	8	32:31	26
	6.	Ořechov B	6	4	8	36:30	22
	7.	Popovice	5	4	9	29:48	19
	8.	Mařatice	3	4	11	22:37	13
	9.	Bílovice B	3	2	13	20:40	11
	10.	Jankovice	3	0	16	23:69	9


Podzim celkově

	1.	Košíky		6	3	0	20:8	21
	2.	Boršice B	6	0	3	26:14	18
	3.	Huštěnovice	5	1	3	26:14	16
	4.	Tupesy B	4	3	2	21:17	15
	5.	Zlámanec	4	1	4	17:15	13
	6.	Ořechov B	2	3	4	16:18	9
	7.	Bílovice B	3	0	6	10:14	9
	8.	Mařatice	2	2	5	14:19	8
	9.	Popovice	2	1	6	13:31	7
	10.	Jankovice	2	0	7	12:34	6


Jaro celkově

	1.	Huštěnovice	7	2	0	19:5	23
	2.	Košíky		6	2	1	18:5	20
	3.	Boršice B	6	1	2	28:17	19
	4.	Tupesy B	5	2	2	18:12	17
	5.	Ořechov B	4	1	4	20:12	13
	6.	Zlámanec	4	1	4	15:16	13
	7.	Popovice	3	3	3	16:17	12
	8.	Mařatice	1	2	6	8:18	5
	9.	Jankovice	1	0	8	11:35	3
	10.	Bílovice B	0	2	7	10:26	2


Doma

	1.	Huštěnovice	8	1	0	29:4	25
	2.	Boršice B	8	0	1	34:12	24
	3.	Košíky		6	3	0	19:5	21
	4.	Tupesy B	4	3	2	22:13	15
	5.	Zlámanec	5	0	4	18:14	15
	6.	Popovice	3	3	3	17:17	12
	7.	Ořechov B	3	2	4	20:13	11
	8.	Mařatice	2	2	5	11:16	8
	9.	Bílovice B	2	1	6	9:15	7
	10.	Jankovice	2	0	7	16:39	6


Venku

	1.	Košíky		6	2	1	19:8	20
	2.	Tupesy B	5	2	2	17:16	17
	3.	Huštěnovice	4	2	3	16:15	14
	4.	Boršice B	4	1	4	20:19	13
	5.	Zlámanec	3	2	4	14:17	11
	6.	Ořechov B	3	2	4	16:17	11
	7.	Popovice	2	1	6	12:31	7
	8.	Mařatice	1	2	6	11:21	5
	9.	Bílovice B	1	1	7	20:27	4
	10.	Jankovice	1	0	8	7:30	3


Sezóna 1995-96

	1.	Podolí		14	4	0	54:12	46
	2.	Traplice	14	3	1	60:17	45
	3.	Košíky		10	3	5	36:25	33
	4.	Huštěnovice	7	3	8	49:36	24
	5.	Tupesy B	6	3	9	37:45	24
	6.	Popovice	7	3	8	29:38	24
	7.	Mařatice	6	5	7	27:22	23
	8.	Boršice B	6	5	7	37:32	23
	9.	Bílovice B	4	1	13	26:45	13
	10.	Jankovice	1	0	17	16:97	3

IV. třída skupina A


Sezóna 1996-97

	1.	Hulín C		9	1	2	43:14	28
	2.	Žitková		8	2	2	32:15	26
	3.	Rudice		7	2	3	30:20	23
	4.	Březová		7	1	4	30:25	22
	5.	Záhorovice	2	2	8	10:30	8
	6.	Nezdenice	2	2	8	16:39	8
	7.	Komňa		1	2	9	14:32	5


Podzim celkově

	1.	Žítková		5	1	1	19:7	16
	2.	Březová		5	0	2	21:17	15
	3.	Hulín C		4	1	2	27:10	13
	4.	Rudice		4	1	2	19:12	13
	5.	Komňa		2	2	3	21:16	8
	6.	Krhov		2	0	5	7:30	6
	7.	Záhorovice	1	2	4	8:16	5
	8.	Nezdenice	1	1	5	12:26	4


Jaro celkově

	1.	Hulín C		5	0	1	17:6	15
	2.	Žítková		4	1	1	16:8	13
	3.	Rudice		4	1	1	14:8	13
	4.	Březová		3	1	2	15:9	10
	5.	Záhorovice	2	0	4	5:14	6
	6.	Nezdenice	1	1	4	5:16	4
	7.	Komňa		0	0	6	6:17	0


Doma

	1.	Žítková		6	1	0	22:4	19
	2.	Hulín C		5	1	0	21:5	16
	3.	Březová		5	0	2	27:13	15
	4.	Rudice		4	2	0	15:4	14
	5.	Záhorovice	3	0	4	10:11	9
	6.	Nezdenice	2	1	3	12:18	7
	7.	Krhov		2	0	2	6:18	6
	8.	Komňa		1	1	4	11:15	4


Venku

	1.	Hulín C		4	0	3	23:11	12
	2.	Rudice		4	0	3	18:16	12
	3.	Březová		3	1	2	9:13	10
	4.	Žítková		3	1	2	13:11	10
	5.	Komňa		1	1	5	16:18	4
	6.	Záhorovice	0	2	4	3:19	2
	7.	Nezdenice	0	1	6	5:24	1
	8.	Krhov		0	0	3	1:12	0


Sezóna 1995-96

	1.	St. Hrozenkov	10	1	3	48:21	31
	2.	Havřice		9	2	3	43:14	29
	3.	Újezdec B	9	2	3	39:19	29
	4.	Žítková		6	3	5	31:26	21
	5.	Rudice		6	1	7	32:44	14
	6.	Krhov		4	2	8	25:37	14
	7.	Záhorovice	3	2	9	19:36	11
	8.	Komňa		1	1	12	16:55	4
www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund