Číslo: 3
19.01.1998
Článků: 43

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Fotbalová legenda Ludva Kadlček vzpomíná
Kanoistické zajímavosti z Ostrožské Nové Vsi
Nejlepší sportovec okresu bude vyhlášen v únoru
Prohry FC Synotu v přípravě
FC Kunovice - ČAFC Židenice 3:0 (1:0)
SKHS Kroměříž - FC Kunovice 0:0
Hokejový servis

Fotbalová legenda Ludva Kadlček vzpomíná
Ludvík Kadlček se narodil 2. 5. 1936 v Dolním Němčí, kde také začínal s fotbalem. Odtud jeho fotbalová kariéra vedla přes Uh. Brod, TJ Gottwaldov, Dolní Němčí až do dalekého Chicaga, kde nastupoval v dresu tamní Sparty. Jelikož jeho fotbalová kariéra byla vskutku více než zajímavá, proto jsme jej požádali o rozhovor.

Jaké byly vaše fotbalové začátky?
Patřil jsem mezi kluky, kteří začínali s fotbalem v Dolněmčí na lukách, kde jsme měli svou pasteveckou ligu. Na toto období velice rád vzpomínám. Učil jsem se v Uherském Brodě, kde jsem také poprvé nastoupil za pravou fotbalovou jedenáctku jako reprezentant učiliště. Po vyučení, ještě před vojnou, jsem hrával za Dolní Němčí, odkud jsem odešel hrát do Uherského Brodu.

Vzpomínáte si na některé utkání z této doby?
Takových zápasů bylo mnoho. Byly to boje, které přinášely nezapomenutelné okamžiky. Rád vzpomínám na utkání v I. B třídě, které rozhodovalo o postupu do vyšší třídy. Hrál jsem za Dolní Němčí proti Vlčnovu a na utkání do Vlčnova přišlo více než 2.000 diváků. Po velkém boji jsme vyhráli 3:2 a mně se podařilo vsítit všechny tři branky Dolněmčí.

Pak přišla základní vojenská služba?
Ano, narukoval jsem do Dukly Šumperk, která v té době hrála I. A třídu a tvořil se tam velmi silný tým. Přišly tam i posily z ligových týmů. Jelikož Dukla hrála velmi líbivý fotbal, tak budila pozornost fotbalových lanařů, kteří měli zájem o nejlepší hráče. Tam také vznikl můj první kontakt s Gottwaldovem, kam jsem později přestoupil. Velký zájem o mne však měly i jiné oddíly. Nejvíce se snažily Piešťany, kde působil pan Hagara, otec pozdějšího reprezentanta. Do Piešťan jsem skutečně dojížděl dva měsíce z Dolního Němčí na motorce na tréninky. Hrál jsme za ně i přípravné zápasy, jenže pak se znovu ozval Gottwaldov. Jednání mělo velmi rychlý a korektní průběh, pan Hagara mi vrátil už podepsané lístky a já se stěhoval za velkým fotbalem do Gottwaldova.

U ševců jste strávil od roku 1958 celkem deset fotbalových sezón?
V tomto období měl fotbal v Gottwaldově velmi dobrou úroveň. Podvesná bojovala v I. A třídě, Letná v divizi a na stadionu u elektrárny se hrála II. liga. Mé první utkání se mi vydařilo. Nastupoval jsme na postu útočníka a soupeři z Karviné jsem vstřelil dvě branky. Hned v dalším utkání v Hlohovci jsem také skóroval a úspěšný jsem byl i v mezinárodním utkání s AIK Stockholm.

Kolik jste vstřelil gólů za sezónu?
V Gottwaldově se mi střelecky dařilo a já jsem dával za sezónu tak 15 až 20 branek. Patřil jsem mezi úspěšné střelce ve II. lize a často jsem bojoval o prvenství mezi kanonýry hlavně s ratíškovickým Vacenovským a plzeňským Lopatou. Střelecky se mi dařilo hlavně proti Vítkovicím, Královopolské Brno a Kobylisím.

Co bylo vaší největší zbraní?
Branky jsem střílel převážně ze hry a úspěšný jsem byl hlavně ve střelbě hlavou. Standartní situace, ale ani střelbu jsem nijak zvlášť netrénoval.

Hrával jste i na jiném postu v mužstvu?
Většinou jsem nastupoval v útoku, ale měl jsem možnost si zahrát na všech místech, včetně brankaře, kdy jsem odchytal celý poločas ve II. lize.

Kolikrát jste byl vyloučen?
Nikdy.

S kým jste si nejvíce fotbalově rozuměl?
Na hřišti jsme byli sehraní s Jirkou Hrabovským a o něco později jsme vytvořili silný tandem s Rudou Kučerou, ten však brzy odešel na vojnu do Dukly a později se probojoval i do reprezentace. Jinak velcí kamarádi jsme byli s Josefem Kučerou, Tondou Vacenovským a Zdeňkem Farmačkou.

Která vaše trefa do černého byla nejdůležitější?
Asi všechny docílené branky byly svým způsobem důležité. Při svých setkáních na Slovensku s trnavským gólmanem Imrichem Stachem, kterému se říkalo Capan, si často vzpomeneme na branku, kterou jsem mu dal hlavou.

Zahrál jste si i v zahraničí?
Tehdy byla jiná doba než dnes. Do zahraničí se jezdilo velmi málo, a proto jsme si také těchto cest více vážili. Zahrál jsem si hlavně v Německu a Rakousku. Častěji však zahraniční mužstva, například z Anglie, Švédska a hlavně z tehdejšího Sovětského svazu, startovala u nás.

Jaký byl divácký zájem o fotbal ve Zlíně?
Na zápasy k elektrárně chodilo 5 až 7 tisíc diváků, fotbalová atmosféra byla vždy velmi dobrá.

Vzpomínáte si na vzájemné zápasy s Uh. Hradištěm ve II. lize?
Tato utkání měla vždy nádech pravého derby. Utkání byla hodně nervozní a nám se nikdy moc nedařilo.

Jak probíhala v tu dobu zimní přestávka, hrával se fotbal v halách?
Halové turnaje nebyly a většinou se hrával hokej. V zimním období jsme trénovali 4 krát týdně a až trenér Smetánka u nás zavedl dvoufázovou přípravu.

Pod vedením kterých trenérů jste hrával?
Byla jich celá řada - Ruda Bartonec, Jaroslav Riedl, Václav Smetánka, Kuchyňka, Honig, Míla Novák a další.

V kolika letech jste končil v Gottwaldově?
S Gottwaldovem jsem se rozloučil ve třiceti letech. Hlavní důvod byl ten, že jsem začal častěji jezdit za prací do USA. Mé pobyty v zahraničí byly většinou dlouhodobé, a proto jsem po vzájemné dohodě s oddílem ukončil svou gottwaldovskou kariéru.

S fotbalem jste však pokračoval i v Americe?
Navštěvoval jsem často své příbuzné v Chicagu, kde byl také silný krajanský sportovní spolek. Když se krajané dozvěděli, že jsem fotbalista, tak bylo vše jasné. Prezidentem Sparty Cicago byl majitel restaurace Old Prague pan Vala, který byl rodákem z Derfle. Za Spartu jsem odehrál několik celkem úpěšných zápasů. Společně se mnou tam hrál například kladenský Rys a vlastně i všichni ostatní byli hráči českého původu. V 60. letech se tam teprve tvořily regionální soutěže a mužstva byla většinou tvořena hráči z Evropy.

Jak dopadla Vaše nabídka trénovat v Austrálii?
To je zajímavá historka. Byl jsem na návštěvě u bratra na západním pobřeží v Kalifornii, kde jsem se setkal s panem Brůnou, který zakládal pravidelnou fotbalovou soutěž v Austrálii. Požádal mne, abych se stal hrajícím manažerem . Všechno bylo už dojednáno, ale nakonec moje rodina s cestou do Austrálie nesouhlasila a bylo dotrénováno.

Po návratu jste ještě hrával u nás?
Ano, chvíli jsem ještě kopal za Uherský Brod, kde jsem pak také ukončil svou kariéru. Bez míče jsem však dlouho nevydržel a stal jsem se trenérem Dolního Němčí na celých sedm let. Pomáhal jsem také vyhledávat fotbalové talenty pro mužstvo Gottwaldova. Trénoval jsem postupně ještě v Nivnici, Vlčnově, Slavkově, Horním Němčí a ve Strání.

Do USA jste se ještě podíval?
Ano, byl jsme tam celkem 15 krát. Procestoval jsem státy od Atlantického až po Tichý oceán, několikrát jsem byl v Mexiku, týden jsem strávil na Havaiských ostrovech, například v Los Angeles, kde bydlí moje sestra, mají velký park, kde se nachází 12 travnatých hřišť vedle sebe. Tam se hraje fotbal od rána do večera. Všechny tyto plochy jsou majetkem města, které je spravuje.

Co jiné sporty v USA?
Velmi oblíbený je i golf, basket a bassetbal, které se hrají všude. Byl jsem se také podívat na hokejových zápasech NHL Los Angeles Kings, ale také na utkání NBA domácích Clipers. V restauraci Old Prague jsem se například setkal s legendárním hokejistou Stanem Mikitou, který mi umožnil se podívat do šatny Chicaga Blackhawsk, což byl nezapomenutelný zážitek.

Zažil jste i atmosféru mistrovství světa v roce 1994?
Ano, sledoval jsem na stadionu Rouse Booll utkání USA - Rumunsko, při kterém byla v ochozech rekordní návštěva sportovního utkání v USA - 93 300 fanoušků. Stadion v Passadeně působí z venku utopeným dojmem, ale teprve při vstupu přímo do stadionu se objeví jeho velikost. Šampionát udělal v USA kopané velkou popularitu a záhy se tam rozjely fotbalové soutěže mládeže. Značnou popularitu zde získala i ženská kopaná a ženy USA nyní vyhrály i mistrovství světa. Sport zde má zelenou hlavně na školách, kde má také značnou podporu.

Co děláte nyní?
V současnosti pomáhám na Středomoravské župě s žákovskými výběry a mám v plánu rozjet přípravku žáků ve svém rodném Dolním Němčí.

Za rozhovor poděkoval Radovan LukášKanoistické zajímavosti z Ostrožské Nové Vsi
Výroční schůze oddílu
V sobotu 24. ledna 1998 od 16.00 hodin se v kavárně Vesna v Ostrožské Nové Vsi uskuteční výroční schůze oddílu kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves. Kromě tradiční náplně týkající se uplynulé sezóny a vyhodnocení nejlepších závodníků oddílu by se měla uskutečnit i volba výkonného výboru oddílu.

Tradiční Vodácký ples s tombolou
Pro letošní Vodácký ples v Ostrožské Nové Vsi bylo vybráno datum: sobota 21. února 1998. Od 19-ti hodin bude otevřen vstup do Lidového domu, kde k tanci, zpěvu a poslechu bude hrát slavná bigbítová skupina ex Čmeláci ze sousedního Uherského Ostrohu. Kromě občerstvení bude připravena i tombola, po které se v loňském roce jen zaprášilo. Ke slovu by se měla dostat i dražba cenných suvenýrů. Vstupenky se z kapacitních důvodů budou prodávat přímo na místě, v předprodeji nebudou k dostání!

Staří versus mladí
Lité souboje mezi starými a mladými kanoisty a jejich příznivci budou ve fotbálku a v hokeji pokračovat i nadále. Každé pondělí od 19-ti hodin probíhají v tělocvičně ZŠ v Ostrožské Nové Vsi fotbalové souboje, z nichž jednou odejdou se svěšenou hlavou mladí, jindy zase ti starší. Trochu jinak tomu je v hokejových kláních, která se konají jednou za čtrnáct dnů (ve středu od 20.30 hodin) na stadionu v Uherském Ostrohu. Tady přece jen dříve narození mají většinou navrch a mladým o vánočních svátcích nepomohlo ani angažování kanoistických reprezentantů v čele s Petrem POJEZNÝM. Taktika a analýza jednotlivých utkání je náplní diskuzí v sauně, do které Novovešťané odjíždí každou další středu, mimo dny vyhrazené hokeji. Zázemí a péči pana MACHALY v hlucké sportovní hale si kanoisté nemohou vynachválit a jen litují, že regeneraci nemohou absolvovat častěji.

Pozdrav z New Jersey
Velmi milý pozdrav obdrželi Novovešťané od svého bývalého trenéra Františka Šumbery a jeho rodiny, kteří v současnosti pobývají na území Spojených států amerických. Ex trenér byl velmi potěšen Pamětním listem od obecního úřadu v souvislosti se svým předcházejícím působením v oddíle kanoistiky a také rozsáhlou brožurou vydanou k 40. výročí vzniku oddílu. Spolu s bývalými závodníky, syny Tomášem a Hynkem a s manželkou popřál na Slovácko hodně úspěchů jak na poli sportovním, tak při obnově zatopené loděnice.

vpNejlepší sportovec okresu bude vyhlášen v únoru
Uh. Hradiště (JOH) - Ve čtvrtek 15. ledna 1998 se sešli ve sportovní hale v Uherském Hradišti zástupci ČSTV, okresních sportovních svazů, regionálních týdeníků a zástupci TJ a oddílů, aby formou anketních lístků určili nejúspěšnější sportovce, kolektivy a trenéry okresu Uh. Hradiště za rok 1997. Anketu stejně jako v předcházejících ročnících připravují okresní výbor ČSTV a týdeník Slovácké Noviny.
Na čtvrteční setkání bylo mezi jednotlivci z navržených sportovců vybráno těchto deset nejlepších, z nichž 20. února 1998 v prostorách hradišťské restaurace Delta vzejde nejlepší sportovec okresu Uh. Hradiště. Mezi desítku nejlepších se probojovali tito sportovci:
Vlastimil Babula - šachy (Tatran Havřice), Roman Fornůsek - kulturistika (Slovácká Slavia), Iva Jurková - atletika (Slovácká Slavia), Vítězslav Kolář - Bohumil Kusák - Kanoistika (O.N.Ves), Stanislav Korvas - veslování (VK Morávia Uh. Hradiště), Jiří Marek - Tomáš Kusák - kanoistika (O.N.Ves), Zbyněk Ondračka - kanoistika (O.N.Ves), Monika Slováková - armsport (TJ Kunovice), Radek Stuchlík - šerm (Slovácká Slavia) a Michal Trubačík - šerm (Slovácká Slavia).
V kategorii kolektivů jsou mezi nejlepšími pěti tyto oddíly: házenkářky z TJ Kunovice, dorostenci - lední hokejisté z HC Uh. Hradiště, volejbalisté VSK Staré Město, šermíři Slovácké Slavie a fotbalisté FC Synot Staré Město.
V letošním roce budou poprvé vyhodnoceni i nejúspěšnější trenéři mládeže - mezi navrženými se objevila tato jména: Antonín Horsák - šachy (Jiskra St. Město), Josef Pálka - lední hokej (HC Uh. Hradiště), V. Pjajčík a L. Ondračka - kanoistika (O.N.Ves), Lubomír Tomeček - atletika (Slovácká Slavia), Pavla Brešlová - veslování (VK Morávia UH), Antonín Gajdoš - fotbal (TJ Šumice), František Tejnil - volejbal (Slovácká Slavia), Petr Franta - šerm (Slovácká Slavia), Miroslav Jurek - všeobecné zaměření (ZŠ Šumice).
Nejlepší sportovce okresu by měla vyhodnotit světová šampiónka ve vrhu koulí Helena Fibingerová a úspěšný trenér veselských házenkářek Jiří Zerzáň.Prohry FC Synotu v přípravě
FC Synot St. Město - FC Přerov 1:2 (1:0)
Úvod zápasu zimního turnaje Radegast Cup na umělé trávě v brněnském Boby centru patřil fotbalistům Starého Města, kteří rychlými kombinacemi přehrávali svého druholigového soupeře z Přerova, avšak brankově se dokázali prosadit až v 31. minutě, kdy po faulu Vojnara na Haspru Vojtěšek z penalty nezaváhal - 1:0. Ve druhé půli se hrál vyrovnaný fotbal, avšak stalo se, že celek Synotu, když vystřídal již všechny náhradníky, tak došlo ke zranění Chlachuly, který musel odstoupit a hráči Přerova poté využili převahy jednoho muže v poli a otočili brankové skóre zápasu ve svůj prospěch.
Branky: 31. Vojtěšek z penalty - 74. Kaciaň, 76. Březík.
Sestava FC Synot: Ondrůšek - Videman (41. Chlachula) - Bužek, Vojtěšek (55. Duchtík) - Štěrba (41. Racek), Potera, Zapletal, Došek, Kaizar - Švancara, Haspra (41. Bouřa). Trenér František Komňacký.
JOH

FC Synot - Baník Ratíškovice 1:2 (0:0)
V dalším utkání turnaje Radegast Cup nastoupili druholigoví fotbalisté FC proti mužstvu MSFL Baníku Ratíškovice, jehož trenérem je bývalý lodivod Starého Města Lubomír Jegla. V mužstvu FC Synot se poprvé představila nová posila - 21 letý obránce z Boby Brno Daniel Břežný, který, jak po utkání prohlásil trenér Komňacký, má šanci dostat se do základní sestavy Synotu. Po třech měsících se na hřišti objevil i Vajda a po pauze nastoupil i Hlahůlek. V mužstvu naopak scházeli zranění Soldán, Vojtěšek a Štěrba, nehráli ani Lysáček a Chlachula. V mužstvu Ratíškovic se poprvé na místě stopera objevil Jan Kolečkář (33 let), který přišel ze Zlína.
Po nerozhodném prvním poločase se ujali vedení ve 43. minutě hráči Synotu brankou Zapletala, jenže poté Ratíškovice přidaly na důrazu a dvěma brankami Mačudy rozhodly o svém vítězství, kterým tak daly nejlepší dárek svému trenéru Luboši Jeglovi k jeho 45. narozeninám. Hned po utkání odjeli fotbalisté Starého Města na týdenní soustředění do Hostýnských vrchů a fotbalisté Ratíškovic na soustředění do horského hotelu Permoník.
JOHFC Kunovice - ČAFC Židenice 3:0 (1:0)
Brno (FŠ) - Ve druhém utkání zimního turnaje v Brně se utkaly v sobotu 17. ledna Kunovice s divizním celkem Židenic. Začátek turnaje vyšel lépe pro hosty, kteří byli lepším mužstvem. V 8. si vypracovali vyloženou šanci, kdy se ocitl sám před brankářem Skovajsíkem Vencl, ale domácí golman prokázal své kvality a šanci zneškodnil. Od této chvíle jako by se kunovští probudili. Zatlačili soupeře na vlastní polovinu a výsledkem byla nastřelená tyčka z kopačky R. Vlka. K odraženému míči se dostal Bobčík, svou přihrávkou našel v pokutovém území Josefíka a ten poslal domácí v 15. do vedení - 1:0. Ve 22. po krásné spolupráci L. Soviš - Vlk nastřelil poslední jmenovaný břevno. Do konce I. poločasu trvala mírná převaha Kunovic, avšak skóre se již nezměnilo.
V začátku II. půle měli více ze hry opět hráči Židenic, ale všechny jejich akce končily před pokutovým územím, kde spolehlivě pracovala kunovská obrana. Přišla 46. minuta, Vlk přiťukl míč Zajíčkovi a ten zvýšil vedení na 2:0. V dalších minutách se hra vyrovnala. Útočné akce končily většinou před šestnáctkami obou mužstev. V 70. to byly opět Kunovice, kdo upravil ukazatel skóre. Po dlouhém výkopu Skovajsíka se dostal k míči Vlk, který obešel vše, co mu stálo v cestě, a do prázdné branky vstřelil třetí, poslední gól - 3:0. Až do konce zápasu měli domácí neustálou převahu. Hráči Židenic si za celý zápas, až na vzpomínanou 8., žádnou krásnější akci nevypracovali, a proto na jejich straně ukazatele svítila po závěrečném hvizdu rozhodčího nula.
Sestava Kunovic: Skovajsík - Strakáč (41. Svoboda) - Josefík (41. Andrýsek), Soukeník, Gabriel - Žák, Bičánek, Zajíček, Bobčík (41. Kopčil) - Soviš, Vlk. Do branky byl ještě připraven nestárnoucí Václav Chvojka. Volno tentokráte měli Polášek, Skopalík, Klvaňa, Suchý, Máčala P., Otto, Hráček a Máčala M. Příští týden v sobotu hrají Kunovice s TJ Tatran Bohunice.SKHS Kroměříž - FC Kunovice 0:0
Otrokovice (KM)- Uplynulou neděli zajížděly Kunovice k úvodnímu utkání zimního turnaje MANAG CUP, který se koná pod záštitou starosty města Otrokovice MVDr. Stanislava Míšáka. Jednotlivé zápasy se budou hrát na škvárovém hřišti Viktorky Otrokovice od 17. ledna do 1. března 98. Za soupeře budou mít kunovičtí druholigový FC Zlín (za nějž budou hrát převážně hráči B mužstva) a FC Synot Staré Město, divizní Mysločovice, TVD Slavičín, SKHS Kroměříž, prvoligový dorost FC Zlín a župní domácí celek Viktorku Otrokovice.
K utkání s Kroměříží nastoupily Kunovice v omlazené sestavě, starší hráči Soviš, Vlk, Skovajsík, Zajíček, Gabriel, Bičánek a Soukeník měli po sobotním zápase v Brně volno. Proto dostali příležitost i tři dorostenci, kteří s A mužstvem trénují - Otto, Hráček a M. Máčala.
V prvním poločase byly síly na hřišti vyrovnané, šance na obou stranách likvidovali s přehledem brankáři. Ve 26. aktivní Suchý poslal dlouhý pas na Broňu Poláška, tomu se však pokus přehodit brankáře nevydařil. Ve 40. Skopalík zahrával trestný kop, ale těsně minul branku hostí. Vzápětí musel na druhé straně zasahovat brankář Máčala, když jeden z kroměřížských hráčů přehlavičkoval Skopalíka. O tři minuty později se Máčala vyznamenal, když zlikvidoval gólovou šanci po chybě Kopčila. Ani jednomu celku se do konce I. půle nepodařilo skórovat, a tak se odcházelo do šaten za stavu 0:0.
Obraz hry se ve druhém dějství příliš nezměnil, obě mužstva se střídala v útočení, i když více šancí si přece jen vypracovali kunovičtí. V 63. uvolnil Bobčík na vápně debutujícího dorostence Máčalu, který však z otočky minul. V 70. výborný Suchý nacentroval Bobčíkovi do malého vápna, ale i tentokrát stálo štěstí na straně kroměřížských. O pět minut později opět M. Máčala vyzkoušel pozornost brankáře, ovšem jeho střela k tyči neměla potřebnou razanci. Jednu z posledních příležitostí si v 84. vypracoval T. Hráček po centru Suchého, ale ani on hlavou vítězný gól nevstřelil. Výsledné skóre tedy nakonec odpovídalo poločasovému - 0:0.
Sestava Kunovic: Máčala - Strakáč - Lysoněk, Josefík, Kopčil (46. Žák) - Andrýsek (46. Bobčík), Suchý, Otto (60. Máčala M.), Skopalík (60. Hráček) - Klvaňa, Polášek.
Hlavní rozhodčí Prokop ze Zlína neudělil hráčům Kunovic žádnou žlutou kartu, utkání přihlíželo 50 diváků.
Ve 2. kole se Kunovice v neděli 25. ledna utkají s domácí Viktorkou Otrokovice.Hokejový servis
Jm přebor - 4. třídy:
HC Uh. Hradiště - HC Kroměříž 4:3 (1:1,1:1,2:1). Branky: Franěk, Zlámalík, Hejda, Husek. Asistence: Hejda, Kropáček.

Jm přebor - 5. třídy:
HC Uh. Hradiště - HC Kroměříž 3:2 (1:1, 0:0, 2:1) Branky: Gál, Svadbík, Obadal. Asistence: Martinák.

Jm liga - 6. třídy:
HC Uh. Hradiště - SK Jihlava 1:6 (1:1,0:0,0:5)
PH

Jm liga - 7. třídy:
HC Uh. Hradiště - SK Jihlava 6:1 (3:1, 0:0, 3:0)
V jihomoravské lize žáků předváděli hradišťští sedmáci od prvních minut pozorný a soustředěný hokej. Výsledkem bylo dvoubrankové vedení v úvodní části hry. Další branky padaly až v závěrečné třetině a pokud by se proměnily šance, mohlo být skóre podstatně vyšší.
Branky: Kučík 2, Ungerman 2, R. Pšurný 1, Obadal. Asistence: R. Pšurný 3, Obadal 1. Trenéři: R. Pšurný a Z. Polehňa, vedoucí mužstva M. Lučka a J. Hochel.
Sestava: Gajdůšek, Vintr - Lučka, Ševšík, Ingr, Kučík, Polehňa, Hochel, Obadal, R. Pšurný, Ungerman, M. Pšurný, Hampala, J. Stašek, T. Stašek, Seďa, Šudřich, Šrámek, Mazurek. JH

I. liga - dorost:
HC Uh. Hradiště - HC Prostějov 4:6 (0:2, 2:2, 2:2). Branky domácích: Marušák, Lysák, Filip, Macháček. Asistence: Peprníček. PH

Jm přebor - junioři:
Bulldogs Brno - Znojemští Orli Znojmo 2:4 (2:1, 0:0, 0:3).
Bulldogs myslí neustále na postup do I. juniorské ligy, tentokrát mu zápas zcela nevyšel, neboť tři branky dostal v posledních dvou minutách utkání.
HC Uherské Hradiště - Spartak Uh. Brod 7:5 (4:0, 1:2, 2:3). Nástup vyšel domácímu HC, který po první třetině vedl jasně 4:0. Do druhé třetiny vystřídal Uh. Brod brankáře Vaculína velezkušeným Šišlákem a hosté nabrali na jistotě. Otočili v poslední třetině dokonce na 5:5. Závěr vyšel ale domácím a zápas dotáhli do vítězného konce. Branky za UH: Kučera 3, Zahradnický, Hubáček a Šupka. Za Uh. Brod: Šimoník 2, Janůš, Myškař a Polášek.

ŠČwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund