Číslo: 31
03.08.1998
Článků: 59

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Podnikání
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Bratranci Kusákovi patřili na ME k oporám reprezentace
V pátek startuje Barum rallye
Celý víkend ve znamení plážového volejbalu
FC Napajedla - FC SYNOT 0:4 (0:1)
Fotbalové rošády
Slušovice - FC Kunovice 0:1 (0:0)

Bratranci Kusákovi patřili na ME k oporám reprezentace

Úspěšný juniorský čtyřkajak České republiky po dojezdu finálového závodu mistrovství Evropy. - Foto: Vít Pjajčík
Nyk”ping (vp) - Mezi opory reprezentačního výběru, který se zúčastnil juniorského mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice patřili dva zástupci Ostrožské Nové Vsi - Bohumil a Pavel Kusákovi. V konkurenci závodníků z 31 zemí dokázali kajakáři z moravského Slovácka, že patří mezi evropskou špičku.
V první finálové jízdě mistrovství se představil osmnáctiletý Bohumil Kusák na singlkajaku, kde dojel na kilometrové trati na šesté příčce. Do čtyřkajaku usedl společně se svým o dva roky mladším bratrancem Pavlem Kusákem, Štěpánem Jirasem z Prahy a nymburským Janem Větrovským. Finálový start a v něm výborné páté místo znamenal první úspěch české reprezentace. Podařilo se nám zajistit kvalitnější loď než jsme měli k dispozici v tréninku. Posádka toho dokázala využít a vybojovala výborné umístění, mnul si spokojeně ruce reprezentační trenér Vít Pjajčík. Naposledy dosáhli junioři takového výsledku před pěti lety doma v Račicích.
Největší šance se dávaly Bohumilu Kusákovi na poloviční trati (500 m). Třetím místem v rozjížďce si novoveský kajakář zajistil dráhu číslo jedna, která se zdála být pro závod nejoptimálnější. Mistrovský titul si nakonec zajistil loňský světový šampion Ronald Rauhe (Německo) před letošním vítězem světového poháru Polákem Glazewskim a synem slavného kajakáře minulosti Janičem (Jugoslávie). Na Bohumila Kusáka zbyla bohužel bramborová medaile, která však znamená výrazný úspěch.
Konečné výsledky - K-4 na 1 000 m: 1. Německo (Wagner, Rauhe, Steinkamp, Lehnert), 2. Maďarsko (Siebel, Putsztay, Varga, Jarmy), 3. Rusko (Tčekačov, Jdanov, Zoubskov, Krylov), 4. Bělorusko (Abelmasov, Zhadko, Vergejenko, Škomorochov). 5. Česká republika (B. Kusák, Jiras, Větrovský, P. Kusák).
K-1 na 1 000 m: 1. Siebel (Maďarsko), 2. Janič (Jugoslávie), 3. Glazewski (Polsko), 4. Wagner (Německo), 5. Županič (Slovinsko), 6. Bohumil Kusák (ČR).
K-1 na 500 m: 1. Rauhe (Německo), 2. Glazewski (Polsko), 3. Janič (Jugoslávie), 4. Bohumil Kusák (ČR), 5. Zile (Lotyšsko), 6. Roman (Španělsko).V pátek startuje Barum rallye
Uherskohradišťská automobilová posádka Josef Sedláček (O. Lhota) a Pavel Musil (Mařatice) si dovolují pozvat všechny automobilové příznivce na další ročník populární Barum rallye, která se jede již tento pátek a sobotu (8. - 9. 8.) v okolí Zlína. Mezi přihlášenými je nejen vítěz z roku 1995 Ital Bertone s Toyotou Celica, ale také celá naše automobilová špička v čele s loňským mistrem M. Dolákem s nejdražším soutěžním vozem v ČR - Toyotou Corollou WRC. Chybět nebude ani mistr ČR 1996 a vítěz Rallye Bohemia L. Křeček s Fordem Escortem Coswort. Scházet nebudou jistě ani tovární jezdci Škody Motor Sport - Sibera a Starý, ba ani slovenský jezdec Bereš s vozem Toyota Celica. Celkem je do závodu přihlášeno 140 posádek z 10 zemí.
Se svou Škodou Favorit a se startovním číslem 87 se představí i hradišťská posádka Sedláček - Musil, která by chtěla v konečném pořadí ve své kategorii dosáhnout umístění do pátého místa. Barumka je velmi těžký závod, řekl pro Dobrý den pilot posádky Josef Sedláček, a úspěchem každé posádky určitě je, když dojede vůbec do cíle. Já však věřím, že umístění do pátého místa by se nám mohlo podařit. Naše Škodovka vyjede na trať s novým motorem, který pro nás připravil Jaroslav Kouřil z Tlumačova.
Start Barum rallye je v pátek 8. 8. ve Zlíně od obchodního domu Prior. První rychlostní zkouška má cíl v Biskupicích u Luhačovic, pak se jede z Bělova na Halenkovice, s cílem v Napajedlích okolo 17.00 hodiny. Další rychlostní zkouška vede přes Komárov do Pohořelic, po níž pokračuje závod erzetou přes Ořechov. V sobotu dopoledne pokračuje Barumka etapami v Hranicích na Moravě a v Kopřivnici, odpoledne se pak závod vrací k dalším rychlostním zkouškám do okolí Zlína. Všichni zájemci o podrobné informace si mohou v těchto dnech zakoupit programy Barum rallye ve Starém Městě u čerpací stanice OMV a v Hluku na benzince.
Pořadatelé chystají také světovou premiéru v automobilových soutěžích - přímý přenos startu a cíle rallye na internetu. Adresa stránky je www.rallysport.cz .
Start posádky Sedláček - Musil v Barum rallye zabezpečují tyto firmy: Monteco - čerpací stanice OMV St.Město, Stavební firma Hádlík Třebíč, Gama Style - mobilní telefony Kroměříž, Ekolak Kunovice, Dobrý den Slovácko - regionální noviny, Pneuservis Verbík St. Město, Berger ložiska Uh. Hradiště, Vencar Fiat St. Město, Trimos Mařatice, Vymyslický Výtahy Bílovice, Auto Ravira Bílovice, Fotopas atelier Hluk, Teiko Spytihněv, Slomak Malenovice.
Vojta JohaníkCelý víkend ve znamení plážového volejbalu
Již v průběhu celého týdne byly pískové kurty Slovácké Slavie doloženy zájemci o plážový volejbal. Střídaly se zde závodní hráčky Slovácké Slavie - ženy, dorostenky i žákyně, účastníci Letní filmové školy, dorostenci ze Starého Města, basketbalisté, hokejisté i občané, kteří si přišli ověřit svoji sportovní zdatnost a vyzkoušet jak chutná volejbal na písku. V sobotu 1. 8. uspořádal volejbalový oddíl Slovácké Slavie 1. turnaj pro příchozí. Sešlo se osm družstev a v nich nastoupilo 20 hráčů a hráček. Celý turnaj byl sledován jak příznivci závodníků, tak i poměrně širokou obcí diváků. Hráči bojovali seč jim síly stačili a ti zkušenější borci předváděli i řadu atraktivních zákroků.
Palmu vítězství si odnesla dvojice složená z hráčky Slovácké Ivy Kučerové a hráče St. Města Jiřího Vlčka, která ve finálovém utkání porazila Antonína Maděru z VSK, který vybičoval k pěkným výkonům Evu Svobodovou ze Sl. Slavie a svého syna Lukáše, žáka VSK St. Město. Třetí příčku vybojovala dvojice, Katka Lučková ze Sl. Slavie a Kuba Pavoulek z VSK St. Město. Ostatní celky doplatily především na nevyrovnanost jednotlivých hráčů a hráček, ale dobrý pocit ze hry si odnášel každý aktér.
V neděli pokračovaly boje na pískových kurtech Slovácké tzv. Rodinným turnajem.
Již v sobotu ve večerních hodinách se na kurtech scházeli borci, aby kryti pláštěm šera si vyzkoušeli finty, které hodlají použít v nedělních bojích. Aby ale nebyli samotní přivedli s sebou své rodiny, které jim vytvořily spolehlivé zázemí. Ale ani to nebyl poslední taktický tah v přípravě. Rodiny volejbalistů si vybudovaly na kurtech stanové městečko, ve kterém po nočním táborovém ohni všichni borci i jejich děti přespali.
Ráno v 9.00 hodin konstatoval vedoucí turanje, že borci do hry moc chuti nemají, ale již v 10.00 hodin měl na stole 21. přihlášek do prvního rodinného turnaje. V nedělním vedru čekal všechny velmi náročný program. První síto výkonnosti bylo ve vzájemných utkáních v 5ti kvalifikačních skupinách, ze kterých postoupily vítězné dvojice a nejlepší celky z druhých míst. Dále turnaj probíhal systémem KO na jednu porážku. Na borcích se již počala projevovat únava, a tak ze hry vypadla např. Hanka Bednářová s partnerem, Tonda Maděra ze synem Lukášem, manželé Psotkovi a Ríša Menšík s Ivou Vitaslovou.
Semifinálové boje ale odčerpaly zbytek sil, a tak Libor Vaďura z manželkou Jitkou odešli poraženi dvojicí Klára Gricová a Tomáš Němec 6:12. Stejným poměrem míčů 12:6 vyhrála dvojice Vendula Vebrová - Igor Kupeček. Nad manžely Světlanou a Liborem Lučkovými a o finalistech bylo rozhodnuto. V boji o třetí příčku přenechali vítězství manželé Vaďurovi manželům Lučkovým 12:0 a první místo v soutěži získala dvojice Igor Kupeček - Vendula Vebrová. Výhrou nad sestavou Klára Gricová s Tomášem Němcem. A bylo dobojováno. Uznání si zaslouží každý kdo hrál a vydržel. Všichni věří, že to příště bude lepší. My to samozřejmě všem přejeme.

Příští programy na písku Slovácké
V úterý 4. srpna od 16.00 hod začíná již druhý běh plážové volejbalové školy Mirka Pavlíka. Podrobnosti zjistíte na místě. V pátek 7. srpna v 16.00 hod bude zakončena série turnajů žen DAVID TOUR 98 pátým, rozhodujícím turnajem. V sobotu 8. srpna v 9.30 hod to bude již druhý turnaj smíšených dvojic přichozích, bez omezení věku nebo registrace. Neděle 9. 8. zůstává volná pro skupiny či jednotlivce.
k.l.FC Napajedla - FC SYNOT 0:4 (0:1)
Napajedla (Mil) - K I. kolu poháru ČMFS zajížděli druholigoví fotbalisté FC Synot na hřiště ambiciozního mužstva Napajedel. Utkání se hrálo na nově zrekonstruovaném hřišti a hosté si hned od počátku vytvořili jasnou převahu, kterou však dlouho nedokázali vyjádřit brankově. Zlom nastal až ve II. poločase, kdy po dvou brankách Synotu se utkání stalo již hrou kočky s myší. Jedinou šanci domácích si vytvořil v 64. minutě bývalý hráč Synotu Racek, který z poloviny hřiště postupoval sám na golmana Ondrůška, ale branku netrefil. Hosté pak ještě nastřelili tyč Štěrbou a Lysáčkovi rozhodčí Krátký gól pro údajný ofsajd neuznal. V dresu domácích se představili nejen bývalí hráči Synotu Palčík, Racek a Čechmánek, ale také stoper Slovácké Irovský.
Branky: 25. a 81. Bužek, 48. Kowalík, 62. Holomek. Rozhodčí Krátký z Prostějova - Marada a Kordula. Diváků 500.
Sestava FC Synot: Ondrůšek - Soldán - Trousil (38. Vojtěšek), Bužek, Formánek - Štěrba, Hlahůlek, Zapletal (84. Chlachula), Vajda - Holomek, Kowalík (63. Lysáček). Trenér František Komňacký.
Po výhře Kunovic ve Slušovicích zamíří Synot 9. září k II. kolu poháru právě na Bělinku ke Slováckému derby FC Kunovice - FC Synot. Ke svému prvnímu mistrovskému druholigovému utkání zajíždí fotbalisté FC Synot již tuto sobotu do Poštorné. Začátek utkání je v 16.30 hod.Fotbalové rošády
- Miroslav Běhunčík, o kterého projevoval největší zájem Újezdec, přestupuje z Bojkovic do Hluku
- Jaroslav Litoš z Kunovic měl zase zájem odejít do Rakouska, ovšem z toho nakonec sešlo a v příští sezóně posílí Kostelec (mužstvo trenéra Samsonka?)
- Hostování na půl roku Uherskému Brodu podepsali tři odchovanci Kunovic Michal Otto, Tomáš Hráček a Tomáš Pochylý
- golman Petr Matras přichází na hostování z Nivnice do mužstva nováčka I. A třídy, do Boršic
- novým trenérem Šardic se stal bývalý golman Starého Města Jan Ševela
- Jakub Szkibik ze Slovácké Slavie odchází na hostování do Uh. Brodu, kam by zřejmě měli přijít i Záhora z Viktorie Otrokovice a útočník Tomáš Dobiáš z Jalubí
- Milan Andrýsek z Kunovic a Zámečník ze Slavkova přichází na hostování do Dolního Němčí, kam zamířil i odchovanec Kunovic Zdeněk Omelka
- novou posilou nováčka I. B. třídy mužstva Slavkova se stal střelec Jakub Kaděra
- Jan Červinka se vrací z Ořechova zpět do Polešovic
- Jiří Řezník se nedohodl na přestupu do Zlína a nadále zůstává ve Slovácké Slavii
- Antonín Sedlář odchází ze Slovácké Slavie hrát I. B. třídu do mužstva TJ Sokol Hovězí
- další hráči Slovácké Slavie: Roman Mikulášek si našel působiště v Sadech, Josef Herodes zřejmě bude nastupovat ve Veselí, Silný a Ondrůšek posílí Hluk a Korytář si stále ještě hledá angažmá
- Patrik Holomek z Boby Brno posílí na hostování mužstvo FC Synot

S jakými čísly budou nastupovat bývalí fotbalisté našich mužstev hrající nyní I. ligu?
Richard Dostálek bude mít ve Slavii Praha číslo 8, Pavel Němčický v Liberci 21, Zdeněk Jánoš v Jablonci 1, Miloslav Kufa v Drnovicích 12, Miroslav Kadlec 5 a Bronislav Červenka taktéž v Drnovicích 13, v Brně budou hrát Petr Švancara s číslem 12 a Libor Došek s číslem 18, v Karviné má golman Pavel Barcuch 1.Slušovice - FC Kunovice 0:1 (0:0)
Slušovice (FŠ) - Za úmorného vedra začala obě mužstva v I. kole poháru ČMFS velmi opatrně. V první půli si ani jedno nevypracovalo žádnou gólovou šanci a proto se odcházelo do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Do II. poločasu nastoupili hosté po důrazné domluvě v kabinách od trenéra Lorence jako pokropeni živou vodou. Avšak ani tato aktivita na domácí dlouho neplatila a hráči Slušovic s přehledem odráželi útočné nájezdy hostí a naopak sami vyráželi do brejkových akcí. Kunovice se přece jen dočkaly v 75. minutě, kdy střela Suchého se odrazila od tyče ke Strakáčovi a ten poprvé, a jak se nakonec ukázalo, i naposledy rozvlnil síť domácí branky. V 85. minutě pak nastřelil ještě Uhlíř břevno domácí branky. Po uplynutí 90 minut rozhodčí Jan Filgas se rozhodl nastavit ještě téměř 4 minuty a domácím se v tu dobu podařilo nastřelit ruku Jirky Svobody ve vápně a kopala se penalta. Domácí Šimera však situaci nezvládl a branku minul.
Branka: 75. Strakáč, diváci 300, ŽK: Mareček, Daněk - Strakáč, Kopčil, Svoboda, Skopalík. Rozhodčí: Filgas.
Sestava Kunovic: Skovajsík - Strakáč, Kopčil, Svoboda, Josefík (63. Máčala) - Bobčík (77. Skopalík), Uhlíř, Malůš, Gabriel - Suchý, Tomeček (70. Žák). Připraveni byli: Máčala Petr, Polášek, Reinberk. Trenér Zdeněk Lorenc.
Ve středu 5. 8. sehrají Kunovice na Bělince přátelské utkání s O. N. Vsí od 17.00. V neděli od 10.15 hodin se v prvním mistrovském utkání v Kunovicích představí mužstvo BOBY˙B.
Od pondělí je na stadionu na Bělince zahájen denně prodej permanentek na utkání MSFL. Tribuna sezení celoročně za 250,-˙Kč. Tribuna stání - 170,-˙Kč.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund