Číslo: 37
15.09.1997
Článků: 46

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


KANOISTÉ O.N. VSI VYHRÁLI DVĚ SELATA
MISTR MORAVY JE FRANTIŠEK BOBEK
Šachista Petr Bažant na MS do Jerevanu
Ve středu na plochodrážní drama do Březolup
FC Slovácká Slavia - FC Bohemians 0:4 (0:3)
SK Chmel Blšany - FC Synot St. Město 2:0 (1:0)
FC Kunovice - TJ Biocel Vratimov 1:1 (1:1)
Fotbalové tabulky

KANOISTÉ O.N. VSI VYHRÁLI DVĚ SELATA

Martin Minařík z Ostrožské Nové Vsi převzal v Černožicích pohár věnovaný Martinem Doktorem. - foto: vp
O. N. Ves (vp) - Dvě kuriozní ceny - živá selata - vybojovali závodníci kanoistického oddílu na 25.ročníku Černožického kilometru. První za vítězství v soutěži klubů, druhé vyhrál nejlepší závodník celého klání kajakář Pavel KUSÁK, který zvítězil ve všech svých startech - sedmkrát, na singlkajaku v závodech na 200, 500, 1000 a 5000 metrů a na deblkajaku spolu s libereckým REŽNÝM. Třetí živá cena unikla Novovešťanům jen o vlásek, když v soutěži štafet na 4x 200 metrů skončila čtveřice Luboš POJEZNÝ, Vítězslav KOLÁŘ, Pavel KUSÁK a Barbora BASOVNÍKOVÁ druhá za vítězným Chomutovem. Klání probíhalo na tradiční trati řeky Labe s dvěma zatáčkami na kilometru. Úspěch komentuje trenér Luděk ONDRAČKA: Po sobotním programu jsme bojovali s domácími kajakáři na kánoích a opačně. V neděli jsme se zlepšili a Černožice porazili asi o padesát bodů. Reprezentanti Uherskohradišťska si dojeli na Královéhradecku pro 20 prvních, 8 druhých a 9 třetích míst. Celkem tedy vystoupili na stupně vítězů 37 krát!!!
Z rukou dvojnásobného olympijského vítěze, mistra světa, mistra Evropy, mistra Jižní Ameriky, mistra České republiky a juniorského mistra Německa Martina DOKTORA převzal pohár s věnováním pro nejlepšího kanoistu - staršího žáka Martin MINAŘÍK z Ostrožské Nové Vsi. Ačkoliv jej provázelo nachlazení, při zprávě o ceně pro vítěze zmobilizoval všechny síly, aby jedinečnou trofej získal. Živou výhru se úspěšně podařilo přepravit na vleku s loděmi do více jak 200 kilometrů vzdálené Ostrožské Nové Vsi. Zároveň byl vyřešen i problém se zajištěním guláše pro říjnovou oslavu 40. výročí vzniku oddílu kanoistiky...
Vítězové Černožického kilometru z Ostrožské Nové Vsi:
Pavel Kusák, Bohumil Kusák, Tomáš Kusák, Vítězslav Kolář, Zdeněk Jirásek, Vojtěch Rechtig, Martin Minařík, Lubomír Botek, Petra Basovníková, Iveta Kusáková, Ondřej Šišpera, Petr Pospíšil, Petr Botek, Jiří Marek.MISTR MORAVY JE FRANTIŠEK BOBEK
Jakkoliv se po povodních zdálo sportovní létání v Kunovicích zmrazeno, letošní výsledky Slováckého Aeroklubu jsou více než obdivudné.
Již v květnu informoval Dobrý Den o nečekaném vítězství posádky M.Orlita-P.Talášek, kteří s motorovým kluzákem L-13 SW Vivat přivezli první místo v oddechové kategorii z Letecké Rally 97, která se konala ve dnech 10.11.5.97 mezi letišti Točná-Podhořany-Benešov.Podrobnější informaci o tomto závodu přinesl časopis L+K č.15.Oba piloti šli vlastně na "zkušenou a vrátili se co by vítězové.(!)
Pozadu nezůstal ani D.Popovský, který se s letounem Z-142 zúčastnil několika navigačních soutěží či leteckých rally včetně mistrovství České republiky v přesném létání 97 v Jaroměři, kde v konkurenci reprezentantů obsadil 20. místo.
28.6.97 pak byl odstartován kolotoč plachtařských závodů juniorským mistrovstvím České republiky v Šumperku.
Po dvou disciplinách o délce 212.0 a 105.0 km byli naši J.Tomaňa a M.Bureš na 6. a 24. místě. Pak ale přišla sobota 5.7.97 a následující události zastavily na Moravě nejen tyto plachtařské závody. Byli sice vyhlášeni vítězové, předány ceny a diplomy, nicméně letošní juniorky jsou pro nedostatek disciplin neregulerní a neplatné.
Počasí bylo nadále nevlídné a pořádně se začalo létat až na mistrovství České republiky v Jihlavě.
V prvním týdnu to byly sice jako v Šumperku pouhé dvě discipliny a naši Z.Petira a J.Šindelář byli na 24. a 11. místě. V dalších dnech se ale počasí stále zlepšovalo a přestože 3. a 5. disciplinu provázelo hromadné přistávání větroňů v polích, letělo se celkem 6x, a tak únava z transportů odhalila v poslední disciplině schopnost závodníků čelit tomuto zvýšenému nasazení.Ukázalo se, že ostřílený Zdeno Petira z této situace silně vytěžil, když umístěním v disciplině na 3. místě poskočil až na 8. pozici o jediný bod před Jana Šindeláře.
8. a 9. místo je v poli 50ti nejvýkonnějších českých plachtařů opravdový úspěch a znovu se tak potvrdily nesporné kvality kunovické plachtařské špičky. Mistrem ČR se stal dlouholetý reprezentant Miloš Dederta z Jihlavy před P.Loužeckým a J. Štěpánkem, taktéž členy reprezentačního teamu. 4. místo obsadil juniorský reprezentant a loňský mistr ČR Jiří Trnka a na páté příčce potvrdil svou skvělou výkonnost letos již Jindřichohradecký Petr Šetka. Nepodařilo se mu sice tak jako na loňských juniorkách svého rivala Trnku překonat, ale v silné konkurenci mužského závodu už také málokdo čekal tak úspěšné umístění tohoto jihočecha, který byl vlastně nejlepší z řad "běžných aeroklubáků.
2.8.97 se centrum plachtařského dění přeneslo do Křižanova, kde začal Regionální přebor Moravy 97.
Zde se v první disciplině ujal vedení náš František Bobek a na medailové příčce se stabilní a vysoce vyrovnanou výkoností udržel během všech 11ti disciplin.(!) Tyto udělaly z regionálek maraton nejúspěšnějšího závodu sezony. Od pondělka 4.8.97 se závodníci nezastavili a denně trávili přes pět hodin v kabinách, aby 15.8.97 konstatovali, že mají na kontě o 50 letových hodin a 2600 km více. V tomto silném nasazení doháněl skluz po hrubých chybách v začátku závodu J. Sedláček, aby nakonec obsadil 7. místo.
Favorit závodu Karel Mareš z Jihlavy byl v poslední disciplině po hrubé technické chybě penalizován a způsobil tak, že mistr Moravy je Bobek, který se do té doby držel na druhém místě. Je to velké překvapení letošní sezony a pro našeho mistra první úspěch takového formátu. Čtyřka Petira, Šindelář, Bobek, Sedláček bude tedy do příští sezony vstupovat v duchu společné účasti na Mistrovství republiky 98.
I ti nejzarytější ignoranti plachtařského sportu v aeroklubu očekávali koncem srpna s neskrývaným zájmem výsledek juniorské kunovické špičky Jaroslava Toman, z mistrovství Evropy 97 v německém Musbachu. Výprava se vrátila do vlasti 23.8.97 a Tomaňa přijel s naplněným předsevzetím, když v klubové třídě vybojoval 11. místo ! Z našich se v dané kategorii umístil nejlépe před 14. J.Otrusinou a 27. M.Kočím. Medailové pozice získali vynikající spoluprací domácí piloti M. Sommer, M. Kosterman a M. Sturm. Ve standartní třídě obsadili naši J.Trnka, P. Tichý a R. Kučírek 8.,9.,a18. místo, kdzž i zde excelovali domácí němečtí piloti M.Kysling, F.Felix a P.Buchtal.
Letošní výsledky Slováckého Aeroklubu zaznamenaly tedy nejeden úspěch. Noví piloti, kteří se mezitím klubou z místních novoopeřenců již v příštím roce zahájí výkonnou sportovní činnost a další základní výcvik, jenž Aeroklub letos otevírá má tedy o příklad a motivaci postaráno. Jen tak dál.
-vsoŠachista Petr Bažant na MS do Jerevanu

Reprezentant Slovácké šachové školy TJ Jiskry Staré Město, rodák z Napajedel, Petr Bažant (21. 10. 1982) se zúčastní ve dnech 18. září až 6. října 1997 šachového mistrovství světa v kategorii do 16 let, které se hraje v hlavním městě Arménie Jerevanu. Již samotná účast na MS není jistě úspěchem jen samotného hráče, ale také celé Slovácké šachové školy TJ Jiskra. Jelikož není v našem regionu mnoho sportovců, kterým se dostane cti reprezentovat naši republiku na světovém šampionátu, položili jsme Petrovi při jeho návštěvě v naší redakci několik otázek.

Jaké byly tvé šachové začátky?
Měl jsem velkou výhodu, že celá naše rodina hraje šachy. Můj taťka, který se stal také mojím prvním trenérem, je kandidát mistra, hraje za Zlín a hostuje ve Starém Městě. Také moje mamka je dobrá šachistka a šachy hraje i můj mladší brácha. Zatím jsem v domácím žebříčku ještě dvojka, ale přijde den .... Šachy jsem závodně začal hrát v Napajedlích, kde také bydlíme. Před dvěma lety jsem přišel na hostování do Starého Města, jelikož zde mají šachy lepší zázemí a také tradici. V současnosti se mé hostování již změnilo na přestup.

Co předcházelo tvé nominaci na MS?
Předpokladem účasti na MS bylo mé vítězství na mistrovství ČR v kategorii do 16 let, které se mi také podařilo. V této kategorii jsem hrál prvním rokem, takže můj titul byl jistě úspěchem, který budu moci v příštím roce ještě zopakovat.

Letošní MS ale není tvým prvním?
Jedu vlastně již na čtvrtou velkou akci. V roce 1994 jsem hrál na MS v Szegédu v Maďarsku s bilancí 21. místo ze 74 účastníků. V témže roce jsem byl i na ME ve Francii, kde jsem byl 19. z 38 hráčů. V roce 1996 to bylom pak MS ve Španělsku v kategorii do 14 let, kde jsem skončil z 93 startujících 37.

Jaké jsou tvé úspěchy na domácích šachovnicích?
V letošním roce jsem získal již vlastně svůj čtvrtý mistrovský titul, tentokráte v kategorii do 16 let. Doma mám dva tituly mistra ČR v kategorii do 12 let a jeden z kategorie do 14 let. Mimo mistrovské soutěže se zúčastňuji i velkých turnajů. Letos jsem skončil například na přeboru Moravy v Rýmařově jako třetí dorostenec. Hrál jsem také v Pardubicích, což je největší náš turnaj s mezinárodní účastí, na němž hrálo přes 1 000 hráčů. Já jsem skončil v druhé nejsilnější skupině v polovině startovního pole. Na mezinárodním turnaji v Plzni jsem byl nejlepší v kategorii do 16 let.

Které silné hráče jsi již porazil?
V loni na Vánoce jsem porazil na turnaji jednoho Rusa (MM), který měl ELO 2425. Z našich hráčů je to asi mé vítězství nad Frolíkem (ELO 2290). Moje ELO je podle dubnových tabulek 2064.

Zbývá ti kromě šachů čas i na jiné koníčky?
Mé zájmy jsou hlavně sport a vlastně vše, u čeho je pohyb. Rád si zahraju fotbal, basket, hokej ...

Chodíš do deváté třídy, co pak?
Zatím jsem se ještě nerozhodl. Ale vím, že bych se chtěl dostat na nějakou školu a chtěl bych dále pokračovat s šachem. Pozornost by měly dostat také cizí jazyky.

Zúčastníš se v letošním roce pouze MS, proč nejedeš také na ME?
U nás má mistr republiky možnost volby. Buď MS nebo ME. Já si vybral MS a druhý hráč z republiky pojede na ME. Zvládnout obě akce by bylo finančně neúnosné?

A co sponzoři?
Já mám hlavního sponzora Fatru Napajedla, přispívvají mi také Jiskra Staré Město a Slovácká šachová škola. No, a pak pochopitelně rodiče. Zájem sponzorů je hlavně o fotbal. Šachy, i když na vrcholové úrovni zatím tuto podporu nemají. Což je škoda.

Na MS jede s tebou i tvůj trenér?
Trenérem je můj otec, ale ... Kdepak, vstupuje do rozhovoru paní Bažantová, to by bylo příliš mnoho peněz. S Petrem jede ruský trenér Sergej Berezjuk, který hraje ve Frýdku - Místku. A společně ještě jedou dvě holky a jeden kluk. Mistrovství se hraje v kategoriích do 16 a do 18 let.

Jaké předpokládáš umístění?
Jelikož budu v kategorii do 16 let patřit k těm nejmladším, tak bych si přál skončit tak v polovině, což je asi kolem 45. místa. Rozpadem SSSR se úroveň MS značně zvýšila, protože každá republika bývalého sovětu má nyní možnost vyslat svého zástupce.

Jaký názor na Petra Bažanta má trenér Slovácké šachové školy Antonín Hrabec, jsme se zeptali jeho samotného:
Na Petrovi si cením jeho skromnosti. I když ve své kategorii již cosi znamená, přesto zůstává stále stejný. Další velkou jeho předností je jeho pracovitost. Samotný talent totiž nestačí. Každý, kdo dělá něco na úrovni, musí na sobě hodně pracovat, aby se udržel mezi elitou. Petr tyto vlastnosti má, a proto věřím, že se mezi nejlepšími neztratí. No, a poslední vlastnost, kterou má a která patří těm vyvoleným, je ctižádostivost dosáhnout dobrých výsledků. Na všech těchto Petrových přednostech mají jistě velkou zásluhu Petrovi rodiče, oba velmi silní šachisté.

Myslíte si, že v Petrovi vyrůstá nový Hráček?
Chtěl bych tomu věřit. Jelikož Zbyňka Hráčka velmi dobře znám, protože hrával za Jiskru Staré Město a jezdili jsme spolu po turnajích v celé republice, tak můžu porovnávat. Rozdíl mezi Zbyňkem a Petrem vidím v tom, že Zbyněk měl přece jen o něco větší talent, takže při stejné pracovitosti ta troška talentu bude Petrovi možná chybět. Já však věřím, že se mu jeho pílí podaří dosáhnout mnoha úspěchů.

Za rozhovor poděkoval Vojta Johaník.Ve středu na plochodrážní drama do Březolup
Již jen dva závody v naší nejvyšší plochodrážní soutěži scházejí do ukončení letošní soutěže. V předposledním závodě v Březolupech, který se pojede tuto středu 17. září v 16.00 hod bude velmi dramatickým sportovním zápolením, neboť situace se velmi zkomplikovala, zvláště o vícemistra až po sestupovou pozici. Po úterním závodě v Praze (Březolupy měly volno - mají o jeden závod méně) vede Olymp Praha s 23 body, před ZP Pardubice s 19 body, MITAS Březolupy 16 b., AK Slaný 12 b. a AK Plzeň 10 b. (za 1. místo 4 body, za 2. 3 body atd.). Březolupští plošináři bez nejlepšího hosta z Ruska Mandarši nastoupí pravděpodobně v této sestavě: Jarda Gavenda, Robert Král, trénovat začal po dlouhém zranění Vlastik Červenka, určitě by měl nastoupit maďarský reprezentant Norbert Magosi, dále jeden z bratrů Kubešových. Vše samozřejmě záleží na momentální formě jezdců, své určitě řekne i samostný trenér družstva Miloš Plzák.
Poslední závod se pojede za týden v Plzni, kde Pardubice či březolupští mají naději na vícemistra. Samozřejmě rozhodující bude právě výsledek z domácího oválu. Proto nezapomeňte příznivci motorismu přijít ve středu do Březolup na zajímavou plochou dráhu. Po ukončení závodu extraligy bude vybráno pět nejlepších jezdců, kteří se v dodatkové jízdě utkají o vítěze 20. ročníku Memoriálu Josefa Trojáka a vítěze Velké ceny MITASU.
AHFC Slovácká Slavia - FC Bohemians 0:4 (0:3)
Kunovice (JB) - Na pěkném trávníku stadionu Bělinka v Kunovicích domácím chyběl zraněný Korytář, Vaverčák a Sedlář. Poprvé dres Slovácké oblékl útočník David Mydlo z Krnova, který má povolené hostování do 30.12.97 a nehrál špatně, i přesto, že měl za sebou jeden trénink v Uh. Hradišti. Domácí přistoupili k mistrovskému utkání 6. kola se snahou o vstřelení prvního gólu a přinejhorším mysleli ma remízu. Favorizovaná Bohemka už v 5. po nastřelení břevna Niklem z 30 metrů však naznačila, že bude pro Slováckou kvalitním soupeřem. Ve 20. a 26. s nedůraznou hlavičkou a střelou Mydla si zkušený brankář Blažek lehce poradil. V úvodních minutách až do 37. bylo utkání vyrovnané v poli. Od 38. do 45., tedy v rozmezí necelých sedmi minut, hosté prakticky o svém vítězství rozhodli. Dvě krásné branky dal kapitán Novák a jednu Nikl.
Po změně stran Obermajer parádní střelou stanovil konečné skóre. V 53. střelu Sanytrníka golman Zubík stačil perfektně vyrazit a v 80. tentýž hráč branku ve vyložené šanci překopl. V 90. pohotově vypálil Buchta a Blažek míč vyrazil na roh. Bohemka byla rychlejší, její výkon se po získání dostatečného náskoku změnil ve fotbalovou exhibici. Slovácké nelze upřít snahu a bojovnost, ale byla v rozhodujících okamžicích pomalejší a v koncovce se po 540 minutách nedokázala střelecky prosadit a opět neuhrála ani bod. Vítězství hostů bylo naprosto zasloužené, protože byli lepší, disponují nesrovnatelně zkušenějším exligovým kádrem.
Branky: 38. a 40. Novák, 45. Nikl a 51. Obermajer. Řídil Kruliš z Kolína před 1100 platícími diváky. ŽK: 14. Nikl a 31. Petrouš.
Sestava Slovácké Slavie: Zubík - Kučera - Frýbort (46. Buchta), Řezník - Marx, Fryč, kpt. mužstva Minář, Štverka, Malůš - Mydlo, Lecián (46. Zlínský). Trenéři: P. Vařecha a J. Kusák.
V sobotu 20. září pojede Uh. Hradiště do Prostějova na LeRK, začátek v 16.30 hodin.SK Chmel Blšany - FC Synot St. Město 2:0 (1:0)
Blšany (Mil) - Protože blšanský celek hraje mistrovské zápasy v neděli dopoledne, jel FC Synot za svým soupeřem již v sobotu a cestou se zastavil na derby pražských S. Sluncem zalitý blšanský nádherný areál přivítal hosty, kterým v kádru chyběli zranění Zapletal a Švancara. V úvodu se hrálo převážně mezi šestnáctkami, ale pozorná obranná hra Starého Města neumožnila domácím dostat se k náporu a rozhodnout už v samém začátku.
Blšanští začali vystrkovat růžky až po půl hodině hry, a nejvíce zatápěl obraně rychlý Bittengel. Právě tento hráč ve 39. pronikl do vápna, jeho střelu stačil Krabec ještě vyrazit, ale proti Pešíkovému repete byl už bezmocný - 1:0. Po obrátce přešel FC SYNOT do větší aktivity a vytvořil si několik příležitostí. V 55. min. byl při hlavičkovém pokusu sražen Lysáček, ale sudí Jeřábek z Prahy jasnou penaltu odmítl. K další zteči velel neúnavný Hlahůlek, kterému výkonem sekundoval Vajda. Ten také spálil v 64. min. největší příležitost k vyrovnání, jenže míč mu na pravačku nesedl podle představ. Závěrečný tlak Starého Města byl už více méně platonický, a v poslední minutě korunoval výhru Blšan nejlepší druholigový střelec Béda Vrabec - 2:0. Staroměstští tak přerušili sérii neporazitelnosti v mistrovských zápasech a stalo se přesně po roce, kdy na Širůchu prohráli s juniorkou Olomouce v MSFL.
Branky: 39. Pešík, 90. Vrabec. ŽK: Jindra, Kuchař - Videmann. Rozhodčí: Jeřábek (známka 8) - Berka - Michl. Diváků 2000.
Sestava FC SYNOT: Krabec - Soldán (82. Palčík) - Bůžek, Vojtěšek - Štěrba, Hlahůlek, Videmann (86. Vacula), Lysáček, Vajda - Došek (75. Racek), Haspra. Trenér Komňacký.
Hlasy trenérů: Miroslav Beránek - Blšany: Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, což se ukázalo na hrací ploše. Hrál se dobrý kombinační fotbal, a po naší vedoucí brance jsme se zaměřili ve druhé půli už jen na defenzívu. Předtím jsme vyhrávali zápasy útočným pojetím, dnes jsme potvrdili, že i defenzivní pojetí ovládáme. Oporou byl opět Vrabec, a svůj výkon korunoval hezkým gólem.
Fr. Komňacký - FC SYNOT: Do Blšan jsme nejeli s přehnanými ambicemi. Chtěli jsme předvést dobrý fotbal, a uhrát přijatelný výsledek. V první půli jsme hráli dosti pasivně, gól v naší síti byl spravedlivým vyjádřením sil na hrací ploše. Po obrátce jsme převzali taktovku, ale nedůrazné zakončení nás připravilo o vyrovnání. Zde se nejvíce projevila neúčast nejlepšího střelce Švancary. Nemůžu říct, že bych byl s výkonem týmu nespokojený.
V sobotu 20. září přivítá FC SYNOT na Širůchu celek Ústí nad Labem, začátek 16.30 hod.FC Kunovice - TJ Biocel Vratimov 1:1 (1:1)
V mistrovském utkání 7. kola a ve střetnutí nováčků MSFL pro zranění chyběl mgr. Zajíček a Lysoněk. Od 78. se 800 divákům poprvé představil debutující Milan Suchý ze Slovanu Bratislava.
V 1. po rohovém kopu Soviše těsně minul branku kapitán mužstva Svoboda hlavou. V 9. se dostali ke slovu hosté, Sokol přihrál Banyácskimu, jehož střelu kryl brankář Skovajsík. V 10. prověřil formu golmana Polácha hlavičkující Vlk. Ve 14. z přímého trestného kopu Bardoň poslal míč vedle levé tyče do autu. V 19. rozjásal příznivce hlavou Vlk a Kunovjané se ujali vedení 1:0. Ve 33. po standartní situaci udělal chybu Svoboda a neobsazený Odstrčilík hlavičkou vyrovnal na 1:1. Ve 38. se po levém křídle prokličkoval Bobčík, přihrál před branku, a dobíhajícímu Klvaňovi chyběl pověstný krůček, aby zaznamenal gól do šatny. Po nástupu do II. poločasu ve 46. minutě po střele Soviše skončil míč na tyči a odrazil se do pole. Domácí pokračovali v nátlakové, útočné hře, ale bez brankového efektu. V 52. Soviš přiťukl míč do uličky Kopčilovi, jehož střelu stačil obránce tečovat na roh. V 54. tlak domácích sílil, měli místy výraznou převahu a po Sovišově trestňáku Polách robinzonádou vyboxoval míč na rohový kop.
Hosté, kteří se úspěšně bránili, a vše jim vycházelo, se v 67. vymanili z defenzívy, a po rychlém přechodu do útoku Hořínkem orazítkovali tyč. V 85. jejich hráč Kutal branku netrefil. V 90. minutě pěkně vypálil Suchý, ale golman Polách bravurně míč vyrazil za další roh. V téže minutě infarktového závěru se ocitl sám před bezmocným Poláchem Soviš, měl na kopačce vítěznou branku, avšak z vyložené pozice mířil podél celé svatyně do zázemí. Biocel vycházel z účinné obranné taktiky, byl bojovný, důrazný, rychlý a dá se říci, že to byl velmi dobrý soupeř, nepřipomínající ligového nováčka. Rozhodoval Gulajev z Uničova. ŽK: 86. Josefík - 21. Odstrčilík. Hlavním sponzorem byla firma David Co s.r.o. Mařatice, která spolu s Moraviafrost Kunovice a Videoblesk Karol Polák Kunovice věnovala do divácké tomboly celkem 11 hodnotných cen.
Sestava Kunovic: Skovajsík - Strakáč - Josefík, ing. Svoboda (46. Kopčil), Gabriel (75. Valčík) - Skopalík, Bičánek (78. Suchý), Bobčík - Klvaňa.
Trenér mgr. Ladislav Janský po utkání řekl: Ztratili jsme vítězství v domácím prostředí vlastní neschopností v útočné fázi. Místo aby nás vedoucí gól postavil na nohy, sami jsme soupeře dostali na koně, po Svobodově chybě po zbytečné standartní situaci. Přesto, že hráči byli připraveni na tyto situace z videozáznamu, nedokáží věci realizovat tak, jak si řekneme. Bohužel super šance Soviše (dvě) a Kopčila v síti neskončily. Remíza znamená další naši ztrátu v boji o střed tabulky.
V neděli 21. září 1997 Kunovice hrají v Krnově v 16. hodin. Odjezd je ve 12,30 hodin.
(JB)Fotbalové tabulky
II. liga
Č.Lípa - Ústí n.L. 3:1, Blšany - St. Město 2:0, Most - Vítkovice 1:0, Zlín - Karviná 1:0, Poštorná - Prostějov 1:0, Fr.-Místek - Třinec 1:1, Ústí n.L. - Chrudim 0:0, Přerov - Č.Lípa 1:0, Uh.Hradiště - Bohemians 0:4

	1.	Blšany		5	1	0	18:5	16
	2.	Přerov		5	1	0	7:0	16
	3.	Karviná		4	1	1	5:2	13
	4.	Poštorná	4	0	2	9:5	12
	5.	St. Město	3	2	1	14:8	11
	6.	Bohemians	3	2	1	10:4	11
	7.	Č.Lípa		3	0	3	8:9	9
	8.	Třinec		2	2	2	5:4	8
	9.	Chrudim		2	2	2	5:6	8
	10.	Zlín		1	4	1	5:5	7
	11.	Prostějov	1	3	2	6:6	6
	12.	Fr.-Místek	1	2	3	7:9	5
	13.	Most		1	2	3	2:5	5
	14.	Ústí n.L.	1	1	4	3:15	4
	15.	Vítkovice	0	1	5	2:9	1
	16.	Uh.Hradiště	0	0	6	0:14	0


MSFL
Ostrava B - Boby B 4:0, Uničov - Znojmo 4:1, Hranice - Kunovice 1:0, Vratimov - NH.Ostrava 0:0, Uh.Brod - Kyjov 2:4, D.Benešov - Zeman Brno 2:1, Olomouc B - Jihlava 1:1, Krnov - Ratíškovice 0:2, Boby B - Olomouc B 2:2, NH.Ostrava - Krnov 2:1, Ratíškovice - Uh.Brod 2:1, Zeman Brno - Ostrava B 1:4, Uničov - Hranice 0:1, Kyjov - D.Benešov 2:1, Znojmo - Jihlava 1:3, Kunovice - Vratimov 1:1

	1.	Ostrava B	6	1	0	23:7	19
	2.	NH. Ostrava	5	2	0	10:3	17
	3.	Ratíškovice	4	2	1	8:3	14
	4.	Hranice		3	4	0	5:2	13
	5.	Vratimov	3	2	2	10:8	11
	6.	Jihlava		3	2	2	12:14	11
	7.	D. Benešov	3	1	3	14:9	10
	8.	Olomouc B	2	3	2	14:13	9
	9.	Kunovice	2	3	2	9:8	9
	10.	Kyjov		3	0	4	11:14	9
	11.	Uničov		2	1	4	8:9	7
	12.	Krnov		2	1	4	10:12	7
	13.	Zeman Brno	1	3	3	9:12	6
	14.	Boby B		1	3	3	7:11	6
	15.	Uh.Brod		0	2	5	5:17	2
	16.	Znojmo		0	2	5	8:21	2


Divize D
D.Kounice - Brumov 3:1, Zlín B - Židenice 5:0, Prostějov B - Polešovice 2:3, Slavičín - Veselí 1:2, Třebíč - D.Němčí 3:1, Mysločovice - Svitavy 2:0, Trnava - Žďár n.S. 2:1, V. Pavlovice - Bystrc 2:1, Židenice - Prostějov B 5:1, D.Němčí - Veselí 1:0, Polešovice - Slavičín 2:3, Brumov - Mysločovice 0:1, Bystrc - Zlín B 1:0, Žďár n.S. - V. Pavlovice 3:1, Svitavy - Trnava 1:1, Třebíč - D.Kounice 2:0, Židenice - V. Pavlovice 2:2,

	1.	Polešovice	5	0	2	19:12	15
	2.	V. Pavlovice	4	2	1	12:9	14
	3.	Třebíč		4	1	2	10:8	13
	4.	Zlín B		3	2	2	10:6	11
	5.	Židenice	3	2	2	13:11	11
	6.	Brumov		3	1	3	12:10	10
	7.	Veselí		3	1	3	9:7	10
	8.	Bystrc		3	1	3	10:8	10
	9.	Mysločovice	3	1	3	6:5	10
	10.	D. Kounice	2	3	2	12:11	9
	11.	Žďár n.S.	2	2	3	13:13	8
	12.	Trnava		2	2	3	9:13	8
	13.	D. Němčí	1	4	2	7:13	7
	14.	Slavičín	2	1	4	7:13	7
	15.	Prostějov B	1	3	3	8:13	6
	16.	Svitavy		0	4	3	7:12	4


Župní přebor
Hluk - Hodonín 0:5 (0:4). Domácím nevyšel začátek utkání a už po třiceti minutách prohrávali 0:4, pak se hra vyrovnala, Hlučané si vytvořili i šance, ale štěstěna se k nim otočila zády. Příležitosti Frhaufa a Hubáčka zůstaly nevyužity. Branky za Hodonín Novotný a Repkovský po 2, Semotám. Rozhodčí Mařák, 150 diváků.
Újezdec - Hradčovice 0:5 (0:2). Hradčovičtí v podzimní sezoně bodují zatím jenom venku. V zápase byli jednoznačně lepší, prosadili se i střelecky, domácí podali podprůměrný výkon. Branky: Lux 2, Dýmal, Silný, Cakl. Rozhodčí Blahůšek, 200 diváků.
Velké Karlovice - Bojkovice 3:2 (1:0). V nervózním utkání domácí vedli už 3:0, hosté v závěru snížili na jednobrankový rozdíl. Branky: Orság, Mišún, Šulák - Hořák, Kolínek. Rozhodčí Kopecký vyloučil hostujícího Běhunčíka. 100 diváků.
Hulín - V. Otrokovice 4:0, Napajedla - D. Bojanovice 3:0, Bystřice p. Hostýnem - Kostelec 1:1, Mikulčice - Podlesí 6:0.
Tabulka střelců: 10 - Jaroš (Napajedla), 9 - Panák (Hulín), 6 - L. Urbánek (Mikulčice), Olša (Bystřice), Beňo (Podlesí), 5 - Novotný (Morkovice), Hořák (Bojkovice), P. Ondřejka (V. Karlovice).

	1.	Bystřice	6	1	0	23:8	19
	2.	Hulín		6	0	1	20:7	18
	3.	Napajedla	5	1	1	15:7	16
	4.	Kostelec	4	3	0	17:10	15
	5.	V. Karlovice	4	1	1	14:4	13
	6.	Morkovice	3	1	2	14:6	10
	7.	Mikulčice	3	0	4	13:10	9
	8.	Šardice		3	0	3	9:8	9
	9.	V. Otrokovice	2	2	3	11:12	8
	10.	Bojkovice	2	1	3	16:12	7
	11.	D. Bojanovice	2	1	4	8:16	7
	12.	Hluk		2	1	4	7:19	7
	13.	Hodonín		2	0	5	16:18	6
	14.	Hradčovice	2	0	5	14:23	6
	15.	Podlesí		2	0	5	11:25	6
	16.	Újezdec		0	0	7	7:30	0


I. A třída sk. B
Nedakonice - Prakšice 4:0 (2:0). Utkání dobré úrovně, domácí podali výborný, kolektivní výkon a zaslouženě zvítězili brankami Rainberka, Ondřeje, Cigoše a Juráška.
Vacenovice - O.N. Ves 2:0 (2:0). Hosté nestačili na dobře hrající vacenovské fotbalisty, jejichž výhra mohla být ještě výraznější.
Jalubí - SKP Zlín 2:2 (0:1). Domácí soupeře z konce tabulky podcenili a v závěru alespoň vyrovnali. Branky Jalubí Tichý a Bičánek.
Bzenec - Břestek 3:0 (2:0). Domácí získali rychle dvoubrankové vedení, které se ukázalo později jako rozhodující, hosté byli fotbalovější, vítězové zase důraznější před brankou soupeře.
Uh. Ostroh - Rohatec 2:3 (1:2). Utkání dobré úrovně, hosté byli rychlejší, výsledek odpovídá předvedenému výkonu na hřišti. Branky Ostrohu Hlůšek a Větříšek.
Kvasice - J. Otrokovice 4:2, Nedachlebice - Ždánice 3:0.

	1.	Kvasice		4	0	2	14:11	12
	2.	Nedachlebice	4	0	2	11:8	12
	3.	Nedakonice	3	2	1	13:8	11
	4.	Rohatec		3	2	1	13:12	11
	5.	Ždánice		3	1	2	11:9	10
	6.	O.N.Ves		3	1	2	9:9	10
	7.	Bzenec		3	0	3	10:6	9
	8.	Vacenovice	2	3	1	8:7	9
	9.	Břestek		3	0	3	11:12	9
	10.	J. Otrokovice	2	2	2	11:11	8
	11.	Jalubí		1	3	2	10:10	6
	12.	Uh. Ostroh	1	1	4	9:14	4
	13.	Prakšice	1	1	4	9:15	4
	14.	SKP Zlín	0	2	4	7:14	2


I. B třída sk. B
Boršice - Koryčany 3:0 (1:0). Ve slušně hraném utkání dobré úrovně zvítězili domácí zaslouženě, vytvořili si více brankových příležitostí. Branky: Ondrůšek 2, Kudela. Předehrávka: Boršice - Všetuly 3:1.
Strání - Malenovice 1:0 (1:0). Ve vyrovnaném utkání o výsledku rozhodl Grebík z pokutového kopu ve 38. minutě.
Mladcová - Jarošov 3:2 (0:0). Diváci se dočkali branek až ve II. poločase dramatického utkání. Hosté byli vedoucímu mužstvu soutěže vyrovnaným soupeřem, ujali se vedení brankou Bajaji, domácí pak otočili skóre, hostující Pálka v samém závěru dal druhou branku.
Lubná - Lůžkovice 0:1, Všetuly - Zdounky 1:0, Žeranovice - Prasklice 2:4, Morkovice B - Roštění 3:2.

	1.	Mladcová	5	1	0	16:7	16
	2.	Boršice		4	1	2	18:9	13
	3.	Všetuly		4	1	2	8:8	13
	4.	Prasklice	4	0	2	13:9	12
	5.	Strání		4	0	2	16:12	12
	6.	Koryčany	3	1	2	13:7	10
	7.	Roštění		3	1	2	9:8	10
	8.	Lůžkovice	3	0	3	8:14	9
	9.	Zdounky		2	1	3	12:6	7
	10.	Malenovice	2	1	3	9:9	7
	11.	Jarošov		1	2	3	10:12	5
	12.	Žeranovice	1	2	3	5:15	5
	13.	Lubná		1	0	5	6:18	3
	14.	Morkovice B	0	1	5	7:16	1


I. B třída sk. C
Mutěnice - Zlechov 2:0 (0:0). Ve vyrovnaném utkání měli hosté více střeleckých příležitostí, ale branky dávali v 50. min. střídající domácí Špéra, hosté se snažili vyrovnat, ale domácí Joch v 90. pečetil vítězství.
Tupesy - Vřesovice 4:3. Dramatické a zajímavé utkání, ve kterém domácí zlepšeným výkonem po změně stran strhli vítězství na svou stranu. Branky Zámečník, Matoušek M. 2, Duda.
Milotice - H. Lhota 3:0, M. Písek - Dubňany 2:3, Vracov - Kněždub 0:2, Žarošice - Kyjov B 0:1, Velká n. Vel. - Strážnice 1:1, výsledek 4. kola Vracov - Vřesovice 0:0.

	1.	Kněždub		5	0	1	16:5	15
	2.	Tupesy		4	1	1	14:12	13
	3.	Kyjov B		4	0	2	18:11	12
	4.	Milotice	3	2	1	12:8	11
	5.	Vřesovice	3	1	2	17:10	10
	6.	Žarošice	3	1	2	10:9	10
	7.	Hroz.Lhota	3	1	2	6:5	10
	8.	Mutěnice	3	0	3	10:8	9
	9.	Vracov		3	0	3	10:11	9
	10.	Velká n.V.	2	1	3	12:10	7
	11.	Dubňany		1	3	2	5:10	6
	12.	Zlechov		1	1	4	5:13	4
	13.	M. Písek	1	0	5	9:24	3
	14.	Strážnice	0	1	5	7:15	1


Okresní přebor
H. Němčí - Březolupy 0:0. Rychlé a pohledné utkání, ve kterém domácí nastřelili 1x tyč a 2x břevno. Vítěznou branku se jim však nepodařilo dát a hosté utrpěli remízu. Před 120 diváky řídil Hůlka z UH.
Slavkov - Bílovice 6:0 (3:0). Domácí nepustili hosty k vážnější akci a po drtivé převaze zaslouženě zvítězili. Domácí brankář Černota udržel již 3 zápasy čisté konto. Branky Machálek 4, Zámečník 2. 80 diváků, řídil Bednařík z Prakšic.
Ořechov - Kudlovice 2:1 (1:0). V průměrném utkání, které sledovalo 120 diváků, byli střelecky úspěšnější domácí. Branky Kaňovský, ing. Trlida - Štulíř. Řídil Šťastný z UH.
Buchlovice - D. Němčí 3:2 (3:1). Domácí se po dvou bezbrankových remízách konečně chytili střelecky, mohli dát i více branek, ale v závěru se strachovali o výsledek. Branky B. Marek 2, J. Marek - Šumšal, Macků. 120 diváků, řídil Vaculík z Vřesovic.
Vlčnov - Hluk B 3:2 (1:0). Zasloužené vítězství domácích, jejichž všechny branky dal R. Mikulec, za hosty Křápek a Vaculík. Sledovalo 50 diváků, řídil Melichárek z Nedachlebic.
O. Lhota - Šumice 6:3 (3:2). Vyrovnané utkání, ve druhém poločase se hosté dopouštěli hrubých chyb, kterých domácí využili a zaslouženě zvítězili. S přehledem řídil Ujčík z Uh. Hradiště, 120 diváků. Branky Chalupa, Křápek, Ratajský, Hyrák, Opletal, Hanáček, za hosty Sviták, Polášek a Hanák.
Slovácká Slavia B - Nivnice 1:2 (1:1). V I. poločase byli lepší hosté, ve II. domácí, i když hráli o deseti hráčích. Branky: Pauřík - Pražan, Bortl. Řídil Pavelčík ze Slavkova, sledovalo 80 diváků.

	1.	Slavkov		6	0	0	25:4	18
	2.	Buchlovice	3	3	0	13:6	12
	3.	Ostr. Lhota	3	3	0	16:10	12
	4.	Březolupy	3	2	1	15:11	11
	5.	Sl. Slavia B	3	1	2	11:10	10
	6.	Ořechov A	3	1	2	11:10	10
	7.	Vlčnov		3	0	3	11:12	9
	8.	Šumice		2	2	2	14:17	8
	9.	Kudlovice	1	2	3	8:12	5
	10.	H. Němčí	1	2	3	5:10	5
	11.	D. Němčí B	1	2	3	12:18	5
	12.	Hluk B		1	1	4	7:10	4
	13.	Nivnice		1	1	4	8:14	4
	14.	Bílovice A	1	0	5	4:16	3


III. třída sk. A
Mistřice - Topolná 1:3, Medlovice - Huštěnovice 5:2, Košíky - Kněžpole 0:1, Traplice - Slovácko 6:0, Osvětimany - Babice 3:3, Sušice - Kostelany 3:1, Huštěnovice - Topolná 2:0

	1.	Traplice	4	2	0	19:6	14
	2.	Kněžpole	4	1	1	8:3	13
	3.	Osvětimany	3	1	2	15:9	10
	4.	Sušice		3	1	2	11:10	10
	5.	Medlovice	3	0	3	16:13	9
	6.	Topolná		3	0	2	7:6	9
	7.	Košíky		3	0	3	9:10	9
	8.	Babice		2	2	2	11:10	8
	9.	Mistřice	2	0	4	8:14	6
	10.	Huštěnovice	1	2	3	7:14	5
	11.	Kostelany	1	1	3	7:13	4
	12.	Slovácko	0	2	4	7:17	2


III. třída sk. B
Podolí - Suchá Loz 0:1, Havřice - Drslavice nehlášeno, Pitín - Boršice u Bl. 2:0, Korytná - Hradčovice B 5:1, Bystřice - St. Hrozenkov 1:2, Přečkovice - Bánov 2:2

	1.	Korytná		5	1	0	14:5	16
	2.	Pitín		5	0	1	18:4	15
	3.	Bánov		3	1	2	14:8	10
	4.	Havřice		3	1	0	5:2	10
	5.	Drslavice	2	2	1	10:7	8
	6.	St. Hrozenkov	2	2	1	8:7	8
	7.	Suchá Loz	2	1	3	5:12	7
	8.	Přečkovice	1	3	2	10:12	6
	9.	Boršice u Bl.	1	1	4	5:9	4
	10.	Podolí		1	0	5	9:15	3
	11.	Hradčovice B	0	3	3	8:16	3
	12.	Bystřice	0	1	4	2:12	1
/pre>IV. třída sk. A
Ořechov B - Boršice B 1:2, Popovice - Částkov 7:1, Jankovice - Jalubí B 0:4, Zlámanec - Mařatice 1:0, Mařatice - Jankovice 1:4

	1.	Jalubí B	5	0	0	25:1	15
	2.	Popovice	4	1	1	14:11	13
	3.	Boršice B	4	0	1	10:10	12
	4.	Zlámanec	3	0	3	9:10	9
	5.	Bílovice B	3	0	2	9:12	9
	6.	Jankovice	2	0	3	14:11	6
	7.	Ořechov B	1	1	2	4:5	4
	8.	Mařatice	0	0	5	1:13	0
	9.	Částkov		0	0	5	4:17	0www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund