Číslo: 40
06.10.1997
Článků: 43

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Bratránci Kusáci oporou reprezentace
JAROSLAV TOMAŇA JE JEDENÁCTÝ V EVROPĚ
Ligoví volejbalisté zahajují
FC Vítkovice - Slovácká Slavia 1:0 (1:0)
FC SYNOT St. Město - 1. FC Brmmer Česká Lípa 3:1 (2:0)
FC MSA Dolní Benešov - TJ Kunovice 6:2 (4:2)
ČSK Uh. Brod - Unex Uničov 1:0 (0:0)
Fotbalové tabulky

Bratránci Kusáci oporou reprezentace

Pavel Kusák - olympijská naděje z Ostrožské Nové Vsi. Dvakrát čtvrtý na singlkajaku. - FOTO: vp
Račice (vp) - Bratranci Bohumil a Pavel KUSÁKOVI spolu s Jakubem HIRŠEM z oddílu kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves reprezentovali Českou republiku s dalšími vodáky na regatě olympijských nadějí v Račicích. Na závodní dráze pod Řípem se mimo mladých kanoistů, kajakářů a kajakářek ve věku od 15ti do 17ti let představili Slováci, Němci, Poláci, Maďaři a Chorvati. Novovešťané sice na medaili nedosáhli, ale oba KUSÁCI patřili k oporám národního týmu. 15ti letý kajakář Pavel KUSÁK získal na 500 metrové trati čtvrté místo. K zisku kýžené medaile mu chybělo jen půl sekundy! Vítězem tohoto závodu ročníku 82 se stal německý závodník Junghans. Na dvojnásobné trati dojel Pavel také čtvrtý, ale s větším odstupem na medailovou pozici. Spolu s děčínským PAZDERKOU na deblkajaku sedmý (500) a osmý (1000m). Stejné umístění, ale v opačném pořadí - 7.na 1000m, 8.na 500m, zajel také ve čtyřkajaku, kde seděl i jeho oddílový kolega Bohumil KUSÁK, drahelický VĚTROVSKÝ a JIRAS z KVS Praha.
15ti letý Pavel KUSÁK momentálně studuje v Praze, kde také trénuje. Stále však obléká dres Ostrožské Nové Vsi. Juniorský reprezentant Bohumil KUSÁK, finalista letošního mistrovství světa juniorů ve finském LAHTI, absolvoval velmi vyrovnané finále na 500 metrů. Ještě před dojezdem do cíle bojoval o bronzovou medaili. Nakonec byl předstižen dvěma závodníky a skončil na šestém místě. Vítězem tohoto závodu sedmnáctiletých kajakářů se stal úspěšný polský reprezentant GLAZEWSKI. Na deblkajaku startoval Bohumil KUSÁK s pražským JIRASEM. Na kilometru dojeli sedmí, v rozjížďce na poloviční trati byli diskvalifikováni za nepovolenou jízdu na vlně soupeřově lodi (přiblížili se příliš blízko k okraji dráhy, k lodi jedoucí před nimi).
Třetím novoveským zástupcem v reprezentačním výběru pro tuto soutěž byl šestnáctiletý kanoista Jakub HIRŠ. Jeho nejlepším výsledkem bylo sedmé místo na čtyřkánoi, kde mimo něj pádloval plzeňský KONDER, HELLER z Dukly Praha a BRDEK ze Sokola pražského. Tohoto výsledku dosáhla čtveřice na 500 metrové trati. S kojetínským JANOUŠKEM v závodě deblkánoí dojel Jakub osmý a devátý (1000 a 500m). HIRŠ, letošní vícemistr republiky, trénuje v jihočeském Suchdole a Veselí nad Lužnicí. Podobně jako Pavel KUSÁK však reprezentuje Ostrožskou Novou Ves.
Znojemská odchovankyně ČAJKOVÁ (nyní USK Praha) zajela spolu se svou klubovou kolegyní PÁNKOVOU páté místo na deblkajaku (500m).
V pořadí národů obsadila Česká republika páté místo, zvítězily olympijské naděje z Německa. Nejlepším umístěním naší reprezentace je bronzová medaile čtyřkánoe MORA (Slávia Praha), PABYŠKA (Jablonec), KAFKA a MUSIL (KVS Praha) na 1000 metrů. V příštím roce by se tato soutěž měla uskutečnit v Bratislavě na Zlatých Pískách.JAROSLAV TOMAŇA JE JEDENÁCTÝ V EVROPĚ

Tomaňa ve svém ASW-15 krátce před startem na ME. - FOTO M. Rajnoch
Je to právě rok, co Dobrý den, Slovácko otisklo několik článků, v nichž hodnotilo kunovické plachtění a mimo jiné objevilo novou naději Jaroslava Tomaňu, který se po raketovém postupu v prvních sezónách svého výkonného létání, nominoval do juniorské reprezentace. Dnešní reportáž Dobrému dnu poskytl již držitel 11.postu z Mistrovství Evropy juniorů v bezmotorovém létání.
Do Německa jsme odjeli 6.srpna z letiště Křižanov. Celou výpravu tvořilo 6 automobilů s transportními vozy. Vzdálenost 860 km mezi Uh.Hradištěm a letištěm Musbach jsme ujeli asi za 12 hodin. Kompletní česká výprava se skládala z šesti závodníků. Otrusina Jan, Kočí Martin a Tomaňa Jaroslav v třídě klubové, a tři závodníci, kteří soutěžili ve třídě standartní - Trnka Jiří, Tichý Petr a Kučírek Radek.Každý ze závodníků měl sebou jednoho až dva pomocníky, kteří zajišťovali pozemní zabezpečení. Dále českou výpravu tvořil kapitán týmu Otrusina Antonín a stevard Vach Jaroslav.

Jak na Vás zapůsobil Musbach ?
Malebná vesnička nedaleko města Freudenstadt. Letiště se nacházelo nad Musbachem na mírném kopci. Jeho profil byl dosti hrbolatý, což způsobovalo značné problémy při startu. Po příjezdu jsme se ubytovali v kempu.Celá česká výprava nocovala ve stanech, a tak jsme vytvořili jeden velký tábor, který se skládal asi z 10 stanů.

Zahraniční kolegové Vaše stanoviště nerozšířili?
Na závodech v ČR všichni závodníci vystupují jako jedna velká parta, na vyšších zahraničních soutěžích je to trochu jinak.Každý stát se prezentuje jako jeden tým, ale i tak jsme navázali dobré kamarádské vztahy s jinými týmy.V neletových dnech, kterých naštěstí moc nebylo, jsme pořádali sportovní utkání mezi ČR a zbytkem Evropy. Pro vysvětlenou, naše výprava patřila mezi nejpočetnější výpravy, a tak jsme byli schopni postavit jak fotbalové, tak i volejbalové družstvo pouze z členů naší výpravy. Zahajovací ceremoniál byl pojednán ve velkém stylu. Zahájení probíhalo na radnici a náměstí města Freudenstadt. Starosta města zahájil otevírací ceremoniál slavnostním projevem, a potom se jednotlivé země prezentovaly v průvodu po náměstí. Na náměstí bylo postaveno velké pódium, na které vystoupili vlajkonoši a předseda FAI zahájil Mistrovství Evropy juniorů v plachtění 1997.Této soutěže se zúčastnilo 75 závodníků z 21 států Evropy.

Pak se tedy začlo závodit. Jak si stáli naši junioři?
Před závodem byly dvě tréninkové disciplíny, v kterých jsme se seznámili s letištěm, otočnými body a okolím. Vlastní závod byl zahájen 11. srpna první disciplínou. Během závodu jsme nalétali 10 disciplín, tj. asi 55 letových hodin a 3100 km. Do těchto závodů vstupovali jako favorité domácí závodníci, kteří jednoznačně své postavení potvrdili a obsadili první tři pozice v klubové i standartní třídě.Dále za horké favority byli považováni Francouzi, kteří na letišti Musbach měli několik letních soustředění. Nejblíž k nejlepšímu umístění během závodů měl Jiří Trnka, když po 5 disciplíně byl na čtvrtém místě a já na místě sedmém v klubové třídě.

Takže ses pohyboval mezi Evropskou elitou ?
Začátek závodu mně celkem vyšel. Potom však přišla šestá disciplína, která nedopadla podle mých představ a já se propadl na 12 místo. Během dalších 3 disciplín jsem se dotáhl na 10 místo a na 8 pozici mi chybělo 80 bodů, což není tak velká ztráta.Proto jsem se rozhodl v posledním letu zvolit riskantnější taktiku, která příliš nevyšla a skončil jsem na 11. místě.

Tomaňa je jedenáctý v Evropě ! Jak Ti zní v uších tato věta ?
Kdyby mně někdo tento výsledek nabídl před odjezdem do Německa, bral bych ho za velký úspěch. V konkurenci ME a se svými zkušenostmi, které se nedají srovnat s Němci nebo Francouzi, si myslím, že je to docela dobrý výsledek. Ale já sám doufám, že na příštím šampionátu to bude lepší. K tomuto výsledku mně dopomohl hlavně Aeroklub, který mi vytváří zázemí pro hodnotný trénink a největší částí se podílí na mých sportovních výsledcích. A dále firmy, které mne finančně podpořili a já se mohl zúčastnit ME. Tímto bych chtěl poděkovat firmě PEQ a.s.,Bance Haná a panu Matouškovi, který je provozovatelem letounu C-172 v AK Kunovice. I na těchto firmách leží velká část mého umístění. Letošní plachtařská sezóna je za námi, z Evropského mistrovství jsi jistě ještě plný dojmů.

Co bude dál ? Čas běží, blíží se nový rok, a jaro 98.
Nejdůležitější soutěž pro mne bude ME mužů, kterého se snad zúčastním. Opět budu také obhajovat nominaci do reprezentačního družstva na Mistrovství ČR juniorů. V těchto dnech jsem dokončil závěrečnou zprávu s fotodokumentací pro sponzory. Doufám, že 11. místem na Evropském šampionátu, jejich důvěru nezklamu.

Plachtění je krásný, avšak neznámý sport. Co by se dalo udělat pro jeho zviditelnění ? Jak se vůbec mladý člověk může stát plachtařem ?
Slovácký Aeroklub Kunovice pořádá každý víkend, a v letních měsících i během týdne, vyhlídkové lety i na větroních. Přál bych každému, aby přišel do Aeroklubu a seznámil se s tímto zajímavým sportem v podobě vyhlídkového letu. Aby se alespoň nachvíli stal opeřencem, který dovádí na modré obloze. Masová komerční medializace by byla mnohem komplikovanější, tedy i nesrovnatelně nákladnější, než je tomu například u Skydivingu, Skysurfingu či jiných paradisciplínách. K tomu ještě svého bose plachtění nenašlo. Pro zájemce o bezmotorové létání byl 4.října otevřen kurz, který již probíhá v prostoru Aeroklubu, a každý, kdo má zájem se může přihlásit. Tento kurz bude probíhat každou sobotu během zimního období v prostoru AK Kunovice.

Děkujeme za rozhovor a přejeme Tobě a celému plachtění hodně dalších úspěchů a přívětivé nebe.
-vso-Ligoví volejbalisté zahajují
St. Město (PS) - Po vrcholech letošní volejbalové sezóny - ME mužů i žen, zahájí volejbalisté ve svých mateřských klubech ligové soutěže. Letošní nejvyšší soutěž bude hrána s označením extraliga (loni M1A) a druhá nejvyšší soutěž 1. liga (loni M1B). Na poslední chvíli došlo k přeskupení družstev: z extraligy se odhlásil SCHENK Brno a na jeho místo postoupil VO Příbran. Soutěž 1. ligy bude mít 10 účastníků: St. Město, Stonava, MFF Praha, Předklášteří, Perštejn, Tábor, Č. Třebová, nováčkové Jablonec a Náchod, a místo Příbrami zařazená Poštorná.
V kádru volejbalistů VSK St.Město došlo k výraznému omlazení: odešel nahrávač T. Malčík do Armaturky Myjava a Tonda Kostík bude v 1. části soutěže hrát za béčko VSK v oblastním přeboru. Přišli nahrávači Libor Kamler (20 let) z UP Olomouc a Zbyněk Hrabina (20 let) ze S. Hošťálková. Dále přišli smečař David Erman (19 let) z UP Olomouc a blokař Jan Zábranský (23 let) z UP Olomouc.
V přípravě mužstvo absolvovalo několik turnajů a přátelských zápasů se střídavými úspěchy. V konfrontaci s budoucími soupeři sehrálo vyrovnaná utkání a seznámilo se s novými posilami těchto klubů: ve Stonavě budou hrát bývalí vítkovičtí hráči Provazník, Gřonka a Holčapek a dále Klár z Č. Třebové, v Předklášteří hráči ze Schenku Fabikovič, Pavlík, Bartoň, Sekanina a Grn, v Poštorné Chromý a Goldhanner ze Zlína. Je zřejmé, že posílená mužstva budou bojovat o nejvyšší mety. Sportovní cíle omlazeného celku VSK jsou po loňském maximu (2. místo v M1B a tedy celkově 10. místo v ČR) trochu skromnější, mužstvo se cítí na umístění ve středu prvoligové tabulky.
Důležitou podmínkou dobrých sportovních výsledků je ekonomické zabezpečení provozu klubu. Loňský hlavní sponzor ligového mužstva - SAS, a. s. Uh. Hradiště z různých důvodů smlouvu nedodržel a v současné době má a. s. nového vlastníka. Na sponzoringu VSK se tak bude podílet řada podnikatelských firem, kterým není lhostejný vztah ke sportu a jmenovitě nejlépe umístěnému kolektivu v ČR z regionu UH v loňské sezoně. Jedná se o firmy, které se na činnosti klubu podílejí formou reklamy - konkrétně Tradix s. r. o. St. Město, KB Uh. Hradiště, Araver a. s. St. Město, Šopík KT Uh. Hradiště, Madis s. r. o. St. Město, Izolfa s. r. o. St. Město, Unikov s. r. o. Uh. Hradiště, Plastmont s. r. o. St. Město, SEADD s. r. o. St. Město a další. Hlavním sponzorem, s jehož logem budou hrát volejbalisté ligové zápasy je firma HARDMAN s. r. o. Uh. Hradiště.
V následné volejbalové sezóně přejeme volejbalové partě naplnění jejich sportovních cílů a sportovním příznivcům hodně radosti z výsledků volejbalistů.
V prvním utkání přivítají volejbalisté Starého Města v pátek 10. 10. 1997 od 18.00 hodin mužstvo MFF Praha a v sobotu 11. 10. pak volejbalisty Perštejna. Zveme všechny příznivce do sportovní haly na Širůchu na prvoligový volejbal.FC Vítkovice - Slovácká Slavia 1:0 (1:0)
Vítkovice (MA) - Domácí začali utkání za šera náporem, z kterého dokázali vytěžit dva rohové kopy. Ve 4. zahrávala Slovácká trestný kop na hranici pokutového území, ale míč byl rozehrán do zdi. V 6. akce po ose Malůš - Korytář - Minář a Sedlář skončila neúspěchem. V 8. Frýbort fauloval domácího Třasáka, ale následný trestný kop domácím vedení nepřineslo. Pak se hra vyrovnala. V 19. zahrával první rohový kop Slovácké Fryč a Sedlář mířil nepřesně do autu. Ve 22. nešťastně inkasovali hosté první a rozhodující branku, kdy tečovaná střela Karase skončila v opačném rohu, než skákal brankář Zubík. Ve 31. se blýskl Zubík, když kryl nebezpečnou hlavičku Langera. Ve 42. domácí Černín srazil zezadu unikajícího Mydla, ale rozhodčí Řehoř tetno zákrok potrestal pouze žlutou kartou. Z následujícího trestního kopu trefil Minář v první vážné akci Slovácké pouze náruč brankáře Axmanna. Před koncem poločasu ve 44. vítkovický Bartoš po rohu střílel hlavou, ale mířil těsně vedle.
V 68. rozehrával trestný kop Štverka, ale míč skončil těsně vedle pravé tyče Axmannovy branky. Podobně skončil a o 5 minut později i střela Dombiho. Pět minut před závěrečným hvizdem nastal před brankou Vítkovic závar, čehož nedokázala Slovácká k vyrovnání využít, a střela byla sražena vedle branky. Rozhodčí Řehoř Petr - Havlíček, Marada. ŽK Slovácké Frýbort, Řezník a Mydlo.
Sestava Slovácké: Zubík - Frýbort, Beníček, Szkibik, Korytář, Řezník, Sedlář, Minář, Mydlo, Fryč, Malůš. Náhradnící: Štverka, Dombi, Kučera, Lecián a brankář Sedláček.
Sportovní manažer A. Macháček po utkání řekl: Šanci dostali mladí hráči i ze staršího dorostu a určitě nezklamali. Co bude dál, uvidíme v dalších následujících šesti zápasech.
Příští kolo hraje Slovácká v Kunovicích derby se Zlínem od 16 hodin.FC SYNOT St. Město - 1. FC Brmmer Česká Lípa 3:1 (2:0)
St. Město (JOH) - V sobotu na Širůchu nastoupili hráči St. Města proti 8. celku druholigové tabulky nejen bez zraněného Videmana, ale také po střevní epidemii, která postihla během týdne osm hráčů základního kádru. V úvodu utkání si domácí vytvořili mírnou územní převahu, kterou korunoval v 15. minutě Švancara brankou z malého vápna, když zachytil střelu Lysáčka a bombou pod břevno nedal hostujícímu golmanovi šanci. Ve 26. minutě se dostal na hranici šestnáctky k míči Haspra a jeho parádní střela břevno - zem - břevno - zem, znamenala vedení Synotu 2:0. Po této brance se čekalo, že domácí soupeře smetou z hrací plochy, avšak nestalo se tak. Hráči zřejmě pod vlivem snadného vedení polevili v tempu a v poslední minutě prvého poločasu, v době, kdy rozhodčí se již připravoval k poločasovému hvizdu, fauloval Vojtěšek ve vápně hostujícího hráče a byl z toho pokutový kop. Štěstí však stálo na straně domácích, neboť střela Vinše pouze orazítkovala břevno staroměstské branky.
Ani druhý poločas nezačal ze strany domácích nijak přesvědčivě. Hráčům scházelo nasazení a jejich pověstná bojovnost. V 60. minutě pak přišla chyba Bužka, který tak dlouho otálel s odkopem, až o míč přišel a hostující Hapiak jej dělovkou poslal za záda golmana Ondrůška - 2:1. Další velkou šanci hostů měl v 80. min. Juriček, který však nedokázal z malého vápna skórovat. Stejně tak se vedlo o minutu později, s velkým nasazením hrajícímu domácímu Zapletalovi. To, že fotbal je parádní hra, předvedla až v 87. minutě dvojice Hlahůlek - Racek, když velké sólo Hlahůlka zakončil v pádu střelou hlavou střídající Racek a stanovil tak konečné skóre utkání na 3:1 pro FC Synot.
Branky: Švancara, Haspra, Racek - Hapiak. ŽK: Soldán, Vojtěšek, Racek - Brml, Machač, Smola, Ladra, Kronďák, Juriček. Rozhodčí: Bičan - Kruliš, Hojsík. Diváci 1760.
Sestava FC SYNOT: Ondrůšek - Soldán - Štěrba (78. Kaizar), Bůžek, Vojtěšek - Vajda, Hlahůlek, Lysáček, Haspra - Došek (1. Zapletal), Švancara (84. Racek). Trenér F. Komňacký.
Po utkání řekli: trenér hostí Zdeněk Peclinovský: Domácí vyhráli zaslouženě, branky jsme bohužel dostali po našich chybách. Mám však pocit, že první gól padl z ofsajdu. Jinak je porážka pro nás dost krutá.
Trenér domácích František Komňacký: Před utkáním jsme měli značné zdravotní problémy. Za stavu 2:0 jsme si začali koledovat o branku, kterou nakonec soupeř taky dal. S vítězstvím jsem však spokojený.
V sobotu 11. 10. zajíždí Staré Město na hřiště FK Chrudim, začátek utkání je v 10.15 hodin.FC MSA Dolní Benešov - TJ Kunovice 6:2 (4:2)
Benešov (JZ) - V utkání, ve kterém se střetlo deváté s desátým mužstvem tabulky MSFL, se očekával velký boj. I když v úvodu utkání byli častěji u míče hráči Kunovic, přesto to byli domácí, kteří otevřeli skóre již v 7. minutě brankou z trestného kopu - 1:0. V 18. minutě byl ve vápně domácích faulován Kopčil a z nařízené penalty Soviš nezaváhal a vyrovnal na 1:1. V 25. uvolnil Suchý Kopčila, na jehož centr si naběhl Klvaňa a hlavou poslal Kunovice do vedení - 1:2. O dvě minuty později se dostal do vyložené šance Soviš, avšak golmana domácích nepřekonal. V 32. stálo naopak štěstí při Máčalovi v brance hostí, když střela domácích skončila na břevně jeho svatyně. Ve 33. se však domácí Malecký již nemýlil a z trestného kopu vyrovnal na 2:2. Když běžela 42. minuta, k míči se dostal po chybě obrany Kunovic Grigarčík a jeho padáček skončil za zády Máčaly - 3:2. Ještě v poslední minutě prvního poločasu zastavil Svoboda útok domácích faulem a z nařízené penalty stanovil poločasové skóre 4:2 domácí Bedřich.
I když si i po přestávce vytvářeli hosté gólové šance, přesto to byli již pouze jen domácí, kteří skórovali. Nejdříve v 76. minutě po standartní situaci a chybě celé kunovské obrany zvýšil Nezmar na 5:2 a deset minut před koncem po skvělé kombinaci celého útoku Benešova pečetil Komárek na konečných 6:2.
Branky: Malecký 2, Grigarčík, Bedřich, Nezmar, Komárek - Soviš, Klvaňa. Rozhodčí: Procházka - Holý, Galgonek.
Sestava Kunovic: Máčala - Strakáč - Josefík (46. Žák), Svoboda, Gabriel (70. Vlk) - Kopčil, Skopalík, Soviš, Bobčík - Suchý, Klvaňa. Trenér: Ladislav Jánský.
Po utkání generální manažer Kunovic Jiří Cochlar řekl: S takovým přístupem se nedá vítězit. Jestliže nepromněníme ani ty nejvyloženější šance, pak nemáme v této soutěži nárok na výhru. Hráči si musí uvědomit, že jen vítězství dělají sponzory, kteří pak přináší peníze do fotbalové pokladny.ČSK Uh. Brod - Unex Uničov 1:0 (0:0)
Uh. Brod (JK) - V 9. kole zavítal do Uh. Brodu na stadion U Olšavy omlazený celek Unexu Uničov pod vedením trenéra Alexandra Bokije, který získal v podzimní části 10 bodů. Broďané zatím mají 3 remízy ze hřišť soupeřů. Po dobrém výkonu a bezbrankové remíze minulý týden v Kunovicích již chtěli konečně doma zvítězit. V týdnu byl odvolán trenér Antonín Jurča a jeho místo zaujal Václav Cahyňa jako hrající trenér. V dresu domácích se po půlroční přestávce, zaviněné zraněním, objevil Vašek Tomeček, který to již zkusil v Kunovicích. Do mužstva se podvojně vrátil také Marek Boďa a nevedl si špatně. Domácí se snažili přehrát soupeře a vstřelit potřebný gól. Blízko k tomu měl Martin Kočica ve 27. min., jeho prudká střela jen těsně minula Čiklovu branku. Hostům zase zlikvidoval nebezpečný sólový nájezd domácí brankář Martínek v 37. min.
Po bezbrankovém poločase domácí zabojovali, avšak jejich gól ve 46. min. nebyl pro ofsajd uznán. V 55. min. byl hostům vyloučen za faul hráč Vaníček. Početní převahu se domácím podařilo využít v 73. min., kdy Čapka střelil vítězný gól a Broďané si po roce připsali vítězství na domácím hřišti.
Branka 73. min. Čapka, hl. rozhodčí Prokop Jan ze Zlína. Vyloučení: 55. min. Vaníček (Uničov). ŽK - Chlachula, Kociňák - Flanderka. 350 diváků.
Sestava ČSK: Martínek, Cahyňa, Kociňák, Ferenc, Boďa, Mahdalík (78. Brnka), Kočica, Chlachula, Tomeček, Antl (85. Němčický), Čapka. Trenér mužstva Cahyňa Václav.
V příštím kole zajíždí ČSK k utkání do Hranic.Fotbalové tabulky
II. liga
Chrudim - Most 3:0, Prostějov - Blšany 2:0, St. Město - Č.Lípa 3:1, Vítkovice - Uh.Hradiště 1:0, Bohemians - Ústí n.L. 2:0, Zlín - Poštorná 0:0, Třinec - Přerov 0:0, Karviná - Fr.-Místek 0:1

	1.	Blšany		7	1	1	23:8	22
	2.	Karviná		6	1	2	11:3	19
	3.	St. Město	5	3	1	20:9	18
	4.	Přerov		5	3	1	8:4	18
	5.	Chrudim		5	2	2	15:9	17
	6.	Bohemians	5	2	2	15:9	17
	7.	Poštorná	5	1	3	13:7	16
	8.	Třinec		3	3	3	8:6	12
	9.	Č.Lípa		4	0	5	13:16	12
	10.	Fr.-Místek	3	2	4	10:11	11
	11.	Prostějov	2	4	3	9:8	10
	12.	Zlín		1	6	2	5:6	9
	13.	Vítkovice	2	1	6	5:13	7
	14.	Most		1	3	5	3:10	6
	15.	Ústí n.L.	1	1	7	4:23	4
	16.	Uh.Hradiště	0	1	8	1:21	1


Župní přebor
Šardice - Hluk 4:3 (4:2). Před rekordní návštěvou 1100 diváků mělo utkání velmi dramatický průběh, domácí na vedoucí branku hostí odpověděli zvýšeným úsilím a otočili výsledek na 4:1, pak hostující Roman Taťák dal druhou branku hostí. V nástupu do druhé půle dali hosté třetí branku a snížili Dušanem Hubáčkem na rozdíl jednoho gólu a utkání se změnilo v drama. Hostům se však vyrovnat nepodařilo. Branky: Babíček, Janouškovec po 2 - R. Skopal, Taťák, Hubáček, rozhodčí Malota, diváků 1100.
Bojkovice - D. Bojanovice 1:0 (0:0). Utkání velmi slabé úrovně, rozhodující branku dal v 60. minutě Hořák. Rozhodčí Volek, 300 diváků.
Hradčovice - Napajedla 1:1 (1:1). Po celých 90 minut měli hosté mírnou převahu, nedokázali však překonat pozornou obranu domácích dobře organizovanou Flašarem. Hosté se ujali vedení v 8. Machem, v 19. vyrovnával na 1:1 Lux. Řídil Chromek, 150 diváků.
V. Otrokovice - Újezdec 5:1 (2:0). Hosté podali odevzdaný výkon, vývoj utkání ovlivnilo už v 5. vyloučení hostujícího Pijáka. Újezdec se prosadil až v 90. Mikuláškem. Řídil Mařák, 200 diváků, ČK Piják.
Podlesí - Morkovice 0:7 (0:2), Kostelec - V. Karlovice 3:2 (1:0), Hodonín - Mikulčice 2:1 (1:1), Hulín - Bystřice p.H. 2:1 (1:0).
Střelci branek po 10. kolech:
13 - Skopal (Bystřice), 11 - Jaroš (Napajedla), Novotný (Morkovice), 8 - Olša (Bystřice), Panák (Hulín), 7 - Ondřejka (V. Karlovice), 6 - Šimčík (Morkovice), Urbánek (Mikulčice), Trávníček (Hodonín), Beňo (Podlesí), Hořák (Bojkovice), Lux (Hradčovice), Janouškovec (Šardice).

	1.	Bystřice	8	1	1	34:10	25
	2.	Hulín		8	0	2	23:13	24
	3.	V. Karlovice	7	2	2	32:13	23
	4.	Napajedla	6	3	1	20:9	21
	5.	Kostelec	6	3	1	24:15	21
	6.	Morkovice	6	2	2	30:8	20
	7.	Šardice		4	2	4	15:14	14
	8.	Mikulčice	4	0	6	17:15	12
	9.	Hodonín		4	0	6	23:27	12
	10.	Bojkovice	3	2	5	21:20	11
	11.	V. Otrokovice	3	2	4	13:15	11
	12.	D. Bojanovice	3	2	5	12:20	11
	13.	Hradčovice	2	2	6	18:33	8
	14.	Hluk		2	1	7	12:27	7
	15.	Podlesí		2	0	8	12:39	6
	16.	Újezdec		1	0	9	11:39	3


I. A třída sk. B
Rohatec - Nedakonice 3:1 (1:1). Utkání velmi dobré úrovně, hosté byli domácím více jak vyrovnaným soupeřem. Vítězové o zisku bodů rozhodli v úvodu druhé půle, za hosty dával branku Bábík.
Břestek - Ždánice 2:2 (1:2). Hosté se ujali vedení, které mohli zvýšit v poslední minutě prvního poločasu, ale brankář Konečný chytil penaltu. Ve II. poločase domácí vyrovnali 10 minut před koncem. Branky Měrka a Sontág z pok. kopu.
SKP Zlín - Nedachlebice 0:1 (0:0). Hosté zlepšenou hrou ve druhé půli rozhodli o zisku důležitých bodů a upevnili si své vedoucí postavení.
J. Otrokovice - Uh. Ostroh 4:0 (2:0). Branky Březina, Sotolář, Kostka a Hynčica. Domácí po celé utkání diktovali tempo hry a jejich vítězství mohlo být ještě výraznější, ale několik dobrých šancí zahodili.
O.N. Ves - Bzenec 3:2 (0:0). Nervózní utkání, ve kterém padaly branky až po změně stran. Domácí vedli už 3:1, hosté poté snížili v 90. na 3:2. Branky: Zajíc 2, Prachmann - Březina, Mička. V 90. viděl ČK domácí Voráč.
Prakšice - Jalubí 4:0 (1:0). Domácí po sérii slabých výkonů zahráli velice dobře a zaslouženě zvítězili. Branky: Minařík 2, Babušík, Jurák. Za hosty viděl ČK Ševčík.
Vacenovice - Kvasice 1:1.

	1.	Nedachlebice	6	1	2	15:10	19
	2.	Ždánice		5	2	2	21:15	17
	3.	Kvasice		5	1	3	21:15	16
	4.	O.N.Ves		5	1	3	15:14	16
	5.	Rohatec		4	3	2	20:20	15
	6.	J. Otrokovice	4	2	3	19:14	14
	7.	Vacenovice	3	5	1	12:9	14
	8.	Břestek		4	1	4	17:17	13
	9.	Bzenec		4	0	5	15:13	12
	10.	Nedakonice	3	3	3	16:14	12
	11.	Jalubí		2	3	4	12:17	9
	12.	SKP Zlín	2	2	5	15:18	8
	13.	Prakšice	2	1	6	13:21	7
	14.	Uh. Ostroh	1	1	7	12:26	4


I. B třída sk. B
Malenovice - Jarošov 1:0 (0:0). O výsledku rozhodla jediná branka Dorotíka v 75. min.
Zdounky - Strání 2:1 (1:0). Těsné, ale zasloužené vítězství domácích. Další střelecké příležitosti neproměnili. Za hosty vyrovnával ve druhé půli Šimek, za domácí stříleli Kopřiva a Zakravač.
Lůžkovice - Boršice 1:5 (1:1). Branka za domácí Šuba, za hosty Ondrůšek, Štěrba 2, Kuzma a Šťastný. Nováček soutěže podal na hřišti ve Vizovicích velmi dobrý výkon, zvláště ve druhém poločase, kdy se prosadil i střelecky. Domácí dohrávali bez dvou vyloučených hráčů.
Roštění - Lubná 3:3, Koryčany - Mladcová 1:1, Prasklice - Morkovice B 3:2, Všetuly - Žeranovice 2:0.

	1.	Mladcová	7	2	0	26:9	23
	2.	Všetuly		7	1	2	13:9	22
	3.	Boršice		6	1	3	27:11	19
	4.	Prasklice	6	0	3	18:13	18
	5.	Koryčany	4	3	2	17:10	15
	6.	Strání		5	0	4	20:17	15
	7.	Roštění		4	2	3	15:16	14
	8.	Malenovice	4	1	4	12:13	13
	9.	Lůžkovice	4	0	5	14:22	12
	10.	Zdounky		3	1	5	14:13	10
	11.	Jarošov		2	2	5	15:18	8
	12.	Žeranovice	2	2	5	8:21	8
	13.	Lubná		1	1	7	11:27	4
	14.	Morkovice B	0	2	7	10:21	2


I. B třída sk. C
Zlechov - Vracov 1:5 (1:0). Branka za domácí Kedra. Utkání dvou rozdílných poločasů. Domácí šli do vedení ve 35. Kedrou, po změně stran se karta obrátila a zápas se hrál v režii hostujícího mužstva, které se také střelecky výrazně uplatnilo.
Dubňany - Tupesy 0:3 (0:1). Zasloužené vítězství hostů, branky Popelka, Matoušek M., Zámečník.
Vřesovice - Mutěnice 2:0, Kyjov B - Strážnice 4:2, Kněždub - Velká n. V. 1:3, H. Lhota - Žarošice 4:0, Milotice - M. Písek 4:1.

	1.	Tupesy		6	1	2	20:15	19
	2.	Kněždub		6	0	3	22:11	18
	3.	Kyjov B		6	0	3	24:17	18
	4.	Vracov		5	2	2	20:10	17
	5.	Hroz.Lhota	5	1	3	16:9	16
	6.	Milotice	4	2	3	19:14	14
	7.	Vřesovice	4	2	3	19:15	14
	8.	Velká n.V.	4	1	4	18:13	13
	9.	Žarošice	4	1	4	13:17	13
	10.	Mutěnice	4	0	5	13:14	12
	11.	Zlechov		3	1	5	14:19	10
	12.	Strážnice	2	1	6	16:21	7
	13.	Dubňany		1	4	4	6:16	7
	14.	M. Písek	1	0	8	10:39	3


Okresní přebor
Šumice - H. Němčí 4:0 (3:0). Po velmi dobrém výkonu v prvním poločase domácí zaslouženě zvítězili. Branky Sviták, Jurásek, Janíček a Ondřej. Sledovalo 70 diváků, řídil Ujčík z Uh. Hradiště.
Hluk B - Nivnice 2:3. Hosté se pomalu vrací k loňské formě. Branky Křápek a Mléčka. Za hosty Smlčák 2, Bartoš. 70 diváků, řídil Šťastný z Uh. Hradiště.
D. Němčí B - Sl. Slavia B 3:2. Utkání probíhalo za stálé převahy domácích. Branky Macků 2, Jurásek, Za hosty Bahula a Pauřík. 128 diváků, řídil Konrád ze Suché Loze.
Kudlovice - Ostr. Lhota 1:0 (1:0). Utkání bojovné, ale průměrné úrovně. Domácí se ujali vedení po rohovém kopu, a toto už do konce utkání obětavou hrou uhájili. Branku dal Obdržálek. 100 diváků, s přehledem řídil Kostelníček z Jalubí.
Bílovice A - Vlčnov 2:1. Viz Byli jsme při tom.
Březolupy - Buchlovice 3:0 (3:0). Po převaze v prvním poločase se hra vyrovnala a nebylo o co hrát. Branky Hubáček P., Štangl a Hrabec. Před 100 diváky řídil Vaculík z Vřesovic.
Slavkov - Ořechov A 1:0 (1:0). Soupeř domácí potrápil. Hosté měli více ze hry, ale vyložené šance si nevytvořili. Branku domácích dal Habarta L. 120 diváků, řídil Hůlka z Uh. Hradiště.

	1.	Slavkov		8	1	0	32:9	25
	2.	Buchlovice	4	3	2	17:12	15
	3.	Březolupy	4	3	2	22:17	15
	4.	Ostr. Lhota	4	3	2	21:17	15
	5.	Ořechov A	4	2	3	14:12	14
	6.	Šumice		4	2	3	21:21	14
	7.	Nivnice		4	1	4	16:18	13
	8.	Vlčnov		4	0	5	17:17	12
	9.	D. Němčí B	3	2	4	19:25	11
	10.	Hluk B		3	1	5	15:15	10
	11.	Sl. Slavia B	3	1	5	15:17	10
	12.	Bílovice A	3	1	5	9:19	10
	13.	Kudlovice	2	2	5	10:18	8
	14.	H. Němčí	1	2	6	8:19	5


III. třída sk. A
Babice - Mistřice 3:1, Slovácko - Kostelany 2:1, Sušice - Kněžpole 0:1, Osvětimany - Huštěnovice 3:1, Topolná - Traplice 0:1, Medlovice - Košíky 2:0, Kostelany - Babice 0:3

	1.	Traplice	6	3	0	27:10	21
	2.	Kněžpole	5	3	1	12:6	18
	3.	Babice		5	2	2	20:11	17
	4.	Osvětimany	4	2	3	19:12	14
	5.	Medlovice	4	2	3	23:18	14
	6.	Topolná		4	1	3	18:11	13
	7.	Slovácko	3	2	4	15:19	11
	8.	Mistřice	3	1	5	15:20	10
	9.	Sušice		3	1	5	11:18	10
	10.	Košíky		3	0	6	10:21	9
	11.	Huštěnovice	2	2	5	11:22	8


III. třída sk. B
St. Hrozenkov - Podolí 1:2, Hradčovice B - Bánov 1:3, Boršice u Bl. - Přečkovice 2:1, Drslavice - Bystřice 3:0, Suchá Loz - Korytná 0:1, Havřice - Pitín 1:1

	1.	Korytná		7	2	0	18:5	23
	2.	Pitín		6	2	1	21:6	20
	3.	Bánov		6	1	2	25:10	19
	4.	Havřice		4	3	1	12:6	15
	5.	Drslavice	3	3	2	13:8	12
	6.	Přečkovice	3	3	3	16:15	12
	7.	Suchá Loz	3	2	4	8:14	11
	8.	Bystřice	3	1	5	10:17	10
	9.	St. Hrozenkov	2	2	5	9:23	8
	10.	Podolí		2	1	6	13:19	7
	11.	Boršice u Bl.	2	1	6	8:15	7
	12.	Hradčovice B	0	3	6	11:23	3


IV. třída sk. A
Jalubí B - Ořechov B 2:2, Částkov - Mařatice 1:2, Boršice B - Jankovice 4:1, Bílovice B - Popovice 4:0

	1.	Jalubí B	7	1	0	33:4	22
	2.	Boršice B	7	0	1	18:11	21
	3.	Popovice	4	1	3	14:16	13
	4.	Zlámanec	4	0	4	12:14	12
	5.	Bílovice B	4	0	4	16:19	12
	6.	Ořechov B	3	2	2	13:10	11
	7.	Jankovice	2	0	5	15:17	6
	8.	Částkov		1	0	7	8:21	3
	9.	Mařatice	1	0	7	3:20	3


IV. třída sk. B
Komňa - Rudice 3:2, Záhorovice - Žitková 2:3, Nezdenice - Březová 1:2

	1.	Březová		5	0	1	22:7	15
	2.	Komňa		4	0	1	14:9	12
	3.	Záhorovice	3	1	2	14:9	10
	4.	Nezdenice	1	1	4	8:13	4
	5.	Žitková		1	1	3	8:14	4
	6.	Rudice		1	1	4	5:19	4www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund