Číslo: 44
03.11.1997
Článků: 44

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Kanoisté O. N. Vsi oslavili čtyřicítku
TENISOVÁ NADĚJE - MARTINA VIDRMANOVÁ
Mladý volejbal
FC Sl. Slavia - FK VP Frýdek-Místek 2:2 (1:0)
Bohemians Praha - FC Synot St. Město 2:1 (2:0)
Fotbalové tabulky

Kanoisté O. N. Vsi oslavili čtyřicítku
O. N. Ves (vp) - Již čtyřicet let existence oslavili rychlostní kanoisté z oddílu kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves na Uherskohradišťsku. Od roku vzniku - 1957 - až po současnost získali vodáci ze Slovácka takové úspěchy, které jim může závidět leckterý jiný sportovní spolek. Kajakář Petr HRUŠKA, odchovanec oddílu oblékající dres Dukly Praha, startoval na olympijských hrách v Barceloně a v Atlantě a spolu s pražským KUČEROU vybojoval na třech MS v kategorii deblkajaků čtvrtá místa. Další odchovanec Petr POJEZNÝ (nyní USK Praha) byl finalistou dvou světových šampionátů na čtyřkanoi, spolu s novoveským Zbyňkem ONDRAČKOU startoval v závodě deblkanoí na dvou MS v maratonu a z mistrovství Evropy v této disciplíně v roce 1995 přivezli oba historický bronz. V letošním roce se Zbyněk ONDRAČKA zařadil na singlkanoi mezi nejlepší světové maratonce, na světovém šampionátě juniorů ve Finsku startovala čtveřice závodníků z Ostrožské Nové Vsi.
V osmdesátých letech reprezentovali Slovácko a republiku kajakáři Bohuslav MACH, Miloš ŤOK a Miroslav RATAJSKÝ, účastníci světových soutěží, Jaroslav ZALUBIL na kánoi a další. Co se týče postavení oddílu v republice, drží si Ostrožská Nová Ves za poslední tři léta skvělé čtvrté místo v Českém poháru, když před vesničany jsou tři pražské oddíly - vrcholová střediska USK, Dukla a početný klub KVS.
V sobotu 25. října byli předsedové oddílu, trenéři a nejúspěšnější reprezentanti přijati na obecním úřadě starostou panem Josefem PAVLAČKOU a dalšími zástupci, aby převzali pamětní listy. Poděkování patří nejen Vám, ale všem dalším členům, současným i bývalým, příznivcům a rodičům závodníků. Dlouholetým problémem je vybudování důstojného sportovního areálu pro vaši činnost. Doufejme, že se nám to společnými silami za pomoci sponzorů podaří, přednesl před slavností starosta obce.
Poté se ve večerních hodinách uskutečnilo slavnostní setkání v místním Lidovém domě. Po vzpomínkovém projevu Ludvíka ONDRAČKY následovalo emotivní předávání plaket a darů. Stříbrný talířek obdržel bývalý předseda oddílu, pan Miroslav Čápek starší, coby čestný člen oddílu, a pan Ludvík ONDRAČKA, nestor novoveské kanoistiky. Vyvrcholením bylo předání darů hosty. Nádherný znak ze dřeva a dýhy předal Novovešťanům jeden z prvních osnovatelů kanoistiky na Slovácku, místní rodák žijící v Ostravě, pan Foltýn.
Dík patří nejen Vám, ale především Vašim ženám, které Vám umožňovaly a umožňují rozvíjet tento krásný sport, kterým kanoistika je, pronesl pan FOLTÝN před 150ti účastníky.
Kajakáři z Děčína, které zastupovali manželé Charvátovi, věnovali oddílu pohár. Na závěr oficiální části vystoupil předseda tělovýchovné jednoty Ostrožská Nová Ves Ludvík GALUŠKA s přáním dalších, minimálně podobných úspěchů.
Přítomní hosté, za které jmenujme například šéftrenéra juniorské reprezentace ČR pana SKALICKÉHO, předsedu OV ČSTV Grebeníčka, starostu obce pana PAVLAČKU, ředitelku základní školy VAJDÍKOVOU, zástupkyni podporovatelů oddílu HEJDOVOU z kavárny VESNA, kanoisty z Pardubic a další, si prohlédli zajímavou výstavku fotografií, historických materiálů a videozáznamy událostí, týkajících se rychlostní kanoistiky na Uherskohradišťsku. Domů si odnesli kromě příjemných pocitů i téměř stostránkovou brožurku popisující dění a úspěchy oddílu kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves.
Až do brzkých ranních hodin zpříjemňovala oslavu hudební skupina SYNCHRON. Svou neúčast omluvili mimo jiné také další čestný člen oddílu, jeden ze zakladatelů, Karel POJEZNÝ, olympijský vítěz Martin DOKTOR a další.
Na obecním úřadě byli přijati: Ludvík ONDRAČKA - bývalý závodník, předseda a současný funkcionář, Milan ŘEZÁČ, Bohumil HLŮŠEK, Miroslav ČÁPEK, Miloš ŤOK, Bohuslav MACH - vše bývalí závodníci a trenéři, Miroslav ČÁPEK st. - bývalý předseda, trenéři současní a nedávní, bývalí závodníci - Roman BOTEK, Vít PJAJČÍK, Luděk ONDRAČKA, úspěšní reprezentanti - Petr HRUŠKA, Luboš POJEZNÝ, Zbyněk ONDRAČKA, Tomáš KUSÁK, Vítězslav KOLÁŘ, Jiří MAREK, Jaroslav ZALUBIL a Miroslav RATAJSKÝ, a také současný předseda oddílu Jindřich ŤOK. Pamětní listy obdrží i bývalý trenér František ŠUMBERA, v současnosti pobývající v USA, jeho kolega Bohuslav HUBÁČEK, reprezentant ČR Petr POJEZNÝ a Karel POJEZNÝ - zakladatel oddílu.TENISOVÁ NADĚJE - MARTINA VIDRMANOVÁ

Jak je vidět na fotu, tenisovým nadějím se v naší redakci velmi líbilo. Zleva: Terezka Pavelková, Martina Vidrmanová, Silvie Štěrbová a Eva Famfulíková. Z talentované pětice tenisového mládí schází Eva Kadlecová, dcera úspěšného fotbalisty Mirka Kadlece. - FOTO: JOH
Pod vedením jugoslávského trenéra Rade Drenovace vyrůstá v TK Uh. Hradiště nová nastupující generace mladých tenisových nadějí. V pětičlenné skupince děvčat ročníku 1988 a 89 můžeme spatřit Terezu Pavelkovou, Martinu Vidrmanovou, Silvii Štěrbovou, Evu Famfulíkovou a Evu Kadlecovou. Jako největší talent z této pětice se prozatím jeví Martina Vidrmanová, která se již v letošním roce výrazně prosadila na svých prvních celorepublikových tenisových turnajích, z nichž si přivezla několik umístění na prvních příčkách.
Trenér Rade Drenovac nám o Martině řekl: Martina patří ve své kategorii v České republice mezi tři nejlepší hráčky a já věřím, že její tenisový talent se projeví i v příštím roce, kdy bude nastupovat již na žebříčkových turnajích.
Martina Vidrmanová bydlí v Babicích, odkud v doprovodu svého otce dojíždí pravidelně na tréninky. Na otázku, jak se děvče z Babic dostalo k tenisu, sama Martina říká: Taťka mě tam přihlásil, já jsem o tom ani nevěděla. Proč tedy právě tenis, na to jsme se zeptali otce Martiny, Jaromíra Vidrmana: Martina již od malička si neustále s něčím pinkala a všichni mi říkali, ať ji přihlásím do tenisu. Tak se také stalo. Nejen z jejích výsledků, ale také z toho, jak Martinu hra baví, mám určitě dobrý pocit. To, že sportování dětí v dnešní době je náročné hlavně pro rodiče, a to jak časově, tak i finančně, to určitě nemusím dodávat. Chtěl bych proto poděkovat těm, kteří se nám snaží pomoci při zajištění tréninkových prostor. Je to hlavně Tenisový klub Uh. Hradiště, ale také ZŠ v Babicích, společně s místním obecním úřadem.
Pro Martinu, která se tenisu denně věnuje minimálně dvě hodiny, je tenisovým vzorem Jana Novotná, oblíbeným předmětem ve škole je matematika a nejlepším jídlem řízek s brambory. Jedinými sponzory, kteří všechny Martininy výdaje financují, jsou prozatím její rodiče. Jak jsme se ovšem dozvěděli, tak cílové odměny vyhlásila a proplácí babička, která dříve hrávala házenou a pro sport má velké pochopení. V letošním roce se Martina zúčastnila celkem 28 turnajů, na nichž stála na bedně například v Ostravě a Třebíči za 1. místa, ve Velešíně, znovu Ostravě a ve V. Meziříčí za 2. místa, ve Skalici za 3. místo atd.
V celorepublikovém tenise, kde se tenisu hlavně ve velkých střediscích věnují stovky stejně starých děvčat za nesrovnatelně lepších podmínek, jsou Martininy výsledky jistě potěšující a naděje dávající. Věřme proto, že Martina neprohospodaří svůj tenisový talent a v budoucnu se s jejím jménem ještě mnohokráte budeme moci setkávat na sportovních stránkách.
Vojta JohaníkMladý volejbal
Okresní přebor ve volejbale dorostenců
Tři dorostenecká družstva se sešla 26. 10. 1997 v Bojkovicích, aby sehrála 1. kolo okresního přeboru.
Výsledky: Bojkovice - VSK St. Město 2:3, Nivnice - Bojkovice 0:3, VSK St. Město - Nivnice 3:1

	Tabulka po 1. kole
	1.	VSK St. Město	2	2	0	6:3	4
	2.	Bojkovice	2	1	1	5:3	3
	3.	Nivnice		2	0	2	1:6	2

Oblastní přebor I. třídy st. dorostenky
DOWO Náměšť nad Oslavou - Slovácká Slavia 3:0 a 0:3
V Náměšti se dorostenky Slovácké Slavie prosadily až ve druhém utkání. Velmi vyrovnaný první set, který vyšel domácím hráčkám 16:14, předznamenal prakticky průběh celého úvodního střetnutí. Hostující Slovácká nenašla způsob, jak zvrátit špatně se vyvíjející utkání a po setech 12:15 a 6:15 odešla ze hřiště poražena 0:3 (32:46).
Domluva trenéra Libora Vaďury po prvním prohraném utkání způsobila, že na druhém střetnutí nastoupily sice stejné hráčky, ale úplně jiné družstvo. Slovácká tentokrát nenechala nic náhodě a soupeře nechala jen skore dotahovat. Po setech 15:8, 15:6 a 15:12 vyhrála 3:0 a děvčata musí zpytovat svědomí, proč stejným způsobem nebyl sehrán i první zápas.
Sestava: Katka Lučková, Gábina Gabrhelová, Iva Kučerová, Vendula Kartusková, Barča Vaňková, Klára Gricová, Darina Hedbávná, Eva a Majka Svobodovy.
Další dvojzápas hrají dorostenky Slovácké Slavie v sobotu 8. 11. 1997 v tělocvičně ZŠ St. Město s Univerzitou Brno B.

Oblastní přebor mladší dorostenky
Slovácká Slavia - ČKD Blansko 3:1 a 3:2
Domácí hráčky sice nastoupily k utkání sebevědomě, ale dovolily soupeřkám svými chybami hrát a tím získávat body. První set vyhrála Slovácká, ale již druhý vyšel 7:15 pro děvčata z Blanska. Úporný boj pokračoval i ve třetím setu a Slovácká Slavia dotahovala 5ti bodové vedení soupeřek a nakonec vyhrála 15:12. Čtvrtý set byl zcela v režii domácích, které zvítězily 15:2 s celkovým vítězstvím 3:1.Druhé utkání bylo rovněž vyrovnané. Slovácká Slavia opět chybovala při podání především na příjmu, čehož soupeř zcela jednoduchou hrou využíval. Skore se zpočátku zdálo příznivé pro Slováckou 16:14 a 15:11, ale Blansko vyrovnalo na 2:2 po setech 15:11 a 15:13. Pátý rozhodující set však lépe vyšel domácím a po setu 15:10 vyhrála Slovácká 3:2.
Sestava: Hanka Břečková, Jana CHmelíková, Veronika Fidová, Veronika Machynková, Věra Jeřábková, Eva Jakšíková, Katka Klapilová, Lucka Němcová, Edita Jínková, Vendula Kuncová a Andrea Půčková.
Příští neděli jedou ml. dorostenky Slovácké do Brna na Univerzitu.

Oblastní přebor žákyň
Univerzita Brno - Slovácká Slavia 0:3 a 0:3
Žákyně Slovácké Slavie nastoupily k dalšímu, druhému utkání oblastního přeboru v Brně proti tamní Univerzitě.
Hostující Slovácká vedená trenérem Pavlem Jančářem dokázala, že její ambice v současném ročníku soutěže směřují hodně vysoko. Domácí hráčky na sebevědomou Slováckou jednoduše nestačily a po setech 15:3, 15:5 a 15:8 prohrály 0:3.
Rovněž druhé střetnutí proběhlo ve stejném duchu. Slovácká převyšovala soupeřky ve všech směrech a zvláště Lucka Langrová bodovala jak svým útokem, tak i v obraně na síti. V celku Slovácké dostaly příležitost všechny hráčky a ty ji dokonale využily na vítězství 3:0, sety 15:5, 15:6 a 15:10 se podílely: kapitánka družstva Míša Grondžáková, Lucka Langrová, Pavla a Eva Vycudilíkovy, Iva Vitásková, Míša Petříková, Veronika Mitaczová a Eva Šimíčková.
Příští týden jedou žákyně Slovácké do Přerova, kde budou bojovat o právo účasti v turnajích Českého poháru - nejprestižnějšího setkání nejlepších družstev žákyň z celé republiky.
klFC Sl. Slavia - FK VP Frýdek-Místek 2:2 (1:0)
Kunovice (JOH) - Ve svém šestém domácím utkání v Kunovicích se musel trenér Slovácké Lubomír Blaha obejít bez zraněných Sedláře, Korytáře, Dombiho a Mydla. Jak jsme se také dozvěděli, měli hráči pohovor s trenérem a přiložen vlastně nůž na krk, neboť v tomto utkání, pokud by mužstvo chtělo pomýšlet ještě na záchranu, muselo bodovat naplno. Do zápasu vkročila snad i proto Slovácká velmi bojovně a již v 5. minutě mohl skórovat Zlínský, ale jeho teč centru Fryče skončila těsně vedle Raškovy branky. První branky na domácím hřišti v letošní sezóně se fanoušci dočkali po 472 minutách. V 22. minutě totiž nejprve Zlínský po rohovém kopu Fryče trefil hlavou břevno hostující branky, avšak odražený míč poslal tvrdou střelou do sítě stoper Soukeník - 1:0. Ve 40. nechal rozhodčí Tulinger bez povšimnutí faul na Kučeru a jen štěstí rozhodlo, že hostující Krajčík neskóroval.
Herní převaha Slovácké pokračovala i ve druhém poločase. V 58. po rohu Fryče střílel Štverka, ale golman hostí Raška míč zázračně vytáhl na roh. Pak však přišla 63. minuta, kdy Fryč vysunul dopředu Štverku, který z hranice šestnáctky prostřelil Rašku a Slovácká šla do vedení 2:0. Hosté v tuto dobu působili značně odevzdaným dojmem a nikdo již nevěřil, že by mohlo dojít ještě ke zvratu. Jenže stalo se. Slovácká zřejmě ze strachu z možného vítězství se stáhla do obrany, ve které kupila jednu chybu za druhou. V 69. z dvaceti metrů střílel hostující Kulig, ve vápně přišla teč Machaly a Zubík byl bez šance - 2:1. V 71. se dostali do vzájemné strkanice Marx s hostujícím Josefíkem a velmi slaboučký rozhodčí Tulinger poslal oba hráče do sprch. V 80. se ocitl v šanci zcela volný Činčala, ale mířil vedle. V 83. se opakovala situace z 69. minuty, tentokráte však střílel Moučka a Ruman tečoval jeho střelu za Zubíkova záda - 2:2.
V 87. mohl dostat Slováckou do vedení ještě Štverka, ale nedokázal zakončit po Leciánově centru. Ještě větší šanci však v závěru zahodil hostující Činčala, když v 88. trefil po Machalově centru jen břevno branky Slovácké. I když Slovácká měla v utkání více ze hry, je nakonec remíza vzhledem k šancím obou mužstev spravedlivá. Domácí tak promarnili další velkou možnost k zisku tří bodů proti zatím nejslabšímu soupeři na domácím hřišti.
Branky: 22. Soukeník, 63. Štverka - 69. Machala, 83. Ruman. ŽK: Minář, Řezník, Kučera, Vaverčák, Zubík - Krajčík, Machala, Činčala. ČK: 71. Marx - 71. Josefík. Diváci 450. Rozhodčí Tulinger - Svatonský, Talpa.
Sestava Slovácké: Zubík - Soukeník - Vaverčák, Řezník - Kučera, Fryč (86. Frýbort), Minář, Marx, Lecián - Štverka, Zlínský (75. Malůš). Trenér Lubomír Blaha.
Po utkání řekl trenér Frýdku-Místku Svatopluk Sch„fer: S ohledem na to, jak se utkání vyvíjelo, jsem spokojen s bodem. Za stavu 2:0 jsem již nevěřil tomu, že by se dalo utkání ještě zvrátit. Šťastná náhoda, v podobě dvou tečí však znamenala dvě branky a zisk jednoho bodu.
Trenér Slovácké Lubomír Blaha: Já s remízou nejsem spokojený, protože jsme chtěli vyhrát. Kluci však bojovali. Trochu si musím postěžovat na rozhodčího, který byl na nás přísnější. Naší chybou však bylo, že jsme se začali bát o vítězství, kdy jsme se zatáhli a dovolili soupeři vytvořit si tlak.Bohemians Praha - FC Synot St. Město 2:1 (2:0)
Praha (Mil) - Po vyřazení z poháru ČMFS prvoligovou Opavou sehrálo Staré Město další náročný duel ve vršovickém Dolíčku. Za svitu reflektorů si hostující hráči v počátku utkání zvykali na neobvyklé podmínky, za což zaplatili brankami ve své síti. Ve 12. minutě si na centrovaný míč naběhl do šestnáctky nekrytý M. Petrouš a střelou z voleje nedal Ondrůškovi šanci. Díky většímu důrazu v osobních soubojích měli domácí více ze hry a svou převahu korunovali další brankou ve 34. minutě, kdy Slezák křížnou dělovkou překonal Ondrůška podruhé. Kdo si však myslel, že ofenziva Bohemians bude nabírat na stále větších obrátkách, které by přinesly další góly ve staroměstské síti, hluboce se mýlil! Hosté začali po přestávce mnohem aktivněji, ale v koncovce byli dlouho bezzubí. Klíčový moment pro další průběh se odehrál v 68. minutě, kdy Zapletal přesnou přihrávkou vyslal do sóla Švancaru, jehož kličku si však vychutnal brankář Blažek.
Na druhé straně mohl výhru pečetit agilní M. Petrouš, ale v dobré příležitosti mířil těsně vedle. Zápas gradoval a zaslouženého gólu se dočkali i dobře hrající hosté. V 85. minutě svým tradičním způsobem Hlahůlek vyvezl míč, jeho příhra našla ve vápně Švancaru, který technickou střelou překonal Blažka. V dramatickém závěru sahali Staroměstští dokonce po bodu, ale v 88. minutě Lysáčkovu hlavičku odvrátil obránce klokanů z brankové čáry. Po té byl přísně vyloučen Hlahůlek, který již před tím viděl žlutou kartu. Stejný osud postihl na druhé straně A. Petrouše, za jehož ostrý výšlap na unikajícího Haspru tasil sudí okamžitě červenou kartu. Přítomných 2.500 diváků vytvořilo svým neustálým povzbuzováním vynikající sportovní kulisu.
Branky: 12. M. Petrouš, 33. Slezák - 85. Švancara. ŽK: Novák, M. Petrouš - Štěrba, Hlahůlek. ČK: 89. A. Petrouš - 88. Hlahůlek. Rozhodčí: Sedláček (známka 8,5) - Berka, Řehoř.
Hlasy trenérů - Vl. Petržela (Bohemians): Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, což se potvrdilo v samotném průběhu utkání. V závěru jsme si sami připravili pěkný nervák, když předtím jsme hru vcelku kontrolovali. Jsem rád, že jsme získali povinné tři body, ale zisk to nebyl nijak snadný.
Fr. Komňacký (St. Město): Diváci určitě viděli bojovné a dramatické utkání, k jehož solidní úrovni jsme svým výkonem přispěli i my. O konečném výsledku se rozhodlo už během prvního dějství, kdy jsme zaostávali v agresivitě a důrazu. Po změně stran jsme zvedli hlavy a pokusili se průběh zvrátit, což se podařilo jen částečně. Bohemians jsme byli důstojným soupeřem, když výhra domácích byla nakonec zasloužená.
V sobotu 8. listopadu sehraje FC Synot poslední podzimní utkání na domácím trávníku, když na Širůchu přivítá LeRK Prostějov. Začátek druholigového zápasu je ve 14.00 hod.Fotbalové tabulky
II. liga
Třinec - Most 1:0, Prostějov - Chrudim 1:1, Vítkovice - Přerov 0:0, Zlín - Ústí n. L. 5:0, Poštorná - Blšany 1:3, Uh.Hradiště - Fr.-Místek 2:2, Bohemians - St. Město 2:1, Karviná - Č. Lípa 0:0

	1.	Blšany		11	1	1	34:10	34
	2.	Bohemians	8	3	2	26:12	27
	3.	Karviná		8	2	3	17:5	26
	4.	St. Město	6	4	3	23:13	22
	5.	Chrudim		6	4	3	19:13	22
	6.	Třinec		6	3	4	13:9	21
	7.	Prostějov	5	5	3	19:11	20
	8.	Poštorná	6	2	5	19:15	20
	9.	Přerov		5	4	4	10:13	19
	10.	Zlín		4	6	3	16:10	18
	11.	Fr.-Místek	3	5	5	15:18	14
	12.	Most		3	4	6	7:11	13
	13.	Č.Lípa		4	1	8	14:24	13
	14.	Vítkovice	3	3	7	11:20	12
	15.	Ústí n.L.	1	1	11	8:41	4
	16.	Uh.Hradiště	0	2	11	5:31	2


MFSL
Uh. Brod - Znojmo 2:1, D. Benešov - Krnov 5:2, Ostrava B - Vratimov 1:0, Olomouc B - Hranice 2:1, Jihlava - Uničov 1:1, Boby B - Kunovice 2:2, Zeman Brno - NH Ostrava 2:2, Kyjov - Ratíškovice 1:3

	1.	NH Ostrava	11	3	0	27:8	36
	2.	Ratíškovice	9	3	2	27:11	30
	3.	Hranice		7	6	1	19:5	27
	4.	Ostrava B	8	1	5	30:22	25
	5.	D.Benešov	6	4	4	30:19	22
	6.	Vratimov	6	4	4	21:13	22
	7.	Jihlava		5	3	6	23:24	18
	8.	Zeman Brno	4	6	4	19:22	18
	9.	Kyjov		6	0	8	18:26	18
	10.	Kunovice	4	5	5	21:21	17
	11.	Boby B		4	5	5	17:21	17
	12.	Olomouc B	4	3	7	20:27	15
	13.	Uničov		4	2	8	15:20	14
	14.	Krnov		4	2	7	16:23	14
	15.	Uh.Brod		2	4	8	9:29	10
	16.	Znojmo		0	3	10	9:30	3


Divize D
V. Pavlovice - D.Němčí 1:0, Zlín B - Trnava 1:1, Prostějov B - Mysločovice 5:3, Slavičín - D.Kounice 5:2, Veselí - Třebíč 2:1, Polešovice - Brumov 1:0, Židenice - Svitavy 4:0, Bystrc - Žďár n.S. 3:2

	1.	Polešovice	8	3	3	25:19	27
	2.	V. Pavlovice	7	3	4	22:15	24
	3.	Bystrc		7	3	4	24:17	24
	4.	Třebíč		7	3	4	25:20	24
	5.	D.Kounice	6	5	3	29:20	23
	6.	Židenice	6	4	4	29:18	22
	7.	Zlín B		5	6	3	19:12	21
	8.	Brumov		6	2	6	20:18	20
	9.	Veselí		5	3	6	16:18	18
	10.	Mysločovice	5	3	6	15:20	18
	11.	Prostějov B	4	5	5	23:25	17
	12.	Trnava		4	5	5	15:21	17
	13.	Slavičín	4	3	7	21:29	15
	14.	Žďár n.S.	3	3	8	23:28	12
	15.	Svitavy		2	6	6	14:24	12
	16.	D.Němčí		2	5	7	11:27	11


Župní přebor
Hradčovice - Hluk 2:0 (0:0). V utkání průměrné úrovně měli domácí v prvním poločase více ze hry, ale jejich převaha byla neplodná, pouze ve 25. Koníček nastřelil břevno. Po obrátce se obraz hry změnil, převahu získalo hostující mužstvo, ale do střelecké šance se nedostalo. V 87. dal Plevák hlavou vedoucí branku Hradčovic. O další minutu později pečetil vítězství Cakl z pok. kopu, když hostující brankář Janča uviděl ČK za faul. Rozhodčí Palčík z Uh. Hradiště, 250 diváků.
Podlesí - Bojkovice 1:2 (1:1). Ve vyrovnaném utkání rozhodl o vítězství Strnad po změně stran, když využil hrubé chyby domácí obrany. Za hosty v I. půli dal branku Hořák. 200 diváků, rozhodčí Vymětal ze Žalkovic.
Mikulčice - Újezdec 0:1 (0:0). Hostům se v Mikulčicích daří a tradici neporušili. Domácí měli v utkání trvalou převahu, ale na pozornou obranu hostí recept nenašli. O překvapivé vítězství se postaral šťastnou střelou Křapa. 100 diváků, rozhodčí Malota.
Kostelec - Šardice 1:0, V. Otrokovice - D. Bojanovice 2:0, Hodonín - Napajedla 3:2, Hulín - Morkovice 3:1, Bystřice - V. Karlovice 0:2.
Tabulka střelců: 17 - Jaroš (Napajedla), 14 - Skopal (Bystřice), 13 - Olša (Bystřice), 12 - Novotný (Morkovice), 9 - Hořák (Bojkovice), Panák (Hulín), 8 - Janouškovec (Šardice) a Adamkovič (Hulín).

	1.	Hulín		11	0	3	34:16	33
	2.	Bystřice	10	2	2	45:16	32
	3.	Napajedla	9	3	2	31:13	30
	4.	Morkovice	8	2	4	36:13	26
	5.	V. Karlovice	7	3	4	30:16	24
	6.	Kostelec	7	3	4	27:22	24
	7.	V. Otrokovice	7	2	5	23:18	23
	8.	Bojkovice	6	2	6	27:24	20
	9.	D. Bojanovice	6	2	6	18:24	20
	10.	Šardice		5	3	6	18:17	18
	11.	Mikulčice	5	1	8	21:20	16
	12.	Hodonín		5	1	8	28:35	16
	13.	Hradčovice	4	3	7	22:36	15
	14.	Hluk		3	1	10	14:35	10
	15.	Újezdec		3	0	11	16:50	9
	16.	Podlesí		2	0	12	13:48	6


I. A třída sk. B
SKP Zlín - Nedakonice 0:5 (0:2). Utkání se hrálo pod taktovkou hostujícího celku, který předváděl rychlou a pohlednou hru zakončenou brankově. Střelecky byli úspěšní Ondřej 2, Bábík, Beránek a Reinberk.
J. Otrokovice - Břestek 2:2 (1:1). Domácí měli v zápase mírnou převahu, svým nejlepším hráčem Sotolářem dvakrát vedli, hosté v I. půli vyrovnávali Sontágem a v 70. Kukulkou. Bod je cennější pro hosty.
O. N. Ves - Rohatec 1:2 (0:0). V utkání nevalné úrovně si hosté odváží zasloužené vítězství. Za domácí byl střelecky úspěšný Zajíc.
Prakšice - Ždánice 1:0 (1:0). Domácí na vedoucí celek vyrukovali s bojovnou hrou, už v 8. dal Dynka rozhodující branku utkání. Několik dalších slibných příležitostí domácí nevyužili. Hosté se snažili vyrovnat v závěru hry, ale pozornou domácí obranu nepřekonali. ČK: Dynka - Velc.
Vacenovice - Nedachlebice 1:0 (0:0). Utkání probíhalo zcela v režii domácích, o hubeném vítězství rozhodl v 65. Příkazský. Od vyšší porážky zachránil hosty výborný golman.
Kvasice - Uh. Ostroh 5:0 (2:0). I přes slabý výkon domácího celku ostrožští odešli s krutou porážkou, o kterou se zasloužil hlavně Chytrý, autor 4 branek.
Jalubí - Bzenec 1:4 (1:2). Hra byla v poli vyrovnaná, hosté byli důraznější v pok. území. Domácí se ujali vedení v 5. Ševčíkem, pak už jen stříleli hosté - jejich branky dávali Mička 2, Janás a Koch.
Dohrávka z 11. kola: Břestek - Nedakonice 0:0.

	1.	Bzenec		8	0	5	26:15	24
	2.	J. Otrokovice	7	3	3	26:17	24
	3.	Ždánice		7	2	4	29:19	23
	4.	Nedachlebice	7	2	4	18:14	23
	5.	Nedakonice	6	4	3	26:15	22
	6.	Kvasice		7	1	5	32:22	22
	7.	Břestek		6	3	4	23:20	21
	8.	O.N.Ves		6	2	5	19:19	20
	9.	Vacenovice	4	6	3	16:15	18
	10.	Rohatec		5	3	5	22:25	18
	11.	Prakšice	4	1	8	19:26	13
	12.	Jalubí		3	3	7	15:28	12
	13.	SKP Zlín	3	2	8	18:31	11
	14.	Uh. Ostroh	1	2	10	16:39	5


I. B třída sk. B
Lůžkovice - Jarošov 1:1 (0:0). V utkání průměrné úrovně se domácí po změně stran ujali vedení 1:0 Štalmachem, pak měli možnost zvýšit vedení, ale hostující brankář pokutový kop kryl, o spravedlivou remízu se v 90. postaral Jakšík. Boršice - Strání 2:1 (1:0). Přestože hosté měli v I. půli územní převahu, byli to boršičtí, kteří se v 17. ujali vedení Kudelou z pok. kopu. Po přestávce se hra vyrovnala, domácí zvyšili vedení Pekárkem na 2:0, hosté v závěru utkání snížili Straňákem na konečných 2:1. Koryčany - Lubná 5:0, Prasklice - Malenovice 1:1, Zdounky - Roštění 4:0, Všetuly - Mladcová 2:2, Žeranovice - Morkovice B 5:3.

	1.	Mladcová	9	4	0	31:12	31
	2.	Boršice		8	1	4	33:16	25
	3.	Prasklice	8	1	4	32:21	25
	4.	Všetuly		7	3	3	16:14	24
	5.	Strání		7	1	5	30:23	22
	6.	Koryčany	6	3	4	31:19	21
	7.	Malenovice	6	2	5	22:19	20
	8.	Zdounky		5	2	6	20:16	17
	9.	Roštění		5	2	6	23:35	17
	10.	Lůžkovice	4	2	7	17:28	14
	11.	Žeranovice	4	2	7	20:34	14
	12.	Jarošov		3	3	7	21:27	12
	13.	Morkovice B	2	3	8	18:27	9
	14.	Lubná		2	1	10	16:39	7


I. B třída sk. C
M. Písek - Tupesy 1:2 (1:2). Tupeští v úvodu utkání získali dvoubrankový náskok, domácí do poločasu z pok. kopu snížili. Hosté výhru i přes několik příležitostí píseckých uhájili. Zlechov - Strážnice 4:3. V dramatickém utkání se mužstva střídala ve vedení, střelec všech branek domácích byl Rosůlek. Kněždub - Mutěnice 1:2, Dubňany - Kyjov B 1:5, Hr. Lhota - Vřesovice 1:1, Milotice - Velká n. Vel. 2:1, Vracov - Žarošice 3:1.

	1.	Tupesy		9	2	2	32:17	29
	2.	Kněždub		8	0	5	31:19	24
	3.	Mutěnice	8	0	5	27:17	24
	4.	Vracov		7	2	4	26:15	23
	5.	Hroz.Lhota	7	2	4	22:13	23
	6.	Kyjov B		7	1	5	33:27	22
	7.	Žarošice	6	2	5	19:22	20
	8.	Velká n.V.	6	1	6	23:17	19
	9.	Milotice	5	3	5	21:17	18
	10.	Vřesovice	4	4	5	26:25	16
	11.	Zlechov		4	2	7	19:32	14
	12.	Dubňany		3	4	6	12:25	13
	13.	Strážnice	3	1	9	21:30	10
	14.	M. Písek	2	0	11	13:49	6


Okresní přebor
Dolní Němčí B - Horní Němčí 1:0 (0:0). Jednostranné utkání s řadou neproměněných šancí. Branku domácích dal Světínský A. Sledovalo 90 diváků, řídil Husár z Domanína.
Kudlovice - Hluk B 4:1 (2:1). Zápas nepřevýšil průměr. Domácí v oslabené sestavě příkladně bojovali a dotáhli serii 5 zápasů bez porážky do vítězného konce. Branky: Vaculík, Zlámal, Rosík, Šilc M., za hosty Horák. Utkání řídil Pavelčík z Vlčnova, sledovalo 100 spokojených diváků.
Bílovice A - Šumice 2:2. Viz Byli jsme při tom. Str. 15.
Březolupy - Nivnice 2:0 (0:0). Po vyrovnaném prvním poločase přehráli domácí hosty po všech stránkách. Branky za domácí dal Pavlík R. 2x. 150 diváků, řídil Šťastný z Uh. Hradiště.
Slavkov - Sl. Slavia 0:0. Žádné z mužstev si nevytvořilo vylouženou šanci, a tak se zaslouženě rozdělili o body. 100 diváků, řídil Hůlka z Uh. Hradiště.
Ořechov A - Ostr. Lhora 2:2 (0:1). Domácí museli až do posledních minut bojovat o nedobytí domácí tvrze. Dělba bodů je spravedlivá. Branky Kuchař, Němec, za hosty Bachan a Opletal. 150 diváků, řídil Kostelníček z Jalubí.
Buchlovice - Vlčnov 2:0 (0:0). Domácí měli po celý zápas jasnou převahu a zaslouženě zvítězili. Branky za domácí dal Skřivan. Přítomno 100 diváků, řídil Melichárek z Nedachlebic.

	1.	Slavkov		8	5	0	35:12	29
	2.	Buchlovice	6	5	2	23:14	23
	3.	Březolupy	6	3	4	30:25	21
	4.	Šumice		5	5	3	32:29	20
	5.	Ořechov A	5	4	4	18:17	19
	6.	Nivnice		6	1	6	19:22	19
	7.	Ostr. Lhota	4	6	3	24:22	18
	8.	Kudlovice	5	3	5	22:23	18
	9.	D. Němčí B	5	3	5	23:29	18
	10.	Sl. Slavia B	5	2	6	24:22	17
	11.	Vlčnov		5	1	7	22:24	16
	12.	Hluk B		4	1	8	22:26	13
	13.	Bílovice A	3	3	7	11:25	12
	14.	H. Němčí	2	2	9	11:26	8


III. třída sk. A
Kostelany - Topolná 1:2

	1.	Traplice	8	3	0	34:11	27
	2.	Kněžpole	6	4	1	16:9	22
	3.	Osvětimany	6	2	3	24:13	20
	4.	Babice		6	2	3	24:14	20
	5.	Topolná		6	1	4	22:16	19
	6.	Medlovice	4	2	5	25:23	14
	7.	Slovácko	4	2	5	18:23	14
	8.	Mistřice	4	1	6	20:25	13
	9.	Sušice		4	1	6	14:21	13
	10.	Huštěnovice	2	3	6	13:25	9
	11.	Košíky		3	0	8	12:28	9
	12.	Kostelany	1	3	7	13:27	6


IV. třída sk. B
Komňa - Březová 0:3, Rudice - Záhorovice 2:1, Žitková - Nezdenice 2:0

	1.	Březová		9	0	1	32:8	27
	2.	Žitková		5	1	4	26:17	16
	3.	Záhorovice	5	1	4	18:14	16
	4.	Komňa		4	0	6	16:24	12
	5.	Rudice		3	1	6	12:34	10
	6.	Nezdenice	2	1	7	14:21	7www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund