Číslo: 45
10.11.1997
Článků: 45

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Představuje se vám automobilová posádka Sedláček - Musil
Mirek Berka vyhrál, co se dalo
Šachové turnaje
Blšany - Slovácká Slavia 2:0 (2:0)
FC SYNOT - SK LeRK Prostějov 2:0 (1:0)
FC Kunovice - FC Zeman Brno 4:1 (2:0)
Fotbalové tabulky

Představuje se vám automobilová posádka Sedláček - Musil

Josef Sedláček, Pavel Musil a jejich Škoda Favorit - Foto: kd
Automobilové závody jsou divácky velmi atraktivním a vyhledávaným sportem, z hlediska aktivního ježdění se však jedná o sport velmi náročný. Hlavním předpokladem provozování tohoto sportu je jistě jezdecká zručnost, která však musí být doplněna nejen velkým množstvím hodin strávených při přípravě auta na závody, ale také předpokládá získání značných finančních prostředků. Je pravdou, že i když v každém pořádném chlapovi dříme automobilový závodník, přesto však není mnoho těch, kteří se tomuto sportu věnují. V našem okrese je v současnosti jediná posádka, která jezdí automobilové rallye. Touto posádkou je dvojice Josef Sedláček (28 let - řidič) z O. Lhoty a Pavel Musil (36 - spolujezdec) z Mařatic, které jsme si při jejich návštěvě v naší redakci trochu vyzpovídali.

Jak jste se dostali k závodění?
Sedláček: Když jsem byl ještě malý, tak mne můj otec, který byl velký automobilový fanda, často brával na závody. Tam se také utvořil můj vztah k autům a závodění samotnému. Svůj první závod jsem absolvoval roce 1993 a byla to Rallye Tišnov, kde jsem jel se starou stotřicítkou se spolujezdcem z Břeclavi. Pochopitelně tenkrát jsme si museli všechno hradit sami z vlastní kapsy, protože v tomto sportu je třeba nejdříve něco ukázat a pak teprve je možno shánět sponzory.
Musil: Mé začátky jsou spojeny s Josefem, se kterým jsme dělali ve stejné firmě. Když si pořídil Favorita, tak jsem s ním začal jezdit nejdříve jako mechanik, pak jsem několikrát vystřídal jeho tehdejšího spolujezdce Honzu Konečného, který byl časově zaneprázdněn. Od letošní sezóny jsme však již vytvořili stabilní posádku.

Jaké máte civilní povolání?
Sedláček: Já jsem si musel vyřídit obchodní činnost, protože je třeba spousta volného času nejen při přípravě auta, ale i při vyřízování všech náležitostí před závody. Avšak i mé zaměstnání má hodně společného s auty. Zabývám se prodejem ojetých automobilů.
Musil: Můj mateřský podnik je VENCAR ve Starém Městě, kde pracuji jako technik. Mám zde na starosti náhradní díly.

Co na vaše závodění říkají vaše manželky?
Musil: Moje žena na to neříká celkem nic, ba zdá se mi, že když se vrátím ze závodů, tak jsem doma alespoň vzácnější. Řekl bych, že to funguje, protože chlapi, kteří jsou stále doma, tak časem jen překážejí. Mám tři děti, které si již na mé odchody zvykly.
Sedláček: V sezóně toho doma příliš nestrávím, protože před závody připravujeme auto téměř každý den dlouho do noci. Manželka má pro tuto mou zálibu pochopení, stejně jako moji dva synové, jak doufám má nastávající posádka.

Jaké byly vaše výsledky v letošním roce?
Sedláček: Celkem jsme jeli sedm závodů - Rallye Magnum Vyškov (7. místo), slalom Barum (1.), slalom Přerov (1.), Barum rallye Zlín (odstoupení), Rallye Dobšiná Gemer (2.), slalom Přerov (3.) a slalom Barum (1.).

Který z těchto výsledků považujete za nejlepší?
Musil: Nejvíce si ceníme našeho výkonu na Valašské rallye, kde i přesto, že jsme nedojeli, dlouho jsme jezdili ve své třídě na 1. místě a až teprve tři erzety před koncem jsme byli nuceni pro poruchu odstoupit.

Nemáte pří soutěžích strach?
Sedláček: Strach si člověk nesmí při jízdě připouštět, ani na něj myslet, protože se strachem se jezdit nedá.
Musil: Já bych řekl, že strach odchází v ten moment, když se vyjede na trať. Tam už na strach není čas.

Co havárie?
Sedláček: Měli jsme dobrou bouračku před dvěma lety na Barumce, kdy při poslední rychlostní zkoušce, již téměř za cílem, nám prasklo řízení a ve stošedesáti jsme napálili do stromu.
Musil: Naštěstí jsme však ten strom zachytili jen bokem a pak ještě 100 metrů se točili a klouzali. Předek auta byl rozhozen po okolní louce, nám se však, kromě potlučenin, téměř nic nestalo.

Jaké rychlosti dosahujete při závodech?
Sedláček: Jelikož jezdíme po úzkých a členitých cestách, tak je to maximálně 160 km/h. Některé rychlejší vozy na rovinkách jezdí i přes 200 km/h, ale těch rovných míst v našich závodech mnoho není.
Musil: U nás však většinou nerozhoduje ani tak rychlost, jako je důležitá technika jízdy, akcelerace a také brzdy.

Kolik času strávíte na jedné soutěži?
Sedláček: Mnoho času zabere samotná příprava auta na závody. Na samotný závod, pokud se jede v pátek, tak odjíždíme již v úterý nebo středu. Mechanici za námi přijedou až v den samotného závodu.

Jaká je příprava na jednotlivé závody?
Musil: Před samotným závodem si minimálně 3x musíme projet trať. Poprvé si uděláme přesný záznam o jednotlivých úsecích trati, při druhé jízdě si vše znovu ověříme a při jízdě třetí se jede již jako naostro.

A co mechanici?
Sedláček: Bez mechaniků a jejich zapálení pro tento sport se jezdit nedá. K této práci je třeba velké fandovství, neboť peníze se zde nevydělávají, ba spíše naopak.
Musil: Náš tým tvoří několik mechaniků, kteří se dle možností střídají. V letošním roce s námi jezdili mechanici: Radek Šimčík z Hluku, Jirka Nemrava z Kunovic, Aleš Kníž z Tupes, Petr Hejda z Břestku, Milan Obdržálek z Polešovic a Víťa Hráček z Hluku. Jako řidiči doprovodného vozidla to byli Vít Gilík a Zdenek Kyněra. Všichni tito mají velkou zásluhu na našich výsledcích.

Kdo vás v letošním roce sponzoroval?
Sedláček: Našimi hlavními sponzory byly firmy: FRIEDMAN výhradní dovozce speciálního maziva DURA LUBE, SLOMAK Malenovice, PNEUSERVIS Verbík St. Město, MAGNUM CAR Vyškov, VENCAR St. Město, ale také vaše noviny DOBRÝ DEN, SLOVÁCKO. Na jednotlivé soutěže v letošním roce nám přispěly firmy: KOMES MARTIN, ONKEL Vsetín, NÁBYTEK Vsetín, H.P.J. BIOPAL St. Město, TEKOO Uh. Brod, EKOLAK Kunovice, TEIKO Spytihněv, stavební firma HÁDLÍK Třebíč a TORAL Uh. Hradiště. Všem těmto firmám bychom chtěli velmi poděkovat za podporu, kterou nám v letošním roce věnovali, neboť bez ní by se jezdit nedalo.

Kolik stojí jedna automobilová sezóna?
Sedláček: Nikdy jsme vlastně nejeli všechny závody. Zatím to bylo maximálně šest akcí, protože jsme neměli tolik peněz. Avšak i tak se náš rozpis financí na sezónu pohybuje v rozmezí 400 až 500 tisíc.

Vaše plány pro příští sezónu?
Sedláček: Pokud se nám podaří získat dost peněz, pak bychom si pořídili závodní Felicii. Snad nám to letos již vyjde.
Musil: Chtěli bychom však ještě v letošním roce pozvat všechny příznivce Rallye na ukončení sezóny, které bude v Podkopné Lhotě u Slušovic, kde se pojede 15. 11. 1997 Rallye sprint Kopná. Start je naplánován na 10.30 hodin.

O tom, že automobilový sport patří mezi nejatraktivnější sportovní podívanou, není třeba pochybovat. Proto máte-li zájem zviditelnit svou firmu na kapotě soutěžního vozu posádky Sedláček - Musil, pak neváhejte. Informace obdržíte přímo u jezdců anebo i u nás v redakci.
Vojta JohaníkMirek Berka vyhrál, co se dalo
Za účasti 80ti nejlepších šipkařů z celé české republiky se v sobotu 1. listopadu konal v Brumově na Zlínsku další z šipkových turnajů nejvyšší kategorie tzv. MASTERS.
Organizátoři opět přichystali skvělé prostředí, které si po turnaji pochvalovali i samotní hráči. Na takovém šipkovém svátku samozřejmě nemohli chybět hráči a hráčky z hradišťských klubů ŠK Synot a DC Korádo. A opět se neztratili, spíše naopak . Potvrdili svou vzestupnou formu a nejenom že se umítili v první destíce, ale odchovanec hradišťských šipek, v současnosti hráč ŠK Synot Staré Město Miroslav Berka dokonce turnaj vyhrál. Nechal za sebou takové borce, jakými bezesporu jsou objev loňské sezóny Roman Benischko, Marek Šrom, momentálně čtvrtý hráč žebříčku, nebo Jiří Zavřel z DC Family Kroměříž. Připsal si tak na své konto 3000 bodů do okresního i celostátního žebříčku, od pořadatelů obdržel krásný pohár, peněžitou prémii a nominační pozvánku na turnaj Grand Prix v Praze, kterého se může zúčastnit pouze prvních 30 hráčů z žebříčku a vítězové série turnajů Masters.
Po minulém pátém místě na mástru v Ostr. Nové Vsi potvrdil všem ostatním šipkařům, že to nebyla náhoda, a že se s ním bude muset do budoucna počítat. Na začátku letošní šipkové sezóny bude skloňovat s přídavkem Objev tohoto roku. K takovému úspěchu mu samozřejmě blahopřejeme.
Chcete-li vidět Mirka nebo i jiné šipkové borce přímo v akci, pak máte příležitost 23. listopadu od 13.00 hodin na turnaji okresní šipkové ligy v Bistru Korádo ve Starém Městě nebo na Mikulášské šipkové show 6. prosince na Caballero disco v Ostr. N. Vsi, kde budou startovat ta největší šipková esa spolu s umělci známými z televizní obrazovky.Šachové turnaje
Šachový okresní přebor
Druhým kolem pokračoval Okresní přebor I. tř. Po něm jsou v čele tabulky Boršice B, které zdolaly Velehrad 5,5 : 2,5. Za vítěze vyhrál Vrtal, Havránek, Hlůšek, Ludvíček a Macků. Za hosty korigoval Janovský a Kegler st. a remízou skončil duel Hanáček - Stodůlka.
Uh. Ostroh B porazil Vlčnov B 5:3 a je druhý. O třetí místo se dělí D a E družstva St. Města, jejichž vzájemná utkání skončilo remízou 4:4. Za D družstvo vyhráli Horsál, Partyš, Sháněl a Studený, za E J. Mikuláštík, Habáník, Jungman a Noha.
Bojkovice přehrály St. Město F 7:1 a D. Němčí porazilo Nivnici 5,5 : 2,5. Utkání Kunovice - O.N. Ves bylo odloženo. Větší bodové rozdíly jsou způsobeny tím, že v obou skupinách okresního přeboru se za výhru udělují 3 body a za remízu 1 bod.

	1.	Boršice B	12	6
	2.	Uh. Ostroh B	10	6
	3.	St. Město D	10,5	4
		St. Město E	10,5	4
	5.	Bojkovice	8,5	3
		D. Němčí	8,5	3
	7.	Kunovice	6,5	3
	8.	Velehrad	6,5	1
	9.	O. N. Ves	4	1
	10.	Vlčnov B	4,5	0
	11.	Nivnice		4	0
	12.	St. Město F	2,5	0

První vítězství Uh. Ostrohu v divizi šachu
Již ve 2. kole se dočkal prvního vítězství v soutěži nováček Uh. Ostroh, když porazil Prostějov 4,5 : 3,5. Vyhrál Kňazovčík, Vacula a Galuška, remizoval Stánec, Flekač a P. Malůš.
Druhé vítězství si připsalo na své konto St. Město B po výhře 5,5 : 2,5 nad Hutiskem-Solanec. Celý bod získali Bažant, M. Omelka, R. Staufčík, Krča a Vávra, remizoval M. Rachůnek. S plným počtem bodů a na první příčce je Veselí, které přehrálo Přerov jasně 6,5:1,5. Bodovali Hudeček, Křížek, Galuška, Navrátil a Trávníček, remízovali Hrabec, Grabec a M. Provazník.
V utkání favoritů remízovaly Vnorovy s Grygovem 4 : 4. V posledním utkání Olomouc porazila Valašské Meziříčí 4,5 : 3,5.

	1.	Veselí A	12	4
	2.	St. Město B	10,5	4
	3.	Olomouc	9	4
	4.	Vnorovy	11	3
	5.	Grygov	10	3
	6.	Val. Meziříčí	9	2
	7.	Uh Ostroh A	5,5	2
	8.	Kroměříž B	7,5	1
	9.	Kroměříž A	7	1
	10.	Prostějov	6	0
	11.	Hutisko-Solanec	4,5	0
	12.	Přerov	4	0
RNDr. J. OndraBlšany - Slovácká Slavia 2:0 (2:0)
Blšany (ŠA) - Slovácká Slavia v neděli zajížděla na hřiště vedoucího mužstva druholigové tabulky celku Blšan, oslabena o potrestané Vaverčáka, Řezníka, Marxe a bez zraněného Sedláře. Domácí utkání zahájili náporem a do vedení se dostali v 15. minutě, kdy rozhodčí odpískal velmi přísný pokutový kop za faul Malůše na Vrabce, který proměnil Bittengel - 1:0. Ve 30. minutě se domácí prosadili opět po standartní situaci, kdy z přímého kopu po ruce Mydla, se ve vápně nejlépe orientoval domácí Jindra a hlavou zvýšil na 2:0. Po druhé brance vše nasvědčovalo tomu, že zápas se stane jednoznačnou záležitostí domácího mužstva, ovšem hosté se nevzdávali a zvláště ve druhém poločase si vytvořili několik slibných situací, avšak bez brankového efektu.
Sestava Slovácké: Zubík - Soukeník - Korytář, Minář, Kučera - Mydlo, Malůš, Zlinský, Lecián, Fryč - Štverka (Frýbort). Trenér Lubomír Blaha.
Po utkání trenér Slovácké Lubomír Blaha řekl: Myslím si, že náš výkon při současných podmínkách nebyl špatný. V posledním utkání nastupujeme doma proti předposlednímu Ústí, a já věřím, že konečně budeme bodovat naplno, neboť určité zlepšení je u mužstva vidět.FC SYNOT - SK LeRK Prostějov 2:0 (1:0)
St. Město (JOH) - V posledním druholigovém utkání podzimní sezóny proti sobě nastoupila dvě mužstva z horní poloviny tabulky. Domácí se předstvavili v nejsilnější sestavě, zatímco hosté byli oslabeni o špilmachra Štechu, který přestoupil do Olomouce a kanonýra Gottwalda, jež odešel na zahraniční angažmá. Synot zahájil utkání náporem a hned v 1. minutě se dostal do velké šance Došek, jenže nedokázal hlavou usměrnit Vojtěškův centr za záda prostějovského golmana Pařízka. Stejně se dařilo v 19. minutě Lysáčkovi, jež z malého vápna mířil vedle branky. Domácí si udržovali po celou dobu herní převahu a za neustálého deště se jim podařilo brankově prosadit v 31. minutě, kdy si na Štěrbův centr naběhl dlouhán Došek a jeho teč hlavou skončila v síti překvapeného Pařízka. Do konce poločasu se obraz hry nezměnil, domácí útočili a hosté, i když předváděli dobrou kopanou, se převážně jen bránili.
Ve druhé půli již značně nasátý trávník působil oběma mužstvům velké problémy se zpracováním míče, a proto se na hřišti více bodovalo, než hrál pohledný fotbal. Rozhodnutí však přinesla 78. minuta, kdy Soldán poslal dopředu dlouhý pas, na který si naběhl Vajda, hostující obrana zůstala stát jako přikovaná a nechala osamoceného Vajdu postupovat na Pařízka. Ze souboje Vajda Pařízek vyšel sice lépe golman hostí, jenže k odraženému míči se dostal zcela volný Jano Haspra a pohodě zvýšil do prázdné branky na 2:0 pro Synot. V 81. postupovala dvojice Haspra Švancara proti jednomu obránci, avšak bez zakončení. V 84. to byla opět dvojice Haspra Švancara, která zahrozila. Švancarovu dělovku Pařízek neudržel v náručí, jenže Hasprova dorážka zasáhla opět jen hostujícího golmana. Domácí pak již s přehledem utkání dohráli a připsali si zaslouženě další tři body za své šesté druholigové vítězství na Širůchu.
Branky: 31. Došek, 78. Haspra. ŽK: Boušek, Svoboda, Caha - všichni LeRK. Diváci 977. Rozhodčí: Svatonský, Kolev, Marada.
Sestava FC Synot: Ondrůšek - Soldán - Bůžek, Vojtěšek - Štěrba, Hlahůlek, Lysáček (85. Videman), Zapletal, Vajda - Švancara (86. Racek), Došek (68. Haspra). Trenér František Komňacký, asistent Jaroslav Hastík, vedoucí mužstva Milan Omelka, lékař MUDR Petr Šnajdar, masér Ivan Rambousek.
Po utkání trenér hostí Vítězslav Kolda řekl: Jelikož jsem ve Starém Městě dříve působil, tak jsem věděl co nás tady může čekat. V první půli domácí využili podpory větru, ta druhá byla již více vyrovnaná. Za celý zápas jsme se však nedostali ke střelbě a domácího golmana jsme vlastně vůbec neohrozili. U nás máme spoustu mladých hráčů, kteří si na II. ligu teprve zvykají. Odchody Štefky a Gottwalda byly pro nás velkým oslabením, se kterým jsme se zatím nevyrovnali. Takovou trojici rozhodčích jaká pískala dnes, bych si přál jednou doma.
Trenér FC Synot František Komňacký: Já jsem samozřejmě spokojen po dnešním utkání, kterým jsme zakončili doma podzimní sezónu. Řekl bych, že vítězství jsme si zasloužili. Chtěli jsme dnes hrát důrazně a agresivně, se snahou utkání rozhodnout v první půli, kdy jsme si vytvořili ještě několik šancí ovšem bez zakončení. V posledním kole jedeme do Karviné, a pokud vydrží naše herní pohoda, pak nemusíme ani odsud odjíždět s prázdnou.FC Kunovice - FC Zeman Brno 4:1 (2:0)
Kunovice (JOH) - V posledním utkání podzimní sezóny MSFL nastoupila proti sobě na Bělince mužstva FC Kunovice a FC Zeman Brno. Hosté, kteří byli v tabulce se stejným počtem bodů jako domácí na 10. místě, přijeli do Kunovic v nejsilnějším složení, tedy i s Kukletou a kanonýrem Jiřím Pechou, který nedávno hrával ve Slovácké Slavii. Domácí hned od počátku nasadili nejen na tyto dva borce, ale také na záložníka Marka Látala důslednou osobní obranu. Úvod zápasu patřil domácím, když hned ve 4. minutě mohl skórovat Bičánek, který po narážečce od Vlka postupoval sám na golmana hostí, jenže jeho střela skončila na boční síti. Ve 13. jen v tísni odvracel na roh hostující Milotinský před důrazným Bobčíkem. V 18. si v pokutovém území zpracoval míč Soviš, naservíroval jej Vlkovi, jehož tečovaná střela jedním z obránců hostí rozjásala poprvé kunovské fanoušky - 1:0.
Tlak domácích v tuto dobu narůstal a když přišla 22. minuta, tak dlouhý pas Soviše našel na penaltě zcela volného hostujícího obránce Václavíčka, který nešťastně zasáhl míč hlavou tak, že přehodil vlastního golmana - 2:0. V 35. po pasu Svobody se k míči dostal Soviš, ale jeho střela skončila jen těsně vedle Laporčákovy branky. Další velkou šanci měl v poslední minutě prvé půle stoper domácích Strakáč, ovšem z metru trefil pouze tyč brněnské branky. Ve 3. minutě druhé půle se poprvé, a také jak se později ukázalo naposled, v utkání představila dvojice hostí Kukleta Pecha, když prvně jmenovaný vysunul Pechu, ten se zbavil kličkou Strakáče, ale jeho technickou střelu Máčala vytlačil na roh. V 57. po centru Bobčíka hlavičkoval Vlk vedle a o minutu později Klvaňovu tvrdou střelu golman hostí vyrazil. V 75. minutě zahrával Zajíček roh, který si zpracoval na velkém vápně Vlk, přihrál Sovišovi, ten ještě posunul na Klvaňu a golman hostí mohl lovit již potřetí míč ze své sítě.
V 80. se ocitl dvakrát ve vyložené šanci Klvaňa, jenže ani jednou nedokázal skórovat. Parádní akce domácích přišla v 85. minutě, kdy Josefík klasickou českou uličkou vyslal dopředu Bobčíka, který předložil míč Vlkovi a nebylo co řešit - 4:0. Když se domácí hráči ještě radovali ze svého čtvrtého úspěchu, využil jejich nekoncentrovanosti hostující Milotínský a upravil na konečných 4:1. Vítězství domácího celku bylo zcela zasloužené, když po celý zápas kontrolovali plně hru a nepřipustili obavané hostující útočníky k vážnější akci.
Branky: 18. Vlk, 22. Václavíček vlastní, 75. Klvaňa, 85. Vlk - 85. Milotínský. ŽK: Klvaňa - Gamba, Pecha. Diváci 674. Rozhodčí Vaculín - Brevčinský, Malchárek.
Sestava FC Kunovice: Máčala - Strakáč - Bičánek, Kopčil, Josefík - Bobčík, Zajíček (73. Suchý), Svoboda (46. Klvaňa), Skopalík (58. Gabriel) - Vlk, Soviš. Trenér Jiří Cochlar, asistent Milan Blažek, vedoucí mužstva František Šmíd, masér Zdeněk Kohutič, lékař Mudr. Milan Černý.
Po utkání trenér domácích Jiří Cochlar řekl: Vyšlo nám zcela pokrytí osobností mužstva hostí Kuklety, Pechy a Látala, o kterých jsme věděli, že to jsou jejich klíčoví hráči. Hlavně Pecha proti Davidu Kopčilovi, který patřil k nejlepším hráčům na hřišti, neměl šanci. Hráči měli za úkol nátlakovou hrou se prosadit ve vápně, a to se nám také podařilo. Kluci splnili moje očekávání, a já věřím, že toto mužstvo má celkem bez problémů na lepší polovinu tabulky MSFL problémů.Fotbalové tabulky
II. liga
Chrudim - Karviná 1:0, Třinec - Bohemians 0:1, Přerov - Zlín 0:2, St. Město - Prostějov 2:0, Blšany - Uh.Hradiště 2:0, Č.Lípa - Vítkovice 1:2, Ústí n.L. - Poštorná 2:2, Most - Fr.-Místek 3:2

	1.	Blšany		12	1	1	36:10	37
	2.	Bohemians	9	3	2	27:12	30
	3.	Karviná		8	2	4	18:7	26
	4.	St. Město	7	4	3	25:13	25
	5.	Chrudim		7	4	3	20:13	25
	6.	Zlín		5	6	3	18:10	21
	7.	Poštorná	6	3	5	21:17	21
	8.	Třinec		6	3	5	13:10	21
	9.	Prostějov	5	5	4	19:13	20
	10.	Přerov		5	4	5	10:15	19
	11.	Most		4	4	6	10:13	16
	12.	Vítkovice	4	3	7	13:21	15
	13.	Fr.-Místek	3	5	6	17:21	14
	14.	Č.Lípa		4	1	9	16:27	13
	15.	Ústí n.L.	1	2	11	10:43	5
	16.	Uh.Hradiště	0	2	12	5:33	2


MFSL
Znojmo - Ratíškovice 1:5, NH.Ostrava - Kyjov 0:0, Kunovice - Zeman Brno 4:1, Uničov - Boby B 0:1, Hranice - Jihlava 0:0, Vratimov - Olomouc B 1:2, Krnov - Ostrava B 0:3, Uh.Brod - D.Benešov 1:3

	1.	NH.Ostrava	11	4	0	27:8	37
	2.	Ratíškovice	10	3	2	32:12	33
	3.	Hranice		7	7	1	19:5	28
	4.	Ostrava B	9	1	5	33:22	28
	5.	D.Benešov	7	4	4	33:20	25
	6.	Vratimov	6	4	5	22:15	22
	7.	Kunovice	5	5	5	25:22	20
	8.	Boby B		5	5	5	18:21	20
	9.	Jihlava		5	4	6	23:24	19
	10.	Kyjov		6	1	8	18:26	19
	11.	Zeman Brno	4	6	5	20:26	18
	12.	Olomouc B	5	3	7	22:28	18
	13.	Uničov		4	2	9	15:21	14
	14.	Krnov		4	2	8	16:26	14
	15.	Uh.Brod		2	4	9	10:32	10
	16.	Znojmo		0	3	11	10:35	3


Divize D
D.Němčí - Žďár n.S. 3:0, Svitavy - Bystrc 2:1, Brumov - Židenice 4:1, Třebíč - Polešovice 4:0, D.Kounice - Veselí 1:0, Mysločovice - Slavičín 0:2, Trnava - Prostějov B 2:2, V. Pavlovice - Zlín B 2:1

	1.	Třebíč		8	3	4	29:20	27
	2.	V. Pavlovice	8	3	4	24:16	27
	3.	Polešovice	8	3	4	25:23	27
	4.	D.Kounice	7	5	3	30:20	26
	5.	Bystrc		7	3	5	25:19	24
	6.	Brumov		7	2	6	24:19	23
	7.	Židenice	6	4	5	30:22	22
	8.	Zlín B		5	6	4	20:14	21
	9.	Prostějov B	4	6	5	25:27	18
	10.	Veselí		5	3	7	16:19	18
	11.	Slavičín	5	3	7	23:29	18
	12.	Trnava		4	6	5	17:23	18
	13.	Mysločovice	5	3	7	15:22	18
	14.	Svitavy		3	6	6	16:25	15
	15.	D.Němčí		3	5	7	14:27	14
	16.	Žďár n.S.	3	3	9	23:31	12


Župní přebor
Napajedla - Hulín 1:0, V. Karlovice - Mikulčice 5:5, D. Bojanovice - Hodonín 2:4, Bojkovice - Kostelec 3:1, Šardice - V. Otrokovice 1:1, Hluk - Újezdec 1:0, Hradčovice - Podlesí 1:1, Morkovice - Bystřice 1:0
Bojkovice - Kostelec 3:1 (0:1). Úvod bojovného zápasu patřil hostům, kteří šli do vedení v 8. Lehkým po trestném kopu. Domácí pak přidali na bojovnosti, zlepšili hru ve středu hřiště a přišly i šance, ale Hořák a Valtr trefili pouze břevno, resp. tyč hostující branky. Po změně stran domácí opět zatlačili soupeře na jeho polovinu a v 54. Běhunčík střelou z 25 metrů vyrovnal a v 67. Šenkeřík dal vedoucí branku Bojkovic. Hra pak byla až do závěrečného hvizdu ovlivněna dvojím vyloučením hráčů Kostelce v 68. Přesilovku využil v 83. střídající Kubena. Hosté na bojovnost a obětavost domácích nestačili, zvláště po změně stran. Sestava domácích: Urbánek - Běhunčík - Kolínek, Valtr (83. Šupina), Strnad - Míča D., Tománek (75. Kubena), Michalčík, Adámek (85. Prachař) - Šenkeřík, Hořák. Trenér Kalina. ČK: Lehký, Hrdlička (Kostelec). Rozhodčí Pokorák, 200 diváků.
Hradčovice - Podlesí 1:1 (1:1). Závěrečné utkání župního přeboru nepřevýšilo svou kvalitou průměr, domácí v 16. se ujali vedení Koníčkem. Hosté vyrovnali o pět minut později z ojedinělého protiútoku Adámkem R. Domácí poté zatlačili soupeře před jeho branku, snažili se o vstřelení branky, ale pozorná obrana hostů náporu odolala. Po změně stran nepřesný rozhodčí Ptáček vyloučil hostujícího Mikulu, domácí svou přesilovku i přes trvalou převahu nevyužili. Stav žlutých karet byl 4:8, pískal Ptáček z Lipiny, 180 diváků. Sestava Hradčovic: Fornůsek - Flašar - Fiala, Bureš, Koželuh - Plevák, Cakl kpt. mužstva, Švrček, Přecechtěl (65. Silný) - Buráň (70. Kašpařík), Koníček. Trenér Pa-vel Soviš.
Hluk - Újezdec 1:0 (0:0). Utkání slabé úrovně, čemuž odpovídá postavení v tabulce. Hra se odehrávala většinou ve středu hřiště, v první půli si oba kolektivy vytvořily šance, ale Koníček a Hubáček na straně domácích, a Mikulášek se Ševčíkem na straně druhé nebyli střelecky úspěšní. Obraz hry se nezměnil ani po obrátce, jedinou branku utkání dal v 75. domácí Koníček. Domácí svůj náskok do konce utkání udrželi. Sestava Hluk: Kroupa - Valčík - Nezhyba, Uhříček, Uhlíř, Pinkava - Dostálek (46. Frhauf), Koníček, Mléčka (46. Konečný D.) - Taťák (87. Marek), Hubáček. Trenér Karel Vaculík. Sestava Újezdec: Sedlačík - Králík - Piják, Kelíšek, Jančář Z. - Křapa, Mikulášek, Bachůrek (80. Hrnčíř), Mikliš - Ševčík (85. Klauda), Jančář M. Trenér Karel Lovecký. Rozhodčí Kopecký, 200 diváků.
Napajedla - Hulín 1:0 (1:0). Jaroš. Rozhodčí Šafář, 300 diváků. V. Karlovice - Mikulčice 5:5 (3:1). Švajda 3, P. Ondřejka 2 - O. Urbánek 2, Gajda, L. Urbánek. Rozhodčí Kurcik, 120 diváků. D. Bojanovice - Hodonín 2:4 (0:1). Doubek 2 - Novotný 2, Repkovský 2. Rozhodčí Hrabal, 150 diváků. Šardice - V. Otrokovice 1:1 (1:1). Bábíček - Šmatla. Rozhodčí Ruman, 300 diváků. Morkovice - Bystřice 1:0 (1:0). Janecký. Rozhodčí Schmid, 650 diváků.
Tabulka střelců: 18 - Jaroš (Napajedla), 14 - Skopal (Bystřice), 13 - Olša (Bystřice), 12 - Novotný (Morkovice), 9 - Hořák (Bojkovice), P. Ondřejka (V. Karlovice), Panák (Hulín), 8 - Janouškovec (Šardice), L. Urbánek (Mikulčice), Adamkovič (Hulín), Repkovský (Hodonín), 7 - Šimčík (Morkovice), Koníček (Hradčovice), Polášek (Kostelec), Doubek a Podrazil (D. Bojanovice).

	1.	Napajedla	10	3	2	32:13	33
	2.	Hulín		11	0	4	34:17	33
	3.	Bystřice	10	2	3	45:17	32
	4.	Morkovice	9	2	4	37:13	29
	5.	V. Karlovice	7	4	4	35:21	25
	6.	V. Otrokovice	7	3	5	24:19	24
	7.	Kostelec	7	3	5	28:25	24
	8.	Bojkovice	7	2	6	30:25	23
	9.	D. Bojanovice	6	2	7	20:28	20
	10.	Šardice		5	4	6	19:18	19
	11.	Hodonín		6	1	8	32:37	19
	12.	Mikulčice	5	2	8	26:25	17
	13.	Hradčovice	4	4	7	23:37	16
	14.	Hluk		4	1	10	15:35	13
	15.	Újezdec		3	0	12	16:51	9
	16.	Podlesí		2	1	12	14:49	7


Župní přebor - dorost
D. Němčí - Uh. Brod 1:5, Slavičín - Kyjov 2:1, Morkovice - Bystřice 2:1, Napajedla - Hulín 1:0, Ždánice - Veselí 0:3 (kontumačně, domácí nenastoupili), Šardice - Brumov 2:2, Malenovice - J. Otrokovice 3:3, Bylnice - Kroměříž 1:3. Z min. kola: Bylnice - D. Němčí 3:2.

	1.	J. Otrokovice	9	3	3	33:23	30
	2.	Slavičín	9	2	4	28:22	29
	3.	Morkovice	8	2	5	33:29	26
	4.	Kroměříž	7	3	5	28:15	24
	5.	Kyjov		6	5	4	28:22	23
	6.	Uh. Brod	7	2	6	30:26	23
	7.	Bylnice		7	2	6	34:36	23
	8.	Brumov		5	6	4	36:24	21
	9.	Napajedla	5	6	4	12:9	21
	10.	Bystřice	5	5	5	28:33	20
	11.	Malenovice	5	4	6	30:40	19
	12.	Veselí n. M.	5	3	7	23:30	18
	13.	Šardice		3	5	7	25:27	14
	14.	Hulín		2	8	5	28:30	14
	15.	D. Němčí	4	2	9	32:36	14
	16.	Ždánice		3	2	10	16:42	11www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund