Číslo: 49
08.12.1997
Článků: 42

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Nejlepší střelec slovenské hokejové extraligy je z Uherského Ostrohu
Blaine + Johaník vítězí v šipkové show
V MSFL se Kunovice neztratily
Nováček z Tupes překvapil
Hokejový servis

Nejlepší střelec slovenské hokejové extraligy je z Uherského Ostrohu
Jen málo zasvěcených hokejových příznivců ví o tom, že nejlepším střelcem slovenské extraligy je rodák z Uherského Ostrohu a odchovanec tamního hokeje - Zdeněk Jurásek.
Zdeněk Jurásek začínal s ledním hokejem v Uherském Ostrohu, odkud přešel v 6. třídě základní školy do HC Uh. Hradiště. Z Uherského Hradiště už jeho hokejová cesta vedla do Skalice, kde působí (kromě ročníku 94-95, který strávil na vojně v Kroměříži) až doposud.
S hokejisty Skalice se také probojoval do slovenské extraligy, ve které jeho střelecká forma je taková, že v současnosti je na prvním místě střelecké tabulky této soutěže.
 
	Jméno a příjmení: ZDENĚK JURÁSEK
	Narozen		: 21. 11. 1975
	Znamení		: štír
	Bydliště	: Uherský Ostroh
	Povolání 	: hokejista
	Šťastné číslo	: 21
	Stav 		: svobodný

Máš přítelkyni ?
Mám holku na Slovensku.

Čím jezdíš ?
Fiat TIPO.

Čím bys chtěl jezdit ?
Asi nějaký Mercedes.

Tvoje oblíbené jídlo ?
Těstoviny, veškeré těstoviny, ale nejraději kolínka.

Oblíbený nápoj ?
Pivo a z nealka džus.

Oblíbený herec, herečka ?
Z herců Bolek Polívka a herečka Julia Roberts.

Oblíbený film ?
Nejraději mám komedie. Takže filmy s Louiem de Funem, Budem Spencrem, Terencem Hillem, ale rád se podívám na jakoukoliv komedii.

Kde a jak se bavíš ?
S kamarádama na diskotéce nebo si zajdem na pivo pokecat, zjistit, co se kde děje.

Je nějaký další sport, kde bys měl šanci vyniknout ?
Nevím, možná ve fotbale nebo tenise, ale spíš ten fotbal.

Tvůj typ dívky ?
Měla by být hodná, tolerantní a vzhledem ani ne moc pěkná, a ani moc škaredá, taková akorát.

Máš hokejový vzor ?
Mario Lemiuex, taky pravák.

Oblíbený oděv ?
Sportovní - tričko, rifle, riflová bunda.

Oblíbená obuv ?
Adidas nebo Nike.

Nejdůležitější gól ?
Řekl bych, že nerozlišuji góly na nejdůležitější a méně důležité. V dnešní době je navíc pro Skalicu každý gól důležitý.

S kým se ti nejlíp hraje ?
Sice to asi nikomu moc neřekne, ale momentálně hraju s Kamenským a Pinďarem.

Jaký stadion na tebe nejvíc zapůsobil ?
Teď je nový stadion na Slovanu a ten se mně moc líbí, navíc tam bývá dobrá atmosféra.

Tvůj denní režim v průběhu sezóny ?
Ráno vstanu někdy okolo osmé hodiny, v deset máme trénink, potom oběd, chvilku odpočinek a v sedmnáct hodin zase trénink. Večer podle nálady se buď dívám na televizi, nebo si zajdu na jedno pivko. To je různé.

Tvůj největší životní úspěch ?
Pro mě je momentálně největší životní úspěch to, že jsem prozatím zdravý a všichni okolo mě jsou spokojení, teda relativně spokojení.

Tvůj největší sportovní úspěch ?
Postup se Skalicí do extraligy, no a to, že se nám teď daří.

Tvé životní přání ?
Být zdravý, hrát hokej, no a časem za několik let založit rodinu a žít poklidný život.

Tvé hokejové přání ?
Aby se dařilo nejenom mně, ale celému družstvu. Chtěli bychom se dostat do první čtyřky, no a eventuálně získat ten titul. Ale to bude reálnější až příští rok.

Kdo bude letos mistr na Slovensku ?
Nevím, těžko říct. Snad vyhraje Slovan.

Jak ses vůbec dostal k hokeji ?
Vlastně tak jak mnoho jiných. S kamarádama jsme hrávali mezi panelákama hokej na suchu, a potom jsme se šli přihlásit na hřiště do hokeje. To bylo ve druhé třídě.

Kdo na Tebe zapůsobil nejvíc jako trenér ?
Určitě jako první to byl pan Zalubil v Uh. Ostrohu, který nás trénoval v žácích. Potom to byl v dorostu pan Černý a momentálně je to trenér Žiška ve Skalici.

Jak ses dostal do Skalice ?
To bylo v mladším dorostě přes trenéra Valůcha ze Skalice a přes pana Klaudu z Uh. Ostrohu.

Před sezónou jsi ještě nevěděl, jestli s tebou Skalica uzavře smlouvu?
Na konci srpna mně končila smlouva a vlastně dost lidí nevědělo, jestli ve Skalici zůstane a já byl mezi nimi. Nakonec jsem dostal důvěru.

Teď si ale zatím Skaličtí mohou mnout ruce, že s tebou smlouvu podepsali.
Asi ano, zatím se mi daří dávat branky. Abych pravdu řekl, tak mým přáním bylo dát alespoň 10 branek.

Takže už teď máš splněno víc jak na 100% . Cítíš teď větší důraz od soupeřových obránců?
Ze začátku to bylo vcelku v pohodě, teď si mě ale obránci všímají zápas od zápasu víc a víc.

Je o tebe zájem z jiných mužstev?
Ne, zatím nikdo, a navíc jsem ve Skalici spokojený.

Skalica posílila. Z Opavy se vrátil Jurík a ze Vsetína přišel Vlach. Bude hrát Skalica ve finále?
Letos to bude asi těžké. Myslím si, že finále by mohl hrát Trenčín se Slovanem. Pro nás bude úspěchem umístění do čtvrtého místa, tedy semifinále. Příchod Vlacha s Juríkem je pro družstvo velkým přínosem. Uvidíme. Třeba se nám podaří překvapit.

Hodně střeleckého štěstí a dobrých výkonů ve slovenské extralize za všechny čtenáře Dobrého dne popřál Rosťa Polehňa.Blaine + Johaník vítězí v šipkové show
O. N. Ves (AD) - V sobotu 6. prosince proběhla v prostorách Caballera Disco v Ostrožské Nové Vsi Mikulášská šipková show, jejímž pořadatelem byla firma SYNOT Staré Město, a které se zúčastnili nejen nejlepší hráči a hráčky šipek z celé České republiky, ale také přizvaní hosté z řad osobností. V úvodu večera moderátor Vašek Řepa z Hit Rádia Publikum pomocí losu určil soutěžní dvojice, kdy ke každému šipkařskému specialistovi byl přilosován jeden z pozvaných hostů. V turnaji se představily tyto dvojice: Martin Severa (TV NOVA) + Jana Pásková, František Komňacký (trenér FC SYNOT) + Jan Mihók, Mirek Paleček (písničkář) + Jarča Urbanová, Jan Konečný (Eurosport) + Herbert Procházka, Vojta Johaník (Dobrý Den, Slovácko) + Karst Blaine, Jan Dudek (ředitel Hit Rádia Publikum) + Roman Benischko, Slezák Petr (FC SYNOT) + Pepina Bahulova, Zdeněk Zálešák + Mirek Berka.
Hned v prvním kole nastoupila favorizovaná dvojice Karst Blaine (Kanaďan s českým občanstvím - Mistr republiky v šipkách) s Vojtou Johaníkem proti Herbertu Procházkovi (DC Vofotronix Praha - republiková dvojka) a Janu Konečnému. Po tvrdém a velmi vyrovnaném boji nakonec zvítězila dvojice Blaine, Johaník 2:1. Hned po prvních hodech pro zdravotní nevolnost musel odstoupit moderátor TV NOVA Martin Severa, jehož nahradil generální manažer FC Synot Jaroslav Hastík, který pak svým výkonem mile překvapil a probojoval se společně s Janou Paskovou až do semifinále, kde však nestačili na dvojici Beniško Dudek. Ve druhém semifinále pak Blaine s Johaníkem přeházeli Mihóka s Komňackým 2:0. Ve finalovém souboji dvou mediálních protivníků Johaník (Dobrý den) - Dudek (rádio Publikum) a šipkařů specialistů Blaine (mistr ČR) a Benischka (objev loňského roku) se ve velmi bouřlivém prostředí prosadila zkušenější dvojice Johaník + Blaine, která svým soupeřům nedala šanci a po zásluze zvítězila.
Před slavnostním vyhlášením výsledků pro všechny přítomné hráče i pro značně početné obecenstvo zazpíval písničkář Mirek Paleček.
Poté vítězné dvojici poblahopřál a cenu předal pan Miroslav Valenta. Odměněna byla i poslední dvojice Konečný + Procházka, jež si odvezla z turnaje jako cenu krásné pometlo.V MSFL se Kunovice neztratily
Podzimní část MSFL stejně jako mnohé jiné soutěže zažila v průběhu podzimu několik výměn na trenérských postech. Tyto výměny se nevyhnuly ani zástupci našeho okresu ČSK Uherský Brod a FC Kunovice. V Uherském Brodě po 9. kole nahradil Jurču hrající trenér Cahyna a hned v následujícím 10. kole vystřídal v Kunovicích Jánského Cochlar.

ČSK Uherský Brod
Po loňském podzimním kole bylo mužstvo Uherského Brodu na druhém místě tabulky, jenže pak Česká zbrojovka, která byla do té doby hlavním sponzorem zanevřela na fotbal (zřejmě se rozhodla sponzorovat jiné výhodnější organizace) a fotbal v Uherském Brodě začal živořit. Z mužstva odešla spousta kvalitních fotbalistů a ještě před sezónou nebylo jasno, zda mužstvo vůbec do soutěže nastoupí. Nakonec se tak stalo, jenže celých deset kol museli fotbalisté Uh. Brodu čekat na první vítězství. Stalo se tak až po nástupu nového trenéra, kdy Jurču vystřídal stoper Cahyna a mužstvo v domácím prostředí v 10. kole udolalo Uničov 1:0. Tato výhra přišla po více než roční bezvítězné sérii na domácím trávníku. Do konce podzimu mužstvo získalo ještě čtyři body a usadilo se tak na předposlední příčce podzimní tabulky MSFL.
V těchto dnech je již jasné, že na místě trenéra dochází opět ke změně, když Václava Cahynu, který odchází hrát regionální soutěž do Rakouska, nahradí bývalý trenér Kunovic Ladislav Jánský. Pro Jánského je to vlastně návrat k mužstvu, které trénoval devět sezón a s nímž se mu také podařil postup do tehdejší II. národní ligy. S tréninkem by měl Jánský začít od Nového roku.
V mužstvu Uherského Brodu se na podzim vystřídalo těchto 22 hráčů: Kalivoda, Martínek, Antl, Bílek, Boďa, Brnka, Cahyna, Čapka, Červinka, Ferenc, Chlachula, Jahoda, Kociňák, Mahdal, Mahdalík, Masařík, Němčický, Ondřejka, Plášek, Slovák, Tomeček. Nejvíce minut odehráli: Kociňák (1350), Čapka (1329), Chlachula (1305), Bílek a Cahyna (oba 1260) a Kočica (1081). Střelci branek: Chlachula 4, Čapka 3, Mahdalík 2 a Antl. Vyloučeni byli na podzim Červinka a Kočica. Nejvíce žlutých karet obdrželi: Kociňák 8, Kočica 6, Cahyna, Čapka a Chlachula po 4.

FC Kunovice
Nováček MSFL mužstvo Kunovic vstoupilo do soutěže dobrým výkonem a remízou proti favotitu Ratíškovicím, jenže pak výkony mužstva ztrácely na lesku a po 9. kole se mužstvo ocitlo až na 13. místě. Následovala změna trenérské dvojice, když odstoupivšího Ladislava Jánského a jeho asistenta Jiřího Flašara vystřídal samotný generální manažer Jiří Cochlar a asistent Milan Blažek. Tato výměna byla jako šlehnutí čarovným proutkem a mužstvo do konce soutěže prohrálo pouze s béčkem Olomouce, zato však na domácí Bělince celkem třikrát zvítězilo a v konečné tabulce obsadilo krásné sedmé místo.
Od Nového roku u mužstva však dojde opět ke změně na trenérském postu, kterou nám potvrdil i manažer Cochlar, který řekl: Přichází k nám jako trenér Zdeněk Lorenc, který nám podepsal smlouvu na rok a půl.
V podzimní sezóně se v mužstvu vystřídalo těchto 19 hráčů: Máčala, Skovajsík, Bičánek, Bobčík, Gabriel, Josefík, Klvaňa, Kopčil, Lysoněk, Skopalík, Soukeník, Soviš, Strakáč, Suchý, Svoboda, Valčík, Vlk, Zajíček a Žák. Nejvíce minut odehráli: Soviš (1335), Svoboda (1260), Strakáč (1215), Kopčil (1214), Bobčík (1159), Josefík (1125) a Gabriel (1053). Střelci branek: Soviš 8, Vlk 7, Zajíček 3, Klvaňa a Bobčík po 2, Skopalík a Žák po 1.
V pátek 5. prosince uspořádal FC Kunovice na ukončení podzimní sezóny tradiční přátelské posezení sponzorů a hráčů, které mělo velmi zdařilý průběh a protáhlo se do ranních hodin.Nováček z Tupes překvapil
Určitě nejkvalitnější z I. B tříd je už po několik sezón skupina C, kterou tvoří oddíly Hodonínska a Uherskohradišťska. O kvalitě této třídy svědčí i to, že její vítězové z minulosti si úspěšně vedou v divizi resp. v župním přeboru (Polešovice, Šardice, D. Bojanovice). Také letos je céčko nabité. Vedle stálých účastníků a favoritů na boj o přední místa jako jsou Mutěnice, Velká n.V., Kněždub, Kyjov B, se prosazují i ambiciózní nováčci, Tupesy, Vracov a Hroznová Lhota. Zvláště dva prvně jmenovaní se netají touhou hrát ještě výš. Soutěž je poměrně vyrovnaná, pouze vedoucí Tupesy odskočily o 5 bodů svým pronásledovatelům, na druhém pólu tabulky zase ztrácí M. Písek a také Strážnice, což se vzhledem k jejich výkonům v uplynulé sezóně tak trochu čekalo. Překvapením jsou špatné výkony Dubňan, v domácícm prostředí zisk pouze 6 bodů a jen 4 vstřelené branky. Na čele tabulky se od samého začátku usadil Kněždub, který měl velmi dobrou první polovinu soutěže a v 7. kole ještě vedl tabulku.
Pak však přišel pokles formy a následovaly 4 porážky. Toho využil nováček z Tupes, který od 7. kola neprohrál a ziskem 16 bodů ze 6 utkání a poměrem 17:3 se propracoval na vedoucí příčku. Mužstvo trenéra Ondrouška těží hlavně ze hry opor L. a M. Matouškových, Petra Dudy a z Polešovic hostujícího Michala Zámečníka, který o svých střeleckých kvalitách přesvědčil i ve svém novém působišti a konto soupeřů zatížil 11 brankami. Mužstvu se sice nepovedl start do soutěže, v první kole v domácím prostředí prohrál v souboji nováčků s Vracovem 0:3, ale pak se jeho hra zlepšila a doma zaváhal pouze jednou, když remízoval s Miloticemi. Druhým okresním zástupcem je mužstvo Zlechova, do kterého se vrátili před sezónou Cigoš, Mazáč, z D. Němčího přišel brankář Zimčík, s aktivní činností skončil Donátek.
A jak hodnotí sezónu trenér Kraml. Vzhledem ke kvalitě této skupiny jsme měli cíl uhrát 13 bodů, což se nám podařilo a zisk 14 bodů je v rámci možností kolektivu. Ale děsí mě domácí výsledky s Vracovem 1:5 a Tupesy 0:7, kdy jsme zcela propadli a cítím dluh vůči divákům. Pro jarní sezónu bychom rádi posílili kádr, i když to v současné době není jednoduché. Slibuji si od 7 zápasů doma a tím i dostatečný bodový zisk.
Zápasy sledovalo celkem 15106 diváků, tedy průměr 166 diváků na jeden zápas, padlo 324 branek v poměru 192:132, průměr 3,5 branky na zápas.
Největší návštěva byla ve 4. kole na utkání Mutěnice - Hr. Lhota, 450 diváků. Rozhodčí ukázali v mistrovských zápasech 23 červených karet, nejvíce po 3 - Zlechov, Mor. Písek, Hr. Lhota, naopak bez ČK absolvovali podzim Mutěnice a Strážnice. Ve žlutých kartách vedou Milotice 41, Dubňany 35, Mutěnice 34. Sedm ŽK viděl Říha z Kněždubu.
RL

	I.B třída sk. C - celkem

	1.	Tupesy		9	2	2	32:17	29
	2.	Kněždub		8	0	5	31:17	24
	3.	Mutěnice	8	0	5	27:17	24
	4.	Vracov		7	2	4	26:15	23
	5.	Hroz. Lhota	7	2	4	22:13	23
	6.	Kyjov B		7	1	5	33:27	22
	7.	Žarošice	6	2	5	19:21	20
	8.	Velká n. Vel.	6	1	6	23:17	19
	9.	Milotice	5	3	5	21:17	18
	10.	Vřesovice	4	4	5	26:25	16
	11.	Zlechov		4	2	7	19:32	14
	12.	Dubňany		3	4	6	12:25	13
	13.	Strážnice	3	1	9	21:30	10
	14.	M. Písek	2	0	11	12:49	6


	I. B třída sk. C - doma

	1.	Velká n. Vel.	5	1	1	17:4	16
	2.	Tupesy		5	1	1	15:11	16
	3.	Kněždub		5	0	2	22:10	16
	4.	Mutěnice	5	0	1	17:7	15
	5.	Žarošice	4	2	1	13:5	14
	6.	Hr. Lhota	4	1	1	15:3	13
	7.	Milotice	4	1	1	13:4	13
	8.	Vřesovice	4	1	2	17:10	13
	9.	Vracov		4	1	1	10:4	13
	10.	Kyjov B		4	0	3	17:16	12
	11.	Zlechov		3	1	2	10:18	10
	12.	Strážnice	3	0	4	13:13	9
	13.	Dubňany		1	3	2	4:9	6
	14.	M. Písek	2	0	4	9:18	6


	I. B třída sk. C - venku

	1.	Tupesy		4	1	1	17:6	13
	2.	Kyjov B		3	1	2	16:11	10
	3.	Vracov		3	1	3	16:11	10
	4.	Hr. Lhota	3	1	3	7:10	10
	5.	Mutěnice	3	0	4	10:10	9
	6.	Kněždub		3	0	3	9:9	9
	7.	Dubňany		2	1	4	8:16	7
	8.	Žarošice	2	0	4	6:16	6
	9.	Milotice	1	2	4	8:13	5
	10.	Zlechov		1	1	5	9:14	4
	11.	Vřesovice	0	3	3	9:16	3
	12.	Velká n. Vel.	1	0	5	6:13	3
	13.	Strážnice	0	1	6	8:17	1
	14.	M. Písek	0	0	7	3:31	0Hokejový servis
HC Uh. Hradiště - HK Poruba 1:2
Uh. Hradiště (rub) - Hosté rozhodli o svém vítězství v polovině poslední části hry, když v rozpětí tří minut využili ke skórování dvou hrubých chyb v rozehrávce domácích obránců ve vlastní třetině. Postavení Hradiště v tabulce velelo hráčům zvítězit se soupeřem, který je v těsném závěsu, získat body, přízeň diváků a také posílit sebevědomí do dalších bojů. Útočnou sílu mužstva a třetí řady měl zvýšit dvacetiletý Valuch, získaný na hostování do konce sezony ze Skalice. Byl to právě on, kdo poprve rozvlnil síť hostujícího brankáře už v 5. minutě zápasu, když zužitkoval přihrávku důrazného Janíka. Potom už diváci viděli jen trvalý tlak domácích s častými, ale neúspěšnými střeleckými pokusy.
Hosté pozorně bránili a několikrát se utrhli do nebezpečných brejků. Obrovskou šanci skórovat měl Holík, následně Morys, ale neproměněním sólových nájezdů jakoby naznačili špatnou koncovku i v dalším průběhu hry. Poruba vycítila ve druhé třetině, že Hradiště nemá svůj den a najednou byl plný led hostujících hráčů. Domácí po většinu hry bránili, hráli v křeči a několikrát výbornými zákroky zachraňoval brankář Nečas. V závěrečné třetině se domácí opět probudili. Snažili střelit rychlý, druhý gól a definitivně zlomit odpor soupeře, ale nevyvarovali se chyb v obranném pásmu, kterých soupeř dokonale využil. S blížící se závěrečnou sirénou sice tlak domácích sílil, ale bubny mladých domácích fanoušků utichaly, jako předzvěst zlého konce. K úspěchu nevedla ani půlminutová power play 6:4, když byl porubským vyloučen hráč pro nadměrné zakřivení čepele hokejky. V nepohledném střetnutí, v němž lze ocenit pouze výkony brankářů na obou stranách, získali nakonec cenné body šťastnější hosté.
Radost z vítězství by mohlo Hradiště konečně okusit v příštím utkání před domácím publikem za týdem v sobotu s Kroměříží.
Branky: 5. Valuch - 49. Schulz, 52. Najdek.
Vyloučení: 1:4. Využití: 0:0. Rozhodčí: Fiedler - Sklenář, Skoupý. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:2.
Sestava UH: Nečas - Svoboda, Honysz, Ševců, Čech, Holík - Sladký, Albrecht, Morys, Žiška, Němčický - Březík, Hefka, Valuch, Čevora, Janík. Na střídání: Kašný, Tkadlčík.

Minerva Boskovice - HC Lokomotiva Uh.˙Ostroh 8:0 (4:0, 3:0, 1:0)
Boskovice (RP) - V dalším dohrávaném utkání zajížděla Lokomotiva do Boskovic s nadějí na úspěšné vystoupení, jelikož domácí jsou na třetí příčce od konce tabulky a na Lokomotivu měli náskok čtyři body. V úvodní desetiminutovce se hrál hokej s množstvím gólových šancí na obou stranách. Žádnému z družstev se ale skórovat nepodařilo. První branku vsítili domácí ve 13. minutě z rychlého protiútoku. To už na straně hostující Lokomotivy nehrál Vodný, jenž utrpěl tržnou ránu v obličeji, která byla potřeba sešít. Hosty úvodní gól plně zlomil a během první třetiny inkasovali ještě další tři branky. Skóre 4:0 po první třetině nepředpokládal nikdo. Uh. Ostroh nastupoval do další části pouze se dvěma kompletními řadami s cílem uhrát alespoň lichotivý výsledek. Proti byli ale hráči domácí Minervy a ve druhé části utkání vsítili hostům další tři branky. Lokomotiva se navíc nedokázala vyrovnat s agresívní až zákeřnou hrou domácích a působila zcela odevzdaným dojmem.
Hra Uh. Ostrohu se v posledním dějství zlepšila, ale branku se jim vsítit nepodařilo. Byli to naopak domácí, kterým se podařilo ještě jednou skórovat.
R. Kučera: Prvních deset minut jsme dodržovali taktiku a hráli jsme dobrý hokej. Po inkasování prvních dvou branek jsme se úplně sesypali a utkání dohráli jen ve vlažném tempu. Dnes to bylo naše nejhorší utkání.
Vyloučení 5:4, využití 2:0.
Sestava: Salvet, Miklenda - Malušek, Větříšek, Horký, Vodný, Mika, Zalubil, Tureček, Lekeš D., Polehňa, Foret

Lokomotiva Uh. Ostroh - BULLDOGS Brno 4:2 (0:1, 3:0, 1:1)
Uh. Ostroh (RP) - V dalším utkání na domácí půdě přivítala Lokomotiva nováčka v KP 1. celek BULLDOGS Brno. Domácí, kteří se trápí s marodkou, nastupovali do utkání opět jen se dvěma útoky s cílem plně bodovat před domácím publikem.
Úvod utkání domácím opět nevyšel a už po osmi minutách hostující Buldoci překonali gólmana Hříbka. To bylo naštěstí na dlouhou dobu ze strany Brna vše, jelikož v další části zápasu byl domácí brankář k nepřekonání. Bohužel to se dalo říct v první třetině i o brankaří hostů. Na začátku druhého dějství hrála Lokomotiva přesilovou hru, kterou konečně zužitkovala a D. Lekeš překonal brankaře Buldoků poprvé. Po patnácti sekundách od vyrovnávací branky převzal kotouč Foret, který projel brněnskou obranou a po jeho přihrávce skóroval Tureček podruhé. Lokomotiva se dostala do vedení a pomalu přebírala iniciativu hry. Svou převahu potvrdila třetí brankou, kterou vsítil po skrumáži před hostujícím gólmanem Polehňa. Lokomotiva měla více ze hry i po zbytek druhé třetiny. Do poslední části utkání nastupovali domácí s dvoubrankovým náskokem a vědomím, že toto utkání již nesmí pustit.
Lokomotiva hrála bojovně a i přes řadu vyloučení dokázala vsítit další branku, když se po Polehňově přihrávce trefil nadvakrát Větříšek. V závěru se Buldokům podařilo v přesilové hře zkorigovat výsledek na konečných 4:2.
R. Kučera: Konečně jsme dokázali hrát po celé utkání dobrý hokej a nestalo se, že bychom vypustili hru. Dodrželi jsme taktické pokyny a nehráli jsme chaoticky. Za výkon a vítězství musím klukům poděkovat.
Vyloučení: 5:4 + Brno 5 + do konce utkání, využití 1:1. Branky: Lekeš D., Tureček, Polehňa, Větříšek.
Sestava: Hříbek, Miklenda - Malušek, Malina, Větříšek, Horký, Mika, Chromčák, Tureček, Polehňa, Foret, Lekeš D.

Lokomotiva Uh.Ostroh - HC Spartak Nedvědice 2:12 (0:3, 1:4, 1:5)
Uh. Ostroh (RP) - Lokomotiva nastoupila na domácím ledě marodkou zdecimovaným týmem - pouze s desíti hráči - proti loňskému vítězi soutěže HC Nedvědice. Za hustého sněžení, na kluzišti které bylo na pokraji regulérnosti, se lépe rozehráli hosté a během první třetiny vstřelili domácím 3 branky. Lokomotiva nedokázala proměnit ani vyložené šance, a proto odcházela s nulou na svém kontě. Úvod druhé části byl stejný jako začátek utkání a Nedvědice přidaly další čtyři branky. Domácím se podařilo skórovat až v závěru třetiny Jochem. Do poslední třetiny už nastupovali domácí s cílem odehrát utkání a dostat co nejméně branek. Proti byli ale hostující hráči, kteří si s domácími dělali doslova co chtěli. Nejvíce se prosadil Šumichrast autor pěti branek a Ševela, který se trefil celkem 3x. Lokomotiva nakonec dostala 12 branek a vsítila pouze 2, když v poslední minutě skóroval ze samostatného nájezdu Foret.
Sestava Uh. Ostrohu: Hříbek, Větříšek, Malúšek, Horký, Malina, Mika, Tureček, Polehňa, D. Lekeš, Foret, Joch.
Vyloučení 1:3, využití 0:1. Branky domácích: Joch a Foret.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund