Číslo: 5
03.02.1997
Článků: 51

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Nejhezčí byly všechny postupy, tvrdí Aleš Plachý a Jaromír Bazel, opory házenkářů Slovácké.
TJ Traplice slaví 65.výročí založení fotbalového klubu
Valná hromada kanoistů 1997
Dvojnásobné vítězství volejbalistů
Letem fotbalovým světem
Slovácká postoupila do semifinále
Po velmi slabém výkonu
Hokejový servis

Nejhezčí byly všechny postupy, tvrdí Aleš Plachý a Jaromír Bazel, opory házenkářů Slovácké.

Aleš Plachý
Podzimní druholigová sezóna byla nebývale úspěšná pro házenkáře Slovácké. Druhé místo v tabulce znamená vůbec nejlepší umístění za celou dobu existence házené v okresním městě. Proto jsme na kus řeči pozvali dva hráče, kteří se na tomto úspěchu podíleli měrou nikoliv zanedbatelnou.
Aleš Plachý (1969)- spolehlivý pes obranář, jehož skvělé defenzivní činnosti dokáže mužstvo často využívat při zakládání rychlých protiútoků.
Jaromír Bazel (1968) - který se sice svou prací v obraně příliš chlubit nemůže, jeho přednosti však spočívají ve schopnosti rychlého uvolnění a pestrého zakončení. Ve většině zápasů nejlepší střelec mužstva.

Zkuste našim čtenářům alespoň ve stručnosti přiblížit svoji dosavadní kariéru.
J + A: Tak jako většina hráčů současného kádru Slovácké jsme s házenou začínali na Základní škole ve Zlíně a pokračovali přes jednu z vymožeností tehdejší doby - tréninková střediska mládeže. Následovala liga dorostenecká, no a pak meta téměř nejvyšší - první liga dospělých ve zlínském dresu.

Proč to u vás vyhrála právě házená, a ne třeba fotbal, hokej?
A: Já jsem začínal s plaváním. Příliš mě ale nebavilo - pořád tam a zpátky. Ráno na šest, odpoledne zase do bazénu... K házené mě přitáhly dva momenty: nábor ještě na základní škole, ale hlavně, a to si pamatuju dodnes, jsem viděl házenou v televizi. Pořád tam padaly góly. Takže asi jsem chtěl dávat góly. Je to i rychlejší než fotbal. Nedáš tam jeden dva góly za zápas, dáš jich víc. Navíc je házená docela tvrdý sport. Otec třeba pískal basket, ale ten je na můj vkus příliš měkký.

Za vrchol vaší dosavadní kariéry lze asi označit první ligu...
A: U mě ano. Snad ještě dorostenecký titul mistra republiky.
J: Hodně si cením i juniorské reprezentace. Zahraniční turnaje bývalých socialistických zemí - Družba apod.

Opačně - největší zklamání?
A: Ať přemýšlím jak přemýšlím, nic mně neutkvělo v paměti.
J: Zklamání? Každá prohra je určitým zklamáním. Člověk hraje proto, aby vyhrál. Ale největším zklamáním pro mě byl přístup některých zlínských funkcionářů k naší věkové kategorii. Měli jsme dost náročná zaměstnání a nemohli v plném rozsahu zvládat tréninkový proces. Tak se dal dost perspektivní ročník bez nějakého většího váhání v podstatě k ledu... Možná je to teď trošku mrzí. Dříve bylo poměrně běžné pracovat a přitom hrát první ligu na určité úrovni. To dnes nejde.

Nakousli jste problém zaměstnání. Čím se dnes živíte?
A: Momentálně prožívám složité období. Skončil jsem s funkcí obchodního zástupce u Melity a právě rozjíždím velkoobchod. To znamená v podstatě neomezenou pracovní dobu.
J: S pracovní dobou je to u mě podobné. Dělám ekonoma u jedné německé firmy.

Oba dva máte rodinu. Jak reagují manželky na vaše tréninky a zápasy?
A: Manželka je šťastná a podporuje mě, ať vydržím do padesáti (smích). Ne, trpí každý víkend, ale musí ještě chvíli vydržet. Ví, že mě to baví. S tím si mě i brala.
J: Jako větší problém cítím to zaměstnání. I když víkendy s házenou bývají náročné po všech stránkách... Někdy se takových pozápasových sezení účastní i naše manželky a také pro ně se jedná o vítanou relaxaci.

Proč jste zakotvili zrovna v Hradišti, a ne třeba v Napajedlích, Holešově...?
A: Já jsem vlastně do Hradiště přišel o rok později než kluci. Jednoznačně mě sem přitáhla tahle parta. A blízkost Hradiště. Navíc se začínalo v podstatě od nuly. Nebylo sice příjemné vyřazovat místní kluby z kádru, ale myslím, že nakonec proběhlo vše v klidu.
J: Pro mě byla nejdůležitější na nabídce Hradiště ochota akceptovat více hráčů od nás. Jinak jsme samozřejmě dostali nabídky i z jiných klubů, ale ty měly zájem tak o jednoho, dva, maximálně tři hráče. Toto bylo nejlepší řešení pro nás a snad i pro Hradiště. Dost mě zaujala i ochota lidí, kteří se o házenou v Hradišti starali, a neváhali do ní dokonce investovat i své vlastní finanční prostředky.

Nejsvětlejší a nejtemnější dny v dresu Slovácké?
A + J: Nejhezčí byly všechny postupy z divize až do druhé ligy. A prozatímním vrcholem určitě druhé místo po podzimu.
J: Někdy mám ale dojem, že samo Hradiště si nás snad ani nepřeje. Třeba výsledky různých anket... A pokud někdo nepodá vedení klubu pomocnou ruku, pak by bylo možná lepší hrát na amatérské úrovni a kolektiv rozprodat do okolních klubů. Zájem o hráče by určitě byl.

Co vám dnes říká první liga?
A: Nelze (rezolutně). Našli by se tady jednotlivci. Co se týká mě osobně, už bych těžko získával fyzické síly potřebné pro tuto soutěž.
J: Myslím, že fyzické síly by se našly. Momentálně ale nejsou splněny důležitější předpoklady. Liga by předpokládala nákup alespoň tří hráčů, kteří by dostali profesionální smlouvy. K nim by se mohli ze stávajícího kádru připojit hráči, kteří na to mají a byli by ochotni věnovat házené něco navíc. Bylo by to těžké - skloubit sport, zaměstnání a rodinu. Za současného stavu a (ne)zájmu místních sponzorů to nepokládám za pravděpodobné.

Závěrem - jak dlouho může toto mužstvo ještě spolu vydržet?
A + J: Těžko říct. Mohou přijít různé okolnosti - zranění, rodinné a pracovní problémy, ale co se týče herní perspektivy a přínosu jednotlivých hráčů, tak asi tři až pět let.

Za rozhovor poděkoval a další hazenkářsky úrodné roky - snad i s prvoligovou perspektivitou - popřál Marek Tvrdoň.TJ Traplice slaví 65.výročí založení fotbalového klubu
Ano, je tomu tak, v Traplicích uběhlo již 65 let od založení fotbalového oddílu. Tak jako probíhají v televizi různé seriály na pokračování, tak i v našich novinách vám představíme v několika článcích historii Traplické kopané.
Sportovní klub v Traplicích byl založen 31.8.1932. Na ustavující schůzi byli také zvoleni první funkcionáři. Prvním historickým předsedou se stal kovářský mistr Metoděj Kutálek, sekretářem klubu pak Matěj Auda. I když klub byl oficiálně založen, vznikl těžký boj o vybudování hřiště, neboť tehdejší členové obecní rady neměli pro kopanou pochopení. Po dlouhých jednáních se nakonec podařilo pronajmout od konce ledna louku o výměře 2 ha, za roční poplatek 1.800 Kč. Úprava terénu a oplocení si vyžádala dalších 1.400,-Kč. Na tehdejší dobu to byly značně vysoké částky a klub proto prodělával velmi těžké období. Přesto se ale začalo hrát. V letech 1932 - 33 se hrály jen přátelské zápasy. Až v roce 1934 se mužstva ujímá Martin Obdržálek, který hrával za Huštěnovice a pod jeho vedením je klub zařazen do IV. tř. Hanácké fotbalové župy. Hned prvním rokem 1935 postupuje do III. třídy. V letech 1935 a 36 si udržuje vysokou fotbalovou úroveň a v roce 1937 postupuje do II.třídy.
Po 5-ti leté činnosti v r. 1937 odstupují pan Kutálek a Auda a na jejich místa přichází Fr.Mička a E.Štěpaník.
I.mužstvo má velmi dobrý kádr, který tvoří: Martin Obdržálek, Fr. Ondruch, K. Rozum, K. Ondruch, Šeb. Oharek, Vl. Grygera, bratři Valihrachové, P. Drábek, J. Skopal, Fr. Večeřa z Jalubí, L. Slavík, P. Maňásek, K. Ondruch a B. Rozum. Tato generace hráčů má výborné výsledky, vítězí v mist. zápasech i na turnajích a do mužstva přichází postupně další výborní hráči: Fr. Rozum, Mikulík, Omelka a hlavně mladý 17-ti letý kanonýr Jaroslav Haša. Tak to válí až do r. 1939, kdy přichází II.svět.válka. Předválečné mužstvo Traplic mělo silné osobnosti a obrovský kamarádský duch. I po letech se hráči společně scházeli a vzpomínali na doby minulé. Žijící pamětníci ještě dnes s úctou vyslovují hlavně jména Martina Obdržálka a Jaroslava Haši. V příštím čísle si připomeneme fotbalovou minulost traplické kopané v letech 1939 až 1950.
Pro Dobrý den, Slovácko připravil František Zich.Valná hromada kanoistů 1997
O. N. Ves (vp) - Do posledního místa zaplněná kavárna Vesna v Ostrožské Nové Vsi zavodníky, jejich rodiči, členy a příznivci kanoistického klubu byla dějištěm výroční schůze tohoto sportovního oddílu. Ačkoliv účast přislíbilo i několik hostů, nakonec se dostavil pouze předseda tělovýchovné jednoty pan Galuška.
Letos dvanáctiletý Lubomír Botek z Ostrožské Nové Vsi byl na výroční schůzi kanoistického klubu vyhlášen jako objev loňské sezony, kdy získal několik medailových míst, z nichž k nejcennějším patřilo vítězství na Samaria cupu ve slovenském Šamoríně. Ve zprávách přednesených členy výkonného výboru byla hodnocena sezóna 96 a taktéž byli přítomní obeznámení s plány na rok letošní. Celkovou zprávu podal prezident klubu pan Jindřich Ťok, v které se mimo jiné zmínil o problémech se zajištěním podmínek pro přípravu sportovců, které jsou především pro děvčata velmi tvrdé. Některá jednání nasvědčují tomu, že v brzké době by mohlo dojít k radikálnímu zlepšení. Poklonu složil prezident všem činovníkům, rodičům a příznivcům, kteří jsou ochotni po zaplacení vlastního členského příspěvku zajišťovat činnost klubu a pečovat o sportovce na velmi vysoké úrovni, v rámci svého volného času a většinou samozřejmě bez nároku na odměnu, což je až neskutečné, alespoň co se týče postavení drtivé většiny z nich...
Z finanční zprávy zástupce ČSK pana Ludvíka Ondračky vyplynulo navíc v současnosti problematické období bez generálního sponzora, kdy je navíc více než nutné zakoupit novější autobus pro dopravu týmu k soutěžím, což značí cca. 200-300 tisíc Kč.
Přitom rozpočet klubu na hranici únosnosti se pohybuje pod hranicí půl milionu korun. Kromě sportovních úspěchů spojených s účastí vodáků z Ostrožské Nové Vsi na téměř všech vrcholných světových soutěžích v roce 1996, se trenér Vít Pjajčík kriticky dotkl problematiky tréninku jako takového, plánu na sezonu letošní a mimo jiné i otázky přestupů, která v minulosti trenéry možná spíše od tohoto sportu odrazovala. Z pozice manažera poprosil přítomné, aby se pokusili navázet kontakty a pomoci při zajišťování zdrojů na činnost a zejména na důstojnou organizaci akcí v roce letošním. Tyto akce jsou:
- 15. února tradiční Vodácký ples
- 22. března XX.ročník Novoveského přespoláku
- 25.- 27.července Mistrovství ČR na krátkých tratích v Račicích
- 6. - 7 - září Mezinárodní mistrovství Moravy, 5. ročník
O oslavě 40-ti let existence kanoistiky v O.N.Vsi (podzim) prohlásil prezident klubu, že by měla být jak důstojná, tak důsledná....
Nejlepšími závodníky byli vyhodnoceni Zbyněk Ondračka, maratonský reprezentant ČR, 7.na MS, 3. na Grand Prix, juniorský reprezentanat Jiří Marek, 4. na světovém poháru - oba zařazeni mezi 10 sportovců uherskohradišťska, dále jeho reprezentační kolega, mistr ČR Bohumil Kusák, šestinásobný mistr ČR, žák Pavel Kusák a jako objev sezony dvanáctiletý Lubomír Botek. Ocenění pro funkcionáře obdržel nestor novoveské kanoistiky pan Ludvík Ondračka.
Ve veřejné diskuzi vystoupila s otevřeným poděkováním činovníkům a především řidiči, který si nepřál být jmenován, maminka jednoho z úspěšných závodníků, za bezpečné cesty po celé republice. Zvýšený členský příspěvek pro letošní rok ve výši 150,-Kč symbolicky jako první uhradil jeden z nejstarších členů klubu, pan ing. Doležal, jemuž letos bude 67 let. V následné volné diskuzi adresoval správce klubu pan Ťok starší současnému vedení novoveské kanoistiky stručně a výstižně: Hoši, vydržet...!Dvojnásobné vítězství volejbalistů
St. Město - Č. Třebová 3:0 (13, 7, 2)
St. Město - Předklášteří 3:1 (11, 11, -12, 5)
Volejbalová liga spěje ke svému závěru základní části. Mužstvo SAS St. Město hostilo v hale na Širůchu S. Č. Třebovou. Hosté nastoupili k utkání oslabeni o tři hráče základní sestavy, což domácí pasovalo do role favorita. Trenér Vrobel postavil základní šestku: Malčík, Melichárek, Mucka (místo nemocného Dziackého), Chmela, Tomáš a Dosoudil. V úvodním setu se zdálo, že domácí oslabeného soupeře podcenili, což se po vyrovnaném začátku projevilo vedením hostů až 11:6. Teprve pak si hráči SAS uvědomili nebezbečí ztráty setu a průběh po dobrých akcích na síti otočili. První setbol za stavu 14:12 ještě hosté odvrátili, snížili, ale domácí hráči v koncovce nezaváhali a set získali. Tento výsledek předurčil další průběh zápasu. Domácí hráči bojovali naplno a pestrou hrou oslabené hosty decimovali. Postupně si vybudovali bodový náskok a 2. set v poměru 15:7 vyhráli. V závěrečném setu na hřišti existovalo již jen mužstvo domácích. Na úvodní bod hostů odpovědělo šňůrou dvanácti a celek Č. Třebové zcela odpadl.
Symbolickou převahu završili hráči SAS proměněním 1. mečbolu po esu ze smečovaného servisu P. Chmely. Je nutné konstatovat, že celkově přineslo utkání jen průměrný volejbal s množstvím chyb a řadou nepřesností na obou stranách.
I sobotní utkání domácích s celkem Merty Předkláštěří stavělo dle předchozích výsledků mužstvo SAS do role favorita. Charakteristickým rysem úvodních setů byl velký nástup domácích, kteří vedli až 12:5, ale pak polevili a umožnili snaživým hostů korigovat. Oba sety nakonec shodně vyhráli hráči SAS v poměru 15:11. Proti pátečnímu střetnutí měl zápas lepší úroveň a oba celky předváděly dobrý volejbal. V mužstvu domácích se dařilo především Tomášovi a pestrou nahrávkou se prezentoval Malčík. Také úvod 3. setu patřil domácím, kteří si vybudovali bodový náskok až 12:5 a zdálo se, že utkání v pohodě dohrají. Pak však nečekaně vypnuli a po řadě chyb umožnili bojujícímu celku hostí průběh setu otočit. Domácím nepomohlo ani střídání, když místo Dosoudila přišel Kostík a set nečekaně v poměru 15:12 získali hosté. Do 4. setu nastoupil místo Mucky rekonvalescent Dziacký, který se rozehrál k velmi dobrému výkonu, přidali se i další hráči SAS a po vyrovnaném začátku nakonec domácí set s převahou vyhráli.
Zajímavostí zápasu bylo i to, že se k jeho řízení nedostavil 2. rozhodčí, takže náročnost rozhodování měl na svých bedrech 1. rozhodčí Ing. Hedbávný, který se své role zhostil dobře.
Domácí si dvěma výhrami upevnili 2. příčku v tabulce soutěže.
PSLetem fotbalovým světem
CO NOVÉHO VE SLOVÁCKÉ
Žádost Slovácké Slavie o udělení licence profesionálního klubu byla licenční komisí ČMFS prozatím zamítnuta. Dle generálního manažera pana Mgr. Ladislava Botka, vedení klubu zatím nerozhodlo zda se bude o licenci ucházet znovu ještě v tomto ročníku. Příchod Pavla Barcucha na půlroční hostování do Slovácké je již jistý, o dalších hráčích se vedou jednání. S určitostí je možno však říci, že přestup Jardy Litoše z Rakouska se prozatím odkládá.

NEDACHLEBICE V PŘÍPRAVĚ
V přátelském utkání zvítězili fotbalisté TJ Nedachlebice nad Lhotou u Malenovic 6:0, když o jejich branky se podělili Vaněk 2, Šipka 2 a Kubíček 2.

KDE HRAJÍ ČERVINCI
Jan Červinka doposud stále ještě hráč FC Polešovice zahájil tréninky v mužstvu LeRK Prostějov. Po své stáži v Bohemians Praha s největší pravděpodobností zakotví právě v druholigovém LeRKu. Zda se bude jednat o přestup, či jen o hostování z Bohemky či z Polešovic, o tom se rozhodne tento týden. Na otázku jaké bylo soustředění s trenérem Petrželou v Bohemce, nám Jeňa Červinka řekl: Bylo to hodně náročné a myslím, že mám natrénováno alespoň na dva roky dopředu. Na otázku číslo dvě, zda jej kontaktovalo druholigové Uh. Hradiště zněla odpověď: Nekontaktovalo. Starší Jeňův bratr - Petr Červinka - i když se v přípravných zápasech objevuje v dresu Polešovic, jarní sezónu odehraje i nadále v Rakousku.

PŘÍPRAVA MUŽSTVA TUPES
V nedělním přátelském utkání na škvárovém hřišti Slovácké zvítězilo mužstvo Tupes nad Jarošovem 4:0 (2:0). Tupesy měly v zápase převahu, kterou také dokázaly zúročit pěknými brankami, o které se zasloužili Duda 2x, Pekárek a Vaněk. V kádru schází stále dlouhodobě zraněný Baláž. Po zranění je také Marek Matoušek a Vaněk. Z hostování ze Slavkova se vrátil kanonýr Pekárek. Ve středu odjíždí mužstvo na soustředění na Radějov, kde jak nám řekl trenér Vojta Ondroušek: Hráče čeká zvyšování fyzické kondice. Tato příprava není mezi hráči oblíbena, ale je nutná, neboť co se nyní nenatrénuje, to se pak již jen těžko dohání.

VESELÍ V PŘÍPRAVĚ
Mužstvo Veselí pod vedením Zdeňka Lorence zvítězilo v přípravném utkání nad Hulínem 6:2 (1:2), když o branky se podělili: A. Grabec 2, Seister, Randa, Zpěvák a R. Grabec.

BUCHLOVICE
Fotbalisté TJ Buchlovice sehráli v rámci náročného soustředění v rekreačním středisku Dorea na Smraďavce dvě přípravná utkání. V sobotu si s chutí zastříleli proti mužstvu Mařatic, nad kterým zvítězili 8:0 (4:0). Střelecky se třemi brankami uvedl Michal Machynka, který by měl v Buchlovicích hostovat ze Starého Města, další góly přidali Skřivan 2, Budoš, Šproch a Beďa Marek z penalty. Hostům je snad omluvou to, že se letos poprvé představili pod širým nebem. Nedělní zápas Buchlovice - Strání skončil po velmi vyrovnaném průběhu 2:3 (1:1) pro Strání. Branky stříleli za Buchlovice Večeřa a Budoš, za Strání Michal Straňák 2 a Steiner. Rozhodoval J. Rychlík z Kostelan. Kromě Machynky zkoušel trenér Jurnik i mladého golmana Milana Kučíka. Spoluhráči i fanoušci přejí Jardovi Obdržálkovi, nestárnoucí legendě buchlovického fotbalu vše nejlepší k jeho včerejším narozeninám.

OSLAVENEC PhDr. FRANTIŠEK MIKULÁŠEK
V sobotu 8. února oslaví významné životní jubileum pan PhDr. František Mikulášek ze Sadů. Je odchovancem Slovácké Slavie, hrával zde za žáky, ligový dorost, ale také za béčko mužů v Sadech. Jako obětavý a zkušený funkcionář působil ve funkci předsedy oddílu kopané TJ Slovácká Slavia, kde zastával i celou řadu dalších činností. V současné době je členem výkonného výboru občanského sdružení a sportovním manažerem FC Slovácká Slavia Uh. Hradiště. Frantovi i jeho o dva dny mladší manželce Daně Mikuláškové vedení FC Slovácká Slavia k padesátinám srdečně gratuluje a do dalších let společného života jim oběma přeje jen to nejlepší, hodně zdraví, štěstí a spokojenosti. (JB)

DALŠÍ OSLAVENCI
V tomto týdnu budou slavit také dva bývalí hráči FC JOKO a to 3.2. Vladimír Michal (34 let) a 4.2. dánský fotbalista Kasper Saaby (23 let), který před nedávnem navštívil naši redakci. Oběma BLAHOPŘEJEME!

1. SPOLEČENSKÝ VEČER FOTBALISTŮ
Dne 21.2.1997 bude uspořádán v prostorách BARZIKO - CLUBU 1. společenský večer fotbalistů FC Slovácká Slavia Uherské Hradiště. Na programu je i módní přehlídka s předváděním nových dresů a lákavá tombola. V ceně vstupenky 150,- Kč je zahrnuta studená večeře, 0,7 l vína a občerstvení.

JAK SE MÁTE PANE JURAN?
Tuto otázku jsme položili v neděli bývalému trenéru Slovácké Slavie, populárnímu trenéru Antonínu Juranovi. Tak mám se celkem dobře, řekl nám on a pokračoval. V současnosti jsem ještě stále smluvně vázán k slovenskému celku prvoligové Dubnice, avšak věřím, že již tento týden dojde k našemu vzájemnému vyrovnání a já se stanu opět volným. Jaká bude má další trenérská budoucnost, toť je ještě ve hvězdách. Nějaké nabídky sice mám, ale jak vše dopadne, to se teprve uvidí. Pane Juran, a co Hradiště? Přiznám se, že z těch nabídek, které jsem dostal, bych zřejmě přijal tuto možnost. Ovšem jak jsem se dočetl, tak v Hradišti již post trenéra byl vyřešen. Trochu mne jen mrzelo, že jsem se to dozvěděl až z tisku. Ale i to stává.

JOHSlovácká postoupila do semifinále
FC BOBY Brno B - FC Slovácká Slavia 0:2 (0:2)
Překvapením bylo, že k důležitému utkání zimního turnaje místo béčka na umělý trávník nastoupilo téměř celé prvoligové áčko bobíků. V případě vítězství by Uh. Hradiště obsadilo 1. místo ve skupině B, ovšem pokud by zvítězilo anebo remizovalo Brno, předběhlo by Slováckou.
V úvodu utkání až do 21. minuty měli domácí převahu a snažili se častou střelbou o vstřelení gólů. V koncovce se postupně střelecky neprosadili: Kolomazník, Holomek, Zbončák, Cupák a Maroši. Jejich střely šly těsně vedle nebo je úspěšně zlikvidoval zkušený brankář Barcuch. Hosté se poprvé dostali ke slovu ve 22. minutě, kdy kapitán mužstva Soldán vystrašil brankáře Přibyla, ale jeho padáček těsně minul brněnskou branku. Ve 24. minutě Lecián z autového vhazování přihrál míč Nociarovi, který nekompromisně zajistil hostům vedení 0:1. Domácí mohli vyrovnat svým kapitánem Křivánkem, po jehož tečované střele se zahrával pouze rohový kop. Ve 28. minutě po perfektní útočné akci Leciána a Mináře se po střele Sedláře podruhé radovala Slovácká - 0:2. Závěrečné šance brněnských Cupáka a Marošiho zůstaly nevyužity.
Ve 43. minutě druhého poločasu před Sedlářem zachraňovala domácí obrana. Od 45. do 64. minuty Boby vrhlo všechny síly do útoku a snažilo se o změnu nepříznivého stavu. Marošiho bomba z voleje skončila však vedle a Cupákovu střelu zlikvidoval Barcuch. Po pasu Mináře neuspěl v úniku ani Sedlář, stejně jako Lamáčkův padáček. Závěrečný nápor domácích vyzněl taky naprázdno, a tak 100 fanoušků bobíků odcházelo domů zklamáno.
Sestava Slovácké, která se postarala o velké překvapení turnaje: Barcuch - Kučera - Vaverčák, Řezník - Buchta (53. Lamáček), Soldán, Nociar (41. Marx), Minář, Malůš - Sedlář (77. Brnka), Lecián (59. Popelka). Trenér Mgr. Petr Vařecha a Jaroslav Kusák, který nám po utkání řekl: Přesto, že po výpadku s LeRK Prostějov a částečně i s Poštornou, dokázali jsme postupně zvítězit s prvoligovým Baníkem Ostrava, Č. Budějovicemi a s Boby Brno, tyto úspěchy v rámci náročné přípravy nijak nepřeceňujeme. V tomto utkání jsme vycházeli ze zajištěné obrany, která v čele s dirigujícím brankářem Barcuchem gól neinkasovala. Navíc po brejkových situacích jsme mohli naše vítězství ještě zvýraznit. Opět se potvrdilo, že bojovnost, obětavost, herní disciplína a taktické plnění úkolů hráče zdobí, slouží jim ke cti a je zárukou dosažených úspěchů. Turnajový duel, který nás vynesl do čela skupiny B, výborně, bez chyb a s přehledem rozhodoval rozhodčí Sklář z Brna.

	Konečná tabulka skupiny B

	1. Uh. Hradiště		4	1	1	9:6	13
	2. Č. Budějovice	4	1	1	16:7	13
	3. Boby Brno B		3	2	1	11:8	11
	4. B. Ostrava		3	0	3	14:9	9
	5. LeRK Prostějov	3	0	3	11:12	9
	6. Poštorná		1	1	4	7:13	4
	7. St. Město		0	1	5	4:17	1
Pozvánka na fotbal:
Škvárové hřiště stadionu FC Slovácká Slavia v Uh. Hradišti - středa 5.2.97 v 15.30 hodin: Uh. Hradiště - St. Město, přátelské utkání staršího dorostu.
Čtvrtek 6.2. v 15.30 hodin: Uh. Hradiště - St. Město, přípravné utkání mladšího dorostu.
Sobota 8.2. ve 14.30 hodin: Buchlovice - Strání, přátelské utkání mužů.
Neděle 9.2. v 10.00 hodin: Uh. Hradiště (mladší dorost) - Polešovice (dorost), přípravné utkání. Uh. Hradiště (starší dorost) - Tupesy (muži), přátelské utkání ve 14.00 hodin.
(JB)Po velmi slabém výkonu
HC Uh. Hradiště - HC Šumperk 2:8 (0:1, 1:3, 1:4)
Hosté vzhledem k tomu, že byli v tabulce třetí se ztrátou tří bodů na vedoucí Třebíč a dvou bodů na druhou Porubu, na ZSM potvrdili roli favorita a zaslouženě zvítězili. Naopak domácí nováček, který osm kol před koncem II. hokejové ligy ČR sk. B potřebuje body jako sůl, totálně zklamal.
Po oboustranně opatrném začátku, kdy jedna propagační střela z dálky talentovaného juniora Černockého v brance domácích nepřekvapila, se stále více začali prosazovat hostující hráči, kteří byli o mnoho rychlejší, dravější a bojovnější. Hosté byli navíc bouřlivě podporováni svou stovkou fanoušků a vlajkonošů. V první třetině se prosadil střelecky pouze hostující Řezník, avšak ve druhé třetině v rozmezí 27 sekund hosté dvakráte skórovali a šli dovedení na 3:0. Stejný kousek se jim podařil i ve třetí třetině, kdy opět v rozmezí 27. sekund vstřelili dvě branky a výsledku utkání bylo rozhodnuto. Branky a asistence: 4. Řezník (kapitán mužstva Koutný a Giesl) - 0:1, 24. Bařica (Cáb) - 0:2, 24. Koutný (Řezník) - 0:3, 35. Dvořák - 0:4, 36. Ševců (Holík) - 1:4, 41. Koutný (Urban) - 1:5, 42. Kučera - 1:6, 48. Čevora (Hoza) - 2:6, 53. Vodák - 2:7 a 55. Vodák - 2:8. Rozhodčí: Dobeš ze Vsetína - Vlach z Brna a Sedláček z Pozořic. Vyloučení 7:7 bez využití, oslabení 0:1. Diváků 900.
Domácím se toto utkání příliš nevydařilo a tak asistent trenéra HC Uh. Hradiště Radek Pšurný nám po utkání řekl: Soupeř byl jednoznačně lepší po všech stránkách. Přesto, že nám chyběl brankář Kuběna, který v duelu Staropramen extraliga v Českých Budějovicích odvedl velmi dobrý výkon v dresu Zlína, a i přesto, že scházel pro zranění střelec a nahrávač M. Čech, naši hráči podali v domácím prostředí nejslabší výkon letošní sezóny, který se dá nazvat jen hokejovým odvarem. Velmi nás mrzí nezodpovědný výkon některých hráčů k tomuto utkání. Přísnější měřítko snesou pouze dva jedinci: mladý gólman Igor Černocký, který to za často chybujícími obránci neměl vůbec jednoduché, a útočník Oldřich Čevora. Z naší strany to byl hokej, od kterého nejen nás, ale i diváky bolely oči. (JB)

	Tabulka II. ligy po 23. kole:

	1.	Třebíč	18	2	3	109:33	38
	2.	Poruba	17	3	3	101:61	37
	3.	Šumperk	17	2	4	88:49	36
	4.	Znojmo	16	3	4	109:40	35
	5.	Žďár	13	2	8	84:67	28
	6.	Rosice	11	3	9	93:71	25
	7.	Orlová	11	2	10	83:80	24
	8.	Štemberk	10	2	11	79:70	22
	9.	Fr. Místek	10	2	11	64:83	22
	10.	Brno	7	4	12	62:81	18
	11.	Hr. Králové	6	4	13	64:93	16
	12.	N. Jičín	6	3	14	67:94	15
	13.	Uh. Hradiště	6	3	14	63:112	15
	14.	Kroměříž	5	3	15	66:107	13
	15.	Krnov	5	2	16	46:88	12
	16.	SK Jihlava	5	2	16	55:104	12Hokejový servis
Jm přebor - junioři:
HC UH - Bulldogs 8:1. Góly a přihrávky vítězů: Mikulík a Hubáček po 2, kpt. Chromčák, Matlach, Kašný a Uherek - Zahradnický 2, Burián, Matlach, Kašný, Šupka a Polášek.

Jm žákovská liga - 7. tř.:
HC UH - YTONG Brno 7:1. Branky a asistence: R. Pšurný, J. Vávra, Němec, kpt. Mikulášek, Krystýnek, Bruckner a Kartusek - Vávra 2, Horsák, Komnacký.

Jm žákovská liga - 6. tř.:
HC UH - YTONG Brno 10:1. Branky stříleli a přihrávali: M. Pšurný 2, Obadal 2, R. Pšurný 2, kpt. Kotačka, Stašek, Polehňa a Ungerman - Krystýnek, Ungerman, Polehňa 2, Kotačka 2, R. Pšurný 2, Ingr a Obadal.

Přátelské a mezinárodní utkání - žáci 3. tř.:
HC UH - HK Skalica 4:7. Branky a asistence za domácí: Kočiš 2, Vaščák, Vrba - Vojtěšek. Objektivně řídili M. Kellner a E. Jurnykl z Uh. Hradiště.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund