Číslo: 5
02.02.1998
Článků: 43

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Březolupští plochodrážníci pojedou s novými posilami
Běh s olympijskou pochodní
Volejbalový servis
Střídavé výsledky St. Města
FC Kunovice - FSC Mysločovice 6:1 (3:1)
Slovácká Slavia začíná zužovat kádr
Hokejový servis

Březolupští plochodrážníci pojedou s novými posilami

Březolupští plochodrážníci v loňské sezóně v extralize skončili na krásném třetím místě. - FOTO: JOH
Nejen na zhodnocení loňské sezóny, ale i na novinky v plochodrážním sportu v Březolupech jsme se zeptali muže nejpovolanějšího, předsedy místního Autoklubu pana Aloise Hrabce, který nám řekl: Náš plochodrážní klub byl v sezóně 1997 účastníkem nejvyšší plochodrážní soutěže v České republice - plochodrážní extraligy, ve které soutěžily celky Olympu Praha, Zlaté přilby Pardubice, AK Plzně, AK Slaný a náš klub, který jezdil pod názvem MITAS. Firma MITAS společně s BELTYREM Zlín byla naším generálním sponzorem.

Jaká byla loňská extraliga?
Konkurence v extralize byla opravdu velmi silná, neboť první dva kluby jsou profesionálové s obrovskými finanční možnostmi. Plochodrážní sport se totiž v současnosti bez peněz provozovat nedá. Ono je to takový zamotaný kruh. pořádného sponzora bez výsledků neseženete a bez peněz zase neuděláte pořádný výsledek.

Vaše výsledky byly ale velmi dobré.
Ano, myslím, že minulá sezóna byla pro nás úspěšná. Extraliga se jela dvoukolově a náš tým MINAS Březolupy skončil celkově na třetím místě. Z extraligy sestupuje Plzeň a postoupily Chabařovice z okresu Ústí nad Labem. Další soutěží bylo mistrovství tříčlenných družstev O pohár Automotoklubu České republiky. Mistrovství se zúčastnilo 7 družstev a my jsme opět skončili na krásném třetím místě.

Kteří jezdci reprezentovali vaše družstvo?
Většinu závodů odjezdili: Jaroslav Gavenda, Vlastimil Červenka, Robert Král, Vladimír Višváder, dále jako hosté za nás startovali Norbert Magosi z Maďarska a vynikající jezdec z ruské UFY Mandarišin. V průběhu roku bylo povoleno hostování Stanislavu Kůrovi v první lize za AK Kopřivnici. Jaroslavu Gavendovi a Vladimíru Višváderovi díky vystavení slovenských licencí bylo umožněno startovat na mistrovství světa za Slovenskou republiku. Oba startovali také za Slovensko v jedenáctidílném seriálu s velmi dobrou účastí MITROCAPU, kde v párech skončili na krásném druhém místě.Jarda Gavenda navíc startoval ještě za polský klub KRAKOW v polské lize.

Jak se daří mládeži v Březolupech?
Úspěchy jsme zaznamenali i u této kategorie, i když musím konstatovat, že velkým problémem je hlavně získat mladé kluky pro tento sport. Rádi bychom uvítali zájemce o plochou dráhu z řad mládeže. zatím se nám to moc nedaří i přesto, že tito mladí mají u nás stoprocentní finanční zabezpečení a také velmi kvalitní trenéry. Náš úspěšný a dlouholetý trenér Miloš Plzák má v současnosti ve výcviku Jiřího Hudečka z Veselí nad Moravou (roč. 1979), dále Václava Říku z Bohuslavic (1981), Karla Zámečníka a Miroslava Lauterbacha z Horní Lhoty (1981), Petra Poláška z Topolné (1982) a jeho bratra Pavla (1985) a dalšího jezdce Filipa Nečase z Velehradu. Bohužel náš velmi talentovaný jezdec Tomáš Kachyňa, který s přehledem vyhrál první kvalifikační závod juniorů v Pardubicích, se zranil. V současné době je stále v rekonvalescenci a naděje na jeho další závodění je velmi malá. Je to pro klub i pro něj samotného velká škoda, protože by byl jistě jasným účastníkem mistrovství světa juniorů.

Co vás čeká, pane předsedo, v letošní sezóně?
Náš klub bude opět účastníkem nejvyšší soutěže v České republice, plochodrážní extralize. Budeme jezdit znovu pod názvem AK MITAS Březolupy. Soutěž bude probíhat dvoukolově, avšak s tím rozdílem, že letos z extraligy budou sestupovat dva poslední kluby, aby se v sezóně 1999 jela extraliga jen se čtyřmi družstvy. Pochopitelně se budeme také intenzivně věnovat mladé nastupující generaci plochodrážníků.

Jaké budou akce v letošním roce na plochodrážním stadionu v Březolupech?
Prvním závodem dle sportovního kalendáře měl být 8. května mezinárodní závod jednotlivců - 3. ročník Františka Juhana. Věříme, že závod bude na vysoké sportovní i společenské úrovni. Závod měl být financován firmou z francouzského Monaka, avšak naši zástupci od smlouvy odstoupili, poněvadž francouzští představitelé nesplnili základní bod smlouvy, což byla první splátka. Proto se závod nepojede, poněvadž bez finanční záruky to v současné době nejde. Prvním závodem tak na domácím oválu bude až závod extraligy, který se pojede 20. května a startovat na něm budou družstva Olympu Praha, Ak Slaný a AK Chabařovice. Dalším závodem bude mistrovství České republiky dvojic, které pořádáme 17. června. Na březolupskou pouť by se měl jet v Březolupech mezinárodní závod jednotlivců O velkou cenu MITAS. V neděli 30. srpna v Březolupech uvidíme poslední závod finále juniorů, po kterém by měl být zde také vyhlášen juniorský mistr ČR pro rok 1998. Na středu 9. září je pak naplánováno další kolo extraligy, v němž budou startovat kromě domácího Mitasu také družstva Olympu Praha, ZP Pardubice a AK Chabařovice. V dodatkové jízdě tohoto závodu by měl být také vyhlášen vítěz dalšího ročníku Memoriálu Josefa Trojáka. Na neděli 20. září máme naplánován opět mezinárodní závod jednotlivců. Jak je vidět z uvedených akcí, tak funkcionářské práce bude více než dost. Byli bychom proto rádi za každou pomoc, pokud se najdou zájemci, kteří by nám vypomohli, pak budeme velmi rádi.

Co údržba a provoz celého areálu?
Náš Autoklub má areál pronajatý na dobu 15 let od Sdružení technických sportů (bývalého Svazarmu) v Březolupech. To, že areál potřebuje neustálou údržbu, to není třeba říkat. Ovšem údržba potřebuje hlavně finance, jejichž sehnání bývá značným problémem. Přesto jsme v roce 1997 dokončili úpravu povrchu ploché dráhy ve finanční hodnotě 140 000,- Kč a navíc jsme vybudovali ochranné pásmo v hodnotě asi 70 000,- Kč. Do značných problémů jsme se dostali s budovou parkoviště strojů, kterou používáme již dvacet let a která je základní potřebou k provozování plochodrážního sportu vůbec. Máme zde sociální zařízení, umývárny, sklady pohonných hmot, sklady náhradních dílů a vůbec vše, co je potřebné. Budova nám však začala praskat a sedat. Do suterénu pak také začalo zatékat. Proto byla vypracovaná studie pro částečnou opravu s novým povrchem střechy, s tepelnou izolací v ceně asi 660 000,- Kč. Zlínská firma, která se tohoto úkolu zhostila, by měla opravu dokončit do konce měsíce dubna letošního roku. Další významnou akc í je výměna závodních bariér dráhy. Ty původní byly již nevyhovující, a proto jsme za pochopení firmy DYAS z Uh. Ostrohu a velké sponzorské firmy z Brna zakoupili nové vodovzdorné překližky. Hodnota celé renovace včetně nátěrů si vyžádá částku asi 290 000,- Kč, z které většinu uhradila stavební firma z Brna.

Jak je vidět, tak finanční částky na údržbu nejsou malé, jak se vám podařilo sehnat sponzory?
Jak jste si jistě všiml, tak hlavní sponzoři jsou z Prahy, Brna a větších průmyslových center, neboť v našem regionu, mimo Zlín, nejsou žádné ekonomicky silné podniky, které by mohly tento sport podporovat. Problémy však nebyly jen se sponzory, ale také s brigádnickou činností při údržbě a také samotném provozu našeho klubu.

Začátek nové sezóny je již za dveřmi, budete mít nějaké změny v závodním družstvu?
Přestupní termíny ještě neskončily. Přesto byly již provedeny některé změny. Bylo například ukončeno hostování jezdce Šebely, který se vrátil do Olympu Praha,dále na roční hostování odchází Vladimír Višváder do AK Plzeň a zřejmě odejde na hostování i Karel Průša.

Hovoříte jen o odchodech, a co posily?
Je skutečností, že v letošním roce sestupují z extraligy dvě družstva, a proto musíme udělat maximum, abychom skončili nejhůře na třetím místě. Proto jsme také získali do našeho družstva mladého jezdce z anglické ligy Jiřího Štancla, dále pak teprve sedmnáctiletého juniora Lukáše Drymla. Hostovat v našem klubu bude i Petr Vandírek, maďarský jezdec Norbert Magosi a opět i ruský jezdec Mandaršin. Příležitost samozřejmě dostanou v soutěžích i Jarda Gavenda, Vlastik Červenka a talentovaný Robert Král, který měl loňskou sezónu velmi špatnou.

Pane předsedo, díky za rozhovor, ať vám to jezdí letos alespoň stejně dobře jako v loňském roce - Vojta Johaník.Běh s olympijskou pochodní

Na snímku zleva Zbyněk Irgl, David Ohnutek a Luboš Hořčička - běžci s olympijským ohněm pro Nagano. - FOTO: ad
Zlín (AD) - Mezi stovkami běžců, kteří ponesou olympijský oheň do Nagana, budou také tři Češi, kteří v úterý 27. ledna 1998 odletěli do Japonska. Česká výprava je složená ze třech hokejistů, Luboše Hořčičky z Kladna, Zbyňka Irgla z Vítkovic a Davida Ohnutka ze Zlína, kteří 31. ledna nastoupili v odpoledních hodinách na kilometrových úsecích štafety v blízkosti města Minowa. Každý nosič poběží jedno-kilometrový úsek olympijské štafety. David Ohnutek, 17-ti letý hráč mužstva HC ZPS - Barum Zlín je typem člověka, kterému je fair-play chování vlastní, a to nejen v průběhu hokejových zápasů, ale i v každodenním životě. V průběhu důležitého zápasu v Havířově přiznal dosažení branky nohou. Právě proto byl vybrán do olympijské štafety. České nosiče olympijské pochodně vysílá do Japonska společnost Coca-cola Česká republika.Volejbalový servis
Okresní přebor ve volejbale mužů
V obou utkáních dalšího kola okresního přeboru ve volejbale mužů zvítězili favorité - kandidáti na celkové vítězství v přeboru a postupu do oblastního přeboru II. třídy.
V Bojkovicích nastoupilo céčko VSK St. Město složené ze zkušených volejbalistů, porazilo béčko Bojkovic, ve kterém hráli především mladí hráči, kteří chtějí v budoucnu dokázat, že v Bojkovicích se hraje a bude hrát dobrý volejbal, 2 x 3:0.
Do Květné přijel celek z Ostrožské Lhoty, který byl sice domácím solidním soupeřem, ale na výkonnost borců z Květné nestačil. Celek DTJ Květná zvítězil 3:0, 3:0 a připsal si tak další 4 body do tabulky.
Pořadí:

	1.	VSK St. M. C	13	1	39:6	27
	2.	DTJ Květná	11	3	36:9	25
	3.	TJ Vlčnov	5	7	16:25	17
	4.	Zeveta Bojk. B	2	10	9:31	14
	5.	Ostr. Lhota	1	11	4:33	13

Oblastní přebor I. třídy - finále ve volejbale žen
Exligové družstvo Šlapanic bylo dalším soupeřem žen Slovácké Slavie v bojích finále oblastního přeboru.
Jen sedmičlenná sestava dojela do Šlapanic, které jsou v domácí hale každému soupeři nebezpečné. První set vyšel také dobře domácím a ti si připsali vedení 1:0 po setu 15:9. Druhý set pak vyhrála Slovácká 15:11 a za stavu 1:1 se začínalo znova. Opět ovšem domácí celek zapnul a vyhrál 15:13. Stejným poměrem skončil čtvrtý set, ale to bylo pro Slováckou. Rozhodoval pátý set ve hře bez ztrát - tie break. Nastal velký boj do stavu 9:9 byl stále výsledek na vážkách, ale v koncovce se štěstí přiklonilo k domácím a po vítězství 15:10 vyhrály Šlapanice 3:2.
Zdálo by se, že Slovácká prohraje i druhé utkání, ale opak byl pravdou. Je nutné ocenit umění i bojovnost děvčat ze Slovácké Slavie, které nezdeptala prohra z prvního utkání a ve druhém střetnutí, a to bylo velmi bojovné, nepustila svoji příležitost z ruky a v jednotlivých setech zvítězila 15:12, 15:11 a 15:11 a tak vyhrála celé utkání 3:0. Povzdech: Škoda prvního tiebreaku.
Sedm statečných bojovalo v sestavě: Karla Malečíková, Jana Zuntová, Hanka Bednářová, Jana Gregárková, Světlana Lučková, Gábina Čierniková a trenérka družstva Martina Taftová.
Další utkání hrají ženy Slovácké v sobotu 7. 2. v 10.00 hod v hale na Širůchu proti kvalitním hráčkám z Křenovic.

Oblastní přebor ve volejbale žákyň
V Brně ve Sportovním gymnáziu se utkala dvě družstva aspirující na přebornický titul, domácí KD Brno a hosté ze Slovácké Slavie Uh. Hradiště.
Utkání byla velmi vyrovnaná, když Slovácká se ukázala jako zkušenější a družstvo KD Brna ovládalo bezpečně účinné podání. První set vyhrála Slovácká 15:10 a druhý 15:6, ve třetím setu se právě projevila účinnost podání domácích hráček, ale i chyby v příjmu podání Slovácké Slavie.
Hostující družstvo ze Slovácké si odneslo první prohraný set 16:17. Čtvrtá sada byla konečná, to Slovácká využila zkušeností a překonala snahu domácích a po setu 15:10 vyhrála první utkání 3:1.
Druhé utkání již nebylo tak vyrovnané. Slovácká podstatně zlepšila útok a soupeř z Brna se jen bránil. První set vyzněl 15:7 pro Slováckou. Ta měla možnost vyhrát i druhý set - měla 3 setboly, ale v této fázi zlomila obrana hostující Slovácké a tak prohrála již druhý set v soutěži 16:17. Konec utkání již byl záležitostí Slovácké a sety 15:7 a 15:2 svědčí o její výrazné převaze. I druhé utkání skončilo 3:1 pro Slováckou Slavii a ta je na nejlepší cestě k výraznému úspěchu ve volejbale žákyň naší oblasti.
Družstvo vedl Pavel Jančář, kterému chyběly hráčky I. Vitásková a A. Bártková.
Sestava: Veronika Mitaczová, Lucka a Pavla Vycudilíkovy, Zuzka Kundratová, Míša Grondžáková, Eva Šimičková, Jana Stránská, Lucka Langrová a Míša Petříková.
V dalším kole v sobotu 7. února jedou žákyně Slovácké opět do Brna, kde se utkají s brněnskou Univerzitou. Přejeme děvčatům hodně úspěchů.
k.l.Střídavé výsledky St. Města
FC Synot - Artmédia Petržalka 2:0 (2:0)
Brno (Mil) - Branky: 20. Štěrba, 24. Haspra
V dalším turnajovém souboji na brněnské umělé trávě se utkaly celky, které doposud nepoznaly radost z výhry. FC Synot proti slovenskému prvoligovému soupeři působil lepším herním dojmem a zvláště v první půli předvedl dobrý výkon vyjádřený i brankově. Nejprve se trefil pod břevno dělovkou Šterba a vzápětí po hezké kombinační akci Haspra nadvakrát překonal brankáře Petržalky. V 68. minutě utrpěl zranění kolena Došek a protože trenér Komňacký vystřídal už všechny hráče, nastoupil na hrot útoku náhradní gólman Malina. Ze zdravotních důvodů tentokrát chyběli Krabec, Hlahůlek, Vojtěšek a Chlachula.
Sestava: Ondrůšek - Soldán - Bužek, Březný - Štěrba (41.Kaizar), Lysáček (41.Došek, 71. Malina), Bužek, Zapletal, Vajda - Haspra (62.Racek), Švancara (58.Bouřa).

FC Synot - LeRK Prostějov 1:2 (0:0)
Brno (Mil) - Branky: 49. Bužek - 44. Opravil, 62. Stráněl
Poslední zápas ve skupině a Pohár Pivovaru Radegast rozhodoval o pořadí na 3. - 5. příčce. V klání druholigových celků si vytvořili hráči Synotu řadu gólových příležitostí, ale jejich proměňování bylo velkou slabinou a nakonec to rozhodlo o konečném výsledku. Jen v první půli spálil tutovky Lysáček, Zapletal, Švancara a znovu Lysáček, který ve skluzu trefil ze dvou kroků pouze do tyče. Hned po obrátce nezakončil sólo Haspra. LeRK se ujal vedení po rohovém kopu, kdy neobsazený Opravil hlavičkou skóroval. Stejnou mincí oplatil na druhé straně rovněž po rohovém kopu hlavičkující Bužek. Rozhodující gól zápasu padl po chybné rozehrávce brankáře Ondrůška. Snaha Synotu o vyrovnání vyzněla v závěru naprázdno.
Sestava: Ondrůšek - (41.Malina, 55. Ondrůšek) - Soldán - Videman, Březný (56. Kaizar) - Štěrba, Lysáček (56.Potera), Bužek - Zapletal, Vajda - Haspra (70.Racek), Švancara.
Ve středu 4. února se střetne FC Synot o 9. příčku celkového pořadí s dalším druholigovým celkem Tatran Poštorná.

	Sk.A

	1.	Přerov		3	1	1	7:6	10
	2.	Boby A		2	3	0	16:5	9
	3.	LeRK		2	2	1	6:5	8
	4.	Ratíškovice	2	2	1	8:8	8
	5.	St. Město	1	1	3	5:6	4
	6.	Petržalka	0	1	4	3:15	1


	Sk. B

	1.	Drnovice	4	0	1	16:8	12
	2.	Boby B		3	1	1	14:5	10
	3.	Olomouc		3	0	2	12:5	9
	4.	Zeman		1	2	2	6:10	5
	5.	Poštorná	1	2	2	7:14	5
	6.	Kyjov		0	1	4	4 :17	1

TVD Slavičín - FC Synot 0:5 (0:1)
Otrokovice (Mil) - Branky: 51., 54. a 84. Bužek, 27. a 65. Potera.
Se značně prořídlým kádrem absolvoval FC Synot další zápas otrokovického turnaje Manag Cup. Zledovatělé a sněhem pokryté škvárové hřiště kladlo značné nároky na pohyb hráčů. Snaživý diviznní soupeř kladl větší odpor pouze v prvním poločase, pak už se dokázali prosadit zkušenější druholigisté, kteří skórovali po hezkých kombinačních akcích. Aktivitou oplýval zejména Bužek, autor tří branek, střelecké ambice naznačil i Jugoslávec Potera.
Sestava: Ondrůšek - Soldán (46.Kaizar) - Březný, Bužek - Štěrba, Potera, Videman, Zapletal, Vajda - Racek (46. Stýskal), Švancara (67. Racek).FC Kunovice - FSC Mysločovice 6:1 (3:1)
Otrokovice (KM) - Po návratu z týdenního soustředění na Radějově zajížděly Kunovice k dalšímu utkání turnaje Manag Cup, kde se tentokrát střetly s divizními Mysločovicemi. Trenéru Lorencovi kvůli zranění chyběli Josefík, Strakáč, Soukeník, Suchý, Polášek a volno měli Klvaňa se Sovišem. Utkání se hrálo na zledovatělém terénu a jeho úvod byl již tradičně vyrovnaný. Ve 20. zahrával trestný kop Zajíček, k míči se dostal Bobčík, ale netrefil. Ve 23. se vedení ujali překvapivě hosté gólem z trestného kopu, jehož autorem byl Cahyna - 0:1. Ve 30. další trestný kop zahrával Skopalík, ale míč skončil v náručí brankáře. O dvě minuty později po špatně zahraném rohu přešli kunovičtí do rychlého protiútoku, Bičánek nahrál Bobčíkovi a ten z rohu vápna vyrovnal gólem ke vzdálenější tyči - 1:1. Ve 36. se po chybě Svobody dostal do šance jeden z hostujících hráčů, naštěstí stačil Skovajsík vyrazit. Ve 40. po opakovaném centru Zajíčka rozvlnil podruhé síť kapitán Svoboda - 2:1.
Trocha štěstí chyběla ve 43. Bičánkovi, který střílel těsně vedle branky. Před odchodem do šatem zvýšil vedení po centru Zajíčka Vlk - 3:1.
Druhý poločas byl i přes několik změn v sestavě jasnou záležitostí Kunovic, hosté se do jejich šestnáctky dostávali jen sporadicky. V 52. hostující brankář špatně rozehrál, této chyby využil dobře hrající Vlk a ani tentokráte se nemýlil - 4:1. Střelecké hody pokračovaly i v 60., kdy si svůj třetí gól v tomto zápase připsal Radek Vlk po narážečce se Zajíčkem - 5:1. V 67. přihrál Bičánek nabíhajícímu Andrýskovi, který stanovil konečný výsledek - 6:1. O pět minut později se do ojedinělé šance dostali i hosté, ale nastřelili jen Svobodu.
Utkání řídil rozhodčí Prokop ze Zlína, který Kunovicím udělil dvě žluté karty.
Sestava Kunovic: Skovajsík (46. Máčala P.) - kpt. mužstva ing. Svoboda - Kopčil, Skopalík, Lysoněk (46. Andrýsek) - Žák, Zajíček (70. Gabriel), Bičánek, Bobčík (46. Hráček) - Vlk, Otto (46. Máčala M).
ŽK: 23. Otto a 24. Zajíček. Trenér Zdeněk Lorenc. Asistent Václav Chvojka.
Příští týden hrají Kunovice v sobotu další zápas turnaje Wilkinson Cup v Brně s Rousínovem a v neděli v Otrokovicích se Zlínem. Tento týden ve středu sehrají Kunovice přátelské utkání se Slováckou Slávií na škváře v Uh. Hradišti v 15.30 hod.Slovácká Slavia začíná zužovat kádr
Uh. Hradiště (JOH) - Slovácká Slavia sehrála v uplynulém týdnu další tři přípravné zápasy, po kterých se již pomalu začíná krystalizovat užší kádr pro nastávající jarní boje. V prvním zápase Slovácká v kombinované sestavě přehrála slovenskou Ozetu Trenčín na svém hřišti 3:1, když branky dali Štverka, Dombi a Marx. Ve druhém utkání se Slovácká představila proti druholigovému Zlínu a odešla poražena po vyrovnaném boji 0:2.
V nedělním zápase proti Myjavě nastoupil již užší kádr Slovácké a po dobrém výkonu zvítězil 2:0 brankami Štverky a Marxe. Slovácká nastoupila v sestavě: Polášek (Zubík) - Minář, Macek, Korytář, Kučera - Frýbort, Marx, Řezník, Lecián (Zimčík) - Dombi, Štverka.
V dalších utkáních budou nastupovat již jen hráči z vybraného devatenáctičlenného kádru, řekl nám trenér Blaha a pokračoval. Na hostování odchází Popelka a Buchta, ke svým odílům se vrací hráči, kteří byli u nás na zkoušku - Zbranek (Zlín), Plišťák (Zlín) a Pavlica (Vsetín). Z nových hráčů v kádru mužstva zůstávají Janík, Váňa, Obenrauch, Macek, Polášek a Zubatý. Z dorostu jsme do kádru zařadili čtyři hráče - Frýborta, Zimčíka, Beníčka a Veselého. Stále ještě zůstává otevřený post stopéra, kde bychom rádi získali kvalitního hráče. Zatím na tomto postu hraje Laďa Minář a musím říct, že příjemně překvapuje. Pomalu začneme nyní přecházet na herní přípravu, vše však bude záležet na terénech a počasí.
V další přípravě pokračuje Slovácká ve středu s Kunovicemi (v Uh. Hradišti na škváře) od 14.30 hodin, v pátek pak zajíždí do Ratíškovic.Hokejový servis
HC SENATORS Rosice - HC Uh. Hradiště 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)
Rosice (LS) - Domácí, jelikož mají ještě stále možnost hrát ve finalové čtyřce, nasadili do utkání všechny možné páky a nátlakovou hrou dostali hosty od 1. minuty pod tlak. Jenže již ve třetí minutě ujel Jakub Žiška a svým prvním gólem v této sezóně dostal Hradiště do vedení - 0:1. Pak však následovalo několik vyloučení hostujících hráčů rozhodčím Paurem a když byl v 16. minutě vyloučen Holík, využili domácí této přesilovky a brankou Holého vyrovnali na 1:1. V čase 19:30 byl přísně vyloučen další hráč Hradiště Sladký a domácí se 5 vteřin před koncem ujali Šlapanským vedení 2:1. Ve II. třetině byla hra vzácně vyrovnaná , bohužel hosté nevyužili čtyři sólové nájezdy (Čech, Morys, Valúch, Ševců) na domácího golmana Svobodu, který své mužstvo v těchto rozhodujících chvílích výrazně podržel. Ve III. třetině dal trenér Vodák příkaz hrát co nejdéle na stav 2:1, a pak se pokusit závěrečným náporem o vyrovnání. Ovšem již v 46. minutě domácí skórovali Šlapanským po chybě Holíka potřetí a byli opět na koni.
V 53. minutě se však hostům podařilo znovu snížit na rozdíl jediné branky, když svou samostatnou akci zakončil Valúch na 3:2. Jenže v 57. minutě využili domácí další přesilovku a stanovili konečné skóre na 4:2.
Branky: Holý, Šlapanský, Mifek - Žiška, Valúch. Vyloučení 6:6, Využití 3:0.Střely na branku: 38:26. Diváci 590. Rozhodčí: Paur - Jelec, Musílek všichni z Jihlavy.
Sestava Uh. Hradiště: Nečas - Kočvara, Svoboda, Ševců, Čech, Holík - Honysz, Pasmínka, Tkadlčík, Morys, Janík - Sladký, Hefka, Vaněček, Žiška, Valúch - střídal Boček. Trenéři Vodák a Pšurný.
Trenér Uh. Hradiště Radek Pšurný po zápase řekl: K utkání jsme odjížděli s přáním zisku jednoho bodu. Nyní však mohu říct, že jsme mohli mít i oba. Připravili jsme se o ně nevyužitými šancemi a individuálními chybami, které soupeř dokázal trestat. Vedoucí mužstva Ludvík Sladký: Naši podali velmi dobrý výkon, škoda neproměněných šancí. Z našich hráčů je třeba opět vyzvednout výkon golmana Nečase.

HC Uh. Hradiště - HC TJ Nový Jičín 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Uh. Hradiště (JOH) - Hosté bojující o účast ve finalové čtyřce nastoupili do utkání s odhodláním odvézt si z Hradiště dva body. Domácí, stále ještě bez zraněných Němčického a Filipiho, naopak potřebují body o záchranu jako sůl, a tak se očekával velmi bojovný duel. Utkání se hrálo od počátku na zajištěné obrany, v nichž hráli prim oba golmani. Do první velké šance se dostal v 8. minutě hostující Zátopek, který jel po chybě obrany sám na Nečase, jenže ten jeho nájezd s bravúrou zneškodnil. Hned z protiútoku se dostal do šance i domácí Žiška, ale nedokázal zakončit. V čase 18:45 domácí obrana opět zapoměla na hráče Nového Jičína Zátopka, který se po druhé ocitl sám proti Nečasovi, avšak tentokráte nezaváhal a poslal hosty do vedení - 0:1.
Ve druhé třetině se domácí snažili hned od prvních minut o vyrovnání, jenže jejich snaha byla hodně křečovitá a na hráčích se začala projevovat únava ze čtvrtečního těžkého utkání v Rosicích. V 8. minutě obrana opět nechala zcela volného Forcha a ten po asistenci Galy zvýšil na 0:2 pro hosty. Ve 12. minutě, v době velkého tlaku domácího mužstva, přišla další chyba domácí obrany a Slabý po asistenci Jakubů vsítil třetí branku hostů. V čase 13:44 se konečně radovali i domácí fanoušci, když Honysz po asistenci Pasmínky snížil na 1:3. Ve III. třetině se o mnoho zkušenější hosté soustředili již jen na bránění svého dvoubrankového vedení a nepustili domácí do šance o vyrovnání.
Branky: Honysz - Zátopek, Forch a Slabý. Vyloučení 4:4, diváci: 325, rozhodčí: Dobeš - Sklenář, Skoupý.
Sestava domácích: Nečas - Pasmínka, Svoboda, Ševců, Čech, Holík - Honysz, Hefka, Tkadlčík, Morys, Janík - Sladký, Boček, Valúch, Žiška, Kočvara. Od II. třetiny Čevora místo Bočka. Připraveni: Vaněček, Kartúsek. Trenér Vodák a Pšurný.
Trenér HC Uh. Hradiště Jiří Vodák po utkání řekl: Od začátku utkání bylo vidět, že naši hráči jsou ještě unaveni ze zápasu v Rosicích. Hra byla bez bruslení, bez přihrávky, a tak se s takovým soupeřem nedá hrát. Nový Jičín má daleko lepší kádr, sehranější a zkušenější, proto se na ně musí hrát s velkým nasazením, bojovností a rychlým bruslením. Dneska jsme tyto věci u našich hráčů postrádali. Nedá se ale nic dělat, jede se dál. Musíme nyní se Šternberkem podat jiný výkon a bodovat.
V příštím utkání na domácím ledě přivítají hráči HC Uh. Hradiště mužstvo HC Šternberk v sobotu 7. února od 17.00 hodin.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund