Číslo: 52
29.12.1997
Článků: 20

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Skvělá reprezentace Kunovic
Kapr v hradišťském bazénu
230 medailí pro kanoisty ze Slovácka v roce 1997
Veteráni ze Slovácké Slavie školili
Vánoční hokejový turnaj v Č. Budějovicích

Skvělá reprezentace Kunovic
Starší žačky TJ Kunovice se zúčastnily mezinárodního turnaje házené v Praze za účasti předních družstev z Čech a Polska. Kunovská děvčata si na tomto turnaji vedla více než dobře a neudělala Kunovicím ostudu. V silně obsazeném turnaji se překonávala, nakonec po vynikajícím výkonu obsadila krásné třetí místo. V celém turnaji se střelecky blýskla Filipová, která byla vyhlášena nejlepší střelkyní s počtem 49 branek, přičemž druhé místo obsadila opět Kunovjanka Romanová Eva s počtem 39 branek. V hodnocení nejlepších hráček turnaje se dělily o první místo hráčka Sokola Kobylisy opět s Kunovjankou Evou Filipovou.
Sestava a branky: Filipová 49, Romanová 39, Březinová 7, Sedláčková, Mitáčková, Lipárová, Hráčková A., Kotačková, Štefaníková, Dietrichová 12, Švejcarová 6, Handlová 1.

	Výsledky:

	Kunovice	- Pardubice	18:18
			- Praha		33:7
			- Kobylisy	12:13
			- Pardubice	23:13
			- Polsko	17:2
			- Astra Praha	12:12
Realizační tým: trenérka Handlová Anna, vedoucí družstva Filip Jiří, sekretářka Zemánková Marie, technický vedoucí Filipová Ludmila. Sponzorem celé akce byly firmy Kovovýroba Hoffmann, Velkosklad piva Antonín Habarta a stavební firma Jiří Filip. Všem za jejich pomoc děkujeme.
JMKapr v hradišťském bazénu

Úspěšní lovci kaprů (na snímku Petr Jančařík)
Závěr tradičních předvánočních plaveckých soutěží, které pořádá TJ Slovácká Slavia pro své členy tzv. Hradišťský vánoční kapr (viz článek v min. čísle) tvoří lov živých kaprů v bazénu do rukou bez použití plaveckých a samozřejmě rybářských pomůcek a návnad. Jak dokumentují záběry, lepších výsledků dosáhli zástupci mužstva, zkrátka byli lepšími dravci-lovci než-li ženy. Nepodařilo se nám zjistit jaká taktika či technika se používá, ale z domácích vánočních zkušeností zřejmě plyne jen jediná - nahnat do kouta a chytit, i když vlastně doma máme ještě jednu možnost - vypustit vanu.230 medailí pro kanoisty ze Slovácka v roce 1997
Úctyhodných 230 medailových umístění, z toho 92 prvních míst, si v letošním roce připsali do statistiky kanoisté, kajakáři a kajakářky z oddílu kanoistiky v Ostrožské Nové Vsi. K tomu je nutno přičíst i vítězství týmu na Hranickém maratonu, Přerovské 500 a na Černožickém kilometru. V reprezentaci České republiky se objevilo celkem 8 borců, z toho dva odchovanci trénující v pražských oddílech - Petr Hruška a Petr Pojezný. Nutno podotknout, že tato vesnice na uherskohradišťsku měla zástupce na všech letošních vrcholných akcích ve světě, tzn. na mistrovství světa v Kanadě, na MSJ ve Finsku, na mistrovství Evropy v Bulharsku a na maratonském ME v Itálii. Jde vskutku o ojedinělý sportovní úspěch, navíc vždy se Novovešťané prosadili mezi nejlepší, i když na medaile nedosáhli.
Z mistrovských soutěží na domácích drahách přivezli na Slovácko svěřenci trenérů Pjajčíka a Ondračky 35 medailí, z toho 11 titulů Mistr České republiky. Toto ocenění vybojovalo 10 oddílových závodníků a tři odchovanci. 4. místo v Českém poháru potřetí v řadě za sebou potvrdilo postavení oddílu v absolutní špičce za třemi pražskými kluby, z toho dvěma středisky vrcholového sportu. Do ankety o nejlepší sportovce a trenéry uherskohradišťska byla nominována opět novoveská jednička Zbyněk Ondračka, letošní maratonský mistr ČR a pátý na ME v téže disciplině, dvojice Bohumil Kusák a Vítězslav Kolář, devátí na MSJ na čtyřkajaku a mistři republiky, další dvojice Jiří Marek a Tomáš Kusák, rovněž devátí na juniorském MS a zlatí na republice, a jako čtvrtý kajakář Luboš Pojezný, držitel bronzové medaile mezi dospělými na olympijské trati 1000 metrů v závodě deblkajaků.
Do premiérové soutěže o nejlepší trenéry byli navrženi trenéři Vít Pjajčík, člen realizačního týmu juniorské reprezentace a úspěšný žákovský kauč Luděk Ondračka. Oddíl kanoistiky byl také přihlášen do hodnocení o nejlepší sportovní kolektivy v právě uplynulém roce.
I přes katastrofální červencové povodně slavili Novovešťané úspěchy na poli pořadatelském, zejména vrcholným domácím podnikem - Mistrovstvím České republiky na krátkých tratích v Račicích. Cestu si příznivci našli také na jubilejní 20. ročník Novoveského přespoláku, na tradiční Vodácký ples a pozvání na slavnostní setkání u příležitosti oslav 40. výročí založení oddílu kanoistiky v O. N. Vsi. Bohužel, dlouho plánovaný pátý ročník Mezinárodního mistrovství Moravy, které se stalo vyhledávanou kanoistickou událostí, musel být právě kvůli povodním a následným škodám odvolán.
Přestože mají funkcionáři již na rok 1998 spoustu plánů, čeká je především nesmírné množství práce, o kterou by se rádi podělili i se zbývajícími téměř 130 členy oddílu, s rodiči závodníků a se svými příznivci. K tomu budou potřebovat i finanční a materiální podporu ze všech stran, od které se budou úměrně odvíjet výsledky sportovců z Ostrožské Nové Vsi na hladkých vodách, a také propagace tohoto regionu i podporovatelů nejen ve vlastech českých a moravských, ale i za hranicemi všedních dní.Veteráni ze Slovácké Slavie školili
Kunovice (JOH) - V neděli 28. 12. 1997 se uskutečnil ve sportovní hale v Kunovicích před početnou návštěvou již 7. ročník Silvestrovského turnaje v malé kopané, který uspořádal FC Krček. Turnaje se zúčastnilo celkem 10 mužstev, která byla rozdělena do tří skupin.
Výsledky skupiny A: Slovácká Slavia - AC Morava 3:0, Slovácká Slavia - FC Krček B 3:0, AC Morava - FC Krček B 0:1.
Skupina B: FC Krček A - U Nováků 1:1, FC Krček A - Dolní Bojanovice 3:1, U Nováků - Dolní Bojanovice 0:1.
Skupina C: Jarošov - Medlovice 3:1, Iskra Holíč - Target Kunovice 1:2, Jarošov - Iskra Holíč 3:0, Medlovice - Target Kunovice 1:4.
První dva celky z každé skupiny postoupily do semifinále, ve kterém se utkaly vyřazovacím způsobem o postup do finále.

Slovácká Slavia - Dol. Bojanovice 0:0 (penalty 3:2)
V prvním semifinalovém utkání Slovácká Slavia hrála nerozhodně 0:0 s Bojanovicemi a o postupujícím rozhodovaly až pokutové kopy. Když tři zkušení matadóři Slovácké Flašar, Ježek a Ondroušek s přehledem skórovali, pak stačilo, aby Borek Kroebl jednu penaltu hostům chytil a Slovácká tak postoupila do finále.
Sestava Slovácké: Kroebl, Flašar, Kuba, Vranka, Frýbort, J. Litoš, Nožička, Beneš, Ježek, Ondroušek.
Dolní Bojanovice: Bohun 2x, Damborský, Hromek, Kučera, Zhříval, Chromeček, Salajka.

Target Kunovice - Krček A 1:1 (penalty 2:3)
Ve druhém semifinále, ve kterém se střetly celky Target Kunovice a Krček A se rovněž nerozhodlo v normální hrací době, když ta skončila 1:1 (branky Sonntág - Červinka P.) a opět musely rozhodnout penalty. V těch za Krček byli úspěšní bratři Petr a Jan Červinkové společně s Lubošem Melichárkem, zatímco u hostů vsítili pouze Eda Chudárek s Dušanem Konečným, zatímco Sonntágovu střelu golman Roman Sklenář zlikvidoval. Na penalty tedy postoupil Krček A.
Sestava Targetu: Malík, Chudárek, Hruška, Vojtek, Sonntág 2x, Dufka, Vaněk, Chalupa, Konečný, Niesner.
FC Krček A: Sklenář, Bohun, Melichárek, Červinka 2x, Grebeň, Stýskal.

Jarošov - FC Krček B 5:1 (3:1)
V posledním semifinalovém utkání věkově nejmladší mužstvo Jarošova jednoznačně přehrálo celek FC Krček B 5:1, když za Krček B se dokázal prosadit pouze s přehledem hrající golman Pavel Barcúch. Za Jarošov se třikráte trefil Kuzma a dvakráte Bobčík.
Sestava Jarošova: Frhauf, Horák, Komárek, Andrýsek, Bobčík, Kadlček, Latýn, Pálka, Šipka, Kuzma.
Ve finalových bojích se v čase 2x10 minut střetly systémem každý s každým celky Slovácké Slavie, FC Krček A a Jarošova.

Krček A - Slovácká Slavia 2:3 (2:1)
V prvním finalovém zápase se sice ujal Krček vedení důrazným Petrem Červinkou 1:0, ale veteráni Slovácké v pohodě hrajícím Petrem Ježkem dokázali vyrovnat. Když pak těsně před poločasem dostal Krček do vedení znovu Petr Červinka, zdálo se, že o vítězi bude rozhodnuto. Opak byl ovšem pravdou, neboť to byl opět Petr Ježek, který dokázal vyrovnat, a když pak Jiří Flašar dělovkou dostal Slováckou do vedení 3:2, bylo zameteno.

Slovácká Slavia - Jarošov 5:1 (3:1)
V utkání, ve kterém mnozí dávali větší šance o mnoho mladším a pohyblivějším hráčům Jarošova, předvedli matadoři ze Slovácké pravý fotbalový koncert a mladíkům z Jarošova dali pořádnou lekci ze hry zvané fotbal. Svým výkonem se chtěli možná trochu vytáhnout před svým bývalým spoluhráčem a bývalým reprezentantem Mirkem Kadlecem, který je přijel povzbudit. Střelecky se v utkání prosadil Jarda Litoš, který skóroval 3x, po jedné přidali Pavel Nožička a Jiří Flašar. Za hosty vsítil kdo jiný než boršický střelec Jan Kuzma.

Krček A - Jarošov 2:3 (1:0)
V posledním finálovém utkání stačila mužstvu Krčku v boji o druhé místo pouze remíza, avšak nestalo se tak. Za stavu 2:1 pro Jarošov se podařilo sice v přesilovce vyrovnat Pavlu Bohunovi, avšak v posledních vteřinách hry se prosadil opět nejlepší střelec turnaje Kuzma a rozhodl o tom, že druhé místo v turnaji si vybojoval Jarošov.

	Konečné pořadí:

	1.	Sl. Slavia	2	0	0	8:3	6
	2.	Jarošov	1	0	1	4:7	3
	3.	Krček A	0	0	2	4:6	0
Turnaj s přehledem rozhodovali rozhodčí František Chaloupaka a Ivan Šimon.
Nejlepším hráčem turnaje se stal Petr Červinka z mužstva FC Krček A, nejlepším střelcem byl Jan Kuzma z Jarošova s 8 brankami a nejlepším golmanem Borek Kroebl ze Slovácké Slavie.
Poděkování pořadatelů FC Krček patří těmto sponzorům turnaje: MARING s.r.o., Efekt Bradáč, Hrabec, EGO Jiří JANEČKA, Target Niesner, JASS-UNI Jalubí, Gastro - Richard Karafiát, Jednatel Martina Karafiátová, Stabat - Vodička, Řeznictví Kružica, Hodinářství Bulla, Řeznictví - Kovář.Vánoční hokejový turnaj v Č. Budějovicích
Č. Budějovice (JH) - Ve dnech 27. - 28. 12. 1997 se uskutečnil Vánoční hokejový turnaj žáků 7. tříd na zimním stadionu v Českých Budějovicích. Turnaj měl velmi kvalitní obsazení celky: České Budějovice, Olomouc, Chomutov, Hradec Králové a HC Uh.Hradiště. Hrálo se systémem každý s každým na 3x15 minut. V těžké konkurenci mužstev obsadili mladí hokejisté Uherského Hradiště jen díky horšímu skóre nepopulární čtvrté místo. Jednotlivé výsledky Uh. Hradiště:

HC Uh.Hradiště - České Budějovice 0:4
Mužsto Budějovic využilo z minima maximum, ale jelikož střelci Uh. Hradiště nepromněnili ani ty nejvyloženější šance, pak odešli po právu poraženi.

HC Uh. Hradiště - Chomutov 3:3
Ve vyrovnaném utkání se oba celky rozešly po zásluze smírně. Branky za Uh.Hradiště: T.Stašek, J.Šudřich a R.Pšurný.

HC Uh. Hradiště - HC Olomouc 1:9
V jednoznačném utkání jedinou branku Hradiště vstřelil Lučka.

HC Uh.Hradiště - Hradec Králové 5:1
Ve svém posledním turnajovém utkání konečně dokázali hokejisté Uh.Hradiště že dovedou hrát pohledný kombinační hokej zakončenými pěknými brankami. Branky: M. Kučík 2, J. Stašek, T. Ungerman, O. Komnacký.
Po skončení turnaje byly z prvních čtyř mužstev vybrány dva celky All stars, které se střetly ve vzájemném zápase. Z mužstva Uh. Hradiště se do těchto výběrů prosadilo celkem devět reprezentantů, kteří se zde svým výkonem určitě neztratili.
Sestava HC Uh. Hradiště: Gajdůšek, Wintr, Seitz, Lučka, Ševčík, Seďa, Kučík, Polehňa, M.Pšurný, R.Pšurný, Kotačka, Mazurek, T.Stašek, J.Stašek, Ungerman, Procházka, Hampala, Obadal, Ingr, Hochel, Šudřich. Trenéři: R.Pšurný a Z.Polehňa. Vedoucí mužstva: P.Kotačka, M.Lučka a J.Hochel.www.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund