Číslo: 6
09.02.1998
Článků: 55

Titulní
Uherskohradišťsko
Brodský
Kultura
Podnikání
Z
Pro
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


Krasobruslařka Petra Flašarová uspěla
Novovesští kanoisté vyměnili pádla za běžky
Podivné praktiky ve fitcentru
Prohra v pražském Edenu
Okresní derby skončilo smírem
FC Kunovice - FC Kuřim 3:0 (2:0)
Hokejový servis

Krasobruslařka Petra Flašarová uspěla

Uh. Hradiště (Koll) - Jednou z nejúspěšnějších krasobruslařek TJ Slovácká Slavia Uh. Hradiště je Petra Flašarová, která v letošní sezoně vybojovala na přeborech ČR v kategorii mladších žákyň výborné 10. místo. Petra je žákyní 6. třídy na sportovní škole v Uh. Hradišti. Na ledovou plochu zimního stadionu ji rodiče přivedli již v pěti letech. Petra se připravuje pod vedením trenérky Martiny Odehnalová, bývalé závodnice Slovácké Slávie Uh. Hradiště.Novovesští kanoisté vyměnili pádla za běžky

Karlovice (VP) - V Jeseníkách nalezli závodníci oddílu kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves velmi dobré podmínky pro běh na lyžích. První únorový týden pobývali za téměř bezkonkurenční cenu ve středisku UKV Karlovice. Úvod soustředění sice příliš nevyšel, ale vše zlé se nakonec v dobré obrátilo. Na poslední chvíli totiž vypověděl službu oddílový autobus a tým odcestoval na sever Moravy vlakem a dvěma automobily vezoucími lyže s dalšími zavazadly. Letošní tuhé mrazy vozům východní provenience vůbec nesvědčily, takže byla zapotřebí k roztlačení hrubá síla. A aby toho nebylo málo, tak kromě problémů s termostaty postihl jedno auto i defekt. Postupné oteplování vneslo úsměvy i do tváří řidičů. Právě díky automobilům se mohlo družstvo závodníků přesunovat na tratě upravované oddílem běžeckého lyžování ve Vrbně pod Pradědem. Velmi vítaným bylo také zajištění dopravy přímo od chaty až na Ovčárnu, kde leží nejvýše položené zimní středisko v republice, za přijatelný peníz.
Na jesenických vrcholcích prožili Novovešťané všechny rozmary zimního počasí, jež mohou hory nabídnout. Poprvé uvítal kanoisty ve výšce kolem 1 400 metrů nad mořem silný nárazový vítr a někteří mysleli skoro na nejhorší. Podruhé čekalo na Pradědu i v širokém okolí krásné slunečné počasí, kterého nejzkušenější běžci v čele s Bohumilem KUSÁKEM a Lubošem POJEZNÝM využili k túře přes Praděd, Švýcárnu, Červenohorské sedlo a Vřesovou studánku na Keprník. Jelikož k návratu zbývalo této skupince jen dvě a půl hodiny, čekal je souboj s časem. Vzdálenost tam a zpět čítala přibližně 36 kilometrů. Při třetím výjezdu na Ovčárnu sice zahalovala vrcholky hor mračna, avšak stopa pro bruslení na hlavní trase byla velmi dobrá, i když sníh se dal pomalu, ale jistě na ústup.
Vůbec nejrychlejším lyžařem-běžcem letošního zimního soustředění kanoistů byl juniorský reprezentant České republiky kajakář Bohumil KUSÁK. Dva jeden a půl kilometrové okruhy zvládnul volnou technikou za 10 minut a 30 sekund. Za ním následoval další kajakář Luboš POJEZNÝ, který v závěru pobytu konstatoval: „Eště, že už tady končíme, já už nemožu, všecko mě bolí. Byla to ale pěkná makačka“.... V závodě štafet si nejlépe vedla trojice Tomáš KUSÁK, Martin MINAŘÍK a Lubomír BOTEK před triem Luboš POJEZNÝ, Zdeněk JIRÁSEK a Luděk ONDRAČKA. Trenér ONDRAČKA rozbíhal štafetu, několik set metrů před cílem mu ale vypovědělo službu vázání, a tak dobíhal k předávce o jedné lyži. Sotva předal štafetu, rozhořčeně supěl: „Ty lyže idů hned do bazaru ! Takové křápy, mohli sme bojovat o vítězství“.... Úspěšní běžci byli večer odměněni v penzionu U Řeky manželů Pavézkových lahodnými zmrzlinovými poháry. Dostalo se i na poražené, ačkoliv někteří měli menší výhrady k sestavování štafet.
Důležité je, že příprava na horách se vydařila a nikomu se nestal žádný úraz, tedy vyjma trenéra PJAJČÍKA. Tomu při snídani vypadl kousek plomby. Již za měsíc odjedou nejlepší Novovešťané do Chorvatska, kde se dostanou ke slovům pádla. Tam by měl cestovat i kanoista Zbyněk ONDRAČKA, který se vzhledem k pracovnímu vytížení tréninku v Jeseníkách nezúčastnil.Podivné praktiky ve fitcentru
Minulý týden jste se na našich stránkách setkali s hodnocením fitnescenter na našem okrese. O čem si ale nikde nepřečtete, jsou některé podivné praktiky pokladníka fitness klubu Let`s Gym v Kunovicích, který svým jednáním poškozuje všechny současné a budoucí členy. „Tuto funkci zastává již léta a vždy svévolně nakládal se svěřenými členskými příspěvky. Nedůvěru k jeho osobě projevili i sponzoři, kteří mu svoje peníze odmítají svěřit a my tím přicházíme o prostředky, které bychom chtěli využít k rekonstrukci našeho fitcentra. Jeho špatné a podivné hospodaření odrazuje i další potencionální členy, kteří chodí cvičit raději jinam. Přes poměrně vysoké členské příspěvky a velkou čl. základnu (cca 40 lidí) se při závěrečné výroční schůzy již po několik let členové dozvídají, že pokladní bilance je nulová nebo mínusová. Po vzájemné dohodě, kdy sám uznal, že ho tato práce zatěžuje, mělo dojít k jeho odchodu a místo pokladníka byla ochotná zdarma zastávat účetní.
Proto se sešel pětičlenný výbor klubu, kde mělo být odstoupení oficiálně odhlasováno. Vše ztroskotalo na tom, že pan pokladník hlasoval sám pro sebe. Proto jsme se rozhodli, že budeme na své funkce rezignovat,“ řekli nám 2 členové hl. výboru.
ZK + PVProhra v pražském Edenu
SK Slavia Praha - FC Synot St. Město 4:0 (3:0)
Praha (Mil) - Branky: 28. a 43. Vácha, 21. Horváth, 51. Kuchař.
V generálce před jarní premiérou s Drnovicemi si pražská Slavia pozvala do Edenu druholigový Synot, který svému slavnějšímu soupeři dobře sekundoval pouze do prvního obdrženého gólu. V utkání hraném na hlavním stadionu chyběli v sešívaném dresu zranění Ašanin s Kozlem a rovněž předtím testovaná dvojice jihoamerických hráčů, jejichž služeb se pro vysoké vysoké finanční odstupné nakonec v Edenu vzdali. Staroměstskému týmu se lavička marodů pomalu vyprazdňuje, když ještě absentovali Došek a Lysáček. První gól zápasu vsítil z trestného kopu Horváth, jehož střelu tečoval jeden z hráčů ve zdi a Ondrůšek už mohl jen bezmocně přihlížet, jak míč plachtí do opačného rohu. Po inkasované brance však asi hosté zapomněli proti jakému týmu hrají a ve snaze vyrovnat naivně odkryli obranu, což byla voda na mlýn pro rychlé útočníky Slavie. Další dva góly padly totiž paradoxně po rychlých brejkových akcích a zakončovatelem byl v obou případech kanonýr Vácha, který prokázal dostatek chladnokrevnosti.
Když na začátku druhé půle Kuchář střelou z dálky nachytal na hruškách střídajícího Krabce, vypadalo to už z hosty na ručník. V 66. minutě Štěrbovu hrubku musel napravovat faulem Krabec, který však vzápětí Lasotovu střelu z penalty chytil. Závěr utkání se pak dohrával v poklidném tempu, pouze Švancara mohl skóre kosmeticky upravit, ale v gólové příležitosti mířil vysoko do oblak. Nakonec tedy Synot inkasoval čtyřku a rozdíl v kvalitě hry byl značný, zvláště při rychlosti práce s míčem, v čemž vynikali v sešívaném dresu především Ulich, Kuchař a Lasota. Rozhodčí Zvonič z Prahy příliš hostům nepřál, když druhý gól padl po jasném faulu na Hlahůlka ve středu hřiště a třetímu předcházel minimálně metrový ofsajd přihrávajícího Vágnera.
Sestavy - SK Slavia: Stejskal (62. Černý) - Krejčík - Koller, Vlček (62. A. Petrouš) - Lasota, Ulich, Kuchař (62. Lerch), Horvath (62. Řehák), Labant - Vágner, Vácha (56. Kučera). Trenér Pavel Tobiáš.
FC Synot: Ondrůšek (46. Krabec) - Soldán - Bužek, Vojtěšek (46. Břežný) - Štěrba (71. Kaizar), Hlahůlek, Videman, Zapletal, Vajda - Švancara, Haspra (46. Potera). Trenér František Komňacký.Okresní derby skončilo smírem
FC Synot St. Město - TJ FC Kunovice 4:4 (2:2)
Otrokovice (Mil) - Branky: 4. Zapletal, 37. Štěrba, 58. Lysáček, 88. Švancara z penalty - 39. a 82. z penalty Vlk, 45. Soviš a 85. Zajíček.
V předehrávaném utkání 5. kola otrokovického turnaje Manag Cup se spolu utkali dva okresní rivalové, shodou okolností favorité na celkové prvenství. Už ve 4. minutě vystihl chybnou rozehrávku kunovické obrany Zapletal a chytrým lobem přehodil brankáře Pálku - 1:0. Zkušenější FC Synot získal mírnou územní převahu, ovšem soupeř z pozorné a důsledně hrající obrany vyrážel do rychých protiútoků. Ve 38. min. napřáhl ke své obávané dělovce Štěrba a míč z jeho pravačky skončil přesně v šibenici - 2:0. O minutu později si na druhé straně nerozuměl s obránci Ondrůšek, čehož využil lišák Soviš a po jeho centru Vlk hlavičkou skóroval - 1:2. Těsně před odchodem do kabin osvědčil skvělou kopací techniku opět Soviš, který z trestného kopu střelou přes zeď umístil míč na milimetry přesně - 2:2. Za nasazení a bojovnost to bylo vyrovnání naprosto zasloužené.
Řada střídání po změně stran přinesla do organizace hry hodně chaosu, což překvapilo hlavně u druholigového Synotu. Ten se v 58. min. znovu ujal vedení, když Lysáčkův halvolej skončil pod břevnem Skovajsíkovy svatyně - 3:2. V závěru utkání však došlo k neočekávanému obratu. V 82. min. minul staroměstský golman Malina vysoký míč, následně zbytečně fauloval Bičánka a ze značky pokutového kopu se Vlk obyčejně nemýlí - 3:3. Pět minut před koncem, kdy staroměstští reklamovali ofsajd, unikl Zajíček a své sólo úspěšně zakončil - 3:4. Už se zdálo, že si Kunovice zapíší do tabulky další výhru, když v 88. min. jeden z jejich obránců fauloval ve vápně Švancaru a sám postižený penaltu proměnil ve vyrovnávací gól - 4:4. Hokejový výsledek se spíše zrodil po chybách v obranné fázi a taky brankáři, zvláště FC Synot, tentokrát oporami nebyli. Oba týmy tak v otrokovickém turnaji nadále zůstávají bez porážky. Na výborně připravené škváře s přehledem rozhodoval Ivan Šimon z Jarošova.
Sestavy - FC Synot: Ondrůšek (46. Malina) - Videman (46. Soldán) - Břežný (46. Potera), Vojtěšek (46. Kaizar) - Štěrba (60. Stýskal), Hlahůlek (Břežný), Bužek, Zapletal (46.Lysáček), Vajda - Bouřa (65. Švancara), Švancara (46. Haspra).
FC Kunovice: Pálka (46. Skovajsík) - Strakáč - Kopčil (46. Josefík, Uhlíř (46. Soukeník), Gabriel - Bobčík, Svoboda (46. Zajíček), Bičánek, Andrýsek - Vlk, Soviš (46. Klvaňa).FC Kunovice - FC Kuřim 3:0 (2:0)
Brno (KM) - Uplynulou neděli zajížděl celek Kunovic k pátému utkání zimního turnaje Wilkinson Cup na brněnské Boby Centrum a i tentokráte si udržel svou neporazitelnost na tomto turnaji.
Kunovští si od samého úvodu zápasu vytvořili výraznou převahu, kterou vyjádřili už v 10. první brankou, kdy Suchý po přihrávce Vlka z levé strany přízemní střelou zajistil vedení 1:0. O pět minut později takové štěstí neměl Soukeník, když po rohu kapitána Zajíčka jeho střelu hostující brankář Tišnovský zneškodnil. Ve 23. dal z poloviny hřiště vysoký míč Soukeník Vlkovi, ten si jej na velkém vápně zpracoval a pěknou dělovkou zvýšil stav na 2:0. Hosté se k míči dostávali zřídka, za zmínku stojí pouze trestný kop z 28., když Sova mířil nad břevno. Skóre se již do konce I. půle nezměnilo, a tak se odcházelo do šaten za stavu 2:0.
Obraz hry z první půle se nezměnil ani po obrátce, kunovští hosty i nadále přehrávali po všech stránkách. Jednu z mála šancí nevyužili kuřimští v 59., kdy z hranice šestnáctky vyslal Brychta tvrdou střelu na kunovskou branku, ale míč skončil těsně vedle tyče. V 62. se vyznamenal golman domácích Petr Máčala, když bravurně vyrazil nařízenou penaltu po faulu Žáka. Ten si tento prohřešek odčinil již o minutu později, kdy pěknou střelou z voleje po centru M. Máčaly zvýšil na konečných 3:0. V 66. se pokusili o vstřelení branky i hosté, ale Obůrka po rohu střílel z voleje nad. V 71. zachránil před nabíhajícím Ottem brankář Tišnovský. Do konce zápasu měli kunovičtí ještě několik šancí, které ovšem Otto ani Žák hlavou neproměnili.
Sestava Kunovic: Máčala P. - Soukeník - Josefík, Uhlíř, Lysoněk - Skopalík (41. Žák), kpt. mužstva Zajíček, Suchý, Andrýsek (46. Máčala M.) - Vlk (41. Otto), Klvaňa. Do branky byl připraven V. Chvojka. Volno měli Soviš, Bičánek, Pálka, Skovajsík, Strakáč, Svoboda, Bobčík, Gabriel, Kopčil a dorostenec Hráček. Trenér: Zdeněk Lorenc. Asistent: Václav Chvojka. Přihlíželo 50 diváků.
Ve středu 18. února sehrají Kunovice odložený zápas Wilkinson Cupu se Spartou Brno, v sobotu 21. února zajíždějí kunovští k dalšímu utkání tohoto turnaje se Slavkovem a také k pátému zápasu otrokovického Manag Cupu se zlínským dorostem.Hokejový servis


Žákovská liga - 6. tř.:
HC Uh. Hradiště - HC YTONG Brno 0:6 (0:1, 0:4, 0:1).

Žákovská liga - 7.tř.:
HC Uh. Hradiště - HC YTONG Brno 0:4 (0:1, 0:0, 0:3).

Přátelská utkání - 7. tř.:
HC Uh. Hradiště - HC Senica 1:1 (0:0, 1:0, 0:1). Branku dal M. Pšurný (as. R. Pšurný).

Žákovská liga - 8. tř.:
HC Uh. Hradiště - Třebíč 1:2 (0:0, 1:2, 0:0). Branku vsítil O. Komnacký (as.J. Němec).

Žákovská liga - 9.tř.:
HC Uh. Hradiště - HC Třebíč 3:7 (1:2, 1:1, 1:4). Branky: Frolek (as. Chladný), Kučera (as. Sakrajda), Kučera (as. Sakrajda).

I. liga - dorost:
HC Uh. Hradiště - HC Třinec 1:8 (1:3, 0:4, 0:1). Čestný úspěch s favoritem zaznamenal M. Andrýsek as. R. Chaloupka. P.H.

5. třída - přátelská utkání
HC Uh. Hradiště - SH Senica 2:9 (0:4, 1:3, 1:2)
Branky: Kočí Richard, Obadal Pavel
Asistence: Kočíš Martin, Gál Pavel
HC Uh. Hradiště - HC Haná Kroměříž 10:4 (2:1, 4:3, 4:0)
Branky: Svadbík 4, Obadal 2, Martinák, Korda, Gál, Vlček. Asistence: Svadbík, Obadal, Korda, Dušek, Gál. Sestava: Brankaři - Oharek, Pelc, obránci - Kočica, Dušek, Dujka, Chrástek, Hamrlík, Vaněk, útočníci - Obadal, Svadbík, Gál, Martinák, Kočíš, Korda, Vlček, Martínek, Stašek, Polách, Jurčawww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund