Číslo: 9
03.03.1997
Článků: 44

Titulní
Uherskohradišťsko
Ze
Kultura
Pro
Pošta
Horoskop
Humor
Sport

REDAKCE

ARCHIV
minulých čísel
Rok 1996
Rok 1997
Rok 1998
Rok 1999
Rok 2000


DOBRÝ DEN SLOVÁCKO


1.FC Polešovice chce pokračovat v dobrých výkonech
Valná hromada FC TJ Kunovice
TJ Traplice slaví 65.výročí založení fotbalového klubu
Suverénní výhry volejbalistů SAS v úvodu play off
Jarní los MSFL
Špatná generálka - úspěšná premiéra?
Generálky fotbalistů na jarní premiéry

1.FC Polešovice chce pokračovat v dobrých výkonech
Polešovice (bur) - Necelých 14 dnů zbývá do zahájení jarních bojů župního přeboru. Jeden bod dělí nováčka soutěže z Polešovic od vedoucího celku Sokola Mysločovice. Právě s tímto mužstvem se utká 1.FC v premiéře v neděli 16.3. před domácím obecenstvem a svými výkony chce navázat na dobré výsledky podzimní části. Nato, jak se mužstvo připravuje, jsme se byli zeptat prezidenta klubu p.Petruchy a manažéra p.Bugaje.
#Myslím si, že příprava probíhá podle našich představ a představ trenéra Samsonka. Bohužel počasí se nedá naplánovat, a tak v některých tréninkových fázích byly velmi špatné terény, říká manažer a ekonom Bugaj.
Přípravu zahájilo mužstvo 5.ledna. V domácích podmínkách nabírali hráči především fyzickou kondici, a tato část vyvrcholila čtyřdenním místním soustředěním. Tým sehrál několik zápasů s mužstvy z vyšších soutěží a částečně naznačil svoji sílu. Soupeřem mu byli dorostenci Zlína, se kterými prohrál 2:3, s Ratíškovicemi 0:4, Hulínem 2:5, Dolním Němčím 1:1, 2:1.
#V těchto zápasech naši hráči ukázali, že jejich výkonnost má stoupající tendenci. Zvláště zápas s Ratíškovicemi v prvním poločase byl dobře rozehrán a ukázal, že máme nato, abychom se poprali o postup do divize, uvádí Bugaj.
Druhá část přípravy vyvrcholila pětidenním soustředěním v Piešťanech, které bylo zaměřeno na sílu, výbušnost a obratnost hráčů. V tomto období však mužstvo postihla značná marodka. Kvalitní přípravě měly prospět i lepší terény. Ale hosté přivezli do Piešťan sníh, a tak terény byly podobné domácím. Přesto se podařilo 1.FC odehrát kvalitní utkání s FC Slovakofarma Hlohovec, s účastníkem III. slovenské ligy. Po dobrém výkonu mužstvo prohrálo 1:3 (0:3).
#Hrálo se na blátivém terénu a hráčům trvalo 45 minut, než se s tím vyrovnali. Druhý poločas byl z naší strany mnohem lepší, a kdyby Hladiš využil více než stoprocentní šanci, mohl být výsledek lichotivější. Střelcem gólu byl Zámečník, upřesňuje Bugaj.
Další přípravný zápas sehrálo mužstvo po návratu ze soustředění s Hulínem 1:1. Trenér Samsonek se však musel obejít bez několika zraněných hráčů. Z naší strany dobrý zápas, bohužel se nám ještě zranil střelec Zámečník, říká Bugaj. Mužstvo opustil M.Kučera, který přestoupil do druholigové Slovácké. Z nových tváří by měli v jarní části soutěže za 1.FC startovat brankář Pálka, obránce Kaštánek, záložník Michálek a měl by se uzavřít přestup hráče Bílka, který je v mužstvu zatím na hostování. Hostování talentovaného Sonntaga se nepodařilo, protože se rozhodl zůstat i nadále v Břestku. Brankář Pálka je známá osobnost v místním regionu a výrazně zvýšil konkurenci na postu brankáře v mužstvu, obránce Kaštánek je kmenový hráč FC Synot a měl by u nás hostovat do konce soutěže, a potom se uvidí. Hráč má dobré fyzické předpoklady, ale po taktické stránce má ještě značné rezervy, hodnotí Bugaj. Do mužstva by se měl vrátit odchovanec obránce Korvas z Osvětiman.
#Korvas je mladý hráč, ale aby překonal výkonnostní rozdíl soutěží, bude muset na sobě velmi pracovat. Obtížnější situace je u Michálka, který je u nás na hostování z FC Synot, ale v současné době je zraněn a čeká ho operace i prof. Dietmara, přednosty ortopedické kliniky FN Olomouc. Tuto operaci bylo možné zajistit jen díky našemu sponzorovi, firmě Ferona St. Město. Jedná se o nákladnou a složitou operaci. Věřím, že se podaří zapojit hráče do mužstva alespoň na závěr soutěže. Dále se z vojny vrátil Patka, myslím si, že by to mohl být hráč pro vyšší soutěž, ale musí dohnat kondiční manko, sděluje Bugaj a pokračuje, #domnívám se, že vedení klubu vytvořilo velmi dobré podmínky pro přípravu všech hráčů a je jen na nich samotných, aby tuto přípravu zúročili v jarních mistrovských utkáních.Valná hromada FC TJ Kunovice
V pátek 28.2. se ve Slovácké búdě uskutečnila valná hromada jednoho z nejúspěšnějších FC našeho regionu, TJ Kunovice. Mezi přítomnými byli Ladislav Vacenovský - předseda VV OFS Uh. Hradiště, Antonín Malůšek - místopředseda OU Kunovice. Nechyběli ani nejstarší pamětníci a nejvěrnější fanoušci kunovského sportu č.1 Antonín Špaňhel a Pavel Michl, jemuž k významnému jubileu 70 let, které oslavil 1.3., srdečně gratulujeme a přejeme všechno nejlepší, hlavně hodně zdraví. Valnou hromadu řídil předseda FC TJ Jaroslav Ruban. Stručné zprávy o činnosti přednesli Fr. Knotek - trenér nejmladších žáků, L. Kromsián - trenér starších žáků, Zd. Omelka - asistent trenéra a technický vedoucí dorostu, Jan Hubík - asistent trenéra a technický vedoucí mužů B a Fr. Šmíd - technický vedoucí mužů A.
Ve svých vystoupeních zhodnotili činnost jednotlivých družstev, hovořili o nedostatku ploch pro tréninkovou činnost, o starších žácích, kteří se těžko prosazují v dorostu, o dosažených úspěších a splněných cílech, o získávání perspektivních talentů pro kunovický fotbal, o nedostatcích, odborném i výchovném růstu mládeže, připravované reorganizaci soutěží žáků a dorostenců, o postupu a cílech béčka mužů v okresní lize, o postupu A mužstva do divize, o získání titulu podzimního mistra nováčka divize sk. D, úspěšném soustředění v Luhačovicích, postupu áčka do semifinále zimního turnaje RAŠINO CUP na umělé trávě v Brně, vzorné reprezentaci apod.
Dana Fišerová, sekretářka, ekonomka i hospodářka hovořila o rozpočtu FC 800.000,-Kč, který byl v roce 1996 pokryt a dokladech, které budou předloženy revizní komisi TJ, o rozpočtu 1.800.800,-Kč pro rok 1997, o nákupu a vybavení FC rekvizitami, hospodářské činnosti a poděkovala OÚ, TJ, všem sponzorům, hlavně manažerovi FC TJ Jiřímu Cochlarovi. Jiří Cochlar - prezident a generální manažer FC TJ v diskuzi vyzvedl spolupráci se sponzory, OÚ, VV TJ, hovořil o provedeném osvětlení tréninkového prostoru na stadionu Bělinka, o škvárovém hřišti Na konci, o vybudování dalšího hřiště a místnosti pro rehabilitaci, o hřišti s umělým trávníkem, o udržení dorostu v ŽP, stabilizaci béčka mužů, případném postupu áčka do MSFL, o získání finančních prostředků, o věnování pozornosti mládeži a o vzorné reprezentaci Kunovic. Jaroslav Ruban - předseda FC TJ zhodnotil náročnou činnost výboru a poděkoval všem členům bývalého výboru oddílu.
Ant. Malůšek, místopředseda OÚ se pochvalně vyjádřil o zviditelnění činnosti FC TJ na každém kroku, blahopřál k dosaženým úspěchům, poděkoval za vzornou reprezentaci Kunovic, hovořil o spolupráci a pomoci OÚ při realizaci úkolu FC v roce 65. výročí sportu č.1.
Ladislav Soviš, nejúspěšnější divizní kanonýr a předseda mandátové komise konstatoval, že na valné hromadě je přítomno 50 členů FC TJ, což je 65%. Josef Zajíček, úspěšný fotbalista, v roli předsedy volební komise, seznámil účastníky valné hromady s kandidátkou nového výboru FC TJ. Členové: Jiří Cochlar, Jaroslav Ruban, Dana Fišerová, Eduard Zábojník a Jan Hubík byli jednohlasně schváleni. Ing. Jiří Svoboda, kapitán A mužstva a předseda návrhové komise přednesl návrh na usnesení, které bylo rovněž bez připomínek schváleno. Závěr valné hromady provedl Ladislav Vacenovský, který jménem VV OFS pozdravil přítomné, poblahopřál k dosaženým výsledkům, poděkoval za vzornou reprezentaci, popřál postup do MSFL a udržení dorostu v soutěži, vysvětlil proč nemůže OFS po stránce finanční více pomoci, vyjádřil nespokojenost s neúčastí zástupců VV StFŽ, VV TJ a OV ČSTV a vyslovil přesvědčení, že FC TJ Kunovice své náročné úkoly, záměry i cíle splní na úseku sportovní i budovatelské činnosti.
JBTJ Traplice slaví 65.výročí založení fotbalového klubu
V. část: Konečně postup do okresního přeboru!
Když odešli výborní hráči ročníku 1947 na vojnu, nastaly pro traplický fotbal opět špatné časy, neboť I. mužstvo mělo nedostatek hráčů. Výboru nezbylo nic jiného, než přetáhnout některé 17-ti leté dorostence. Z Huštěnovic přišli J. Veselý a J. Vojtěšek, ze Starého Města vynikající fotbalista Josef Hejda. Ze starších hráčů zůstali Fr. Večeřa a Fr. Gabriel. Mladé i starší hráče výborně skloubil trenér Luboš Vavruša z Napajedel. Vynikající výkony v této době podával Josef Hejda, který jako kapitán příkladně vedl mužstvo, dával góly, hrál v obraně i v útoku a jeho nezapomenutelné kličky v malém vápně si pamatují diváci dodnes.
Netrpělivě se čekalo na příchod vojáků ročníku 1947. Když konečně přišli, po dva roky se hrálo o špici III. třídy a k postupu vždy chyběl jen krůček. V ročníku 1969 - 70 skončilo mužstvo na 3. místě ve III. třídě. V této době hrál výborně dorost, který po letech snažení konečně postoupil do okresního přeboru. Vyrůstali další výborní hráči jako: L. Skopal, Katrňák, L. Hudeček, R. Grebeň a J. Janeček.
V letech 1973 - 74 hrálo I. mužstvo uprostřed tabulky a obrat nastal až na jaře 1974, kdy se vrátili někteří hráči, kteří hráli za Jalubí, Fatru Napajedla a St. Město. Výborně připravený kolektiv pod vedením hrajícího trenéra Petra Ondrucha šel od vítězství k vítězství.
V ročníku 1974 - 75 vyhrálo I. mužstvo Traplic 19 utkání, získalo 38 bodů při poměru branek 62:20 a před druhým Sokolem Tupesy postoupilo do okresního přeboru s náskokem 7 bodů. Nejlepší střelec L. Katrňák vsítil 22 gólů. Výborně si vedl v okresním přeboru i dorost. V létě 1975 zvítězili nejmladší na velkém turnaji žáků v Uh. Brodě. Výborné výkony I. mužstva na turnajích znamenaly, že do historie úspěchů byl od roku 1967 do roku 1975 zapsán již 33. vítězný turnaj, což se stalo opravdovou raritou.
I. mužstvo s vynikajícím brankářem Víťou Švecem a velkým kádrem hráčů se připravovalo na zápasy OP, stále na úrovni hrál dorost. Pod vedením Fr. Večeři a Fr. Vranky se tvoří nové výborné mužstvo žáků. Po roce 1975 prožíval oddíl velký vzestup, a to jak po stránce sportovní, tak také v dalších aktivitách. Stavěla se nová kuželna a šatny, výborně hráli stolní tenisté, odbíjenkáři a připravoval se tým kuželkářů. Sportovní klub prožíval svá nejlepší léta.

Příště VI. část: Vykopali jsme I. b. třídu. Pro Dobrý den, Slovácko připravil Franta Zich.Suverénní výhry volejbalistů SAS v úvodu play off
St. Město - Česká Třebová 3:0 (8,8,14), 3:0 (3,3,5)
Do závěrečné části, zápasy play off, vstoupila volejbalová liga M1B. VSK SAS St. Město hostil v hale na Širůchu celek Sokola Č. Třebová. Domácí nastoupili již bez Kostíka (odcestoval na 1 rok do USA) v sestavě Malčík, Melichárek, Dziacký, Chmela, Dosoudil, Tomáš, na střídání Mucka a Číž. Hostům i nadále scházeli dva klíčoví hráči, nahrávač Blažek a smečař Klár. Tento fakt pasoval domácí mužstvo do role favorita. V úvodním setu se mužstva střídala ve vedení až do stavu 8:8. Hráči na obou stranách střídali výborné volejbalové akce s chybami. Závěr 1. setu vyzněl jednoznačně pro domácí, kteří zlepšili servis a bodovali především výbornými bloky, kde se dařilo Dziackému a Tomášovi. Šňůra sedmi bodů nakonec rozhodla o zisku prvního setu pro domácí, kteří proměnili pátý setbol. Druhý set začal celek SAS vlažně. Nepřesným příjmem a děravými bloky umožnili domácí vedení hostům v poměru 6:2, pak 8:5.
Teprve za tohoto stavu zabrali naplno a průběh setu otočili. Zpřesnili hru a po pestré nahrávce Malčíka zakončovali Chmela, Dziacký, Tomáš i Dosoudil. Po šňůře deseti bodů a proměněním hned prvního setbolu tak zvýšili vedení na sety 2:0. Do třetího setu vystřídal v šestce domácích Mucka Dziackého a opět hráčům SAS utekl začátek. Tentokrát vypadal nepříznivý stav hrozivěji, neboť hosté již vedli 8:2. Ale domácí opět zabojovali, stáhli na 7:8, aby posléze polevili a hosté vedli 12:7 a 13:8. Domácí hráči však prokázali bojovné srdce a postupně dotáhli na 12:13. Hosté měli první setbol za stavu 14:12, pak druhý 14:13, ale nakonec domácí vyrovnali a proměnili hned první mečbol v konečné vítězství. V závěru setu hráli velmi dobře v útoku Tomáš, Dosoudil i Chnela, výborně přihrával Melichárek a skvěle hru dirigoval nahrávač Malčík.
Sobotní odveta pak vyzněla jednoznačně ve prospěch domácích. Hosté z Č. Třebové pod dojmem předchozí porážky nastoupili s velkým respektem. Jenom v úvodu udrželi vyrovnaný stav 3:3, ale pak je domácí hráči SAS exceletním výkonem doslova smetli z palubovky. Výborným servisem zatlačili hosty do defenzívy a pod taktovkou nahrávače Malčíka rozehráli koncert skvělých signálů, proti kterým hosté nenašli protizbraň. Domácí šňůrou dvanácti bodů získali první set v poměru 15:3. Stejný úvod, stejný průběh a stejný výsledek měl i druhý set. Na palubovce v podstatě již existovalo jenom mužstvo domácích, které pokračovalo ve skvělém volejbalovém koncertu. Za předvedený výkon sklidilo od diváků zasloužené ovace. V zápasech play off tak vedou na zápasy 2:0. V případě úspěchu volejbalistů SAS v Č. Třebové (hraje se na 3 vítězství) bude v dalším kole jejich soupeřem vítěz ze souboje MFF Praha - Tábor (zatím stav 1:1).
PSJarní los MSFL
16. kolo - 16.3. ve 14.30 hod.:
Krnov - Brno B, Uherský Brod - Staré Město (2:2), Kyjov - Hranice, Znojmo - NH Ostrava, Bohumín - Olomouc, Uničov - Ostrava B, Val. Klobouky - Ratíškovice, Jihlava - Dolní Benešov.

17. kolo - 23.3. v 15.00 hod.:
Jihlava - Krnov, Dolní Benešov - Val. Klobouky, Ratíškovice - Uničov, Ostrava B - Bohumín, Olomouc B - Znojmo, NH Ostrava - Kyjov, Hranice - Uh. Brod (0:2), Staré Město - Brno B (2:1).

18. kolo - 30.3. v 15.00 hod.:
Krnov - St. Město (2:3), Brno B - Hranice, Uh. Brod - NH Ostrava (0:0), Kyjov - Olomouc B, Znojmo - Ostrava B, Bohumín - Ratíškovice, Uničov - D. Benešov, Val. Klobouky - Jihlava.

19. kolo - 6.4. v 16.00 hod.:
Val. Klobouky - Krnov, Jihlava - Uničov, Dolní Benešov - Bohumín, Ratíškovice - Znojmo, Ostrava B - Kyjov, Olomouc B - Uh. Brod (1:2), NH Ostrava - Brno B, Hranice - Staré Město (1:4).

20. kolo - 13.4. v 16.00 hod.:
Krnov - Hranice, Staré Město - NH Ostrava (3:2), Brno B - Olomouc B, Uh. Brod - Ostrava B (3:1), Kyjov - Ratíškovice, Znojmo - Dolní Benešov, Bohumín - Jihlava, Uničov - Val. Klobouky.

21. kolo - 20.4. v 16.30 hod.:
Uničov - Krnov, Val. Klobouky Bohumín, Jihlava - Znojmo,Dolní Benešov - Kyjov, Ratíškovice - Uh. Brod (0:3), Ostrava B - Brno B, Olomouc B - Staré Město, NH Ostrava - Hranice.

22. kolo - 27.4. v 16.30 hod.:
Krnov - MH Ostrava, Hranice - Olomouc B, Staré Město - Ostrava B (3:1), Brno - Ratíškovice, Uh. Brod - Dolní Benešov, Kyjov - Jihlava Znojmo - Val. Klobouky, Bohumín - Uničov.

23. kolo - 4.5. v 16.30 hod.:
Bohumín - Krnov, Uničov - Znojmo, Val. Klobouky - Kyjov, Jihlava - Uh. Brod (0:1). Dolní Benešov - Brno, Ratíškovice - St. Město (3:3), Ostrava B - Hranice.

24. kolo - 11.5. v 16.30 hodin.
Krnov - Olomouc B, NH Ostrava - Ostrava B, Hranice - Ratíškovice, Staré Město - Dolní Benešov (2:1), Brno B - Jihlava, Uherský Brod - Val. Klobouky (1:1), Kyjov - Uničov, Znojmo - Bohumín.

25. kolo - 18.5. v 16.30 hod.:
Znojmo - Krnov, Bohumín - Kyjov, Uničov - Uh. Brod (0:3), Val. Klobouky - Brno B, Jihlava - Staré Město (1:6), Dolní Benešov - Hranice, Ratíškovice - NH Ostrava, Ostrava B - Olomouc B.

26. kolo - 25.5. od 16.30 hod.:
Krnov - Ostrava B, Olomouc B - Ratíškovice, Hranice - Jihlava, Staré Město - Val. Klobouky (1:0), Brno B - Uničov, Uherský Brod - Bohumín (1:1), Kyjov - Znojmo.

27. kolo - 1.6. v 16.30 hod.:
Kyjov - Krnov, Znojmo - Uh. Brod (2:3), Bohumín - Brno B, Uničov - Staré Město (0:4), Val. Klobouky - Hranice, Jihlava - NH Ostrava, Dolní Benešov - Olomouc B, Ratíškovice - Ostrava.

28. kolo - 8.6. v 16.30 hod.:
Krnov - Ratíškovice, Ostrava B - Dolní Benešov, Olomouc B - Jihlava, NH Ostrava - Val. Klobouky, Hranice - Uničov, Staré Město - Bohumín (3:0), Brno B - Znojmo, Uherský Brod - Kyjov (2:1).

29. kolo - 15.6. v 16.30 hod.:
Uherský Brod - Krnov (1:2), Kyjov - Brno B, Znojmo - Staré Město (1:2), Bohumín - Hranice, Uničov - NH Ostrava, Val. Klobouky - Olomouc B, Jihlava - NH Ostrava, Dolní Benešov - Ratíškovice.

30. kolo - 22.6. v 16.30 hod.:
Krnov - Dolní Benešov, Ratíškovice - Jihlava, Ostrava B - Val. Klobouky, Olomouc B - Uničov, NH Ostrava - Bohumín, Hranice - Znojmo, Staré Město - Kyjov (0:1), Brno B - Uherský Brod (1:3).

Jednotlivá mužstva hrají:

sobota - 10.15: Boby Brno B - hřiště Slavkov u Brna, NH Ostrava, Olomouc B, Ostrava B - v Muglinově, Jihlava, Bohumín.
Sobota - úřední začátek: Staré Město, Hranice, Ratíškovice, Dolní Benešov, Val. Klobouky - ve Slušovicích, Uničov, Kyjov, Uherský Brod.
Neděle - úřední začátek: Znojmo, Krnov.Špatná generálka - úspěšná premiéra?
FC Slovácká Slavia - AFK VMG Kyjov 1:2 (0:2)
Poslední přátelské utkání v závěru náročné zimní přípravy tzv. generálka na jarní premiéru II. fotbalové ligy ČR se poprvé hrála na dobře upraveném trávníku stadionu v Uh. Hradišti.
V 11. minutě Soldán z přímého trestného kopu brankáře Plchuta jen vystrašil. Ve 13. minutě to byl opět Soldán, který to zkoušel na hrotu útoku, ovšem nepřesně. Stejně tak se vedlo i uzdravenému Maniatisovi. Pak však začali úřadovat hosté. Ve 26. minutě kyjovský kapitán Novotný levačkou vypálil a bylo to 0:1. Ve 33. min. hosté založili rychlý protiútok, Novotný unikl po levém křídle, přihrál před branku na volného Matulu, a ten lehce vsítil a zvýšil na 0:2 pro hosty.
Po změně stran se Slovácká zlepšila, zvýšila bojovnost a snažila se o změnu nepříznivého stavu. V 51. min. Maniatis z trestňáku vymetl pavučinku v pravém růžku branky a snížil na 1:2. V 62. minutě se ocitl před Barcuchem neobsazený Matula, ale Pavel jeho střelecký pokus stačil vyrazit na roh. V 82. minutě Popelka z voleje přestřelil branku Kyjova. V 89. minutě po střele Kadlece byl Barcuch úspěšný. V 90. minutě se do listiny střelců mohl zapsat Minář, ale hlavou poslal míč nad břevno.
S předvedeným výkonen bylo po právu 350 diváků nespokojeno, ale jak řekl jeden z nejvěrnějších fanoušků Slovácké pan Josef Polách: #Špatná generálka, úspěšná premiéra!
Divizionáři Kyjova překvapili. V jejich dresu nastoupili také exligisté Uh. Hradiště V Uhlíř a brankář I. Toman. Velmi dobře a s přehledem rozhodoval zkušený divizní rozhodčí Ivan Šimon z Jarošova, který udělil jednu žlutou kartu hostujícímu Grygarovi ve 32. minutě.
Sestava Slovácké Slavie: Barcuch - Kučera - Vaverčák, Řezník - Malůš (64. Buchta), Maniatis, Minář, Švancara (72. Nociar), Lecián (80. Popelka) - kapitán mužstva Soldán, Sedlář (68. Marx).
Trenéři: Mgr. Petr Vařecha a Jaroslav Kusák, který se stal zároveň i novým technickým vedoucím .Generálky fotbalistů na jarní premiéry
FC Slovácká Slávia - FC TJ Kunovice 2:2 (2:0)
Na perfektně připravené škvárové hrací ploše a za pěkného počasí se v sousedském derby hostům v úvodních minutách nepodařilo vstřelit vedoucí branku. Byli to naopak domácí, kteří svým kapitánem Soldánem ve 13. minutě otevřeli skóre. Potom se hra v poli vyrovnala, ale byla to opět Slovácká, která za nastřelenou ruku hrajícího asistenta trenéra Flašara, následující pokutový kop Soldánem proměnila a vedla 2:0.
Po krátké přestávce se obraz hry změnil v prospěch Kunovjanů. FC TJ se stal rovnocenným sparingpartnerem, v 52. minutě pohotovou střelou Kopčil snížil na 2:1 a z přátelského utkání se stalo drama s otevřeným koncem. V 64. min. Vaverčák fauloval pronikajícího Ďurďu v trestném území a Radek Vlk z penaltové značky nezaváhal a stav byl 2:2. V 86. min. mohli domácí strhnout vítězství na svou stranu, ale Zlínský hlavou orazítkoval břevno Skovajsíkovy branky. Remíza je úspěchem nováčka a podzimního divizního mistra, který s druholigovým mužstvem nezklamal.
Před 310 diváky dobře přípravný duel řídil Marcel Hábl z Ostrožské Nové Vsi.
Sestava Slovácké Slavie: Barcuch (65. Zubík) - Kučera - Vaverčák, Řezník - Buchta (46. Nociar), Švancara (73. Mikulášek), Minář, Lecián (63. Zlínský), Malůš (46. Marx) - Soldán, Sedlář (60. Popelka).
Trenéři: Jaroslav Kusák a Mgr. Petr Vařecha.
FC TJ Kunovice: Máčala (46. Skovajsík) - Flašar - Strakáč, Žák, Kopčil, Zajíček, kapitán mužstva ing. J. Svoboda, Gabriel (78. Páník) - Ďurďa (78. Hubáček), L. Soviš, R. Vlk.
Trenér: Mgr. Ladislav Janský.
JBwww.hradiste.cz
Program a aktualizace Stanislav Lopata
hudba@hradiste.cz
Čas zpracování: 0 sekund